Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) FoxiestFox válasza vargas0502 (#122000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mindeközben tegnap másfél órát NFS4-eztem a T42-n akkuról, és még volt benne mikor letettem aludni. Még IBM logós Pana akku.
De haladunk előre technológiában, nah. :))

(#122002) HSM válasza ricsip (#121998) üzenetére


HSM
félisten

"Mert gyanús nekem h. hirtelen így lement volna a kapacitása, hogy előtte meg 100%-nak írta UEFI-ban is"
Könnyen tud ilyen kialakulni olyan gépeknél, ahol be van állítva töltési küszöb, és sosem merítik/töltik az utolsó 20%-on túl/alá. Akkor az akku vezérlő csak tippel, hol járhat az akku, és évek távlatában elég durván el tud csúszni a valós kondíciótól pozitív és negatív irányba is. Ebből adódnak az olyan meglepetések is, amikor egyik pillanatban még mondjuk 40% töltöttséget mutat, a következőben viszont már csak 5% és töltőért kiált.
Én pl. 60%-osan vettem egy gépet, ami reset és pár ciklus után 93%-os lett. [link]
A mai napig nem csökkent valószínűleg 60%-ra: [link] . :)

[ Szerkesztve ]

(#122003) Tikakukac válasza ricsip (#121998) üzenetére


Tikakukac
titán

Senki sen resetel ki semmit. Szimplán használták a gépet évekig, nem érdekelte őket, hogy 25%-nál lekapcsol a gép. Te megvetted, resetelted, így már tudja az akku, hogy amúgy a valós kapacitás csak 75%, mert kritikus az akkufesz xWh felzabálása után.

Eladás előtt te nem kérdeztél rá erre, aki eladta jobb esetben teljesen fogalmatlan volt vagy csak nem érdekelte. Mindegy is, ezen ne pörögj, van amikor ez sokkal rosszabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122004) DeFranco válasza ricsip (#121987) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ilyenkor egyébként lehet használni, terhelni a gépet, vagy jobb, ha többnyire idle-ben csinálja a tesztet a vantage?

(#122005) FoxiestFox válasza DeFranco (#122004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha terheled, gyorsabban merül, tehát gyorsabban végzel a lemerítési szakasszal.
Amikor ő "meríti" magának, nem csinál semmit, csak megszakítja a töltést és a betápot a táp felől, tehát a gép akkuról megy. Ő nem akaszt rá neked terhelést, olyan tempóban fog merülni, ahogy épp használva van.

(#122006) ricsip válasza DeFranco (#122004) üzenetére


ricsip
addikt

A vantage azt írja, dont tacsi-tacsi amíg a kalibráció fut.
Nem tudom mi értelme, mert nem ilyen lájtos használatban lesz utána, amikor a tényleges hátralevő időt kellene megjósolnia. De lehet h. magához a kalibrációhoz tényleg az kell, h. lassan és egyenletesen merüljön, aztán a tényleges használat közbeni merülési sebességgel utána már tud számolni.

-

(#122007) ricsip válasza Tikakukac (#122003) üzenetére


ricsip
addikt

Eladás előtt te nem kérdeztél rá erre, aki eladta jobb esetben teljesen fogalmatlan volt vagy csak nem érdekelte.

Na ezt te meg honnan tudod. Ott álltál mögöttem? :U Svédektől behozott gép volt mint utána kiderítettem, a belvárosi bótos pont nem tudott semmit az előéletéről.

-

(#122008) DeFranco válasza ricsip (#122006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi, akkor úgy időzítem.

[ Szerkesztve ]

(#122009) Tikakukac válasza ricsip (#122007) üzenetére


Tikakukac
titán

Onnan tudom, hogy most kérdeztél rá itt, hogy ez a dolog hogyan is működik. Viszonylag egyszerű logikával derítettem ki, nem pedig az asztrál kivetülésemet használtam, bár az se lenne rossz tipp.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122010) Tikakukac válasza DeFranco (#122004) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökre mindegy. Amikor az akku amúgy 100%, első resettel buksz 20-30-40-et, akkor nem árt a második is. Csináltam már 30 perc alatt merülő 96%-os akkuból 7%-osat is, de kellett hozzá vagy 10 reset és ott már ment a stressz teszt, mret untam :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122011) zsolti75 válasza Tikakukac (#122010) üzenetére


zsolti75
senior tag

Pár év múlva, ugyanezek az akku szopások lesznek a napi téma autóknál. Csak azok az akkuk nem 30-40-50eFt, hanem 1,5-3M.

