Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) kraftxld


kraftxld
nagyúr

2007 07. havi Sanyo van az én T61-emben, 79 töltés, 68%-os élettartam.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5802) Tin válasza brd (#5800) üzenetére


Tin
veterán

köszönöm a választ, hasznos volt:)

tegnap még utánaolvastam ennek a "battery gauge reset"-nek, de nem fogom megcsinálni, mert többeknek az aksiját kinyírta (radikálisan csökkentette a rendelkezésre álló időt). most hogy ez végülis "újrakalibrálás", azt megértem, de mivel addig működött több órát a gép, utána már csak 10 perceket, inkább kihagyom.

most amúgy 90%-ban aksiról használom a gépet: amikor lemerült, feltöltöm teljesen, majd használom tovább, szóval az aksi végülis egyfolytában merül (kivéve amikor töltődik).

az eddigi notebookjaimon is mindig azt csináltam, hogy napközben ment hálózatról, este meg lemerítettem az aksit, és másnap hálózat, és újból feltöltés. így végülis mindegyik egészen jól bírta 1-2 évig. végülis ezzel sincs baj, csak meglepődtem, hogy mindössze 20 töltési ciklus után már 3%-ot romlott. pedig ha melóra használnám, akkor napi 1 töltés belemenne, és 1 év alatt elérné a 400 ciklust simán. ha 20 ciklusonként 3%-ot romlik, akkor így 1 év után már csak 40%-ot bírna, ami elég karcsú. de gondolom nem lineáris ez a romlási ütem.

(#5803) brd válasza Tin (#5802) üzenetére


brd
nagyúr

Ez teljesen normális felhasználás, ennél többet nem kell foglalkoznod vele. Ha nem hibás az akku', akkor elvileg így kb. 2 évet ki kell bírnia úgy, hogy legfeljebb 50-60%-ra esik le a max. kapacitása.
Ha már akku'téma: telefonoknál észrevettem egyébként valami érdekességet (Li-Ion akku'ról van szó): régi akkuknál (2-3 évesek) a legtöbb esetben a töltés nem tölti fel teljesen az akku-t (legalábbis úgy tűnik), max. 1 napig bírja a telefon róla, viszont ha miután a telefon azt jelezte, hogy fel lett töltve az akku, és utána még párszor visszanyomom a töltőre, akkor akár 2 (néha 3) napig is működik az akksiról. Ennek vajon mi lehet az oka? Nem tudja megállapítani már rendesen az akku állapotát (töltöttségét), és túl korán hiszi azt, hogy fel lett töltve? Kézzel ellenőrizve a feszültséget, kb. 1 tized volttal magasabb lesz a többszöri töltés után annál, mintha csak 1x tölteném.

The only real valuable thing is intuition.

(#5804) bwoay válasza brd (#5803) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt még Ericsson T39-nél fedeztem fel, de szerintem ez típus-specifikus, mert pl egy Nokiát hiába dugsz vissza a töltőre, jelzi, hogy ez akkor is fullon van, és lekapcsolja a töltést. Ericssonoknál meg még úgy 15 percnyi töltést lehetett ráerőszakolni ilyen módon (ismerve a lithium akksik töltési karakterisztikáját, 15 a végén elég kevés). Mégis, látható volt, mennyivel tovább fogja bírni, mert ugye ezek a régi jó telefonok még órában/percben írták ki a megbecsült hátralevő készenléti ÉS beszélgetési időt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5805) Rez_Grof válasza rankesz (#5799) üzenetére


Rez_Grof
őstag

T500-ban gyárilag Pana van 9cella

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5806) Rez_Grof válasza Magnat (#5792) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Én csináltam update-ot.
A lenovo-s progikat szinte mind le kell szedni, meg virus kergetős stb-t. Utánna indulhat az update. 4 órát szöszölt a géppel system update és utánna megy minden pöpecül, de valahogy nem olyan gyors mintha clean install kapott volna.
Nem tudsz más verziót kiválasztani update rendelésnél, home premium helyet nem rendelhetsz pro-t, nem fogja engedni/nem tudud kiválasztani/.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5807) rankesz


rankesz
veterán

Ma kíváncsiságból feltettem a Margu notebookinfo nevű kis gadgetet, ami a T400-on nem működött egészen úgy ahogy kellene. Most viszont már minden ok, szerintem nagyon jó kis gadget.

a legfelső sidebar gadget az...

(#5808) oliverthomas


oliverthomas
csendes tag

Sziasztok!

IBM ThinkPad R51e típusú notiban szeretnék BIOS resetet csinálni, de eddig sehogy sem sikerült. Többféle módszerrel próbálkoztam már, de egyik sem segített. Van valakinek használható infója?
Előre is köszönöm a hasznos hszeket!

