Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) buherka válasza taltos (#6450) üzenetére


buherka
addikt

T500-am van...nekem is.
P8600, 4GB DDR3, Hybrid VGA (Intel+ATI 3650), 250GB Samu M7 Spinpoint.
Tény, hogy az ATI VGA-val nekem is hamarabb rázendít a hűtés, Power Play ide vagy oda.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6452) Prom válasza evone (#6445) üzenetére


Prom
tag

pontosan nem emlékszem hogy milyen csavarok vannak X41nél de szerintem megolható a téma

(#6453) Napfénysüti válasza buherka (#6451) üzenetére

Most hálózatról használom Intel VGA-val a sajátom és nulla hangja van. :) ATI-val azért szokott lenni de nem vészes. Nekem ez a gép nagyon megfelel. :K
Tegnap kicsit szétszedtem megnézni hogy mennyire koszos belül és meglepve tapasztaltam hogy alig lett olyan pedig utoljára kb fél éve néztem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6454) ragereza válasza buherka (#6448) üzenetére


ragereza
csendes tag

Köszi lehet rászánom magam és szétszedem, bár nem nagyon szeretem bolygatni a garanciális gépeket. Amúgy jó másfél éves a gép de 8 hónapja cseréltek benne alaplapot szóval akkor tuti ki volt tisztítva:)
És a szervizben szerintetek kitakarítanák ha bevinném, vagy biztosabb ha magam csinálom?
szerk.: átlagban napi 10-12 órát megy.

[ Szerkesztve ]

(#6455) buherka válasza Napfénysüti (#6453) üzenetére


buherka
addikt

Palmrest le, billentyű ki és lehet is látni a légkavarót...mert felülről szipkázza a levegőt.
2K körül venni egy sűrített levegős sprayt: [link]...és 3-4 havonta kifújkálni. Inkább ezt tegye az ember, mint 2 év után atomjaira szedni a gépet. :B

(#6454) ragereza ...az a tuti ki volt tisztítva dolog...szerintem nem olyan biztos. A szervizekben csak azt csinálják meg ami nagyon muszáj. :B
Persze nem azt mondom, hogy totál laikusként bombázd szét a gépet...amihez ugye itt a segítség.( ;] ) Videókkal prezentálva. Én már nem egy notiban cseréltem a hűtést, nem olyan bonyolult.
Igaz, hogy van egy pár dolog amit be kell tartani szerelésnél, ha nem akarsz a gépben kárt tenni.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6456) evone


evone
őstag

X41nek fenyesebb a kijelzoje mint a T61nek. :)

kep az uj szerzemenyrol, perpill meg arch linux van rajta, de lehet hogy ubuntu kerul ra.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6457) rankesz válasza evone (#6456) üzenetére


rankesz
veterán

Teljesen korrekt

Én is elgondolkoztam egy x4akármennyin ilyen mindenhova vivős gépnek , ahova a másikat nem biztos hogy vinném. Mennyi a tömege?

(#6458) evone válasza rankesz (#6457) üzenetére


evone
őstag

Nemtom, 8 cellas aksi van benne, ezzel talan 1.5kg.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6459) SG3rg0 válasza evone (#6458) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szép tiszták a gépeid! :D
Meséld csak el pontosan a tisztítási folyamatot! ( hogyan mivel )

(#6460) TOZ válasza evone (#6458) üzenetére


TOZ
addikt

Az X40em digitalis furdoszobai merleggel merve 1.4 kg (8 cellas nagy akkuval).

(#6461) evone válasza TOZ (#6460) üzenetére


evone
őstag

Akkor valszeg ez is ugyanaz lehet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6462) TOZ válasza evone (#6461) üzenetére


TOZ
addikt

Elvileg csak belsoleg masok. Nem hinnem, hogy az ssd miatt nagy elteres lenne a tomegben 8-)

(#6463) TOZ válasza rankesz (#6457) üzenetére


TOZ
addikt

Mindenvivosnek tutti. Ha visszaemlekeztek, en egy korhazi kalandhoz vettem, aztan ugy bejott, hogy megtartottam s raktam bele ssd. Igy mar odavaer barmilyen mai netbooknak egy X4akarhanyas.

(#6464) taltos válasza evone (#6456) üzenetére


taltos
senior tag

A billentyűzet egyébként mennyire más? Leginkább érzésre.

(#6465) evone válasza taltos (#6464) üzenetére


evone
őstag

Jobb.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6466) rankesz válasza TOZ (#6463) üzenetére


rankesz
veterán

És azt meg lehet oldani hogy az SSD-t kiváltani egy gyors CF kártyával?
Mintha Gondwana valami ilyesmi kombót használna...

