Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Tóbias válasza audi100td (#57999) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Köszi,

Akkor körbenézek ilyen téren is.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58002) Francia91 válasza audi100td (#57999) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem 1600 MHz-esek vannak. De igen, több széria is van, valszeg pont azokat nem komálja a T500, amiket vettél bele
Az enyém: HMT351S6CFR8C-PB

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58003) Tóbias válasza Tim82 (#58000) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Köszi a megerősítést, nem tudom mi lehet a különbség a két Hynix között de a 451-es az enyémben nem indul.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58004) Tikakukac válasza Tóbias (#57996) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt olyan x200s lapom, ami 3 órán át tartó cseréléssel sem bootolt be a ramokkal, amik mentek 3 másik gépben is. Másnap azért még beraktam őket: vitte. Utána semmi baja sem volt. Lelkük van ezeknek, én mondom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58005) Tóbias válasza Tóbias (#58003) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Tesóm G505-ösében tökéletesen megy.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58006) Tim82 válasza Tikakukac (#58004) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na ja, nekem 1333-as, 4 GB-os Kingston-okkal csinált ilyet az X200 (illetve elindult vele, csak épp mind Memtest86+ alatt, mind Prime95 alatt hibázott - a Prime95 kb. fél perc alatt leállt, a legújabb Memtest "belefagyott" a tesztbe, a régebbivel dobott hibákat). A barátnőm T500-ában ugyanilyen modulokkal soha, semmilyen probléma nem volt, sem tesztek, sem használat alatt.

X200-ba 8 GB RAM-ot keresni nem volt épp egyszerű történet így. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58007) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

1 user-hez be lehet állítani 2 ujjlenyomat mintát feloldáshoz?

(#58008) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#58007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akár az összes ujjának lenyomatát is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58009) FoxiestFox válasza Tim82 (#58008) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És még a lábujjaiét is.

;]

(#58010) Tikakukac válasza Tim82 (#58006) üzenetére


Tikakukac
titán

Az nekem rengeteg ram volna, 3 giga is eddig elég volt, asztaliban 4670K mellé sem vettem csak 8gigát, untig elég lesz osx alá is nekem, de majd kiderül, gyári azonosítóval vettem ramokat, ha ezzel is gond van akkor nagy ám a szarság :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58011) Dhampir válasza FoxiestFox (#58009) üzenetére


Dhampir
félisten

Zokniban is működik?

(#58012) Tim82 válasza FoxiestFox (#58009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, azt valóban nem. Te inkább írd csak azt az összefoglalót. :P

Tikakukac: hosszú távon jónak gondolom az elérhető maximális mennyiségű RAM-ot beletenni. (Ha nem éreztem volna időnként, hogy a 3 GB RAM eléggé limitál, akkor nem váltottam volna T60-ról.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58013) Tikakukac válasza Tim82 (#58012) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy nincs esélyem sem kihasználni. A hév már így is elkapott, megvettem az alap i3 helyett asztaliba is az i5-ből a legerősebbet. Értelme semmi, 8510W-vel sem bírtam 60%-nál magasabbra tornázni a memhasználatot még ha direktben hülyéskedtem sem, x200s-ben meg hát lehet képzelni mikor sikerül. Kis szerverbe is megy 2 darab 1 gigás és csók, megvan ingyér a szemétből :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58014) Francia91 válasza Tikakukac (#58013) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem sikerül a 8 GB határait feszegetni SolidWorks-szel és Autodesk 3ds Max Designer-rel :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58015) Tikakukac válasza Francia91 (#58014) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor ilyen szintű dolgok jönnek, már ülök is az asztal elé, ezeket nem bírom notin csinálni :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58016) Francia91


Francia91
veterán

Amúgy így 1,5 hónap SSD használat után minden HDD-s gép lassúnak hat...
A céges Precisionok-ban hiába van i7 QM proci, meg 16 GB RAM, piszkosul visszafogja a HDD a rendszer sebességét. A T500-asom működése rendszerszinten sokkal gördülékenyebb, simább, mint a céges gépeké :)

(#58015) Tikakukac:
Nálam az van, hogy a rajzokat bárhol, bármikor meg kell nyitnom, esetleg szerkeszteni is, ha módosítani kell a terméken, így egy asztali masina hurcolása kiesik a lehetőségek közül :D
Az asztali gépem meg már őskövület ezekhez az alkalmazásokhoz
(Socket 462 AMD Athlon XP 3200+, 2 GB RAM, 512 MB Sapphire HD3450 passzív VGA)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58017) Dhampir válasza Tikakukac (#58015) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül is a ThinkStation jól hordozható, csak elmarkolja az embör a fülénél fogva. :)

(#58016) Francia91

Ismerős a helyzet, hasonló konfigom volt csak HD3200 alaplapra integrált VGA-val és bármelyik notim elgyepálta. :D

[ Szerkesztve ]

(#58018) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Van esetleg valami leírás arról,hogy hogyan kell/lehet x200-ba mSata SSd-t faragni?
Vagy ez csak szájhagyomány útján terjed?
:D
Köszi!