(#122012) ricsip válasza zsolti75 (#122011) üzenetére


ricsip
addikt

Hát igen, főleg h. nem tudom a Tesla-s belsős doksikat, firmware hekkelési tudást is ugyanúgy meg lehet-é szerezni mint a Lenovo-sokat... Látatlanban tippelem h. ezek 7pecsétes titkok, és aki kiszivárogtat ilyet, azt muszk saját kézzel gyilkolja meg.

-

(#122013) vargas0502 válasza FoxiestFox (#122001) üzenetére


vargas0502
tag

Hát igen, azokban még volt ktaft. :) Igaz nekem már nem original ami van a T42p-ben,de még a mai napig eljátszok vele 1,5 óránál többet. Most, hogy beszéltünk róla elő is veszem egy kicsit, hogy retrozzak egy jót. :O

(#122014) Tikakukac válasza zsolti75 (#122011) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek már most is megvannak, Priusoknál 800k-1.2m bármikor ráborítható. Más kérdés gazdaságos-e amúgy a dolog. És hát a matek szerint amúgy simán.

ricsip: Amicsban már mindent is csinálnak a Teslákkal meg a hajtással és akkuval, nincs feltörhetetlen rendszer, ha van rá kereslet, lesz rá kínálat. Lenovo akkukkal épp ez a baj, nem nagyon van kereslet 20 éves gépek rendes akkujaira, így szívunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122015) ricsip válasza Tikakukac (#122014) üzenetére


ricsip
addikt

Csak ez olyan dolog, mint hekkelni az xboxot. Ha észreveszi a mikroszoft, bassza ki a konzolt lifetime az xbox networkből, oszt azt se fogják megmondani miért. A kocsinál meg lehet izgulni mikor veszi észre a Tesla h. nemjóváhagyott barmolást végeztek rajta. Onnantól ugrik az összes online fícsör. Egy kocsin, amin talán még az ajtónyitás is online kapcsolattal működik.

-

(#122016) Tikakukac válasza ricsip (#122015) üzenetére


Tikakukac
titán

Észreveszik, persze.

Mindent meg lehet oldani. Mondom, odakint mivel az alap brutális, ezért mindenbe is belerakják a hajtást és faragnak át kocsikat totál másra. Nem lesz Tesla szerveren keresztül semmid. Na és akkor. Csinálsz sajátot és megy azon. Okosotthon ment volna a kínai szerveren át. Hipp-hopp kis fw update és máris megy itthonról, saját kiszolgálóval.

Ennyike :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122017) fatpingvin válasza ricsip (#122015) üzenetére


fatpingvin
őstag

és ezzel el is érkeztünk a probléma gyökeréhez, hogy a SaaS modellt ott kell irtani ahol éri az ember.

ha az ember ilyen okosvackokat használ, az üzembehelyezés előtti mínusz egyedik lépés kell hogy legyen teljesen függetleníteni minden olyan infrastruktúrától amit nem te kezelsz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122018) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Van egy T14 Gen 2-m (AMD). Fantasztikus gep. Osszesen 4 monitort tamogat (5650U van benne, egy belso, harom kulso, igy jonak gondolom)
Harom monitort szeretnek osszehozni rajta. Ehhez igenybe vettem egy 40AC dokkolot, ezen 2 DP es 1 HDMI van. A megfelelo kabelekkel csatlakoztattam a monitorokat (DP-DP, HDMI-DP, DVI-HDMI), majd utana csatlakoztatva a laptophoz, egyik monitorra sem megy ki kep.

Lenovos leirasbol es forumos tapasztalatbol is azt latom, hogy a dokkolonak mukodnie kellene.

Mi lehet a gond?

Koszi!

(#122019) donjohnson válasza Neil Watts (#122018) üzenetére


donjohnson
addikt

ha belegudsz egy usb-s egeret a dokkolóba az működik?
próbáltad egyesével rákötni a dokkolóra a monitorokat? például a hdmi-hdmi-vel kezdve? úgy felismer 1-et legalább?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122020) vicze válasza Neil Watts (#122018) üzenetére


vicze
félisten

40AC két digitális és 1db anlóg kimenettel támogat 3 monitort. A DP2 és HDMI az 1db közös kimenettel, csak egyik használható egyszerre.
40AC egy Thunderbolt dokk és nem hibrid, mint gen2 verziója. AMD laptopok TB-t nem támogatnak. Gen3 és újabb egyes modeljein USB4 támogatással van TB3 támogatás.
Most nem emlékszek, hogy AMD 5000-es sorozat bármilyen formában működne egy TB3 dokkolóval, de lehet hogy egyáltalán nem.

