Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Tin válasza evone (#5100) üzenetére


Tin
veterán

sztem az csak bios hiba lehet, majd javítják. hogy a hőmérséklet mekkora nem tudom, de a venti állandóan ment a srácnak (ITT).

a két VGA dolgot én sem értem. vagy ilyen az architektúra, vagy később majd javítják egy driverrel, ezt a két verziót írják ITT, hogy mi az igazság, majd kiderül. egyébként, a T510 integrált videókarija erősebb a T500-énál, viszont a diszkrét kártyája meg lényegesen gyengébb. fogyasztásban is igaz ez: az újé kevesebbet fogyaszt. szóval míg a T500-nál volt X perc különbség a kettő között, a T510-nél szerintem max a fele. ettől függetlenül szerintem jó dolog, bár ha csak úgy működne, hogy BIOS-ban lehet váltani az sem zavarna. ha játszani akarok (ritkán van), úgyis újraindítom a gépet, egyébként meg az integráltat használom.

(#5102) buherka válasza Tin (#5078) üzenetére


buherka
addikt

Samu viszont gyors...ez szeretem benne. Főleg az F1 (desktop).
Volt ilyen F1-em 2.5"-os is 200Gb-os. Az rettentő hamar megdöglött, mert nagyon melegedett. Ez helyett kaptam gariban a mostani M7-es szériát.

Még SSD-n gondolkodom, csak ne lenne ilyen drága :U

(#5079) Napfénysüti ...WD akartam a döglött Samu helyett, csak azt mondták az Ipon-ban, hogy nagyon melegszenek. A teszteket is néztem amiket ők csináltak és valóban 45 fok felett volt az összes WD vinyó, amit raktak a notikba. Pedig volt amelyik csak 5400-es volt.
Bizotos nem az összes szériára vonatkozott ez a melegedés, de kicsit paráztam, hogy pont egy ilyen kazánt adnának, aztán megint vihetem vissza gariba :U

(#5097) evone..látom őrzik a T500 hagyományt :DDD ...ennek is szépen lélegzik a bill. Ezek a dolgok elég blőd hibák szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5103) buherka


buherka
addikt

Hja...míg el nem felejtem...

Ismerősöm mondta, hogy szeretne valami GPS vevőt a notiba.
A ThinkPad-ba is lehet ilyen ketyerét venni, mintha írta volna valaki.
Azt hová kell berakni? :U Meg mennyibe kerül egy ilyen motyó?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5104) Rez_Grof válasza evone (#5097) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát ez elég baj, hogy ilyen. :( :(
Azzal nagyon nem jó lóra tesz a Lenovo, hogy lerontja a Thinkpad T/R sorozatot. Miért nem lehet fogni a T43 bundáját és bele tolni a Corei5 procit? Ja hogy azt árulják T410s néven.... mert ugye szinte ugyan olyan vékonyak. 337x241.5 x 21.1mm/T410s/ 311 x 255 x 26.3mm/T43/.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5105) tbo válasza Rez_Grof (#5085) üzenetére


tbo
csendes tag

Ma este csináltam egy updatet, az elmúlt 3 órábban eddig nem jelentkezett a hiba. Remélem igy is marad. Köszi mindenkinek a tippeket.

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#5106) Rez_Grof válasza buherka (#5103) üzenetére


Rez_Grof
őstag

WWAN enabled modelbe lehet beletenni, mert a WWAN modulba van benne.
Ilyet biztos: Ericsson F3507G WWAN
A billentyűzet alatt van a foglalat. A support oldalról lehet tölteni a szét/összeszerelő manualt.
20K [pl itt]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5107) Rez_Grof válasza buherka (#5102) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nálam nem lélegzik a T500 billje, de nem kell elárulni hogy kell előhozni belőle :DDD. Egyébként össze- és szétszedés után elég furi dolgokat tud produkálni mindegyik, ha nem jól rakod össze.

