Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) evone válasza bwoay (#5399) üzenetére


evone
őstag

notebookreviewes cikkeknek jobban hiszek mint a tobbinek

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5402) evone válasza Tin (#5398) üzenetére


evone
őstag

én továbbra se ertem ha nem lehet valtani, minek van benne ketto. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5403) Tim82 válasza orrlyuk (#5400) üzenetére


Tim82
nagyúr

X-eknél nincsen probléma tudtommal, főleg X40/X41-nél (az integrált Intel kártyák nem hajlamosak a meghalásra).

X40-et jó akkuval már kapsz itt a Hardveraprón is 55k körül. Energiatakarékos, hosszú akkuidő, az egyedüli hátránya a kis sebességű vinyó. Ezt érdemes idővel SSD-re cserélni.

A gyári akku mindig jobb szokott lenni, mint az utángyártott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5404) orrlyuk válasza Tim82 (#5403) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nagyon köszönöm! Megnyugtattál!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#5405) _ak_ válasza evone (#5402) üzenetére


_ak_
addikt

Egyszerű a válasz, mert nincs anélkül corei cpu. Legalábbis én így tudom, de nem ástam magamat bele a corei lelkivilágába, tehát az is lehet, h hülyeséget mondtam.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5406) Prom válasza evone (#5388) üzenetére


Prom
tag

Most frissitettem PM driver 3.12 (T61en) de folyton megy a venti, nálad jó? 1.55 P.management is fent van
3.10est meg nem találom..

[ Szerkesztve ]

(#5407) evone válasza Prom (#5406) üzenetére


evone
őstag

Nekem nem megy allandoan. A beta driverekkel allandoan ment, de ezzel "tokeletes"

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5408) bwoay válasza evone (#5401) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, én is, mert ebben már nem is olyan jók a betekintési szögek, hanem inkább pont ugyanolyanok, mint a T400-ban :) viszont az tetszik, hogy a T400s alján mért legmagasabb hőmérséklet megfelel annak, amit a T410-en a touchpaden mértek.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5409) Khaal válasza orrlyuk (#5400) üzenetére


Khaal
őstag

Én is a kettő gép között vaciláltam, végül T40 lett, mert nagyon jó áron hozzá tudtam jutni, de még gondolkozok rajta hogy lecserélem egy X40-re.

T40-nél az alaplap megfeszülése miatt a Radeon vga hajlamos elhagyni az alaplapot és chipsetnél is előjöhet ez a hiba, jellemzően az USB portok lassulásával jelentkezik, ezen kívül a csuklótámasz is hajlamos elrepedni. Ha odafigyelsz hogyan fogod a gépet, akkor nagyrészt megelőzhető a gond.

X40-nél az 1.8"-as HDD jelenthet gondot, lassabb mint a 2.5"-ösök és hajlamosabb idő előtt tönkremenni, drága pótolni, mert nehezebb beszerezni cseredarabot a régifajta csatlakozója miatt. Egy megfelelő SSD beszerzése gyógyír erre, csak az is elég drága mulatság. Ezen kívül nincs benne ODD, csak ha veszel hozzá egy X4 ultrabaset (ez is drágább mint a T40-hez való dokkolók).

Hordozhatóságban egyértelműen az X40 a nyerő, kisebb és könnyebb, egy nagyobb akksival jóval tovább is bírja.

(#5410) TOZ válasza Prom (#5406) üzenetére


TOZ
addikt

Evone tanacsara a SU-bol erkezo 3.11a-t lecsereltem 3.12-re. Azota ugy tunik megjavult es nem megy allandoan a venti.
Viszont felraktam a 1.60 power managment drivert, na azota b@ssza tolteni a 10%os akkut (a beallitott ertek az, hogy 30% alatt induljon neki a tolteni)
Elkiabaltam, megint ezerrel megy az ventilator (eppen csak netezek)

(#5411) Prom válasza TOZ (#5410) üzenetére


Prom
tag

Na nálam is ez agond 3.12 van fent és megse áll folyamatosan megy még az sincs hogy leáll azt ujra indul.. lenovo oldalaon lelehetett tölteni a korábbi verziokat is de azt nem találom
akinek megvan linkelje már be köszii 3.10 volt a tuti!! :)

[ Szerkesztve ]

(#5412) evone


evone
őstag

fura ez, mert nálam semmi problema nincsen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5413) TOZ


TOZ
addikt

A profilokkal nem lehet gondunk? Linux alatt ondemand governerrel hasznalva kapcsolgatja az orajelet, winen nem tudom, hogy ez hogy mukodik. A Power managerben az AC mode eseten elegge maximalis perfomancia van belallitva (gyari default, nem piszkalom, hisz nem vagyok otthonos benne)

(#5414) evone


evone
őstag

offtopic, de ugy erzem meg kell veletek osztanom :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5415) TOZ válasza Prom (#5411) üzenetére


TOZ
addikt

3.11a is ugyanezt csinalta...

