Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) Tikakukac válasza ricsip (#119999) üzenetére


Tikakukac
titán

Durván piaci ár alatt mentek el a vasak, kiderült, hogy végtelen mocskolások mennek a háttérben és ez amiatt lehetséges, ezt mi többen megírtuk tényszerűen, normális hangnemben a notis topikba. Erre páran bekaptunk privátban 1-1 ügyvédi levelet, hogy xy és z pénzre lesznek itt majd perelve emiatt.
Kontaktultunk mi is saját ügyvéddel, sz@rtuk le, nem sokkal később a nick és a nagy gazda nick is repült. Tehát nem az aki ezt megírta.

Volt olyan is, meg még sokkal cifrább is. De az nem a radium sztori.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120002) S_x96x_S válasza kopi72 (#119993) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Szerinted ezeket meg lehet MO-n vasarolni majd US/UK bill-el ...

nem tudom , de van rá esély.
- valamelyik magyar Lenovo forgalmazónál egyedi rendelést adsz le és ott meg tudod adni a billentyűzetet, memóriát, képernyőt, .. ( pl. cég ... ) és ha szerencséd van - pár hét után leszállítják.
- vagy rendelsz az amazon.de / *.de / -ről .. és majd kiszállítják ..
- vagy vársz szürkeimportra - és folyamatosan nézed a hardveraprót
- vagy ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#120003) kopi72


kopi72
aktív tag

hat en meg bizok benne, h BARHOL a vilagban az EU-ban vasarolhato laptop US/EN bill-el. mert alapvetoen ez volt a cel, csak mar beletorodtem, hogy HU-val veszem es megrendelem es atszerelem +30 ezerert... De ugy tunik most, hogy meg az lazan sem tudod megvenni US/UK-val :-( mivel lett ez a vilag... az elso IBM thinkpad X-60-at US-el kertem magyarorszagon es meg is kaptam :-(

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120004) kopi72 válasza S_x96x_S (#120002) üzenetére


kopi72
aktív tag

basszus, ez ugyanaz, h nem tud igazi jarattal repulni pl Kretara ebbol a k@baszott f@s orszagbol, csak fapadossal, es amit meg letilt neha gorogorszag 1.5-2 orara mert csak, mert hogy csak szivassak oket.. En pl sosem akartam fapadossal repulni, de szerinted van lehetoseged massal? Nincs. es ez a lenyeg.. szopas, szopas, mint az angol/US billes laptop.. Itt kell elned, h elhigyje barki is akivel csetelsz... Es ez van!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120005) kopi72 válasza S_x96x_S (#120002) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szurkeimport? hat ide jutott egy EU-s orszag, h varni kell szurke import US/UK laptopra? Hat mi a joisten tortenik itten? Gorenje hutoert es commodore floppy drive-ert is mar ki kell menni megint???

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120006) Tikakukac válasza kopi72 (#120003) üzenetére


Tikakukac
titán

Most is működik, csak ne olyan boltban próbálkozz, ahol szikével vagdalnak SN-ket dobozokról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120007) S_x96x_S válasza kopi72 (#120003) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Amúgy ott van Bécs ( DE keyboard ) és Pozsony ( SK + CZ ) is,
hogyha Thinkpad-et akarsz vásárolni.
* geizhals.at + Thinkpad search
pl. Vonattal könnyen megjárható. ( feltéve, hogy nem az ország keleti részén élsz .. )

mivel a Forint árfolyam eléggé hullámzik,
és a hazai forgalmazók -érthetően- kockázatkerülők
ráadásul a hazai piac kicsi
Én nem várok gyors változást ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#120008) kopi72 válasza Tikakukac (#120006) üzenetére


kopi72
aktív tag

jo akkor adjal linket hol tudok, koszi!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120009) kopi72 válasza S_x96x_S (#120007) üzenetére


kopi72
aktív tag

keleti reszen vagyok es nem akarok eu-s billt venni, US kell vagy UK!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120010) HSM válasza ricsip (#119991) üzenetére


HSM
félisten

40AJ pl. a mechanikus, 40AC pl. a régi TB3-as, 40AN az újabb. Elvileg 40B0 az új univerzális TB4-es. Tapasztalatom egyikkel sincs, mennyire stabilak/megbízhatóak mostanság.

