Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) audi100td válasza Francia91 (#50000) üzenetére


audi100td
nagyúr

Minden c2d procit lehet.

(#50002) Francia91 válasza audi100td (#50001) üzenetére


Francia91
veterán

A T szériában biztos voltam, a P-ben már nem annyira :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50003) MC Pite válasza Chaser (#49999) üzenetére


MC Pite
veterán

Én lustább voltam, 95%ra állítottam az energiamenedzsmentben a proci sebességét maxon, így 2,2Ghzen jár a turbós 3,2 helyett. A system folyamat múltkor nem tudom mit csinált, de fél órán át fullra kiterhelt egy magot, akkor léptem meg ezt. 1,136 helyett 1 volton megy, kb 10-12 fokot nyerek vele, sebességben meg nem nagyon hiányzik (vagy ha mégis, átkattintok a performance profilra). Anno D830 T9300asánál muszáj volt ezeket kisit kiismernem, ha kiterheltük a procit, az alulméretezett hűtésnek köszönhetően 4-5 perc után 700Mhzen tekert a proci :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#50004) chab7 válasza Borote (#49998) üzenetére


chab7
addikt

Nem hideg jön ki belőle, hanem pont hogy melegebb mint az R52-ből. Amúgy most hogy lefutott a memteszt és teljesen jók a modulok :C elindítottam a xubuntut és hagytam úgy ahogy elindult üresen futni (bekapcsolt kijelzővel). Ilyenkor lemegy 46-47 fokra (pont ahogy az R52).
Használatkor melegszik jobban, azaz ugyanazon műveleteket végezve a gépen nagyobb fokokat mér, de azért csak számít az is hogy a T500-nál nem csak 1,8 a cpu teteje, hanem 2,4 - és azért nincs 10 fok különbség, tehát lehet teljesen rendben is minden csak nekem szokatlan még az új "módi".
Azért a belsejébe be fogok nézni hogyan néz ki belül.

(#49999) Chaser:
Ez az alulfeszezés hogyan is működik? A motorola telómnál látványosan lehetett akkuidőt spórolni vele, de itt nem tudom hol csináljam. Van már erre itt a fórumban leírás?

(#50003) MC Pite:
Tyűha, az a 10 fok nekem olyan lenne, hogy klassz hideg masinát csinálnék belőle :)

Hoppá, elértük az 50000-et :))

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50005) Chaser válasza chab7 (#50004) üzenetére


Chaser
titán

Rmclock, vagy throttlestop, én utóbbit jobban szeretem. Rákeresve biztos megtalálod hogy állj neki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50006) chab7 válasza Chaser (#50005) üzenetére


chab7
addikt

Meg is találtam, de úgy látom windowsos program. Ha ezzel beállítom akkor ugye csak a win alatt működik majd azokkal az értékekkel. Vagy bios szinten beállítja és más op-rendszer alatt is élvezhetem a jótékony hatást? (Mert a win csak egy ideig marad a gépen).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50007) Chaser válasza chab7 (#50006) üzenetére


Chaser
titán

Természetesen csak win alatt, BIOS-t nem írja felül. Szép is lenne egy balul sikerült kísérlet után:) Linuxos alternatívát nem ismerek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50008) chab7 válasza Chaser (#50007) üzenetére


chab7
addikt

Na sebaj, majd keresek valami megoldást ;) Köszi

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50009) lapa válasza chab7 (#50008) üzenetére


lapa
veterán

linuxon phc kernelt keress. van tárolója ubuntuhoz. azzal aktiválod a szükséges részeket. utána valami bootkor induló helyre berakod az előzőleg stabilnak tesztelt feszeket és ennyi. itt a fórumban keress phc szóra, szerintem leírtam már. ha nem, akkor szívesen segítek.

