Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) BobChemistry válasza Rez_Grof (#3000) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszi szépen :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#3002) Integra


Integra
titán

na ki találja meg hol a hiba????
[link]
és ha megvan, akkor ez hogy lehetséges??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3003) mdk01


mdk01
addikt

Azt nem tudja vki hogyha a hdd helyére rakok egy ssd-t, az ultrabaybe pedig átrakom a mostani hdd-t akkor a rejtett partícióról átlehet másolni az ssd-re egy leválasztott partícióra az vista telepítőjét?
Esetleg az ultrabayben lévő hdd-ről a jelenlegi rejtett partícióról lehet installálni az ssd-re az OS-t?

Azt szeretném hogy vennék egy 64gb-os ssd-t ohgy gyorsabb legyen a gép a mostani 250gb-os vinyót meg mint tárolóegységet használnám az ultrabay-ben, csak ez a rejtett partíciós dolog nem tiszta.:)
Nem akarom letörölni a vista telpítőjét semmiképp.

Köszönöm

(#3004) evone válasza Integra (#3002) üzenetére


evone
őstag

Én nem látok hibát, Win7en nálam is ilyen minden.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3005) buherka válasza #91574272 (#2993) üzenetére


buherka
addikt

Van benne újjlenyomat olvasó?...
A benyomodást is pikk-pakk meg lehet szüntetni házilag.
Mondjuk ezt a recsegést nem nagyon értem, hogy mitől lehet :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3006) evone válasza mdk01 (#3003) üzenetére


evone
őstag

Ird ki a telepitot, vagy rendeld meg a kozponti szervizbol a telepito mediakat. Másrészt meg rakd fel a Win7et, sokkal jobb mint a Vista. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3007) mdk01 válasza Integra (#3002) üzenetére


mdk01
addikt

Ha az a kis ikon a jelerősséget mutatja akkor meglehetősen érdekes kikapcsolt WIFI-nél.
Ne kérdezd hogy lehetséges.:)

(#3008) Tim82 válasza evone (#3004) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd meg jobban. Megy a wlan (ld. systray ikonok), ehhez képest az Fn + F5-re feljövő ablak szerint ki van kapcsolva.

mdk01 gyorsabb volt. :B

mdk01 # 3003: XP alatt az Acronis True Image nevű programmal és HDD-re biztosan ment, megérne egy próbát.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3009) mdk01 válasza evone (#3006) üzenetére


mdk01
addikt

Értem.
Akkkor tudom majd installálni cd/dvd-ről a vinfost?

Ahogy olvasom nem annyira kiforrott még az a win7, de majd egyszer ráveszem magam.
A másik bajom meg hogy a géphez ugye OEM vistám van és nem lehet vele megrendelni a win7-et.Eddig legalábbis így tudom.

(#3010) Viktor X


Viktor X
tag

Használja valaki a beépített 3g modemet Windows 7-el és melyik driverrel?

Drivert talált hozzá a system update, viszont addig működik, amíg újra nem indítom a gépet, utána nem tud csatlakozni a hálózathoz. Ha újra elindítom a modem telepítőjét és a javítást választom, akkor a következő újraindításig megint működik.

Vista és Ubuntu alatt tökéletesen működik, viszont tettem fel 32 és 64bit-es Windows 7-et is és mindegyiknél ez van.

(#3011) evone válasza mdk01 (#3009) üzenetére


evone
őstag

Teljesen kiforrott. :) Nálam tökeletesen mukodik, és igen utanna dvdrol tudod installalni. A vistahoz kepest érzehetoen kiforrottabb.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3012) evone válasza Tim82 (#3008) üzenetére


evone
őstag

lol. :D :C

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3013) Integra válasza mdk01 (#3007) üzenetére


Integra
titán

az..
a bluetooth kapcsolo működik is.
a wifi pedig absz nem működik. de azt se tudom, hogy ez a képernyő mitől jelent most meg hirtelen, ugyanis eddig az fn+f5 a bluetooth-t kapcsolta ki és be...
tiszta rejtély előttem ez az egész, nem értem.
éa az antenna piktogram is folyamatosan világít. nem lehet kikapcsolni a wifit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3014) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok,

Egy T500-at hasznalok Windows 7 (64bit). A problemam az, hogy a Power Manager feltelepitese utan a rendszer tovabbra is a windows beepitett rendszeret hasznalja, a Lenovo Power Manager inaktiv. Ha raklikkelek az ikonjara akkor csak betolti a szoftvert, nem tudok semak kozul valasztani mint azelott Vistaval.

