Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) FixY67


FixY67
senior tag

Hm. Lenovo garancia. 2008 májusában vettem a gépem, 3 éves garanciával. A Lenovo nyilvántartása szerint 2011 márciusában jár le a garancia. Izgalmas. :C

...

(#5202) tototos válasza FixY67 (#5194) üzenetére


tototos
őstag

Garanciába cserélik, csak sajnos nincs nekik raktáron így rendelni kell.

(#5203) lezso6 válasza dabadab (#5200) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor megszabadulok a gyári cuccoktól, köszi. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5204) Prom válasza FixY67 (#5201) üzenetére


Prom
tag

Ha veszel egy lenovo gépet nem jelenti azt hogy attól a naptól él gari mivel ha valahol raktárban tárolják fél évig és kiadják boltoknak akkor bizony már csak 2,5 év gari van rá..
te géped gyártástól számitva 2 hónaposan vetted..

[ Szerkesztve ]

(#5205) FixY67 válasza Prom (#5204) üzenetére


FixY67
senior tag

Mi van????????????? :Y
Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Megromlik a raktárban, vagymi?
A garancia a vásárlás napjától él. Hogy a lenovo nyilvántartása nem naprakész, arról nem én (=vevő) tehetek...

...

(#5206) Daffni2 válasza Prom (#5187) üzenetére


Daffni2
addikt

Szia,írtam Pü-t.

"Aki ad,az nyer"

(#5207) rankesz válasza FixY67 (#5205) üzenetére


rankesz
veterán

HA számlával tudod igazolni a májusi vásárlást, akkor szerintem onnantól él a 3 év gari...
Ha viszont nincs számla akkor az adatbázisban levő dátum az irányadó. Szerintem ez inkább előny mint hátrány, nem úgy van hogy nincs meg a szla/garijegy akkor #optad...

(#5208) ^Clown válasza FixY67 (#5205) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az én Dell gépemnél is így van, nem onnan számítják a garit, amikor megvetted - sajnos.

(#5209) Prom válasza rankesz (#5207) üzenetére


Prom
tag

Igyvan rankesz jól szólt bár azt kérdezhettem volna hogy boltba vetted számlával e a gépet
sokan nem igy veszik mivel nem tehetik meg.. :)) de attol függetlenül garis a gépük..
Természetesen ha megnézed gari vagy számla papirt és azon az van hogy vásárlástol számitva 3 év akkor semmi gondod nem lehet :)

(#5210) FixY67 válasza rankesz (#5207) üzenetére


FixY67
senior tag

Persze, a számla és a bolti, lenovos garanciapapírom megvan. :)

...

(#5211) FixY67 válasza Prom (#5209) üzenetére


FixY67
senior tag

Javagyúgy... így már értem.

...

(#5212) Prom válasza FixY67 (#5211) üzenetére


Prom
tag

Na az lényeg akkor :K

(#5213) Anklar


Anklar
csendes tag

Sziasztok, mik az alapvető különbségek a T400 és az R400 között?

Lenovo Thinkpad R400

(#5214) lezso6 válasza Anklar (#5213) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R csak integrált grafikával kapható, s processzorból Celeront is rakhatsz bele, nincs annyi extra. De a ház, váz úgy tudom 1:1 ugyanaz. Az R az tulajdonképpen egy költséghatékony T.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5215) Mészike válasza lezso6 (#5214) üzenetére


Mészike
aktív tag

R kicsit vastagabb.