(#50010) chab7 válasza lapa (#50009) üzenetére


chab7
addikt

Oké, ez már elég támpont lesz. Ha mégis akad kérdés akkor kérdezek ;) Köszi

Meg is találtam itt a fórumon, de még 2011-ben írtál róla. PPA tárolót találtam hozzá, de ott meg csak 12.04-es ubuntuig van én 13.04-et használok. Mindenesetre elolvasgatom akkoriban mit írtál a témában.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50011) chab7 válasza chab7 (#50010) üzenetére


chab7
addikt

Úgy látom ez vette át a szerepet és ezen már nem phc kernel kell hanem valami thinkpad extras kernel: ThinkPad Extras

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50012) chab7 válasza chab7 (#50011) üzenetére


chab7
addikt

Azaz nem is ez, hanem egy másik ettől a fejlesztőtől: TLP

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50013) MC Pite válasza MC Pite (#49996) üzenetére


MC Pite
veterán

Hehe, usb sebesség:
1 magos brazos (E240) 27/20,7 megával olvassa/írja a kis adata ssd-t usb-n (pedig még sata1-et is alig bírja kihajtani az A40en keresztül, és elég sovány butus kis déli híd van benne), addig az i5-ös vas (QM67-es pch) 24,4/16,3-at tud. Persze satán keresztül gondolom vagy kétszer annyit tud, de ez az usb kezelés azért bassza kicsit a csőrömet (merthogy ez a 32gb-os meghajtót gyors pendriveként használom).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#50014) lapa válasza chab7 (#50011) üzenetére


lapa
veterán

ez az első egy mindent-egyben alternatívája a phc-nak meg pár más toolnak. személy szerint nem próbáltam, nem is tudom melyik releasek támogatottak. de igen, ebben benne van, amit szeretnél.

a második ha jól értem csak valami tool, de amire szükséged van arra pár sor parancs megvan, és akkor nem a toolhoz vagy kötve. ha nem akarsz küzdeni vele, akkor az elsőt telepítsd fel, a második szerintem egyszerűbb parancsként kiadva. amúgy az elsőhöz is megvannak a parancsok (trackpoint pl), meg mondjuk hdaps külön csomagként.

a második nem lesz elég alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#50015) fungi válasza Veron (#49951) üzenetére


fungi
aktív tag

Nincs laptopom W7 és 8-cal is, a T61 W8 fényerőszabályzás 8 lépcsőt mutat, utolsó kettőn már nem megy lejjebb a fény,- másik gép x200 W7 viszont 15 lépcsős, legalul sötétebb mint a W8-as gép,/háttérkép ugyanaz./ persze
eltérő a két kijelző, nyilván egy gépen kéne látni...

(#50016) audi100td válasza chab7 (#50010) üzenetére


audi100td
nagyúr

Linuxhoz esetleg ezt is átnézheted, én anno nagyjából ez alapján lőttem be a dolgokat.

fungi: Akkor ott valami nem ok, T61-nél nálam megvolt ugyanúgy a 15 lépcső (W7 Pro x64).

[ Szerkesztve ]

(#50017) Veron válasza fungi (#50015) üzenetére


Veron
őstag

Nem számoltam, de T400-zal W8-on biztos nincs 15 lépcsős szabályozás. Tippre azt mondanám, hogy 10 lépcsős, amiből az utolsó 2 nem működik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#50018) fungi válasza Veron (#50017) üzenetére


fungi
aktív tag

Így igaz, W8 8 + 2 amire már nem sötétül, W7 pedig 15 és mindre változik a fényerő. Legalábbis
nálam ezeken a gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#50019) MC Pite


MC Pite
veterán

Nálam:
Win7 15 lépcsős fényszabályozás (X120)
Win8 10 lépcsős fényszabályozás (X220)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#50020) chab7 válasza lapa (#50014) üzenetére