(#58019) hito válasza BalazsKKa67j (#58018) üzenetére


hito
nagyúr

Asszem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58020) dadanc


dadanc
csendes tag

SZiasztok
Tud valaki esetleg thinkpad szabványos töltőhöz való végdugót? Tehát a laptopba becsúszó részem leszakadt , a dugó kéne hogy rá tudjam tenni a meglévő adapterem kábelére.
Köszi

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#58021) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy T500-nak Chaser által.
Keresem, keresem, de nem találom. Talán kiszúrja a szemem, és azért nem.
Hogyan kell átkapcsolni az ati és az intel vga-között?
Az ati catalistban nincs ilyen opció. Az eszközkezelőben ott van mindkét eszköz.

A másik: A power management telepítve, jobb klikkes helyi menüre reagál, mindent mutat, de nem nyílik meg. Az energiatak beállításokban a lenovo által oda rakott fülek (battery, buy battery) kattintás után nem nyílnak meg, mint ha ott sem lennének.

Köszi!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58022) Tim82 válasza Arlekim (#58021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hogyan kell átkapcsolni az ati és az intel vga-között?

Legutoljára alig egy napja esett szó róla.

A power management telepítve, jobb klikkes helyi menüre reagál, mindent mutat, de nem nyílik meg.

Nekem meg szokott nyílni egyszeri balklikkre... (Vagy lehet, hogy félreértem ezt a "helyi menüre reagál, mindent mutat, de nem nyílik meg" félmondatot.)

parkasz: :D

Most már hamarosan nekem is megjön a T500-am amúgy. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58023) parkasz válasza Arlekim (#58021) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Power Manager
Itt kell a Switchable Graphics pontot választani és azon belül van két mód: Energy Saving illetve High Performance, azaz integrált és dedikált vga.

Ááá Tim82 kolléga a villámkezű :D

[ Szerkesztve ]

(#58024) Arlekim válasza Tim82 (#58022) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Magával a power management progival volt gond. Az eredetileg letöltött példányt hiába raktam többször újra, nem javult meg, aztán letöltöttem egy másikat, és azóta remekül működik, többek közt az átkacsolás.
Köszönöm a villámkezű válaszokat :)

Neked is Parkasz. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58025) FoxiestFox válasza Arlekim (#58024) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oszt ugyan miért nem használod a System Update-et?

(#58026) scarbantia válasza Dhampir (#58017) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ezzel vannak tapasztalataim... :U Egyszer egy ilyen ThinkStation-t végigcipeltem bkv-n fél Bp-n, Pestről Budára, onnan a Keletibe, majd vonattal vidékre. A karom majd leszakadt, fogantyúval együtt is. Ez vas. De igen dulván. Marha vastag lemezből van, meg nagy hőcsöves hűtője van, sehol nincs kispórolva az anyag. :DDD

(#58027) Arlekim válasza FoxiestFox (#58025) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Használom, csak mire azt elindítottam, addigra felraktam a pwr mng-t de a jelek szerint rosszat.
A sys upd nem rakott fel mást, kézzel kellett. A lényeg hogy már jó :) :R

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58028) Tikakukac válasza scarbantia (#58026) üzenetére


Tikakukac
titán

Van 2 Dragonom, szerver. Na azok mikor belaktam a vízhűtéssel darabjában nyomtak 56kilót. Na az nehéz volt. Ez a kis vacak nudli ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58029) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#57954) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

70%-os hdd cseréje megoldotta a problémát.

(#58030) xcds


xcds
őstag

T500-hoz (atis verzió) keresek hűtő leszorító lemezt. Ha valakinek van vagy tud olyat, akinek van, ne tartsa magában. :)

(#58031) buca84


buca84
őstag

64bites oprendszert tudok telepíteni egy L2400-es procival rendelkező X60 tabletre? 4GB memória van benne.
Fórumokon nem voltak bíztató kommentek. Illetve a systemrecue 64bites verziója se bootolt be rajta.

(#58032) Tim82 válasza buca84 (#58031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudsz, 32 bites processzor az L2400.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58033) buca84 válasza Tim82 (#58032) üzenetére


buca84
őstag

Rendben, köszi.
32bitesnek a 3GB memóriát fel kell ismernie elvileg igaz?

[ Szerkesztve ]

(#58034) Tim82 válasza buca84 (#58033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58035) hito


hito
nagyúr

Szerintetek egy Dell E6410-ben lévő 1440x900-as panel milyen a T410-ben lévő ugyanilyen felbontású panelhez képest? Volt annak idején E4200-m. Annak a színei messze jobbak voltak a TP-ekben lévő paneleknél.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58036) Gondwana


Gondwana
addikt

2wsx@WSX - hadd élvezzem, hogy működik, amíg ki nem kapok a zasszonytól, hogy rossz billenytűzetet tettem az X200-zába... :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#58037) xcds


xcds
őstag

Megváltozott a topik neve vagy csak most jöttem rá, hogy Lenovo thinkpad? :F :)

(#58038) FoxiestFox válasza xcds (#58037) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Változott.
De lassan átkeresztelhető FaPad-ra.