O.

(#5809) Prom válasza oliverthomas (#5808) üzenetére


Prom
tag

Szia!
Milyen ,, Többféle módszerrel ,, próbálkoztál? :))

(#5810) Prom válasza rankesz (#5807) üzenetére


Prom
tag

A csibe a legjobb :DDD

(#5811) bwoay válasza Prom (#5810) üzenetére


bwoay
nagyúr

meg a nelopjparaszt SSID

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5812) rankesz válasza bwoay (#5811) üzenetére


rankesz
veterán

az saját SSID :D . Múltkor nagyon felmérgelt hogy full lassú volt még a böngészés is, erre kiderült hogy valami paraszt lógott a wifimen, csak azt nem tudom hogy hekkelt full sávot amikor a publik SSID-nek max 512k van adva... (2 SSIDsd La Fonera)

(#5813) BobMaster


BobMaster
senior tag

Rövid szösszenet aután, hogy átverekedtem magam a ThinkPad T410 és T510-et már tartalmazó Lenovo árlistán:

"A másik autóm is egy Porsche"

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5814) Prom válasza bwoay (#5811) üzenetére


Prom
tag

ja igen azt is figyeltem de gondolom jelszóvédett :DDD

ja most nézem valaki logot a wifiden? :))

[ Szerkesztve ]

(#5815) evone válasza BobMaster (#5813) üzenetére


evone
őstag

Először is, kivétel nélkül mind LED-es kijelzőt kapnak. Ez egy csomó helyen érezteti a hatását: a korábban sokak számára gyalázatosnak titulált CCFL-es kijelzőkhöz képest most olyan új szavakkal ismerkedhetnek meg a családon belül váltó ősmotorosok, mint színek és fényerő.

:C

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5816) brd válasza BobMaster (#5813) üzenetére


brd
nagyúr

A legszembetűnőbb változást az eddig is egekbe magasztalt billentyűzeten láthatjuk: az Esc és Del gombokat a Lenovo felhasználói kérésre megnövelte...

:( Tényleg ennyi sötét ember van a világban, hogy ennyien kérték ezt? Elkeserítő (már ha igaz, hogy ezért történt). :( A jelenlévők természetesen kivétlek, nem akarok senkit megbántani. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5817) bwoay válasza rankesz (#5812) üzenetére


bwoay
nagyúr

mindjárt gondoltam, hogy nem a szomszédé :)
minap láttam egy best SSID gyűjteményt, hasonlóak voltak

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5818) Napfénysüti válasza brd (#5816) üzenetére

Az ESC szerintem nem baj de a DEL méretnövekedése az INSERT helyének kárára már nem éppen pozitív, legalábbis számomra. :(

Bobmaster: mennyivel lesznek drágábbak az új modellek mint a kifutó széria?

Més que un club!

(#5819) TOZ válasza kraftxld (#5801) üzenetére


TOZ
addikt

T61:
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/manufacturer
Panasonic
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/model
42T5264
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/manufacture_date
2008-07-12
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/first_use_date
2008-11-06
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/cycle_count
43
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/design_capacity
56160
toz@toz-laptop:~$ cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/last_full_capacity
55970

Nekem bejott, hogy tp_smapi nem engedi a ratoltogetest (win alatt is 30-85-tel van beallitva, mondjuk ritka, hogy win menjen a gepen). Szerencsemre en tudom, hogy mikor lesz szukseg fullos akkura, olyankor engedem, hogy feltoltse magat.

(#5820) evone válasza TOZ (#5819) üzenetére


evone
őstag

Fuh, nekem first use 2009-09 es 50 ciklus. :\

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5821) TOZ válasza evone (#5820) üzenetére


TOZ
addikt

Ha van 220 a kozelemben altalaban radugom, de nem toltom feleslegesen fullra.

(#5822) BobMaster válasza brd (#5816) üzenetére


BobMaster
senior tag

Én például semmire nem használom az insertet, szóval felőlem mehet :)

Próbáld ki nyugodtan az új billentyűzetet, szerintem jobb.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5823) BobMaster válasza Napfénysüti (#5818) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem sokkal, sőt helyenként olcsóbb is, de nem szabad elfelejteni, hogy most szinte mindegyik TopSeller gépben van HSDPA modem, az újakban meg csak előkészítés lesz.

