Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Tim82 válasza #47053824 (#16999) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen oprendszer?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17002) Integra válasza lapa (#16996) üzenetére


Integra
titán

oks, erre figyelek majd. ragasztó csikom van, már az autó rendszámjánál jelesre vizsgázott:)
azt meg lehet csinálni, hogy berakok egy kis ssd-t rendszernek és egy nagy hdd-t az optikai meghajtó helyére? és ha igen, a hdd lehet hot swap-os?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17003) Integra válasza KTibxx (#17000) üzenetére


Integra
titán

ez engem is érdekelne.
gyanitom 2x1gb-os modullal kapom, úgyhogy 2x2gb-os kitet kell vennem hozzá.
asszem az alaplap fsb-je 800mhz-es, ahogy a cpu felé is ennyi megy, ezek után 800-as ddr2 ram kell hozzá igy látatlanba, gyorsabbnak nem tudom, hogy van e értelme. ha 1066-os fsb lenne az alaplapon, akkor a ram is lehetne 1066-os, de az ezeknél még asszem nincsen, csak 800-as

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17004) ^Clown válasza Integra (#17003) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Neked és KTibxx-nek: DDR2-667-es memóriák kellenek a T61-be. Akár 800-ast is beletehettek, de csak 667MHz-en fognak menni a ramok.
Kingston modulokat szoktunk javasolni, ez a márka menni szokott a TP-ekben.

(#17005) KTibxx válasza ^Clown (#17004) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Ok,nagyon köszönöm! ODD Ez irányba nézegetek akkor!

(#17006) Integra válasza ^Clown (#17004) üzenetére


Integra
titán

akkor rosszul tudtam, még 800-as se:) köszi!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17007) paramedic


paramedic
aktív tag

Nézelődtem sokfelé, de azért itt is megkérdezem.
Hol érdemes mostanában +1 év garancia bővítést venni T61-hez?

(#17008) KTibxx válasza KTibxx (#17005) üzenetére


KTibxx
aktív tag

ODD= :C

(#17009) audi100td válasza Integra (#17006) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nanya-t is tudom ajanlani, szinten gyakran elöfordul a ThinkPad-ekben, DDR2-es Samsung-gal sem volt meg gondom. Esetleg Kingmax, altalaban jo szokott lenni, de valtozo, gondolom nem egy beszallitotol vasarolnak. CSX-szel viszont szivtam mar, neha kifagyott a gep, annak ellenere, hogy memtest, Prime95 nem jelzett hibat.

Vinyo mehet az optika helyere es igen, hotswap is oke.

[ Szerkesztve ]

(#17010) #47053824 válasza Tim82 (#17001) üzenetére


#47053824
törölt tag

Xp-t tettem rá, majd vista. Egyikkel sem mukodik.

(#17011) Tim82 válasza #47053824 (#17010) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert emlékeim szerint XP SP2 nem szereti a WPA2-t, vagy csak valami plusz frissítés után (ami SP3-ban már benne van).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17012) ^Clown válasza #47053824 (#16999) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Furcsa lenne, ha nem menne, mert nekem az Intel 2200bg kártyám simán tud csatlakozni. Próbáld meg System Update-tel frissíteni a drivert. Ha nem megy, akkor keress régebbi illesztőprogramot a neten, és próbálgasd. Az Access Connections-t szedd le a gépről, mert bezavarhat (ha esetleg fent van).

(#17013) Integra válasza #47053824 (#16999) üzenetére


Integra
titán

nekem az öreg t42 win7-tel simán becsatlakozik rá és atomstabil, linksys routerre.
de pl ha németországban vagyok, az ottani fritz-box (muhaha) szuperkombó tv modem / router úgy hajigálja le, hogy azt öröm nézni... és az is wpa2-psk.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17014) Integra válasza audi100td (#17009) üzenetére


Integra
titán

nyanya? ilyen ram márkát még nem is hallottam :)
corsair, geil, mushkin - leragadtam ezeknél:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17015) audi100td válasza Integra (#17014) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig lehet meg a T42-dben is az lapul. :)

