Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) HSM válasza DEAQ (#94996) üzenetére


HSM
félisten

Hahaha... A 35W-os kétmagos i7 is eléri a 90+ fokot hibátlan, tiszta hűtővel és felsőkategóriás, friss pasztával, Nv GPU nélküli T420-ban. :C
A T520-ban jóval nagyobb borda van, ezenkívül kérdés, milyen HP-okkal szerelték a négymagosokhoz valót. Tudok róla, hogy vannak fórumok, rengeteg ilyet olvasgattam, mivel engem is érdekelt némi plusz lóerő a gépbe, de rengeteg próbálkozó kedvű user végül a négymagos helyett a csúcs kétmagos i7-et rakta be, egyszerűen azért, mert a négymagosok a legtöbb esetben túlmelegedtek, és ezért még lassabbak is voltak a jól működő, nem megsülős kétmagosnál.
T430-ban kicsit kevésbé torkosak a négymagosok, ott jobbak a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#95002) thgergo válasza #57271552 (#94998) üzenetére


thgergo
tag

Nekem semmi ilyet nem írt ki 2960XM cpu-val se, pedig az 55W-os. Pedig szabváy 90W töltőjével próbálgattam. Ilyeneket a Dell gépek csinálnak, tapasztaltam.

Csak teszt erejéig volt benne, nem throttiltgolt, igaz nem is engedtem nagyon turbózni. Legnagyobb áramfelvétele a CPU-nak a intel management szerint ~50W volt 90-95 fokos hőmérséklet mellett. Ebben az a meglepő hogy a kétmagos 2520M is 90 fokon tetőzik, de 35W felvétel mellett. Mintha nagyobb 4 magosakat könyebb lenne hűteni.

[ Szerkesztve ]

-

(#95003) DEAQ


DEAQ
csendes tag

@HSM

Én a saját tapasztalataimról beszélek. Nyilván van ilyen is, olyan is. De a két magos Core i7, 2620M 200Hz magasabb az alap órajel és +1MB a cache. Ezenkívül semmi különbség nincs az alap 2520m között. És kizárt dolog, hogy bármilyen szintetikus teszten gyorsabb a QM-nél, maximum az 1 magos teljesítményben egy icipicit. Mondjuk én nem játékra használom a gépet, videorenderelés, exportálás, VM, bármi processzor igényes dolognál én jóval nagyobb teljesítményt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95004) Zoja™


Zoja™
őstag

Hűha, látom megoszlanak a vélemények. :D
De akkor ezek szerint elbírná a gép a proci upgradet. Viszont a proci és az ssd együtt kb 50k, ennyi most a komplett gép ára, használtan, 1 év garival. Annyit meg nem biztos, hogy érne a dolog...

(#95005) HSM válasza DEAQ (#95003) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez a két dolog durván 10-15% plusz sebesség az i7 javára. :K Plusz van egy mégnagyobb i7, ami még +100Mhz (2640M).

Én azért megnézném, egy durvább, négymagos terhelés alatt 100%-on terhelve milyen órajelen és hőfokon menne mondjuk 5-6 perc nyúzás után nálad. :K Mondjuk valami durvább videó renderelés, vagy exportálás.

(#95004) Zoja™: Ezt most úgy írtad, mintha egy mobil gépbe egy sima i5 nem lenne igencsak fürge. :DDD Persze, lehet fokozni, de nyilván az nem lesz olcsó... Az SSD meg akármibe ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#95006) DEAQ válasza HSM (#95005) üzenetére


DEAQ
csendes tag

Mint írtam is, videorenderelésre is szoktam, használni. Nem fojt le.
A 2670QM-nek meg 6MB a cache-je a két magos i7-tel szemben, ami 4MB. Ez ilyen egyszerű, nem értem miért nem nyílvánvaló, hogy a négy magos i7 gyorsabb, mint a két magos i7. :))

i7-2620M Geekbench: Single Core 3261 Multi Core 6210
i7-2670QM Geekbench: Single Core 3130 Multi Core 9923

És az alap órajel ugyanúgy 2.20GHz mindkettőnél. :K

szerk: itt is 63% a különbség multi core performance esetén.

[ Szerkesztve ]

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95007) DEAQ


DEAQ
csendes tag

De itt a Cinebench R15:

i7 2620M: 281cb
i7 2670QM: 446cb

63% a különbség.