Előző hsz-hez:
Milyen notija van cimbinek?
Ha nincs benne foglalat akkor kb 80K-ba kerül a teljes cucc beleépítése, mert a foglalatok stb. szerviz áron kaphatók csak itthon. /vagy erős utána nyomozás kell/

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5108) buherka válasza Rez_Grof (#5106) üzenetére


buherka
addikt

Ez az...köszi. :C :R

Itt láttam egyszer az apróban, csak nem ugrott be mi a konkrét neve.

Ahogy elnézem ezek csak ThinkPad-ba jók. :U

(#5107) Rez_Grof...nekem az A-S-D-W gomboknál volt egy pici lélegzés, de minimális. Aztán jól meg-sufnituningoltam....azóta semmi süppedés. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5109) Rez_Grof válasza buherka (#5108) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát nem acer aspire-ba valót kérdeztél. ;] :U

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5110) buherka válasza Rez_Grof (#5109) üzenetére


buherka
addikt

Most néztem meg az adatlapját...HP Pavilion dv5-ös gépe van.
Ebbe létezhet ilyen kütyü? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5111) Napfénysüti válasza buherka (#5110) üzenetére

Szegény srác. ;] Na jó nem gonoszkodom, de azért próbáld megtéríteni a következő gépénél. :D

Més que un club!

(#5112) HarryPotter


HarryPotter
őstag

x100 mikor lesz nálunk kapható?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5113) buherka válasza Napfénysüti (#5111) üzenetére


buherka
addikt

Ráadásul még AMD-s is neki...mint a kazán :B

Téríteni próbálok mindig, több kevesebb sikerrel :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5115) Tim82 válasza #00784640 (#5114) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van, ég és föld a kettő között a különbség. Az SL400/410 egy jobb konzumer laptop. A T400 pedig business class: tartósságban veri az SL szériát.

Hardveraprón ricoox fórumtárs hirdetéseit nézegesd, több ember vásárolt tőle innen a topikból, megállapításuk szerint az általa hirdetett gépek tiszta forrásból származnak. Ugyanígy tudjuk ajánlani NeverHood1 fórumtársat, az ő kínálatát itt is megnézheted.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5116) buherka válasza Tim82 (#5115) üzenetére


buherka
addikt

ricoox/Roland kollégát én is csak ajánlani tudom. A T500-am tőle van, meg egy másik cimborám is tőle vette a gépét.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5118) Tim82 válasza #00784640 (#5117) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megkapom a teljes 3 évet és használhatom bárhol a világon?

Általában igen, de a serial number alapján az adott modell garanciáját le tudod csekkolni a Lenovo oldalán (link e topik első hozzászólásában).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5119) Tin válasza buherka (#5102) üzenetére


Tin
veterán

én is az ssd-n gondolkozom, elég egy 64G-s (de inkább 128G-s), ez a vinyó meg mehet a dvd helyére és akkor lesz hely és sebesség is.

volt múltkor egy magyar teszt az "olcsó" kingston ssd-ről (meg drágáról, meg drága vinyókról), és hát az ssd tudja azt, amit egy "normál" noti vinyó, cserébe nincs hangja, és gyors is. ha az ember a vinyóra ment (vagy még inkább dvd-re is backupol), nagy bukta nem lehet, szóval az élettartam is lényegében mindegy. jó, tudom, ez hülyén hangzik, de kérdés, mire használja az ember.
bízom benne, hogy 1 éven belül "baráti" árra lemennek az ssd-k, és akkor már talán a kezdeti gyerekbetegségek sem lesznek annyira vészesek. ha azt veszed, most bruttó 50-60K körül van a kingston 128G-s ssd (3 év garival!), ami kb azt tudja, mint egy átlag 7200-as noti vinyó. szerintem ez az ár már most is elfogadható, de remélem év végére lemegy 30-40K körüli árra, és az már bőven a "belefér" kategória.
ha meg minden jól megy, pár éven belül mondjuk dupla annyiba kerülnek a jobb ssd-k, mint a jobb noti vinyók, az meg már tényleg a "miért ne" kategória, főleg ha az ember melóra használja, és fontosabb a sebesség, mint a megspórolt pénz.

