Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Innox válasza buherka (#5655) üzenetére


Innox
tag

Igazából a belinkelt szervíz video-s lapról az derült ki, hogy a Fan assembly FRU műveletnek számít... Ez elkeserítő, mert gari vesztés elkerülése érdekében muszály lesz a központi szervízbe vinni. Remélem nem szaroznak vele sokat, mert gép nélkül csak félkarú "óriásnak" érzem magam..

Köszi az infot mindenesetre..

(#5703) evone válasza Innox (#5701) üzenetére


evone
őstag

Nem igazan hiszem hogy észreveszik ha kicsereled, vagy kiszeded. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5704) ps_feri válasza ps_feri (#5699) üzenetére


ps_feri
csendes tag

találtam egy ilyen linket a googlival:
[link]

(#5705) Prom válasza rankesz (#5697) üzenetére


Prom
tag

Igen azt tudom hogy T400 9cellás a nagyon tuti, de én ugy emlékszem hogy a t500 annyit talán nemtud .. de nem is irtam azt konkrétan hogy nem bir 6-7órát legalább :) ez felhasználó függö mennyire kell fényerö, modemek stb.. Szerintem teljesen jók az üzemidök :K

[ Szerkesztve ]

(#5706) Prom válasza evone (#5703) üzenetére


Prom
tag

Én néha kikapom a billentyüt azt kifujom a port még mielött nagyon megtapadna a ventin..
ha fél évente 1er kivan tisztitva :DDD már sokal hosszabb életü lesz a ventije.. nem beszélve a melegedésröl..

evone amugy hogy üzemel az aksi minden rendbe vele?

(#5707) spyduck


spyduck
nagyúr

Most fejeztem be a notebookreview tesztet.
A T500 9 cellás akkumulátorral ATI VGA esetén 5 órá-t míg Intel VGA esetén majdnem 7 órát tud. Én körülbelül erre számítottam, remélem így is van.

(#5708) bwoay válasza rankesz (#5697) üzenetére


bwoay
nagyúr

és a T400s ehhez képest mennyit mén? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5709) Prom válasza bwoay (#5708) üzenetére


Prom
tag

Most csak piszkálni akarod egy kicsit ugye :DDD :DDD :))

(#5710) TOZ válasza ps_feri (#5704) üzenetére


TOZ
addikt

THIS CD DOES NOT CONTAIN AN OPERATING SYSTEM!
YOU WILL NEED TO INSTALL WINDOWS FIRST OR USE IT IN AN EXISTING INSTALL.

Ergo a neten is fellelheto driverekt raktak egy CD-re es ha vagy olyan oktondi, akkor megveheted toluk...

(#5711) ps_feri válasza TOZ (#5710) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Igazából nem olvastam végig, csak felületesen azt hittem, hogy ez is egy recovery lemez. Nem akartam megrendelni, túl bonyolult lenne. Végső soron az is jó megoldás, hogy az
ember megcsinál egy jól beállított alaprendszert és lementi normális backup programmal.

(#5712) n0se válasza andersen10 (#5683) üzenetére


n0se
tag

nekem intel vga-s a gepem, de azert kosz, en a powerstrip-el jaccottam, igy mar egesz kis baratsagos lett, de ha esetleg meg valaki hozza tud szolni, szivesen veszem.

tehat r400 szinei kicsit fakok, hogy lehet kicsit erositeni ezeket a szineket?!

koszi

n0se

(#5713) Tin válasza spyduck (#5690) üzenetére


Tin
veterán

nekem így átlag netezéssel (intel VGA-val, 15/10-es fényerő, bekapcsolt wifi, bluetooth/dvd ki, power optimized beállítás) 12-13W-ot fogyaszt, ami néha felugrik 16-17W-ra. az átlag mondjuk 14W. mivel 85Wh körüli az aksi, így kb 6 óra. de reálisan nézve sztem olyan 5 óra körül van.
ha mindent lekapcsolsz minimumra, akkor 10-11W körül fogyaszt, tehát 7-8 óra, de annak sok értelmét nem látom. ha a képernyőt is lekapcsolod, akkor 6-7W, de akkor már nem lehet használni:D

