Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Tim82 válasza mdk01 (#37000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Se CF, se PCMCIA nincs a T420-ban.

kovsol: tipp. Amúgy nem csoda, az XD szabványt már gyakorlatilag a létrehozó Olympus és Fujifilm sem teszi az újabb fényképezőgépeibe.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37002) Napfénysüti válasza kovsol (#36999) üzenetére

Cserélj SD-re azt még most is használják. ;]

Més que un club!

(#37003) kovsol válasza Napfénysüti (#37002) üzenetére


kovsol
titán

Az Asus gépemben lévő kártyaolvasó megeszi, majd kénytelen leszek azt használni, mert a fényképezőgépem kábele eltűnt :( persze Angliába csak a T420 -t viszem. Mondjuk éreztem, hogy nem fogja megenni, mert anyámék T60 notija se kezelte már. Mondjuk az átalakító nem drága [link] majd nézek lehet egyet kint ha nagyon tellene a fényképezőgép memóriája.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37004) Napfénysüti válasza kovsol (#37003) üzenetére

Sajnos nem lehet csodálkozni hogy nem eszi meg ugyanis 2010 óta már az Olympus se használja, gyakorlatilag halott formátum. A maximális mérete is csak 2Gb ez is azt mutatja hogy nem mai darab. Gondolom az Asus géped még régi és azért kezeli mert akkoriban még forgalomban volt az XD formátum.

Més que un club!

(#37005) lapa válasza kovsol (#37003) üzenetére


lapa
veterán

fotóapparát kábelt ebayen nézted?

[ Szerkesztve ]

(#37006) hávé


hávé
csendes tag

Hello

Van egy lenovo T43-as notim Pentium M750-es procival. Ebbe 2magos procit lehet tenni? Ha igen milyet? :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=have

(#37007) hávé válasza fi:zi'k (#36947) üzenetére


hávé
csendes tag

alfa156 árulja a gépeket itt aprón. Ajánlom :K
Tőle van a T43-m

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=have

(#37008) audi100td válasza hávé (#37006) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem lehet...

(#37009) kovsol


kovsol
titán

Azt valaki tudja, hogy mi szerint váltogatja a gép a dedikált és az integrált vga -t ? Azt be kell adni neki manuálisan, hogy melyiket akarom használni, vagy ha épp nincs szükség a 3D teljesítményre akkor az i5 ben lévőt használja automatán ?

May the Force be with you!

(#37010) sutszi válasza kovsol (#37009) üzenetére


sutszi
veterán

Van egy lista, ami alapján "tudja" a driver mikor kell használni Nvidia-t. Egyébként Intel-t használ. Legalábbis ez amolyan default...
Ezt te bármikor felülbírálhatod, egyénileg.

Itt írnak róla:
[link]

Itt mutogatják:
[link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37011) Napfénysüti válasza kovsol (#37009) üzenetére

Halk még a gép vagy a Notes már meghajtotta? :)

Més que un club!

(#37012) pala2


pala2
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre, jó tanácsra lenne szükségem.
ThinkPad-ről még semmi tapasztalatom nincs, de most szeretnék venni egy T430-at, amit főleg CAD (AutoCAD MAP, Civil3D), Photoshop, no meg Office alkalmazásokkal használnék, több helyszínen, külső monitorral. (DisplayPort)

A dilemám az, hogy melyik kivitel legyen:
- kiindulásként az i7-3520M vettem alapul (N1T56HV)
(Lenovo ThinkPad T430 notebook -- 2344-56G Intel Core i7-3520M (2.9GHz/3MB cache/35W, DualCore, vPro, HyperThreading, TurboBoost: 3.6GHz) processzor; 2x4GB PC3-12800 DDR3 1600MHz memória (max. 16GB); 14" HD+ (1600x900) matt LED kijelző + HD720p webkamera; 500GB 7200rpm SATA HDD; DVD-RW DL meghajtó; nVidia NVS 5400M 2GB VGA, Optimus technológiával; Gigabit Ethernet, Intel 6205AGN WIFI, Bluetooth, WWAN Ready; 2xUSB3.0, 2xUSB2.0, VGA, Mini DisplayPort; kártyaolvasó, Smart kártya olvasó, ExpressCard, Fingerprint reader, Multi-Touch UltraNav (TouchPad és TrackPoint); TPM és AMT6.0; billentyűzet háttérvilágítás, 9 cellás Li-Ion akkumulátor, 2.33kg; Windows 7 Professional 64bit; 3 év szerviz garancia)
- aztán elgondolkodtam az i5-3320 (N1T54HV)
(Lenovo ThinkPad T430 notebook -- 2344-54G Intel Core i5-3320M (2.6GHz/3MB cache/35W, DualCore, vPro, HyperThreading, TurboBoost: 3.3GHz) processzor; 1x4GB PC3-12800 DDR3 1600MHz memória (max. 16GB); 14" HD+ (1600x900) matt LED kijelző + HD720p webkamera; 500GB 7200rpm SATA HDD; DVD-RW DL meghajtó; nVidia NVS 5400M 1GB VGA, Optimus technológiával; Gigabit Ethernet, Intel 6205AGN WIFI, Bluetooth, WWAN Ready; 2xUSB3.0, 2xUSB2.0, VGA, Mini DisplayPort; kártyaolvasó, Smart kártya olvasó, ExpressCard, Fingerprint reader, Multi-Touch UltraNav (TouchPad és TrackPoint); TPM és AMT6.0; 6 cellás Li-Ion akkumulátor, 2.17kg; Windows 7 Professional 64bit; 3 év szerviz garancia)

