Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) evone válasza rankesz (#6500) üzenetére


evone
őstag

Sztem ez egyeni lehet, nalam a T61nel sincsen Win7en. ( ott is panaszkodtak ra )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6502) rankesz válasza evone (#6501) üzenetére


rankesz
veterán

Ha elolvasod a saját hsz-ed akkor látod hogy valóban egyéni, neked nem merül, másoknak mind igen :))

(#6503) TOZ


TOZ
addikt

Lehet, hogy most kirohogtok, de sleep kozben azert kene, hogy meruljon nem?!
Hibernalt allapotban nem szabadna merulnie. Vagy en ertek felre valamit?

(#6504) evone válasza TOZ (#6503) üzenetére


evone
őstag

:DDDD Telleg. Sztem ez felre lett irva, sleep kozben johogy merul, de masok hibernalas kozbeni merulesre panaszkodtak regebben. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6505) tomi.tomi válasza evone (#6504) üzenetére


tomi.tomi
tag

Sleep közben merül, nekem korábban hibernálás alatt is merült.
Vistán van rá javítás: LINK.
Win 7-nél valahogy sikerült beállítani a power managerben, hogy most az általánosan használt energiasémánál nem merül (természetesen nem emlékszem, hogy hogyan). Ha véletlenül másik sémánál hibernálok, akkor igen. Tehát Win7-nél ez valami beállítás lesz, nem hiba.

(#6506) rankesz válasza TOZ (#6503) üzenetére


rankesz
veterán

Ja de nem mindegy hogy milyen gyorsan merül. Persze hogy merül sleep közben, hiszen bizonyos alkatrészeket áram alatt tart. De ha sleep közben majdnem ugyanúgy merül mintha menne az már gáz...

(#6507) tomi.tomi válasza rankesz (#6506) üzenetére


tomi.tomi
tag

A T400-am 9 cellás akkuja kb 6-7 napig tartana alvó módban. Nálam ezzel nincs gond.

(#6508) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy Lenovo T500-am. Gyárilag Vista Business volt hozzá, amit elhamarkodottan levettem róla a recovery particióval együtt. Most visszatenném, de nem tudok telepítőt szerezni hozzá. Az IBM Magyarország szerint is 2012.07-ig garis a gép, de szerintük jelenleg nem rendelhető német nyelven a Vista Business, merthogy németektől származik a gép. Tudtok valami megoldást, hogy vissza tudjam állítani a gyári állapotot? Vista matrica a gépem alján van, szóval az nem gond.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6509) Shadowfax válasza pcMANiac (#6508) üzenetére


Shadowfax
addikt

info@delta.hu -ra (Delta Services Kft) írsz levelet a gép pontos típusszámával (type) és a szériaszámmal (serial). Ők eddig mindenkinek segítettek, akinek garis volt a gépe és hasonló problémája volt. A levélre lehet, hogy nem válaszolnak rögtön, csak majd 2-3 hét múlva írnak, ha megjöttek a lemezek.

(#6510) pcMANiac válasza Shadowfax (#6509) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Köszönöm, teszek egy próbát! :R :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6511) rankesz válasza tomi.tomi (#6507) üzenetére


rankesz
veterán

Volt T400-am, azt a tipust nem érinti a hiba.

(#6512) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Ja még valami. Nem tudjátok, a vista business-en lehet nyelvet cserélni nyelvi csomag letöltéssel, mint az ultimate vista-n? Keresem a microsoft-nál, de nem találok erről semmit. :F

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6513) Otisz válasza pcMANiac (#6512) üzenetére


Otisz
őstag

1. Felrakod a Windows 6.0-KB942903-x86.msu-t (ha 32bites)
utána restart
2. Win update-nél kipipálod a Hungary nyelvet, és telepíted
3. Vezérlőpult, régio és languages ott átállítasz mindent magyarra, majd restart
done

(OO[IIII][IIII]OO)

(#6514) ragereza válasza buherka (#6455) üzenetére


ragereza
csendes tag

Először is köszönöm a segítőkészséget, szétszedtem kipucoltam, de nem igazán volt poros a lamellák között is rendesen átlátni, viszont a hőmérsékletek nem igazán változtak a gpu 68-72 °C, a proci is a régi 44-45°C helyett 55 °C körül mozog.
Lehet nem ártana újra pasztázni, de ehhez szerintem beviszem a delta szervizbe, úgy is kíváncsi vagyok a hozzáállásukhoz.:)

(#6515) karamblo


karamblo
tag

Segitség kellene, emberek. 4-5 órai netezés után a képernyő szakadozik, szövegtöredékek tünnek fel, majd egy harsány kiabálás után leáll a windows. ujraindit fohászok után , minden tuti., megint 3-4 óra , ugyanaz alapból. haveri közlés: valószinűleg haldoklik a video-kártya-hűtő.nem akarok hülyén meghalni, valaki hozzáértő homályositson fel!

