Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) lapa válasza bwoay (#6549) üzenetére


lapa
veterán

értelek, de mondom: a korábbi nem slim, azaz nem vékony. lenéztem a fotel alá, olyanon megy a noti.

mindenesetre azt hittem csak ez a csapat béna, de aztán megnéztem a dell ac/dc-t: nos abból 3 különböző oldalon állnak szerteszét a vezetékek. szóval messze az alja. az említésre se méltó, hogy 0,3 milivel tér el a tp és a dell latitude (20v mindkettő) csatija.

[ Szerkesztve ]

(#6552) evone válasza mv (#6550) üzenetére


evone
őstag

Kingspec.
video a jelenlegi allapotrol :) ( sajnos nincsen hd kameram :( )

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6553) mv válasza evone (#6552) üzenetére


mv
aktív tag

Csak nem a (#6546)-os hozzászólás megszületését láthattuk? :DDD

Tényleg egész fürge a kicsike.

--
A Te videod felett: [link]. Nem semmi, amit a srác művelt a géppel. :Y

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6554) evone válasza mv (#6553) üzenetére


evone
őstag

Dede, annak. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6555) i400 válasza evone (#6552) üzenetére


i400
senior tag

a vid alatti szám címét és hogy milyen remix leírnád? mert nem a dandy féle az biztos :) köszi

(#6556) bwoay válasza lapa (#6551) üzenetére


bwoay
nagyúr

mármint a te korábbi töltőd nem slim, de én nem is arról beszélek, hanem a Lenovo korábbi cserélhető adapteres töltőjéről :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6557) lapa válasza bwoay (#6556) üzenetére


lapa
veterán

győzz meg egy linkkel légyszíves. tudtommal van ez az új, meg a korábbi ac/dc és slussz. ebből az utóbbi ugyanaz a féltégla jellegű, mint a normál ac adapter.

upd: itt van, amire én gondolok. de ennek legfeljebb a neve slim, én csak ezen lovagolok.

[ Szerkesztve ]

(#6558) bwoay válasza lapa (#6557) üzenetére


bwoay
nagyúr

navákicsit...
ez lenne a slim,
emmeg az ultraslim, úgyhogy ne lovagolj! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6559) evone


evone
őstag

Az elmult 10 percben sokat imadkoztam azert hogy elinduljon a gep. :D

Hard drive firmware update utility
Embedded Controller Program
BIOS Update

Mukodik, mostmar minden 'friss' a gepen!

Mostmar csak megkene tisztitani.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6560) Anklar


Anklar
csendes tag

Honnan tudnék R400-ashoz dokkolót/port replikátort szerezni értelmes áron?

Olyan típus érdekelne amelyiken van soros és párhuzamos port is (a töltő nem lényeg)

Lenovo Thinkpad R400

(#6561) Napfénysüti válasza Anklar (#6560) üzenetére

Kérdezd meg Promot hátha tud szerezni. :K

Més que un club!

(#6562) Prom válasza Napfénysüti (#6561) üzenetére


Prom
tag

Sajna nemtudok, ha jól emlékzem már beszálgettünk Anklaral erröl..

De visszont van pár 2,5" HDD új ill. alig használt.. ha valakit érdekel a téma majd megnézem öket pontosabban, azt dobok fel hirdetést.

(#6563) zedii


zedii
aktív tag

üdv, mindenkinek
cserélt már valaki videókarit notebookban? az nyílvánvaló,h nagyobb macera, mint a sima asztaliba, na de megoldható ez házilag is, úgy, mint pl a ram vagy hdd csere? T61-em van, és valójában 3D-s alkalmazásokat futtatok és nem mintha elégedetlen lennék, de mégiscsak invesztálnék valamit a gépbe :U . Eredetileg cseréltem volna újra, de nem nagyon kell el már azon az áron a kis masina, amit szerettem volna, így hát marad szerintem velem, viszont akkor meg, hogy történjék is valami :) gondoltam cserélek egy mégdisznóbb vga-ra. ha van valakinek már ebéli tapasztalata, vagy tud vlmi hasznos linket, azt szívesen fogadom :R

[ Szerkesztve ]

(#6564) rankesz válasza zedii (#6563) üzenetére


rankesz
veterán

Ezeken a gépeken nem lehet cserélni a VGA-t, rá van forrasztva az alaplapra :N

(#6565) TOZ válasza zedii (#6563) üzenetére


TOZ
addikt

Ahogy a Donnie Brascoban mondjak: "Feledzsel".
190ert meg a budos eletbe nem fogad eladni...

(#6566) Prom válasza zedii (#6563) üzenetére


Prom
tag

kb. 140E ért is csoda lenne ha valaki elvinné végülis 2 évet használt stb..