Nem szeretnék túllőni a célon, de azt sem szeretném, ha pár 10e Ft miatt ott állnék félig kinyalt popsival, ha már ennyit áldoztam rá. Persze jó pár évre szeretném megoldani a munkaeszköz problémámat.

Kérek mindenkit, aki tapasztalattal, jó tanáccsal segíteni tud, ne fogja vissza magát!
Esetleg korrekt/jó árazású eladókról is szívesen hallanék.

Mindenkinek köszönöm, előre is!
Pala

pala

(#37013) franc0 válasza pala2 (#37012) üzenetére


franc0
őstag

Ennél drágább nem kell neked.
Viszont mindenképpen kellene bele egy SSD-t venni még külön. Mondjuk egy 256 gigás Samsung 830-at.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#37014) mobal válasza pala2 (#37012) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia! Amit franc0 kollega linkelt neked az bőven elég! A processzor azonosítója bár kisebb (3210M) csak de olyan funkciók hiányában szenved amire gondolom szükséged nem lesz! (Lényegében ha futtatnál napi szinten 4 virtuális gépet, akkor éreznéd az előnyét csak!) Memória bővítését javaslom, mert 4 Gb jelenleg jó áron kapható! Továbbá egy SSD ami igen csak elkell, nagyon megéri az árát! Azt is jó áron tudsz venni!

Én is a linkben említett gépet vettem, és elégedett vagyok vele!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37015) rgeorge válasza pala2 (#37012) üzenetére


rgeorge
addikt

Én óvatos lennék az i7-tel. Ajánlott kereskedő: takforsys.hu.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37016) hávé válasza audi100td (#37008) üzenetére


hávé
csendes tag

Uhh :(

Köszi...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=have

(#37017) franc0 válasza hávé (#37016) üzenetére


franc0
őstag

Add el és vegyél egy T60-at.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#37018) mdk01


mdk01
addikt

franc0 és mobal:

Ti rajzoltok 2D/3D-ben?
SSD-miért kell a RAM és videókártya igényes programokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#37019) Francia91 válasza mdk01 (#37018) üzenetére


Francia91
veterán

Én T60p-vel ( T7600 CPU, 3 Gb RAM, ATI FireGL V5250 VGA, 160 Gb 7200 rpm HDD) 3D-zek 2012-es Inventorral és AutoCAD-del, Solid Edge-zek és ProEngineer-ezek, és eddig nem éreztem kevésnek a gépemet hozzá. Ezeket még a T60p-m is röccenés nélkül futtatja.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37020) Peter M válasza rgeorge (#37015) üzenetére


Peter M
tag

Mi a baj az i7-el?

Nvidia Optimus, az Nvidia driverében tudod beállítani és látod is h épp mely programok használják

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#37021) mobal válasza mdk01 (#37018) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mindenképpen megéri az SSD. Konstans elérési ideje van, gondolom itt a CAD esetén is a projekt komplexitásával növekszik a töltési idő. Gyorsabban történik minden lemezművelet, hamarabb elindul az oprendszer és az általad alkalmazni kívánt szoftverek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37022) audi100td válasza mdk01 (#37018) üzenetére


audi100td
nagyúr

"SSD-miért kell a RAM és videókártya igényes programokhoz?"

Az egy flottul működő rendszerhez kell, 2012-ben szerintem alapvető elvárás.

(#37023) soldi3r válasza Francia91 (#37019) üzenetére


soldi3r
veterán

eddig ezen gondolkoztam, de nem jöttem rá, mi a fenéhez kellhet 4 különböző cad szoftver!? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#37024) mdk01 válasza Francia91 (#37019) üzenetére


mdk01
addikt

Arról nem volt szó mekkora fájlokat nyit majd meg és pontosan mivel foglakozik. Ez nem mindegy. Én a T500-at simán megakasztom egy komolyabb rajzzal. Ellehet rajzolgatni integrálttal, de aki komolyan műveli annak kevés.