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95008) Zoja™ válasza HSM (#95005) üzenetére


Zoja™
őstag

Ember vagyok, ráadásul a gyarlóbbik fajtából, mindig többet akarok. :D

Tényleg fürge egyébként így is, így nem fogom túlzásba vinni. Kap még 4 giga ramot, meg egy SSD-t, plusz egy optibay-t a benne lévő vinyónak, aztán ennyi. Esetleg még idővel egy új akkut, mert kb 70%-os a mostani benne.

Köszönöm az infókat. :R

(#95009) HSM válasza DEAQ (#95007) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi bizony a 2620M-nek a pontja. Az oké, tök egyértelmű, hogy frissen elindítva pl. a Cinebench R15 max 2 perces futása alatt nem fog túlmelegedni a négymagos, így hozza szépen a plusz 2 maga teljesítményt. De vajon ha rögtön egymás után lefuttatod háromszor, akkor harmadikra is hozza a 446 pontot? Mert a kétmagos i7 durván 30W-on, 3,2Ghz-en turbózva az örökkévalóságig elketyeg így. A probléma a négymagossal akkor van, ha nem bír vele a hűtő, és túlmelegszik, mert olyankor durván romlik a teljesítmény. :K
És amiket olvastam teszteket ott bizony ebbe futottak bele, hogy hosszabb terheléseken túlmelegedett a négymagos és akkor durván a kétmagos sebességére lassult vissza, miközben 100 fokon izzott a gépben.

(#95008) Zoja™: Hibátlan masina lesz így. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95010) DEAQ válasza HSM (#95009) üzenetére


DEAQ
csendes tag

Nézd, fél éve használom. Rendereltem már ki ezzel a géppel hosszabb videókat is, VMware-ben csináltam több mindent egyszerre. Nálam nincs ez a jelenség. Nálam jól működik minden és szerintem megérte kicserélni a processzort. Nem throttling-ol a gép, teszi a dolgát. Mindenki eldöntheti, kinek mit ér meg a plusz teljesítmény. De mégegyszer mondom, nem fojt le a négymagos processzortól. Nem esik le a teljesítménye. Főleg nem a két magos szintjére.

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95011) HSM válasza DEAQ (#95010) üzenetére


HSM
félisten

Oké, csak kíváncsi lettem volna pár konkrétumra, hátha később én is kedvet kapok mégis megpróbálkozni... ;)
Mindenesetre köszi az eddigi infókat! :R

(#95012) DEAQ válasza HSM (#95011) üzenetére


DEAQ
csendes tag

Bármikor! :R

Egyébként a Cinebenchet lefutattam kiváncsiságból 5x egymás után:

470, 461, 450, 445, 450 CB. Tehát a teljesítmény veszteség kb. 9% volt. A maximum hőérséklet 89C de, utána stabilan 85C. 2 percel később pedig 466CB. Én nagyon örülök neki, hogy ilyen jó szuperál.

[ Szerkesztve ]

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95013) HSM válasza DEAQ (#95012) üzenetére


HSM
félisten

Akkor durván olyan 2,5Ghz körül szaladhatott, teljesen jó. Meglepően kevéssé ütközik hőmérsékleti falba.
Köszi az infókat! :R
A tiédben amúgy melyik típusú hűtés van? Egy vastag hőcsöves vagy a két vékonyabbal szerelt? Illetve mennyit forog a venti maxon? Nálam a kétcsöves hűtő van és max 4600rpm.

(#95014) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ti 14"-es notin vágtok videót? Az azért elég vad, nem? :D

(#95015) DEAQ válasza HSM (#95013) üzenetére


DEAQ
csendes tag

A maximum 5500rmp, de ezt ritkán éri el. A 2 csöves, ez volt benne eredetileg az i5-2520M-el együtt.

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95016) DEAQ válasza FoxiestFox (#95014) üzenetére


DEAQ
csendes tag

Displayport-ra kötött monitorral persze, de egyébként nincs desktop gépem, szóval ez teljesen megfelel arra, hogy nem munkaszerűen ugyan, de azért alkalmanként lehet vele ezt-azt csinálni.

