Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) franc0 válasza mitulabattyi (#26996) üzenetére


franc0
őstag

Egyetértek.
Azért álljon már meg a násznép, az X200 2008 júliusában debütált...
3 éves laptopért én nem adnék 100-nál többet.

Egy X200-ra én is vevő lennék, de teljesen el vannak szállva az árak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27002) Novics válasza mitulabattyi (#27000) üzenetére


Novics
senior tag

Valahogyan sejtettem. :)
De gondolom nem 378 HUF-os GBP árfolyamon vetted. :) Amúgy nekem nem válaszolt a tag a kérdésemre a géppel kapcsolatban, és ugye semmi garancia nincsen rá, hogy az a gép nem lesz leharcolt. Amúgy ha itt-ott van némi kopás a fedelén, az nem zavar. A vas legyen kifogástalan állapotban, az a kevés szépséghiba belefér.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27003) mitulabattyi válasza Novics (#27002) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

360 forintos árfolyamon vettem ez igaz.
Több nagyjából egyforma x200s gépe van, (jobbanmondva szerintem ez valami vállalkozás lehet) mondtam neki, hogy kizárólag jó állapotút és garisat keresek, elküldte a gép serialját, felhívtam a neumann utcai szervízt, hogy érvényes-e a garancia itthon, ezt megerősítették, havernak meg mondtam, hogy csak akkor vegye meg, ha tényleg jó állapotban van, és a serial, stb egyezik mindenhol. /csak a szokásos thinkpad kopás látszik a 4 sarkon, ezen felül karcmentes, 1.86GHz, LED-es kijelző, 98%-os akku, win7pro matrica/

(#27004) Novics válasza mitulabattyi (#27003) üzenetére


Novics
senior tag

Az a 18 Forint nem oszt, nem szoroz azt hiszem. :)
De nekem sajnos nem válaszolt. :( Pedig nem sokára jön haza egy ismerős, ő el tudta volna hozni. De most már mindegy.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27005) GBotond


GBotond
tag

Én alfa156-tól vettem pár hónapja egy x200s-t, garanciálisan, német billentyűzettel, foltos kijelzővel 70k-ért, így 100 alatt megállt az AFFS upgrade-del együtt. Rokon azóta is boldogan használja.

[ Szerkesztve ]

(#27006) Novics válasza GBotond (#27005) üzenetére


Novics
senior tag

Ez nem is rossz ötlet. Láttam képet ips panel vs gyári panel képet, és ég és föld. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27007) 811 válasza rgeorge (#26989) üzenetére


811
csendes tag

Baromi nagy, de nem hiszem, hogy van olyan hátizsák amibe nem fér bele. Max nincs neki külön rekesz...
Ezt néztem most ki. 16,4"-os, így szerintem elfér benne.

(#27008) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok, van nekem egy lenovo thinkpad x120e lapotopom. A gyári töltője 60W-os, 20 V-os csatlakozóval. Van továbbá egy eredeti lenovo töltőm, aminek cserélhető a csatlakozója, van hozzá 20V-os, ami hibátlanul illeszkedik a laptop bemenetébe. De ez a plusz töltő 90W-os teljesítményű. Használható szerintetek a lapotop-al?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27009) rgeorge válasza 811 (#27007) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem az elférés, hanem a súly miatt írtam. A 16.4-es méret biztos jó, de érdemes a Lenovo oldalán megnézni a notebook pontos méretét: 372.8x245.1x39,6mm, de a 245.1-hez még hozzájöhet a hátul kilógó aksi, ez kb. 20mm, a biztonság kedvéért 270mm a mélység. A belinkelt Samsonite laptop-részének a mérete 38.5 x 27.0 x 4.0 cm, ez éppen jó lehet. Mondjuk nekem pont az ilyen zsebes megoldással van bajom, ha berakom csomagtartóba fektetve a zsákot, akkor nem védi nagyon a notebookot.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27010) Gondwana válasza HarryPotter (#27008) üzenetére


Gondwana
addikt

P = U * I, I = U / R, ami adott, U = 20V, illetve R = a laptop ellenállása, ami független attól, hogy milyen töltő, attól függ csak, hogy mennyire van meghajtva, tehát ha a 60W-os töltő nincs kihajtva 100%-ig (márpedig nagyon nincs, szerintem maximum 40W-ot tudsz belőle kihajtani), akkor a 90W-os se lesz, azaz használhatod vele.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27011) Napfénysüti válasza HarryPotter (#27008) üzenetére

Szerintem simán. Nálunk is sokszor van az R61-be (gyárilag 60W-os) a T400 (90W) töltője dugva elég régóta és nincs semmi probléma. :N

Més que un club!