A renderelést mondjuk nem írta, de elképzelhető hogy a későbbiekbe szüksége lesz rá, mert egyre több helyen van rá szükség, ahhoz meg az integrált VGA nem az igazi, bár minőségtől függ ez is.

(#37025) mdk01 válasza mobal (#37021) üzenetére


mdk01
addikt

Memóriából dolgoznak, nem kell hozzájuk SSD az csak egy plusz kényelem általánosságban.
A fenti prg.-khez memória kell nagyon sok és normális VGA. Mint írtam ellehet lötyögni kisebb konfiggal is, de vannak határok.
Nem kis összegről van szó, ezért nem mindegy mibe van belehajszolva szegény és gondolom senkinek sem tetszene ha hasonló esetben félrevezetnék.

[ Szerkesztve ]

(#37026) mdk01 válasza audi100td (#37022) üzenetére


mdk01
addikt

Hát sztem ez egy kicsit erős túlzás...:)
Nagyon sokan elvannak HDD-vel(én is) is és mindennek megvannak a saját előnyei.

[ Szerkesztve ]

(#37027) mdk01 válasza pala2 (#37012) üzenetére


mdk01
addikt

Mivel foglalkozol miket rajzolsz?
Miért kell a laptop?
Én egy szakirányú topikban érdeklődnék, ahol a kérdéseddel kapcsolatban van tapasztalat.

(#37028) soldi3r válasza mdk01 (#37025) üzenetére


soldi3r
veterán

ez csak saját vélemény, de a laptopon rajzolgatáshoz kompromisszumot kell kötni, ilyen célra alkalmasabb egy asztali gép

E30 (oo=[][]=oo)

(#37029) franc0 válasza mdk01 (#37026) üzenetére


franc0
őstag

Egyáltalán nem túlzás. Ellenni egy kockaladával is el lehet.

Én is rakattam a céges gépembe, SSD után a HDD borzasztóan lassú. Reggel befele menet nem az aznapi melón aggódtam, vagy azon hogy elbaszok-e valamit, hanem hogy megint azon a lassú fos szaron kell dolgozni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#37030) spyduck


spyduck
nagyúr

Hali,

Valaki próbálta már a T430-at? Melegszik a burkolat?

(#37031) pala2 válasza mdk01 (#37027) üzenetére


pala2
csendes tag

Először is mindenkinek köszönöm a segítséget!

Infrastruktúra tervezéssel foglalkozom, jellemzően nyomvonalas létesítményekkel, ezeket és a sallangjait rajzolom.
Vannak kicsi, egyszerű rajzok és vannak "nagy" állományok is. Mostanában terjed el, mint követelmény, a térbeli elhelyezés is, amikhez ennek megfelelő alapadatok is érkeznek, ez nem jelent gondot egy-egy utca esetében, de már nehézkes a regenerálás egy 10-20-40-60 km-es szakasz esetében. És annál nincs idegesítőbb, mint, amikor hajtás van és közben arra vársz, hogy betöltődjön, frissítsen, stb... Ez valóban nem nagy idő, de olyankor rengetegnek tűnik. Van amikor 2-3 CAD is meg van nyitva egy időben, hogy ne keljen az ablakok közt váltogatni, és még egyéb alkalmazások is futnak.
Laptop azért kell, mert több helyen is szoktam dolgozni (otthon, irodában, megrendelőnél, terepen), így mindig a megszokott környezet fogad, és nem piszkítom össze senkinek a gépét.
Szerintem az SSD jó dolog, a mostani gépemben van, amit át akarok rakni az újba. (Samsung 830/256GB)

A memória tekintetében 8GB-ban gondolkodtam, szerintetek az kevés lesz?
A videokártyába (NVS 5400) elég az 1GB RAM, vagy érdemesebb a 2GB-ban gondolkodni?
A processzorokat nem ismerem, de én is úgy gondoltam, hogy az i5 elég lesz, csak úgy voltam vele, hogy most 1-2 10e Ft a többlet, de ha mégsem, akkor marad a keserű szájíz hosszú évekig sok pénzért.
A takforsys-től kértem ajánlatot, de ők 40-50e Ft-al drágábbak, mint a webshop-ok zöme, de szívesebben vennék ilyen helyről. (majd alkudozom velük kicsit, ha lehet)

pala

(#37032) mobal válasza spyduck (#37030) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Semmi melegedést nem tapasztalok! Pontosan hol?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37033) mobal válasza pala2 (#37031) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

8 Gb ram, NVS5400 1 Gb és az i5 proci szerintem telejesen elégnek kell hogy legyen! Továbbá a Samsung 830 -as SSD -nek is egy plusz pont!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37034) spyduck válasza mobal (#37032) üzenetére


spyduck
nagyúr

notebookcheck-en írták, elég nehéz elhinni. Terhelés közbe 55 fokos a burkolat :F
Neked milyen konfigban van?

