Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) pokey válasza Daffni2 (#6842) üzenetére


pokey
csendes tag

Ismerem, tetszik is a Performance MX, csak nálam 10e Ft a lélektani határ... :)

(#6852) Daffni2 válasza pokey (#6851) üzenetére


Daffni2
addikt

Ez sem rossz 4k-val a lélektani határ fölött. :K

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6853) TOZ válasza TOZ (#6850) üzenetére


TOZ
addikt

Megvalaszolom akkor for the record magamnak.
A T60-tol Advanced Ultrabay Slim battery van, es ez nemileg elter a "sima" Ultrabay Slim-tol. Azbeszt.

(#6854) evone válasza TOZ (#6853) üzenetére


evone
őstag

Ki venne meg az ujakat ha a regiek is jok volnanak? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6855) buherka válasza #27070592 (#6815) üzenetére


buherka
addikt

Ő már annyira nem elégedett a szervizzel :B ...ja hogy ez HP :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6856) Napfénysüti válasza buherka (#6855) üzenetére

Durva, jobb is hogy ide linkelten nem mondjuk a HP topikba mert még meglincselnének. :D

Més que un club!

(#6857) sghc_toma válasza bwoay (#6607) üzenetére


sghc_toma
senior tag

dontottem, szereztem egy x200s-t, es mihelyst elviszik a t400s-t, rendelek bele egy ilyen borotvatukrot :)

mas: paran terveztetek, hogy rendeltek Ultrabay HDD keretet.. mivel a t400s eladasra kerul, feleslegesse valik a kb. 3 hete vasarolt caddy, ha valaki megvenne, irjon pu-t.. meghirdetni nem fogom, csak gondoltam itt a topic-ban hatha kell valakinek..

in asm we trust

(#6858) buherka válasza Napfénysüti (#6856) üzenetére


buherka
addikt

Főleg még ha meg is nézik az adatlapom és látják, hogy TP fan vagyok...no akkor lesz nekem ne mulass...

Amúgy ez egy Pavilion, amit darabol az ázsiai srác...azok köztudottan jó nagy trágyák, főleg a régi szériák. :B
Egy ThinkPad-al azért nem tudott volna ilyen könnyen elbánni.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6859) rankesz válasza sghc_toma (#6857) üzenetére


rankesz
veterán

dejó, hogy kb fél órája utaltam el a caddy árát... :(((

buherka: Ne is mond, szívott vele a szervízünk rendesen mikor 10 eladott dv5-ből 10 egy éven belül alaplaphalott lett... :N

[ Szerkesztve ]

(#6860) Napfénysüti válasza rankesz (#6859) üzenetére

Mégse váltasz T410-re? :F

Més que un club!

(#6861) rankesz válasza Napfénysüti (#6860) üzenetére


rankesz
veterán

Hát mégse.
Nem használnám ki, ellenben nehezebb és gondolom az i7 jobban is melegszik (ventizaj)
Meg csalódás volt látni hogy a t410ben csak 256-os az nv kari a t510ben 512es. Ez már nagyon sokszor elhangzot a számból, de "Ez most egy jódarabig marad" :)

(#6862) p1h3


p1h3
csendes tag

"Thinpad rulz" osztom a véleményt. Volt a kezemben T400,T500,W700ds,X200 Tablet,X200S...mind minőségi cucc. Viszont itt is voltak bajok. X200S kijelző probléma, megállás stb. Egyik du használat közben csak úgy kikapcsolt a nagy semmiből, 1 pillanatra mondom biztos áramszünet, de egy teli 9 cellás akksival csak nem kellett volna ilyet. Utána nem kapcsolt be. Próbáltuk újraéleszteni, de semmi. 1 hét után mikor oda került volna a sor, hogy cserekor megmutatjuk, hogy megkukult, akkor láss csodát elindult. Murphy...ha 1 hétig fájt a fogad, akkor a fogorvosnál úgysem fog. (3an nem laikusok csekkoltuk előtte, de megkukult) A gépet cserélték, de komámnál a "bajos" darab azóta is megy pöpecül, érthetetlen.
Egyébként sokkal több jót tudok a Thinkpadokról mondani mint bármelyik másik gyártó termékeiről. Az SL9600proc 2gb ddr3 -mal meg a 128GB SSD együtt elég jó kis teljesítmény, főleg h a 9 cellás akksiról 8-9 órát is elmegy...még jó pár évig gép lesz.
p