chab7
addikt

Igen, a TLP nem tartalmaz alulfeszelést, az extras-ból meg már sajnos eltünt a tp-s kernel, pedig a leírásban még szerepel, de tárolóban már nincs :(
Viszont feltéve ezt a TLP-t is sikerült már eredményt elérnem. Azóta nem nagyon láttam a hőfokot 60 felett (azaz csak keveset). Már ez is valami, hogy nem megy fel állandó 70 fölé mikor alig megy valami.
Kíváncsi leszek akku üzemmódban is hoz-e olyan sokat ahogy a hozzászólásokban írkálták. Egyelőre csak töltőről próbáltam.
Majd még kutakodom, hogy hova lett a 13.04 -re való alulfeszelős kerneles megoldás.
Addig is a ma estém a win7 driverek felpakolgatásával telik :)) ha már azzal próbáltam elsőre a gépet, akkor ráncba szedem és egy darabig próbálgatom azzal is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50021) lapa válasza chab7 (#50020) üzenetére


lapa
veterán

itt van az, amit én összeszedtem a témában, bajt egyik se okoz:

lapa@inox:~$ cat /etc/rc.local
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.


#ez performancera állítja a cpu-t, ami nem jelenti azt, hogy nem fogja visszavenni minimumra. valami
#rendszerbeli oka volt. lehet amúgy performance helyett ondemand is.
echo performance > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor
echo performance > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/scaling_governor

#ez a trackpoint sebesség és érzékenység. ha van tapi is, akkor az elérési út kicsit más, egy könytárral
#lejjebb.
echo -n 120 > /sys/devices/platform/i8042/serio1/speed
echo -n 255 > /sys/devices/platform/i8042/serio1/sensitivity

#hangkártyán aktiválja az alvást
echo 1 > /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save
echo Y > /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save_controller

#sata vezérlőn aktiválja az alvást - nekem még 10 percenként cronjob is van, mert elfelejti
if [ -f /sys/class/scsi_host/host0/link_power_management_policy ] ; then echo min_power > /sys/class/scsi_host/host0/link_power_management_policy ; fi
if [ -f /sys/class/scsi_host/host1/link_power_management_policy ] ; then echo min_power > /sys/class/scsi_host/host1/link_power_management_policy ; fi
if [ -f /sys/class/scsi_host/host2/link_power_management_policy ] ; then echo min_power > /sys/class/scsi_host/host2/link_power_management_policy ; fi
if [ -f /sys/class/scsi_host/host3/link_power_management_policy ] ; then echo min_power > /sys/class/scsi_host/host3/link_power_management_policy ; fi
if [ -f /sys/class/scsi_host/host4/link_power_management_policy ] ; then echo min_power > /sys/class/scsi_host/host4/link_power_management_policy ; fi

#ritkábban írogat ki lemezre
echo 1500 > /proc/sys/vm/dirty_writeback_centisecs

#cpu energiatakarékol
echo 1 > /sys/devices/system/cpu/sched_mc_power_savings

#ami usb eszköz van, arra aktiválja az automatikus alvást
for i in `find /sys -name autosuspend -exec echo {} \;` ; do echo "1" > $i ; done
for i in /sys/bus/usb/devices/*/power/autosuspend; do echo 1 > $i; done
for i in /sys/bus/usb/devices/*/power/level; do echo auto > $i; done


#ez konkrét gép (szerver) esetén 40-50%-ig tölti az akksit, alatta a phc feszültségek, alatta merevlemez
#kikapcsoltatása 2 perc után
#azért van feltétellel megoldva, mert itthon minden gépen ugyanez a rendszer van.
if [ `dmidecode -t baseboard | grep 1ZFDV9323EH | wc -l` -eq 1 ]
then
echo 40 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/start_charge_thresh
echo 50 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/stop_charge_thresh
echo "22 17 17" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_vids
echo "22 17 17" > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/phc_vids
# hdparm -B 255 /dev/sdb
hdparm -B 0 /dev/sdb
hdparm -S 10 /dev/sdb
fi

#ezt ki ne hagyd
exit 0

és itt a crontab:

10,20,30,40,50 * * * * if [ -f /sys/class/scsi_host/host0/link_power_management$
10,20,30,40,50 * * * * if [ -f /sys/class/scsi_host/host1/link_power_management$
10,20,30,40,50 * * * * if [ -f /sys/class/scsi_host/host2/link_power_management$
10,20,30,40,50 * * * * if [ -f /sys/class/scsi_host/host3/link_power_management$
10,20,30,40,50 * * * * if [ -f /sys/class/scsi_host/host4/link_power_management$

ezekkel nyersz 1-2 (3-4) wattot biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#50022) Csedit válasza Francia91 (#49983) üzenetére