És amíg beérkezik, addig a dollár árfolyam még hatalmasat viccelhet velünk.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5824) brd válasza BobMaster (#5822) üzenetére


brd
nagyúr

Én viszont igen. :) De ha évente 1x használnám, akkor is bosszantó lenne, hogy gyorsan odanyúlok, és helyette töröl egyet. ;) Az ESC-nek meg igazából úgy lenne értelme (úgy egyáltalán a gombnak), ha az ablakok bezárógombjával lenne mindig egyenértékű a hatása windows-on.

bwoay: én Samsunggal és igen, Sony Ericssonnal tapasztaltam eddig ilyet.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5825) Magnat válasza Rez_Grof (#5806) üzenetére


Magnat
veterán

No de éppen ez az, h neked kell megmondani, h most milyen OS van a gépeden, szal ha azt mondod, h Vista Ultimate van rajta, akkor kapsz egy Win 7 Ultimate-ot ... ismerősnek így jött meg a Win 7 Home Premium a Pista Home Basicra. Kérdés csak az, h fel fog-e települni?

Kép

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5826) Tin válasza Magnat (#5825) üzenetére


Tin
veterán

miért ne települne. én ugyanazt rendeltem ami a gépen volt (vista bus 32 -> w7 pro 32), de mivel clean install volt, szerintem kb tökmindegy, fel fog települni, hiszen még a partíciót is teljesen újraformázta a telepítő.
abban viszont határozottan NEM vagyok biztos, hogy a licenszkulcs megfelelő lesz hozzá, mert a licenszkulcsot nem architektúrára (32/64bit), hanem windows verzióra (basic/pro/ultimate) adják ki. persze ebben nem vagyok biztos, csak gondolom, mert így logikus.
szóval csak óvatosan a különböző verziók rendelésével, nehogy a végén legörbüljön a száj az aktiváció során. a végén még black listre kerül a licensz kódod, aztán utána cseszheted. de persze azért a sztori kimenetele érdekel (gondolom mást is).

(#5827) mdk01 válasza Tin (#5797) üzenetére


mdk01
addikt

34 töltés----> 96%
Sanyo
Gyártás: 2009.08
Első haszn. 2009.10

(#5828) Magnat válasza Tin (#5826) üzenetére


Magnat
veterán

Jól értem, h a meglévő Vista licensz kódjával kell aktiválni a Win7-et?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5829) BobMaster válasza Magnat (#5828) üzenetére


BobMaster
senior tag

Igazából nem kell aktiválni, az első boot után már aktiválva vagyon.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5830) Tin válasza Magnat (#5828) üzenetére


Tin
veterán

ja tényleg....:) kiküldik az újat, bocsesz, jogos:) :R

akkor viszont hacsak nem kapnak rajta, nagy gond nem lehet. arra gondolok még, hogy esetleg ellenőrzik szériaszám (vagy sorozatszám) alapján, milyen volt az eredeti OS. és esetleg jelzik, vagy nem küldik ki. de ha kiküldik, biztos hozzávaló lesz a szériaszám.

(#5831) Magnat válasza Tin (#5830) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, meg ismerős már meg is kapta ... mondjuk teljesen nyugodt akkor lennék, ha fel is tette volna, de az sajnos még nem történt meg :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5832) black1 válasza Tim82 (#5438) üzenetére


black1
csendes tag

Hello!

Azóta is keresem a gépemet. Ez [link] milyen első blikkre?

(#5833) Tim82 válasza black1 (#5832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Első blikkre megvették. Amúgy nem volna rossz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5834) metal01


metal01
őstag

Hello!

Az R500-as gépemmel van a köv. gondom. Amikor felbontást állítok kisebbre, mondjuk 1024x768-ra, akkor a kijelzőn a kép középen jelenik meg kicsiben. Körben nagy fekete keret.
Így amikor esetleg játékot futtatok ua. a helyzet. Nem lehet ezen valahogy állítani?

Csak a max. felbontásban (1680x1050) tölti ki a kép teljesen a kijelzőt! De ugye nem minden program, és játék képes erre a felbontásra.

A panel és video adatai:

15,4" WSXGA+ (128 MB Ati Radeon HD 3470)

A másik: Újratettem az OS-t, azóta amikor bekapcsolom nincs net. Csak ha a drivert törlöm, és újrateszem. Mi ennek az oka? Sok helyen olvastam ilyet, de megoldást nem.

Köszi!

M.

[ Szerkesztve ]

(#5835) csiktor válasza metal01 (#5834) üzenetére


csiktor
tag

Az R500-as gépemmel van a köv. gondom. Amikor felbontást állítok kisebbre, mondjuk 1024x768-ra, akkor a kijelzőn a kép középen jelenik meg kicsiben. Körben nagy fekete keret.
Így amikor esetleg játékot futtatok ua. a helyzet. Nem lehet ezen valahogy állítani?

