Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) doboa61


doboa61
csendes tag

Tudna-e valaki segítő tippet adni arra a problémámra, hogyan szüntethetem meg a LAN csatlakozó kontaktus hibáját. Csak egy adott irányba ktámasztva működik. Lenovo 3000-esben. Házilag javítható? (Nincsen már gari)
Előre is kösz a választ!!!

(#6302) g.gergo válasza doboa61 (#6301) üzenetére


g.gergo
senior tag

Házilag csak akkor ugrjál neki, ha van egy kis rutinod gép szét ill. összeszerelés ügyben. A konkrét modell mechanikáját nem ismerem, de ha nincs egy kis gyakorlatod belőle, akkor hagyjad olyanra, aki csinált már, mert csak barmolás lesz a vége.

Lehetségesnek tartom a LAN ajzat szakadt ki egy kicsit a helyéről, ami csak szétszereléssel javítható. Sok jó márkafüggetlen javító lett ebben a topikban is megnevezve, akik becsületes munkát végeznek, nem heroin árban.

(#6303) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!
Nemtud vki arra tippet hogy hogyan érjek el hosszabb aksi időt a t400ammal? Xpt használok wifi van csak bekapcsolva és ien 5 és fél órát bír kb. De sok helyen ilyen 9-10eket írnak. Ja és ez ugye 9cellás aksival. Van esetleg vmi progi vagy bármi ami segíthet? Kösz. Volt már egyszer ien a legelején de formatok óta nem... :S

(#6304) brd válasza #75490304 (#6303) üzenetére


brd
nagyúr

CPU alulfeszelése (ha bírja), VGA órajelének csökkentése (ha nem Intel, de lehet, hogy annál is csökkenthető, passz). Aztán ha nincsenek megfelelően telepítve a driverek, az is okozhat ilyet.
Szerk.: Inkább fordított sorrendben próbáld, tehát először a drivereket telepítsd fel rendesen, ha nem lennének. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6305) orbano válasza #75490304 (#6303) üzenetére


orbano
félisten

9-10 órát? én még a közelében sem voltam soha :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6306) Napfénysüti válasza orbano (#6305) üzenetére

Én se. Pont nemrég vettem egy új 9 cellás akkut amit mostanában tesztelgetek. Wifivel netezve megy olyan 4,5-5 órát a gép. Mondjuk én egy ekkora gépnél ezzel elégedett vagyok. PDA-mat is töltögethetem naponta ha használom rendesen. Ilyen világban élünk. :DDD

Ereeq: esetleg vegyél bele egy Ultrabay slotos akksit az talán dob rajta 1,5-2 órát még. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6307) Kisisti98


Kisisti98
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek T60-nak (ATI x1300) a képét hogyan tudnám kitenni TV-re, valaki próbálkozott már ilyesmivel?

(#6308) #75490304 válasza brd (#6304) üzenetére


#75490304
törölt tag

Oké, köszi srácok szóval akkor ez a 9-10 óra csak humbuk. Jolvan a 4,5-5 nekem is megvan. Amugy milyen sriverek azok amik tényleg kellenek? Ien lcd meg iesmi nincs telepítve de gondolom ezek fölöslegesek nem?

(#6309) #75490304


#75490304
törölt tag

Amugy igen, az eszközkezelőben látok három folgot driver nélkül de nemtudom mikazok: Ismeretlen eszköz, PCI egyszerű kommunikációs vezérlő, SM buszvezérlő. Ki lehet deríteni mik ezek? Köszi!

(#6310) Anklar válasza Napfénysüti (#6306) üzenetére


Anklar
csendes tag

Nekem ssd meg ledes háttérvilágítás van az R400amban és a 6 cellás aksival ha netezek bekapcsolt wifivel meg nem nagyon hajtom a procit akkor kb 5-6 órát bír

Multkor teszteltem az ultrabayes akksit ami Promtól jött azzal 2,5óráig bírtam filmet nézni (kikapcsolt wifivel max fényerőn)

Bár minden a felhasználástól függ, nálam a legnagyobb terhelő erő ha filmet nézek.

