Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) audi100td válasza feelgood (#15999) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hagyjuk, elfogultan irsz es a kioktato stilusod is nagyon idegesit mar...

dbius: igen

(#16002) feelgood válasza audi100td (#16001) üzenetére


feelgood
tag

Engem meg idegesített hogy nyafogtál a T61 miatt, hogy billeg, meg hogy ilyen szerelési gondok stb... ne aggódj, előfog jönni a kilazult zsanér probléma, meg a melegedés meg a zúgo ventilátor is, attól hogy most nem, később még ott lesznek, mert szériahiba mind.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16003) dbius válasza audi100td (#16001) üzenetére


dbius
veterán

:R Közben én is rákerestem, sőt, először keresnem kellett volna :K

(#16004) audi100td válasza feelgood (#16002) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem nyafogtam, csak segitseget kertem, gondoltam valaki tapasztalt esetleg hasonlot, de ezek szerint nem szabad. :U

Rossz indulatu vagy nagyon... :(

[ Szerkesztve ]

(#16005) metal01 válasza Gondwana (#16000) üzenetére


metal01
őstag

Ki volt kapcsolva, bekapcsoltam, most várok, hogy mi lesz.

Ha így kihúzom a kábelt akkor sipákol, és ha be akkor is.

Egyébként a jelenség amit írtam pont ez. Olyan mint amikor egy pillanatra kihúzom a kábelt és vissza. Megjelenik a fényerő állító csúszka, sötétebb lesz a kép, aztán vissza.

Egyébként mi az oka annak ha csipog? Vagy miért menne tönkre abban az esetben a lap?

Nem szoftveres hanem hardveres a hiba? Sajna a szervizben elég nehéz lenne generálni a hibát, mert random jön elő. Van, hogy 2 napig nem is, van, hogy egy nap többször is...

[ Szerkesztve ]

(#16006) Gondwana válasza metal01 (#16005) üzenetére


Gondwana
addikt

Próbálkozz olyannal, hogy ha egy kicsit jobban meghajtod a gépet, olyankor gyakoribb-e. Járt nálam egy T42 nagyon hasonló tünetekkel - átlag 10-15 percenként produkálta ezt. Először a táp volt gyanús, de 4 másik táppal ugyanazt produkálta. Először azt hittem, hogy akku nélkül jobb lesz - kb. másfél óra után újraindult magától.
Ahogy nő a gyakorisága, könnyebb lesz a szervíznek reprodukálni, a csippanás majd a szervízeseknek lesz fontos, hogy lássák, hogy tényleg hardveresen veszíti a tápot. (Ha csak a villogást látják, azt mondják, hogy szoftveres, de a csipogást a BIOS/embedded controller kezeli, az nagyon nem szoftverhiba - báris nem OS szintű)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16007) metal01 válasza Gondwana (#16006) üzenetére


metal01
őstag

System stess test-et küldök rá egy párszor naponta. Meglátjuk. Az meghajtja rendesen.

(#16008) Napfénysüti válasza metal01 (#16005) üzenetére

Akkor szokott ilyet csinálni még mikor vált a 2 VGA között. Szóval lehet mégis a driver lesz a ludas. Talán megkergült és magától váltogat. Próbáld újrarakni.

Més que un club!

(#16009) metal01 válasza Napfénysüti (#16008) üzenetére


metal01
őstag

Azon is túl vagyok már. Többször húztam újra a rendszert, és amikor már vigyorogtam, hogy minden ok, akkor megint elkezdte. Igazából tényleg semmihez nem lehet kötni, random csinálja.

(#16010) Nand_i válasza metal01 (#16009) üzenetére


Nand_i
tag

Bios beállításoknál az Enable OS detectiont próbáltad már változtatni?