(#5216) Tim82 válasza lezso6 (#5214) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izé, kérem, ne csúsztassunk. R400-ból is van dedikált videokártyás, csak ritkábban fordul elő. Tessék sűrűbben használni a Thinkwiki-t, arra van! :)

És mivel a processzort T400-nál is lehet cserélni, rakhatsz abba is Celeront, vagy épp rendelhető volt CTO-ként Celeronnal. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5217) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Eric Cartman forumtárstól az SSD az x40-embe megrendelve, a héten be is szereli, ha minden jól megy. Kíváncsi vagyok az improvement-re.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5218) taltos


taltos
senior tag

A mostani új T400 -asok mennyire hordozzák még az első verziók betegségeit (púposság a billentyűzet kijelző előtti részen, palmrest pattogás)? Itt is volt "redesign" a billentyűzet miatt, mint a T500-on? (valami merevítés). Választás előtt állok, hogy T400 -as dockkolóval és egy nagyobb monitorral, vagy egy T500-as. Egyébként a T400 -asnál hogyan nézik meg, hogy igényelhetek-e Win 7-tet? A gyátást nézik, vagy azt, hogy ma rendeltem / holnap veszem át, azaz kicsúsztam a 2010 jan 29 -ből?

(#5219) Anklar


Anklar
csendes tag

Egy kilenc cellás aksival ténylegesen mennyit bír a R/T400as (integrált vgaval )
filmnézésre és doksizásra?

A T61-es ultrabay aksija jó az R400/T400 hoz is?
Mennyit dob az akkuidőn érdemes beszerezni?

Lenovo Thinkpad R400

(#5220) Mészike válasza Anklar (#5219) üzenetére


Mészike
aktív tag

Este, ha nem felejtem el, akkor berakom a 9-es aksit, és megnézem.

4 cellás aksija nincs valakinek eladó? T400-ba kellene.

(#5221) rankesz válasza Anklar (#5219) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem anno mikor a Harry Pótszert olvastam pdf-ben kikapcsolt wlannal meg mindennel 9 órát bírt a T400.
Filmnézés kb 5 óra, de ebben nem vagyok biztos mert rég néztem.

Mészike: próbáld prom-nál
meg Napfénysütinek is asszem 4 cellás one.

[ Szerkesztve ]

(#5222) Mészike válasza rankesz (#5221) üzenetére


Mészike
aktív tag

Már kérdeztem, de sajna nincs Neki.

(#5223) lezso6 válasza Anklar (#5219) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kompatibilis. Amúgy ahogy néztem 3 cellásak, s horribilis árakon voltak mindig is, sok értelmük szvsz nincs, inkább egy nagyobb akku.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5224) TOZ válasza lezso6 (#5223) üzenetére


TOZ
addikt

9-10k nem annyira veszes ertuk szerintem.
Es igen is van ertelem, egy 9 cellas akku melle berakva egesz komoly uptime-t kapsz. Meg mi van akkor, ha menet kozben derul ki, hogy kene es kis szufla, de nincs lehetoseged kikapcsoni a gepet.

(#5225) Prom válasza Anklar (#5219) üzenetére


Prom
tag

Én ugy tapasztaltam hogy a 9cellás pl: T400as nál ha tényleg minden be van kapcsolva nyüstölöd a gépet akkor is elmegy min 4,5 órát és az is igaz hogy kihozzható belöle akár 8-9 is
Ultrabay aksi ezzeknél már más nem olyan mint a t61esnél
T61 wide és R400,T400 aksi ugyan az

(#5226) Prom válasza Mészike (#5222) üzenetére


Prom
tag

De ugynézki lesz kb 1-2 héten belül már akartam irni :DDD

(#5227) Mészike válasza Prom (#5226) üzenetére


Mészike
aktív tag

Oooooooooo!!!! Szupeeeeeeeeeeeeeeer! :D Akkor várok.

(#5228) Prom válasza TOZ (#5224) üzenetére


Prom
tag

Ja ha lesz egykis idöm akkor R61nél megtudom majd nézni hogy mit mutat 9 cellás aksi+3 cellás ultrabay persze ha valakit érdekel :DDD
csak kell néznem egy 9cellást ami már többször volt töltve..

(#5229) Anklar válasza lezso6 (#5223) üzenetére


Anklar
csendes tag

Az hogy lehet hogy az R400nak és a T400nak az ultrabayes akkuja nem kompatibilis egymással? felépítésében nem ugyanaz a két modell?

