Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Napfénysüti válasza evone (#5349) üzenetére

Asszony R61e-jén sincs tapipad. Esetleg egy olyat? ;]

Persze csak vicceltem. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5352) spyduck válasza #00784640 (#5350) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ja igen ezt kihagytam, tul.képpen erre lettem volna kíváncsi bár én konkrétan GB-re gondoltam.

(#5353) Prom válasza #00784640 (#5350) üzenetére


Prom
tag

Külön meglehet nézni a waranty lookupban hogy magyarországon is érvényes e a gari..

(#5354) Tin válasza mdk01 (#5347) üzenetére


Tin
veterán

teljesen értem a szempontjaidat, húgom is tervez néha ha bejön valami, épp ezért vettünk neki is a T500-at. de tervezésre jobb a W sorozat, 15 vagy 17 collban, és inkább fullhd felbontásban. azért ezek, mert a kártyáik játékban kb ugyanazt tudja mint a T sorozaté, de opengl-re vannak optimalizálva, szóval CAD-ban komolyan kijön az előnye. meg azokban van színkalibráló, lehet bele kérni rajzpadot, a 17-esben még opcionális kihúzható képernyő is van. a W710 meg már 4 memória slottal rendelkezik, szóval "olcsón" lehet 8G ramod (4x2G modul). bár, ha semmi "nagy" dolog nincs benne, bőven elég lehet a T sorozat videókarija. viszont figyelj, mert a T510 már 16:9-es felbontású! "irodai" munkánál ez a nyújtott képernyő már zavaró, függőlegesen kevés a hely.
a 15-ös mérettel egyetértek én is. ami annál kisebb, az nekem kényelmetlen, ami nagyobb, az meg feleslegesen nagyobb. legalábbis nekem.
a nagy del meg szerintem csak marketingfogás. ha az ember megszokja pár hét alatt, tökmindegy mekkora:)

(#5355) ^Clown válasza mdk01 (#5297) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ettől beborultam az asztal alá :C

(#5356) carrot


carrot
tag

X40 nemsoká upgrade time lesz (ssd+ddr). Win 7 után olvastam. Tudom, nincs chipset driver, vlmi kikerülős módszer meg van, de az hosszú.. Olvastam egy "rövidebbet" a forum.thinkpads.com-on (fentről 4ik post), nem copyzom be az egészet, de így kezdődik:
"I have Win 7 Ultimate up and runing on a X40 ( 512Mb)
Faster than XP Pro.
Here's what I did to have it work...."

Próbálta valaki? Vagy hoax...

(#5357) evone válasza mdk01 (#5347) üzenetére


evone
őstag

majd nem ezeket mondod ha kihal a gepedbol a venti. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5358) HarryPotter válasza carrot (#5356) üzenetére


HarryPotter
őstag

nekem volt az x40-emen win7, de a RAM-om 1,5 GB. Az aero effectek értelemszerűen nem mentek, de minden más szépen futott, chipset driverem nem volt, de nem is hiányzott ( :DDD ). Kb. az XP sebességét hozta érzésre. szerintem nem lesz gondod vele, ha van plusz ram-od. ssd-vel pedig egy álom.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5359) Prom


Prom
tag

Valakinek kellett 4cellás aksi T400ashoz nem emlékszem kinek igértem :DDD :))
irjon üzit!!! :R

(#5360) mdk01 válasza Tin (#5354) üzenetére


mdk01
addikt

A W sorozat már nehéz nekem ahhoz hogy az ágyba az ölembe legyen, és még a pénztárcám sem bírná el.:) Nekem nincs szükségem a W-re mert nem használnám ki.
Simán ellennék egy T-vel és egy erősebb VGA-val.
ACAD-ba rajzolok 2D-t és még a 2010 is frankón elmegy, de bőven elvagyok a 2006-tal is.
A 3D-s SketcUP-pal és a 3DMax-szal vagyok meglőve.
Csak a T sorozat játszhat.

Clown: Egészségedre.:)

Evone:
Ha behal majd kicseréltetem gariba, 2év után meg eladom a gépet úgy, hogy előtte majd megint kicseréltetem. Viszont nem sokat szoktam napi szinten rajzolni így nem kell túl sokszor mennie a ventinek ergó nem fog annyira kopni.
Aztán 5év múlva meg úgy is visszatérünk a T42-re nem?:DDD

Nagyon szíven ütött a T61-en ventije úgy látom.