(#6567) bwoay válasza zedii (#6563) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6568) TOZ válasza bwoay (#6567) üzenetére


TOZ
addikt

Ilyeneket latva azert elgondolkodom, hogy ezt (+2Gb RAM es cdrw/dvd) mennyiert lehetne eladni. Nem tervezem, csak szornyulkodom.

(#6569) Prom válasza bwoay (#6567) üzenetére


Prom
tag

Ezt a hirdetést néztem én is csak nem akartam zedii-t elkeseríteni a PH.valóságról :DDD

(#6570) Napfénysüti válasza Prom (#6569) üzenetére

Ez van ezt kell szeretni. Az utóbbi időben már hihetetlen nyomott áron hirdetnek itt TP-ket. Mondjuk aki venni akar annak jó.
Ez amúgy mitől lehet? Köze van hozzá hogy új széria jelent meg? :F

Més que un club!

(#6571) Prom válasza Napfénysüti (#6570) üzenetére


Prom
tag

T61 eladása esetén igencsak sokat számit hogy azóta már 2 utóda is van..
ráadásul a T61 után ketté vált a 14" és 15" kijelzös T széria T400-T400S-T410S ,T500-T510i-T510... szóval van bőven utód kb. 1 múlva itt a PH T60-T61eseket kb. olyan áron majd meglehet kapni mint most egy jó T42-43 asokat! Szerintem...

Bár sokan még mindig drága üzletekben vásárolnak akik egy kicsit talán presztisböl meg jó hire van stb. megveszik, azon az áron amit itt a forumozok nem tehetnek meg.. és ezekhez az árakhoz vannak szokva.. Ja személyes tapasztalat van aki még igy is hogy olcsó a PH még pofátlanul alkudozik.. :))

[ Szerkesztve ]

(#6572) userZ


userZ
tag

Üdv Urak/Hölgyek!
Az lehet hogy egyes T400-as notikra selejt klaviatúra jut?
Pár napja nyúzok egy ilyet (NM74HHV), és a billentyűzetén kívül mindennel megvagyok elégedve, de a kalvija az szörnyű (a trackpointot leszámítva, mert az nagyon bejön). Magyar kiosztású, a szélek felé eléggé hajlik, ha kicsi erősebben rányomok, és zörgő, nagy hangja van gépelés közben. Előtte ideapadom volt, ahhoz tudok hasonlítani, állítom az sokkal kényelmesebb, profibb kivitelű billel volt ellátva. Lehet ilyen indokkal szervízhez fordulni, vagy törődjek bele, hogy az ideapadom után "gagyibb" klavin kell pötyögnöm?!
Egyébként az elődhöz képest megszűnt a melegedés, a venti zaj, ezek nagyon pozitívak, de ez a billentyűzet zörgés-hajlás eléggé kiábrándító!

Ja és akksival a súlya is elég jelentős, az előző notim 15,6 colos volt de kb egy súlyban lehetnek...

Stop the Earth, I want to get off!

(#6573) Napfénysüti válasza userZ (#6572) üzenetére

A kezdeti szériákba kikönnyített lyukacsos bill került ami hajlott. Lehet ilyet fogtál ki. Szerintem cserélik szervizben pont nemrég írta valaki hogy új klavit tettek a gépébe és teljesen más lett.

Més que un club!

(#6574) rankesz válasza Prom (#6571) üzenetére


rankesz
veterán

Remélem az én alkudozásaim még nem a pofátlan kategória... :) Meg hát pénzből élünk, gondolom te is, és a vevőd is... :U

(#6575) taltos válasza Napfénysüti (#6573) üzenetére


taltos
senior tag

Én (is) írtam, és valóban teljesen más lett, sehol sincs hajlongás. Egyértelműen szervízhez fordulós probléma.

(#6576) Napfénysüti válasza taltos (#6575) üzenetére

Szerintem rád gondoltam csak a neved nem ugrott be. :B
Arra emlékszel hogy milyen volt a tiedben eredetileg a bill? Tiszta lyuk volt a fém tálca vagy csak ilyen ritkásabb? Mert ha jól rémlik nálad a bill márkája is más lett, talán ALPS -> NMB.
Eddig ahogy olvasgattam az NMB tűnik a legjobbnak a 3-ból(van még Chicony).
nekem is NMB van és teljesen jó. Szeretek rajta gépelni mert nem hullámzik és kényelmes. Csak a német kiosztás miatt hébe hóba az ékezetes betűkenek melléütök. :D

Més que un club!