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95017) HSM válasza FoxiestFox (#95014) üzenetére


HSM
félisten

Arra az asztali hatmagos van, de azért előfordul, hogy a notin is jól jönne még pár szabad szál. ;)

(#95015) laci808: Akkor nálad itt van a turpisság. :K 5500rpm-es hűtőt emlékeim szerint leginkább az NV GPU-s modellekbe raktak, így nem csoda, hogy magasabb TDP-t bír, mint nálam a max 4600rpm-re képes szélkavaróval.

[ Szerkesztve ]

(#95018) DEAQ válasza HSM (#95017) üzenetére


DEAQ
csendes tag

Többszöri szétszedés után is bizton állíthatom, hogy nincs benne nvidia chip és ez az eredeti hűtője. :D

TPFC.63 vezérli a hűtést nálam.

[ Szerkesztve ]

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#95019) HSM válasza DEAQ (#95018) üzenetére


HSM
félisten

Nem feltételeztem turpisságot, csupán érdekes, hogy a tiédbe ilyen koptert tettek gyárilag. Sanszosan éppen nem volt kéznél a kisebb fordulatú, hát akkor jó lesz ez is... :DDD

Nálam is az van fenn, és kézzel 7-es fokozaton 4500-4600rpm. Szintén gyári eredeti hűtővel, amit az i7-2620M mellé raktak.

(#95020) azbest válasza FoxiestFox (#95014) üzenetére


azbest
félisten

vadul viszi a jó kis 4 mag 8 szál ;]

Most így néz ki az egyik asztalom, ahol ülni szoktam. 4337 dockban a t430, három monitorral: dp + vga (ilyen bemenetek vannak a monitorokon) + a gép mini dp csatijára kötve.

(#95017) HSM
Egyébként az inteles t430-amban is 5300ig megy fel a venti, ha kézzel 7esre kapcsolom. Inkább arról lehet szó, hogy esetleg már elhasználódottabb a ventid, vagy be van rakódva piszokkal.

Esetleg bios verzió különbség is okozhat különbséget a ventiszabályozásban.

(#94998) grafikus72
a thinkpad inteligensebb ennél. A t430 4 magosítva simán csak nem tölt a 65w tápról, ha be van kapcsolva a gép. Ki sem jelzi, hogy rá van dugva bekapcsolt gépnél. A 90w intel gpu-val simán elvan. Az nvidiás gpu változatos lehet többet is kér, de oda eleve bajos a négy magos, mert eleve melegebb. A w530-hoz szoktak 170es kockát használni, bár lehet elmegy 135össel az is. De abban vagy 50w csak a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#95021) FoxiestFox válasza azbest (#95020) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem rossz, bár a kábelmenedzsmented meg fejlődhet :D

(#95022) Zoja™ válasza FoxiestFox (#95021) üzenetére


Zoja™
őstag

Mi az a kábelmenedzsment? ;]

(#95023) azbest válasza FoxiestFox (#95021) üzenetére


azbest
félisten

ez már a managelt verzió. A monitorokra van kötve a másik bemenetükre egy másik gép is, meg a sok tápkábelek... Plusz szemben ott egy másik gépcsoda kábelrengetege. Csak tápkábelből megy vagy 8, video kábelből vagy 7, plusz pár másfajta kábel. Két 5ös elosztó van odatéve az áramhoz. :(

(#95024) HSM válasza azbest (#95020) üzenetére


HSM
félisten

Egy porszem nincs benne, nemhogy eltömődött volna... :DDD Elhasználódott lehet, de mikor hozzám került a gép durván 3 évesen is éppen ennyit tudott, szval nem hinném, hogy üzemóra függő lenne ez a dolog, mert nálam rengeteg használat után is éppen ennyit tud. :)
BIOS-ból is járt jópár a gépen, és mind ennyit ment 7-esen.

[ Szerkesztve ]

(#95025) fattyu válasza azbest (#95020) üzenetére


fattyu
veterán

a tápkérdéshez

t420 utólag 2820qmesíve. 90 wattosról nem tölt. 135 ösről elvan szépen. mesterségesen terhelve tudtam azt hiszem 85 fokig küldeni. normál használatban kellemes hűvös. nincs most itthon legközelebb mellette leszek csinálok egy 5ös sor cinebenchet.
w530 nvidia gpu és gyárilag 3740qm. 135ös alatt ez sem moccan meg. gémelés alatt sem melegszik vészesen de nyilván a gpu azért érezhető plusz.