(#5714) bwoay válasza Prom (#5709) üzenetére


bwoay
nagyúr

ööö... nem, asszem, hogy nem :D téged akartalak egy kicsit piszkálni, amikor írtam, hogy a régi Samsung SSD benchmark eredményeit közöld inkább az új toshiba helyett, de az sem járt sikerrel :)
komolyra fordítva: a T400 6 cellás akksija asszem 56 Wh-s (T410: 57 Wh), a T400s-é meg 44, ez meg is mutatkozik az üzemidőben, de asszem nem arányosan, mert a T400s procija más fajta, tudtommal az kevesebbet fogyaszt. Arra vagyok kíváncsi, hogy rankesz mekkora üzemidő csökkenést tapasztalt a korábbi géphez képest, lehet, hogy alig észrevehető a különbség.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5715) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Érdekes számok. Mit gondoltok, egy új 1900 MAh-es akku egy X40-ben 50%-kos képernyővilágítással mennyit menne? Valakinek van ebben tapasztalata? Most egy 4400 MAh-asat használok, de már elég régi, és nem is megy többet 3,5-4 óránál még akkor se, ha a képernyőt szinte besötétítem (ami egyébként nem túl kellemes látvány....).

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5716) Prom válasza bwoay (#5714) üzenetére


Prom
tag

öönem felejtettem el :DDD ha lesz idöm akkor csinálok róla 1-2 sebesség tesztet csak kell telepitem rá valami rendszert

(#5717) bwoay válasza Prom (#5716) üzenetére


bwoay
nagyúr

hagyd a fenébe, semmi jelentősége, ha tudom, úgyis elviszem. benchmarkot leszarom, tudom, hogy régebbi típus, biztos, hogy lassabb a toshibánál (hiába SLC).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5718) Prom válasza bwoay (#5717) üzenetére


Prom
tag

Szerintem tudja a kb. 170/110et szóval nem hiszem hogy lassabb lenne..

(#5719) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám.Van egy T42-es Thinkpadom.A gyári WIFI-je b-s azaz 11Mbps gyorsaságú,ugy gondoltam ujjitok egy kicsit,kicserélem 54Mbps-re.Vettem is egy uj Intel Pro 2200bg WIFI kártyát.Mint azt elötte megtudtam a ThinkPad nem engedi csak gyári IBM wifi kártyákat.Ajánlottak egy no-1802-es kis progit ami ezt a érvényesitési dolgot kiiktatja.Olvastam külföldi oldalon is hogy ezzel tényleg müködik a dolog,több T42-es is irt hogy neki is sikerült,volt ugyan ilyen kártyával is.Na én igy tettem,el is fogadta a kártyát,felismerte,telepitettem a drivert.A található hálozatok listájában ott is van a routerem full térerövel,de ha csatlakozni akarok akkor azt irja melette hogy nincs kapcsolat.A másik furcsa dolog hogy hiába látja a hálozatokat,az intel proset wireless progi szerint nincs támogatott vezeték nélküli adapter a rendszerben.
Akkor most mi van? valami még mindig blokkolja a wifi kártyát?
A kártya vadonat uj,tesztelte is az eladó.A routerem is jó mert most is ezzel a laptopal irok a routerhez való USB-s wifi vevővel.

Valakinek van hasonló tapasztalata?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5720) i400 válasza Ghandi (#5719) üzenetére


i400
senior tag

azt nem írtad de a régi drivert leszedted és felraktál újat???