Üdv.

(#5361) Napfénysüti válasza Prom (#5359) üzenetére

Asszem Mészike volt az illető. :K

Més que un club!

(#5362) i400 válasza mdk01 (#5360) üzenetére


i400
senior tag

evone szívét így ütötte meg a saját T61-e :DDD

(#5363) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

par napja beleptem en is a klubba, egy T400s-t sikerult vennem.. osszessegeben baromira tetszik a gep, de egyvalamivel nem vagyok kibekulve: a kijelzo nagyon gaz, a feketet hirbol sem ismeri, es valahogy kicsit olyan opalosnak nez ki.. T400s tulajok, mit gondoltak errol? nektek is szar az LCD?
meg egy kerdes azokhoz, akiknek van Ericson WWAN kartya a gepeben: a GPS milyen gyorsan talal poziciot? nekem eddig nem nagyon volt vele szerencsem, mondjuk lakasbol probaltam, es az ido is eleg szar volt..

in asm we trust

(#5364) Mészike válasza Prom (#5359) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!! :)

(#5365) Mészike válasza sghc_toma (#5363) üzenetére


Mészike
aktív tag

Én is panaszkodtam annó, hogy furcsa a T400 kijelzője. Asszony R61-esének szebb a képe.

(#5366) Napfénysüti válasza sghc_toma (#5363) üzenetére

T400-amnál én is a kijelzőt tartom a leggyengébb pontnak. Ez van sajna. :U

Més que un club!

(#5367) mdk01 válasza i400 (#5362) üzenetére


mdk01
addikt

Hát kb. jah.:)

Amúgy jó kis videó és talán nem is olyan nagy gond hogy nem olyan vastag merev műanyagból készül a gép mint a legtöbb márka notija, mert sztem ott a merevítést a burkolat adja nem a belső váz.
Bocs ha ez nektek egyértelmű volt, de nekem eddig nem.:)

Üdv.

SGHC_toma:Én leírtam anno a tapasztalataimat. Keresőbe írd be a "GPS"-t és azok a hsz.-k között nézz szét.

[ Szerkesztve ]

(#5368) Prom válasza i400 (#5362) üzenetére


Prom
tag

Ezen a videon nekem az a érdekeség hogy miért esik le a kijelzö keret amikor vagy 5 csavaral van leszoritva.. de durva hogy miylen videok vannak arról hogy zuzák széét öket :DDD :O

(#5369) Rez_Grof válasza sghc_toma (#5363) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A GPS először lassan kell életre, és szabadba próbáld. Volt már kezemben T400s ott nem tünt fel, hogy opálos lenne, de meg nézem ha kerül egy a közelembe, fényerő állítgatás nem segít rajta?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5370) mdk01


mdk01
addikt

Érdeklődnék hogy a WIN7 igénylésnél a Jun.26 - jan.31. időszak a gépek vásárlásra/aktiválására értendő vagy maga az igénylés benyújtására?.

Én az első varriációra tippelek de ez csak tipp.

köszi

(#5371) evone válasza i400 (#5362) üzenetére


evone
őstag

Lehet h pont az en gepemet teszteltek igy, aztan azert ilyen fos minden rajta. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5372) evone


evone
őstag

Lenovo T410 gets unboxed, handled - engadget

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5373) Mészike válasza mdk01 (#5370) üzenetére


Mészike
aktív tag

Én úgy tudom, hogy már nem lehet igényelni.

(#5374) mdk01 válasza Mészike (#5373) üzenetére


mdk01
addikt

Hát én félórája megint végigcsináltam az igénylést csak nem OK-ztam le.

Sztem lehet még igényelni és az időszak az aktiválásra/vásárlásra vonatkozik.
Nem tudom....

(#5375) Tin válasza mdk01 (#5374) üzenetére


Tin
veterán

nemrég linkeltem...

utolsó vásárlás időontja: január 31.
utolsó rendelés feladása: február 28.
utolsó számlaküldés időpontja: március 5.
utolsó fizetésnap: március 15.

ha 31-e előtt vetted, nyugodtan leadhatod a rendelést...

