Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) i400 válasza tototos (#24997) üzenetére


i400
senior tag

Enyhe domestosos kendő fő a tisztaság ;]

(#25002) mobileman válasza salieri. (#24998) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azt biztos nem :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25003) Napfénysüti

T410-en és T420-on nincs külön fejhallgató és mikrofon kimenet? :U
Ezen most eléggé meglepődtem.

Més que un club!

(#25004) sutszi válasza Napfénysüti (#25003) üzenetére


sutszi
veterán

Nincs. Egyberakták. Most hirtelen nem találtam meg de van ilyen átalakító, amivel szét tudod dobni. Kellemetlen apró változtatás... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25005) Napfénysüti válasza sutszi (#25004) üzenetére

Ezzel kb 1 órája a munkehelyen szembesültünk. És ilyen átalakítót szerezni nem 2 perc lenne. De megoldódott aprobléma mert akinek Lenovo headsetje van annak jár USB-s külső hangkártya. Illetve nálunk minden laptophoz jár dokkoló is és ott van rendesen 2 kimenet. De azért képzeld el ahol nem ilyen fejhallgatót használnak és nincs dokkoló se. :U

Més que un club!

(#25006) sutszi válasza Napfénysüti (#25005) üzenetére


sutszi
veterán

Mikor nézegettem képeket akkor feltűnt, a dolog...de mélyebben nem gondoltam bele a dologba. Mondjuk ez praktikussági szempontból szerintem negatív változás.
Szerencsétek volt. Amúgy mi a konkrét felhasználási terület ahol ilyen jelentősége van a két kimenetnek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25007) Napfénysüti válasza sutszi (#25006) üzenetére

Külföldi fejesek felé kell metrikát csinálni a tesztelésünk időtartamáról. És egyelőre az az ötlet hogy készítűnk hang illetve videofelvételt a munkánkról. És ugye közben alá kell mondani épp melyik folyamatnál járunk. Na ennek az egésznek lettem a koordinátora de mákomra nekem csak egy Lenovo Thinkcentre a munkagépem ott meg még nem spóroltak a portokkal. Mondjuk én fel is tudtam ajánlani egy laptopos kollégának külső hangkártyát mert a Lenovo fejhallgatómhoz volt. :D
De amúgy lenne nálunk még egy dolog amikor kellene: callozáskor ha valaki voicesuitot használ akkor is a gépbe kell dugnia a mikorofonos fejhallgatót és nem az IP telefonba. :U

Més que un club!

(#25008) Kbali válasza Napfénysüti (#25007) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gépben van mikrofon nem? Az nem használható, csak a headset-es külső?
Vagy USB-s?

(#25009) lapa válasza tototos (#24997) üzenetére


lapa
veterán

ne legyél hang. mosógép, 95 fok, 1400-as centrifuga. az lehozza majd.

(#25010) Napfénysüti válasza Kbali (#25008) üzenetére

A gépen lévő nem túl előnyös mert ahhoz hangosabban kell beszálni és itt ahol ülünk vagy 100-an nem biztos hogy díjaznák. :D

Més que un club!

(#25011) tototos válasza lapa (#25009) üzenetére


tototos
őstag

uhh ez elég morbid :DDD

(#25012) lapa


lapa
veterán

a makacs matricákat leginkább szőrös kutyaharapással lehet leszedni, azaz a matrica újra meg újra ráragasztásával-leszedésével. a ragasztó a ragasztóhoz jobban tapad, mint a ragasztó a műanyaghoz. opcionálisan más erősebb ragszalag (pl powertape) is jó.

(#25013) Tim82 válasza Kbali (#25008) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gépben van mikrofon nem?

Valószínűleg remekül behallatszana munkahelyi környezetben a háttérzaj a beépített mikrofonnal.

Szerk.: így jár, aki nem frissít negyedórája. :o

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25014) Napfénysüti válasza Tim82 (#25013) üzenetére

Semmi gond Tim. ;)

Més que un club!

(#25015) Chaser válasza mobileman (#24992) üzenetére


Chaser
titán

Tudom, mondta. Azt nem mondta hogy postán v személyesen vetted át. Enyém lett a másik..de annyira most a fentiek tükrében nem tudok neki örülni.

szerk: lapa: Van matricaoldó nálunk a cégnél, de sztem kisker-i forgalomban nem kapható. Ha jól rémlik valami német cucc..az levisz mindent de nem roncsol. Az a baj ha már kapni nem lehet még venni se engednek belőle.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25016) sutszi válasza Ringman (#24976) üzenetére


sutszi
veterán

Úgy érzem a végére futottam az ügynek.