Lenovo Thinkpad R400

(#6311) Napfénysüti válasza Anklar (#6310) üzenetére

Nah azért a tied SSD-ben meg a LED-es háttérvilágításban is jobb, mindkettő fogyasztáscsökkentő. Nekem CCFL van és hagyományos 2,5-ös HDD(WD SB 5000BEVT).
De 9-10 órát szerintem akkor se menne ha ebben is olyan dolgok lennének mint a tiedben. Az a 9-10 óra szerintem valami laboratóriumi becslés 9 cellás+ultrabay akksival terhelés nélkül. :D A gyártók szeretnek fölfelé füllenteni. :U

Més que un club!

(#6312) #75490304


#75490304
törölt tag

Na urak még egy utolsó láma kérdés, aztán befejeztem. A BIOS frissítés mondjuk TV system updaten keresztül menyire veszélyes? Még sose csináltam aztán kicsit félek a biostól. Kell egyáltálán jó ha van vagy hanemkell hagyjam? Amugy annak ugye mindegy hogyha most 32es xpt használok de pl tervezek egy 64es win7et a közeljövőben? Kösz!

(#6313) riszter válasza rankesz (#6280) üzenetére


riszter
senior tag

Köszi, visszaolvastam. Sok dolog számomra kissé zavaros, de akkor csak egy kérdésem lenne: Most jelenleg bedugott töltővel net közben 39°c-os a merevlemez. Ez normális, nem érdekes?

Vivere militare est

(#6314) taltos válasza #75490304 (#6312) üzenetére


taltos
senior tag

Én így frissítettem, és nem volt semmi bajom. Ennek ellenére mégegyszer tuti nem frissítenék így, akkor csupán nem vettem észre, hogy ez jön. (64 bit-es Win 7) Most külön CD-t használnék.

A BIOS független az operációs rendszeredtől, így mindegy, hogy mivel frissíted.

[ Szerkesztve ]

(#6315) g.gergo válasza #75490304 (#6312) üzenetére


g.gergo
senior tag

Azt nem tudom mennyire veszélyes, én már kettő alkalommal is úgy csináltam, nem lett gond belőle. Ha megy minden bug nélkük, akkor nem nagyon kell. Függ persze attól is, h most melyik verziójú bios van fenn, és az utána lévő biosok mennyiben hoznak vmi ujdonságot, akár w7 kompatibilitás terén.

(#6316) taltos válasza hcpeter (#6300) üzenetére


taltos
senior tag

Ez egy nagyon jó leírás, néhol kisebb hibákkal, de azért használható: van, ahol megváltoztak a programok és a könyvtárak nevei a leíráshoz képest, és néhol kimaradt pár lépés (pl. gond lesz az intel vagy az ati vid kártya telepítéssel, mert amikor oda jutsz a leírásban, akkor elvileg pont a másik lesz alapértelmezettként aktiválva. Megoldás: egyszerűen switchable grapics).

Én ezt a leírást követtem, és amit nem raktam fel belőle, az a:
- Modem: mert feltelepít mellé plusz kis hülye programokat, és egyébként sem használnám. Mindenestre a drivert letöltöttem, hátha szükség lesz rá.
- Turbo Memory: nincs
- AMT: nekem nem kell
- Plusz appokból az AC-t és a Toolboxot sem telepítettem. Ami kell, az szerintem csak a hdd protection, a fingerprint readeres program és a energia gazdálkodást managelő program.