Szerk: Csak tölteni fogja semmi más nem működik nem Intel laptopokkal az AC-n. Gen2 40AN kell hogy non-Imtel is menjen.

Egyébként a 3 monitor csak 2db USB-C csatlakozóval fog menni AMD esetében, mert USB-C csak 2 monort tud átvinni FHD-ban többet nem.
Illetve még egy dolog, az egyik USB-C 1 sávon van. HDMI porttal, így ha mind a lettő kijelzőre van kötve csak az egyik fog működni, mert oszott kiment a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#122021) cd334 válasza Neil Watts (#122018) üzenetére


cd334
tag

Frissítsd a dokkoló firware-t. Az korábban nekem hasonló problémán segített.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#122022) Neil Watts válasza vicze (#122020) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez erdekes. Van a gepen egy HDMI-m, meg ket USB-C 3.2-m.

USB-C - HDMI
USB-C - DP
HDMI - DVI atalakitokkal nem mukodik? Ezeket a limataciokat egyebkent a psref nem irta... :F

AN eseten meg akkor gondolom ugy menne, hogy 1 HDMI menne a laptoprol, a masik ketto meg a dokkolorol.

40AS-sel vagy AF-fel nem menne?

[ Szerkesztve ]

(#122023) zsolti75 válasza Neil Watts (#122022) üzenetére


zsolti75
senior tag

40AS-el menne. Csak kérdés, hogy megéri-e?
Kicsivel többért 40AN-t adok, az összes gyári kábelével.

(#122024) vicze válasza Neil Watts (#122022) üzenetére


vicze
félisten

Lista.

40AN működne, de csak két monitort kezel.
40AF csak két monitort kezel.
40AS 3-at kezel, AMD gépeknél vannak limitációk lásd a linken.

Sajos ez az egész nem olyan egyszerű, sok a sávszélesség limitáció. A megadott felbontás és frekvenciákat ngyon nézd végig.

Elnézést HDMI/USB-C együtt volt a legtöbb modellen, sajnos nincs erről semmi információ, hogy T14 Gen1 Intelnél még úgy volt, ez lehet voltozott.

(#122025) donjohnson válasza zsolti75 (#122023) üzenetére


donjohnson
addikt

thunderbolt-os (intel) thinkpad-et nem árulsz? lehet, hogy azzal jobban járna ha mindenképp 3 külső monitor kell.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122026) Neil Watts válasza vicze (#122024) üzenetére


Neil Watts
veterán

OH! :D Jovok egy sorrel. Nem tudom, ezt honnan kapartad elo.

Tehat ha jo a dokkolom akkor ennek ertelmeben:
* Note: DisplayPort 2 and HDMI can only has one output at a time

Az alabbi lehetseges ha jol sejtem:

2 USB-C-m van. illetve 1 HDMI. Tegyuk fel hogy az USB-C es a HDMI megosztott, ergo csak az egyik mukodik.

1. menne HDMI-rol, a masik ketto pedig az egy szem USB-C-rol, amin a dokkolo log.

3 db FHD monitort szeretnek meghajtani. Nagyobb felbontasra nincs igenyem.

[ Szerkesztve ]

(#122027) zsolti75 válasza donjohnson (#122025) üzenetére


zsolti75
senior tag

akad :D

(#122028) vicze válasza Neil Watts (#122026) üzenetére


vicze
félisten

Figyelj a frekikre ha egyik 4k csak 30Hz lesz, FHD-n lesz 60. Illetve csak kilapcsolt belső kijelzővel.

(#122029) Neil Watts válasza vicze (#122028) üzenetére


Neil Watts
veterán

Irtam a vegen: "3 db FHD monitort szeretnek meghajtani. Nagyobb felbontasra nincs igenyem" :) De koszi akkor talan jol gondolom.

A kijelzot kulon kell ilyenkor ikapcsolnom billentyukombinacioval vagy automatan kikapcsol a fedel lehajtasaval? :)

Koszi!