(#5120) buherka válasza #00784640 (#5117) üzenetére


buherka
addikt

Most valami 1 hónap gari van ott 2db gépre (R400, T400). :U Pedig mindig 3 évvel szokta őket adni. Nekem is 3 év van a T500-ra.
De mondjuk újak az tuti.
Hívd fel telefonon és kérdezz rá, hogy mikor kap szállítmányt leközelebb ami tuti 3 év garos.

De ha nem vagy annyira rágyógyulva a dedikált VGA.-ra, akkor Neverhood ajánlata a legjobb...[link]...erre ott van a 3 év gar és a billentyűvel sem kell pepecselned, mert az is magyar. Ez egy fullos kis gép.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5121) taltos válasza Tin (#5067) üzenetére


taltos
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat (és másoknak is!)!

Sajnos .:Vision:. fórumtárssal közös megegyezéssel meghiúsult az üzlet (nem a flame miatt írtam, hanem mert pár emberrel PMeztem, és itt említem meg egyszerre mindenkinek a végkifejletet), így új notebook után kellet nézni.

Tanácsodat megfogadva Tin, találtam is egy nagyon jó 1680x1050-es, P8700-as CPU, 320 GB 5400-as hdd, dupla VGA, 9 cellás, stb T500 -ast, de ma estére elvitték. :( Mivel ilyet nem találtam másikat, pedig ez érdekelt volna, ezért egy ilyet néztünk ki. Kicsit aggódok a kisebb felbontás és kijelző miatt, de legalább LED, hátha ér valami meglepetés. Azon kívül végülis ugyanaz, mint az elszalasztott T500-as, kivéve az akkut, de az egyébként sem volt tényező, mert jobbára hálózatról használnám (csak hordozgatni kell). Mindenesetre rákérdezek majd, amikor ezt megyek megnézni, hogy tudnának-e szerezni olyat, amit ma elvittek, hátha... illetve megnézek majd egymás mellett egy T400 és egy T500 -ast, hogy mekkorák. Súlyra nem tűnik soknak a T500-ason az a + fél kiló, lehet, hogy a 14" sem lesz érezhetően kisebb a T500-hoz képest.

No, majd elválik... Egyébként szerintetek mennyire erőltessem majd már az elején a 4GB memóriát? Vagy ráér később is bővíteni? (64 bites Win 7ttel használnám, szóval hosszú távon biztos 4 GBra bővíteném).

(#5122) buherka válasza taltos (#5121) üzenetére


buherka
addikt

orbano fórumtárs volt a melóhelyemen nem rég és összehasonlítottam az Ő T400-as gépét az T500-as gépemmel. Azért meg kell, hogy mondjam, hogy érezhetően könnyebb és kissebb is a T400.

Nekem is 2GB volt a notimban, amikor megvettem...sajna a lenovo nem szereti megtömni a gépeit memóriával. Később én is bővítettem 2x2-re.
De ugye a 4Gb-ot úgy is csak a 64bit-es Win fogja látni.

Ha egy 32bit-es Op. renszered van, akkor vígan elleszel a 2 GB-al is.

(#5119) Tin ...ha vennék is SSD-t, akkor csak 128-as jöhetne szóba. Nagyon karcsú az a 64-es. Főleg ha lecsípek 20-30Gb-ot az OP renszernek.
Azt jósolják, hogy 2011 közepe felé, már észheztérnek az SSD árai. Addig csodára ne számítsunk. Ami most van M7-es Samu vinyóm, annak is zéró hagja van...a gyorsaságban persze le van maradva, ezekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5123) Tin válasza taltos (#5121) üzenetére


Tin
veterán

nem reklámozni akarom őket, de a Takforsys-től vettem én 2 T500-ast is decemberben (pont amit írtál). az üzletvezető nagyon korrekt srác volt, nem sajnálta rám az időt, kiderítette mikor lesznek (nem úgy mint a többiek, hogy "nemtudom, pár héten belül"), így párezerrel volt drágább a gép, mint az olcsóbb helyeken, de nekem ez megérte. esetleg beszélj velük, hátha tudnak segíteni, ők több beszállítóval is kapcsolatban állnak.