(#6516) karamblo válasza evone (#6456) üzenetére


karamblo
tag

gyönyörű a gép, gratulálok. nekem x31-esem van, szintén naygon szép állapotban, de már vadászok a klasszikus ThinkPad-ekre,hiába, a szenvedély hatalma. üdv.

(#6517) Gondwana válasza karamblo (#6515) üzenetére


Gondwana
addikt

Épp egy hasonló történet zajlik itt, a környékemen:
Így kezdődött, és most itt tart a dolog.
Ha az X31 viselkedik így, lehet, hogy a VGA hűtéssel van a gond: csak egy alulemez a billentyűzet alatt, még csak hőhídja sincs a CPU hűtő felé. (ha jól emléxek ezeknél az Ati 7000-knél a RAM is a chipbe van integrálva, de ez nem 100%)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6518) pcMANiac válasza Otisz (#6513) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6519) karamblo válasza Gondwana (#6517) üzenetére


karamblo
tag

Kösz , mester. Nekilátok a reparálásnak. Te már sok hasznos tanáccsal láttál el, nagyon köszönöm.LÁTLAK, GONDWANA. :R :R

(#6520) SNor válasza brd (#6444) üzenetére


SNor
tag

Hmmm, megjegyzem. Még jól jöhet. Köszi:S!

(#6521) SNor válasza q13579 (#6494) üzenetére


SNor
tag

Ha megvan az FRU, hívd fel, egy kedves hölgy veszi fel:
IBM Spare Stock Request Handler
1117. Budapest Budafoki út 60.
tel: (00-36-1) 481-0532

FRU alapján mond árat, én T60-hoz vettem tavaly év vége felé. ~13e volt a vége, de vettem kupakokat is, szóval ~11e lehetett a ventis heatpipeos cucc. pár hét míg megjön. A részleteket telefonon elmondják.
Üdv:S!

(#6522) buherka válasza Gondwana (#6517) üzenetére


buherka
addikt

Írtam a spanodnak a hirdetésébe...hátha. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6523) buherka válasza ragereza (#6514) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is volt dolgom a Deltásokkal...nem is egyszer.
Pozitív és negatív élmény egyaránt.

Sok szerencsét :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6524) evone


evone
őstag

Windows ala tenyleg kell az X41nek SSD, Linuxon egyaltalan nem veszes.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6525) _ak_


_ak_
addikt

Nem rég jöttek ki új intel GM45 driverek T500/400-hoz. 64-bites és 32-bites link.

Let's begin, de gozaimasu!

(#6526) pcMANiac válasza _ak_ (#6525) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Kár, hogy dupla vga-s T500-hoz ez nem jó. Talán egyszer majd azt is frissítik. :U

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6527) evone


evone
őstag

Undervolttal nem melegszik az X41 szinte egyaltalan. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6528) TOZ válasza evone (#6524) üzenetére


TOZ
addikt

Milyen lehet ez a HDD winnel?! En linuxxal kaptam tole agyhugykovet...

(#6529) Napfénysüti válasza TOZ (#6528) üzenetére

Winnel kaptál volna egyből az agyadba egy Fatal Errort aztán meg Shut Down. ;]

Més que un club!

(#6530) evone válasza TOZ (#6528) üzenetére


evone
őstag

Egyaltalan nem gaz, csak nem kell allandoan bootolni vele. :)

Csak finnyasak vagytok, nem olyan lassu ez. :P

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6531) taltos


taltos
senior tag

No, megvolt a billentyűzet csere a T500-asomban. ALPS helyett MNB vagy mi lett. Itt nincs a korábban tapasztolható flex, bár a billentyűk kicsit keményebbek, de sokkal komolyabb benyomást kellt. Szeretem! :)

Egyébként a csere helyszíni garanciával ment végbe (mert mint korábban írtam, vásároltam hozzá), ami ilyen nagy távolságnál (Bp-től) és FRU (Keyboard) esetén abból áll, hogy a cserealkatrészt hozza és viszi a futár. Szóval ma volt egy kis "ismerkedjünk a gépünkkel" félóra. :)

No mindegy, örülök! :)

(#6532) TOZ válasza evone (#6530) üzenetére


TOZ
addikt

Ha te mondod. En meg ugy szocializalodtam a sima AT hazakon, hogy a gepet ki kell kapcsolni. Aztan igy maradtam.