(#5721) andersen10 válasza metal01 (#5688) üzenetére


andersen10
aktív tag

Rightmark: beállítható, hogy milyen proci frekvenciákat engedélyezel, és ahhoz milyen tápfeszülstéget rendelsz. Elsősorban az akkuidő növelésére van hatása de a hűtési igény is csökkenthető. Emellett Core2Duo procinál bekapcsolható vele a superLFM mód, így az én 2.4Ghz-es T8300-am le tud menni 0.6 Ghz-re (alapból 1.2 Ghz lenne), illtve a IDA (Intel Dynamic Accelaration) ami egyszálas terhelésnél a gyári freki fölé tudja vinni a procit.
Azért nagy nyereségre nem kell számítani, nekem kb 15 perc pluszt hozott akkuidőben.
Én úgy állítottam be, hogy 12x szorzónál addig léptettem lefelé a feszt amíg a prime95 nem futott hibára, aztán kicsit még visszanöveltem, hogy tuti stabil maradjon. Így az én beállításaim:

(#5722) Ghandi válasza i400 (#5720) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Persze.
A folyamat teljesen.2100 driverét leszedtem,gépet kikapcsoltam.Szétszedtem,wifikártyát kiszedtem.No-1802 boot CD-t berak,BIOSba belép,bootolás átállit CDre,majd program lefuttat.Uj kárytát(2200) kártyát betettem,gép bekapcs,uj hardwer! Uj drivert feltelepitettem.
Ennyi

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5723) Ghandi


Ghandi
aktív tag

FN+F5 gomb lenyomására ezt irja : Unable to change power state of 802.11 wireless radio.
Update the driver for the wireless adapter.
Na most én több fajta drivert is probáltam de ugyan ez az eredmény :(
Elöször az intel gyári oldaláról szedtem le a legfrisebb drivert,aztán a driver.hu-ról de mindegyikkel ugyan az az eredmény

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5724) Ghandi


Ghandi
aktív tag

A legjobb az hogy visszatettem az eredeti b-s kártyát és mostmár azzal is ez a helyzet.Látja a hálozatot,de csatlakozásnál azt irja hogy nincs kapcsolat :(
Igaz ezzel a kártyával a Fn+F5-re már nem ir ki semmit.
Akkor most mi van?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5725) rankesz válasza bwoay (#5714) üzenetére


rankesz
veterán

T400s netezgetve wlanról kb 3.5-4 óra...
Eléggé leves a T400-hoz képest, de az én használati szokásaim mellett nem hátráltató.

(#5726) _ak_


_ak_
addikt

spyduck: amióta megemlítetted ezt a palm rest nyikorgást, másra sem tudok figyelni, csak, h az enyém is nyikorog és ráadásul emiatt folyton nyomkodom. ;]

Attól tartok, h rövidesen vmi megoldást kell találnom erre.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5727) buherka válasza _ak_ (#5726) üzenetére


buherka
addikt

Megoldás...
Le kell szedni a palmrestet és nem fog nyikorogni ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5728) i400 válasza Ghandi (#5722) üzenetére


i400
senior tag

nem lehet hogy ez a no 1802 kavart be???

(#5729) SNor válasza dabadab (#5679) üzenetére


SNor
tag

Ha találsz valahol, akkor engem is érdekelne egy darab :)

(#5730) bwoay válasza rankesz (#5725) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx. azt nem értem, hogy ha ugyan gyengébb az akksi, de a processzor sem olyan éhes, akkor miért nem kisebb a különbség a T400-hoz képest. ez az üzemidő amúgy nekem is megfelel, megy annyit, mint a Dellem, de akkor is fura. meg szerintem ennél a gépnél van a legnagyobb szakadék a gyári értékek meg a valóság között :)

Prom:
ajnye, ezt nem gondoltam volna, aszittem, jóval régebbi típus. Mindegy, ez engem nem befolyásol :D Ha meg tudom oldani, és nem futok ki az időből, akkor megyek érte! :K

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5731) _ak_ válasza buherka (#5727) üzenetére


_ak_
addikt

megfontolom még ;] úgy is tele van csúnya matricákkal, főleg a ThinkPad a legcsúnyább ;]

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#5732) rankesz válasza bwoay (#5730) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem akkor lenne a jelentős különbség hogy ha teljes terhelésen mérnénk össze az üzemidőt. Mert ugye hiába 35 vs. 25 watt, de mind a kettő 800-on pöcörög, és így is alig terhelődik.(thottling meg mittomén, kérem kaccsojja ki) a csipszet meg ugyan az szóval simán netezgetve majdnem ugyan annyit esznek szerintem...