A plusz Win 7 foltokat sem telepítettem. Ahogy átolvastam, semmi fontos nem volt benne. (talán csak a sleepes vagy hibernate-es második hdd-vel rendelkezőknél előjövő problémákat patchelő dolgok, de az engem nem érint)

(#6317) hcpeter válasza taltos (#6316) üzenetére


hcpeter
tag

Oké, köszönöm. Ha jól értettem, így csak a Lenovos drivereid vannak, wineseket hanyagoltad. Nemsokára nekiállok, de rengeteg mentés, és feljegyzés kell, hogy mit telepítsek utána... Utána meg hekkelni, hogy a linux is bejöjjön... szép kis meló lesz:)

#include <sör>

(#6318) rankesz válasza Napfénysüti (#6311) üzenetére


rankesz
veterán

Mikor a Harry Pottert olvastam esténként a gépen pdf formában akkor kikapcsolt wifivel feles fényerőn több mint 9 órát ment a nagy akksival

(#6319) Napfénysüti válasza rankesz (#6318) üzenetére

Az még a T400-al volt?

Més que un club!

(#6320) rankesz válasza Napfénysüti (#6319) üzenetére


rankesz
veterán

yepp :K
Bár az is LED-es vót...

(#6321) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad 600E-m és az lenne a gondom, hogy ahogy a Win betölt, megáll benne a cooler. Tegnap vettem észre, már nagyon forró volt a gép, a cooler persze akkor sem ment. Bekapcsoláskor rögtön elindul, amint a Win üdvözlőképernyője bejön megáll. Win 2000 van rajta, amit nLite-val kicsit kitakarítottam hely spórolás miatt. Emiatt lehet? Esetleg kiszedtem belőle valamit ami ezt vezérli?

Másik kérdésem, hogy vettem bele már 2 db 128 mb PC100-as ramot is, de egyikkel sem megy. Egyiket ha berakom, majd bekapcsolom akkor bekapcsol de tök sötét a képernyő, a másikat nem látja, nem használja, a BIOS-ban futtatott mem test azt írja ott van, de nem használja. BIOS frissítés megoldhatja ezt a gondot?

(#6322) #91574272


#91574272
törölt tag

Hello mindenkinek!

A T500-s gépemen lévő Win 7 Prof.-ra szeretnék XP Mode-t telepíteni. Ennek egyik előfeltétele ugye a virtualizáció megléte. Ezt a processzor (P8600) támogatja is, de a win azt mondja hogy ki van kapcsolva, kapcsoljam be a biosban. Megnéztem és ott pedig be van kapcsolva minden a CPU menüpont alatt. Esetleg valamit még be kell kapcsolni, vagy netalántán a processzor hibás, vagy mi lehet a probléma, mit lehetne tenni?
Segítségeteket várom mielőbb.

Üdvözlettel Zolee

(#6323) #91574272 válasza #91574272 (#6322) üzenetére


#91574272
törölt tag

Na, probléma megoldva, teljes restarttal már jó lett.

(#6324) taltos válasza hcpeter (#6317) üzenetére


taltos
senior tag

Zömében igen. Az intel driver viszont tuti a win 7-es, ugyanis az az érdekes helyzet állt elő, hogy a windows szerint amit Ő update-ről telepített, az frisebb, mint amit a lenovo oldaláról letöltöttem. A többi driver emlékeim szerint a lenovos.

(#6325) hcpeter válasza taltos (#6324) üzenetére


hcpeter
tag

Jah, nekem is pont ez volt, frissebb volt a win update-os intel driver. Azért is frissítettem:) Már csak a hibernálást kellene megoldani, fogalmam sincs hova tűnt...

#include <sör>

(#6326) GtTdiPower


GtTdiPower
csendes tag

Sziasztok
A következő problémám lenne.
Van egy IBM/Lenovo Thinkpad T61-es típusú notebook-om, és alapból csak DVD OLVASÓ/Cd író volt benne. Szeretnék egy rendes írót belerakni, ami tud DL lemezt is firkálni. Jelenleg van a birtokomban egy UJ-832 BHC2-W G típusú író, a honlap szerint mind a 2 író IDE/ATAPI, mégis "ellentétes a 2 író portja.
Van esetleg valami átalakító ehez, vagy cserélhető esetleg egy sima szallagkábelcserével a port? Nagyon idegesít a dolog, tudatlanságom miatt ez már a 2. dvd író amit megveszek, és nem jó a gépbe, és lássuk be, sajnos nem aprópénz ez a r*hadt superslim szabvány..
Ötlet valakinek? Vagy esetleg ha valaki értelmes áron eladná bontott DVD-RW DL íróját, ami jó a gépembe, azt is szívesen veszem....
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#6327) Tim82 válasza GtTdiPower (#6326) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem az a baj, hogy nem az IBM/Lenovo gépekhez való, ún. Ultrabay Slim szabványú írót vettél, merthogy saját, más gyártótól eltérő csatolója van a Thinkpad-ekhez való optikai meghajtóknak. (Az általad linkelt író HP gépekbe való, amelyek csatlakozója eltér.)

