Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) brd válasza r3dsnake (#31000) üzenetére


brd
nagyúr

Erről inkább az adott Linux tehet, nem? Gondolom, teljesen más HW-rel van szerelve a két gép.

The only real valuable thing is intuition.

(#31002) Dr. Akula válasza lapa (#30999) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Logikusan semmi, de nekem ez egy hobbi. Mindig újabbat veszek, meg akkor mar a gari is tovabb tart. GPU-n kívül mindenben visszalépés, 1440x900 >> 1366x768, 25W CPU >> 35W.

(#31003) r3dsnake válasza brd (#31001) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

3 linux disztrót próbáltam ki. release.ubuntu.com-ról leszedett 11.04, 11.10, 11.04-es iso telepítők. Gyönyörűen bejön az acer gépen a grafikus telepítő, úgy ahogy kell. Ezen meg csak terminálos.

AMD x64 és i386-os verziók is próbálva természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#31004) buvartacsko válasza Dr. Akula (#31002) üzenetére


buvartacsko
addikt

A CPU-ban bele van integrálva a GPU is. Ezért 35W.

(#31005) zdanee válasza r3dsnake (#31000) üzenetére


zdanee
őstag

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a géped hibája. Milyen linuxot töltöttél le? Próbáltad ezzel?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31006) audi100td válasza buvartacsko (#31004) üzenetére


audi100td
nagyúr

Arrandale-nél nem? Igaz ott még külön lapka, de ugyanúgy egy hardvernek számít, egyszerűen nincs már ULV az X szériában, semmi más oka nincs.

(#31007) buvartacsko válasza audi100td (#31006) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hát, elvileg nem sok hátrány származik belőle hogy nincsen.

(#31008) r3dsnake válasza zdanee (#31005) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Itt egy kép, ugyanarról a pendriveról bebootolva a két rendszeren:

[link]

Az aceren van lehetőség a livecd-hez, a lenovo-n nincs. Másképp néz ki az egész.

Mire célzol azzal, hogy a gépem hibája-e? Ez egy 6 évvel újabb noti, mint a mellette lévő acer. Illene rendesen bebootolnia egy live linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#31009) audi100td válasza buvartacsko (#31007) üzenetére


audi100td
nagyúr

X201-ből kiindulva szerintem sem olyan fontos ez.

r3dsnake: "Ez egy 6 évvel újabb noti, mint a mellette lévő acer."

Arra nem gondoltál, hogy esetleg pont ez a probléma? Lehet egyszerűen hiányzik valami driver. Egyébként nem csak ubuntu létezik, akár bug is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#31010) zdanee válasza r3dsnake (#31008) üzenetére


zdanee
őstag

Fura, a Lenovon mintha egy másik GRUB lenne. Mivel csináltad a bootolható pendriveot? Én ezt szoktam használni: [link]
Lehet, hogy nem ártana formázni is azt a pendriveot előtte. Ubuntut amúgy indíthatsz windowson belül is a Wubi.exe programmal, ez sem telepíti, hanem egy file-t hoz létre a lemezen és azt használja a linux merevlemezeként. Ha meguntad egy mozdulattal törölhető.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31011) audi100td válasza zdanee (#31010) üzenetére


audi100td
nagyúr

tényleg, wubi lenne még a legegyszerűbb...

(#31012) r3dsnake válasza zdanee (#31010) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezzel csináltam, és ezzel a progival töltöttem fel, mert fel is ajánlja. Formázás természetesen volt (azt is megteszi a progi helyettem)

A wubi csak windows alól futtatható, vagy külön be is tud bootolni. Pont az lenne a lényeg, hogy a windowst teljesen kizárjam amikor tesztelném a power gombot, hogy esetleg más os alatt is bugol-e. De telepíteni nem szeretnék linuxot, mert odafirkálja a grubot a wines partíciómra, és ha kiveszem a pendrive-ot, nem fog a win elindulni magától, csak ha mókolok.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31013) azbest válasza r3dsnake (#31012) üzenetére


azbest
félisten

esetleg a 12.04-gyel próbáld ki, mert a régiek nem támogatják [link]