(#122030) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Erdekes volt amugy a Windows telepites, mert a Realtek wifimet nem ismerte a Windows telepito, ugyhogy vezetekes kapcsolaton keresztul raktam fel. Igy felrakta a drivereket is, es mukodik jol. Erdekes amugy, hogy a live Linuxok sem lattak a wifi modulomat. :D
Illetve ami meg eszembe jutott: szokasa a gepnek hogy random porgeti a ventijeit (W11 Pro x64).
Erre felraktam a Lenovo Vantage-et. Az ajanlotta a smart cooling-ot, ami alapjan Windowsban atraktam a az akkumulator profiljat power save-re, igy nem porgeti a ventit. Balanced-on volt.

Van olyan beallitas, ami power save-en hagyja es amikor kell, akkor felhuzza a teljesitmenyt? :)

Az lenne az igazi.

Udv.

(#122031) Graphics


Graphics
Jómunkásember

DVD takarót tud valaki olcsón, sima tök egyszerű megnyomom a gombot és kinyílik, nem is annyira fontos a típusspecifikus, de egy T540p-be tennék DVD-t és nem tudom melyik front panel lenne jó hozzá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122032) donjohnson válasza Graphics (#122031) üzenetére


donjohnson
addikt

előlap kell vagy az egész dvd meghajtó?
aliexpress: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122033) Graphics válasza donjohnson (#122032) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DVD van itthon, nekem csak a műanyag előlap kellene.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122034) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Beutottem a gepem gyari aszat az accessory finderbe, es a 40AC dokkolot nem dobta ki valoban, viszont a a 40AS-t igen. A mukodesi leirasaban ugyanazt irja mint amit sikerult az AC-nel kideritenem: engedelyezzem a BIOS-ban a TB3-at, de nekem olyanom nincs. Viszont akkor ezzel egy AS vegunel nem kellene foglalkoznom, mert tud sima usb-c eszkozkent mukodni?

Meg azt is lattam, hogy tamogatja a 40A7/8/9 dokkolokat is ennek alapjan:

azok egyszerre el tudnak vinni ket monitort, meg gondolom mellette a HDMI is megy a geprol (a harmadikhoz), viszont kerdes, hogy azok eleg erosek-e ahhoz, hogy tudjak tolteni a gepem. :D 65W-os a toltoje jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#122035) ricsip válasza Neil Watts (#122034) üzenetére


ricsip
addikt

Ha venné valaki a fáradtságot, és csinálna egy 30-40 perces magyarázós videót szigorúan dokkolók témára fókuszálva (usbc, thunderbolt 1-2-3-4-5-6), illetve a kompatibilitást elmagyarázná t480-tól t14 gen6-ig bezárólag (intel vs amd, integrált vs dedikált gpu), hány monitort kezel, mikor mekkora felbontás milyen csatlakozáson mennyi mehet, a lenovo accessoryfinder összes dokkolóján végigmenve (van vagy 50-es lista, a nevük meg hülyébbbnél hülyébb h. ha nem tudod a pontos modellkódot akkor összekeverjed őket név alapján) annak patreonon (v. onlyfans-on ;) ) küldenék pénzt is ezért.

-

(#122036) nggabi válasza ricsip (#122035) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem kell ahhoz videó, 1 mondatban leírom neked:

elavult kőkori f0s sz@r az összes, vagy működik ahogy szeretnéd de általában nem. :D

"szenyor dzsíííí"

(#122037) donjohnson válasza Neil Watts (#122034) üzenetére


donjohnson
addikt

én ilyet vettem alzában: 40AY0090EU
ehhez 90 Watt-os töltőt adtak, így elég erős a töltéshez.
a kosárba gomb alatt benne is van a termékazonosítójában szürkével hogy 90.
ha máshol veszed és nem 90 van a termékazonosítójában, akkor nem 90 Watt-os a töltője.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122038) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na:

40A9 vagy 40AF et tudnek szerezni cserebe.
A 40A9 ugy latom, hogy nekem gyenge, ugyhogy marad az AF

Az AF bent van itt: ocm_dec_2023.xlsx (live.com) (hivatalos dokumentumot miert a OneDrive-ra raknak? :D - innen van Accessories and Options Compatibility Matrix (OCM) - Lenovo Support US ). az AMD-s T14-eknel is.

Aztan cross-checkeltem a Lenovo Vantage-ben levo modellszam (S/N) alapjan is itt:

Accessory - Lenovo Support US (auto detecttel futtattam, hogy el ne irjam :D )

Aztan vegigneztem a Dokkolokat, majd beirtam a keresobe, hogy 40AF. Itt mar nem hozza... :F

Ilyenkor mi van?