(#120011) Tikakukac válasza kopi72 (#120008) üzenetére


Tikakukac
titán

Már szerintem írtam, hogy usanotebook. Telefonálj rájuk.

Semmi különös nincs a kérésedben azért nem nagyon szeret senki ezekkel foglalkozni, mert mondjuk ki: dolgozni kell vele. A sima már készen stockon lévő hazai cuccokat meg kidobálja a CHS vagy Ramiris vagy tökmindegy és ennyi volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120012) azbest válasza kopi72 (#120008) üzenetére


azbest
félisten

úgy látom sorol egyedi konfigurációkat is, csak lehet rossz a szűrő, mert ha bekattintom a thinkpadet is, akkor nem mutatja azokat a customizálható billentyűs lenovo thinkpadeket, amiket meg egyébként mutat lenovo + angol bill szűréssel [link]

[ Szerkesztve ]

(#120013) kopi72 válasza azbest (#120012) üzenetére


kopi72
aktív tag

Koszi! megrendelem toluk.. Es bocs mindenkinek a flame-ert.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#120014) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Ismerősöm nézegetne munkára gépet, de szűkös a keret, hogy egy tisztességes P vagy T széria beleférjen. Ezt a ThinkPad E15 Gen 4-et nézte ki, ami beleférhet.
Bármi vélemény vagy tapasztalat róla akad-e?
A 32 GB RAM alapkövetelmény.
Ajánlottam volna ki P51-et vagy P52-est, de cég veszi neki, és csak új jöhet szóba....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#120015) ricsip


ricsip
addikt

Az miért van, hogy h. Spec finder-be beadok egy konkrét type kódot, és nem találja meg? Holott kilistáz 600+ másikat pl. T490-re, de pont az nincs a listában? Azok egyedi nagy cégek megrendelésére készültek, így nem publikus milyen komponensek lettek összelegózva azokba?

-

(#120016) vicze válasza Francia91 (#120014) üzenetére


vicze
félisten

Azt megkérdezhetnéd tőlük, hogy a 32GB RAM-ot hogy hozzák ki, fix 8GB forrasztott és 1db memória slot mellett. :P

Valamint 2TB SSD-vel nincs hivatalosan kínálva a gép, így az saját mókolásuk és nem gyári alkatrész, legrosszabb esetben valami consumer ami nem laptopba való.

Fentiből eredően ez se lehet igaz: "36 hónap hivatalos magyar gyártói jótállás"

(#120017) zsolti75 válasza vicze (#120016) üzenetére


zsolti75
senior tag

A sorozatszám alapján, úgy ahogy írod, "saját fejlesztés"
ami memoria vagy ssd hiba esetén okozhat meglepetéseket.

(#120018) vicze válasza zsolti75 (#120017) üzenetére


vicze
félisten

A 32GB továbbra is fizikailag lehelten, vagy 20 vagy 40 van benne, de 32 sehogy nem lehet 8 forrasztott mellett.

Micron megcsinálta az ortopéd 24GB-s modulokat desktop/serverbe, de SO-DIMM-ben még nem láttam.

(#120019) zsolti75 válasza vicze (#120018) üzenetére


zsolti75
senior tag

Tudom.
Engem nem zavar mit csinálnak, mert itthon én nem veszek gépet.

(#120020) vicze válasza zsolti75 (#120019) üzenetére


vicze
félisten

Hát... Az alapmodell, 370, ez 426, a általuk gondolt +16GB 10e, a +2TB 30e (és ezek kiskerárak), mondjuk nem találtam olyan lassú Nvme-t, ami 1500-öt tudna...
És akkor a rendelésnél majd koppan sz ügyfél, hogy 24GB, mert ellenőrizni nem fogják.
Ehhez hozzájön, hogy esélyesen nem gyári image lesz, hanem egy natúr Windows.
Hiába CRU-k a gariba már elég könnyen be lehet kötni.
Engem zavarna.