(#58039) xcds válasza FoxiestFox (#58038) üzenetére


xcds
őstag

Akkor csak jól gondoltam. Úgy látom, valaki unatkozott. ;]

(#58040) sutszi válasza Gondwana (#58036) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD :DDD :DDD
Gerilla harcmodor...álá thinkpad...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58041) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Helló !

Újabb gép vásárlása mellett gondolkodom még a régi R51e-s Thinkpadem életben tartásán is.
Vinyója cserélve lett gyorsabbra, ram felturbózva, de a proci még mindig gyengusz celeron m ...

Utána néztem kicsit és ezekbe még tehető Dothan magos pentium m kb olyan 2,1 Ghz-en.
Viszont arra gondoltam, hogy a Yonah magos korai core duo-k (vagy dual core, nem toom már melyik) a pentium m továbbfejlesztései, ráadásul socket foglalata is m vagy 479 mint a pentium m-eké.

Szval lehet, hogy nagy hülyeség de upgradelhető 1 ilyen gép pentium dualcore-al ?

Nem ástam magam nagyon bele a témába szval elnézést ha nagy baromságot írtam ... :B

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#58042) Tim82 válasza voyager4.4 (#58041) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, nem kezeli az R51e-d a Core Solo/Duo/Core 2 Duo procikat.

Szerezz bele eBay-ről egy Pentium M 770-et (780 drága lenne), szerencsével találsz 3-4k körül/alatt, kb. ez a legjobb lehetőség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58043) btudos válasza xcds (#58037) üzenetére


btudos
veterán

Mostantól az IBM érát el kell felejtenünk :(

;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58044) laszak


laszak
tag

X240 teszt a "szomszédból"

(#58045) Tikakukac válasza laszak (#58044) üzenetére


Tikakukac
titán

Ránéztem és első gépre és kijelzőn köptem a nálam vendégeskedő ideapadot. Pedig fordítva lett volna jogos.

Hát ez bűngagyin néz ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58046) btudos válasza laszak (#58044) üzenetére


btudos
veterán

"A kijelző dicsérete után essen szó az X240 beviteli perifériáiról, a billentyűzetről, a tapipadról és a pöcökegérről. Kezdjük mindjárt a klaviatúrával, amely számomra a legnagyobb csalódás ebben a gépben. Az X240 "alapterülete" némileg megnőtt az X230-hoz és a többi elődhöz képest, mégis azzal kell szembesülnie a vásárlónak, hogy a szigetes kialakítású billentyűzet összement, az általa elfoglalt hely kisebb mint korábban volt. Az X230 billentyűzete 29x11 centiméteres helyen “terpeszkedett”, az X240-re már csak 24x10 centiméteres klaviatúrát sikerült tervezni. Két oldalt széles a perem, alul pedig a nagy touchpad vesz el helyet."

Eddig annyira el voltam foglalva a többi nyomoréksággal, hogy ez fel se tűnt, pedig ez a legnagyobb gáz az egész géppel. Csökevényes billentyűzet egy business class gépben.... Vicc. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58047) Tikakukac válasza btudos (#58046) üzenetére


Tikakukac
titán

korábbi X200 notebookomon a fényerőt legalább 50 százalékra állítva használtam

Korábbi x200-amat nézegetve sohasem gondoltam bele, hogy elöregedett a fénycső és cserélni kéne, hiszen minek ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58048) laszak válasza btudos (#58046) üzenetére


laszak
tag

Nem értem, minek divatoznak ennnyire.TrackPoint, és a bill elég fájó.
De ki tudja, lehet itt is valami olyasmi játszódik majd le, mint MS esetében a Win7->Win8->(Win9) esetében a Start menüvel, csak visszakeveredik.

Még van pár év azért, X220, talán X230 is relatíve normálisnak tekinthető ehhez képest, így a köv. 5 évben azért a használt piacon lesz némi utánpótlása az X200(s)-emnek. :)

(#58049) Chaser válasza btudos (#58046) üzenetére


Chaser
titán

"A notebookról eltűnt minden visszajelző LED, a bekapcsológombon kívül a lock billentyűkbe került egyedül fényforrás, de például a merevlemez, a vezeték nélküli hálózat vagy az akkutöltés állapotát csak az operációs rendszer piktogramjaiból lehet leolvasni. A fedlapon a ThinkPad logóján az i betűre feltett piros pont viszont világít, ha az X240 be van kapcsolva, alvó állapotban pedig lassan pulzál."

:DD :( :U lassan olyan lesz mint egy jobb netbug...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58050) btudos válasza Chaser (#58049) üzenetére


btudos
veterán

Ennyit bármelyik Edge tud, csak ott teljes értékű billentyűzet van.

Így kell teljes mértékben agyonvágni egy valaha fantasztikus hordozható munkagépet. :U

lakkusjj: Mondjuk ez nem újdonság, csak eddig a merevlemezhez hozzáférhettél könnyen, de már a T400-nál is minden más a billentyűzet kiszedésével vált elérhetővé. Sajnos ezen kívül semmi jót nem vettek át onnan.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.