Több mint 100 hirdetés csak pozitív értékelés! A becsület többet ér pár nyamvadt ezresnél!

(#6863) sghc_toma válasza rankesz (#6859) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hat, ha nem rendelted volna meg a caddy-t, akkor most azon mergelodnel, hogy par perccel maradtal le az enyemrol :)

in asm we trust

(#6864) adorjant válasza p1h3 (#6862) üzenetére


adorjant
senior tag

tömeggyártás van ezerrel... :)
korábban nálunk dokkolón használva kapcsoltak ki a gépek áramszünetkor,pedig ott figyel az akku is a gépekben :D
a komplett szériát kicserélték,azóta nincs gond

(#6865) N4nI


N4nI
tag

(#6866) evone válasza N4nI (#6865) üzenetére


evone
őstag

Kar hogy szar az aksija. :(

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6867) evone


evone
őstag

T61 ventije rettentoen idegesit mar, szerintetek WD-40el meglehet csinalni? :) [link]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6868) bwoay válasza sghc_toma (#6857) üzenetére


bwoay
nagyúr

addig meg gyönyörködhetsz az x200s ugyanolyan szar kijelzőjében :) egyébként hálát adok az Úrnak, hogy rendkívül kekec természetem, és számtalan rigolyám ellenére abszolút elégedett vagyok a TP-k kijelzőjének minőségével. Filmet nézni mondjuk nem ilyet vennék, de sosem gondoltam, hogy ilyen célra egy matt kijelzős üzleti gép a legalkalmasabb, csakúgy, mint kép- , videoszerkesztésre.

komolyra fordítva: x200s milyen a T400s-hez képest?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6869) Napfénysüti válasza bwoay (#6868) üzenetére

Ejj tényleg kellene egy összeröffenés ahova mindenki vinné a gépét és összemérnénk a kijelzőket például. :D

Més que un club!

(#6870) sghc_toma válasza bwoay (#6868) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"addig meg gyönyörködhetsz az x200s ugyanolyan szar kijelzőjében"
a kontrasztarany ezen a kijelzon sokkal jobb, mint a t400s-sen.. persze ez is szar, de ha ilyen lett volna a t400s, akkor maradt volna.. betekintesi szogek is jobbak (vagy csak a kisebb kijelzo miatt nem olyan feltuno, hogy rosszak)

egy-ket eszrevetel:
- billentyuzet jobban tetszik a t400s-sen.. jobb a tapintasa, illetve halkabb, mint az x200s-se..
- trackpoint gombjai is jobbak a t400s-sen, azoknak is jobb a tapintasa: az x200s-sen olyasmi az anyaguk, mint a palmrest, a t400s-se meg jobban hasonlit a fedlap anyagara..
- sosem volt meg kis notim, de nagyon bejon.. csak kell szervalnom valami tatyot neki, mert gaz, hogy a mostani taskam nehezebb, mint a laptop :)
- abszolut nem hianyzik a touchpad, kiraly ez a pocok..
- nem zavar a WXGA felbontas, pedig feltem, hogy nem fogok elferni rajta - mondjuk gondolom a tiling wm (xmonad) sokat segit..
- az alul kilogo akksi szerintem ronda, viszont a hatul megemelt billentyuzet kenyelmesebb..

ugy osszessegeben nagyon bejon, borotvatukor nelkul is jobb, mint a t400s..

in asm we trust

(#6871) rankesz válasza evone (#6867) üzenetére


rankesz
veterán

Én inkább szilikonoznám, wd 40 petróleum alapú és oldja a zsírokat
aztán mivel nagyn folyékony így ha felpörög a ventid akkor lerepül és semmi kenés nem lesz... még rosszabb lesz mint volt

(#6872) mdk01 válasza evone (#6867) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem sem a legalkalmasabb a WD40 használata. Az egy rövidtávú megoldás. A ventit zsírozni kell, de azt ne kérdezd milyen zsírral. Google biztos segít.

