Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Chaser válasza minek?:S (#76000) üzenetére


Chaser
titán

újan 50-60k, használtan változó 15-30 talán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76002) havri1


havri1
félisten

95e az X220 most laptopsystemben. Nem tudjátok, SSD nélkül, üresen is meg lehet venni? (Van SSD-m, felesleges lenne)

(#75999) fungi : Igaz T400, de nekem jól működik ATI-val is a 8.1.

[ Szerkesztve ]

havri

(#76003) sutszi válasza havri1 (#76002) üzenetére


sutszi
veterán

Kérdezz rá alfa156-nál. Én vettem már tőle gépet RAM, akku, HDD nélkül is...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76004) Francia91 válasza fungi (#75999) üzenetére


Francia91
veterán

Az ATI-val nem volt poroblémám, nálad más gebasz lehet. A váltás is ment PM-ből rendesen. Azóta meg valószínűleg jött ki újabb PM is, azért javulhatott a tölésszabályzás. De akárki akármit is mond, nem kísérletezek a Windows 8-cal már, jó a Windows 7

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76005) havri1 válasza sutszi (#76003) üzenetére


havri1
félisten

Lehet, már intézem is. Köszi

havri

(#76006) minek?:S válasza Chaser (#76001) üzenetére


minek?:S
őstag

Hmm.. a használt ára tetszik, esetleg tudsz olyan boltot/bontót/eladót akinek van és megbízható?

Üdv.:M.

(#76007) fungi válasza Francia91 (#76004) üzenetére


fungi
aktív tag

Váltás megy PM-mel simán, csak az ATi kártyára váltva kikapcs. után nem indul a Windows 8,1 normálisan.
Win7-en gond nélkül megy, igazából nincs ok a Win8.1-re, hacsak az nem hogy Win7-en az Access Connection valamiért
nem akar magától hotspotként működni, illetve mintha a 8.1-en utazáskor idegen wifikre könnyebben csatlakozna,
/első simán megoldható, de a könnyű csatlakozás sokszor jól jön.../ Egyébként tökéletes a 7-es.

-havri1-

Nekem is működik, csak nem indul az Atival és PM-rel, tegnap vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#76008) Francia91 válasza fungi (#76007) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor pontosabban irom le:
Nekem az ATI-val is indult mindenfele problema nelkul :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76009) havri1 válasza fungi (#76007) üzenetére


havri1
félisten

Úgy értettem, hogy tökéletesen indul ATI-val is a T400-on a 8.1.

havri

(#76010) Francia91


Francia91
veterán

Gyönyörűen meg tudja zabálni a Windows 7 a RAM-ot, pedig csak egy játék, torrent és pár lapnyi böngészés futott :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76011) Dhampir válasza Francia91 (#76010) üzenetére


Dhampir
félisten

A 64-bites rendszer talán "éhesebb". :)

Szegény procid is nyögdécsel. :D

[ Szerkesztve ]

(#76012) FoxiestFox válasza Francia91 (#76010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég jól gazdálkodik a memóriával szerintem.
Nekem 4 GB van, pár böngészőlap és XCOM:EW (+torrent, DC, foobar) mellett hasonló, csak értelemszerűen többet kért a pagefile-ból. Viszont nem lassul emiatt, áldassék az SSD. :D

(#76013) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Tudom, hogy hülye kérdés, de mindegyik T42-ben van bluetooth, vagy alapból egyikben sincs? Kövezzetek meg, de nem tudom, hogy az enyémben van-e, szerintem nincs, de az esélyt azért megadom. :))

(#76014) Tim82 válasza Babetta-X (#76013) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kis led sorban, a kijelző alján van bluetooth ikon (wifi ikonjától jobbra)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76015) ademfire


ademfire
csendes tag

Sziasztok!