(#6467) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv. Bocs, ha off: Lenovo Edge topik van? Vagy arról is itt?
Thx

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#6468) bwoay válasza Athanáz9 (#6467) üzenetére


bwoay
nagyúr

arról is itt, ha meg nem sértünk, nincs külön (élő) topicja egyik típusnak sem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6469) Athanáz9 válasza bwoay (#6468) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Köszönöm, most kezd érdekelni az a típus, vélemények érdekelnének, tesztek, próbák, tapasztalatok.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#6470) evone


evone
őstag

Kell ebbe a gepbe egy SSD. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6471) Tim82 válasza Athanáz9 (#6469) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyelőre még senkinek sincs Edge-je itt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6472) TOZ válasza rankesz (#6466) üzenetére


TOZ
addikt

Jaja. Gondwana X31et hasznal CF2IDE konverterrel.

(#6473) TOZ válasza evone (#6470) üzenetére


TOZ
addikt

Mondtam en. (Megis lassu?)

(#6474) evone válasza TOZ (#6473) üzenetére


evone
őstag

Hat inkabb hangos. Kattog, de ezt Thinkwikin le is irjak, lehet hogy ez csak linuxon ilyen, meg nem volt kedvem windowst rakni, most ubuntu van rajta, kulonben nagyon kenyelmes irogatni a billzeten, csak kene az a hianyo csavar.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6475) orbano


orbano
félisten

Azt nem tudja valaki, hogy hogyan lehet elindítani az Fn+F5 menüt másként, mint a billentyűkombinációval? Idegesít, hogy a **** tablet menüben ha a wireless rádiós menüt nyomom meg, az összeset kapcsolgatja, ahelyett, hogy előjönne a kapcsolgatós menü (elég sokat kell WWAN és WLAN között kapcsolgatnom). Gondoltam bebindelem valahogy a helyére, csak hát nem tudom mi a program neve :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6476) orbano válasza evone (#6470) üzenetére


orbano
félisten

Én egy 32.es samu SLC-s SSD-t raktam az X200-ba és gyíííí :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6477) rankesz válasza orbano (#6476) üzenetére


rankesz
veterán

x40-be 1.8-as IDE való.

(#6478) TOZ válasza evone (#6474) üzenetére


TOZ
addikt

Lassu, de cserebe legalabb hangos. Kattogassal meg megbekeltem volna, de a sebesseggel nem sikerult.

(#6479) evone válasza TOZ (#6478) üzenetére


evone
őstag

Nekem sebesseggel semmi gondom nincs, csak a kattogassal. :D

Kulonben csomo altalam hibanak nevezett dolog megszunt a T61en, amikor kezbe fogtam az X41et, mert lattam hogy azis hasonlo. :) Meg az a vicces hogy az X41nek fenyesebb a kijelzoje mint a T61nek.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6480) HarryPotter válasza evone (#6479) üzenetére


HarryPotter
őstag

pedig érdemes ssd-n gondolkodni x40/41 esetében. hihetetlen a különbség.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6481) Napfénysüti válasza evone (#6479) üzenetére

Akkor mostmár a T61-el is öjöméébódotá van?

Mennyiért vetted az X41-et?

Més que un club!

(#6482) Tim82 válasza rankesz (#6477) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hidd el, ő megoldotta volna. Max. sniccerrel méretre vágja! :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6483) Omni


Omni
aktív tag

Sziasztok!

X40/41 esetében ha töltőről használjátok a gépet (kivett akkuval), hogyan viselkedik a ventillátor?

Mennyire jellemző ezekre a gépekre a "Fan always on" probléma?

(#6484) evone válasza HarryPotter (#6480) üzenetére


evone
őstag

Linux alatt nekem nem szamit semmit a sebesseg ilyen teren, de a kattogo hang miatt mindenkeppen lefogom cserelni, meg amiatt hogy most csak 40GB HDD van benne, ( mielott megvettem ugy tudtam hogy 60as van benne ) es igy boven eleg lesz a 32GBos SSD is.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6485) evone válasza Napfénysüti (#6481) üzenetére


evone
őstag

Hat most hogy latom hogy par dolog amit hibanak hittem az igazabol ThinkPad specifikus dolog, igy valamennyire mar megvagyok bekulve megint. Nem hiszem hogy elfogom adni. :)