[link] itt van egy ultrabay de itt azt irják jó a T61hez T400hoz és az R400hoz is

Lenovo Thinkpad R400

(#5230) Khaal


Khaal
őstag

Bocsi az off-ért, de van egy eladó pöpec IBM bőr táskám, hátha érdekel valakit: [link]
T40-hez vettem, de sajnos pont pár centivel kisebb mint a gép. :W

(#5231) Napfénysüti válasza Prom (#5226) üzenetére

9 cellásod véletlenül nem lesz?

Més que un club!

(#5232) Prom válasza Napfénysüti (#5231) üzenetére


Prom
tag

csak 6 cellásom van, ami meg van 1 db 0 ciklusu 9es azt gondoltam a R61eshez adom amit elakarod adni... :(

(#5233) N4nI válasza Khaal (#5230) üzenetére


N4nI
tag

Most olvaslak itt is....már irtam a hirdetesedhez. Üdv. :R

(#5234) Balller


Balller
tag

Sziasztok!

Érdekelne h mennyire strapabíró ez a szerkezet
Lenovo Thinkpad R60
netezésre, filmezésre lenne használva
olcsón jutottam hozzá. Mindössze: 60K
szerintetek megérte-e?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Balage

(#5235) Tin válasza taltos (#5218) üzenetére


Tin
veterán

nemrég került fel a pontos infó a lenovo support oldalára, IDE. eszerint január 31 az utolsó vásárlás napja, amit elfogadnak. szóval ehhez már biztosan nem tudsz win7-et rendelni.
a menete amúgy, mert az egyikhez én is rendeltem, megadsz minden adatot az oldalon, kifizeted erre alkalmas bankkártyával, beszkenneled a számlát és átküldöd nekik levélben (ez a Proof of Purchase). a kapott kóddal meg le tudod neten kérdezni az állapotot. nekem kb 1-1.5 hét volt a feldolgozás, és 3-4 nap amíg megjött, cseheknél adták fel.

(#5236) stevve válasza Balller (#5234) üzenetére


stevve
nagyúr

Nagyon strapabíró. Ha nem csak a gyári 512 MB RAM van benne, akkor biztosan "szaladni fog". :)

Netezésre, filmezésre jó, de mondjuk a HD-vel már nem bír el és persze ha az alap modell, akkor 1024-es a felbontása.

(#5237) Balller válasza stevve (#5236) üzenetére


Balller
tag

:)
1GB DDR2
ATI X1400 512MB saját memóval...
Na meg kifelejtettem hogy 2órás aksi
Szerintem HD-vel amúgy se lesz gond, 60as winyón nemsok minden fér el. :(

ebben CoreDuo T2300-as van!
majdcsak elég lesz nővéremnek :)

[ Szerkesztve ]

Balage

(#5238) stevve válasza Balller (#5237) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor tökéletes. Egy ismerősöm hasonlót vett, 2 GHz körüli procival és megy, mint az álom.

(#5239) TOZ válasza Prom (#5228) üzenetére


TOZ
addikt

Sajat tapasztalatom, hogy egy 2 cellas (azert irom igy, mert velhetoen egy cella sajnos elhalt, csak 66%ra tolti magat) ub akku nagyjabol 1.5 pluszt ad. (T7500+X3100)

(#5240) taltos válasza Tin (#5235) üzenetére


taltos
senior tag

Köszi!

Nevetséges, de tényleg neked volt igazad. Szombaton felhívtam az A4Team -et. Mondták, hogy van ilyen T500-asuk. Mivel mondtál, amit mondtál, rákérdeztem mégegyszer, hogy biztos? Mondták, hogy sok nagyker van BP-n, ők is többől dolgoznak, igen, van, de majd hétfőn hozzák elő őket a "belső raktárukból". Felhívtam a takforsys-t is, mondták, hogy már nem beszerezhető ez a típus (mármint az a T500-as), de hétfőn futnak mégegy kört. Felhívtam a notebook.hu -t is, azt mondták, hogy nem véletlen vették le, az a típus nem beszerezhető már, de hétfőn ők is körbekérdezik az általuk használt forrásokat, hátha van valahol egy bentragadt darab.

