Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Shadowfax válasza Devil Smile (#5900) üzenetére


Shadowfax
addikt

System update a barátod. (Kell hozzá a 2.0-ás keretrendszer, vagy az annál újabb.) Ezt elindítod, megkeresi, letölti és installálja a drivereket.

Nem lehet, hogy az a gond, hogy a drivereket ugyan letöltötted és kicsomagoltad a DRIVERS mappába, de nem lettek installálva? :B

(#5902) Rez_Grof válasza Devil Smile (#5900) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Arra figyeltél, hogy vannak driver-ek amik csak kicsomagolodnak a C:\drivers mappába és kézzel kell őket instalálni?
A ethernet vezérlőt tedd fel utánna:
[.net 2.0]
aztán:
[System update]
Elinditod a system update-et és az leszed minden drivert a gépedhez.

Shadowfax gyorsabb volt. :(

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5903) Devil Smile válasza Shadowfax (#5901) üzenetére


Devil Smile
őstag

;] tisztaba vagyok vele h van h csak kicsomagol.. de en telepitettem is oket.. es megse...
ha mar lenne net akkro a systen update megcsinalja tudom
fel is tettem csak mivel nemt ud netkapcsolatot letesiteni sehogy igy ninsc honnan frissiteni.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5904) Devil Smile válasza Rez_Grof (#5902) üzenetére


Devil Smile
őstag

:R :R koszi megprobalok mindent mar..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5905) Rez_Grof válasza Devil Smile (#5904) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mi a tipusa a notidnak XXXX-XXX formában van a noti alján elvileg?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5906) Devil Smile válasza Rez_Grof (#5905) üzenetére


Devil Smile
őstag

meloba vagyok..
ha hazaertem megirom

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5907) TOZ válasza adorjant (#5898) üzenetére


TOZ
addikt

No meg a subokban legtobbszor 4200as HDD-k vannak, amig eleg lassuak. Ezert erdemes(ebb) ezeket cserelni.

(#5908) yodamastah válasza evone (#5838) üzenetére


yodamastah
őstag

Az 1.8as HDD kibirhatatlanul lassu. SSD-vel SOKKAL hasznalhatobb lett nekem az x40. Ossze nem lehet hasonlitani a 2 allapotot (video az ssd allapotrol [link])

Ha nem akarsz kolteni ssd-re akkor inkabb x60s.

(#5909) Devil Smile válasza Devil Smile (#5906) üzenetére


Devil Smile
őstag

nah siekrult haza ernem
Type:2373-GEG
ennyi infot talaltam rajta..
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5910) Rez_Grof válasza Devil Smile (#5909) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ez lenne a ethernet driver hozzá: [link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5911) Devil Smile válasza Rez_Grof (#5910) üzenetére


Devil Smile
őstag

koszonom kozbe mar nekem is sikerult
legalabbis ugy tunik h elindult a dolog..

Koszonom mind2otoknek a gyors reagalast!! :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5912) evone válasza yodamastah (#5908) üzenetére


evone
őstag

Irtam hogy nem a boot erdekel mivel altatom minden letezo gepem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5913) evone válasza evone (#5912) üzenetére


evone
őstag

mostis csak azert inditottam ujra 5 nap utan a T61et mert windows update volt. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5914) Sped


Sped
aktív tag

Sziasztok!

Thinkpad R61-es notim van, bekapcsolás után berregő hanggal indul - tippem szerint - a ventilátor, talán elkoszolódott. Azért a ventilátorra tippelek, mert használat közben lehet hallani hogy "valami" felpörög és akkor jön a berregés, bár ez sem mindig, csak véletlenszerűen. Bekapcsolásnál viszont mindig. Picit zavaró. Ha szétszedem a notebook-ot hozzá tudok férni és megtakarítani? Annak idején az asztali PC-m is akkor zúgott, amikor a proci hűtő ventillátort és hűtőbordát már durván befedte a por.