(#5416) Prom válasza evone (#5414) üzenetére


Prom
tag

:DDD nem rossz :C

(#5417) Gondwana válasza evone (#5414) üzenetére


Gondwana
addikt

Köszönjük, Emese!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5418) evone válasza Gondwana (#5417) üzenetére


evone
őstag

? :F

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5419) metal01


metal01
őstag

Hello!

Egy R500-asom van, előretelepített, WIN7 professional (32). Szeretnék feltenni rá egy 64 bites w7-et, és egy linuxot.

Alapból 3 partíció van a vinyón:

1. C: (ezen van ugye a 32 bites OS)

Ezen kívül még van 2:

[link]

A lényeg, hogy szeretném megtartani a recovery partíciót (biztos, ami biztos alapon).
Szeretném, ha a ThinkVantage gomb, és a funkció is működne, miután újrahúzom az OS-t.

A fent linkelt képen mi az az 1,2 gigas partíció (System_DRV néven)? Törölhető, vagy nem?
A másik 10 gigás egyértelműen a Recovery.

Szóval az a kérdés, hogy melyik partíciónak kell feltétlenül megmaradni, és melyik törölhető?

Köszi,

M.

(#5420) buherka válasza evone (#5414) üzenetére


buherka
addikt

Jó nagy dög...először arra számítottam, hogy fejbe csapja egy ThinkPad-al a kígyót...valami teszt erejéig...Rollcage vagy valami ilyesmi :U :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5421) Dottore válasza evone (#5395) üzenetére


Dottore
addikt

Pedig ez sem lesz szebben összerakva. Legalább is nem mindegyik. :)

(#5422) bwoay


bwoay
nagyúr

szerintem T410i-t meg si-t lesz érdemes venni: kevezőbb ár, az előző szériához viszonyítva jobb teljesítmény, és megelőlegezem az nagyobb üzemidőt meg az alacsonyabb hőmérsékletet

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5423) orrlyuk válasza Khaal (#5409) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Köszönöm, elkezdtem keresni. SSD-ből vagy CF-ből milyen csatlakozójút / méretűt kell venni?
Író- és webező gépnek kellene, XP-vel együtt talán egy 8 gigás SSD is elég volna.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#5424) Tim82 válasza orrlyuk (#5423) üzenetére


Tim82
nagyúr

eric.cartman fórumtárs hirdetéseire keress rá a Hardveraprón. ;)

vagy a topikban TOZ és Gondwana fórumtárs hozzászólásaira szűrj rá a részletes keresővel: TOZ tavaly szeptemberben vett SSD-t az X40-ébe, Gondwana pedig - igaz, X31-be - rakott CF-kártyát.

egyébként 44 pin-es ATA csatlakozós cucc kell X40-hez.

ha el nem felejtem, majd megkeresem a forum.thinkpads.com-on azt a topikot, amelyik az X40 CF-modjával foglalkozik, remélem, nincs gond az angoloddal. :DDD

az úgy nem egészen igaz, hogy az 1.8" HDD hajlamosabb tönkremenni, mint a 2.5" - sőt, kicsivel strapabíróbb is, viszont valóban sokkal ritkább, nehezebb beszerezni, ha elhalálozik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5425) orrlyuk válasza Tim82 (#5424) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Köszönöm!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#5426) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

az aksik szoktak egyik napról a másikra meghalni?
Egy ismerősöm T60-asának az akkuja romlott el úgy, hogy a win (7) max töltöttséget mutat, mutatja, ha be van dugva, ám gyakorlatilag nulla a töltöttsége. Átrakva az én gépembe szintén 100%-ot mutat, ám a battery manager Bad-et ír ki a kondícióra. Ha jól emlékszem olyan 150 körüli a töltési ciklus.

Ez akkor kuka? Vagy lehet, hogy gariban megjavítják (a gépre majdnem egy év van még)?