Thinkpad Edge E125 netbookomhoz szerintetek hol veheték új töltőt? (65W 20V 3.25A)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#76016) Intruder2k5 válasza ademfire (#76015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Például...

http://www.argep.hu/trend/LENO/Lenovo-toeltoe-20v-3-25A.html

Illetőleg eBay-en is van belőle bőven.

(#76017) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#76016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azt ne felejtsük el hogy ez nem gyári töltő hanem valami noname ... :))

(#76018) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#76017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint melyik? Én a linken látok többféle töltőt is, köztük olyat is, amire azt írták, hogy gyári! Persze ehhez lejjebb kell lapozni, és nem a 6000Ft-os kategóriát nézni!

Ezen kívül a kérdező sem írta, hogy csak gyári jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#76019) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#76018) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Pontosan, azért is írtam hátha elolvassa a kérdező, persze lehet után gyártott töltőt is használni.
Én azzal vásároltam a T400-asomat, hát jól megbántam, most vettem egy Lenovo töltőt, remélem ennek nem fog megtörni egy könnyen a kábele ... ;)

(#76020) Babetta-X válasza Tim82 (#76014) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem sajnos csak a wifi ikon van.

(#76021) Chaser válasza minek?:S (#76006) üzenetére


Chaser
titán

nem sajnos, vadászni kell, ha megéri

tothjozsi96 a gyári thinkpad töltő nagyon stabil, megtörni persze lehet a kábelt, de nagyon kevés hal meg magától/okoz gondot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76022) HSM válasza tothjozsi96 (#76019) üzenetére


HSM
félisten

A kábelre vigyázni kell. Elég masszívnak tűnik a Lenovo töltő kábele (mármint az originál gyáriaké), de nyilván van az az erőhatás, amit már nem viselne jól....

[ Szerkesztve ]

(#76023) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki cserélt már Lenovo T400-ason zsanérokat?
Az én gépemen nagyjából már nagyjából úgy bő 5 cm-et lötyög, persze megtartja de ...

Nem tudom hogy van értelme foltozgatnom ezt a lenovo-t rossz állapotban vettem és így is volna még mit venni bele ... 3gb ram is kevés, a kijelző sem a legjobb (1280x800), elég zavaró ha programozok, nagyon sokszor nem fér ki, az akku is beadta a kulcsot.

(#76024) barnam_ válasza tothjozsi96 (#76023) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én nem cseréltem, de... szerintem felesleges. Ha sokat hurcolod (ergo hajtogatod a kijelzőt), akkor érdemes lehet, amúgy én nem bántanám.

Ramot tudsz bővíteni, amit később is tudsz hasznosítani.
A kijelzőt se cserélném nagyobb felbontásúra, ha dolgozni akarsz, inkább tedd ki monitorra.

(#76025) tothjozsi96 válasza barnam_ (#76024) üzenetére


tothjozsi96
addikt

RAM-ot muszáj lesz, most is 97% használatban van ... szépen akadozik miközben írok. :O
A kijelző is relatív kérdés mert ha arra kerül a sor hogy filmet nézünk mondjuk a laptop kijelzőjéről az szinte esélytelen a nagyszerű matt kijelzőnek köszönhetően ...
Viszont megválni se akarok tőle mert nekem egy újabb TP nem hozna nagy előrelépést mert mindent eltudok végezni ezen is, max. sebességben valamivel gyorsabb lenne, de amúgy ...

Kicsit zavaró hogy kell bele még egy optibay + akku + RAM. ez így alsó hangon is, 30k ha használtan nézelődök.

Ilyenkor mindig megfordul a fejemben hogy HDD nélkül is nagyjából ennyit ér az egész ...

