Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) icoj69 válasza spyspyspy (#60990) üzenetére


icoj69
tag

Nekem ezek is mennek! Írtam, hogy ha elakadsz valahol segítek!

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#61002) Uzi74 válasza Uzi74 (#60647) üzenetére


Uzi74
senior tag

Tegnap megjött a T440p, megpakoltam rammal, ssd-vel, újra installáltam a Win8-at majd upgrade 8.1-re.
Meglepett, hogy már nincs szerelőajtó, hanem az egész hátlap levehető 2 csavarral. A touchpad más, ez nem volt meglepetés.
Tetszik a szerkezet eddig és masszív benyomást kelt.
Windows teljesítményindexben a GPU a leggyengébb tényező, akkor is ha NVidia-ra kapcsolok, de ez annyira nem izgat, úgyis csak az OpenCl miatt érdekes nekem.
Egyetlen dologban nem volt szerencsém, az LG FHD panelt kaptam bele (nem az AUO-t), van némi light bleeding a képernyő tetején - valószínűleg feszül ott a panel - ha megnyomom akkor előjön máshol is.
Részteljesítményen tényleg van néha valami nyöszörgés (kondenzátor vagy venti, nem tudom), de halk, nem zavaró.

BIOS update valamiért nem indul el CD-ről bootolva, állandóan újraindul a boot és nem történik semmi, pedig a secure boot-ot kikapcsoltam...

CD helyére létezik dummy ultrabay? Szinte sose kell és a hordozásban csak tönkremegy tapasztalatom szerint, na meg van némi súlya is.

[ Szerkesztve ]

(#61003) cellpeti


cellpeti
veterán

Most néztem, hogy a 410be csak 1 ram foglalat van? Van benne nekem most egy 2gbos modul,de Windows 3gbot làt. Miért?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#61004) Tim82 válasza cellpeti (#61003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kettő van, egy a billentyűzet alatt, egy meg az alján, fedél alatt.

Hardware Maintenance Manual, 71-72. és 78-79. o. a doksi saját oldalszámozása alapján.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61005) cellpeti válasza Tim82 (#61004) üzenetére


cellpeti
veterán

Értem. T500ba meg csak a palmrest alatt volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#61006) Dhampir válasza Rez_Grof (#60997) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha spórolni akarsz, akkor vegyél még T500-at tartalék alkatrésznek. :)

(#61007) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Olvastam, hogy az X200-hoz van az AFFS kijelző, illetve hogy még Full HD panelt is belehekkeltek. Ez alapján felmerül bennem a kérdés, hogy a T410-be lehet valahogyan moddolni valami jobb minőségű 1440x900-as kijelzőt?

(#61008) Rez_Grof válasza Dhampir (#61006) üzenetére


Rez_Grof
őstag

70-80K-ért nem veszek használt alkatrésznek való notit, elég ritka tipus az enyém.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#61009) Tim82 válasza krisi047 (#61007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt az "X200-ba full HD-t" honnan vetted?

T410-be nem tudsz ilyeneket "belehekkelni", mert nincs abban a méretben kompatibilis AFFS/IPS/nagyobb felbontású panel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61010) xcds válasza Tim82 (#61009) üzenetére


xcds
őstag

Én is láttam, sztem ide linkelte vki. X220-ba is meg x200-ba is raktak FHD panelt.

(#61011) krisi047 válasza Tim82 (#61009) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi a választ. Itt a hozzászólás az X200-ról. Egy generációval feljebb menve, a T420-asnál se tudtok jobb minőségű megoldásokról 16:9-es képarányról lévén szó?

(#61012) Tim82 válasza krisi047 (#61011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Enyhén kételkedem abban, hogy egy 11,6" (és 16:9 arányú) panelt könnyedén bele lehet hekkelni egy 12,1" 16:10-es panel helyére. A normál AFFS panelre csere ehhez képest tényleg piece of cake.

A T420 esetében még nem tudunk ilyenről, de szorgos keleti barátaink nyilván dolgoznak a T440(p) paneljének belehekkelésén... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61013) Dhampir válasza Rez_Grof (#61008) üzenetére


Dhampir
félisten

Így is nézhető. :K

Viszont nemrégen "dömping" volt, talán még van is T500-ból a használt piacon, tehát annyira nem ritka.