(#6873) bwoay válasza sghc_toma (#6870) üzenetére


bwoay
nagyúr

hasonlóak az észrevételeim, bár nálam CCFL-es x200s van, viszont nem is marad el a T400s-től, csak fényerőben. WXGA 12.1"-en kb olyan "sűrűségű", mint a WXGA+ 14.1"-en, számomra sem zavaró a kisebb munkaterület (Win7 van mindkettőn). A 6 cellás alul kilógó akksi még mindig jobb, mint a hátul is kilógó 9 cellás, de Prom hozzásegített egy 4 celláshoz, ami semelyik irányban nem lóg ki (2.5h üzemidő).
Én a HDD-t utálom, 7200-es valami van benne, ami lehet, hogy gyors, de hangos, melegszik, és vibrál is. Mondjuk ez a probléma reményeim szerint jövő héten megoldódik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6874) evone


evone
őstag

Aki nem akar <csunya szo> ideges lenni, az ne vegyen thinkpad bluetooth laser mouset, inkabb egy jobb razert ennek az árábol mert ez egy kalap szar, az elobb már majdnem <csunya szo> az ablakon. Egeret csak olyan gyartotol vegyetek aki tud egeret csinalni, a lenovo nem tud.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6875) Napfénysüti válasza evone (#6874) üzenetére

Te nem tartozol a szerencsés Lenovo vásárlók közé. :B

Més que un club!

(#6876) evone válasza Napfénysüti (#6875) üzenetére


evone
őstag

Hat az biztos. Mindenbol sikerult kifognom a legszarabbat. Egér szar. T61 ventije allandoan megfő.

X41ben eddig nem csalodtam, de mondjuk az IBM.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6877) g.gergo válasza evone (#6867) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ha ha nagyon híg cuccot kensz rá, akkor kicsapja a venti, ha meg sűrűt, akkor meg lefolytja a ventit. Nekem még új a thinkpad-em, szal nem volt még rá szükség, de más ventin már kipróbáltam, és nagyon jó a laboratóriumi szilikon zsír. Mintha erre lett volna kitalálva, nagyon jó az állaga is.

(#6878) evone válasza g.gergo (#6877) üzenetére


evone
őstag

Ilyet hol szerzek?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6879) g.gergo válasza evone (#6878) üzenetére


g.gergo
senior tag

Venni nem tudom sajnos, h hol lehet. Faterom "szerezte" melőhelyéről. Végülis bármely zsír jó, ha kellemes a viszkozitása (nem híg és nem sűrű), és van egy kis hőtűrő képessége, és erősen tapadó legyen. És persze hideg álló is legyen. Ez is fontos lehet a következők miatt. Voltak ezek a decemberi kurva nagy hidegek. Megyek suliba BKV-val, gyalog stb. többed magammal. Előadóba be, gépet ki, aztán az én TP-m kivételével csak egy HP Elitbook volt az, ami el is indult normálisan. A többin csak kerregett, kattogott a ventillátor, egyszerűen ledermedt a kenőanyag azokban a ventikben. Persze pár perc után felengedtek a melegben, és mentek simán.