Szóval tessék alapmodellt venni, amibe nem nyúlkálnak bele és magad upgradeelni. 7db csavaron talán túlteszi magát mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#120021) Francia91 válasza vicze (#120016) üzenetére


Francia91
veterán

350 ezer + ÁFA a keret gépre. És csak új jöhet szóba... :U
Pedig ha használt szóba jöhetne, egy P51-es lenne a tökéletes választás, az tetszik is ismerősömnek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#120022) vicze válasza Francia91 (#120021) üzenetére


vicze
félisten

Ah... Meg van miért van upgrade rá, mert nincs hozzá Windows licence, ez OS nélküli konfig... Akkor az OS dolog nem igaz amit írtam, mert nem lesz rajta semmi.
Ez az OS-es...

(#120023) FoxiestFox válasza Francia91 (#120021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem a megfelelő emberekkel barátkozol ;]

(#120024) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

L szériával van valakinek tapasztalata, esetleg a T-vel összehasonlítva (elsősorban G2 érdekelne)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#120025) fatpingvin válasza i400 (#119892) üzenetére


fatpingvin
őstag

több ilyen emberkére lenne szükség. hiánypótló megoldás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#120026) Dr. Akula válasza i400 (#119892) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Komolyan tolja a csávó. A legjobban az tetszett, amikor a kábelen futó jelet fejti vissza. Tisztára mint főiskolán a felprogramozott chip bemérése oszcilloszkóppal. :)

(#120027) #39028480


#39028480
törölt tag

Sziasztok!
Laptopot készülök venni egy jó ideje..
Szerintetek megéri ? (P1 Gen 4)
Állítólag clearence van.
A notebookcheck-en azt írja hogy 80W-ra van limitálva az RTX 3070 GPU, ebben 3080 van.
Lenovo US link

[ Szerkesztve ]

(#120028) ricsip válasza ricsip (#120015) üzenetére


ricsip
addikt

Senki többet harmadszor?

-

(#120029) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kallódik valakinél T42 15" szép állapotú palmrest?
(T43-é is jó, csak FPR nélküli legyen).

(#120030) vargas0502 válasza FoxiestFox (#120029) üzenetére


vargas0502
tag

Szerintem nálam van, megnézem.

(#120031) tboldi válasza FoxiestFox (#120029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még azóta sem szereztem az X230-hoz, mióta kérdeztem itt, hogy bontott vagy új kínai. :D

(#120032) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Mivel összeépült az asztali kis ITX erőmű gépem, gondolkozok a 17,3"-os DELL Precision M6800-as után egy kisebb gépben, konkrétan egy ThinkPad P50-esben. Ez már modernebb hardverrel van, mint az M6800-as Preci, és hordozhatóbb is.
Attól hogy van asztali gépem, ugyanúgy szükségem van egy laptopra, amiben kraft is van, ha szükségem van rá

Kérdéseim:
- Ezekben mindegyik kijelző opció IPS, jók az információim?
- 2,5"-os merevlemezhez megvan minden benne, nem kell semmilyen keret és egyéb vacak hozzá?
- második M.2 SSD-hez ha jól tudom, kell műanyag cuccot venni, amivel be lehet tenni az SSD-t. Jól tévedek?
- Általános felhasználásra, kis CAD, alkalmi (nem új) játék bőven elég mai viszonylatban is?
- Windows 11-hez hogy viszonyul driveresen, és általánosságban
- Ezekben még van WLAN Whitelist, vagy gond nélkül cserélhetem a WLAN kártyát mondjuk egy Intel AX200-asra?

Mostmár eléggé elérhető árban vannak, és mivel az M6800-asom kb 100-110 ezerben eladható (és ritka is), nem kéne túl sokat ráfizetnem egy P50-esre

Válaszotokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#120033) Surfym@n válasza Francia91 (#120032) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nekem p51-em van, de p50hez is kellenek ezek a cuccok, ha bővítésben gondolkozol:
[link]
Jobb-os kábel + caddy + 2. m.2nek keret (+külön termal pad beszerzése ajánlott)

Van bal-os kábel is 2,5es ssd-hez, de az csak akkor kell, ha m.2esek helyett is 2,5est szeretnél (nyilván nálad ez nem opció)

Ha tudsz szerezz 4K IPS kijelzőset, azoknak a képe egy másik kávéház :)

Maxwell magos quadro vga-kkal vannek ezek szerelve, én Adobe-hoz használom őket (LR+PS) de már az AI-s feature-khöz kevés a kakaó sajna. CAD használatban nincs tapasztalatom.