(#17016) Integra válasza audi100td (#17015) üzenetére


Integra
titán

ha megjött az új notesz (aminek a feladásáról meg csomagszámról semmi info nem jött eddig...), akkor majd szétkapom, meg akarom találni a hibát és jó lenne tovább használni. akkor majd megnézem a ramot is :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17017) lapa válasza Integra (#17013) üzenetére


lapa
veterán

a fritzbox-ok ipari szintű berendezések, valószínűleg nem ott a bibi. azt nem mondom, hogy nincs félrekonfigurálva, nekem bizonyos energiatakarékossági funkciók miatt a vezetékes hálózattal voltak pl szoftveres problémák.

[ Szerkesztve ]

(#17018) guppy


guppy
őstag

Sziasztok !

Van egy ismerősön akinek tönkrement a thinkpad R60-as laptopjában a kijelző, háttérfény van ha kiköti monitorra kép is van. Elvitte szervizbe és nem kevesebb mint 100 000 Ft-ot :Y kértek vna a javításért, de 7000 Ft ért lesznek olyan jófejek és elárulják a hibáját :W , azért írok ide h ti hátha tudtok benne segíteni mi lehet a hiba oka, vagy hova érdemes vinni javításra (ahol emberi árba dolgoznak).

Előre is köszönöm :R

(#17019) Gondwana válasza guppy (#17018) üzenetére


Gondwana
addikt

Albacomp volt ez a szervízszerűség?

Szerk.: itt érdemes rákérdezni

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17020) mdk01 válasza Gondwana (#17019) üzenetére


mdk01
addikt

+1, mint az albacompra, mind Csabáékra.:)

(#17021) Integra válasza lapa (#17017) üzenetére


Integra
titán

elképzelhető. sajnos a kinti router-hez nincsen accessem, csak a tulajtól kapom a lakáshoz, albérletbe foglaltatva. nem hiszem hogy szívesen látná, ahogy buherálom a gui-ján.. :)
ugyanakkor az öreg azt mondja, hogy neki meg stabil teljesen.

végre beélesedett a trackingnumber is, jeeee, telefonom már izzítva van az értesítésekre:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17022) egon111


egon111
csendes tag

Sziasztok!
Van 1 T60-as gépem és hátulja a tapipad alatti rész melegszik jobban mint a többi rész. Még az egész alja csak langyos, az a rész jó meleg majdnem süt, főleg ha az ölembe van téve és úgy használom. Az everest szerint 45-50C a proci. Miért pont az a rész melegszik ennyire?

(#17023) jeszi


jeszi
tag

Sziasztok!

Sürgős segítség kellene.
Vettem egy lenovo thinkpad 201i laptopot, 3g-s internetet akarok vele használni. A SIM kártyát bele tudom tenni, de nem tudom működik-e. Nem tudom most kipróbálni.

Ebben csak sim kártya foglalat van és külön kell egy modem, amit valahogy bele lehet szerelni az aksi alá? Vagy alapból menni fog? Hogy van ez? A boltos sem tudta, akitől vettem.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17024) Gondwana válasza jeszi (#17023) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha Device managerben látszik a HSDPA modem, akkor van benne (X201, akkor az már Gobi, nem Ericsson).
Attól még, hogy SIM foglalat van, nincs feltétlenül modem is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17025) jeszi válasza Gondwana (#17024) üzenetére


jeszi
tag

Még új, a boltos arra kért ne telepítsek rá semmit, ne indítsam el a gyári win7-et, utánajár holnap, így nincs device manager. Linuxot indítottam el rajta, de ott nem látom.

Ha nincs benne modem, akkor milyet lehet bele venni, hogy menjen a 3g? És hova kell szerelni? Nem szeretnék külső kártyás megoldást, mint pl ez:

[link]

Lehet csak ez a megoldás? Régi dell430 laptopnál a modemet az aksi alá lehetett szerelni és egész pici volt.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17026) dbius válasza jeszi (#17023) üzenetére


dbius
veterán

Gondwana javaslatát annyival kiegészítem, hogy ha a gép alján lévő matricán lévő adatokat megadod ezen az oldalon, akkor meg tudod nézni, hogy gyárilag milyen alkatrészeket szereltek a gépbe.