Csedit
aktív tag

T500, T9550 procival, Intel videokártyával böngészés közben:

(#50023) Francia91 válasza Csedit (#50022) üzenetére


Francia91
veterán

Neked 1900-as ventifordulattal ennyi, nekem passzívan ment a gép, így teljesen oké az a pár fok :). Jó kis gépek ezek, nekem full terhelésnél nem megy a proci 74 fölé

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50024) ben11


ben11
őstag

A t60 notimban lévő x1300-as ati vga-t lehet valahogy tuningolni? Néha kevésnek érzem.
A vegyél újat nem játszik.. :D

[ Szerkesztve ]

(#50025) Francia91 válasza ben11 (#50024) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudok róla, hogy lehetne tuningolni, bár lehet, hogy van olyan szoftver, amivel órajeleket emelsz, de én erről nem tudok...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50026) ben11 válasza Francia91 (#50025) üzenetére


ben11
őstag

Sebaj, lehet ram kell még, az 1GB-ot szűknek érzem. :DDD

(#50027) audi100td válasza ben11 (#50024) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha lehetne se érnél vele semmit. :U Ahova ez kevés, oda magasabb órajelen sem lesz elég, max megfőződ a gpu-t vagy RAM-ot...

(#50028) Francia91 válasza audi100td (#50027) üzenetére


Francia91
veterán

64 Mb-os VGA-n nem nagyon van mit tuningolgatni igazából megvallva... FireGL V5250 a T60p-ben nekem is kevés volt időnként, de nem piszkáltam semmit sem a hűtését leszámítva. Fogadd el olyannak, amilyen. Én sosem alkalmaztam VGA tuningot, főleg laptopoknál.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50029) Taoharcos válasza ben11 (#50024) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

A laptop VGA-at nem lehet tuningolni hála istennek. Így elég sok alaplapnál a VGA chip BGA-hibás alapból, hátha még adnának neki magasabb órajelet. :W

(#50030) Francia91


Francia91
veterán

Na beállítgattam a Power Manager-t a T500-nál (9 cellás Panasonic akku, 18% elhasználódással). Integrált VGA esetén 3 óra 20 perc - 4 óra között ingadozik az üzemidő. Szerintem ez jónak mondható, nem?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50031) Chaser válasza Taoharcos (#50029) üzenetére


Chaser
titán

Ezt ki mondta?:) T500-ban is megzargattam az ati-t. Egyes új gépeknél le van tiltva valahogy ügyesen a tuning, pl a Z500-ban.

szerk: Feszt nem lehet emelni, órajeleket igen. Alig melegedett jobban a vga mint tuning nélkül, kapott kb 20% OC-t.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50032) norbyone válasza Francia91 (#50030) üzenetére

Csak azt áruld el, hogy hol lehet megnézni, hogy mennyire van elhasználódva az akksi? Mert ezt a powermanager-ben sehol sem találtam :(

(#50033) Francia91 válasza norbyone (#50032) üzenetére


Francia91
veterán

Aida64

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50034) rgeorge válasza norbyone (#50032) üzenetére


rgeorge
addikt

Mutatja a design és a full charge capacity-t, a kettőből adódik az elhasználódás, ha jól tudom.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50035) Francia91 válasza rgeorge (#50034) üzenetére


Francia91
veterán

Aida meg kiírja százalékosan :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50036) Chaser válasza norbyone (#50032) üzenetére


Chaser
titán

Ez most komoly? % számítás megvan?:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50037) B-L-A-C-K válasza norbyone (#50032) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aida64 nevezetű programban, és azon belül: számítógép --> Energiagazdálkodás --> Elhasználódás mértéke...

