Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Tin válasza pcMANiac (#6933) üzenetére


Tin
veterán

az én T500-asommal is ez volt a baj 1-2 hét használat után: lötyögött a bal felső sarok a házban, és nyikorgott pár gomb. gariban szó nélkül cserélték NMB típusú billentyűzetre, azóta nincs ilyen.

(#6952) Magnat válasza rankesz (#6949) üzenetére


Magnat
veterán

Persze fent van, nem talál semmit erre az eszközre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6953) i400 válasza Magnat (#6952) üzenetére


i400
senior tag

véletlenül nem erről van szó? Intel(R) 82801DBM LPC-illesztővezérlő - 24CC

(#6954) Magnat válasza i400 (#6953) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet h igazad lesz, azt nyomoztam ki közben, h az Intel 82801GBM Interface Controlleren van a location-je. Mi teszi ezt helyre, a chipset driver?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6955) i400 válasza Magnat (#6954) üzenetére


i400
senior tag

ezt passzolom végigtúrtam a netet nem találtam értelmes megoldást rá win sem ajánl fel semmi drivert úgyhogy marad felkiáltójelesen :)

(#6956) Magnat válasza i400 (#6955) üzenetére


Magnat
veterán

Jah,akkor ezexerint nálad is ugyanez a tünet :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6957) i400 válasza Magnat (#6956) üzenetére


i400
senior tag

igen :DDD

(#6958) Shadowfax válasza Magnat (#6946) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem [ez] (Atmel Trusted Platform Module driver) kell nektek. Igaz, a win7 nincs felsorolva az oprendszerek között...

(#6959) Magnat válasza i400 (#6957) üzenetére


Magnat
veterán

szintén 64 bit ?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6960) i400 válasza Magnat (#6959) üzenetére


i400
senior tag

32 ultimate

(#6958) Shadowfax: SU miért nem rakta fel?

[ Szerkesztve ]

(#6961) Shadowfax válasza i400 (#6960) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az SU nem éppen a precízségéről híres.

(#6962) pcMANiac válasza Tin (#6951) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Mennyi időt vesz igénybe egy ilyen garis bill. csere? Minden nap reggeltől estig dolgoznom kell a géppel, nem tudnám napokra vagy hetekre egy szervízben hagyni. Gyárilag német volt a bill. akkor gariban is németet tennének bele, vagy tudnak magyart is tenni bele szerinted?

Shadowfax:
Köszönöm a Delta kft-s tippedet a recovery dvd-re! Valóban korrektek voltak, már meg is hozták a cuccot, megyeik is érte jövő héten. :R

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6963) Mészike válasza pcMANiac (#6962) üzenetére


Mészike
aktív tag

Én a Deltánál cseréltettem ki a billentyűzetet a T60-as gépen. Szóltam, hogy kellene, kérdeztem jó-e, ha kiszedem és csak a billentyűt viszem be. Azt mondták tökéletes :)
Kb 3-4 nap volt, míg megjött.

(#6964) pcMANiac válasza Mészike (#6963) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Akkor elég rugalmasak. :DDD No akkor ezt lebeszélem, ha megyek a telepítő lemezért hozzájuk. Köszi a választ! :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6965) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Van valakinek ötlete, hogy a 13N5324 kódú X40 gumilábakat honnan lehetne szerezni? Feltúrtam az internetet, de csak horror áron lehetne rendelni... Ráadásul az akksinál lévő két láb megvan, csak elöl hiányzik 2 db, meg ahogy nézem, a HDD takaró elemen is van egy hely a gumilábnak.

(#6966) mdk01 válasza Mészike (#6963) üzenetére


mdk01
addikt

Jó hogy mondod a Deltát. Megnéztem és most jöttem rá hogy elég komoly országos hálózattal rendelkeznek és vannak fehérváron is.
Benézek hozzájuk bill. ügybe hétfőn hátha tudnak segíteni NMB ügybe.:)

Köszi

(#6967) Tin válasza pcMANiac (#6962) üzenetére


Tin
veterán

én telefonon beszéltem velük, majd elküldtem mailben a gép szériaszámát, berendelték a bill-t, 2-3 nap múlva bevittem a gépet és 5p alatt kicserélték. ennyi.
ha német volt németet raknak. én angolt kértem a magyar helyett, de nem lehet. csak azonost.