Ha a felsoroltak között látsz valami ezekhez hasonlítót:

* Sierra Wireless MC5720 - EV-DO WWAN
* Sierra Wireless MC5725 - EV-DO WWAN
* Sierra Wireless HSDPA WWAN
* Ericsson F3507g Mobile Broadband Module
* Qualcomm Gobi 2000

akkor gyárilag van benne 3g modem. Bővebb infó: [link] WWAN részénél.

[ Szerkesztve ]

(#17027) sutykuru válasza jeszi (#17025) üzenetére


sutykuru
tag

Lehet bele rakni, olyan 20k körül szokott lenni.
Miért ne telepíts rá semmi? Kifizetted?

(#17028) dbius válasza sutykuru (#17027) üzenetére


dbius
veterán

gondolom azért tanácsolta, mert abban az esetben, ha nem felelne meg a vevőnek, akkor még másnak újként el tudja adni...

Szerk: Nem minden modellbe lehet rakni, ha gyárilag nem rakták bele! :N Csak azokba lehet utólag beszerelni, amelyek gyárilag WWAN upgradable jelöléssel jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#17029) sutykuru válasza dbius (#17028) üzenetére


sutykuru
tag

Jó de ez már akkor se új. Új az amit én bontok ki.
Van sim foglalata, akkor szerintem lehet bele rakni, de fix me.

[ Szerkesztve ]

(#17030) jeszi válasza dbius (#17026) üzenetére


jeszi
tag

Köszönöm, hasznos volt a link, sajnos nincs benne modem.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17031) brd válasza egon111 (#17022) üzenetére


brd
nagyúr

Ott van a memória. Nem, nem normális, hogy majdnem süt.

The only real valuable thing is intuition.

(#17032) jeszi válasza sutykuru (#17029) üzenetére


jeszi
tag

Igen, csak a neten leadott rendelésbe külön beleírtam, hogy legyen benne 3g foglalat+modem, mert a leírás alapján nem látom, hogy van-e.

Valaki azt meg tudja mondani, hogy az aksi alá lehet ilyen modemet tenni?
Milyet? Mennyiért? Hol lehet beszerezni?

Bocsi hogy ennyit kérdezek.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17033) jeszi válasza dbius (#17028) üzenetére


jeszi
tag

Vajon az enyém WWAN upgradable? :)

(Annak meg mi az értelme, hogy van benne sim foglalat és nem upgradable? Miért kell ezt túlbonyolítani? Gondolkodok magamban..)

[ Szerkesztve ]

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17034) sutykuru válasza jeszi (#17033) üzenetére


sutykuru
tag

Elvileg az, modem bele 20-30k attól függ hol veszed. Ha nem tetszik vidd vissza, ha még nem telt le a 8 nap.

(#17035) dbius válasza jeszi (#17033) üzenetére


dbius
veterán

A gép alján lévő matrica adatait add már meg. Ha nem akarod nyilvánosan, akkor jöhet privátban is, vagy magát a linket is beszúrhatod ide, ami a gyárilag beépített eszközöket listázza!

Ha van benne SIM foglalat, akkor lehet bele rakni, figyelmetlenül olvastam el az első hozzászólásodat, mert ezt nem vettem észre. Amit linkeltél wwan modem, azt nem az akku alá kell berakni, hanem szét kell szedni a gépet - leírás alapján - és bele lehet szerelni, nem fog kiállni a gépből, vagy ilyesmi... :K

#17029 sutykuru: Természetes, hogy nem új... De egy másik - nem elég körültekintő - vevőnek be tudja etetni, hogy az... :o

[ Szerkesztve ]

(#17036) jeszi válasza dbius (#17035) üzenetére


jeszi
tag

Elküldtem privátban, köszi!