Remélem hogy tényleg csak a ventilátor és nem más.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#5915) Tin


Tin
veterán

notebookcheck t510 test

egyelőre németből fordítva, 3-4 nap múlva meglesz az angol oldalon is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#5916) Khaal válasza Gondwana (#5876) üzenetére


Khaal
őstag

Ha a 15"-ösbe jó a 14"-es billentyűzete, akkor nekem van egy eladó. Német feliratos és kissé már ki van fényesedve, de működésre nem volt vele semmi gond, csak esztétikai okokból cseréltem ki.

(#5917) Gondwana válasza Khaal (#5916) üzenetére


Gondwana
addikt

A 14" nem jó bele sajnos. De azért kösz!
Egy olvtárs felajánlott egy pont ebben a táblázatban szereplőt - annak ellenére T42-be lesz, hogy ott T43-at ír, illetve neki pont T43-ba nem pászolt bele. Ami a T60-amban van, azt is a T61-ek között találtam meg FRU szerint.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5918) Tin válasza Tin (#5915) üzenetére


Tin
veterán

cseppet elszomorított a teszt....

billentyűzet jó, mind eddig, trackpoint kiváló, mint eddig, touchpad sima használatra nem a legjobb (a multitouch miatt).
kijelző picit nagyobb, fényesebb, kontrasztosabb, jobb szögei vannak, de ledesnek csak átlagos, és 16:9 (1600x900), ami elég gáz egy üzleti gépbe.
a proci bika, a videokártya meg gyengébb mint a radeon 3650, de nem vészesen gyengébb. viszont nem switchable.
sajnos zajosabb, és lényegesen(!!) melegebb, mint az előző széria. a fogyasztása is szarabb, pedig jobbnak kéne lennie, emiatt az aksija hiába nagyobb, kevésbé bírja.
ráadásul nagyobb méretre is, és nehezebb is kicsivel. a rollcage-ről nem szól a fáma, de ugye felül már ebben sincs magnézium keret.

kicsit visszalépésnek érzem a dolog:(

[ Szerkesztve ]

(#5919) Otisz válasza adnoctum18 (#5897) üzenetére


Otisz
őstag

Persze, hogy lehet.
Nekem volt az egyik T61-es notimban egy 1.8" Samsung SLC-s SSD 2.5" átalakítóval.
Tökéletes volt, és természetesen gyors. Érezhetően gyorsabb mint szimpla HDD-vel.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#5920) evone válasza Otisz (#5919) üzenetére


evone
őstag

Meg aztán gondolom csendes is volt. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5921) N4nI


N4nI
tag

urak

x40 kis masinanak mennyi lenne az optimalis uzemi homerseklete? tol - tolig mondjuk, ha szabad igy sarkitani...

mostanaban sokat indul be a venti, mondjuk asztali gépnek megy most, akksi nelkul..

evone multkori iromanya nyomdokan lehuztam a tpfan-t, a bios - nál egyböl hangosan beindul, a smart mode1 csend, smart 2 indul már halkabban, manual szinten pörög...

megneztem az .ini-t, 60 - 0, 65 - 2, es igy tovabb...darabig csend, venti nelkul, de felmenni kezdett a hofok, nem hagytam....levettem most 50 - 0, 55 - 2 ideig jo is, de aztan eleri a hofokot, huteni kezd, leall, de "hamar" ujramelegszik és kezdodik elorol

épp 1 oraja raktam össze....szetszedtem, patika állapot belülröl, ventillátoron nem állt vastagon a kosz....lapatokon kis lerakodas, azt letisztitottam, jaratok is pormentesek...

esetleg full szetszedes, ujra pasztazas?

egyéb meglátás?

köszöntem

[ Szerkesztve ]

(#5922) TOZ válasza N4nI (#5921) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem ezekkel a beallitasokkal akkurol gyakorlatilag sosem szolal meg a venti (netezve).

[ Szerkesztve ]

(#5923) N4nI válasza TOZ (#5922) üzenetére


N4nI
tag

nálam akksi nélkül, wifi letiltva, lanrol megy a net, semmi mas nem fut, csak az msn, illetve a firefox-ban böngészek, lépek ide oda, stb....és hol elindul hol megall, 50-55 fok korul van, everest, tpfan szerint is.....valamikor ha "gondolkodik" vmely oldalnal vagy varni kell, vagy dolgoztatom, akkor igen erosen kezd a venti huteni, jodarabig, aztan leall, visszahutotte....de nem telik el "sok" idö, ismet jon a kisebb rpm-ü pörgés....ez valtakozik

paszta?

amit linkeltel felületet, az miféle? nekem elég "cseszlovak" kinezete van a tpfan-nak. esetleg van tobb fajta is?

