Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) TOZ válasza carrot (#5449) üzenetére


TOZ
addikt

Ha igy nezzuk igazad van. En az olcsosag es a 8Gb kitetel felol kozelitettem.
VAT nelkul hogyan rendeled?

[ Szerkesztve ]

(#5452) g.gergo válasza Thom! (#5450) üzenetére


g.gergo
senior tag

Kellemes árak. :DDD :(((

(#5453) evone válasza Thom! (#5450) üzenetére


evone
őstag

Szerintem egyaltalan nem rosszak. T400 szerintem meg dragabb volt ezekhez kepest.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5454) Thom! válasza evone (#5453) üzenetére


Thom!
veterán

nagyon drágák így is...kíváncsi lennék az i3mal szerelt árakra is, de olyan 250K lőném be kb. ami kurva drága szintén

(#5455) Thom! válasza g.gergo (#5452) üzenetére


Thom!
veterán

999dollár=999euro+ÁFA mocskos magyarhonban

(#5456) evone válasza Thom! (#5454) üzenetére


evone
őstag

Igen, de azt kell nezni hogy igy sztem eleg hamar meglesznek hardverapron a 200e forint koruli ajanlatok. :) Szeptember kozeleben mar siman.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5457) Thom! válasza evone (#5456) üzenetére


Thom!
veterán

ebben igazad van, de nekem 2 hónapon belül kell noti :(

(#5458) carrot válasza TOZ (#5451) üzenetére


carrot
tag

no VAT outside EU. Nálunk meg 100euró a határ a műszaki cikkek vámolására...
a másik meg nem tudom melyik az a sebesség (és annak ára) Cf-nál ami a min, h gyorsításnak/upgradenek tünjön (200x ?)

[ Szerkesztve ]

(#5459) Khaal válasza black1 (#5443) üzenetére


Khaal
őstag

Nézzél szét itt hardveraprón is, van pár jó ajánlat itt is, pl.:
60 ezerig:
[link] Nagyon jó akku.
[link] 1GB ram, nagy felbontású kijelző.
[link] Ennek jó az akkuja és port replikátor is van hozzá.
60 ezer felett:
[link] 1GB ram, új akku, port replikátor.
[link] 2gb ram.
[link] 1.5GB ram, nagy felbontású kijelző.
De 68-ért már ezt is megkaphatod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5460) TOZ válasza carrot (#5458) üzenetére


TOZ
addikt

Ja tenyleg, Vajdasag, ugye?

(#5461) carrot válasza TOZ (#5460) üzenetére


carrot
tag

igen (zombor pontosan)

(#5462) guppy


guppy
őstag

Az melyik driver ami megjeleníti a monitoron azokat az információkat h változik a fényerő v a hang?

(#5463) HarryPotter


HarryPotter
őstag

olyan hsdpa modemet keresek x40-hez, ami a gép oldalán lévő (asszem) express card slotba illik. google-t nézem de nem nagyon dob értelmes találatot.Tudtok ilyet valahol emberi árban?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5464) HarryPotter válasza guppy (#5462) üzenetére


HarryPotter
őstag

hotkey utility drivert keress, nekem x40-hez az tartalmazta ezt a fícsört.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5465) Tim82 válasza HarryPotter (#5463) üzenetére


Tim82
nagyúr

X40-nél nincsen ExpressCard, az PCMCIA foglalat.

Huawei E620/E630 modemek pl. jók a foglalatba. De jobban jársz valamilyen Sierra, Merlin vagy Option Globetrotter kártyával. Nekem E630 van és nem mindig felhőtlen élmény vele a mobilnet. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5466) HarryPotter válasza Tim82 (#5465) üzenetére


HarryPotter
őstag

thx, és elnézést az express cardért. A tied (E630) milyen márkájú?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5467) TOZ válasza HarryPotter (#5466) üzenetére


TOZ
addikt

Huawei, ahogy irja is.

(#5468) HarryPotter válasza TOZ (#5467) üzenetére


HarryPotter
őstag

OK,

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5469) HarryPotter válasza Tim82 (#5465) üzenetére


HarryPotter
őstag

erre gondolsz?: [link]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5470) Tim82 válasza HarryPotter (#5469) üzenetére


Tim82
nagyúr

:K, de szerintem drága, Vaterán láttam olcsóbban is.

Ja és ne kérj elnézést az ExpressCard-ért, max. az X40-edet sértetted meg vele. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5471) brd


brd
nagyúr

Ilyennel van valakinek tapasztalata? Ez egy Expresscard-PCIe átalakító+egy VGA.

The only real valuable thing is intuition.