Tehát:
- hő és hideg tűrő
- jó tapadási képesség
- megfelelő viszkozitás

(#6880) rankesz válasza evone (#6878) üzenetére


rankesz
veterán

szerintem amit autósoltban kapsz az bőven jó
[link]

(#6881) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!
Két gyors fontos kérdésem lenne. Azvan hogy a t400amon az ati kártyával maximum baterry lifeon akadnak a sima rippelt avi fileok, vlcvel. Ez azért fura mert ugyanígy maximum bat. lifeon az intellel simán megy minden. Max performanceal jo az atis is, dehát nehogymár. Ugye nem csak nekem tűnik úgy hogy vmi nem kóser. Ötlet? Tapasztalt már ilyet vki?
Más, van arra mód hogy felcseréljem a FN és CTRL billentyűket? Köszi!

(#6882) rankesz válasza #75490304 (#6881) üzenetére


rankesz
veterán

1 ,ha filmet nézel, minek menjen az Ati, csak zabálja az akksit. :D
2., Újabb BIOS-ban lehet hogy fel lehet cserélni, de nem tudom hogy a T400 mennyire számít újabb tipusnak, mert anno volt valami olyan hír kint az oldalon hogy a Lenovo újabb gépek BIOSában lehetővé teszi a cserét

[ Szerkesztve ]

(#6883) mdk01 válasza evone (#6874) üzenetére


mdk01
addikt

Úgy érzem még mindig jó nekem a Microsoft intellimouse 1.1-em :DDD
Csak ajánlani tudom, mert bár közel 10éves technológia folyamatosan finomítva, de legendásan jó egér. Ja és már ahhoz képest milyen jó, nagyon olcsó.
Ütést is bírja mert én állandóan leejtem a parkettára. Tesóm is már kb 5éve nyüstöli a sajátját.

Amúgy jó hogy írod mert én is gondolkodtam egy ilyen Lenovo csoda beszerzésén.

[ Szerkesztve ]

(#6884) Tim82 válasza evone (#6874) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, de már egy hónapja megvan. Nekem bejövős, de ritkán használom.

Btw. tapasztalt már olyat valaki, hogy lecseréli az utángyártott akkuját egy vadonatúj gyárira és azután (a TpFanControl tanúsága szerint) a CPU/GPU hőmérséklete vagy 8-10 Celsius fokot megugrik? (55-57 - > 65-67 fokra.) A noti - T41p - nincsen terhelve, ugyanúgy netezés/zenehallgatás főleg, mint eddig. :U

Kicsit féltem a gépet, amíg nem derül ki, miért is van ez a melegedés, így 1-2 napja be se kapcsoltam, helyette a Portege van most használatban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6885) mdk01 válasza Tim82 (#6884) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem a TPF control mutatott már hülyeségeket. Néha 10fokkal is többet mutat aztán leugrik majd fel 5-öt, majd megint le. Szóval ha nem tartós problémáról van szó akkor figyelj rá.

T500 win7 x64

[ Szerkesztve ]

(#6886) buherka válasza evone (#6867) üzenetére


buherka
addikt

Ventilátor=csúszócsapágy...csapágyat pedig nem olajozunk. WD40=olaj
Ventit zsírozni kell:[link]

A linken, amit beraktál...az utolsó képeknél látszik, hogy kivette az user a lapátkereket a venti keretből. Neked is így kéne.
Ha nem megy...segítek, hogy miként kell kiszedni.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6887) evone


evone
őstag

Na hát úgy döntöttem hogy nem fogok szilikonozni, az elobb szejjel szedtem, kifujtam, valamivel jobb lett, de az elbaszott kijelzo miatt igyisugyis szervizbe kell vinni mar szegeny gepet... Baratnom acer aspirejaval kevesebb baj van, igaz az olyan recsegos ropogos gep hogy nem birnam elvilselni :D a t61 legalabb nem recseg ropog ha rateszem a kezem a palmrestre :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6888) Tin válasza evone (#6874) üzenetére


Tin
veterán

sajnos igaz lehet. épp volt kollégáimat kérdeztem tegnap az egérről, vettek vagy 20 darabot a cégnek, azt mondták több mint a fele beszart 3 hónapon belül, és annak a fele az 1 hónapos kort sem érte meg!
szóval kerüljétek...