(#27012) #01758976


#01758976
törölt tag

Cső!

Fura problémám van, X60s kurzora életre kelt és vánszorog, általában balra, lassan. Már minden nap ezt teszi, kezd idegesítővé válni a dolog. Ha megállítom, többször újrakezdi.
Billentyűzet csere a megoldása, vagy van más alternatíva?

(#27013) HarryPotter válasza Gondwana (#27010) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm, minden világos :DDD

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27014) HarryPotter válasza #01758976 (#27012) üzenetére


HarryPotter
őstag

Nem lehet, hogy a trackpoint nyomódik valamitől (kosz, billentyűzet, deformáció) , ami ugye mozgatja a kurzort?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27015) #01758976 válasza HarryPotter (#27014) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem látok koszt. Végső esetben tényleg bill. csere?

(#27016) Shadowfax válasza #01758976 (#27012) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem írtad, milyen OS-t használsz, XP-nél:
Vezérlőpult - Egér - Egérmutató beállításai - itt a ''A rámutatás pontosságának javítása'' elől szedd ki a pipát.

Ezzel se lesz 100%-os, de a billcsere sem megoldás. Thinkpad fícsőr.

A másik ok lehet hardveres is, ahogy tanult kollégát idézem:[link]

(#27017) #01758976 válasza Shadowfax (#27016) üzenetére


#01758976
törölt tag

7-es fut rajta. Viszont megnézem mit tehetnék rajta az ügy érdekében, köszi a tippet és a felvilágosító választ.

Hetesen is van ez az opció.

[ Szerkesztve ]

(#27018) darthimp


darthimp
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Lenovo Ideapad Y560-ast venni használtan 160ezerért. Munka és játék céljára egyaránt. Az iponon jókat írtak róla, DE kíváncsi vagyok a tapasztalt emberek véleményére is.
Szóval van-e valami buktató vagy hátrány? Vagy vegyem meg?
Köszönöm a válaszokat.

NGZ

(#27019) cadeyrn válasza darthimp (#27018) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ideapad != Thinkpad.

Elnézted a topicot.

Egyébként én semmilyen esetben nem vennék ideapadot, 160kért sokal értelmesebb gépet is lehet venni. Például Thinkpadet.

[ Szerkesztve ]

(#27020) HarryPotter válasza darthimp (#27018) üzenetére


HarryPotter
őstag

használtan ennyiért? Sok. Ennyiért komoly x 200-asok és családtagjaik kaphatók a hardveraprón

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27021) Napfénysüti válasza darthimp (#27018) üzenetére

Nem azért mert TP topikban vagyunk de 160-at használtan tuti nem adnék érte én se. :U

Més que un club!

(#27022) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Nyilván játékra kell neki a gép, hiába ajánlunk X200-at és hasonlókat, azokon vagy nem futnak a mai játékok, vagy csak diavetítő stílusban. ;)

(#27023) darthimp


darthimp
csendes tag

Köszönöm szépen. Bocsánat hogy rossz topicba írtam. Benéztem.

NGZ

(#27024) Novics


Novics
senior tag

Minden x200s kijelzőjét ki lehet cserélni affs-re? Csak mert zooka direkt odaírta a kijelzőhöz, hogy fénycsöves, és - ezért? - könnyen cserélhető affs-re. Ebből arra következtetek, hogy nem mindegyik modell ilyen. Tévesen?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27025) Novics válasza Novics (#27024) üzenetére


Novics
senior tag

Közben megvilágosodtam, hogy vannak LED-es gépek is. :))
Ezeket akkor nem is lehet cserélni? Vagy csak jóval körülményesebben?