(#5376) mdk01 válasza Tin (#5375) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm.

Üdv.

(#5377) Anklar válasza mdk01 (#5374) üzenetére


Anklar
csendes tag

még lehet de csak egy ideig és csak ha jan 31 előtt vetted

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad R400

(#5378) bwoay válasza sghc_toma (#5363) üzenetére


bwoay
nagyúr

a kijelző az szar, mondjuk engem nem zavar, pláne, hogy opálosnak viszont egyáltalán nem találom. lófasz betekintési szögek, hát az megvan, de amúgy engem max az zavar(na), hogy ennyi pénzért (mármint ha bolti áron vettem volna), de a használati értékéből számomra semmit nem von le a dolog. GPS: nem T400s-ben, hanem x200s-ben próbáltam, valamit látott, aztán nem volt türelmem kivárni. Úgysem jó semmire, nekem nem emiatt volt fontos a WWAN ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5379) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

kosz mindenkinek a valaszokat!

mdk01: ehh, kereso.. az valahogy eszembe sem jutott :B

Rez_Grof: fenyero csokkentese valamennyit segit rajta, de ez kb. annyit jelent, hogy nagyon szarbol siman szar lesz..

bwoay: nekem egyaltalan nem is volt fontos a WWAN, csak ha mar bent van, gondoltam kiprobalom..

in asm we trust

(#5380) Khaal


Khaal
őstag

Thinkapd Port Replicator II DVI csatiján ki lehet valahogy hozni 1280x1024-nél nagyobb felbontást? Hivatalosan tudom ennyi a maximum, de ha esetleg tud valaki megoldást amivel többet is ki lehet belőle hozni, ne kíméljen.
D-Sub-on keresztül sajnos elég homályos a kép, pedig ott ki tudja rakni az 1680x1050-et is.

(#5381) csiktor


csiktor
tag

Sziasztok!

Én is a GPS-el küzdök egy X200-ason, win 7 alatt.

Szériaszám alapján ez a kártya van a gépben:
ERICSSON F3507G VODAFONE ADAPTER CARD FR

Drivere fent van, SIM kártya benne, a mobil net megy is szépen (pannon). Eszközkezelőben létrehozott COM7 GPS portot is.

Elindítom a TV GPS-t, Start. Kint volt negyed órát a gép a teraszon (szabad rálátás az égre) és semmi. Mindenhol N/A.

Előfordulhat olyan, hogy nem lett "bekötve" a gps rész, csak a wwan? Ki milyen drivereket telepített fel?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#5382) Mészike válasza csiktor (#5381) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem is ilyen kártya van a gépbe, de még soha nem próbáltam a GPS részét. Este kipróbálom.

(#5383) Rez_Grof válasza csiktor (#5381) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nekem szépen elindult a GPS, igaz szerintem kicsit pontatlan. De majd ma egy kap próbát, mert van hozzá update.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5384) bwoay válasza csiktor (#5381) üzenetére


bwoay
nagyúr

én az F3507 drivert :) viszont ez még Vista alatt volt, legyalulás után fel sem raktam a GPS alkalmazást, mivel 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem akarok notebookkal navigálni. Nade majd felrakom legalább a GPS telepítőt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5385) csiktor válasza Rez_Grof (#5383) üzenetére


csiktor
tag

És mennyi időt kellett várni indítás után?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#5386) sghc_toma válasza csiktor (#5381) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ma delelott szep tiszta ido volt, kint az erkelyen kb. 10-15 perc alatt talalt poziciot.. azt nem tudom, milyen pontos, nem progival neztem, csak a soros porton kapott NMEA sentence-ekbol lattam, hogy sikerult.. estefele kiprobalok par linux-os navi szoftvert, meg esetleg virtualis gepen iGo-t..

in asm we trust

(#5387) TOZ


TOZ
addikt

Ma delutan felraktam egy windows7 ultimatet a T61-re. WU felrakott mindent, SU detto. Az az erzesem, hogy folyamatosan megy a ventilator. Mit nem allitok be jol?
(Nem igen ertek a TP-ek wines konfigolasahoz, osszvissz egyszer egy T42on hasznaltam XP-t nagyjabol 2 hetig, amig nalam volt a gep.)