+2G ram kb 10-12e. én nem gondokoztam rajta, egyből bele is rakattam. sokat jelent, főleg, ha fejlesztesz a gépen.

az meg, hogy T400 vagy T500 ízlés kérdése. mindkettő ugyanazt tudja, mindkettő ugyanannyi. T400-nak kicsit gyengébb a videokarija, kisebb az aksija és a felbontása, de kisebb, könnyebb, hordozhatóbb. próbáld ki mindkettőt, és válaszd azt, amelyik szimpibb. de ha ennyiért veszel gépet, ne az befolyásoljon, hogy esetleg várni kell rá 1-2 hetet. szerintem.

(#5125) taltos válasza Tin (#5123) üzenetére


taltos
senior tag

Már beszéltem velük ma, az emailt várom. Közben egyébként találtam egy másik helyen is olyan T500-ast. Meglátjuk! Ha találunk holnap, akkor szerintem megvesszük, ha nem, akkor meg nincs mit tenni... Egyébként jó, hogy mondod, észre sem vettem, hogy nem ugyanaz benne a videókártya. Akkor szerintem mindenképpen keresni fogom a T500-ast.

buherka:Hát a kisebbség nem feltétlen előny... megnézem holnap és az lesz az igazi.

No, de most megyek aludni. Jó éjt mindenkinek!

(#5126) buherka válasza #00784640 (#5124) üzenetére


buherka
addikt

Hát ja...2-3 hónap alatt sok minden megváltozhat.

Jó vételek mindig vannak és lesznek is...csak résen kell lenni :K

(#5125) taltos ...a T500-on van Display port is. A T400-on nincs. De ha nem vagy nagy HD fanatikus, ennek a dolognak nem fogod érezni a hiányát.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5127) Tin válasza taltos (#5125) üzenetére


Tin
veterán

A4Team nagyker raktárról dolgozik, ahogy szinte mindenki. CHS nagyker raktárkészletet megnéztem neked az előbb, nincs nekik se. szerintem most nem lesz T500, ha a Takforsys nem tud, más sem fog, ők több beszállítóval dolgoznak...

de mivel a Lenovo ezerrel nyomatja kifelé a T500 szériát, és hetente hosszabbítgatják az USA akciót, még szerintem jönni fog belőle. ha vársz 1-2 hetet, biztos tudsz venni, a T510-et amúgy is akadozva tudják csak szállítani, és az még 1-2 hónap is lehet, mire Mo-ra ér.

ha eldöntötted h T500, várj inkább pár hetet, ha kell, foglald elő. vagy, ha akarod, rendeltess egyedi (épített) konfigot, abba azt rakatsz amit akarsz. csak az sajna több idő lesz.

(#5128) lezso6 válasza lezso6 (#5044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelentem, az Intel Matrix Storage egy bugos sz@r. Leszedtem és már 4 napja nem fagy random a gép égő winchester-aktivitás LED-del. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5129) Rez_Grof válasza taltos (#5125) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hmmmm erre etnék egy pillantást, igaz csak vista van vele de a win7 upgrade jár hozzá.
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9259

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5130) Rez_Grof válasza buherka (#5110) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Járt nálam pár ebből a sorozatból dv5-dv6. Hát nem vertem magam a földhöz tőle, mikor bekapcsoltam azt hittem hogy egy kamion jön velem szembe annyi helyen világított, meg ugy általában se. :DDD

Létezik bele kütyü, de szét kell szedni megnézni, hogy az előkészités benne van-e.
Foglalat, antenna, stb és szerintem nem lesz benne csak a hült helye.