Egyébként, mint ahogyan korábban írtam, nekem bevált a T530, azonban nem félnék a T540p-től sem. Ámbátor talán a ThinkLight hiányozna, nem tudom, hogy az új masinákban megtalálható-e.

[ Szerkesztve ]

(#61014) Tikakukac válasza xcds (#61010) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiindulva abból mekkora munka egy méretben és típusban is stimmelő, csak csatiban más kijelzőt berakni...ez ilyen tudományos fantasztikum halandóknak, sőt még profibbaknak is. Az ára meg hát nyilván a gép ára minimum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61015) soldi3r válasza xcds (#61010) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem is nagyon csiklandozza a fantaziam. Pont ennyivel kellene tobb (most) :)
Left: HD (1366x768, 125.38 ppi) Right: HD+ (1600x900, 146.86 ppi)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61016) lapa válasza soldi3r (#61015) üzenetére


lapa
veterán

ez a 16:9 ettől mindig nagy levegőt kell vennem. legközelebb elolvasom mielőtt ráklikkolok ilyenekre.

mondjuk nem tudom akarnék-e 1440-et, azt még talán. matt fólia nélkül...

(#61017) Uzi74 válasza Dhampir (#61013) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha ThinkLight alatt billentyűzetvilágítást értesz, akkor a t440p-be konfigurálható volt - kellemesen világít alulról ha bekapcsolom

[ Szerkesztve ]

(#61018) spyspyspy válasza icoj69 (#61001) üzenetére


spyspyspy
csendes tag

köszi írtamprivit is szeritnem

ujjlenyomat, energia gazdálkodás, és kapcsolatkezelés

ezek nem mennek

(#61019) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Azon gondolkodom h a jó kis T530-amba kéne SSD az optikai meghajtó helyére.
Mennyire bonyolult megcsinálni és mennyire költséges? Vannak ezekkel kapcsolatos tapasztalatok?
Illetve ha megvan a csere, utána mennyire bonyolult néha visszarakni az optikai meghajtót?

[ Szerkesztve ]

(#61020) btudos válasza Uzi74 (#61017) üzenetére


btudos
veterán

Nem, a Thinklight a kepernyo folott levo kis lampa, felulrol vilagitja a billentyuzetet.

dabgergo: SSD a HDD helyere, HDD az optika helyere caddyvel. Egy mozdulat kivenni az optikai meghajtot, baromi egyszeru, ez az ultrabay lenyege.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61021) Uzi74 válasza dabgergo (#61019) üzenetére


Uzi74
senior tag

A főmeghajtó helyére szokás tenni az ssd-t (innen bootol az OS), a hagyományos hdd-t pedig egy ultrabay HDD beépítő keretbe, ha mindenképpen kell még hely.

(#61022) Uzi74 válasza btudos (#61020) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ja, olyan szerintem nincs rajta (de megnézem este), emlékszem még az R52-ben volt anno. A billentyűzetvilágítás viszont jól kiváltja a funkciót, szerintem jobban is néz ki.

(#61023) btudos válasza Uzi74 (#61022) üzenetére


btudos
veterán

Masra jo, en szeretem a hattervilagitast, de nem valtja ki a Thinklightot, az sokoldalubban hasznalhato.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61024) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a gyors válaszokat!
Nekem minden a HDD-n van, és csak a fotófeldolgozásra kellene az SSD. Akkor is belülre kell rakni?
Tudtok esetleg konkrét darabot is ajánlani? Sebesség lenne a lényeg, nem annyira a méret, elég 128GB is simán de akár kevesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#61025) btudos válasza dabgergo (#61024) üzenetére


btudos
veterán

Miert nem teszed a rendszert az SSD-re? Durva sebessegbeli ugras lenne. Samsung 840 Evo jo lehet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61026) dabgergo válasza btudos (#61025) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! :R
Oké, lehet akkor belevágok. De ahhoz újra kell rakni az egész rendszer nem?