(#6968) Gondwana válasza rankesz (#6938) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt meg tudja mondani valaki aki használt már ilyet, hogy Power Managerrel le lehet -e kapcsoltatni ha nem használom mint az ODD-t?
Asztali gépekeni is, akár: akkuról, illetve tápról használva hány perc után kapcsolja le a nem használt HDD-k pörgetését.
(ha nem erre gondoltál, én manuálisan szoktam - igaz, csak T60 - Fn+F9-cel kikapcsolni az UB-HDD-t, ilyenkor kb. 2 Wattot csökken a fogyaszás)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6969) TOZ válasza ^Clown (#6965) üzenetére


TOZ
addikt

Eddig nem talaltam ember aron en sem. De vevo lennek en is.

(#6970) ^Clown válasza TOZ (#6969) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi! eBay-en van X61-es talp, a mérete nagyjából jó (21mm x 7mm), de rákérdeztem az eladónál, szerinte az X40-re nem jó.
Külföldről 26 dollár az olcsóbb helyeken, de láttam 80 dollárért is. Rablás :U

(#6971) pcMANiac válasza ^Clown (#6970) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Vágj ki megfelelő méretű darabokat zetor külsőből. :DDD Úgyis alul van, nem látszik. :DDD

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6972) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Kis segítség kéne!
Adott egy R60e Thinkpad, amin már nincs rajta a gyári rejtett particiós XP.
És adott egy R51e, amin rajta van, sőt van ilyen Thinkpad menü által kiírt CD+DVD páros, ami egy szűz új 250GB-os vinyóra megcsinálta a rejtett particiós felállást.
A kérdés az volna, hogy erről a CD+DVD-ről rá lehet-e tenni az XP+rejtett particiót a szűzre letörölt R60e-re, hogy XP szériaszám gubancok se legyenek (ami a gép alján van)?
Köszi!
Üdv!

(#6973) J00hnny válasza Dzsekó (#6972) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Üdv! Nem hinném hogy ez sikerülne.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6974) Tim82 válasza Dzsekó (#6972) üzenetére


Tim82
nagyúr

A rejtett partíción lévő XP kifejezetten az R51e drivereit tartalmazza integrálva, így az R60e-vel nemigen működne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6975) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Van ilyenből még egy pár darab.
[31P9500 IBM USB TRAVEL KEYBOARD W/ ULTRANAV (SPANISH)]
Ha valakit érdekel dobjon egy privit, magyar matrica van hozzá.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#6976) evone válasza Rez_Grof (#6975) üzenetére


evone
őstag

Mennyibe kerül?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6977) mv válasza Rez_Grof (#6975) üzenetére


mv
aktív tag

Szia, engem is érdekelne az ára. Jöhet privátban is. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6978) evone


evone
őstag

Kivancsi lennek hogy miert melegszik jobban a gep ha bent van az aksi... Ha nincs bent akkor 40 fok kb. Ha bent van akkor allandoan 50-55 es porog a venti folyamatosan. Kulonben kentem a ventibe szilikon zsírt, most nem zúg annyira, tehát még most sem tokeletes. Elkell vinni szervizbe es meg mondani hogy mostmar csinaljanak valamit mert nagyon nem kóser az egesz ahogy van.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6979) TOZ válasza evone (#6978) üzenetére


TOZ
addikt

Toltesi ho?

(#6980) evone válasza TOZ (#6979) üzenetére


evone
őstag

Nemnem. Nem tölt. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6981) mv válasza evone (#6980) üzenetére


mv
aktív tag

Ha kiveszed az akksit, nem keletkezik egy nyílás, ami javítaná a szellőzést? :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6982) Napfénysüti válasza mdk01 (#6907) üzenetére

Az Albacomp egy tipikus magyar fos cég. Nekem is volt velük szervizes tapasztalatom és soha többet semmi ALbacomp terméket nem vennék. Meg sörnyitót sem. :D

Més que un club!

(#6983) J00hnny válasza Napfénysüti (#6982) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Az Albacomp-ról nekem is csak rossz tapasztalatom van....Én egy HP notebook-ot vittem hozzájuk megbízásból szervizbe...hát elég durva állapotban adták vissza...csupa karcosan...nem tudom mit csináltak vele, lehet megtaposták......
Szóval az Albacomp-ról csak jót vagy semmit...ezért nem mondok SEMMIT! :(

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6984) kraftxld válasza Dzsekó (#6972) üzenetére


kraftxld
nagyúr

OEM XP telepítő médiáról feltelepíted, a gép alján lévő seriallal aktiválod, drivereket felrakod system update-vel és ennyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6985) Napfénysüti válasza J00hnny (#6983) üzenetére