(#31014) zdanee válasza r3dsnake (#31012) üzenetére


zdanee
őstag

Külön fut, de nem bántja a merevlemezedet. Persze a legjobb azért egy live disztró lenne... Esetleg USB-s CD-meghajtód nincs?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31015) r3dsnake válasza azbest (#31013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fentebb említettem, 12.04, 11.10 és 11.04 teszt is volt, de mindhárommal ugyanezt produkálta. x64, x86 szintén. Ötletem sincs mi lehet ez, sokszor használtam már linuxot live cd-vel, és feltelepítve is, de olyan menü még sosem jött be, mint a Lenovo-n.

zdanee: Tehát ha felteszem a wubit, meg fog jelenni bootolás után menüben, ahol kiválaszthatom? És ha kitörlöm, nem marad semmilyen grubos cucc helyette, ami hiányolja a linuxot? Sajnos usb-s meghajtóm nincs, de gyanítom, hogy ugyanígy jönne be arról is. W7 a pendriveról gond nélkül települt erre a gépre, valamint a másik notira is felment az ubuntu gond nélkül régebben.

Köszi mindenkinek a segítséget! Komolyan, csak a fórumnak köszönhetem hogy még nem ment az agyamra az egész noti... : )

[ Szerkesztve ]

(#31016) lapa válasza r3dsnake (#31008) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk nekem még a büdös életben nem nézett ki ubuntu live usb úgy se, ahogy neked kinéz az aceren. 10.04 usb volt már? lehet azt akartad írni korábban, de valami helyett kétszer írtál 11.04-et.

szerintem is az "új" amd kavar. de azért elindulnia csak el kéne. a 12.04-ben nagyon friss a kernel, abban kéne a legjobban elinduljon.

ja, látom már válaszoltál. 10.04 még nem volt, pedig az az ultimate. azzal fuss még neki, 12.04 elég friss, a többi meg béta.

[ Szerkesztve ]

(#31017) azbest válasza r3dsnake (#31015) üzenetére


azbest
félisten

kétszer írtad a 11.04-et, de akkor 12-re gondoltál :)

(#31018) zdanee válasza r3dsnake (#31015) üzenetére


zdanee
őstag

Így van, nem telepít linuxos bootloadert, hanem a windows boot.ini listájába írja be magát. Mozdulattal törölhető utána. Partícionálni sem kell semmit, mert simán csinál egy 4/8/16GB-s filet a jelenlegi filerendszeredben és azt látja a linux vinyónak.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31019) r3dsnake válasza azbest (#31017) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Basszus, bocsi :B Már fáradt vagyok ehhez eléggé : )

lapa, azbest: Tehát igen, 12 már volt, 10 még nem. Először azt hittem kivették a 12-ből a live installt, rá is kérdztem az ubi topicban, de nem értették mire gondolok. Aztán amikor 11.10-nél is ezt csinálta, már kezdtem gyanakodni, végül a 11.04-re is ezt hozta be, amit többször is használtam már. Ekkor próbáltam ki az acerben

zdanee: Köszi, akkor teszek ezzel a próbát. Viszont, ha törlöm, akkor a boot.ini-t vissza kell szerkesztenem? Vagy van rendes uninstallerje, ami visszaírja az eredetire?

Köszi nektek! :R

[ Szerkesztve ]

(#31020) audi100td válasza r3dsnake (#31019) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Vagy van rendes uninstallerje, ami visszaírja az eredetire?"

Igen, windowson belül simán eltávolítod mint egy telepített programot, nem kell mókolni semmit.

(#31021) Dr. Akula válasza buvartacsko (#31004) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az X201-ben is ([link]), mégis 25W. GPU nélkül 17W lenne az LV-s proci. Csak ilyet ma mar nem divat gyartani.

(#31022) franc0 válasza Dr. Akula (#31021) üzenetére


franc0
őstag

Divatnak pont hogy divat, az ultrabookokban ennél erősebb procik vannak, 17W TDP-vel.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31023) lapa válasza Dr. Akula (#31021) üzenetére


lapa
veterán

van UM is, lehet lőni x201 tabletet ebayon 18w. ráadásul asszem multitouch. filóztam rajta, de szerintem elengedem ezt a tapizós dolgot, félek a képminőségtől a sok műanyag miatt ami a panel elé kerül. én is ma láttam először, néztem is. oké, hogy 1,33 ghz, de felnyomja a turbó 2 ghz-ig. arra pont elég, hogy pörgősebbek legyenek a klikkek.