Szóljatok ám nyugodtan, ha már sok belőlem. :B

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27026) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok.
Egy T60 nál ha netezés közben a GPU 68 fokos az nem probléma?
Kicsit sokallom CPU 41 fokos :U
Tudnátok segíteni mi lenne a teendő, vagy ez a normális hőfoka a GPU nak?
2007WGY a típusa (T2400 CPU , X1400 GPU)
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#27027) !Overdose! válasza jokeman (#27026) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem ugyanilyen típusom van és a hőfokok is hasonlók. Normális vagy sem, de jól működik és nagyon csendes. Van valami hibás hőfok mérő szenzor mizéria ezekkel. Keress rá a topikban.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27028) Novics válasza !Overdose! (#27027) üzenetére


Novics
senior tag

Én rinyáltam itt az állandó venti zúgás miatt. :))

jokeman: ThinkPad EC (ISA 66h) Elvileg ennek a szenzornak jónak kell lennie. Aidaval meg kell nézni, hogy nálad milyen van. Az én x1300-asom is állandóan pörgeti. Lehet az intel gpu-val jobban jártunk volna. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27029) !Overdose! válasza Novics (#27028) üzenetére


!Overdose!
őstag

Majd holnap megnézem, most nincs itt a T60.
Nekem a magas hőfok ellenére halk a gép, így nem foglalkoztat ez a probléma.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27030) jokeman válasza Novics (#27028) üzenetére


jokeman
aktív tag

Érzékelő típusa ThinkPad EC (ISA 66h)

Ezt írja az aida :U Akkor most tényleg ennyi a hőfoka?
Vagy pasztázni kell? :U
Amúgy halk a gép, meg szinte nem is meleg a gép alja.....

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#27031) zonusz


zonusz
tag

Korábban már kíváncsiskodtam, hogy ismert-e valamilyen jellegzetes hibája az X220-nak, erre mondjuk senki nem reagált, ebből gondolom, hogy vagy nincs ilyen, vagy nem ismert, illetve ne kíváncsiskodjak. Ennek ellenére megteszem és arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire elég az i5-ös, illetve i7-tel mennyire melegszik. Tudom, hogy nehéz viszonyítani, de az asztali gépemben 9550-es van 8GB rammal, azt tudom, hogy mit bír. Az is érdekelne, hogy a T420-al összehasonlítva milyen különbségek vannak (nem műszakilag, azt már tudom) a munka szempontjából. A képernyők, kijelző merevsége, a csuklók tartóssága.
Előre is köszi. Zónusz

(#27032) Borote válasza zonusz (#27031) üzenetére


Borote
addikt

Én nem vagyok nagy ThinkPad-es (nincs meg még egy hónapja a T60), de teljesítmény terén azért tudok segíteni.
Mire fogod használni? Videokonvertálás vagy bármi nagy processzorigényű alkalmazás lesz, vagy csak office, netezés, ilyesmi?
Mert erre bőven elég az i5-ös processzor is, sebességbeli növekedést ma már SSD-vel lehet inkább elérni.

[ Szerkesztve ]

(#27033) felvono válasza zonusz (#27031) üzenetére


felvono
tag

Notebookreview forumba valaki ezt irta:
Temperature: idle at around 45C-50C, single-threaded stress at around 80C, full stress with LinX = 97C.
i7-es procival. Gondolom a processzormag homersekletet irta nem a palmrest-et :DDD
Ehhez kepest az x200asom dokkoloban atlagos hasznalatnal 40-45 fok, 100%on 75-80 fok.
Amugy szinten notebookreview-n erdemes a teszteket nezegetni mert mindig belerakjak a gephazon mert homersekleteket. Sajnos a te esetedben eppen az x220ast i5-os procival teszteltek.
i5 vs i7 topic itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#27034) felvono válasza Borote (#27032) üzenetére


felvono
tag

Milyen a nagy thinkpades? Szep nagy darab ember vagy pedig nagy a laptopjanak a kijelzoje? Ez utobbinal az x-esek eleve nem lehetnek azok :DD :DD :DD

(#27035) Zooka válasza zonusz (#27031) üzenetére


Zooka
tag

Nekem tökéletesen működik az X220. A ventillátor állandóan megy benne, de különösebb terhelés nélkül nem hallani. De ha odacsapunk a lovak közé akkor rendesen tudja hallatni a hangját. Az enyém i5-ös, de az igazat megvallva az X200s 1,6-os Core 2-es procija is elég volt bármire. A kijelző az egyik legszebb amit valaha laptopban láttam (IPS) A mechanikus zár hiánya és a 16:9-es képarány fura lehet az elején, de hamar megszokható.