Ez egy jó kütyünek tűnik ha nincs más megoldás:
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=JjKqJgGd8hAU2p0K

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5131) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Thinkpad r61i tulaj vagyok.A problémám az,hogy feltettem az xp-t(service pack 3) és nem működik a bluetooh opció.
Amiket telepítettem már:
Bluetooth Enhanced Data Rate software II Windows XP, 2000 11 Dec 2009
v5.5.0.7900

Microsoft Bluetooth support Windows XP 21 Sep 2005 v2.00

Saját bluetooth helyeken belül semmibe nem tudok belépni,mert azt írja,hogy nem található helyi bluetooth eszköz.
A visszajelző lámpa se világít.Vista-nál működött rendesen.

Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm

(#5132) Mészike válasza kacsento1 (#5131) üzenetére


Mészike
aktív tag

FN+F5-re megjelenik a bekapcsolható eszközök között?

(#5133) kacsento1 válasza Mészike (#5132) üzenetére


kacsento1
senior tag

Húúú...
Működik,köszönöm szépen.Erre nem is gondoltam :W

(#5134) kismana


kismana
csendes tag

Yanna 2009.12.04-s hibájára:
ThinkPad T400s.
Ugyez a gondom: Fix for Issue of HDD with HDP Detection for Windows Vista/7 - did not install.
Bár kicsit továbbléptem a leírás alapján: parancssort kell nyitni rendszergazdai jogosultsággal (minden program-kellékek-parancssor jobb klikk - futtatás rendszergazdaként) és a c:\swtools\osfixes\diskupdt könyvtárban a diskupdate.bat-ot kell futtani ami elméletiloeg egy ütemezett feladatot hozna létre, de nem teszi mert "Hiba: A fióknevek és a biztonsági azonosítók között nem jött létre egymáshoz rendelés. (14,8):LogonType:".
Másik lehetőség:
A feladatütemezőbe új feladatként az előbbi útvonalon lévő diskupdate.xml-t importáltam rendszergazdai jogkörrel, gépet újraidítotam de látszólag nem történt semmi.
Na itt elakadtam.
Azóta tud valaki valamit helpelni?

[ Szerkesztve ]

(#5135) taltos


taltos
senior tag

Mi a különbség a NJ28YHV -as és a NJ2BQHV -as T500-as között? Akárhogy keresgéltem, mindegyiknek hasonló (a lényegi részekben mindenképpen) a specifikációja. Itt látszik, hogy van ilyen két típus. Szerintetek?

(#5136) evone


evone
őstag

T410 review

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5137) i400 válasza taltos (#5135) üzenetére


i400
senior tag

a másodikhoz win7 és xp van az elsőhöz meg csak xp :)

(#5138) sattesz


sattesz
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Keresek IBM ThinkPad R50e notebookhoz eredeti telepítő lemezt.
Ha valakinek van írjon a motoros80 kukac yahoo.com email-re.
Sattesz

(#5139) Tin válasza evone (#5136) üzenetére


Tin
veterán

olvastam még reggel, hát érdekes:)

sajnos pont a lényegi kérdésekre nem mentek rá (felépítés), az nem sokat mond hogy "jó" betekintési szöge van. de mindegy, majd letesztelik a profibb tesztoldalak is.

ami tök jó, hogy ennyire bika a proci, de ez valahol szerintem a hátrány is. gondolom melegszik, főleg idővel ahogy porosodik, plusz ahogy látom, az aksiját is eszi rendesen (ami nem csoda). arra amúgy kíváncsi lennék, minek ilyen erős proci. sokáig én is azt tartottam fontosnak, de most inkább a 8700-ast vettem a 9600-as helyett, mert úgyse használom ki, és ez legalább kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik. nehéz elképzelnem olyan szitut, amikor a proci a szűk keresztmetszet (inkább a memória és a vinyó szokott).

ami meglepett, az az nvidia nvs3100m videokari "ereje" az előző ati 3650-el összehasonlítva. főleg azért, mert 16 pipeline-ja és 64 bites memóriabusza van, szemben az előző ati 120 pipeline-jával és a 128 bites memória buszával. persze ez már 40nm-es technológia, de végülis ahogy látom, a közel azonos értéket az 1500 mhz-es shader-ével hozza, az ati 600 mhz-eséhez képest. szóval picit úgy fest, mint egy "alap" videókari rendesen felpöccintve. remélem azért tartós lesz...

viszont így, hogy ekkora különbség van az integrált és a diszkrét grafikus kártya között, sajnos elég szomorú lenne, ha tényleg nem tudná az átválthatóságot, mert az akkor egy elég nagy visszalépés az előző szériához képest.