(#16011) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Meg szeretnék kérni valakit, akinek hasonló T400 asa van mint nekem, (P8600 CPU) de vett bele még egy 2 gigás ramot, szóval megy neki dual channelbe a gépe, hogy egy ehhez hasonló tesztet készítsen:

Kíváncsi vagyok hogy mennyit gyorsulna a gép dual channelbe.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16012) dbius válasza ---Lasali--- (#16011) üzenetére


dbius
veterán

Nekem X200-ban van ugyanilyen proci, 2*2GB RAM társaságában, de lassabb rosszabb eredményt kaptam, mint Te - igaz, hogy semmit nem állítottam le a háttérben - :

Csodát ne várj, de pl. Win7 profitál a 4GB ramból :K

[ Szerkesztve ]

(#16013) Adrian Mole válasza yanna (#15979) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hát, akkor ez így marad. Nem érzem sem lassabbnak, sem instabilabbnak a gépet, mióta ezt felfedeztem, tehát tényleg csak esztétikai gondom van vele. Köszi neked és mindenkinek!

42

(#16014) brd válasza ---Lasali--- (#16011) üzenetére


brd
nagyúr

Elsősorban XP-t használok, ill. csak Everestből van regisztráltam, de előbbi nem sokat számít, ahogy láttam, az AIDA64-es nem TRIAL VERSION-nal írt eredmények pedig hajszálra megegyeznek az Everestes eredményekkel, így használható szerintem így is számodra:

T400 DC Memory & cache Speeds

The only real valuable thing is intuition.

(#16015) audi100td


audi100td
nagyúr

X200s-ben probalt valaki mini PCIe SSD-t? Lehet rola bootolni?

(#16016) lapa válasza audi100td (#16015) üzenetére


lapa
veterán

tudtommal nincsen ilyen termék, szóval nem hiszem.

amik vannak, azok csak speckó huzalozású foglalatokban mennek (dell mini meg eee pc).

ha ennél többet tudsz linket kérünk.

(#16017) audi100td válasza lapa (#16016) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos en sem jutottam többre, elvileg nem kivitelezhetö.

(#16018) Gondwana válasza audi100td (#16017) üzenetére


Gondwana
addikt

Azért elvileg létezhet ilyesmi a valóságban...

Szerk.: vagy mégse?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16019) audi100td válasza Gondwana (#16018) üzenetére


audi100td
nagyúr

Letezik, de a külföldi forumokat bujva nem talaltam arra infot, hogy tud is valamit kezdeni vele az X200(s).

(#16020) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#16013) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Érdekes, tegnapi újdonság, hogy a ThinkVantage Toolbox két indítóikonja szerepel a tálcán az eddigi egy helyett (tegnap frissítette magát). Na mindegy, vszleg nincs összefüggés, és ez megint szépészeti dolog.

42

(#16021) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Bocs, egy kérdés: RR mindig az egész holmit menti le, ha USB-re akarom a mentést? Nem lehet incremental-ra beállítani, hogy csak a változásokat mentse? Rákötöttem a RR-re használt drive-ot a gépre, mire közölte, hogy nem bootolható és formázni szeretné... WTF? Természetesen megszakítottam, mert rajta van a korábbi mentés, amit fél napon keresztül pakolt fel rá, nem szeretném, ha újra ennyi időre lefoglalná a mentés a gépet.

42

(#16022) metal01 válasza Nand_i (#16010) üzenetére


metal01
őstag

Igen, próbáltam. Asszem akkor is ez volt a helyzet. Most azzal próbálkozom, hogy terhelem a gépet 1000-rel, de egyenlőre így nem jelentkezett a hiba. Ezek szerint nem terhelésfüggő. Valószínű hogy nem a megfelelő driver van fent...

(#16023) lapa válasza Gondwana (#16018) üzenetére


lapa
veterán

"Samsung is working to standardize the new mechanical form factor and its pin layout specifications at JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). With possible revisions by OEM manufacturers, standardization could be expected as early as the third quarter of this year."

magyarul ez nem pci-e. fingom nincs egyébként, hogy mi gátolja meg a gyártókat abban, hogy szabvány pci-e is legyen. gondolom a vezérlőchip létezése ésvagy annak mérete, de semmi jele a szabvány pci-e ssd-k érkezésének.

egyébként már mennék is a bótba érte, -1 usb rondaság lenne az x-en. a mostani 2,5" ssd helyére bepattanna a (fél) terás vinyó, a rencör meg menne a pci-e foglalatba. nagyon király dolog lenne rendes sebességen elérni a vinyót.