Novics: Az 1440*900-as X200s-ben más gyártó kijelzője van, és a gép fedlapja is más.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#27036) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
nemrég vettem egy T43(2668-97G)-at, és már úton van ebayről az új venti is.
milyen pasztát ajánlotok a cpu/gpu-ra?

a gyártási időpontot és a panel típusát ki tudom olvasni valahonnan?

köszi
red

it never gets easier, you just go faster

(#27037) soldi3r válasza redbiro (#27036) üzenetére


soldi3r
veterán

lehetőleg frisset, a t43 nem űrtechnika, szerintem a lekvár is elég lenne neki
lásd itt :D
mondjuk ami rajta lesz, abban nem bíznék, de a sarki számtek boltban kaphatót biztos rá kenném

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#27038) Tim82 válasza redbiro (#27036) üzenetére


Tim82
nagyúr

Innen ki tudod olvasni a gyártási időpontot, S/N alapján meg tudod nézni.

Amúgy gratulálok az IPS paneles T43-hoz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27039) sghc_toma válasza zonusz (#27031) üzenetére


sghc_toma
senior tag

jellegzetes hiba: ventillator.. 2500RPM-ig kussol, annyira halk, mint az x200s.. e folott viszont eleg hangosan suvit..

voltak terveim, hogy kicserelem a ventit az x200s ventijere, de ebben 4 pines a csatlakozo, az x200s-ben meg harom, igy nem mertem meglepni..

teljesitmeny miatt csereltem le az x200s-t, mert 4-5 virtualis gepnel mar lehetett erezni, hogy kicsit keves az az 1.6-os proci.. ebben i5-2520m van, mellette 12 giga RAM, plusz egy Samsung 470-es SSD; eddig semmi okom nem volt a teljesitmenyre panaszkodni :)

in asm we trust

(#27040) soldi3r


soldi3r
veterán

meg tudná valaki mondani, hogy ez minek az akksija?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27041) Tim82 válasza soldi3r (#27040) üzenetére


Tim82
nagyúr

A másik oldaláról is fel tudnál tenni fotót és/vagy az ott lévő feliratokat beírni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27042) BFeco válasza soldi3r (#27040) üzenetére


BFeco
aktív tag

Thinkpad X60. FRU 92P1163 (92P1164). Saját X60-as notimhoz ilyen akku van.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#27043) soldi3r válasza Tim82 (#27041) üzenetére


soldi3r
veterán

küldtem mailben

E30 (oo=[][]=oo)

(#27044) kaller1


kaller1
veterán

Az éjszaka lement pár frissítés, azóta nem tölt az akku. A tálcán van egy fekete háromszög, a képen látható szüveggel. Ez eddig is ott volt, de a töltéssel nem volt gond. :F

.::> <::.

(#27045) dbius válasza kaller1 (#27044) üzenetére


dbius
veterán

Utángyártott akkuról van szó?

(#27046) kaller1 válasza dbius (#27045) üzenetére


kaller1
veterán

Nem néztem még, nem tudom.

.::> <::.

(#27047) Tim82 válasza soldi3r (#27043) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ment válasz is. Bár szerintem BFeco-nál lesz az igazság.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27048) dbius válasza kaller1 (#27046) üzenetére


dbius
veterán

A hibaüzenet alapján, amit linkeltél utángyártott akku lesz, de furcsa, hogy azt írja, hogy ez a rendszer nem támogatja a nem eredeti akkukat és ezért nem tölti azt.

Személy szerint nekem nem volt hasonló tapasztalatom, így meg kell várnod valakit, aki tapasztaltabb a témában. Addig mazsolázhatsz innen.

Ha Lenovo System Update által felrakott frissítések óta nem tölti az akkut, próbáld meg leszedni a legutolsó ilyen frissítéseket - vagy rendszervisszaállítás -.

(#27049) kaller1 válasza dbius (#27048) üzenetére


kaller1
veterán

Ha Lenovo System Update által felrakott frissítések óta nem tölti az akkut

Ez pontosan így van, csak azt kellene tudnom, hogy mit szedjek le. :)

.::> <::.

(#27050) dbius válasza kaller1 (#27049) üzenetére


dbius
veterán

A google találatai között egyikbe beleolvastam, ott azt írják, hogy nem változtattak semmin, egyszerűen van olyan utángyártott akku, ami úgymond átmegy a power manageren és van, ami nem.

Egyébként próbáld meg a power managert leszedni, vagy egy korábbi verziót visszarakni. Itt azt írja egy hozzád hasonló tulaj, hogy neki ez segített.

A tisztánlátás kedvéért egyébként milyen gép ez?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.