A vga driver programjában biztos, hogy lehet állítani valahol. Intel drivernél: Képarány beállítása. Itt tudsz választani, hogy nyújtsa-e, középen tartsa-e, stb.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#5836) metal01 válasza metal01 (#5834) üzenetére


metal01
őstag

Köszi, meg van, jól el lett rejtve :)

A hálókártyára viszont nem találok megoldást :(

(#5837) TOZ válasza Tim82 (#5833) üzenetére


TOZ
addikt

Masodik blikkre meg megsem... :P

(#5838) evone


evone
őstag

Venni akarok egy X41es ThinkPadet, de annyi rosszat olvasok a vinyojarol, most komolyan ennyire hasznalhatatlan? Nekem arra kene hogy hurcoljam, emailt nezzek, youtubeot, meg msn. Szoval kell egy kicsi es konnyu gep. Munkara es egyebekre semmikeppen nem akarnam hasznalni, arra itt lenne a T61.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5839) TOZ válasza evone (#5838) üzenetére


TOZ
addikt

Aszem egyszer mar leirtam ide, hogy miert kerult SSD az enyembe (X40 ugyan, de ugyanaz a teto lassu vinyo). De alljon itt meg egyszer.
Szoval ultem egy konferencian (valami unios forrasok felhasznalas az egeszsegugyben, neves skot, holland, meg finn eloadokkal) es jott egy mail, amit nem akartam telefonon megkukkantani (sok melleklete volt), na elokaptam az X40-et es 4 perc mulva mar volt is egy openofficeom. Akkor mondtam, hogy ez igy nem lesz jo. SSD-vel a bekapcsolastol szamitva nagyon max 1 perc es doksikat irok (szerintem nincs annyi).

(#5840) evone válasza TOZ (#5839) üzenetére


evone
őstag

En altalaban altatni szoktam a gepem, nekem az 1 perc boot ido is sok. ( nem erdekel mennyi ido alatt indul el, a mostanit se szoktam, max hetente 1x kikapcsolni )

Szoval ennek megfeleloen all az elozo kerdesem tovabbra is. :)

Kulonben milyen SSD-t es honnan vettel bele? Nekem kb eleg lenne bele egy 16GB-os is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5841) Tim82 válasza TOZ (#5837) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mert ez ilyen, hallod: up-olás helyett érvénytelenít oszt újra felad. Mindegy, magának csinálja a pluszmunkát :P

Egébként szerintem ennyiért megéri, én csak azt az egy hiányosságát látom, hogy nem SXGA+-os kijelzője.

Evone: vedd meg nyugodtan, ezekre jó lesz a vinyóval is, nem lesz nagyon lassú. TOZ egyébként asszem a memoryc.com-on rendelte az SSD-jét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5842) evone válasza Tim82 (#5841) üzenetére


evone
őstag

Ha meglesz szolok. :)

Product: ThinkPad X41 2525-FTG

Original description: P M 778(1.6GHz)LV, 1GB RAM, 60GB 4200rpm HD, 12.1in 1024x768 LCD, Intel 900, Intel 802.11bg wireless, Bluetooth/Modem, 1Gb Ethernet, Secure chip, Fingerprint reader, 4c Li-Ion batt, WinXP Pro

Annyi hogy 8 cellas aksi, es 1.5GB ram. A gep elvileg teljesen felujitott, 0 esztetikai hibaval, de ez majd hetvegen derul ki.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5843) TOZ válasza evone (#5842) üzenetére


TOZ
addikt

Hogye adjak?

(#5844) adorjant


adorjant
senior tag

szerintem is lassú a gyári vinyóval :)

(#5845) Napfénysüti

Tudom hogy nem teljesen illik ide de csak nem zavartok el: :B

Érdekel valakit egy 4 cellás Panasonic akksi T400-hoz (illetve ha jól tudom akkor jó még a 14,1-es R61/T61-ekhez is)?

Més que un club!

(#5846) BobMaster


BobMaster
senior tag

Van már T410 és T510 az országban, raktárról kaphatóan:

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5847) Chandler válasza black1 (#5832) üzenetére


Chandler
senior tag

Szia

Ezt javaslom, nagyon jó áron van :)

(#5848) Shadowfax válasza evone (#5838) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ugye tudod, hogy az X41-et is érinti a 2010-es hiba, ami a T43-at és az R52-t? [link]
Mondjuk BIOS frissítés és az ESC lenyomása után már nem tiltakozik a nem-IBM firmware-ű vinyó miatt, de azért gondoltam, szólok, hátha zavarni fog. :)

(#5849) rankesz válasza Napfénysüti (#5845) üzenetére


rankesz
veterán

Ménjén inén él! Ész ném bázár! :))

[ Szerkesztve ]

(#5850) evone válasza Shadowfax (#5848) üzenetére


evone
őstag

De erdeti IBM vinyo van benne.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.