[ Szerkesztve ]

(#5427) TOZ válasza orrlyuk (#5423) üzenetére


TOZ
addikt

Ha a 8Gb elegnek latszik, akkor egy CF2IDE konverter es egy 8Gb-s CF kartya szamitasaim szerint olcsobb alternativa.

(#5428) bwoay válasza KilgoreTrout (#5426) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt olvastad? nem állítom, hogy van összefüggés, de még akár lehet is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5429) Prom válasza bwoay (#5428) üzenetére


Prom
tag

Én olvastam már és szerintem tényleg igy van X200T idáig XP 2napja 64Bites Win7 de
tegnap esti netezgetés közben is feltünt hogy a 4cellás mintha gyorsabban merülne...(PM beállitások nem változtak)

(#5430) bwoay válasza Prom (#5429) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha csak gyorsabban merül, az nem akkora probléma, engem ezek az idő előtti elhasználódásról szóló történetek aggasztanak inkább (némileg).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5431) Prom válasza bwoay (#5430) üzenetére


Prom
tag

majd kiderül lehet a végén még 50ciklust se él meg az aksi :DDD Win7el ha nem találnak rá valami megoldást... persze HA elismerik hogy tényleg van valami error.. majd dobnak ki valami javitást hozzá

(#5432) Tim82


Tim82
nagyúr

T4x-billentyűzetnél az egér gombjai minden további nélkül cserélhetőek, ugye?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5433) Prom válasza Tim82 (#5432) üzenetére


Prom
tag

ugyemlékszem igen :K .. valahol van egy rossz bill. ha megtalom megnézem..

(#5434) Tim82 válasza Prom (#5433) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szervízbillentyűzetem van, csak kézügyességem nincs elég hozzá. :) Vettem egy új billentyűzetet, ami nagyon jó állapotú, ez az egy hibája van: laza a jobb egérgomb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5435) black1


black1
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Szinte nulla hozzáértéssel rendelkezem a Ti világotokban és gépvásárlás előtt állok, minimális anyagi lehetőségekkel. (Csak használt gép jöhet szóba)
Minden ismerősöm a saját gépét dícséri, fújják nekem az okosságot, aminek a felét sem értem. Egyikük viszont benyúlt a táskájába, kivett egy IBM nemtudommilyet, elémrakta és az mondta: Ez Az. (Semmi duma, hogy ezért meg azért, csak így, komment nélkül).
Megnéztem és tényleg volt benne valami, ami megfogott. (Nyilván nem a mindenféle paraméterei, mert mint mondtam, süket vagyok hozzá) Egyszerűen éreztem, hogy ilyet szeretnék. (Na biztos nem pont olyat, mert góré egy nagy cégnél, így valószínű, hogy nem az alapkategóriás masinát láttam)

Na ez elég hosszúra sikeredett, a lényege, hogy kinéztem egyet és szeretném hozzáértők segítségét kérni, hogy a paraméterei alapján kezdő gépnek megfelelő-e,megéri-e ennyiért?

[link]

Nem játszani szeretnék, hanem túlnyomórészt a munkámhoz szükségeseket keresni a neten, néha Corel-lel szerkeszteni, esetleg filmet nézni.

(#5436) Tim82 válasza black1 (#5435) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

Az ismerősödnek szerintem adni kellene egy tiszteletbeli marketinges diplomát, de amúgy természetesen osztom a véleményét, más gyártók gépeit is ismerve. :)

A Vaterás linken lévő géphez elég kevés paramétert adott meg az eladó. Én kérnék tőle még egy típusszámot, ami alapján le lehet ellenőrizni, hogy gyárilag milyen konfigurációban jött ki az adott masina (ehhez segítségként e fórum első hozzászólásában van a link az IBM/Lenovo oldalára), vagy legalább megkérdezném, hogy milyen a kijelző felbontása. A "ritkaság 128 MB-os VGA-s" T42 ugyanis elvileg T42p-t kell, hogy jelentsen, ami a jobb VGA-ban és a nagyobb felbontású kijelzőben (SXGA+ = 1400*1050 pixeles felbontás) tért el a "sima" T42-től.