(#5472) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Szerintetek egy X40 1,2GHZs proccal, 756mb rammal, 40gb vinyóval, dokkolóval és töltővel megérhet 45k-t?

Az akksiról nem tudok semmit.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5473) Omni válasza adnoctum18 (#5472) üzenetére


Omni
aktív tag

+ magyar billentyűzettel és IBM táskával? :) Én is láttam ennyiért egy használt mobilosnál.

Nekem a gépek zsanérja nem tetszet, elég nagy holtjátéka volt.

[ Szerkesztve ]

(#5474) TOZ válasza HarryPotter (#5469) üzenetére


TOZ
addikt

Arra azert erdemes odafigyelni, hogy ez es a vateran fel ennyiert arult ugyanilyen is "csak" 1,8 Mb/s -en megy HSDPA-n. Ha szamit a sebesseg akkor ez problema lehet.
Hozzateszem, hogy en egy sima 3G/Edge verziot hasznalok hebe-hoba es boven eleg szokott lenni netezni a sima 3G 384 kb/s-es sebessege. (Mondjuk nem ezen intezem a letolteseket az is biztos.)

(#5475) adnoctum18 válasza Omni (#5473) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Az lesz az szerintem, parás volt a zsanér? Több gép is van?

Másodgépnek venném a T60 mellé :).

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5476) TOZ válasza adnoctum18 (#5475) üzenetére


TOZ
addikt

Ennyiert ajandek. Meg kell nezni azt a zsanert!
Szamomra az ar kicsit gyanus

(#5477) Omni válasza adnoctum18 (#5475) üzenetére


Omni
aktív tag

Több boltjuk is van Budapesten, én három helyen néztem meg 1-1 gépet - csupán kiváncsiságból mivel X40-est még nem láttam élőben :)

Volt ahol nagy akkuval adták volna a gépet (kilógott a gépből), más boltban meg kicsivel. De sajnos mind a három gépen eléggé lötyögött a kijelző (5-8mm). Ezenkívül amit észrevettem, hogy a gépek ventije igen poros volt (sokat mehettek?).

A 45K-ból szerintem pár ezret még alkudhatsz is. Nekem nem voltak annyira szimpatikusak a gépek - elsősorban a zsanér miatt, másrészt szerintem az 1.2-es proci már elég gyenge.

De ha azt nézed elég sokmindent adnak mellé: ibm táska (böszme nagy), dokkoló DVD-vel, magyar bill, hivatalos XP. Garancia talán 1 hó? :F

(#5478) adnoctum18 válasza TOZ (#5476) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ebayen vannak 200 dollár környékén még jobb konfigok is, csak azokra rájön a PK meg a vám meg ilyen sarcok. Akár reális is lehet ennek tükrében az ár.

Meg fogom nézni személyesen! :)

Omni: PM-ben meg tudnád írni a pontos helyeket? Egyről tudok.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5479) octavio


octavio
csendes tag

Sziasztok!

Egy x200-as notim van, benne intel 4500as interált videókari. A dokkolómon van VGA és Displayport csatlakozó is, ha mindkettőre egy időben kötök valami 23-24-es full hd-s monitort, akkor szerintetek ki tudom-e terjeszteni az asztalt, meg ha igen, akkor milyen felbontással?

(#5480) HarryPotter válasza TOZ (#5474) üzenetére


HarryPotter
őstag

az az 1,8 Mb/s elméleti maximum? Vagy ezt "élesben' is képes tartósan hozni (optimális hsdpa lefedettség esetén)? Most egy usb-s T-Mobile hsdpa stickem van, ami gyors, de zavaróan kilóg a gépből, félek, hogy egyszer letöröm. megaztán a két usb portom felét lefoglalja. szóval egy pcmcia-s-ra cserélném, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5481) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok!

Mint láma érdeklődnék, hogy van egy X200S gépem aminek az általánosan futtatott programjaim mellett a procihője 54 c körüli. Nos a gondom ott van, hogy alapból a venti hallhatatlan 2300 körül forog és ötvennél kapcsol feljebb, ami azért idegesítő, mert folyton hullámzik. Meglehetne valami progival csinálni azt, hogy 60 fokig csak a normál ventisebességet használja? - utána már bekapcsolhat, úgysem fog fölé menni...

(#5482) HarryPotter


HarryPotter
őstag

ez milyennek számít:?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5483) Tim82 válasza HarryPotter (#5482) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jónak. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5484) HarryPotter válasza Tim82 (#5483) üzenetére


HarryPotter
őstag

keresem az eladót, ha elérhető, lecsapok rá :K

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5485) TOZ válasza HarryPotter (#5482) üzenetére


TOZ
addikt

Ez is "csak" 1.8-at tud.