(#6889) karamblo


karamblo
tag

üdv, emberek. x31-es felbővitve két gigára, szélvészgyors..jelenleg xp van rajt. windows 7 mehet rajt?

(#6890) evone válasza karamblo (#6889) üzenetére


evone
őstag

Siman. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6891) evone válasza mdk01 (#6883) üzenetére


evone
őstag

Én egy tökéletesen mukodo razer diamondbacket csereltem le rá, gondoltam majd milyen kiralysag lesz, lesz thinkpados egerem meg stb. Hát nem érte meg. :) Lehet enis beszerzek olcson egy ilyen microsoftos egeret, neztem mar enis ezt regebben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6892) karamblo válasza evone (#6890) üzenetére


karamblo
tag

kösz!!!!!!!!!!

(#6893) Tim82 válasza mdk01 (#6885) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos, nem arról van szó, hogy a TpFanControl mutat hülye értéket, hanem tényleg pörög a venti (BIOS vezérli, nem piszkáltam bele, TpFanControl akkor mutat hülyeséget, ha több hetes uptime van). Szóval a melegedés valós lehet. Csak nem értem, miért következik ez akkucseréből. :U

karamblo: az Aero-hoz nem lesz elég szvsz az X31 videokártyája, de amúgy nem lesz vele gond.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6894) p1h3


p1h3
csendes tag

bwoay: X200S -emnek LED-es kijelzője van, áldás a régi csillogós villogós pavilion kijelzőmhöz képest. Aki filmet akar nézni reggeltől estig az a crystalb. kijelzőset vegye, de csakis sötét szobában nézzen filmet, aki használni is akarja, az a matt kijelzőset. Egyébként meg rá kell csapni a 24" moncsit és mindjárt nem a lenovo kijelzőjét kell majd fikázni:) 1440x900 on meg azért el lehet böngészgetni...
TP Rulz...
p

Több mint 100 hirdetés csak pozitív értékelés! A becsület többet ér pár nyamvadt ezresnél!

(#6895) rankesz válasza p1h3 (#6894) üzenetére


rankesz
veterán

Most hogy mondod, asszem rendelek eBay-ről egy displayport to HDMI átalakítót, vagy van esetleg valaki aki éppen most adja el a sajátját? (lásd tegnap :D )
Rácsapom a 24-es MVA moncsimra, na abba nem nagyon lehet belekötni... vagy a 47" Philips-re tegyem? :B

(#6896) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Szeretnék beújítani egy X60-as notit és arra lennék kíváncsi hogy az x60 és x60s között az LV procin kívül van valami hardveres eltérés? Sokkal több ideig megy az LV procis?

Köszi!

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#6897) evone válasza Zooka (#6896) üzenetére


evone
őstag

Mindenkeppen X60set valassz. Tobbet megy aksirol, emelett huvosebb is. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6898) TOZ


TOZ
addikt

A heten az X40ek korul forog a biznisz.
Ma sikerult venni egy 1.4LV-s , 1.5 Gb RAM-os magyarorszagi peldanyt X4-gyel (benne DVDRW) es 57Wh-s allapotu akkuval makulatlan tft-vel. 62.5K.
Kar, hogy nem latom majd, hogy fog neki orulni az uj gazdaja, egy sokat utazo lany...

[ Szerkesztve ]

(#6899) mv válasza TOZ (#6898) üzenetére


mv
aktív tag

Tökéletes választás. Biztosan nagyon fog neki örülni.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6900) rankesz válasza TOZ (#6898) üzenetére


rankesz
veterán

Valóban x4x hét van... :)
Haverom ma este vesz x41et, 8 cellas 93% aksi 1.5ghz 400fsb 1 giga ram 32gb ssd
65 forint lesz az ára...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.