[ Szerkesztve ]

(#5924) TOZ válasza N4nI (#5923) üzenetére


TOZ
addikt

Linuxos.

Igy picimacirol netezve egy kicsit megy a venti nagy ritkan, velelmezem, hogy a 3G kartya nemileg "befuti", otthon wifirol ennyi neme kuss van. A 8 cellas akku eleg jol birja, 80%-os toltottseg mellett kezdtem el hasznalni 1 oraval ezelott, most 63%-on all es a becseles szerint 3 ora meg vissza van.

(#5925) N4nI válasza TOZ (#5924) üzenetére


N4nI
tag

hát nem tudom.....ujrapasztázom, azert biztos nem fog megharagudni...

de ez a melegedösdi nem tetszik, mas negativumot nem észlelek.

nekem utangyartott akksim van, wifivel jo fenyerövel elketyeg 5 orat 10%-ig, alatta hamar kisül már...

ajanlott , jo minosegu paszta van a tarsolyban vkinél?

[ Szerkesztve ]

(#5926) BobMaster válasza Tin (#5918) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ma beérkezik hozzám egy diszkrét grafikás 410 modell, rálesek. Az egyik fórum ilyet ír, akkor viszont buta a teszt:

"Received my T410 today: i7, discrete Nvidia card, etc. Power Manager DOES allow me to switch between "high performance" and "energy saver" graphics modes -- discrete and integrated, in other words. I'm in Canada, so that might have something to do with it. Great system so far!"

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5927) evone válasza N4nI (#5925) üzenetére


evone
őstag

Arctic Cooling MX3

Ezt nezd meg, elvileg ez a legjobb hutopaszta ami letezik perpill ilyen celokra. :) Kisse draga de azt mondjak nagyon sokat segit.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5928) Omni válasza N4nI (#5923) üzenetére


Omni
aktív tag

Próbáld meg, hogy letiltod a lant és wifin netezel. Nálam lan-t használva többet fogyaszt(jobban melegszik) a gép, mint wifivel.

Furcsa nekem is de ezt tapasztaltam.

(#5929) N4nI válasza evone (#5927) üzenetére


N4nI
tag

köszi szépen, vszinü kiprobálom eme terméket, csak jokat irnak, nem keves a homerseklet csokkenes.....

video létezik x40 deszka kiemeléséhez? nagyon jol szerelhetö, egyszerü kis gép,tegnap elég rendesen lebontottam, de a proci "alul" van...

(#5930) N4nI válasza Omni (#5928) üzenetére


N4nI
tag

szia

köszi neked is a tanacsot, de asszem nalam mind2 hzetben fellép a dolog....tegnap estig, mielott irtam volna ide, wifi-n keresztül neteztem...kinomban jutottam arra, h tobbet zabal biztos, ezert melegedhet....wifi off, lan be, hzet kb ugyan az.. :U

feljegyzek minden értéket, bevetem az mx3-at :D aztan remélem a csoda megtörténik :R

(#5931) N4nI


N4nI
tag

elég láma lesz a következö....

áttérnék az x40en a linuxra...többen hasznalnak ilyen rendszert x40-en !? leszögezem én, még soha nem használtam....tudna-e nekem valaki segiteni? értem itt akar egy telepitö lemez késziteset, amiben benne vannak a szukseges driverek, alap programok x40-hez. Nem tudom hogy muodik a linux. Van mindenkinek kiforrott rendszere, programjai gondolom.

xp alatt hasznalt dolgaim: firefox, utorrent, msn, skype, vlc, nero vagy akarmi, tpfan, meg ami szukseges: java, flash player, foxit reader, powerpointviewer, xp codec pack, daemon tools ha kell vmire.

nagyjabol ennyi, de leszögezem bármi lehet benne, elsödleges h müködjön minden és ne vesszek el :)

csak wifi van a gepemben, bt nincs...usb-s kék "vacak" az van.....ennek müködése, driver?

köszönök előre is mindent

[ Szerkesztve ]

(#5932) TOZ válasza N4nI (#5931) üzenetére


TOZ
addikt

Elso korben en ezt javaslom. (A kiwi egy ubuntu klon.)