No, ma felhívtam rögtön nyitáskor az A4Teamet, hogy
- akkor van?
- Persze!
- De biztos? Mert azt hallottam valakitől (Tin, a neved persze nem mondtam :) ), hogy nincs.
- Igen, és ha most megrendelem, 5kor át is vehetem.
Hát mondom Debrecenben vagyok, nem tudok lemenni, akkor ki kellene szállítani, de ahhoz, hogy holnap megkapjam, 11 előtt kell megrendelni (mondjuk abba még pont benne voltam). Beszélgettünk, aztán belefutottunk abba, hogy tuti, hogy Win 7 van-e rajta, mert mától már nem lehet upgradelni. Mondta, hogy utána néz, mindjárt visszahív. Mondom oké. Felhívtam a Takforsyst, hogy akkor mi a csízió, amire mondta az úr a telefonnál, hogy egész MO-n sehol nem talált olyat, amilyet keresek. Hát mondom az nem jó. Közben megjött a levél a notebook.hu -tól, hogy utána néztek, és egyik általuk ismert forrásnál sincs, és már nem is lesz. Nagyszerű.

Az A4Teamtől még mindig nem hívtak. Telt-múlt az idő, már délután 1 felé jártunk, mikor mondta a párom, hogy bár már tuti lekéstem a mai futárnak való áru átadást, de telefonáljak már rájuk, mert tuti elfelejtettek. Felhívtam őket, mire a srác: igen, az bizony Win 7-ttel jön, de probléma, hogy nincs nekik egy sem, és azt sem tudja mikor lesz, de naponta nézzem a honlapjukat, mert bármelyik nap lehet. Aztán valami beszéd a háttérben, majd újra a fazon: illetve most mondta a kollégája, hogy másfél-két hétig biztosan nem lesz.

Na mondom nagyon jó. Más alternatíva lévén felhívtam újra a Takforsyst, és megkérdeztem, hogy az akciós T400-ból van-e? Azt mondták van, úgyhogy rendeltem egyet. Az ilyen és hasonló videók miatt kissé aggódok, hogy milyen lesz, de nem akartam tovább várni, mert nem szeretnék T410/T510 notit tesztelni, meg driverekre várni, a T500 meg elég lutri, hogy kerül-e be még MO-ra (és mikor), amilyet én szeretnék. Komolyan aggódok egy kicsit. Egyébként ezen Vista van (egy OEM Win 7 +30k lenne, ami azért megváltoztatja a leányzó fekvését... ahh, az a fránya 1 nap!), bár ahogy nézegettem a típusokat elvileg ennek is Win 7-ttel kellene jönnie. No mindegy, a típusa egyébként NM3524B .

Tudom, a T400s jobb lett volna, az elvileg jobban összerakott, de ahol néztem, drága volt (a keret 360 volt áfásan). Nézegettem még notebookcheck -es reviewokat is, és amik nekem jók lettek volna, azok vagy ezek a thinkpadek (T400, T500, T400s - innen a T400s, ami normális, az 400k körül van), illetve a Dell E6500 (erre lett volna keret, de a véleményed miatt inkább nem. A melegedés és a hang nem kell.), valamitn a MacBook Prok (istentelenül drága, 1 év garancia, ráadásul volt már Macem, és a grarancia minőségével rettenetesen meggyűlt már a bajom, pár (10) évig biztosan nem veszek újra). Még alternatíva sem nagyon van.

Amiktől a legjobban tartok, az a palmrest-es nyikorgás, a kijelző körüli borítás, és billentyűzet minősége és lötyögése. Ha túl sok gond lesz vele, akkor 8 napon belül visszaváltom, csak azt nem tudom, hogy mit lehetne venni helyette. Reméljük a legjobbakat!

Elvileg szerdán jön meg, ha érdekel valakit, majd megírom milyet küldtek.