Aki Quadro NVS 140M-el szeretne 1080p-s videókat lejátszani annak van egy mega-giga rossz hírem, meg tapasztalatom.
Visszamenőlegesen 11 Driver-t próbáltam ki, mindegyik esetében VLC, MPC-HC, Splash Player lejátszókkal. Aktuális verziókkal.
+1 ráadásként az "legfrisebb" Lenovo oldalán elérhető drivert is kipróbáltam.Ami kicsit mókás mert 186.91-re épül. Ilyen meg nem is létezik az nvidia oldalán. :U
Az összes!!!! driver esetén az eredmény egyenlő volt a nagy büdös nullával.
A lenovos driver mikor olyan kedve volt nagyon minimális de észrevehető szaggatással vitte az 1080p-t.(Ekkor már üdvrivalgás és fesztivál hangulat volt...) Viszont kb 5-10 perc múlva gondoltam megint megpróbálom, és a hangon kívül csak egy nagy fekete képernyőt volt hajlandó mutatni, aztán mikor beletekertem volt kép is. Aztán újranyitottam a lejátszót ekkor "csak" szaggatás volt. Ugyanez volt jellemző a többi nvidia-s driverre is.
Teljesen kiszámíthatatlan minőséget produkáltak minden egyes új lejátszáskor.
Ezek függetlenek voltak a lejátszóprogramtól.

Így a végére úgy döntöttem, hogy maradok a 720p-nél. Ezt tökéletesen gyorsítja hardveresen, bármely driverrel. A hócipőm meg tele van azzal, hogy egy termék elvileg képes valamire, a gyakorlatban meg rendszerint más jön ki.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25017) Ringman válasza tototos (#24997) üzenetére


Ringman
nagyúr

How to Remove, Clean, and Replace a Thinkpad T61 Keyboard :))

(#25016) sutszi

hát ez elég szomorú. azért egy lenovo-tól/nvidia-tól elvárhatná a normális support-ot az ember

[ Szerkesztve ]

(#25018) azbest válasza Chaser (#25015) üzenetére


azbest
félisten

régi lejárt szavatosságú hamis arcszesszel szépen lejött a windows oem matrica helye sérülés nélkül a thinkpadem aljáról :) Ja és az ablakra a napsütésben "ráégett" cellux ragacsot is levitte.

(#25019) soldi3r válasza azbest (#25018) üzenetére


soldi3r
veterán

tudnátok adni egy párt ennek az fru-nak? 41v9721
ez egy X60s lcd kerete, érdekelne, hogy ehhez melyik lcd cover(?) tartozik meg lehet ezt tudni valahonnan?

E30 (oo=[][]=oo)

(#25020) tototos válasza Ringman (#25017) üzenetére


tototos
őstag

Hát nálam a normális support ott merült ki hogy szarnak a gou hibára és az ember vehet új alaplapot miattuk :F

(#25021) Shadowfax válasza soldi3r (#25019) üzenetére


Shadowfax
addikt

Letöltöd az X60s kézikönyvet és rákeresel erre az FRU-ra. De jó lenne a típust (type) tudni, hogy biztosan ez kell-e neked.
LCD front bezel - ez a keret
LCD rear cover - ez a hátlap

(#25022) FerNandor


FerNandor
őstag

Na elvileg van egy ilyen, hogy "no-1802" file, amivel bootolni kell, így akármilyen wifikártya beszerelhetö lesz a gépbe, ami befér. Csak gondoltam beírom, hátha egyszer más is kérdez majd ilyet. Ha kicseréltem újabbra a wifikártyámat, akkor elvileg fog is menni windows 7 alatt a virtual wifi!
Hamarosan kipróbálom, remélem jó lesz.