Jó gép, persze kb. 5 éve volt csúcsmodell. Ha nincsen rajta semmi elbarmolva, akkor ez még 10 év múlva is laptop lesz. Nem vagyok tisztában a Corel rendszerkövetelményeivel (illetve hogy melyik verziót használod belőle), de a többi feladatra biztosan bőven elegendő lesz. Én T41p-t használok több mint két éve, mint tulajdonképpeni fő gép, sokat volt hurcolva, gyakran több hétig be volt kapcsolva, műszakilag kifogástalan és bírja a gyűrődést. (Esztétikához meg annyit, hogy a billencs meg a palmrest volt kopott, de frissen cseréltem őket.)

Még annyit, hogy egy bővítést biztosan el kell rajta végezned és az nem lesz túl olcsó mulatság. Célszerű 2*1 GB-ra bővíteni a RAM-ot, viszont egy-egy 1 GB-os laptop DDR modul elég sokba kerül, ezért használtat érdemes keresni.

*
Használt gépekkel kapcsolatban aranyszabály, hogy nézd meg személyesen. Ha nem értesz hozzá, akkor vigyél olyan barátot, ismerőst, aki igen. Nézd meg, hogy mennyire tartósak a zsanérok, működik-e az optikai meghajtó, a gép portjai, van-e pixelhiba stb.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5437) black1 válasza Tim82 (#5436) üzenetére


black1
csendes tag

Hello!

Köszi a villámgyors választ! (Úgy látom az IBM terméktámogatása fórum-szinten is kiváló, még egy +)

Azt írja az eladó, hogy egy 32Mb-os integrált VGA volt benne eredetileg, Ő tetette bele az alaplapot, amin a 128Mb-os van. Üzleteltem már Vele, eddig mindig teljesen korrekt volt, bár azok olyan dolgok voltak, amiket én is vágok.

Az eredeti száma: 2373-6ZG

Ez a bővítés dolog megfogott, hirtelen megnéztem az árakat, hát nem egyszerűek.

(#5438) Tim82 válasza black1 (#5437) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eredetileg így nézett ki az a gép: [link]

Én nem ezt venném, mert 60-70 ezer Ft-ért jobb lehetőségek is vannak. Pl. itt a Hardveraprón van 68 ezer Ft-ért 1400*1050-es felbontású képernyővel rendelkező T43, azt pedig DDR2-vel tudod bővíteni, ami olcsóbb. Persze nem tudom, helyileg hol vagy, lehet, hogy a Vaterás gép elérhetőbb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5439) evone válasza Tim82 (#5438) üzenetére


evone
őstag

Nem jó már a link.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5440) Shadowfax válasza Tim82 (#5438) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez a link jobb lesz. ;)
Amúgy csatlakozva Timhez, én se venném már meg azt a T42-t, sem ennyiért, sem kevesebbért.

(#5441) Tim82


Tim82
nagyúr

Nem tom, mi a gondotok a linkkel, nekem Opera alól rendesen megy. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5442) Shadowfax válasza Tim82 (#5441) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nekem meg nem megy Opera alól. Kiírja szépen, hogy Technical support for selected IBM and Lenovo products has moved. :)

(#5443) black1 válasza Tim82 (#5438) üzenetére


black1
csendes tag

Köszi a segítséget, átgondolom.

(#5444) Tim82 válasza Shadowfax (#5442) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mer' biztosan rosszul raktad fel az Operát. ;] (ÉKE. :DDD )

Nekem működik, továbbra is, Opera 9 alól játszott velem hasonlót a Lenovo oldal, szerencsére Opera 10 alól nem csinálta eddig. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5445) Napfénysüti válasza Tim82 (#5441) üzenetére

Nem gondoltál azokra akik Firefoxot használnak. :P ;]

Més que un club!

(#5446) evone válasza Tim82 (#5444) üzenetére


evone
őstag

Szerintem mikor nezted meg jovolt, aztan benne maradt a cache-ben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5447) Tim82 válasza evone (#5446) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most is jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5448) Prom


Prom
tag

Akit érdekel: W500

(#5449) carrot válasza TOZ (#5427) üzenetére


carrot
tag

Részleteznéd, mert én is számolok, hogyan jönnék ki olcsóbban (de elégedetten is), s arra jutottam inkább megveszem 100euróért (postaköltséggel, s nem fizetek VAT-ot :) ) a memoryc-n az ssd-t, mint CF, mert 32gb kicsivel drágább, mint egy gyors CF (nem 133x, legalább 2xx). Nem?

[ Szerkesztve ]

(#5450) Thom!


Thom!
veterán

új Thinkpad árak
1-2 héten belül mindenhol kapható lesz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.