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#17037) sutykuru válasza dbius (#17035) üzenetére


sutykuru
tag

Akkor csak én voltam annyira körültekintő mikor kerestem notit, hogy azzal kezdtem egy újnak hirdetett gépnél, hogy én bontom ki? :D

(#17038) Veron


Veron
őstag

Hi!

Az x60-asom akksija rossz, benne van a gépben, a gép hálózatra kötve az utángyártott töltővel. Az XP mondjuk 15 percenként feldob egy ablakot, hogy az akku töltöttsége alacsony és fog merülni. Na most ez vajon miért irkálja ki, ha úgy is tápról megy?
Erre van ötletetek?

kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#17039) Flashcash válasza egon111 (#17022) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ott vannak a memóriamodulok. (2db. foglalat van egymás alatt)

(#17040) dbius válasza jeszi (#17036) üzenetére


dbius
veterán

válaszoltam.

sutykuru: Nem csak Te, de azért elmondható, hogy a használat nyomait ki lehet deríteni valamilyen módon (legkönyebben vinyó/ssd SMART adataiból pl., hacsak nem cserélték)

(#17041) szaszaddd15 válasza Gondwana (#16977) üzenetére


szaszaddd15
csendes tag

Se bal, se jobb egér gombra nem reagál, kattinthatok kedvemre:S ha egy fehér hátterű oldalra kattintok akkor jön ki a kis jel, illetve amikor elhagyom ezt a lapot. Egyébként Lenovo Y560A, azt is tudom, hogy nem ide kéne írnom, de az a fórum nagyon kihalt.

(#17042) audi100td válasza szaszaddd15 (#17041) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#17043) ^Clown válasza Veron (#17038) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bemész a Power Managerbe -> Options -> Periodically show message about battery charge capacity elől kiveszed a pipát.
Szerintem utána nem fog sipítozni. Ha mégis, akkor majd kitaláljuk :)

(#17044) ^Clown válasza Veron (#17038) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

dupla

[ Szerkesztve ]

(#17045) guppy válasza Gondwana (#17019) üzenetére


guppy
őstag

Köszönöm :R

A hivatalos IBM magyarországi szervíztől származott az ajánlat BTW.

(#17046) salieri.


salieri.
őstag

Valaki cserelt mar T60 ban komplett hutest? (15" IPS, Ati X1300 vga, T2400 cpu)

Az IBM honlapja 2 felet dobott ki ra: FRU 41V9932 es FRU41V6407

Na most a helyzet a kovetkezo ebayen megkerdeztem egy helyen a 41V9932 ventillatorrol, hogy jo e a fent emlitett gephez es nemleges valaszt kaptam,azt mondja 14 colos gepekhez van.

Viszont beirtam a 41V6407 et es nem is dobott ki ra gyakorlatilag talalatot!

valakinek van valami otlete,egyenlore nem bontanam le a gepet mig nincs uj venti.,es IBM szervizbe nem vinnem mert ott 20 ezer ft a csereje.

(#17047) guppy válasza salieri. (#17046) üzenetére


guppy
őstag

A géped alján van egy pontos típusszám, az alapján nézted a honlapon a benne lévő alkatrészek listáját ?

(#17048) inferno88


inferno88
őstag

Hi!

Arra lennék kíváncsi,hogy az 1366-os felbontású T510embe tudok majd szerelni mondjuk FHD-s kijelzőt,ha egyszer úgy tartja a kedvem?

Köszi

Semper fi!

(#17049) salieri. válasza guppy (#17047) üzenetére


salieri.
őstag

igy van az alapjan!

(#17050) Ringman válasza salieri. (#17046) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hello!

Hardware Maintenance Manual index - ThinkPad itt keress rá a T60-as géptípusra, a pdf-ben keress rá a(z) Fru-ra, és kiírja hétszámjegyes (4+3) típusok szerint, melyik géphez jó az alkatrész. A t60-ban nem lehet külön ventit cserélni, csak a blokkot egészben? T61-ben már lehet.

A dokk meg fasza, bár minden portot nem tudtam letesztelni :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.