(#50038) norbyone válasza B-L-A-C-K (#50037) üzenetére

Ááá nagyon szépen köszönöm :) Nekem is Panasonic 9 cellás akksim van, és 15% elhasználódás... Mégegyszer köszi :R

(#50039) Veron


Veron
őstag

Hello,
A fényerő probléma miatt kipróbálom Win7 alatt is a dolgokat, ezért fel is tettem az OSD-t. Viszont ennek ellenére nem jelennek meg a piktogramok. Uninstalláltam, majd reinstall, de semmi. Nem kell ezt bekapcsolni valahol, vagy valami?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#50040) B-L-A-C-K válasza norbyone (#50038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha az aksi jó állapotban van akkor időközönként érdemes csontra lemeríteni (olyan szinten hogy ha pár %-on van ki kell kapcsolni, majd indításkor belépni a biosba és hagyni hogy lemerüljön csontra). Majd kicsit állni hagyni (~1 órát), és kikapcsolt állapotban kb fél napot tölteni. Nekem ilyen technikával már 29%-ra elhasznált aksit 0-rá visszahozott, érdemes többször is megcsinálni egymás után (persze ha elsőre nem 0%-os értéket kapsz). Viszont ha az aksi már rossz állapotban van ez a szisztéma ronthat a helyzeten, ezt meg úgy veszed észre, hogy a folyamat után nemhogy csökken hanem nő az elhasználtság mértéke. Viszont innen meg tudni fogod az aksidat cserélni kell.

(#50041) norbyone válasza B-L-A-C-K (#50040) üzenetére

Na, ezt kifogom próbálni akkor. Nekem jelenleg 3 - 3,5 órától számol vissza teljes feltöltéstől. Viszont amikor visszavitted nullára, akkor többet is ment el üzemidőben?

(#50042) Chaser válasza B-L-A-C-K (#50040) üzenetére


Chaser
titán

Ilyet azért nem ajánlanék :U Li-ion akkunak nem tesz jót, sőt rosszat tesz általában ha teljesen le van merítve, nem véletlenül rikoltozik a win - nagyon helyesen - mikor már 7% körül van az akku. Pár akkumat amortizáltam így le néhány %-kal, mikor figyelmen kívül vettem a jelzést. Gyári pár ciklusos akku is esett 4%-ot, én ilyennel nem játszanék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50043) B-L-A-C-K válasza Chaser (#50042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jaj, gondoltam jön egy "okos" és megmagyarázza, itt nem arról van szó hogy hetente csináld meg 50x hanem arról hogy kb fél évben 1x. Én tapasztalatból írom (ha nem tudnám nem írnék hülyeséget, de ismersz már szerintem nem is szokásom), rengeteg gépnél bevált már, a leírt módszer. Egyetlen egyben lett rosszabb, de ott már eleve kiírta a gép hogy az aksi cserére szorul. Sőt ugye az apple termékekbe is ez van, és hivatalosan is ajánlja ezt a gyártó. Illetve mint mondtam abban az esetben ha az aksi már tropa akkor ront a helyzete, viszont ha nem javít.

De figyi. A mostani Dell Latitude gépemnél jelenleg 8% az elhasználódás, holnapra megcsinálom, és ha szarabb lesz megkövezhetsz, itt a jelenlegi kép róla: link

[ Szerkesztve ]

(#50044) sutszi


sutszi
veterán

Srácok meleg van, de ne tépjétek egymást...

Akku téma: PowerManager-be van egy automatikus akkukímélő mód...Na az tulajdonképpen (remélem jól emlékszem) 80%-os szintig tölti maximum az akkut.

Párszor előfordult, hogy időm kevés volt, a figyelmem sem az akkuszintre volt ráállva...és bumm lekapcsolt.
Még soha nem csökkent az akku max kapacitása ilyen miatt.

Ellenben ha engedtem az utolsó 10%-ot beletölteni(tehát 100%-ra, ha 90-ig engedtem ott nem jelentkezett) akkor minden egyes ilyen alkalommal néhány századot csökkent az elérhető max kapacitás...