Tul sok allitgatast nem fog igenyelni (elegge altalanos kernellel adjak ki, pont a kernelforgatashoz nem erto, vagy azzal foglalkozni nem akaro - mint jomagam - userek miatt - . A vasak out of box illene, hogy menjenek (beleertve az usb-s kekfogat is)

Programok:
firefox - firefox (alapbol fent lesz)
utorrent - transmission (alap), deluge (telepitheto)
msn - pidgin (alap), alternativ megoldas amsn
skype - skype (telepitendo)
vlc - vlc (telepitendo), smplayer (en ez jobban szeretem)
nero - brasero (alap), de vehetsz nero linux verziot is (joval olcsobb, mint a windows)
codec pack - nem kell, a Kiwiben minden benne van alapbol
java, flashplayer - emlekeim szerint alapinstall resze
pdfolvaso alapbol lesz - ha ragaszkodsz az Adobe Readerhez van linuxos valtozat.
Openoffice az alaptelepites resz (ergo nem gond a powerpoint - bar akadnak kompatibilitasi zurok mind a mai napig)
Tpfanrol a linket kicsit fentebb megtalalod.
En meg a tp_smapit szoktam felheggeszteni, hogy az akkutoltest tudjam szabalyozni. Ehhez X40-en a legfrissebb bios kell, hogy fent legyen, a 2.08. Bios upgrade floppy nelkul.

Erdemes elosszor azzal kezdeni, hogy letoltod az iso-t bebootolod es megnezed, hogy tetszik-e. (Live rendszerkent szepen elindul)

Tovabb nem terhelnem a topicot, johet a pü vagy a mail.

[ Szerkesztve ]

(#5933) Tottandras


Tottandras
csendes tag

Helló Mindenki!

Egy ősi Compaq Evo N410c notebookot használtam, de tegnap megadta magát.
Sürgősen pótolnom kellene.
Itt van két IBM: [link]
Érik ezek az árukat? Melyiket vegyem?

Köszi mindent!

(#5934) TOZ válasza Tottandras (#5933) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem kicsit dragan merik oket.
Igy elsore es a mielobb faktor miatt ezert az arert inkabb ezt vennem.

T42 akad mar 43k-ert is.... ha esetleg az arerzekenyebb vagy. (itt mondjuk a gpu repedes problema meg esetleg elojohet, azert javaslonam inkabb a T43-t)

[ Szerkesztve ]

(#5935) Tottandras válasza TOZ (#5934) üzenetére


Tottandras
csendes tag

Ez tényleg jobb!

Amúgy ezekben a gépekben kb mennyi idő van még? Azért nem szeretném, ha 4 hónap után ezt is cserélhetném le.
(úgy 4 órát menne naponta, szerintem közepesen megterhelve - net, office, esetleg munkakerülő flash játékok)

(#5936) BobMaster válasza BobMaster (#5926) üzenetére


BobMaster
senior tag

Bejött a T410, mivel nem akarom teleszemetelni a fórumot, ezért twitteren elő közvetítés olvasható.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5937) qwertly válasza BobMaster (#5936) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,ha nem gond akkor blogodban is leíratnád a véleményedet a notiról,vagy esetleg egy kis teszt a logoudban. :R

[ Szerkesztve ]

(#5938) BobMaster válasza qwertly (#5937) üzenetére


BobMaster
senior tag

A véleményem nem mérvadó, mert elfogult vagyok és anyagi érdekem is fűzödik hozzá :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5939) TOZ válasza Tottandras (#5935) üzenetére


TOZ
addikt

Eloeletet ugye nem tudjuk, de alapvetoen meg jo par evig szolgalnia kene ezeknek, hosegesen.