(#6533) HarryPotter válasza evone (#6530) üzenetére


HarryPotter
őstag

hát....nem tudom, de az x40 eredeti hdd-je NAGYON lassú volt. Engem iszonyat módon idegesített. SSD-vel meg olyan, mintha valami "kórájhét" szaladgálna benne, nem pedig a jó öreg dothan. Eszeveszett mértékű a különbség az ssd javára.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6534) evone válasza TOZ (#6532) üzenetére


evone
őstag

Nem kell szoszerint komolyan venni, csak mondtam hogy nekem elegge gyors arra amire kell, csak a kattogas zavar.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6535) TOZ válasza evone (#6534) üzenetére


TOZ
addikt

Erted te a viccet, csak nem szereted 8-)

(#6536) evone válasza TOZ (#6535) üzenetére


evone
őstag

Iszonyatosan rossz napom van ma.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6537) rankesz válasza evone (#6536) üzenetére


rankesz
veterán

lesz ez még így se! ;)

(#6538) lapa


lapa
veterán

volt korábban pár kérdésem a dokkokkal kapcsolatban. mostanra nagyjából tudom a válaszokat, gondoltam megosztom ha valaki rákeresne. bónuszként pár lényeges apróságot megosztok az ac/dc adapterrel kapcsolatban is.

advanced mini dock:

-fogyasztás elhanyagolható, 1w alatti.
-dokkolva nem műx a noti vga és ethernet csatija, de az usb és fülhallgató igen.
-a dvi csak digitális, a 4 analóg pinnek helye sincs. fullos kábellel nem kompatibilis.

slim ac/dc adapter:

-dugasz katasztrófa, mert dupla magasságban áll ki hátul.
-minden kábelen van legalább 1 böszme bumszli. nem hengeres, hanem böszme. ugyanez nem jellemző az előző, még nem annyira slim ac /dc kombó adapterre.
-az Y kábel a mobil párhuzamos töltéséhez szintén köcsög bumszli.
-az Y kábellel a gyakorlatban csak a noti mögé lehet rakni a töltendő eszközt, mert max 10 centire lehet a noti (dupla magas) dugaszától. nevetséges.
-az előző kapcsán próbáltam normál usb-s tipet és egy usb-b --> mini usb kábelt kombinálva tölteni egy mini usb-s eszközt, de azt nem akarta.
-az Y kábel üresjáratban (tehát csak notival) +0,6w fogyasztás. szintén közröhely.

az Y kábeles szenvedés frappáns vége az, hogy ha az ember rövidre zárja a normál mini usb kábel adat ereit, akkor az usb ún. dedikált töltő módba kapcsol és tölti a kikapcsolt eszközt is. pedig nekem végülis csak emiatt kellett volna valami egyszerű töltő.

(#6539) taltos válasza lapa (#6538) üzenetére


taltos
senior tag

Ha jól emlékszem (valahol olvastam), akkor az advenced mini dock-kal lehet két kijelzőt egyszerre használni, ugye? Mármint két külsőt.

(#6540) lapa válasza taltos (#6539) üzenetére


lapa
veterán

ezt passzolom. van rajta egy dvi és egy rgb. ha úgy jön össze a dolog, akkor teszek majd egy próbát, de ahhoz még kell egy kábelt rendelnem.

meg ez nekem ubuntu, szóval szerintem azt nvidia driver egyszerűen összefossa magát amint meglátja azt a sok melót egyszerre. jelenleg arra se képes, hogy külön kikapcsolja a képernyőket meg ilyenek, nem hinném hogy el tud számolni háromig.

[ Szerkesztve ]

(#6541) bwoay válasza lapa (#6538) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor te lényegében az új ultraslim adapterről írsz, ha jól veszem ki a szavaidból

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6542) taltos válasza lapa (#6540) üzenetére


taltos
senior tag

Ezen jót nevettem. :D

Egyébként megköszönöm, ha sikerül kipróbálnod. Jó lehetne két nagy monitorral dolgozni. :)

(#6543) lapa válasza bwoay (#6541) üzenetére


lapa
veterán

igen. bocsánat, ha félreérthető. ugyebár a korábbi nem slim semmilyen szempotból, cserébe megkíméltek a melegedő bumszliktól és a csatlakozó is elviselhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#6544) evone


evone
őstag

X41en kb 1 perc a Windows XP boot.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6545) mv válasza evone (#6544) üzenetére


mv
aktív tag

Frissen telepített XP?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6546) evone válasza mv (#6545) üzenetére


evone
őstag

Igen. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6547) mv válasza evone (#6546) üzenetére


mv
aktív tag

Akkor lesz az még olyanabb is. ;]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6548) evone válasza mv (#6547) üzenetére


evone
őstag

Ha nem telepitek ra semmit, es defragolok akkor semmi gondnak nem szabad lennie, illetve a prefetch fileokat is torolgetem, akkor maradnia kellene mindennek eredetiben. :)

SSD-vel biztos jobb lesz, nagyon jo kis masina ez.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6549) bwoay válasza lapa (#6543) üzenetére


bwoay
nagyúr

de, van egy korábbi slim, meg egy mostani ultraslim, ami nemrég jelent meg. mindegyik cserélhető csatikkal bír, de a kétfelé ágazó csatlakozó, amivel egy USB-s eszköz is tölthető egyidejűleg, tudtommal az ultraslim sajátja, ebből gondoltam, hogy arról írsz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6550) mv válasza evone (#6548) üzenetére


mv
aktív tag

Milyen SSD-t tervezel? Egy Kingspecet vagy esetleg egy Lenovo FRU-s darabot a PH-ról?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.