(#6577) userZ válasza taltos (#6575) üzenetére


userZ
tag

Akkor mindenképpen megpróbálom a szervízt, mert ezt képtelen vagyok megszokni. Nem létezik, hogy egy kb. harmadába kerülő (bolti ár) ideapadra, normális, használható bill. kerül, erre meg egy minősíthetetlen valami...
Mennyi idő alatt cserélték, mert gondolom ez egy pár perces meló?!

Stop the Earth, I want to get off!

(#6578) taltos válasza Napfénysüti (#6576) üzenetére


taltos
senior tag

Igen, ALPS -> NMB történt (még mindkét billentyűzet itt van nálam). Végülis minden igaz, amit korábban olvastam róla. Az ALPS hallkabb, és kevesebb erő kell a billentyűk leütéséhez, de szinte az egész billentyűzet hajlong. Az NMB ezzel szemben kicsit hangosabb, és a billentyűket is erőseben kell leütni, de cserébe nagyon stabil. A T41p -s emlékeim szerint a régi ThinkPadek billentyűzetében ezen jó tulajdonságok egyszerre voltak meg, de ha a mostani kínálatot nézem és választani kell, akkor mindenképpen az NMB-s a legjobb.

Más kérdés persze, hogy az asztali billentyűzetemnél így sem hangosabb, pedig azok is minőségi darabok. Ismerek olyanokat, akiknek ez a hangosabb, masszívabb, oldschool érzés jön be jobban, a tesztek szerint pedig a notebookok között még mindig ezek a billentyűzetek a legjobbak.

(#6579) taltos válasza userZ (#6577) üzenetére


taltos
senior tag

Én helyszíni garanciára bővítettem a gépet, így csomagküldő szolgálattal küldték ki (és viszik el) a cserealkatrészt, plusz nekem kellett beleraknom. Csütörtökön vagy pénteken szóltam nekik, és kedden hozták ki Debrecenbe. Ha felhívod őket, és bemész, biztos, hogy helyben cserélni fogják.

(#6580) userZ válasza taltos (#6579) üzenetére


userZ
tag

Na már csak azt kell kiderítenem, vajon vidéken (Szegeden) van e szervíz, az ideapadnak volt ha jól tudom. Egyébként biztos vagyok benne, hogy ez a zörgés nem normális jelenség egy új gépnél, remélem nem lesz semmi fennakadás a szervízben!

Stop the Earth, I want to get off!

(#6581) Prom válasza rankesz (#6574) üzenetére


Prom
tag

Nem ráád gondoltam! :N meg nem is forumosrol beszélek hanem aki épp venni akar valamit azt nincs tisztába vele hogy amit pl: árulok alkatrészt azt szinte féláron megveheti.. tisztelet persze korrekt és jó vevöknek :R

(#6582) Napfénysüti válasza taltos (#6578) üzenetére

Valóban hangosabb és határozottabb az NMB. De nekem bejön mert így tudom hogy tényleg leütöttem-e vagy nem. Szerintem gépelésnél ez még akár előny is lehet. Persze ízlések és pofonok. :)

Més que un club!

(#6583) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Üdv! Tud esetleg abban segíteni, hogy W500-hoz keresek jó .icc színprofilt photoshop/indesign munkához. Előre is köszi!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6584) lapa válasza bwoay (#6558) üzenetére


lapa
veterán

azt hiszem értem mire gondolsz, de ha megnézed ez végül egy és ugyanaz. az ultraslimként linkelt eszköz (41R4494) kábeleinek laposabb a bumszlija, meg a slimként linkelthez (41R0140) nincs gyárilag Y kábel. viszont a slimhez 3 féle noti dugasz van, ehhez meg csak egy.

a fentiektől függetlenül ahogy néztem az "ultraslim" a "slim" utódja, de csak a körítés lett kultúráltabb. az Y kábel is ugyanaz, a csatik formája is.

szóval hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak: nekem a régebbi, azaz a nálad slim néven emlegetett van, csak vettem hozzá Y kábelt. ettől függetlenül a megállapításaim az újra is érvényesek. annyival jobb ez, hogy kettővel kevesebb böszme bumszlija van.

egyébként a sors fintoraként a laposabb bumszlikkal pont sokkal előrébb lennék, mert egy T43p akksija helyére tervezem betuszakolni a sok kábelt. ebben most a sok bumszli sikeresen meggátol. de ez egy bonyolult történet, nem fárasztalak vele.

végülis kibontottuk, és szerintem hasznos ismerni a különbségeket. ha például T4x-et akarsz tölteni, az újhoz külön kell dugaszt venni.