(#5241) g.gergo válasza taltos (#5240) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ne aggódj, jó lesz az. Én pont ezektől féltem, h majd nyeklik-csuklik, ropog, lötyög, röfög meg stb. amiket lehet hallani innen-onnan. Semmi, legalábbis nálam. Az tény viszont, h a billentyűzet hajlik nekem a W S környékén, de ha normálisan gépel az ember, és nem hasal rajta, akkor semennyire nem észrevehető. De ha nagyon zavar, házilag meglehet moddolni. Nekem van használatlan W7 upgrade lemezem, ha kell, akkor szólj.

(#5242) Tin válasza taltos (#5240) üzenetére


Tin
veterán

a sztori első felén mosolyogtam (mint ahogy régen, kínomban). nekem is hazudoztak összevissza hogy van/lesz, csak rendeljem meg. egyedül a takforsys volt végig korrekt, ezért mertem őket ajánlani. ők sosem ígértek semmit, csak ami biztos volt. az a baj, hogy pár nagy (és korrekt) lenovo partneren kívül a "kisebb" webshopoknak nincs hozzáférése a beszállítók rendszeréhez, vagy fizetniük kell érte. ezért is nem nézik meg neked. vagy azért, hogy megrendeld, és azt mondhassák, hogy "az nincs, de tudjuk helyette ezt...". a takforsys-es srác azt is tudta, mikorra várható... kapcsolat kérdése. nekem ez a "nyugalom" megérte azt a párezer (talán 5e?) ft pluszt, amennyivel drágább volt a legolcsóbb boltnál.

sztem ha megfelel neked a T400 külsőre, méretre, felbontásra, akkor nem nagyon kell félned attól, hogy minőségi problémák lesznek. ez mégiscsak egy thinkpad...

bár én t500-ast vettem, de a dell e6500-hoz képest ég és föld. ezt szívesen kapcsolom be, szeretem, halk, megy, pedig paramétereiben "gyengébb". de összességében, használatban sokkal jobb. ha a t400 is ilyen, szeretni fogod!

(#5243) Napfénysüti válasza taltos (#5240) üzenetére

Szerintem nem bánod meg. No para. Több mint fél éve van T400-om és nem hajlik a billentyűzet meg nyikorgás sincs sehol. Masszív kis gép. :K

Més que un club!

(#5244) j00ey


j00ey
csendes tag

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem:
Van egy T500-zam, de soványka nekem benne a VGA (Ati 3650)
Van e lehetőség arra, hogy ezt kicseréljem valami izmosabbra?
Ha igen, hol, hogyan és mennyiért?

más:
Ha új thinkpadet vennék, lehet e ennél erősebb vga-val szerelt gépet kapni? Akár usa-ból.
Pár link, ár ilyenek is jók lennének.

Köszi!

(#5245) Prom válasza j00ey (#5244) üzenetére


Prom
tag

Szia!
Thinkpadekbe nem lehet cserélni a VGAt jelenlegi szériákból csupán a W700as ami nem integrált chipes

(#5246) j00ey válasza Prom (#5245) üzenetére


j00ey
csendes tag

Kár érte.
Akkor melyik lenne a legerősebb vgaval felszerelt gép? Max 15,4es méretig.

(#5247) Prom válasza j00ey (#5246) üzenetére


Prom
tag

Egy W500as Ati FireGL 512es VGA val kiváló 3D, CADprogramok, nameg játékra..
vagy talán egy nemtúl öreg T61P

(#5248) Tim82 válasza stevve (#5236) üzenetére


Tim82
nagyúr

720p-t gyönyörűen kell vinnie (azt a T4x-széria bármelyike is gond nélkül viszi), 1080i-vel is valószínűleg megbirkózik, az 1080p-nek már valóban kevés a masina.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5249) stevve válasza Tim82 (#5248) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, annak vinnie kell, elsőre azt hittem, a gyári kialakítás. Eredetileg ebben a szériában egy 1.6-1.8 CPU dolgozott. Utána írta a kolléga, hogy mi van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#5250) Tim82 válasza stevve (#5249) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az bizony pedig gyári kialakítás. Szerelték ugyanis még 2.33 GHz-es Core Duo-val is. :) [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.