Ha valaki tudna segiteni azt megkoszonnem!

Udv
zs

(#3015) BFeco válasza Integra (#3002) üzenetére


BFeco
aktív tag

A Wi-Fi ki van kapcsolva (status off), de az értesítési területen az látszik (3 pálcika térerővel), hogy csatlakoztatva van egy vezeték nélküli hálóhoz, kikapcsolt kártyával. :DDD

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#3016) buherka válasza Zomby8 (#3014) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is beletört a fogam a 64 bites Win7-be. Inkább visszaraktam a 32 bitest....ez tökéletesen megy.
A célnak a 32 bit is megfelel. Külünösebben nem izgat, hogy csak 3GB ramot lát.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3017) mdk01 válasza Integra (#3013) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen Winfosod van?

(#3018) mdk01 válasza evone (#3011) üzenetére


mdk01
addikt

Most akkor aki panaszkodik az a 64bitesre panaszkodik?

Van otthon egy eredeti Win7 ultimatem, a kuka mellett találtam:) majd lehet kipróbálom.

Üdv.

(#3019) evone válasza mdk01 (#3018) üzenetére


evone
őstag

Nálam a 64 bitessel semmi probléma nincsen. Minden klasszul megy.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3020) rankesz válasza mdk01 (#3018) üzenetére


rankesz
veterán

Van otthon egy eredeti Win7 ultimatem, a kuka mellett találtam:)

Ez most ugye csak poén? :Y

(#3021) Chandler


Chandler
senior tag

Ha becsukott állapotban (closed lid) használom a thinkpadem, hűtés-melegedés szempontjából nem tesz neki rosszat, nem szellőzik kevésbé?

(#3022) evone válasza Chandler (#3021) üzenetére


evone
őstag

Nekem ejszaka a vinyo jobban felmelegszik olyankor. Szerintem csak siman kapcsold ki a kijelzot aztan hagyd ugy.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3023) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Lenovo N200 0769 EAG. Van valakinek információja arról, hogy hogyan működik ezen a notin a win7? Megy rajta a 64 bites is? A Lenovo weblapján nem találok hozzá drivereket. Ez azért lehet, mert felismeri alapból?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#3024) buherka válasza Fényhozó (#3023) üzenetére


buherka
addikt

Ezt inkább ide.

De amúgy fog menni rajta a Win7. Az Op. renszderbe beépített update...ami kell az alapvető működéshez, azt úgy is leszedi a netről.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3025) evone


evone
őstag

x200e: [link]

ez alapján visszavonom a tegnapi kijelentésem, ez mégse szép.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3026) hcpeter válasza buherka (#3005) üzenetére


hcpeter
tag

Nekem van benne ujjlenyomat olvasó, de már gondolkodtam, hogy teszek alá valamit. Csak nem tudom mit érdemes, papírzsepit, összehajtogatott A4-es lapot gondolom nem:) Valami műanyag darabot? Vagy esetleg valami speckó dolgot? Van valami tapasztalatod ilyenben?
Köszi!

#include <sör>

(#3027) SNor válasza evone (#3025) üzenetére


SNor
tag

Plusz nagyon picinek tűnik. Lehet hogy a tudatalattim képzeli, de nem X100e van ráírva?
S!

(#3028) Integra válasza mdk01 (#3017) üzenetére


Integra
titán

win7 32bit enterpirse
azon gondolkodom, hogy esetleg a drivert kéne updatelnem..
amikor felraktam, akkor még a lenovo oldaláról beta volt csak hozzá. mármint a t42-höz.
létezik netán már final wifi driver??? mert akkor azt felkéne raknom sos, hátha megoldja a gondokat. addig nem akarok a tulajhoz menni, hogy szar a routere, hogy állandóan ledobál.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3029) buherka válasza hcpeter (#3026) üzenetére


buherka
addikt

Van valami tapasztalatod ilyenben?