Ez egybe vág a Lenovo féle akkukímélő beállítással. Igaz csak ritkán merül csutkára az is hülyeségből, általánban 5-10%ig, de soha nem töltöm fullra! Azóta nem nőtt az elhasználódás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50045) Chaser válasza B-L-A-C-K (#50043) üzenetére


Chaser
titán

96%-os akkuval is megcsináltam véletlen, 10 ciklus se volt benne, esett 4%-ot...nem hinném hogy egy egy éves panasonic akku csere érett lenne :U bármilyen Li-ion akkuval csináltam meg mindnek romlott az állapota, akár új volt, akár újszerű, akár használt.
Lehet javítani az akku kondiján, le kell meríteni de nem teljesen, majd visszatölteni. Power manager is ennyit csinál "perform reset" néven. Általában ez se feltétlen javítás, de az elektronika felejt, néha emlékeztetni kell, szerintem ez is csak ennyit csinál, a "javítás" után méri fel az akku állapotát helyesen - helyesebben - mint előtte.
Nem kell ehhez okosnak lenni, saját tapasztalat. Li-ion akkunál alapszabály, hogy nem sütjük ki.

szerk: sutszi: Az meg egy külön történet és azzal biztos nem lesz károsodás az akkuban. De érdemes megfigyelni mondjuk sanyo akkunál, ha sokáig csak 90-95%-ig volt feltöltve, mit csinál mikor 100-ig megy. Valószínűleg az elektronika akkor dolgozza fel, hogy már bizony nem akkora a kapacitása mint gondolta. De kisütéssel javítani Li-ion akkut :F :N

B-L-A-C-K: Úgy, hogy kikapcsoltam a wines védelmet és csontig merült, még sleepbe se volt ideje lemenni:D :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50046) B-L-A-C-K válasza Chaser (#50045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Véletlenül hogy tudtad megcsinálni hogy a biosban csontra lemerítetted? Mert mikor a win kikapcsol még marad pár % benne akármit csinálsz, és mindjárt nem az lesz a végeredmény amiről én beszéltem. De mind1 kár ezen lovagolni, nekem ez a személyes tapasztalatom több gépnél is, de holnapra mint említettem megmutatom a gépemen. Van most egy R51-em annak 80%-ban elhasználódott az aksija, a win is kiírja hogy kuka, na azon ilyet már nem szabad csinálni.

+ Ugye az mint említettem az apple is ajánlja az időközönkénti teljes lemerítést, gondolom ha egy ilyen kaliberű gyár ilyet mond, csak nem viccel.

[ Szerkesztve ]

(#50047) PNP


PNP
őstag

A Power Manager "Battery gauge reset" funkciója is lemeríti teljesen az akkut.
Szerintem az abszolút lemerítés (ami ténylegesen káros) lehetetlen, mert a cellák mellett ott a védőáramkör. Nem?

Ettől függetlenül ismerősnek romlott már le úgy akkuja, hogy a töltő kihúzódott, a win meg nem kapcsolt ki valami miatt.

Most adtam el egy 3 éves HP netbookot 0% elhasználódással, amit amúgy összevissza töltögettem, hurcolásztam, de sokat volt töltőn is.

(#50048) sutszi válasza Chaser (#50045) üzenetére


sutszi
veterán

Ez az elektronika rész nekem is beugrott...viszont ez a "módszer" már olyan régóta tart...kb 1,5 éve ami alatt nagyjából 130-160 ciklus került bele és még most is piszok sokáig bírja. 50%-ról indítva majdnem 1,5 óra jön ki 5-7%-ra merülve. Nekem elég... :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50049) norbyone válasza B-L-A-C-K (#50046) üzenetére

Én mindenképp figyelemmel kísérlek, de nem azért mert nem hiszek... :)

(#50050) B-L-A-C-K válasza norbyone (#50049) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Holnapra megcsinálom a gépemen, majd meglátod miről beszéltem...Persze lehet most már csak azért is hogy kib@szon velem felmegy majd vagy 30%-ra... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.