Mi konkrétan barátnőm ALbacomp mp4-ét(valami olcsó kínai gagyi volt csak rányomták az Albacomp nevet) vittük be mert 2 hét után bedöglött. Nem lett volna semmi gond ha 1 hét után nem egy másik használt(!!!) készüléket adtak volna pofátlanul(más családról voltak rajta képek :Y és teljesen karcos volt). Persze reklamálás után inkább kaptunk egy papírt hogy levásárolhatjuk az árárt ahol vettük de akkor is milyen ügymenet ez... Jó hogy első laptopnak anno nem Albacompot vettem(anno balga tudatlan ifjuként majdnem az lett :DDD ).
Ennyit erről a nagy magyar informatikai cégről... :(((

Més que un club!

(#6986) J00hnny válasza Napfénysüti (#6985) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nem semmi..... :Y

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6987) J00hnny válasza kraftxld (#6984) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Igen, de Ő a rejtett partíciót is akarja. :D
De így legalább fel tudná installálni...bár gondolom azt eddig is tudta. :F

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6988) kraftxld válasza J00hnny (#6987) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Utána meg lementi valami image progival egy külön partícióra és csinál hozzá egy boot cd-t, probléma megoldva :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6989) J00hnny válasza kraftxld (#6988) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:K

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6990) karamblo


karamblo
tag

x31-en bios frissitést mi módon kell? ha körültekintően csinálom, megoldható házilag? vagy vigyem hardverguruhoz?

(#6991) evone válasza karamblo (#6990) üzenetére


evone
őstag

letoltod aztan elinditod, minden utasitast megkapsz majd. :) kb 3 perc az egesz, legyen raduva a gep a toltore es kesz. en par napja csinaltam meg ugyanigy ezt X41en.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6992) Tim82 válasza evone (#6991) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért rakja töltőre előtte, meg ajánlani szokták, hogy full feltöltött akkuval csinálja a júzer a BIOS-frissítést. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6993) bwoay válasza Tim82 (#6992) üzenetére


bwoay
nagyúr

megkockáztatom, hogy ha nincs hálózatra dugva, akkor el sem indul a BIOS frissítés.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6994) karamblo


karamblo
tag

köszi.olyan szépek ezek a thinkpadek. fel nem tudom fogni, miért adta el az ibm a lenovo cégnek.ami jó és megbizható, azt miért kell megváltoztatni?

(#6995) Shadowfax válasza karamblo (#6994) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mert veszteséges volt ez az üzletág, azért.

(#6996) Tim82 válasza bwoay (#6993) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, én meg se próbáltam eddig akkuról. :)

karamblo: azért, mert összességében veszteséges volt az IBM-nek. Nem kifejezetten a Thinkpad-vonal, hanem úgy általában a PC és laptop-üzletág.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6997) karamblo válasza Tim82 (#6996) üzenetére


karamblo
tag

értem. mindenesetre kár. ami t átvesz egy másik gyártó, soha nem lesz olyan, mint a régi.na,köszi mindent.

(#6998) pcMANiac válasza karamblo (#6997) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Persze, hogy nem. Máris látszódik a silányodás a Thinkpad T száriánál is. Az IBM Thinkpad legenda is elhalóban van, mióta Lenovo van gépegkre írva. Asszony HP 9420-a külső minőségre leveri a T500-am. Belsőleg gyengébb sokkal, de régen ez nem így volt a T szériánál.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6999) Magnat válasza evone (#6978) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

1. Nem lehet, h maga az akksi melexik és az melegíti az egész gépet?
2. Saját töltőjével használod? Ezt azért kérdezem, mert én kéz alől vettem a T60-at és 65w-s töltő volt hozzá holott 90-es kellett volna, így ha nem volt rajta az akksi, nem tudott felsteppelni a cpu, mert nem kapott elég áramot. Ha pedig nem steppel fel, kevésbé melexik.

Urak, honnan lehetne T60 Bluetootjához W7 x64 drivert keríteni? A W7 sajátja elég béna, csomó szolgáltatást nem tudott telepíteni és a felületét is jobban szeretem a broadcomosnak. Jó esetleg T400 v vmi újabb gép Bt drivere hozzá?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7000) Magnat válasza pcMANiac (#6998) üzenetére


Magnat
veterán

Ez a spórolás már régebben kezdődött, a core duo-s T60-ak sem voltak már sehol a néhai T42p-m masszivitásához képest, pedig azokon még nem Lenovo logo volt ... Ibm-es haverom szerint a T43 volt az utolsó igazán masszív gép a T sorozatból.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.