[ Szerkesztve ]

(#31024) soldi3r


soldi3r
veterán

ha valakinél lapul x60s-hez lcd keret és fedlap, ami jó állapotú és ráadásul meg is akar szabadulni tőle, ne habozzon rámírni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31025) punk17


punk17
aktív tag

Úgy néz ki, meghalt a T61-em tápja. Nem tudjátok, hogyan lehetne szétszedni? Csak azért mert ha nincs nagy baja akkor faterral megcsináljuk, mert ha nem muszáj akkor nem vennék újat. Viszont ha nem jön össze, akkor ebayről megmerjem ezt venni?

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#31026) audi100td válasza punk17 (#31025) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az ilyen utágyártott tápokat jobb messziről elkerülni, korábban T42-höz vettem egyet, de egy idő után megolvadt a háza, akár tűz is keletkezhetett volna, meg a gépben is kárt tehetnek ezek a vackok.

Akkor már inkább ezt, ha minden igaz eredeti, de először körülnéznék aprón, rendszeresen hirdetnek tápokat.

(#31027) Chaser válasza punk17 (#31025) üzenetére


Chaser
titán

Ezt vedd meg. Korrekt tag, nem árul gagyit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31028) Thom!


Thom!
veterán

Üdv.

T400 beállítottam max fényerőt, amit picit keveslek, HD LED kijelzőhöz képest.
Lehet valahol állítani még rajta pl. Biosban? Gyári 2009-es Bios van rajta....

(#31029) buvartacsko válasza Thom! (#31028) üzenetére


buvartacsko
addikt

Biztosan LED-es? :) Egyébként ennél feljebb valószínűleg nem tudod állítani, BIOS-t ettől függetlenül frissíts nyugodtan rajta, azóta biztosan sok bugra érkezett javítás.

(#31030) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha minden jól megy holnap egy x200s-el becsatlakozok a táborba. Van valami különleges részlet amit ellenőrizzek vásárlásnál? Azt tudom, hogy valszeg német eredetű a dolog, szokásos volt üzleti gép, 1-2 tappancs hiányzik alóla meg pár helyen karcos, de képek alapján annyira nem vészes. Árban is eléggé rendben van. Szokásos port, kijelző és egyéb csekkoláson kívül valami?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31031) audi100td válasza Tikakukac (#31030) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szokásos dolgok, ha ccfl, esetleg füleld meg a kijelzőt fényerő léptetéskor nem hallat-e cicergést, amúgy semmi extra, nem igen szokott gond lenni ezekkel a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

(#31032) buvartacsko válasza Tikakukac (#31030) üzenetére


buvartacsko
addikt

1-2 tappancs hiányzik alóla?!?!?! :D az nem hangzik valami nagyon jól !

(#31033) Tikakukac válasza audi100td (#31031) üzenetére


Tikakukac
titán

Na látod ez tényleg kiment a fejemből, hogy rákérdezzek, mondjuk ennyi pénzért nem is érdekel annyira. A világítást meg akkor megcsekkolom.
Gumitalpakat kell pótolni, de az megvan pár dolcsiból, meg szerintem egy kiadós takarítás meg egy kis polír. Már régóta szemek egy ilyennel, de tegnap este elkapott a vásárlási láz és muszáj volt rástartolnom ;]

buvartacsko: Az okát nem tudom sajnos, régen apámék Acerjéről jött le egy, az én HP-m mai napig tartja magát. De megfogom vizslatni. Elviekben cégtől elhozott gép lesz, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31034) audi100td válasza buvartacsko (#31032) üzenetére


audi100td
nagyúr

hát nem, igaz olcsón lehet pótolni

(#31035) buvartacsko válasza Tikakukac (#31033) üzenetére


buvartacsko
addikt

képeket megmutatnád róla nekünk ?

(#31036) Tikakukac válasza buvartacsko (#31035) üzenetére


Tikakukac
titán

[link] ennyim van összesen. Holnap reggel mennék személyesen átvizsgálni. Vinyó és egyéb dolgokról van kép, elviekben azok tökéletesek.