(#5388) evone válasza TOZ (#5387) üzenetére


evone
őstag

Honnan szedted le a power managert? Ugye nem arrol a betas lenovo oldalrol? Innen probald meg, az uj power managerrel ( 3.12 ) meg power management driverrel ( 1.55 ) már nem megy allandoan a venti. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5389) TOZ válasza evone (#5388) üzenetére


TOZ
addikt

SU amit adott.
3.11a a Power Manager
A driver meg nem tudom. Lehet erdekesen hangzik, de igazabol fogalmam sincs, hogy hol keressem 8-)

(#5390) _ak_


_ak_
addikt

bwoay, szerintem törölhető már a "Folyamatosan bővülő Windows 7 driverek.
Itt."
az 1.hsz.-ből. Ne hogy tényleg csak összezavarja azt, aki véletlenül elolvassa az 1.hsz.-t.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5391) TOZ


TOZ
addikt

Nem usszatok meg mara ennyivel 8-)
A Thinkvantage toolboxnal el lehet valahogy erni, hogy ne uljon folyamatosan a talcan?

(#5392) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy T400 -asom, eredetileg Win Vista Business -el vettem.
Most megrendeltem (és már meg is kaptam) a Windows 7 update kit -et hozzá.

Telepítette már valaki? Hogyan működik?
Ha felrakom, akkor a Recovery partíciót is átírja?
Ha egyszer felraktam, akkor a Vista -t többet nem tudom felrakni/aktiválni?

Azért lenne lényeges, mert szeretném kipróbálni, de van pár fontos programom ami nem biztos, hogy fut Win7 alatt, és ha nem mennek, akkor maradnék a Vista -nál..

Előre is köszönöm a segítséget!

Z :)

(#5393) gecsoz válasza Tin (#5375) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Megrendeltem, írtak, hogy kérik a számlát, nekiálltam előkeresni, aztán mire előkerestem írtak, hogy postázva a cucc. Azóta meg is jött. Akkor mégsem kell számlát küldeni?

(#5394) evone válasza TOZ (#5391) üzenetére


evone
őstag

Jobb klikk a talcan, toolbars > es ott latni fogod. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5395) evone


evone
őstag

Lenovo ThinkPad T410 Review - Notebookreviewes cikk. :) Engem ez meggyozott.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5396) Mészike válasza gecsoz (#5392) üzenetére


Mészike
aktív tag

Ez sima telepítő dvd. Nem recovery. Hogyha kell, és megoldható a személyes átvétel, akkor Neked is át tudom másolni a gyári Win7 recovery-t :)

(#5397) Tin válasza gecsoz (#5393) üzenetére


Tin
veterán

hát sztem szkenneld be és küldd el, az a tuti, nehogy később para legyen belőle. 5p az egész, úgyse olvassák el a magyar számlát:D

(#5398) Tin válasza evone (#5395) üzenetére


Tin
veterán

elég "baráti" review lett:)

notebookcheck-es részletesebb, és őszintébb is. de ami nekem lejött ezekből:
- bika proci, jó videokártya (gyengébb az atinál de jó)
- több port
- gyengébb kijelző erősítés
- jobban melegszik, többet megy a venti
- jó PM (erősebb proci miatt kb ua)
- nincs váltható videó

a lényeg sztem ez: While it would be hard to say it is worth upgrading a T400 to this newer model--if you have an aging T60 or T61--now might be the time to upgrade.

de amúgy jó kis gép. lassan jöhetnének a T510 review-k is!:)

(#5399) bwoay válasza evone (#5395) üzenetére


bwoay
nagyúr

tudjuk, hogy mar nagyon vartad, hogy valamelyik meggyozhessen ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5400) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Üdvözlet a bölcs mestereknek!

Biztosan volt már minderről szó, de talán valaki össze tudná 2 mondatban foglalni:

40-50 ezer körül vennék hordozható, kicsi TP-t. X40-es vagy T40-es sorozat játszik, csak?
Ha igen, hogyan kerülhető el, hogy fél év múlva döglött alaplappal kukában landoljon? Vagy az X-eknél nincs ez a baj? Hosszú akkuidő kéne. Mi a jobb, egy jó másfélórás gyári, vagy egy vadonatúj utángyártott?

Köszönöm szépen!!!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.