[ Szerkesztve ]

(#76026) FoxiestFox válasza tothjozsi96 (#76025) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"ha arra kerül a sor hogy filmet nézünk mondjuk a laptop kijelzőjéről az szinte esélytelen a nagyszerű matt kijelzőnek köszönhetően"
Wtf. Semmi összefüggés. Just sayin'

Az, hogy pocsék az a kijelző, nem attól van, hogy matt. :)

[ Szerkesztve ]

(#76027) Francia91 válasza FoxiestFox (#76026) üzenetére


Francia91
veterán

Épp hogy a matt kijelző jobb az ilyenekre :D
Szerintem....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76028) tothjozsi96 válasza FoxiestFox (#76026) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Lemaradt a betekintési szög, nem tudom milyen a W500 kijelzője de a T400-asé pocsék..

(#76029) scream


scream
veterán

Szerintetek fényerő problémát orvosolhat ilyen?

(#76030) FoxiestFox válasza tothjozsi96 (#76028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A betekintési szög nem függ össze a matt réteggel.
Ezé a W500-é is kaki viszonylag. De sokkal jobb az említett T400-ba pakolt panelnél.. de még így is elég borzalmas (igaz, nappal, szemből nézve rendben van). De ebben Samsung van, a T500-amban LGP volt, az sokkal jobb. Alacsonyabb volt a fényereje (nem sokkal, kb egy fél fokozattal), de a betekintési szögei sokkal, a színei kevéssel jobbak voltak.
De tudtommal egyik korabeli hasonló vasba sem tettek 14"-es méretben jó 1280-as panelt.. amiket láttam, mind vállalhatatlan volt.. úgyhogy ha ez fontos, miért pont T400-at vettél? Vagy miért azzal az alacsony felbontású kijelzővel?

(#76031) FoxiestFox válasza scream (#76029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha majdnem egy bontott kijelző árát rá akarod költeni, akkor feltétlenül.

(#76032) barnam_ válasza tothjozsi96 (#76025) üzenetére


barnam_
nagyúr

A kijelző is relatív kérdés mert ha arra kerül a sor hogy filmet nézünk mondjuk a laptop kijelzőjéről az szinte esélytelen a nagyszerű matt kijelzőnek köszönhetően ...

Igen, ezért írom, hogy vegyél egy monitort. Mert a nagyobb felbontás miatt ugyan több látható pixel lesz, de a kijelző önmagában még ugyanúgy pocsék a színeket tekintve. A T410 kijelzője is fakó az LCD TV-hez képest, amin szoktam használni.

Optibay alatt mit értesz? Mit szeretnél oda?
Ramot vegyél és SSD-t, hidd el az a kettő úgy megfogja dobni a user experience-t, hogy nem fogsz akarni újabb gépet :)

(#76033) tothjozsi96 válasza FoxiestFox (#76030) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amikor megvettem akkor úgy vettem meg hogy kell egy laptop és kész.
Akkor még volt asztali gépem (3570k, HD7970 + 22" Full HD kijelző), ezek mellett nem volt szükségem annyira a laptopra.
Most csak az van, szóval így eléggé zavaró már a kijelző mert mindig ezt használom ...
Ezért nem gondoltam bele komolyabban.
Most ha az egész kijelzőt meg mindent ki akarnám cseréltetni az se érné meg, ez a laptop nekem már sehogy sem éri meg kb .. :DD

(#76034) HSM válasza FoxiestFox (#76030) üzenetére


HSM
félisten

Én csak azt nem értemi, miért akar mindenki jó kijelzőt notebookba. Notebookba alacsony fogyasztású kijelző kell, nem nagy betekintési szögű, meg csodaszínű.
Persze, grafikai vagy überprémium modellekbe oké, de egy "mezei" üzleti gépbe? :F

(#76032) Aggregátor: Ez azért eléggé user és felhasználás függő. A RAM egyértelműen nagyon jó, de az SSD upgrade-től egyáltalán nem estem hanyatt. :DDD (Azaz de, ez volt a legjobb tapasztalatom: "Végre néma!")
A Core2 Duo procik erőben is azért érezhetően elmaradnak egy modernebb cucctól, ahogy fogyasztásban is.