Van... :B

Ezzel a duplaoldalú matricával bárhol tudsz alátámasztást csinálni. Max fél óra meló és meg is van és bármikor eltávolítható.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3030) Integra válasza Integra (#3028) üzenetére


Integra
titán

vagy uninstalláljam ezt a beta wifi drivert és tegyek fel rá vista 32 bites wifi drivert????

deviece managerben azt írja ki hogy "11a/b/g wireless lan mini pci adapter"
ez alapján akkor ez kell, hogy nekem a gépemben legyen, nem?
na ehhez akkor most milyen driver kéne igazából win7 32bit alá?

azt nem értem, hogy miért nem tudom a menüből kikapcsolni a wifit, csak ha device managerben desable-re állítom, akkor kapcsolja ki valóban, és akkor az antenna piktogram is kialszik. de másképp esélye sincsen. ja és hogy hívják ezt az fn+f5 lenyomása esetén megjelenő menüt? nem ultranav, hanem valami más.. hotkeys?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3031) #91574272 válasza buherka (#3005) üzenetére


#91574272
törölt tag

Igen van benne. Mellesleg haverom sem nagyon értette miről beszélek míg meg nem mutattam neki. Most már ő is T500 tulaj :) . Nekem ezzel a palmrest-el van bajom most, mert az övé tényleg mintha betonból lenne, meg sem moccan, egy hangot nem ad, bár van 5 hónap különbség a gépek gyártási ideje között (3. és 8. hónap, természetesen 2009).
Viszont neki a billentyűzet gombjai irtózatosan kiállnak, és a kijelzője is olyan halovány az enyémhez képest pedig mindkettő LED-es, ja és még neki ilyen furcsa szürkés bevilágítások is vannak a képernyő sarkain. Mindenesetre holnap megyünk mindketten itt Miskolcon a Lenovo szervizbe meglátjuk mit mondanak, és mivel ketten megyünk legalább lehet hivatkozni a másik gépére összehasonlítási alapként.

Más: megnéztem a RAM-ot a gépben mikor leszereltem a palmrest-et, viszont ezzel kapcsolatban el is felejtettem írni neked :U
Viszont az enyémben pont nem olyan RAM van. Miért is lenne. :D

Úgyhogy valószínűleg én is beruházok egy dual-os kit-re. (Mellesleg sokat dobott a fürgeségen?)

(#3032) xEon1337


xEon1337
őstag

Múltkor kitöltöttem neten a Win7 upgrade igénylést, de el kellett volna küldeni egy vásárlást igazoló számla bescannelt változatát vagy a Win7 kupon számát vagy mit, ami viszont sajnos nekem nem volt, mivel itt a PH-n vásároltam, ezért nem küldem nekik vissza semmit.
Azonban ma hajnalban levonták a számlámról a 17,47 eurót és írtak egy emailt, hogy amint megkezdődik a kiszállítása, újra küldenek információt.
Kiváncsi vagyok megkapom e a cuccot :U

"Less but better" - Dieter Rams

(#3033) Grock válasza evone (#2976) üzenetére


Grock
csendes tag

nem a dátum a lényeg... 1 hónapos a gép.
A kapott média érdekel lényegében...
az XP mindenképp marad ezen a gépen, a W7-et viszont a SL400-amra tenném fel. ha origi w7 install lemezt küldenek "update" ként.

(#3034) evone válasza Grock (#3033) üzenetére


evone
őstag

De lényeg.

If you've read the solid reviews about Windows 7, you may be tempted to delay your new PC purchase until it launches. But there's no need to wait; Lenovo will mail you a FREE license upgrade to Windows 7 if you buy a Lenovo laptop or desktop with an eligible Windows Vista® version between June 26, 2009 and January 31, 2010.1

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3035) xEon1337 válasza xEon1337 (#3032) üzenetére


xEon1337
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy október 19-én igényeltem a Win7-et, szóval bő 2 hét telt el a regisztráció és a pénz levonása között. Amint lesznek fejlemények, írok még ide.
Ha egy teljes értékű OEM Win7-et küldenek, akkor eladóvá válik, amúgy Professional verzió.

"Less but better" - Dieter Rams

(#3036) buherka válasza #91574272 (#3031) üzenetére


buherka
addikt

Nekem nincs ujjlenyomat olvasó...mondjuk nem is hiányzik.
Nagyon picit nekem is be lehet nyomni a jobb oldalt a palmrestet a tapipad mellett, de ez engem nem izgat.
Nekem nem recseg-ropog, még ha szándékosan nyomkurászom, akkor sem.
Ez az ára, hogy felülről lehet bővíteni a gépet és ölben nem süti meg a lábad a gép alja.