(#61027) tototos válasza dabgergo (#61024) üzenetére


tototos
őstag

Crucial m500 elég jó áron van mostanában.

(#61028) dabgergo válasza tototos (#61027) üzenetére


dabgergo
őstag

A samsung gyorsabbnak tűnik, vagy más miatt jobb a Crucial?
Ehhez fog kelleni vmi keret is?

(#61029) Dhampir válasza btudos (#61023) üzenetére


Dhampir
félisten

+1 :K

(#61022) Uzi74

Azért is szeretem, mert halványan megvilágítja a szűkebb környezetet, így nem kell vaktában matatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#61030) soldi3r válasza lapa (#61016) üzenetére


soldi3r
veterán

:D raadasul a klaviatura is a regi.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61031) krisi047


krisi047
aktív tag

Na, csak nem hagyott nyugodni ez a panel dolog, találtam is jónak tűnőt, de arra sajnos már nem találtam választ, hogy a T420-hoz jó lenne-e. Róla lenne szó: [link] itt egy másik link is: [link]
Ebben a gépben van pl: [link]
Egy gondot látok elsőre, hogy 30 pines, a T420-ba meg 40-es kéne. Ez a kis konverter orvosolná a dolgot? Vagy ez az egész nem ennyire egyszerű?

(#61032) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Látom volt már itt kérdés ezzel kapcsolatban, de nekem kicsit más jellegű lenne a kérdésem. Lényegében szeretném kicserélni a hdd-met egy ssd-re a T500-amban és a hdd-t átpakolni egy ultrabay keretbe az optikai meghajtó helyére. Ezzel eddig nincs is semmi gond, de érdekelne, hogy kell-e valamire figyelnem ssd választás közben? Vagy bármilyen sata3-as ssd belemegy? Illetve ha már itt tartunk akkor a ramot is bővíteném mert a 2GB már elég szegényes a mostani időkben. :) Itt is kell valami extrára figyelnem? Vagy bármilyen DDR3 noti ram belemegy? Esetleg a mhz-ekre kell figyelnem vagy ha jobbat rakok bele akkor visszafele kompatibilis lesz a notimmal? :) Bocsi a sok kérdésért, de mivel eddig semmi gondom nem volt a kis thinkpademmel nem is nagyon foglalkoztam notis kérdésekkel. :) Köszi a válaszokat előre is! :)

Üdv,

Ideg

(#61033) franc0 válasza Ideg (#61032) üzenetére


franc0
őstag

Pedig jól sejted, megeszik mindent.
SSD-ből Samsungot vegyél, RAM-ból meg Kingstont.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#61034) Ideg válasza franc0 (#61033) üzenetére


Ideg
aktív tag

Még annyi, hogy 4 vagy 8GB-ig bővíthető? Ez sem tiszta sajna. :D

(#61035) Tim82 válasza Ideg (#61034) üzenetére


Tim82
nagyúr

8.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61036) xcds válasza Ideg (#61032) üzenetére


xcds
őstag

Ha precíz akarsz lenni (mivel az ssd-k 7mm-ek általában) olyat vegyél, amihez van 9mm-esre vastagító adapter.

(#61037) Francia91 válasza franc0 (#61033) üzenetére


Francia91
veterán

SSD-bol tenyleg a Samsung jo valasztas, de RAM-bol nem rossz a Hynix sem. Nekem az van benne 2 x 4 GB 1600 MHz-es modul, azt hiszem, Tim82 T500-asaban is Hynix modulok vannak.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61038) Tim82 válasza Francia91 (#61037) üzenetére


Tim82
nagyúr

X200-amban igen, a T500-amban (és a barátnőmében is) Kingston modulok. De egyébként nincs jelentősége, korábban írtam, hogy Kingstonnal, Hynixszel is futottam bele ugyanezekkel a notikkal mindenféle X-Akták jellegű inkompatibilitási problémába, amikor keresgéltem beléjük RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61039) Blue Eagle válasza Francia91 (#61037) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sok tuningolható RAMnak Hynix az alapja. Úgyhogy az nagyon jó modul.