(#5733) bwoay válasza rankesz (#5732) üzenetére


bwoay
nagyúr

igazságot szóltál, erre nem is gondoltam

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5734) Tin válasza rankesz (#5732) üzenetére


Tin
veterán

ja, ez a TDP dolog eléggé meg szokta keverni az embereket. ugyanis nem fogyasztásról, hanem hőtermelésről szól, ráadásul az Intel TDP-je azt jelzi, hogy normál használat során mennyi hőt ad le a processzor ([érthetőbben]).

szóval nehéz megmondani hogy a 25W és a 35W-os procik mennyire fogyasztják az aksit, de az tény, hogy a 35W-osak egyszerűen több hőt termelnek, jobban kell hűteni őket, stb. teljesítmény-összehasonlításra remek a [PassMark benchmark], fogyasztásban pedig tényleg csak úgy lehetne lemérni, ha azonos gépben lenne procicsere, mert a gép egyéb komponenseitől is nagyban függ.

nekem az előző gépemben (Dell E6500) T9400-as proci volt, és eléggé melegedett. a mostaniban (Thinkpad T500) pedig P8700 van, a kettő közötti különbség annyi, hogy az előzőben 6M cache volt és 35W TDP, ebben meg 3M cache és 25W TDP. ez viszont nem melegszik, számítás-teljesítményben pedig kb ugyanaz a kettő. sajnos a Core i procik mind 35W TDP-sek, igaz, lényegesen erősebbek is. kérdés, hogy egy üzleti notiban szükség van-e rá...

(#5735) HarryPotter válasza Ghandi (#5723) üzenetére


HarryPotter
őstag

velem ugyanez volt, azzal a szerencsésebb helyzettel, hogy én kikapcsolni nem tudtam a wifit (pontosan ezt az üzenetet dobta). Nem emiatt de win reinstall lett, azóta minden ok.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5736) bwoay válasza Tin (#5734) üzenetére


bwoay
nagyúr

jó a link, thx!
ami az iX CPU-kat illeti: nyilván mindenki maga dönti el, hogy igényel-e ekkora teljesítményt a hordozható gépében nagyobb melegedés és a hűtés miatt több zaj árán. Miután nálam ezek pont olyan tulajdonságok, amikre kényes vagyok, egyértelmű nem a válaszom, de ugye eddig is több olyan notebook típus létezett, amit soha nem vennék meg, mint ahány olyan, amit szívesen használnék/használok ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5737) Prom válasza Prom (#5718) üzenetére


Prom
tag

Hát lehet hogy hülyeséget irtam és rosszul emlékszek és 130/90 lehet a való
mindegy ocsóón adom majd :DDD

(#5738) bwoay válasza Prom (#5737) üzenetére


bwoay
nagyúr

:))

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5739) Napfénysüti válasza bwoay (#5736) üzenetére

Majd a gémer Vérpistikék igénylik :DD de én egy üzleti gépbe kissé fölöslegesnek érzem azokat a procikat. Persze speciális esetek előfordulhatnak amikor kellhet.

Més que un club!

(#5740) bwoay válasza Napfénysüti (#5739) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Vérpistikének (BloodStevie ;) ) azért nem jó, mert nincs benne Altec Lansing meg Harman Károly hangrendszer, illetve a diszkrét VGA sem alaptartozék. Továbbá nincs rajta FPS növelő pirosan világító koponya, meg lángnyelv (!) sem, nomeg eleve úgy néz ki a gép (még ezzel az új keyboarddal is) mintha valahonnan a múltból ugrott volna elő. Egyébként totál igaz: tipikus business felhasználásra nem kell ez a kraft, de mondjuk még egy Core2Duo sem feltétlenül... csak azt már megszoktuk :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5741) Napfénysüti válasza bwoay (#5740) üzenetére

Én most nem TP-kre értettem hanem kizárólag a processzor családra a Vérpistikés dolgot. :K

Més que un club!