(#76033) tothjozsi96: Én is asztaliról váltottam notebookra, de megtartottam a kedvelt, kényelmes asztali perifériáim, a noti pedig dokkolóban csücsül. Így mobil is vagyok, kényelem is van, és azért megvan a maga varázsa a 24"-os IPS monitornak. :)

(#76035) soldi3r válasza HSM (#76034) üzenetére


soldi3r
veterán

az SSD upgrade-től egyáltalán nem estem hanyatt

Akkor ott valami nem lett jo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#76036) HSM válasza soldi3r (#76035) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem hibátlan az SSD, és nem is épp egy lassú típus (Samsung 840 Pro 128GB): [link]. :N
Amúgy azóta a T420-ban is nyomtam egy mérést, íme az eredmény:


Szerintem ennél jobb értékekről nem is álmodhatnék egy SSD-től...

[ Szerkesztve ]

(#76037) soldi3r válasza HSM (#76036) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem jo hir! Ebben az esetben benned van a hiba :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#76038) HSM válasza soldi3r (#76037) üzenetére


HSM
félisten

Hehe... Ezt már mondták páran. ;]
Pedig én aztán vártam régebben is, mikor vettem a 840 PRO-t, hogy na egy gyors SSD, majd mekkora jóság lesz, és hát akkor is leginkább a hang hiánya volt, amit értékelni tudtam a rendszerwinyóim után...

Szóval ha user experience, én ha választhatnék egy SSD-s Core2 gép és egy gyors, 7200-as HDD-s Sandy Bridge procis gép között, gondolkozás nélkül mennék a HDD-s gépért... Nekem ez a tapasztalatom. :B

Szóval jó dolognak tartom az SSD-t nagyon, szeretem is a sajátom, de szerintem korántsem dob akkorát a user experience-en, mint a legtöbben beállítják. :R

(#76039) FoxiestFox válasza HSM (#76034) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmiképp sem szeretnék lemenni arra a lowrider-szintre, amilyen stílusban most eszembe jutott a válasz, úgyhogy megfogalmazom finoman, mert már sokadszorra látom ezt az ökörséget tőled: azért, mert azt bámulod, pezdmeg.
Ne haragudj, de egy használati tárgy, aminek a használati értéke csökken, ha szar, ha kifolyik tőle a szemed, ha csorbul az élmény, miközben nézel egy képet, egy filmet, vagy akár csak netezel, elfordítod a fejed, és invertálódnak a színek...
Hogy nem erre való? De! Minderre! Mint egy kijelző. :U
De a te gondolatmeneted követve szerintem elég lenne notebookba egy 1024x800-as monokróm folyadékkristályos panel, zöld háttérvilágítással, amivel két hétig mehetne akkuról. Wtf, de komolyan?
Látunk káprázatos kijelzőket mobilokban, tabletekben, és egyre inkább consumer termékekben is.
Lehettek volna eddig is nagyon jó kijelzők a legtöbb laptopban, de azt picivel drágább legyártani.. nem kell megenni a maszlagot, hogy a 10 meg akárhány bites panel szignifikánsan nagyobbat harap az akkuba, mert ezt meg lehet oldani, +2-3 cellával, vagy normális energiamendzsmenttel, és a cucc használati értéke körülbelül duplázódik.

[ Szerkesztve ]

(#76040) metal01 válasza HSM (#76036) üzenetére


metal01
őstag

T420 nem SATA 2 még? Hogy lettek ilyen "durva" értékek? :)

(#76041) Tim82 válasza metal01 (#76040) üzenetére


Tim82
nagyúr

SATA 3 a 2,5" helyen, SATA 2 az mSATA foglalat esetében.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76042) metal01 válasza Tim82 (#76041) üzenetére


metal01
őstag

Na, ezt nem tudtam. Azt hittem, csak a 30-as szériától van SATA 3.