[link]

[link]

üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#25023) Chaser válasza FerNandor (#25022) üzenetére


Chaser
titán

Melyik géphez?

szerk: Már látom :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25024) soldi3r válasza Shadowfax (#25021) üzenetére


soldi3r
veterán

kössz! igazából bezel, cover stb szavakkal rakosgatják fel őket az ebay-re is, de ott sem lehet kiigazodni a pontos kifejezésekkel :)
tuti, mert kiszedtem a keretet és ez volt rajta, csak az lcd-t nem akartam bolygatni
ez a doksi 2 félét hoz a típusomra, ezért nem tudtam dönteni, 1V9718-at és 41V9719-et

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#25025) Shadowfax válasza soldi3r (#25024) üzenetére


Shadowfax
addikt

A 41V9718 és 41V9719 között annyi a különbség, hogy az egyik mögött az SWPG, a másik mögött a TMD áll.
A TMD az Ultralight, míg az SWPG a "normál" panel. Márcsak ki kell derítened, neked melyik van. :)

[ Szerkesztve ]

(#25026) soldi3r válasza Shadowfax (#25025) üzenetére


soldi3r
veterán

naezazz! kössz! ez az amit nem tudtam!
jól tippelek, hogy felbontásbeli különbség is van a kettő között? vagy fényerő?
aida ki ad nekem ilyen infót?

E30 (oo=[][]=oo)

(#25027) Otisz


Otisz
őstag

Van egy kis gondom. Hátha tud valaki valami megoldást - én nem találtam.
Van nálam egy X31-es kis laptop és egy hozzá való dokkoló.
A dokkolóra rosszul lett csatlakoztatva, így most csak a laptop hátsó részét fogja a dokkoló a csatlakozón keresztül, de a kioldó gombbal nem sikerül ezt a tartós kapcsolatot megszüntetnem.
Járt már valaki így? Nincs ötletem, mit lehetne tenni...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#25028) Otisz válasza Otisz (#25027) üzenetére


Otisz
őstag

Megoldottam

(OO[IIII][IIII]OO)

(#25029) Shadowfax válasza soldi3r (#25026) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az Ultralight, mint a neve is mutatja, könnyebb, a fényereje 180 nit, míg a sztenderd panel 150 nit.
Az AIDA egy próbát megér, vlsz kiírja a gyártót. Ha TMD-Toshiba LTD121ECHB a panel, akkor az tuti Ultralight.

(#25030) sniphoe válasza sutszi (#25016) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Mondtam, hogy nem megy.. :)

Én a MPC-HC-át használom, VMR-9(renderless) kimenettel. Így a CPU dolgozik, de nem nagyon érdekel, ha filmet nézek úgyse csinálok mást a gépen.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#25031) Shadowfax válasza soldi3r (#25026) üzenetére


Shadowfax
addikt

Még pár tipp az X60s Ultralight vs standard panel megállapításához:

1. Az Ultralight panelnál alulról fokozott fénybeszűrődés van, ez legjobban sötét képernyővédőnél látszik.
2. Ki kell csavarni az LCD borító oldalán (jobb vagy baloldalt, mindegy) a középső csavart (egy négyzet alakú csavarborító alatt van). Belekukkolunk a résbe. Ha sárgaréz színű dolgot látunk, akkor az az Ultralight panel, ha semmit vagy fémszínűt, akkor az a sztenderd panel.

(#25032) FerNandor


FerNandor
őstag

SOS, próbáltam bootolni a no-1802-es file-t és valami nem jó. ezeket írja ki:
Loading DOS and the 1802 Error remover.
This may take a moment. Please wait...
Windows 98 has detected that drive C does not contain a valid FAT or FAT32 partition.
To remove the 1802 error, type "no-1802" (no quotes) and press ENTER.

A:\> ide beírom, enter és nem történik semmi, csak bejön mégegyszer, hogy "A:\>"

Mi lehet a baj? JAAAJ az, hogy a C: NTSF-ben van???
De akkor ez a windows 98 micsoda? Rakjam át ntfs-be?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#25033) sutszi válasza sniphoe (#25030) üzenetére


sutszi
veterán

Azért megpróbáltam...hátha.

Tegnap pl egy 720p-s film(mkv, H264) hardveres gyorsítással, simán ment. Így én maradok ennél a felállásnál. Már ennek is tudok örülni. Az 1080p nem volt létszükséglet, csak szerettem volna kihasználni a lehetőséget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25034) Ringman válasza FerNandor (#25032) üzenetére


Ringman
nagyúr

gondolom usb-ről bootolsz, azt kellene fat32-re formázni, ill dos bootable állapotra hozni, utána felpakolni a no-1802 fájlt.