[ Szerkesztve ]

(#5140) evone válasza Tin (#5139) üzenetére


evone
őstag

Kezdem nem erteni miert ilyen dragak az uj gepek.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5141) Tin válasza evone (#5140) üzenetére


Tin
veterán

én meg azt nem értem, mi benne az akkora újítás. bár én 15"-os párti vagyok, de a következőt látom:
- erősebb proci (nagyobb fogyasztás, melegedés), amúgy minek
- ugyanazt tudó diszkrét videókari (de nem váltható, cserébe felpöccintett)
- magnézium rollcage eltűnése a kijelzőből (helyette valami egyszerűbb)
- új billentyűzet (ugyanazokkal a kezdeti gyerekbetegségekkel: hajlik)
- nagyobb méret, súly (igen, a t510 2 centivel szélesebb)
- oldalsó hangszórók (kényelmetlen)
- 16:9 kijelző (még kevésbé jó irodai munkára, az hogy ledes, nekem tökmindegy)
- új esata/powered usb, +1 usb port (ez pozitív)
- plusz feltehető aksi (pozitív, hogy opcióként létezik)
- nagyobb de barázdált touchpad (hát, jó, bár nekem az előző is megfelelt)
- oldalra rakott jack aljzat (az első picit kényelmetlen)

nekem ez összességében visszalépés. ami pozitív, az nálam a tökmindegy kategória, ami negatív, az meg nagyon fáj a használhatóság szempontjából.

(#5142) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Tisztelt Kollegák!

x40-em van, ami már nem mai fiú. Tul.képpen mindenre jó, amire nekem kell (office, net, email), mégis gondolkodok a váltáson. Szerintetek az x40 mennyire elavult?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5143) i400 válasza HarryPotter (#5142) üzenetére


i400
senior tag

ssd-t neki és minden ilyen gondolatod elszáll!

(#5144) TOZ válasza HarryPotter (#5142) üzenetére


TOZ
addikt

Ha mindenre jo, akkor ne gondolkodj 8-).
Hogy elavult-e... Nem mai darab, de a mai netbookok tobbseget igy is megeszi reggelire minden tekintetben.
Esetleg egy SSD-t rakhatsz bele, megdobbentoen megtaltosodik tole.

(#5145) Tim82 válasza HarryPotter (#5142) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezekre a feladatokra egyáltalán nem elavult. Én egyébként nem cserélném le a helyedben. Vennék bele egy nagykapacitású akkut, az 1.8" HDD helyett SSD-t, a RAM-ot maximumra bővíteném és lenne egy netbook-killer ultraportable-m. (Illetve én ugyanezt az utat járom végig, csak egy Toshiba Portege R100-zal.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5146) Rez_Grof válasza Tin (#5141) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Osztom a véleményed.
Lassan olyan lesz a T sorozat mint egy racer vagy fusi notebook.

Várom a Thinkpad T520 veyron vagy lexus lx editiont /kinomba röhögő smiley/

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5147) HarryPotter válasza Tim82 (#5145) üzenetére


HarryPotter
őstag

ssd-t mennyiért és hol lehet beletenni? tetszik, amit írtatok, én is legbelül így érzek.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5148) ^Clown válasza HarryPotter (#5147) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Például itt, de az ebay-en más márkájút jóval olcsóbban megkapsz.

(#5149) evone válasza Rez_Grof (#5146) üzenetére


evone
őstag

A lenovo kb mar csak meglovagalja a marka nevet, teljesen elgagyisodik az egesz...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5150) HarryPotter válasza ^Clown (#5148) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm. mégis, mennyi gyorsulásra számíthatok? akku üzemidőre is van jótékony hatása egy ilyen cserének?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.