A T61-edbe ezek valók bele. A jelenlegi íródat nem fogod tudni belerakni, ilyen átalakító nincsen. Kis szerencsével itt a Hardveraprón viszont találsz kompatibilis DVD-írót. Készülj fel, drága lesz, 15 ezer Ft alatt nemigen fogod megúszni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6328) GtTdiPower válasza Tim82 (#6327) üzenetére


GtTdiPower
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást, akkor szerintem jobb választás már egy USB-s külső DVD író. Találtam aprók között használtat 6.000Ft-ért, nem fogok majdnem 3x annyi pénzt kiadni érte, közben meg nem is írnék vele szerintem annyit...:( ez most kicsit elszomorított, főleg, hogy maradt 2 jó, ámde használhatatlan íróm...

(#6329) adorjant


adorjant
senior tag

dvd-író ügyben röppent egy privi :)

illetve Thinkpad EDGE teszt
hát,annyira nem meggyőző,nem sokkal,de picivel azért többet vártam :F

[ Szerkesztve ]

(#6330) tomi.tomi válasza BobMaster (#6086) üzenetére


tomi.tomi
tag

Win 7 64 bittel kapcsolatban: írtam emailt a Delta Services-nek kb két hete, csak elviekben rákérdezve, hogy lehetséges-e az eredetileg Vistás géphez Win 7 recovery-t kérni.
Eddig nem válaszoltak, már terveztem felhívni a központi szervizt, erre ma jött az email, hogy a lemezek megérkeztek, átvehetem őket az ügyfélszolgálatukon...
Végül is megspóroltak egy kört, mert pozitív válasz esetén tényleg megrendeltem volna. :)

(#6331) bwoay válasza adorjant (#6329) üzenetére


bwoay
nagyúr

pontosan ezt vártam, egy TP-ként mutogatott IdeaPad, a két processzor különbsége is borítékolható volt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6332) taltos válasza tomi.tomi (#6330) üzenetére


taltos
senior tag

De nem magyar, ugye?

(#6333) rankesz


rankesz
veterán

Érdekes ez az update dolog, párhavonta tuti előfordul hogy összekavar valamit az addig tutkón működő oprendszerben :(((
Most pl. az ultranav driver/util fosta össze magát, szóval én ezt a TVSU dolgot asszem hanyagolom.

Aláírásom csekkoljátok :D

[ Szerkesztve ]

(#6334) adorjant válasza rankesz (#6333) üzenetére


adorjant
senior tag

nem akartam szemetelni a hirdetést,de kíváncsi vagyok,hogy mi jön ezután :D

(#6335) rankesz válasza adorjant (#6334) üzenetére


rankesz
veterán

Maradok a márkán belül, de még nem akarom elkiabálni mi lesz, nem iszok előre a macibőrre... :D

#6336: :K

[ Szerkesztve ]

(#6336) adorjant válasza rankesz (#6335) üzenetére


adorjant
senior tag

i7 ;]

(#6337) tomi.tomi válasza taltos (#6332) üzenetére


tomi.tomi
tag

Nem, ez angol.
Így volt: előtelepítve: Windows Vista Business 32 bit ENG =>> "free upgrade program": Windows 7 Pro 32 bit ENG =>> Windows 7 Pro 64 bit ENG recovery DVD (garancia alatt ingyen)