Annó mikor az x230at vadásztam erősen agyaltam hp 2570p-n merthogy socketes az alaplap és gondoltam majd jól belekerül egy izmosabb négymagos. csak az már a i7-3520m-el is szenvedett és izzott... :D plusz oltári trágya kijelző és klavi szóval maradtam a 230nál. ami amugy a 3520m-el nettó reszponzivitás és felhasználói élményre kb a leggyorsabb gépem evör :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#95026) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

X230 tulajokhoz szólna a kérdésem! Kinek milyen hőfokon üzemel a masinája? Nekem i5 3210-em van és kicsit sokallom a 50-55 fokos üresjárati hőfokot! Terhelt állapotban 90re is fel-fel mászik. Teljes takarítás meg volt, pasztacsere is. Egy furcsaságot még észrevettem mostanában.Első bekapcsoláskor megjelenik a Lenovo logo majd sötét kép és karikák alul körbe, töltene a win10. Ott viszont kikapcsol a gép, mintha kivenném az akkut. Nem mindig csinálja, újraindításnál sosem. Két különböző akkuval is próbáltam.

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95027) fattyu válasza yodee_ (#95026) üzenetére


fattyu
veterán

ott valami nem oké.

Erősebb procival:

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#95028) yodee_ válasza fattyu (#95027) üzenetére


yodee_
őstag

De mi az istent csináljak még vele?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95029) azbest válasza yodee_ (#95026) üzenetére


azbest
félisten

a biosban lehet állítani a hűtést is, ott ha nagyon el van kavarva, akkor megeshet, hogy túlmelegszik. Anno t61-esem csinált hasonlót, míg vissza nem állítottam.

Ha esetleg a biosban alapértelmezettre állítanád a beállításokat, akkor arra érdemes figyelni, hogy a boot folyamat leírása alapján uefi módban van telepítve a win, szóval ha nem az az alapértelmezett, akkor igazítani kell rajta.

Ha nem beállítás probléma, akkor lehet elkoszolódott, vagy rosszabb esetben sérült hűtés is. Úgy emléskzem, az x-es gépet atomjaira kell szedni sajnos a hűtő takarításához.

(#95025) fattyu
hát érdekes.. és nem nvidiás a t420-as gondolom. Az XM proci változatoknál írnak 135w adapter igényt, az eleve 55w-os proci.

[ Szerkesztve ]

(#95030) yodee_ válasza azbest (#95029) üzenetére


yodee_
őstag

A hűtés beállításokat 4éve nem bántottam amióta megvettem :) A takarításhoz bizony atomjaira kell szedni, ez is megvolt!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95031) sutszi válasza yodee_ (#95030) üzenetére


sutszi
veterán

A pasztázás nem sikerült rosszul? Illeszkedik a hűtő rendesen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95032) yodee_ válasza sutszi (#95031) üzenetére


yodee_
őstag

Sajnos nincs más hátra, mint hogy újra szét szedem. De nem hiszem. Azért szedtem szét, mert melegnek találtam. Nem lett jobb...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95033) anorche1


anorche1
őstag

Van itt aki x220 at hasznal win10 -zel?
Driverekkel minden okes?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#95034) bigrock válasza yodee_ (#95026) üzenetére


bigrock
addikt

Feladat kezelőben a CPU/Memory utilization mit mutat?
Nekem a legutóbbi Win10 frissítés óta pörög, ha kell, ha nem. 70 fok alá nem nagyon akar lemenni sosem. Érdekes módon, egy Live Linux-al bootolva csendes, nagyon ritkán indul be a venti.

(#95035) sutszi válasza yodee_ (#95032) üzenetére


sutszi
veterán

Ilyenkor tényleg érdemes megnézni a terhelést, mert előfordul, hogy beragad valami szutyok windows folyamat... (Én általában még félig nyitott állapotban szoktam próbálni egyet, hogy ne kelljen teljesen visszabontani mindent.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95036) sutszi válasza anorche1 (#95033) üzenetére


sutszi
veterán

Igaz nem X220 hanem T420, de van átfedés bőven. Nemrég telepítettem újra. Itt találsz driver packot és infót. Ebből mégis könnyebb kiválogatni mint összevadászni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95037) yodee_ válasza sutszi (#95035) üzenetére