Ja és ccfl a világítás :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31037) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Olyat mitől csinálhat a gép, hogy visszaugrott a Max charge a gyári értékre? 12 ciklus van az akkisban, és ugye a használat során ez az érték minden töltésnél csökkent picit. Most viszont újra a gyári értéket látom, tehát többet. Nem piszkáltam semmit a Power Managerben.

Köszi!

(#31038) Sensei válasza Tikakukac (#31036) üzenetére


Sensei
tag

Ezek 2011. februári képek. Lehet nem jelent semmit, csak szólok.
Mod: Ha jól volt beállítva az idő.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#31039) buvartacsko válasza Tikakukac (#31036) üzenetére


buvartacsko
addikt

eléggé lelakottnak tűnik :)

(#31040) Tikakukac válasza Sensei (#31038) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp ezért nézem személyesen, meg viszek everestet meg minden más vacakot is tesztelgetni.

buvartacsko: Elhozom 75k-ba, az azért nem egy rossz ár szvsz :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31041) Tikakukac válasza Sensei (#31038) üzenetére


Tikakukac
titán

Problem megoldva, a gép dátuma tényleg nincs beállítva rendesen, a tulaj szerint márciusiak a képek, azóta fiókban van :K

soldi3r: Akartam is neked írni, hogy bocsi ha elhappolnám előled :B Volt egy gép anno 76k-ért a nagyobbik felbontással, de az sokkal karcosabb volt, plusz lehet alaplapos is lett. Tegnap meg vérszemet kaptam ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31042) soldi3r válasza Tikakukac (#31036) üzenetére


soldi3r
veterán

ezt én is kiszemeltem magamnak, csak sajnos van még köztünk 200km :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31043) lapa válasza Tikakukac (#31040) üzenetére


lapa
veterán

ha jól működik ez az ár nevetséges azért, amit kapsz.

(#31044) Tikakukac válasza lapa (#31043) üzenetére


Tikakukac
titán

Bluetooth és ujjlenyomat olvasóról tudom, hogy vagy driver kell nekik vagy bajosok. Ezen kívül rendben van (remélem). Ha tényleg működik és hardverileg rendben van akkor elhozom, pár karccal is remek kis gép lesz nekem hordozósnak :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31045) kaller1


kaller1
veterán

T61 normális áron valakinek? ;] ( :W )

.::> <::.

(#31046) Tikakukac válasza kaller1 (#31045) üzenetére


Tikakukac
titán

De ez szélesvásznú!!! :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31047) Quaresma válasza kaller1 (#31045) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Ennyiért még én is megválnék a T61-es gépemtől :)

[ Szerkesztve ]

Ps: brunorbert

(#31048) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Úgy néz ki csak szoftveres bug a power gombos sleep, linux alatt nem produkálja. Remélem lesz valami hotfix rá idővel, mivel a probléma másnál is jelentkezett, bár elképzelhető hogy túl adok a gépen. Amúgy összeségében tetszik a kis gép, a kijelző, akksi főleg, de sajnos erősebb teljesítményt vártam, inkább spórolgatok egy i3/i5-ös 13"-os cuccra. De még az sincs kizárva hogy egyszer megint veszek ilyet, ha lentebb megy az ára.

Ha megmarad a gép, akkor még benézek néha ide, de ha mégsem, akkor max csak a későbbiekben, ha újra a ThinkPad mellett döntök.

Amúgy az x121 és az e125 között mi a különbség? Mert spec alapján semmi. És esetleg nincs infó arról, hogy AMD Llano / Trinity alapokon is jönne kisebb ThinkPad? Szerintem annak a teljesítményével már jobban ki lennék békülve.

Köszi mindenkinek az eddigi és az esetleges későbbi segítséget!

(#31049) franc0


franc0
őstag

Vaze itt olyan jó áron vesz mindenki X200/X200s-t, már kezdem rosszul érezni magam :)
Egyetlen mentsváram, hogy az enyémen Win7Prof matrica van ;]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31050) Tikakukac válasza franc0 (#31049) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egy matricán múlik csak, akkor az megoldható... ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.