(#5940) kovacs_t


kovacs_t
csendes tag

Sziasztok

Vettem egy Lenovo U350 notebookot amiben van beépített HSDPA modem, és SIM kártya foglalat.

A Win 7 rendszerkezelő driver telepítés után fel is ismeri a modemet.

A mobilnettel ugye kaptam USB sticket, azzal megy is a net, de ha a SIM kártyát a notiba teszem, nem ismeri fel a rendszer, nem tudok netezni.

Mi lehet a megoldás?

A pannonak van Lenovo s12 gépe beépített modemmel és SIM foglalattal, kell hogy legyen megoldás, kezelőprogram, stb.

Tud valaki segíteni?

(#5941) Napfénysüti válasza kovacs_t (#5940) üzenetére

Legfrissebb driver van fent?

Ez amúgy Thinkpad topik lehet a gép sajátjában könnyebben tudnának segíteni. :)

Més que un club!

(#5942) Mészike válasza kovacs_t (#5940) üzenetére


Mészike
aktív tag

Ezzel én is szívtam...
Be kell állítani az APN-t! Pannonnál: internet

(#5943) kovacs_t válasza Mészike (#5942) üzenetére


kovacs_t
csendes tag

Le tudnád írni nekem, hogy a driver telepíés után hogyan lépjek tovább?
Csináljak egy egyszerű telefonos kapcsolat csatlakozást?
Az APN-t hol állítom be?
És PIN kódot hogy tudom levenni róla? Vagy hol adom meg?

[ Szerkesztve ]

(#5944) Khaal válasza Tottandras (#5933) üzenetére


Khaal
őstag

T4x széria igen megbízhatónak számít, még simán ki fgonak bírni 2-3 évet szerintem, leszámítva az alaplap elrepedését ami ugye bármikor beüthet t40-41-42-ön, ezért érdemesebb inkább t43-ast venni, bár ahogy olvastam jobban melegszik és hangosabb is.
Ezen kívül a palmrest szokott elrepedni, a fedlap kissé könnyen karcolódik, kopik, billentyűk hajlamosak kifényesedni, de ezek mind esztétikai hibák és egy 2-3 éves géphez még így is nagyon jól szoktak kinézni az agyonhasznált thinkpadek is, na meg olcsón lehet szerezni hozzájuk alkatrészt is.
Érdemes itt hardveraprón is körbenézni, vannak jó árú gépek, itt kigyűjtöttem párat: [link]

(#5945) Tim82 válasza Khaal (#5944) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az alaplap halálát pedig pár egyszerű dolgot szem előtt tartva el lehet kerülni: ne lóbáljuk, illetve ne egy kézzel emelgessük a gépet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5946) Khaal válasza Tim82 (#5945) üzenetére


Khaal
őstag

Teljesen igazad van, ha az ember odafigyel és vásárláskor is leellenőrzi a gépet (csak 1.0-ásként működő USB és mozgatásra elmenő kép, fagyás mint intő jelek) akkor valószínűleg nem lesz gond, de használt gépnél ugye nem ismerheted az előéletét, így sajnos mindig benne van a pakliban.

(#5947) Anklar


Anklar
csendes tag

R400asomban T6670es proci van. A windows cpu órajelszabályozása nem viszi 1.2GHz alá még akkor se ha a cpuload csak 10%, van valami program rá hogy le tudjam veni 6-8szám MHz-re?

Lenovo Thinkpad R400

(#5948) Rez_Grof válasza Anklar (#5947) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ez leviszi, mint a lázat az algopirin. [RMClock] Feszültség állitgatással csak óvatosan.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5949) HarryPotter válasza Rez_Grof (#5948) üzenetére


HarryPotter
őstag

ezt csak telepítem, és magától elkezdi szabályozni a cpu-t? Mennyire megbízható? Akkuidőben észrevehető a használata?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5950) Rez_Grof válasza HarryPotter (#5949) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát egy kicsit azért konfolni kell, hogy mi merre.
Lehet vele nyerni kicsi akuidőt, mivel feszt illetve egyébb finomságokat is lehet vele álligatni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.