(#61040) HSM válasza btudos (#61023) üzenetére


HSM
félisten

Én se cserélném le a Thinklight-ot a billentyűzetvilágításra. Jó dolog a világító billentyű, asztali gépemen olyan van, de notebookra nekem jobban bevált a Thinklight. Nagyon jó, hogy a noti környékén is van így kis fény, a tapipadon is, a gyakorlatban hasznosabb szerintem ha valaki sötétben kényszerül csinálni valamit.

(#61041) btudos válasza HSM (#61040) üzenetére


btudos
veterán

Ha az ember csak gépel, jó a backlit keyboard, de amint el kéne olvasni valami papírra vetett jegyzetet a gép mellett, máris nyert a Thinklight. Nekem a kettő együtt tökéletes.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61042) HSM válasza btudos (#61041) üzenetére


HSM
félisten

Persze, én se vetném meg a világítós billt, bár a ThinkLight mellett csak az első egy órában éreztem a hiányát. :) (Nekem a T410-en csak ThinkLight van.) Ugyanakkor 1-2 óra használat után marhára tetszett, hogy pl. a szememnek is jobb volt, hogy a noti körül is nagyobb fény volt így, és tényleg, bármit megtaláltam a noti mellett is, pl. a fekete egerem, vagy ha papírról kellett valami, bár ott a kijelző fénye is sokat segít. :DDD

(#61043) btudos válasza HSM (#61042) üzenetére


btudos
veterán

Én elég alacsony fényerőn használom a kijelzőt világosban is, sötétben meg pláne (így kényelmes, nem szeretem ha kiveri a szemem a fényerő), így az nem ad elég fényt, kell a Thinklight, ha valamit papírról kell gépbe vinnem sötétben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61044) Dhampir válasza HSM (#61040) üzenetére


Dhampir
félisten

gyakorlatban hasznosabb szerintem ha valaki sötétben kényszerül csinálni valamit

Egyetértek. Például szükség esetén katéter-csere esetén is jól jöhet, de nem borul fel a kacsa keresgélése közben sem, sőt az ágytálat is könnyebb odahúzni és nem kell felrakni a klaviatúra tetejére, hogy célba lövés közben legalább alulról kapjon egy kis fényt. :D

(#61045) HSM válasza btudos (#61043) üzenetére


HSM
félisten

Én viszont este is viszonylag magas fényerőn (10-12-esen, bár a tesztek alapján a T430-asodban lévő panel vagy 20%-al magasabb fényerejű maxon, szóval nálad ez olyan 8-10 körül lenne kb.) használom, de így is jó szolgálatot tesz a ThinkLight, vagy pont ezért, nincs olyan nagy kontraszt a fényes noti és a sötét környezet között. :)
A nagyon alacsony fényerőt én nem szeretem fárasztja a szemem nagyon.

(#61044) Dhampir: Igen akár arra is jó lehet, bár élesben még sosem próbáltam erre használni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#61046) Ideg válasza Tim82 (#61035) üzenetére


Ideg
aktív tag

Mindenkinek köszi a választ! :R

(#61047) Tubi2 válasza Tubi2 (#53649) üzenetére


Tubi2
senior tag

IEEE 1394 csatit a T400 elején hogy lehet életre kelteni?

Végül vettem kábelt, rádugtam a kamot, hátha majd akkor feléled valami, de semmi.
Mit varázsoljak a géppel, hogy lássam a Firewire portot?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#61048) Tikakukac válasza Tubi2 (#61047) üzenetére


Tikakukac
titán

HP-n én is kam miatt vettem. nekem simaliba volt, épp ez a lényege, hogy nem nagyon kell driverekkel csesződni. Kamerán is kell állítani valamint a gépen is kell valami szoftver amin buherálsz, nekem elég volt a movie maker.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61049) Tubi2 válasza Tikakukac (#61048) üzenetére


Tubi2
senior tag

Olyan mintha a gép nem is tudna róla, hogy van rajta olyan port. Se a biosban, se az eszközkezelőben nincs nyoma.

Kipróbáltam és sajna a Moviemaker nem látja a kamot. :(

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#61050) Tikakukac válasza Tubi2 (#61049) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor passz nekem vitt mindent anno móka nélkül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.