BIOS Update per bootable USB-Stick

(#25035) FerNandor válasza Ringman (#25034) üzenetére


FerNandor
őstag

nem, kiírtam egy DVD RW-re és arról. rakjam akkor egy pendrive-ra? megpróbálom akkor úgy, a leírás alapján. köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#25036) Chaser válasza FerNandor (#25035) üzenetére


Chaser
titán

Én dvd-ről csináltam T42-nél, nem volt vele gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25037) Kbali válasza Napfénysüti (#25010) üzenetére


Kbali
nagyúr

1000 Ft-os mobiltelefonos headset, beépített mikrofonnal nem működhet? Azoknak a csatlakozóknak is ez a működése nem?

(#25038) Gondwana válasza Kbali (#25037) üzenetére


Gondwana
addikt

Kivéve a Nokiákat, mert azok még egy szutyok szabványt se képesek betartani. (HTC headsettel szépen működik, próbáltam)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25039) Napfénysüti válasza Kbali (#25037) üzenetére

Jogos az ötlet de mobil füleseket nem osztogatnak bent. Én konkrétan ilyet kaptam: Lenovo Headset

Més que un club!

(#25040) Kbali válasza Napfénysüti (#25039) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na ja kérem... :)
Csak arra próbáltam utalni, bár az ilyen megoldás nem szép, nem company standard, de működhet (mindenkinek van ilyen fülese a saját telefonjához).

(#25041) Tim82 válasza Kbali (#25040) üzenetére


Tim82
nagyúr

Multicéges policy alapján általában nem lehet bent munkacélokra magáncuccokat használni. Nálunk azt sem nézték túl jó szemmel, hogy behoztam egy saját fülhallgatót pusztán visszahallgatási/ellenőrzési célokra (zenehallgatásra túl ótvar a hangminősége ;] ). Csak azért engedték meg, mert amúgy viszont nem osztogatnak ilyeneket és jó, ha szükség esetén van egy plusz füles.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25042) sipi723


sipi723
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy kinek mi a tapasztalata garanciális akku cseréléssel kapcsolatban a Lenovonál? tulajdonképpen az érdekelne, hogy garancia időn belül mikor cserélik az aksit, milyen állapotban kell lennie, stb.? (ThinkPad Edge-ről van szó)
A válaszokat előre köszönöm!

(#25043) Kbali válasza Tim82 (#25041) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, viszont a normális munkahelyen meg megadják a munkavégzéshez szükséges eszközöket is, nem csak elvárják, hogy végezd el a feladatod valahogy...

(#25044) stifi válasza Kbali (#25043) üzenetére


stifi
senior tag

létezik ilyen munkahely?
hova lehet silent apply-t írni? :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#25045) Napfénysüti válasza Kbali (#25043) üzenetére

Nálunk talán egyedül a pendrive hiányzik. Azt is adnak de csak keveseknek. És amikor a Lotus Notesodat kell költöztetni egyik gépről a másikra... ;]
Viszont nem igazán nézik hogy beviszel egy pendrive-ot. De azért a külső vinyó már feltűnő. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#25046) mitulabattyi válasza stifi (#25044) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A garanciális feltételeknél valahol le van írva, hogy 1 év alatt az eredeti kapacitás hány %-át kell tudnia.

(#25047) Tim82 válasza Napfénysüti (#25045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálunk le van tiltva a munkaállomásokon az USB. Illetve telefont tölteni azért tudok róluk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25048) Napfénysüti válasza Tim82 (#25047) üzenetére

Akkor ti elég rövid pórázon vagytok tartva. :U
Hol dolgozol?

Més que un club!

(#25049) soldi3r válasza Shadowfax (#25029) üzenetére


soldi3r
veterán

köszi! erre rápillantok

E30 (oo=[][]=oo)

(#25050) Cyphon


Cyphon
csendes tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Szeretett T42-esem kiterjesztett asztal bekapcsolasa utan rogton lefagy, megall a kep, nem reagal semmire, kiveve a hattervilagitas allitasara es a thinklight kapcsolgatasara. Csak a kikapcs gomb segit. Ezt analog es DVI kabelen, dockoloval es anelkul is csinalja. Korabban nem hasznaltam kiterjesztett asztalt ezert nem tudom, hogy mindig ilyen volt e. Mar frissitettem a legutolso ATI 9600 driverre, de nem segitett. Van otletetek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.