(#6585) evone


evone
őstag

Amugy nagyon gyors kis gep ez az X41, egyedul a vinyo huzza le, bar miutan mindent bekesselt amit hasznalok rajta, mar ez sem erezheto meg egyaltalan. Eddig nem bantam meg hogy megvettem. :))

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6586) karamblo válasza Gondwana (#6517) üzenetére


karamblo
tag

MESTER, én már csalódok mindenkiben. csak benned nem. mindenki uj, gyönyörű gépekkel pedálozzik,mozog , ciceg a sok fórumtag. egészen frusztrált vagyok. megjavulni látszik öreg gépecském, valami képernyő-frissitő program odafigyelése után megemberelte magát. refershlock.good luck, brother!

(#6587) karamblo válasza evone (#6585) üzenetére


karamblo
tag

a legjobbak ezek am régi x- szériások.

(#6588) rankesz


rankesz
veterán

Napfénysüti kérésére linkelem hogy én hogy oldottam meg a nem magyar billzet kérdést

Kép1 és kép2

(#6589) HarryPotter válasza rankesz (#6588) üzenetére


HarryPotter
őstag

na várj, ez engem is érdekel. német kiosztású a billentyűzetem, és nem kicsit idegesít. Ha jól látom, Te valahogy "felülírtad" az eredeti karaktereket a magyarokkal. Hogy csináltad? Illetve: vállalsz-e ilyet?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6590) Napfénysüti válasza rankesz (#6588) üzenetére

Szép a géped. :K Ezek a képek tényleg nem olyan jó minőségűek, cserélj ROM-ot. ;]
Jah és jó a matricázás nekem is kellene valami hasonló. Még nem mindig megy fejből az ékezetes írás. :B

Jó mennyi német gép van itt. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6591) rankesz válasza HarryPotter (#6589) üzenetére


rankesz
veterán

Nem írtam én felül semmit, csak az üre helyre felragasztottam a jó minőségű fóliából kivágott karaktert.
Elég pepecs meló, de karácsonyi szezonban több tucat után már megjön a rutin..

Napfénysüti: szerintem meg éppen hogy a T-s rom ellenére is jó képeket csinál, szerintem jobbakat a HD-nál is.

(#6592) Dottore válasza evone (#6585) üzenetére


Dottore
addikt

Eladtad a T61-et? :)

(#6593) zedii válasza rankesz (#6564) üzenetére


zedii
aktív tag

hát ez van, köszi :B

(#6594) zedii válasza TOZ (#6565) üzenetére


zedii
aktív tag

hát kár. igazából abból indultam ki, h milyen állapotba van meghogy garis is még vagy másfél évig.. de mindegy. nincs különösebb baj vele, sőt semmi baj sincs vele, igazából szeretem és jó kis munkatárs, úgyhogy marad is velem, mert 100pénzért biztos nem válok meg tőle :N

(#6595) zedii válasza Prom (#6566) üzenetére


zedii
aktív tag

másfél, de mindegy, ahogy a jelenlegi helyzet áll marad velem. evvan :U .

(#6596) zedii válasza bwoay (#6567) üzenetére


zedii
aktív tag

dúrva :(( az lehet, h én kissé túl lőttem az árat, de ez igencsak méllyen szántó ár.. na, mindegy. ha nincs semmi smafu, a dolog körül és valaki klassz masinát akar, az vegyevigye

(#6597) TOZ válasza Napfénysüti (#6590) üzenetére


TOZ
addikt

Na latod, ezert jo annak, aki tiz ujjal, vakon tud gepelni :P
Rankesz: szep a matrica megoldasod, en nem varialtam tul, vilagitossal felulnyomtam az X40-en az osszeset es jonapot.

(#6598) evone válasza Dottore (#6592) üzenetére


evone
őstag

Nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6599) rankesz válasza TOZ (#6597) üzenetére


rankesz
veterán

A htpc-s szitázatlan billentyűzetet én is ilyen világítós matricával csináltam meg
Az a durva hogy Ubuntu 9.10 fut rajta XBMC-vel, és a linux kapásból felismerte

(#6600) Tin válasza userZ (#6580) üzenetére


Tin
veterán

ha visszakeresel, korábban én is írtam erről. nekem is ALPS volt, lötyögött, de nem az volt a gond, hanem az, hogy egy-két billentyű nyikorgott időnként, elég zavaró volt. én rájuk csörögtem, bemondtam az NMB billentyűzet FRU-ját, és szóltak amikor megvolt. bevittem, 5p alatt kicserélték.
ugyanazt mondhatom, mint a többiek. az NMB nem lötyög, talán csak bal felül icipicit, sokkal masszívabb, minőségibb. viszont, jóval erősebben kell gépelni rajta, mint az ALPS-on, azon sokkal "szétfolyósabban" lehet gépelni.
szerintem jobb. de ok nélkül nem biztos hogy cserélik, szóval légy meggyőző:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.