(#16024) lapa válasza lapa (#16023) üzenetére


lapa
veterán

bocs, lejárt. és mégisvan.

de ha jól értem ez nem feles slotba való, szóval x-en vagy a wifit, vagy a wwan-t kő kidobni. de javítsatok ki ha nem így van, ahogy én néztem 2 fullos és egy feles mini pci-e slot van az x200-on.

(#16025) sghc_toma válasza lapa (#16024) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"... vagy a wifit, vagy a wwan-t kő kidobni."
vagy veszel feles wifi kartyat, es valahogy megoldod a kabelezest; szerintem nem lehetetlen.. jo lenne tudni, hogy tudna-e egy ilyen ssd-rol boot-olni a gep, tudnek neki orulni :)

in asm we trust

(#16026) lapa válasza lapa (#16024) üzenetére


lapa
veterán

mégsincs. az is msata.

esetleg olyat lehet okoskodni, hogy erre rákötni a (normál) ssd-t, a vinyót meg a helyére. azért lenne jobb az ssd-t kötni rá, mert a vinyó gondolom melegít erősen.

persze nem mobil megoldás, szóval ez utóbbit inkább csak magamnak gondoltam oda.

(#16027) Gondwana válasza lapa (#16026) üzenetére


Gondwana
addikt

Én ezt várom már egy ideje, állítólag már egy ismerősöm ismerősénél van, valahol Miamiban.
Ha megérkezik, költözik bele a Transcend 300x, az X32 pedig kap egy mezei 133x CF-et helyette (Olvasásban 50MB/s helyett elég lesz a 40 is, írásban pedig nem lesz felűnő, hogy 45MB/s helyett csak 20-at tud, mert még így is papíron 2x gyorsabb, mint egy 4200rpm HDD)
Ez natív PCIe buszon kapcsolódik, nem USB-s.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16028) SpeedR


SpeedR
őstag

Arra van valami megoldás, ha egy billentyű érzéketlenné válik? Az "u" betűt újabban elég erősen kell leütni, hogy bevegye. Javítható ez, vagy kereshetek másik billentyűzetet?

(#16029) lapa válasza sghc_toma (#16025) üzenetére


lapa
veterán

szóval nem a boot a baj, élből nem látja a bios. még a bootot ha nagyon kell megoldaná az ember valami minimál usb-vel...

(#16030) Tim82 válasza Gondwana (#16027) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ez melyikhez lenne? T60-nál SSD akarom mondani CF-boot?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16031) sghc_toma válasza lapa (#16029) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ugy gondoltam, hogy tud-e rola boot-olni, hogy a BIOS latja-e, mint boot-olhato eszkoz..
amugy erre az intel 310 cuccra tobb helyen irjak, hogy a kovetkezo Thinkpad-eket ezzel szereli majd a Lenovo.. jo lenne...

in asm we trust

(#16032) audi100td válasza Gondwana (#16027) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor elvileg Expresscard SSD-k is szoba jöhetnenek nem?

pl.: [link]

(#16033) lapa válasza sghc_toma (#16031) üzenetére


lapa
veterán

értem. csakhogy nemcsak hogy bootolhatóként nem, de normál lemezként se látja.

@audi100td: szóba jöhetnek, csak tetű lassúak.

(#16034) dbius válasza audi100td (#16032) üzenetére


dbius
veterán

Ilyen expresscard ssd-t én is nézegettem, amikor megvettem a laptopot, de ahogy olvasgattam a bootolás nem megy egyszerűen ezekről.

Így inkább le is tettem róla.