Próbáljátok azt ki, ha a két gépen átcserélitek a palmrestet. Hátha akkor megszűnik ez a recsegés. Csak kíváncsiságból.

A kijelzőt azt itt tudjátok megnézni: [link], hogy valóban LED-es.
Nekem ez van benne: Lenovo LTN154P3-L02 (Samsung)...nem LED-es, de a célnak tökéletesen megfelel. 80%-os fényerőn használom, mert 100%-on süti a szemem :B

Ramot már eladtam egy T400-ba, szóval arról már tuti lecsúsztál...Boltban ilyen lenovo ramot ne is erőltesd, mert aranyárban van.
2GB-ot 10-12K körül adják. (Kingston, Transcend, Kingmax..stb)
Ez a 2x2GB Geil Kit ami nekem benne van az 20K volt.

A Mem olvasás az visszaesett 2x2GB-nál 69xx-ról olyan 66xx-ra...de a többi mem kezelés az nőtt olyan 5-10%-al.
Majd konkrétan összeszedegetem az eredményeket és linkelem, hogy a többiek is okuljanak.
Ha csak netezésre használod és semmi komoly célod nincs a géppel, akkor szerintem elég a 2GB ram.
Ennyivel még a Win7 is vígan elvan. ;)

Nekem inkább a +2GB azért kellett, mert használok egy-két mem.zabáló progit. De fürgébb nem lett tőle.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3037) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Leginkább csak olvasom a topicot.
Nagyon sokszor olvastam a "palmrest" kifejezést.
Ez mi a manó? (Közérthetően).

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3038) bwoay válasza Luser2000 (#3037) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a része a notebooknak, ahol a tenyered nyugszik :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3039) hcpeter válasza Luser2000 (#3037) üzenetére


hcpeter
tag

Ez a billentyűzet alatti fedőlapot takarja, amin az ujjlenyomat olvasó is van (ha van), amire ráteszed a tenyered alját, csuklód gépeléskor.

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#3040) hcpeter válasza buherka (#3029) üzenetére


hcpeter
tag

Köszi!

Ez a ragasztó valami spéci cucc, vagy sima kétoldalas ragasztó?

#include <sör>

(#3041) #91574272


#91574272
törölt tag

Na megjártuk a szervizt haverral. Haver gépére azt mondták h a billentyűzete más, esetleg ezért emelkedik ki jobban. Mondjuk ez érthető az övé augusztusi darab, neki már tuti a jobban merevített billentyűzete van míg nekem nem. Kijelzőjére azt mondták cserélik ha kéri de lehet hogy még rosszabb lesz a helyzet. (Sarkoknál szürkül, színei valahogy nincsenek rendben. Nem tudom, hogy ez betudható-e a 2 panel közti különbségnek. Neki Samsung panelje van, nekem meg LG.)

A palmrest-re azt mondták megnézik, ők is érzékelik a problémát, semmit nem ígérnek de megnézik. Viszont ott kellett volna hagyni 2 napra a gépet. Hát nem maradhatok gép nélkül ennyi ideig, ezért megbeszéltük a jövő hét szerdát, hogy akkor egy fix időpontban megnézi és még aznap mehetek vissza érte. Szóval, majd jövő héten derül ki sikerül-e kezdeni ezzel valamit.

(Ui.: A HDSentinel-el ellenőriztem a vinyót és 70%-os kondíciót írt ki rá. :F Nem tudom milyen mélyre ható következtetést vonjak le belőle, de a másfél éves vinyó az asztali gépben 100%-os kondícióval rendelkezik, pedig az jóval többet megy mint a laptop. Ha esetleg valaki ezen a téren tudna nekem mondani valami okosat, azt megköszönném. Mert gondolom csak úgy működő vinyót nem cserélnének emiatt.)

Ismételten sikerült hosszan kifejtenem magam.

(#3042) Luser2000


Luser2000
addikt

hcpeter!
bwoay!

Köszi, ma is tanultam valamit!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3043) xEon1337


xEon1337
őstag

Vistán volt egy gyári Lenovos windows témám, amivel az asztali ikonok (sajátgép, lomtár, stb) is megváltoztak. Kis fekete karikában fehér ábrákkal. Sajnos Win7-nél ez már nincsen meg.
Valaki át tudná küldeni emailben ezeket az ikonokat, vagy adni egy linket ahonnan letölthetném őket vagy a témát?