Szerintem nagyon jól jártam. :)

(#6338) bwoay válasza rankesz (#6335) üzenetére


bwoay
nagyúr

sok lehetőség nincs, szerintem vagy T410s-t vagy x201(s)-t tervezel. utóbbira tippelek, bár akkor neki is állnék lebeszélni róla :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6339) rankesz válasza bwoay (#6338) üzenetére


rankesz
veterán

sima t410-et tervezek, annyival nem könnyebb ez a t400s amennyi kompromisszumot kell kötni miatta. Még torrentezni se merek vele hogy kíméljem az ssd-t, hétvégi lan mókák m4500hd-val ugyancsak kilőve.

(#6340) bwoay válasza rankesz (#6339) üzenetére


bwoay
nagyúr

ááá, lekvár vagy, rankesz! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6341) Napfénysüti válasza bwoay (#6338) üzenetére

Mi a baj az X201s-el?

Més que un club!

(#6342) Prom


Prom
tag

ha esetleg valakit T510 érdekel az irjon.. :))

(#6343) bwoay válasza Napfénysüti (#6341) üzenetére


bwoay
nagyúr

semmi, de azért annyira nem jó, hogy simán váltson rá az ember T400s-ről.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6344) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

sziasztok!

lett egy t400s gépem, oda-vissza vagyok a bulldogságtól. és van egy kérdésem. ebben ugye 1,8" (lassúúúúúú) hdd van. az a nagy tervem, hogy szerzek egy hdd beépítőt a dvd-író helyére (sata a dvdrw szerencsére), amibe beleteszek egy 32-40 gb-os 2,5" ssd-t rendszervinyónak.

igazából a kérdésem, hogy ez lehetséges-e, avagy a rendszervinyó fixen az, ami a normál hdd helyén van a notebooknak (és a beépítőbe tett hdd mindig a másodlagos, "adatvinyó")?

ha valaki biztos választ tud, hálám örök lesz. bónusz kérdés: gyári hdd beépítőt hol a túróban lehet kapni? :)

köszönöm!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6345) FixY67 válasza Parci (#6344) üzenetére


FixY67
senior tag

Ami ezek közt: http://www.argep.hu/trend/LENO/Lenovo-t400.html van, az nem jó?
(gúgli első magyar nyelvű találata)

szerk: hogy a boot sorrend változtatható-e vagy sem, azt nem tudom, de (ha hasonló, mint a T61) valószínűleg át lehet tenni a belső vinyót is a DVD helyére és az ő helyére be tudod tenni az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

...

(#6346) Parci válasza FixY67 (#6345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a belső hdd 1,8"-os, az ultrabay-es 2,5"-os (és értelemszerűen ez utóbbiból van több/olcsóbb), tehát a kérdés kifejezetten az, hogy lehet-e az ultrabay-es hdd az elsődleges, boot vinyó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6347) Gergő_ válasza Parci (#6344) üzenetére


Gergő_
őstag

45 ezerért láttam 64gb-osat a hardveraprón, de 1,8-ast
ha összeadod a beépítőkeret, az 1,8as hdd és a 32gb-os ssd árát szerintem még ki is jöhet belőle.
biztosan nem 1,8-as lenne bele jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#6348) FixY67 válasza Parci (#6346) üzenetére


FixY67
senior tag

Huppsz... bocs, ezt nem fogtam fel. Nem jó, ha háromfelé próbálok figyelni. :)

...

(#6349) Napfénysüti válasza Parci (#6344) üzenetére

Ejj de jó neked. ;) Mi lett az X60-assal, nyugdíjaztad? :D

Més que un club!

(#6350) FixY67 válasza Parci (#6346) üzenetére


FixY67
senior tag

Amit nem tudok: SSD-t a rendszer másképp kezeli-e, mint a normál HDD-t. Ha nem, akkor érdemes benézni a BIOS-ba - mondjuk nekem T61-em van, ezen be lehet állítani, hogy a második HDD legyen az elsődleges boot device.

...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.