(#16035) audi100td válasza dbius (#16034) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, akkor mindegy, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16036) audi100td


audi100td
nagyúr

Az X200s könnyebb mint a sima X200, mi ennek az oka?

(#16037) feelgood válasza audi100td (#16036) üzenetére


feelgood
tag

Elég nagy valószínűséggel a Roll Cage.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16038) adorjant válasza audi100td (#16036) üzenetére


adorjant
senior tag

Csak nem ráuntál a T61-re? :)

(#16039) feelgood válasza adorjant (#16038) üzenetére


feelgood
tag

Azt nem hiszem, de lehet hisz a szavaimnak végre. [link]

:D

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16040) audi100td válasza adorjant (#16038) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem untam ra, csak gondolkozom egy X200s-en, ha esetleg kapnek egy jo ajanlatot.

(#16041) lapa válasza feelgood (#16037) üzenetére


lapa
veterán

nem a hűtés kisebb?

(#16042) bwoay válasza lapa (#16041) üzenetére


bwoay
nagyúr

de, rollcage-ben a LED-es az, ami eltér (legalábbis tudtommal), abban van a kamu kikönnyített RC, amitől a T400s kijelzőjére akár csomót is lehetne kötni, olyan felxibilis. (remélem tudja az én kis gépem, hogy ezt nem felróni akarom neki, imádom ezzel együtt)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16043) lapa válasza bwoay (#16042) üzenetére


lapa
veterán

lehet, hogy az affs lehetőségével meg a masszív kerettel annyira mégse volt rossz "választás" a ccfl kijelző, pedig anno kicsit szomorkodtam. mondjuk vígasztalt a wwan cserébe, mert az meglepi volt.

ehhez kapcsolódóan: valaki vegye má' meg az általam árult dokkokat, hogy megvehessem végre az affs panelt.

(#16044) feelgood válasza bwoay (#16042) üzenetére


feelgood
tag

:R :DD

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16045) bwoay válasza lapa (#16043) üzenetére


bwoay
nagyúr

abból nem szabad semmire következtetni, amit írtam, mert sosem volt dolgom LED-es x200s-sel, a tulajok meg meglincselnek az olyan kifejezésekért, mint "kamu RC", de a T400s-el kapcsolatos tapasztalataim alapján én nemigen hiszek abban, hogy annak a karbon vagy mittomén milyen "mintának" komoly cage funkciója lenne.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16046) audi100td válasza bwoay (#16042) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig pont olyat szeretnek, WXGA+ felbontassal. :)

(#16047) ^Clown válasza SpeedR (#16028) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Első körben pattintsd ki a helyéről, tisztítsd meg a szerkezetet. Ha nem lesz jó, akkor szerintem felesleges kidobni az egész billentyűzetet, eBay-ről lehet rendelni 1-1 billentyűt is. Igaz, nem olcsó, de olcsóbb, mint egy komplett bill.

[ Szerkesztve ]

(#16048) SpeedR válasza ^Clown (#16047) üzenetére


SpeedR
őstag

Tisztítás alatt pontosan mit értesz? Szerintem nem fogom megúszni ilyen olcsón, mert közben észrevettem azt is, hogy picit hátrébb van dőlve ez a gomb a többihez képest. A mechanika szétszedéséhez egyelőre még gyűjtöm az erőt, mert elég összetett szerkezetnek tűnik. (no meg én sem vagyok egy nagy gépész :DDD )

(#16049) ^Clown válasza SpeedR (#16048) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Elég durva mocsok tud összegyűlni a billentyűk alatt, a hajszálaktól a morzsán át minden. Tehát a tisztítás alatt azt értem, hogy kitakarítod alóla a dzsuvát :) Nem nagy kunszt a dolog, nem kell félni tőle. Szerintem nincs rendesen a helyére pattintva, azért nem áll egyenesen.

(#16050) audi100td válasza ^Clown (#16049) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vagy el vannak törve a pöckök, nalam T42-n sajnos nem egy gomb ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.