yodee_
őstag

Mert max terhelésen esetén felmehet 90-95 fokra? Nem hinném.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95038) sutszi válasza yodee_ (#95037) üzenetére


sutszi
veterán

Én üresjárati vagy közel üresjárati hőfokra gondoltam... Amikor szétszedem a gépet, akkor eleve nem rakom össze fullra, mert már volt rá példa, hogy vissza kellett bontani. Ha pedig tesztelem a takarítás és pasztázás sikerességét, az így történik mert az indulás utáni alap hőfokból már lehet következtetni. A windowst meg csak azért írjuk itt mert volt, hogy úgy írt ide valaki, hogy azt hitte üresjáratban van a gépe és úgy mutat 55-60 fokot. Aztán kiderült, hogy nem...

A max terhelés meg attól függ. Van olyan tesztprogram ami csak 70-75ig küldi fel a T420-am, a másik meg 90-ig. Na akkor lehet vitatkozni, hogy most mihez viszonyítsunk...

Egy a lényeg, ha nincs terhelés alatt a gép, akkor 50 alatt valahol kell lennie úgy, hogy semmi sem fut, csak elindult a windows.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95039) yodee_ válasza sutszi (#95038) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor elmondom a teljes történetet. A gépet 2013 februárban vásároltam. 1,5 éves korában egy töltőre való csatlakoztatásnál azt mondta kakukk, onnantól semmire sem reagált. Alaplap- csere volt. Azóta működik szépen, viszont azóta tapasztalom a melegedést. Akkor rögtön jeleztem is és kaptam egy új hűtőt, de a hiba nem szűnt meg. Én úgy emlékszem, hogy az első 1,5 évben sokkal alacsonyabb hőfokon üzemelt a gép.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#95040) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Vettem a mai nap folyamán egy Samsung EVO 850 SSD-t, szeretem volna rá dobni egy win 7-et de nem tudok mert nem látja a telepítő. A bios-ban át van állítva AHCI-ra a mód, de semmi, na most gondoltam hogy akkor lehet hogy kéne frissíteni a bios-t, de azt meg nem tudom mert a telepítő rinyál hogy nincs akkumulátor a gépben és nekem meg egyáltalán nincsen. Kérdés hogy ezt valahogy ki lehet kerülni hogy ne rinyáljon hogy nincs benne akku ?

(#95041) dugo_ válasza Mbenyo97 (#95040) üzenetére


dugo_
veterán

A bios látja?

(#95042) Mbenyo97 válasza dugo_ (#95041) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Pont most nezem. Nem latja 0o :/

(#95043) Mbenyo97 válasza Mbenyo97 (#95042) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Illetve még annyi hogy beraktam egy másik laptopba az egy lenovo 3000 n200 és abba meg látja a bios illetve maga a windows telepítő is látja. Úgy hogy valami a kis T400-mal lehet, de vajon mi :F

(#95044) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jól sikerült ez az x220-x230 IPS sztori az biztos. Szó szerint 3-ból 1 üzenetem az, hogy csere kéne. Megnézném a hivatalos számokat mit tudtak garin belül ezek a drágák produkálni, mert ez már tényleg vicc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95045) Tim82 válasza Tikakukac (#95044) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szó szerint 3-ból 1 üzenetem az, hogy csere kéne.

Most, hogy így mondod... ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#95046) fungi válasza Mbenyo97 (#95040) üzenetére


fungi
aktív tag

Más merevlemezt/SSD-t sem lát? Rendesen bement a helyére?

[ Szerkesztve ]

(#95047) Mbenyo97 válasza fungi (#95046) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Benne van rendesen, kiprobalhatok a mostani hdd es amit vettem ssd kivul mas merevlemezt hogy mi van. De nagyon fura a dolog. Mert mondom masik laptopba meg latja az evo 850-et.

[ Szerkesztve ]

(#95048) FoxiestFox válasza Mbenyo97 (#95047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A rendes HDD helyre tetted, vagy ultrabay caddybe?

(#95049) Mbenyo97 válasza FoxiestFox (#95048) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Rendes HDD helyere, HDDrol kicsereltem SSDre.

(#95050) Tim82 válasza sketchifun (#94990) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van pár dokkolókulcsom, alkalomadtán lehet velük próbálkozni. (4338-ashoz ugyan csak egy van.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.