(#76043) HSM válasza FoxiestFox (#76039) üzenetére


HSM
félisten

Értem a felháborodásod. Ugyanakkor nem értem, mi köze a betekintési szögeknek és a színvisszaadásnak a szem kifolyásához? :Y Szvsz az égvilágon semmi. Sok-sok dologtól ki tud folyni a szemem a gép előtt, de ezen két dolog egyike sincs köztük.

Na-naaaaa.... Egy szóval se mondtam kisfelbontást. A felbontásra igenis komoly szükség lehet többféle munkánál is, míg a betekintési szögekre és pontos színvisszaadásra jóval szűkebb feladatokban van szükség.
Valamint a nagyobb felbontás nem jelent lényeges fogyasztásnövekedést, mint egy 8bites, vagy pl. IPS technológiájú panel (az IPS is pl. 10-15% többletfogyasztás).

Én értem, hogy így leírva jól mutat, hogy legyen jó MINDENRE, de egyszerre nem lehet jó mindenre. Ahogy néztem, elég komoly plusszfogyasztás (néhány W plusszban egy üresjáratban, közepes fényerőn összesen 6-7W-ot fogyasztó gépnél, mint pl. a T420-am, BAROMI SOK). Tehát itt kompromisszum kell, és ha én azt nézem, mi a rendeltetése egy hordozható számítógépnek, akkor maximálisan egyetértek, hogy egy általános felhasználásra tervezett üzleti gépbe tökéletes választás egy 6bites TN panel, és nem csak az ára miatt. Arra most ne térjünk ki, hogy ezek között is van csapnivaló és élhető is, az egy másik történet. A lényeg, hogy a legjobb 6bites TN-től se leszel oda meg vissza, ami a képminőséget illeti. Ugyanakkor a notebookban jól jön, hogy kevésbé meríti az akkut, magasabb fényerőt tudsz használni, tehát végeredményben a gyakorlatban mégiscsak így nem fog annyira kifolyni a szemed.

Másfelől egy színkomponensenként 64 árnyalatot tudó panel (összesen 262 144 különbözőszín) azért nagyon messze van a monokrómtól. Ennyi erővel a 8bites panel is kuka, csak 256 félét tud színcsatornánként. A 10bites már valami, színcsatornánként 1024 színnel.

Az energiamenedzsment már ma is igen komoly a modern gépekben (jól beállítva, persze), azon sokat spórolni már nem tudsz. A kijelző viszont az egyik legnagyobb ÁLLANDÓ fogyasztó, ami ráadásul a nagyobb fényerőre mégtöbbet fogyaszt. A +2-3 cella se csak úgy hopp, plussz súly, plussz pénz, és azt sem lehet a végtelenségig növelni. Nekem 9 cellás akksi van a T420-amban, éppen jó így az akku idő, a súly már így is kicsit sok, de hova tennék benne még 2-3 cellát? Egyáltalán nem lenne jó.

A mobilokat, tableteket a vicc kategóriájú hardverükkel kár ide venni, van bennük egy alig fogyasztó vas, és egy hatalmas akku, aminek gyakorlatilag semmi más dolga, mint a kijelzőt etetni. Másfelől azokban tényleg van ÉRTELME jobb kijelzőket tenni, mivel azon tényleg fotókat fogsz nézegetni, filmeket, játékokat, nem pl. Excel táblákat, mint egy üzleti gépen.

Én úgy gondolom, néhány speciális terület kivételével semmi pluszt nem hozna a jobb kijelző. Elég sokat programoztam a T410-em 1440*900-as Samsung paneles monitorán, és egyáltalán nem folyasztotta ki a szemem, sőt, kifejezetten jó volt, éles képe volt, határozott kontúrokkal, nem zavaróan vibráló háttérvilágítással, kellő fényerővel, teljesen jól lehetett rajta akár órákat dolgozni. Egyáltalán nem volt gond, hogy kicit fakóbbak a színek, vagy nem olyan szépek az átmenetek, vagy hogy nem olyan jó a betekintési szög. Nem volt szép, meg kellett szokni, de még mindig sokkal jobb volt, mintha hamarabb merült volna le.
Az utódjával már korántsem olyan kellemes dolgozni, szebbek, élénkebbek a színei, picit magasabb a felbontása, de túl durva a tükröződésmentes bevonata, és nem elég kontúros, nem elég éles a kép, fárasztja a szemet, nem kellemes.