(#122039) Tikakukac válasza nggabi (#122036) üzenetére


Tikakukac
titán

Jeah, kb. ez a felállás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122040) i400 válasza ricsip (#122035) üzenetére


i400
senior tag

Én csináltam egy egyszerű szerencsekereket használd egészséggel [link] ;] :DDD

(#122041) Neil Watts


Neil Watts
veterán

A 40A9 a modelszamom alapjan is bent van a listaban:

ThinkPad USB-C Dock - Overview and Service Parts - Lenovo Support US

Alapbol 90-es toltovel jon, ugyhogy az elvileg OK.
Viszont ez hogy fogja tolteni a laptopot?

Ezek a csatlakozok vannak rajta:

Three USB 3.0 (1 provide always-on mobile device charging)
Two USB 2.0
One USB-C (Data only, Upstream connector)
10/1000 Gigabit Ethernet
Two DisplayPort
VGA
Stereo/Mic Combo Audio Port

az usb-c-jen csak adat megy ha jol latom :F

Jahogy ketto van rajta!
Manual: ThinkPad USB-C Dock User Guide (lenovo.com)

Lassan belejovok ebbe a Lenovo modiba. :D

[ Szerkesztve ]

(#122042) ricsip válasza i400 (#122040) üzenetére


ricsip
addikt

"nem" lett, maradhat? :C

-

(#122043) donjohnson válasza Neil Watts (#122041) üzenetére


donjohnson
addikt

nem volt még thinkpad-ed? :)
az usb-c adatot és töltést is vesz, elég 1 kábelt dugni a gépbe, videó: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122044) Neil Watts válasza donjohnson (#122043) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez eletem elso Thinkpad gepe. Vilag eletben DELL-eket meg HP-t hasznaltam :)
Az USB-C-vel mar amugy megismerkedtem regebben, a telefonomon, tabletemen is az van, csak most meg mar nagyon kell figyelni hogy minden mehet rajtuk.
A 40AC is egy kabeles lett volna, csak az megy ugye a TB3 miatt nem ment. :D

[ Szerkesztve ]

(#122045) i400 válasza ricsip (#122042) üzenetére


i400
senior tag

Siker csillogás! :D

(#122046) Neil Watts


Neil Watts
veterán

40A9-et tudnek szerezni 90 es 135W-os toltovel is. A gyarija 90W, de gondolom a 135-ossel is mukodik, usb-c-n kitol annyit a laptopnak amennyire szuksege van es a periferiaknak meg marad a tobbi. :)

(#122047) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

T480S-ről szeretnék Win11 alatt 40AY dokkolón keresztül 2 monitort használni: HP ZR30w (2560*1600) és Dell U2913WM (2560*1080), és bármit csinálok, a 30"-os csak 1280-as felbontást kap. Ha a Dell-t lehúzom, akkor persze megvan natívan a 30"-os is.
Ha mindkettő DP, ha az egyik DP, a másik HDMI, akkor is.

Hol a hiba?

(#122048) ricsip válasza nggabi (#122036) üzenetére


ricsip
addikt

Ez nem visz semmit előrébb, remélem tudod.

-

(#122049) donjohnson válasza Neil Watts (#122046) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem a 90-es is elég, bár nem tudom mennyi perifériád van.
ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor veheted a 135-össel is.

Kalandor: lehet, hogy elfogyott az usb-c sávszélesség. nézd meg a 2 monitoron csak full hd felbontással. esetleg 60 Hz helyett 30 Hz-en.
vagy a laptop belső kijelzőjét kikapcsolni, lehajtani addig.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122050) HSM válasza Neil Watts (#122046) üzenetére


HSM
félisten

A 90W-ossal is már szépen működik a T14.

#122047 Kalandor : A régi DP szabványban. A 40AY a rendelkezésre álló sávok felét adja a DP-nak, ami valószínűleg nem elég a két nagyobb felbontású monitornak, a többi fixen az USB3-nak megy. Két WQHD monitor meghajtásához olyan dokk kell T480s-hez, ami mind a 4 nagysebességű sávot a DP-nak adja. Sajnos a legtöbb dokkoló nem ilyen.

#122048 ricsip: Van a Lenovo-nak egy részletes oldala, mi, mivel mit tud: [link] . Kiindulási alapnak egész jó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.