(#5486) yanna válasza Puma4 (#5481) üzenetére


yanna
őstag

Visszaolvasva a megoldás:TPFanControl

(#5487) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek eladó 128, vagy 256 MB-os PC100as SD memóriája, ami elmenne egy Thinkpad 600E-ben?

(#5488) Retr0


Retr0
tag

Nemtud valaki valami gyors megoldást, hogy el tudjam passzolni a T500am?
Elég sürgős dolog lenne, még akár áron alúl is.
Megvan hírdetve sok helyen, de kitudja mikor akad egy vevő

[ Szerkesztve ]

(#5489) Puma4 válasza yanna (#5486) üzenetére


Puma4
tag

Köszi szépen!

(#5490) HarryPotter válasza TOZ (#5485) üzenetére


HarryPotter
őstag

ennél jobbat nem találok, de ez szerintem többet tud

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5491) evone válasza Retr0 (#5488) üzenetére


evone
őstag

Mégis mennyire gondoltal? 180e?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5492) Retr0 válasza evone (#5491) üzenetére


Retr0
tag

megy pü

(#5493) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Sziasztok!

Szeretnék Windows 7-et feltenni egy ThinkPad r400-asra, viszont ez a mostanában felröppent hír, miszerint gond van az akkumlátor-kezelés még visszatart. (Konkrétan a főoldalon lévő hírre gondolok). Találkozott már valaki ilyesmivel, vagy ez megint csak valami egyedi eset, amit jól felfújt a média?

(#5494) evone válasza Joe_Black7 (#5493) üzenetére


evone
őstag

Én ThinkPadesektol még nem hallottam ilyet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5495) Napfénysüti válasza Joe_Black7 (#5493) üzenetére

8 hónapja WIN7-et használok de semmi ilyet nem tapasztaltam.

Més que un club!

(#5496) taltos


taltos
senior tag

Azt hiszem eddig még csak németül volt google fordítással, de most itt az angol notebookcheck review a T410 -ről. (Összehasonlításképpen a T400 és a T500)

Már nagyon várom a T510 -es tesztet. Remélem halkabb és hűvösebb lesz (kb. annyira, mint a T500).

[ Szerkesztve ]

(#5497) Integra válasza Joe_Black7 (#5493) üzenetére


Integra
titán

öreg t42-n nyomom már sok-sok hónapja a win7 32bitet. semmi baja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5498) Integra válasza taltos (#5496) üzenetére


Integra
titán

tetszenek ezek a core i5 meg i7 speckós t gépek.
két dolog zavar:
nincsen csak ultranavos verzió
nincsen ati 58xx vga-s verzió

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5499) katzen


katzen
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Novemberben vettem a T500-asomat aminek 9 cellás akkuja van, de nem értem ezt az akkut, mert 12 ciklus van benne eddig de már 3%-os elhasználódása van a Lenovo Toolbox szerint, pedig amikor megvettem akkor még a tervezettnél nagyobb volt a kapacitása. Az a legnagyobb baj, hogy minden töltéssel - még ha a ciklus nem is nő - csökken Full Charge Capacity-je. Aggódok, hogy nem lesz hosszú életű, pedig hetente kb. kétszer használom akkuról, akkor is átlagban félig merül le. Szerintetek ez mitől van? Ennyire rosszak a Sanyo cellás akkuk?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.
Péter

(#5500) taltos válasza Integra (#5498) üzenetére


taltos
senior tag

Csak azt nem tudom, hogy mennyire szükséges az a plusz erő egy ilyen célra szánt hordozható gépbe, és ha már van (mert miért ne fejlődjön a világ), akkor mennyire éri meg a plusz melegedés és a melegedés miatt járó ventri és az ezzel járó nagyobb hang függvényében.

A kijelzője LEDes, ami elvileg jobb, mint a mostaniak, de azt olvastam valahol, hogy a LEDesek közül csak átlagos minőségű, a T400s-esnek egyértelműen jobb képe van.

A billentyűzeten nem javítottak, hogy az minden kétséget kizárólag ne szenvedjen a mostaniak esetleges problémáitól, a multitouch ugyanúgy nem az igazi, ahogy a T400s -nél sem.

Nem mondom, hogy rossz gép, sőt! De nem tudom, hogy mekkora upgrade a mostaniakhoz ThinkPadekhez képest. A mostani szériával rendelkezőknek lehet, hogy érdemes kihagyni még ezt a kört, és a következő körben beszállni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.