(#76042) metal01: Igen, SATA3-ban van, a winyó helyén. :K A sima T420-ban sajnos az USB3, ami nincs, pedig néha jól jönne. Szerencsére utólag tudok bele majd tenni, ha esetleg nagyon hiányozna az expresscardba. :)

[ Szerkesztve ]

(#76044) Tikakukac válasza HSM (#76043) üzenetére


Tikakukac
titán

Brutál WoT. Bár azért kicsit csacskamacskás.

Szemésszel vagy akár sima optikussal tárgyald meg feltevéseidet, ha ő sem tudja beverni a kobakba, hogy miért fárasztó rohadtul a szemnek az össze-vissza invertáló kijelző a stabil színekkel szemben, akkor senki és soha.

Ha neked nem fárasztó akkor hát öröm és boldogság. Csak nem mindenki sas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76045) HSM válasza Tikakukac (#76044) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg kicsit hosszú lett sry, FHD-ben épp teljesképernyős a posztom. :D

Én nem értem, mire gondolsz. Sajnos nincs optikus/szemész ismerősöm, akit megkérdezhetnék. Viszont nem kevered össze az idegesítőt a fárasztóval? Merthogy engem is idegesít, és nem is kicsit az elmászó színek, de fárasztani nem fáraszt. Ha elgémberedik a nyakam, és pozíciót váltok, hát hozzáigazítom a monitort. :D A zsanér kopik, de az meg azért van.

(#76046) FoxiestFox válasza HSM (#76043) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok helyen félreértelmezted amit írtam, azokat most nem javítgatom ki egyenként, csak pár dologra reflektálok.

"A felbontásra igenis komoly szükség lehet többféle munkánál is, míg a betekintési szögekre és pontos színvisszaadásra jóval szűkebb feladatokban van szükség."
Szerinted. Szerintem meg az erőforrások pazarlása szar kijelzőket gyártani azon elv mentén, hogy "úgyis csak Excel fut majd rajta".

"...egyszerre nem lehet jó mindenre. Ahogy néztem, elég komoly plusszfogyasztás (néhány W plusszban egy üresjáratban, közepes fényerőn összesen 6-7W-ot fogyasztó gépnél, mint pl. a T420-am, BAROMI SOK)."
Valóban, nem lehet jó mindenre. A kijelzők amikről beszélsz, pl 6bit, tn, és mellé még legtöbbször alacsony felbontású okádmány, egész pontosan nem jók semmire. Ad képet a gép, nem mondhatja a user hogy hibás, kb ennyire alkalmasak.
A legtöbb embernek azért jó a trágya, mert elképzelésük sincs, milyen a jó, vagy legalábbis nem túl szar kijelző.
Mikor hordtam magammal a T, aztán a W500-at, mindennapos szitu volt, hogyha valaki a vállam fölött meglátta, odajött megkérdezni, hogy wtf, de jó a kép. Mondanom sem kell, mi volt az ő laptopjaikban. És ez egy mai szemmel phos kategória pedig. Ennek fényében azt mondanám, hogy szerintem az emberek beáldoznának némi üzemidőt azért, hogy lássanak valamit abból, amit néznek. Főleg most, hogy itt van pl a Core M, tehát az ultramobil CPU-k a régiek teljesítményének többszörösét tudják töredék fogyasztással.