(#5742) i400 válasza bwoay (#5740) üzenetére


i400
senior tag

látom megihletett az emesí gém ing szíríz :DDD

(#5743) dabadab válasza Tin (#5734) üzenetére


dabadab
titán

"nem fogyasztásról, hanem hőtermelésről szól"

A ketto gyakorlatilag ugyanaz, a linkelt cikkben emlitett "egyeb elektromagneses sugarzas" teljesen elhanyagolhato ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5744) bwoay válasza dabadab (#5743) üzenetére


bwoay
nagyúr

a cikk úgy értendő (szerintem), hogy amikor különböző gyártók CPU-it hasonlítod össze, akkor a TDU azért nem releváns a fogyasztás szempontjából, mert a gyártók eltérő módon határozzák meg, így nem lehet kijelenteni, hogy egy Intel meg egy AMD-s proci azonos TDU mellett ugyanannyit fogyaszt. pár mondattal korábban viszont arról ír, hogy a hőtermelés és a fogyasztás között nagyon szoros a kapcsolat, ami ugye mindenki számára nyilvánvaló, de ez csak egy adott gyártó temékei között szolgáltat alapot az összehasonlításra, nem feledve, hogy ez (fogjuk rá) a maximális érték, amit elérhet, tehát nem átlagos haszálatot feltételez. mármint én ezt hámoztam ki.

Napfénysüti (Sunshine cookie ;) ):
ja értem, úgy egész más! a processzorcsalád létjogosultságát természetesen nem kérdőjelezem meg!

i400:
hajjaj, elkötelezett híve vagyok a gamer notebookoknak.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5745) Tin válasza dabadab (#5743) üzenetére


Tin
veterán

The Thermal Design Power (TDP) is the average maximum power a processor can dissipate while running commercially available software. TDP is primarily used as a guideline for manufacturers of thermal solutions (heatsinks/fans, etc) which tells them how much heat their solution should dissipate. TDP is not the maximum power the CPU may generate - there may be periods of time when the CPU dissipates more power than designed, in which case either the CPU temperature will rise closer to the maximum, or special CPU circuitry will activate and add idle cycles or reduce CPU frequency with the intent of reducing the amount of generated power.
TDP is usually 20% - 30% lower than the CPU maximum power dissipation.

a TDP a hőtermelésről szól, a fogyasztás pedig arról, mennyit vesz fel a CPU. mivel alapvetően a CPU-t nem fűtésre találták ki, nem a felvett energia 100%-a megy el a fűtésre.

a TDP-t azért írják le a processzorokhoz, hogy a gyártó tudja, hogy "maximum átlagosan 25W hőt kell elszállítani a processzorról", tehát amikor a hűtést megtervezik, erre készülnek fel. nyilván ez lehet 40W is, de az már extrém körülmények számít: gondolom úgy tervezik a hűtést, hogy a TDP-nél még ne legyen nagyon zajos a gép.

a tényleges fogyasztás egészen más tészta, az függ az órajeltől és egyéb sokmindentől. az én gépen pl levett fényerővel, power optimized beállításokkal 10-11W-ot eszik, ebből a CPU sztem csak 4-5W-ot maximum. abból gondolom, hogy lekapcsolt kijelzővel ez 7W, és abban még a vinyó, és egyéb elektronikai cuccok (pl. WIFI) is benne van.

szóval egyetértek abban, hogy a TDP arányos a tényleges fogyasztással, de hogy ugyanaz lenne, azzal nem. ha ráguglizol a neten, találsz teszteket a TDP és a "valós reális" fogyasztás között, néha eléggé nagy szórással. az Intel pedig pl. az összes P-s sorozatú procijára 25W, a többire 35W TDP-t ír. a Core i procikra szintén 35W, pedig nem hinném, hogy egy Core i5 annyit fogyaszt mint egy Core i7, csak az Intel szerint az azonos hűtési sémák megfelelnek mindkét procihoz (nyilván a Core i7-ben használat alatt többet megy a venti, vagy magasabb fordulaton).

(#5746) dabadab válasza Tin (#5745) üzenetére


dabadab
titán

"nem a felvett energia 100%-a megy el a fűtésre."