(#37035) Borote válasza pala2 (#37031) üzenetére


Borote
addikt

Amit néztél i7-es az egy kétmagos processzor... 1MB cahce-t és kevesebb, mint 10% órajelbeli különbséget leszámítva nincs különbség a két processzor között.
Mérlegeld, hogy mennyivel fizetnél többet egy 10%-kal erőseb processzorért... Intel honlapján 120 dollárral drágább... szerintem nem éri meg :)

[ Szerkesztve ]

(#37036) audi100td válasza mdk01 (#37025) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ahogy utóbbi kommentje alapján is láthatod nem lett félrevezetve, egyértelműen kihasználja az SSD nyújtotta előnyöket.

i7 az i5-tel szemben pedig szvsz ilyen területen nem biztos, hogy megéri a felárat.

(#37037) soldi3r válasza audi100td (#37036) üzenetére


soldi3r
veterán

na meg azért egy ilyen gépet nem ssd-vel használni vétek, van itt valaki aki kézifékkel közlekedik? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#37038) ^Clown válasza pala2 (#37031) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a helyedben lehet, hogy elgondolkodnék a 16Gb memórián, komoly programokat használsz több ablakban, szerintem elférne több memória.

(#37039) mobal válasza spyduck (#37034) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

3210m + nvs5400. Terhelve nekem agyon még nem volt, azt nem írtam!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37040) lapa válasza ^Clown (#37038) üzenetére


lapa
veterán

vagy jóárasított b tervként 1 db 8 gigás modullal venném, hogy később lehessen bővíteni. ha 4 aljzat van, akkor 2 x 4gb-vel... bár nemtom tényleg számít-e ilyen árnál, talán jobb ha csont ugyanolyan ramokat kap az ember.

(#37041) spyduck válasza mobal (#37039) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha csak netezel, film, office stb.. Akkor mennyire melegszik a burkolat? És ezalatt hány fokos a CPU?

(#37042) yodamastah


yodamastah
őstag

No ugy nez ki megdoglott az X200s-ben a thinklight vilagitas. Eloszor csak elkezdett neha nem mukodni, megnyomkodtam es ment. Most mar halott...Sajnos sokat hasznalom, szoval megoldas kell. Szetszedtem, de nem igazan sikerult magahoz teriteni, azaz uj video kabel kell. 20-30$ kornyeken adjak a kinaiak a gyarit. Valahol itthon lehet normalis aron szerezni ilyet, vagy ne is probalkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#37043) mobal válasza spyduck (#37041) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nagyon nem érezni. Az alja picit melegebb a ventilátor környékén, de az enyém nvidias az is "rátesz" egy lapáttal. 44 - 50 között szokott lenni általában.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37044) Krix válasza pala2 (#37031) üzenetére


Krix
őstag

Nem gondoltál esetleg egy W520-530-ra? Ez FHD kijelzővel is kérhető ami jól jön tervezéskor, és kérhetsz bele 4 magos i7-et is 32G rammal. Ha esetleg belefér a keretbe.

If it is not broken then don't fix it!

(#37045) mdk01 válasza audi100td (#37036) üzenetére


mdk01
addikt

Nem az SSD-re írtam hogy félre lesz vezetve. Nincs is egy hsz.ban. SSD-vel nem igazán lehet vkit félrevezetni csak egy felesleges plusz lehet(bár úgy néz ki nála nem)

(#37046) mdk01 válasza pala2 (#37031) üzenetére


mdk01
addikt

Azt a 8Gb-ot sztem megduplázhatod nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#37047) mitulabattyi válasza yodamastah (#37042) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nem csak a LED ment tönkre? Vagy ha nyomkodásra megjavult, akkor talán csak elengedte a forrasztás. Ha az LCD kábel tört volna meg, akkor szerintem a képpel is bajok lennének, annyira közel vannak egymáshoz a "vezetékek".

(#37048) franc0 válasza yodamastah (#37042) üzenetére


franc0
őstag

Enyém is dögrováson van sajnos :c
Ráguglizva nem csak ketten vagyunk, van akinek LCD kábel csere megoldotta.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#37049) yodamastah válasza mitulabattyi (#37047) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem tudtam rajonni mi ment tonkre. A lenyeg hogy most mar sehogy sem jo. Szalagkabel csere nem egy nagy tortenet, kerdes honnan szerezzuk be :) Ahogy nezem marad az ebay.

(#37050) Francia91 válasza soldi3r (#37023) üzenetére


Francia91
veterán

A kiterjesztések miatt kell ez a 3 program. Meg van amihez hülye az AutoCAD (vagy csak én nem tudom a módját), ilyenkor előveszem a másik progit. Egyetemen jól jön, ha megvan mindhárom progi

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.