Kulonben fura a T61hez kepest, hogy ezen a gepen a zsanerok nem olyan erosek, de ahogy lattam ez X200on is ilyen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6486) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Van egy durván 2 éves Lenovo r61i-m. Mindenhez ezt a gépet használom, ezért is ért nagyon kellemetlenül a következő. A hűtőventillátor fura hangot adott ki, megpróbál indulni, de leáll pár másodperc múlva, vagy nem pörög fel eléggé, ezért fan error-t kapok induláskor. A gép leáll. No most szétszedtem a masinát és csodálkozva láttam, hogy mekkora hűtőről is van szó, ugyanis az okosok integrálták az egész rendszert, ventillátorostól, heatpipe-ostól teljesen. Ezért, ha jól láttam 25.000 Ft-ba kerül egy nyavajás komplett hűtő, akkor is, ha csak a ventillátor van tönkremenve?? Mondjátok, hogy ez nem igaz. Tud valaki valamilyen megoldást javasolni, vagy tényleg ennyibe fog kerülni a csere egy pár száz forintos alkatrész miatt :S. (Akkor inkább eladom értékcsökkentve és újba ruházok be...)

(#6487) TOZ válasza Omni (#6483) üzenetére


TOZ
addikt

Nem tudok nyilatkozni.
Tpfan-t alapbol hasznalok. Az akku pedig mindig benne van a gepben (tp-smapi ugyis megoldja, hogy ne toltse magat feleslegesen).

(#6488) evone válasza TOZ (#6487) üzenetére


evone
őstag

En egyelore meg meritgetem, hogy bealljon a dolog, meg szokott menni 30 percet miutan elvileg mar lemerult :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6489) mv válasza evone (#6484) üzenetére


mv
aktív tag

Szia!

Gratulálok a gépedhez. :)

Nem akarom elvenni a kedvedet, de ugye tudod, hogy vinyócsere után jelentkezni fog a 2010-es hibakód. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6490) TOZ válasza q13579 (#6486) üzenetére


TOZ
addikt

Joval olcsobban ebayrol.

De egy alapos tisztogatast lehet, hogy megerne a dolog a csere elott.

(#6491) TOZ válasza mv (#6489) üzenetére


TOZ
addikt

Hacsak nem eric.cartmantol vesz ibm fru-val megtamogatott ssd-t.

(#6492) mv válasza TOZ (#6491) üzenetére


mv
aktív tag

Na igen, de azzal kb meg lehet duplázni a gép értékét.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6493) TOZ válasza mv (#6492) üzenetére


TOZ
addikt

Amennyire tudom a konkret gep beszerzesi arat, szinte hajszalra igazad van.

(#6494) q13579 válasza TOZ (#6490) üzenetére


q13579
senior tag

Próbáltam már, sajnos nem sok eredménnyel. Kompresszor + airbrush készlet szórófeje, elég nagy nyomással, ki is jött sok valamennyi por, de semmi extra. Azt hittem sokkal koszossabb, hogy így megadja magát. Nem változott semmi. Korábban is volt ilyen, de utána elindult. Most sajnos nem ez történt.

Ja és az e-bay tippet is. Én is nézegettem, ez jónak tűnik, bár nem ez a modell száma az enyémnek...

Ami a ventillátor aljára van írva:

Lenovo: S/N 42W2404
FRU: S/N 42W2780

Nem tudom, hogy pontosan ilyen számmal kell-e rendelnem, mert az általad linkelt ettől eltér, mégis halál pontosan így néz ki az enyém is.

(#6495) evone válasza mv (#6489) üzenetére


evone
őstag

Tudom, ugye tudod hogy ezt biosban ki lehet kapcsolni? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6496) mv válasza evone (#6495) üzenetére


mv
aktív tag

Úgy tudom, hogy azt tudod beállítani, hogy a hibaüzenet után automatikusan továbblépjen vagy ne. A hibaüzenet attól még megjelenik.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6497) evone válasza mv (#6496) üzenetére


evone
őstag

Ja hat jelenjen, nem erdekel igazabol, ugyis mindig sleepelve van a gep, bootolni nagyon ritkan szoktam.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6498) mv válasza evone (#6497) üzenetére


mv
aktív tag

Én is altatni szoktam.

Azért kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. A T43-asom kapni fog hamarosan egy Samu HM160HC-t.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6499) evone válasza mv (#6498) üzenetére


evone
őstag

Hat, az majd nyaron lesz mikor X41+SSD tapasztalatot mondok. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6500) rankesz válasza evone (#6497) üzenetére


rankesz
veterán

Ha már a sleepről van szó:
Nem tudjátok hogy ez az új tipusokat érintő, "sleep közben is merülök derekasan" bugot/featurét javították-e?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.