De, kb annyi. Mivel a processzor energiatartalma a szamitasoktol nem no, viszont folyamatosan erkezik bele energia, ezert annak valahol tavoznia kell es mas megoldas hijan hove alakul - ill. van nemi elektromagneses sugarzas is, de az tenyleg kicsi.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5747) Tin válasza dabadab (#5746) üzenetére


Tin
veterán

kezdem úgy érezni, hogy 1-1 dolgot kiragadsz a szövegkörnyezetéből, és arra válaszolsz. ennek így sok értelme nincs, hiszen amit írtam egyáltalán nem erről szól.

de ha szeretnél szőrszálhasogatni, legyen. ha a 100% menne el, akkor nem lenne mellette semmilyen más sugárzás, ha jól gondolom. illetve, azt gondolom van valamekkora hőveszteség magán a processzoron is (burkolat, stb), még akkor is, ha ez csak pár %. ebben egyetértünk?

először is leírtam a TDP definícióját, ami valóban nem a fogyasztásról, hanem a hőtermelésről szól. ez, mivel definíció, gondolom nem vitatod. az, hogy egyenesen arányos a fogyasztással én sem vitattam. ebben is egyetértünk?

másrészt, a TDP egy jelzés arra, hogy a CPU átlagosan maximum load-on mennyi hőt termel. ahogy írtam, ez egyenesen arányos a fogyasztással, de nem azonos vele (KELL hogy legyen veszteség, akkor is, ha az csak pár %...). gondolom ezt sem vitatod?

harmadrészt, miközben egy számról (TDP) beszélünk, nem beszélünk az egyes CPU frekvenciákhoz tartozó fogyasztásról, nem beszélünk az elképzelhető maximum load-ról, nem beszélünk a felhúzott procikról, és semmi másról, aminek lássuk be nem sok köze van a TDP-hez. ebben is egyetérthetünk?

szóval, valójában miről is beszélünk? szerintem a TDP egy irányadó szám, hogy valós használat mellett kb ennyi maximum hőleadást kell tudnia a hűtésnek. egyetértünk? azt pedig továbbra sem vitatom (és sokadszor írom le), hogy ezen (vagy bármilyen) terhelésen a CPU felvett fogyasztása egyenesen arányos a TDP-vel. egyetértünk?

azt viszont továbbra sem fogadom el, hogy pontosan annyi. van eltérés, hiszen a netes mérések is ezt mutatják, hol kisebb, hol nagyobb. ha minden proci TDP-je tök egyedi lenne, akkor minden noti gyártónak minden egyes processzorához más hűtési stratégiát kéne alkotnia.

remélem egyetértesz velem, és nem ragadsz ki több mondatot:) peace!

(#5748) brd válasza Tin (#5747) üzenetére


brd
nagyúr

Nem nagyon akarok belefolyni, csak megjegyzem, hogy CPU esetén a veszteség az valójában pontosan a hőtermelés (ill. minimális - tényleg nagyon minimális - mértékben elektromágneses sugárzás, de a környezet miatt az is nagyrészt végül hővé alakul). A CPU által végzett "munka" ugyanis fizikai értelemben nem igazán munka, mert lényegében csak annyit csinál, hogy a befolyó áramot ide-oda irányítgatja. Ennek az irányítgatásnak a vesztesége a hőtermelés (ellenállások).

The only real valuable thing is intuition.

(#5749) evone válasza andersen10 (#5721) üzenetére


evone
őstag

Ez egy T61es? Nincs valami jobb howto errol? Valamennyire en is belottem most, megy is 600MHzen, de ha lenne egy ertelmesebb howto ami alapjan csinaltad, lehet jobb lenne. Elore is koszi. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5750) doboa61


doboa61
csendes tag

Tudna-e valaki tanácsot adni?
A 2 és fél éves Lenovo LAN aljzatával valami történt, mert csak a dugót "kitámasztva" tudunk belépni a hálózatba. Ez a helyzet otthon is és a koleszban is, tehát nem a dugasszal van a baj.
Van-e valami bevált gyakorlat ennek a tünetnek az egyszerű elhárítására, vagy márkaszervízbe vigyem?

Előre is köszönet az esetleges gyors válaszért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.