"Less but better" - Dieter Rams

(#3044) mdk01 válasza rankesz (#3020) üzenetére


mdk01
addikt

Persze csak poén a smiley-t más értelembe raktam oda.

(#3045) Adam86


Adam86
tag

Üdv,

Egy kis segtség kellene.
Win7-tel szarakodott a gép, valamelyik driver nem tetszett neki, így visszatettem a vistát, amg kinem jön valami normálisabb win7.
A problémák a következőek:(vista ultimate sp2 X64, Thinkpad T500)

win7 alatt azonnal ment az ujlenyomat olvasó, itt viszont nem akar. A szoftver megvan amivel be lehetne állítani, de maga az olvasó driver nincs meg. Kerestem de nem találom.
Valaki ebbe tud seíteni?

Illetve a felbontás. (ati mobility radeon hd 3650)
win7 alatt ment a maxon, viszont ott túl nagy volt ezért ha lejjebb akartam venni, akkor nem a felbontást vette lejjebb, hanem a képernyőt húzta össze.
Jelenleg pedig vista alatt nem enged, csak 1680x1050 ig felmenni, így nincs meg a full hd.
Az ati oldalán nem találtam mobility drivert így az asztali hoz szedtem le ezt: 9-10_vista64_win7_64_dd_ccc_wdm_enu
Van ehhez más driver, ami jobb lehet?
Illetve miért nem engedi a felbontást?

Szerk: Kifelejtettem a thinkvantage update-et. a 4.0ás verzió csak win7-tel megy?
A 3.14est tettem fel, ami megy nálam per pill.

Köszönöm a seítséget!

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkad T500

(#3046) mdk01 válasza xEon1337 (#3032) üzenetére


mdk01
addikt

Add meg a linket légyszives ahol igényelted a win7-et.

Én két oldalt is találtam de azt a zöldet amit még legelőszőr azt most nem találom sehol.:U

Köszi

(#3047) Mac!


Mac!
aktív tag

Sziasztok!

Harmadik ThinkPad gépem vásárlásán gondolkozok, T42 és T61 után egy X200 tablet a kiszemelt. Úgy gondoltam, hogy megvárom a jóárasított multitouchos win 7-es full EE-s típusok megjelenését. De most belefutottam egy egész jónak tűnő ajánlatba, és nincs sok kedvem hónapokat várni az imént leírt típusokra.
Azt olvastam, hogy a 400 nit-es LED-es IPS kijelzők gyönyörűek, de a szóban forgó gépben elvileg nem is LED-es a képernyő, a többi paraméterről pedig semmit sem találtam, FRU: 45N6091.
A fő kérdés az lenne, hogy mennyivel rosszabb ez a fajta képernyő az előbb említettnél?
Mivel még nem használtam tablet gépet, így a multitouch képesség értékéről/használhatóságáról sincs sok elképzelésem. Mennyire érdemes várni rá?
A Vista - Win 7 csere nem gond, a full EE-t meg a szememben némileg ellensúlyozza, hogy így csak az kerül a gépre, amit használok is.

A segítséget előre is köszi!

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#3048) Kami- válasza xEon1337 (#3043) üzenetére


Kami-
csendes tag

Ez engem is érdekelne.
Le lehet valahol tölteni ezt a lenovo-s témát vistára?
Vagy ez csak gyárilag volt meg.

(#3049) evone válasza Mac! (#3047) üzenetére


evone
őstag

Mindenképpen várj egy kicsit a LED kijelzősre, tutira nem fogod megbánni!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3050) bwoay válasza Adam86 (#3045) üzenetére


bwoay
nagyúr

Jóember! Milyen FullHD??? A T500-ból nincs olyan típus, aminek a kijelzője
1680x1050-nél nagyobb felbontással bírna? Az, hogy W7 alatt többet tudtál
beállítani, csak azt mutatja, hogy nem volt rendesen bedriverezve.
Vagy megnézted, hogy milyen kijelzőnek ismeri fel?
Arról nem is beszélve, hogy egy LCD-n aztán sok értelme van
a natív felbontástól eltérőt (akár kisebbet, akár nagyobbat) beállítani...
Állíts be 1920x1080-at egy olyan displayen, amin 1680x1050 képpont található :U

System Update volt-e, mit mondott?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.