"Másfelől egy színkomponensenként 64 árnyalatot tudó panel (összesen 262 144 különbözőszín) azért nagyon messze van a monokrómtól. "
Papíron ja, a valóságban pedig megnyitok akármit, amin van színátmenet, és fogom a fejem a sávosodástól.
Dafak. Telefonon sem akarok ilyet látni, nemhogy egy business gépen.

"A mobilokat, tableteket a vicc kategóriájú hardverükkel kár ide venni, van bennük egy alig fogyasztó vas, és egy hatalmas akku, aminek gyakorlatilag semmi más dolga, mint a kijelzőt etetni."
Nem kár. Sőt ide is kell venni, mert teljes egészében tartalomfogyasztásra szánt eszközök.
A noti pedig a fogyasztás mellett tartalom alkotására is alkalmas kell legyen. Vágod, képminőségben nem kevesebbet kéne tudnia az ide szánt kijelzőknek, hanem többet. Szerencsére felfelé tendál manapság a dolog, egyre több laptopban látni normális kijelzőt, de még mindig túl sok a borzalom.

"Én úgy gondolom, néhány speciális terület kivételével semmi pluszt nem hozna a jobb kijelző. "
Én meg úgy, hogy az elképzelhető összes felhozható felhasználási mód esetén (kivéve a csukott kijelző, torrent vagy webszeró) csak és kizárólag pluszt hoz, elhanyagolható vagy csekély hátránnyal.
Lehet dolgozni szarral is, értem én, a legtöbb irodában így is van, de azért mégis, na... van más út is. Nem, nem a külső kijelző.

(#76047) Tikakukac válasza HSM (#76045) üzenetére


Tikakukac
titán

De fáraszt. A szemed ugyanazt csinálja, mint egy fényképezőgép ha keresi a fókuszt. És ebben fárad le az oda és vissza táncikában, az agyad meg próbálja kiegészíteni az invertált területet, hogy vajon ott még melyik szín van. És emiatt lesz a 10 órás munkából 6 utána pedig KO.

Nem utolsó sorban pedig idegesítő is, ami figyelmet von el és nem tudsz koncentrálni, plusz feszültebbé válsz.

Nem ok nélkül van az, hogy a gariban cserélt 2711-emet is elvitték melóhelyre kódolni. Mert a faszi megnézte és ő már kimutathatóan rosszabbul dolgozott a TN előtt PWM-es világítással mint VA-val CCFL-el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76048) lacus83 válasza HSM (#76038) üzenetére


lacus83
senior tag

Jajj kenyér :U :C

Ne hasonlítsunk már össze egy Trabantot egy Ferrarival. :N
Kb így tudom érzékeltetni minden szinten problémáid forrását.

Ssd vs Hdd. Nem egy technológia nem egy színt.Nem véletlen gyártanak már 1TB SSDt is.Valószínűleg nem azért mert menő mint az Iphone.De nem megyek bele jobban a témába,úgyse tud meggyőzni senki.

Kijelző téma meg csak annyi : Húzz le egy 8 órás irodai műszakot egy harmat gyenge vibráló kijelző előtt.Ha hazaértél még ülj le az otthoni T420ad elé másik 2-3 órára netezni ,de ne az IPS monitor elé! (megosztani minden fórumon - minden témában az elképzeléseid amit úgyse tudsz rátukmálni senkire lsd.SSD) meg filmet nézni.Garantáltan lecsukod a szemed szervezeti szinten,mert úgy elfáradtak a szem golyóid.Ezt az egészet képzeld el még úgy,hogy szemüveget vagy kontakt lencsét hordasz.
Ismételten "nem megyek bele jobban a témába,úgyse tud meggyőzni senki"

peace and respect :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#76049) scream válasza FoxiestFox (#76031) üzenetére


scream
veterán

Akkor tudsz olcsóbb megoldást a halvány fényerőre? :F

(#76050) FoxiestFox válasza scream (#76049) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bontott képernyő?
Villanylekapcsolás, redőnyleengedés, függönybehúzás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.