Win11 felmegy rá, de pl 22H2 nem frissül, viszont hibajavítások azért jönnek. P50 CPU-ja biztos nem támogatott (reg buhera kell), P51 CPU-ját pedig utólag vették le a támogatott listáról (érthetetlen :D )
Stabil, nekem LR miatt kellett, jobban fut w11-en.

500/500 net mellett a p51gyári wifivel (5ghz) 220/220at tud (2 falon keresztül), de a note20ultra már 350/350-et, ennél szerintem a p50es wifi kevesebbet tud, érdemes frissíteni. Elvileg lehetséges: [link]

Szerezz hozzá dokkolót, pakold tele RAM-mal (4slot), 2*2tb 970evo+ m.2-vel használom, nekem bőven elég bele, legalább nem melegszik

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#120034) Francia91 válasza Surfym@n (#120033) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6800-asból a 7 mm magas 2TB-os HDD biztosan átmenne, esetleg gondolkozok a rendszermeghajtó M.2 SSD mellett egy másodikon később.
32 GB RAM elég, annyi van az asztali gépben is, bár lehetséges, hogy később bővítem maximumra, nálam szokás kimaxolni :)
AI funkciók nem kellenek, abban nem gond ha nem erős a Quadro kártyája. Kár, hogy a Win 11 által már nem támogatott a gép hivatalosan :(

Rálestem a linkre, jó hír, hogy minden trükközés nélkül rakható bele AX200-as kártya. Az M6800-asba is az került (Mini PCI verzióban), valamint az asztali ITX konfig alaplapja is azt kapta a gyári AC-s kártya helyett

Az asztali gép mellett már felesleges egy 4 kilós monstrum, hiába szeretem :)

Köszönöm válaszodat :R

Ha úgy állok, akkor rakom fel eladásra az M6800-asomat, és rápakolok egy P50-esre. 4K kijelzősöket néztem én is, az lenne a legjobb valóban. Hűtésileg a tesztek alapján nagyon jó a P50-es, korábban is ajánlották itt a topikban. Csak akkor M6800-as Precision lett a befutó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#120035) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

ugyan nem ThinkPad, de remélem elfér.
Adott egy 2 éves ThinkBook 13s-IML 20RR
kezd hangosodni a ventilátor, így kitakarítanám.

9db torx csavar ki és lejön a hátulja, nincs ezekben nagy talány ugye?
szerelés előtt kérdezek, mielőtt eltörnék valamit... :)

Aurea mediocritas

(#120036) donjohnson válasza AXisBOLD (#120035) üzenetére


donjohnson
addikt

nézz róla disassembly videókat a youtube-on: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#120037) azbest válasza AXisBOLD (#120035) üzenetére


azbest
félisten

ha jól látom ez lehet a hw maintenance manualja [link]
Vannak benne képes, részletes lépések. Meg youtube is lehet van már videó hasonló műveletről mellé.

[ Szerkesztve ]

(#120038) AXisBOLD válasza donjohnson (#120036) üzenetére


AXisBOLD
addikt

+#120037 azbest

köszönöm :R

Aurea mediocritas

(#120039) donjohnson válasza AXisBOLD (#120038) üzenetére


donjohnson
addikt

meg még annyi, hogy ha nem akar lejönni a hátlapja a csavarok kiszedése után, akkor ne csavarhúzóval nyúlj közé hanem régi bankkártyával, vagy más plasztik kártyával hogy ne sérüljön.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#120040) AXisBOLD válasza donjohnson (#120039) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát próbáltam mindenféle műanyaggal (plasztik kártyával mondjuk pont nem), de van nem fért bele, vagy elhajlott. sehogy se tudtam leszedni :(
nem tudom mi legyen, feszegetni nem akarom.

ha a plasztik kártyát kicsit vékonyabbra vágom az jó lehet?

Aurea mediocritas

(#120041) donjohnson válasza AXisBOLD (#120040) üzenetére


donjohnson
addikt

ha kiszedtél minden csavart, akkor le kéne jönnie pedig. :(
igen, keress valami vékonyabbat, aztán ha befér már, plasztik kártyával húzd végig a szélén a kettő között, hogy pattogjon szét.
a lényeg, hogy ne fémmel nyúlj alá hanem műanyaggal és keresd meg azt a részét ahol jobban engedi.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#120042) ricsip válasza AXisBOLD (#120040) üzenetére


ricsip
addikt

Ehhez már speckó célszerszám kell: lehet venni ilyen telefonszétszerelős készletet, abban van műanyag "pajszer" , aminek olyan vékony lapos a vége, amit be lehet tolni az összeillesztés vékony hézagjába, és aztán lehet szétfeszegetni óvatosan de azért megfelelő erővel. Erős fény mellett lehet látni hol vannak a laptop belsejében a tartó pöckök, ott érdemes szétfeszegetni.Ja, és ezek a tartó pöckök szeretnek letörni, ha az első alkalommal csinálod ;)

-

(#120043) AXisBOLD válasza donjohnson (#120041) üzenetére


AXisBOLD
addikt

+ #120042 ricsip

köszi mindenkinek, nekifutok még egyszer.
lehet előtte keresek ehhez való műanyag szerszámot, nem szeretek kókányolni, mert abból valami balul fog elsülni...

Aurea mediocritas

(#120044) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!

Létezik olyan gyűjtőoldal ahol a T és W szériás Thinkpad-ek official dvd driver lemezei vannak fent pl: iso formátumban vagy másik formátumban? (Az sem lenne hátrány ha le lehetne tölteni.) Nyilván ameddig még járt ezekhez a gépekhez dvd vagy cd lemez.. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#120045) FoxiestFox válasza vargas0502 (#120044) üzenetére


FoxiestFox
félisten

archive.org
Keresés: gép típusa recovery

(#120046) Francia91 válasza vargas0502 (#120044) üzenetére


Francia91
veterán

Esetleg itt

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#120047) vargas0502 válasza Francia91 (#120046) üzenetére


vargas0502
tag

Köszönöm szépen, ilyenre gondoltam.

@FoxiestFox szintén köszi szépen a segítséget.

(#120048) FoxiestFox válasza vargas0502 (#120047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha régi gépeket frissítgetnél recovery telepítés után, ajánlott a Legacy Update, az OS frissítéséhez, majd a SDI, a driverekhez.
Megkönnyíti az ember életét mindkettő.

(#120049) vargas0502 válasza FoxiestFox (#120048) üzenetére


vargas0502
tag

Köszi szépen.

(#120050) ricsip válasza ricsip (#120028) üzenetére


ricsip
addikt

Ok, akkor kérdezek mást:

a spéci OEM Samsung NVME SSD-t egy T490-ben standard Samsung 980-ra cseréltem. Az OEM SSD-re az volt írva h. OPAL (de ahogy látom létezik OPAL2 változat is, de nem tudom ez releváns-e a kérdés szempontjából), a 980-ra nincs ilyen írva. Ennek ellenére a 980-as is tud ÁLLÍTÓLAG encryption-t a datasheet-je alapján. Viszont azt észrevettem, h. az F12 menüben az OEM SSD-vel volt egy ilyen:

Please use “ThinkShield Secure Wipe” feature for ThinkPad 2019 or later models by following below steps:
Reboot the system
Press F12 key to load BIOS boot menu
Press tab to switch to App Menu
Select "ThinkShield Secure Wipe" from the list

--> a 980-at bepakolva eltűnik ez a menüpont az F12 menüből. Ez az OPAL hiánya miatt van? Ezen kívül h. nincs secure wipe, vesztek valamit az encryption funkcióból? Application szintű megoldás (pl. Windows Bitlocker szoftver-only módban) marad az OEM beépített natív SSD-hardveres encryption helyett?

-

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.