Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Vhunter


Vhunter
tag

Csövi.
T500-as csak az integrált vid.kártyával mire képes? Egyszerűbb játékok, photoshop, ilyesmi elfut vele? Mennyivel tud többet az ATI-val?
köszi.

(#8002) taltos válasza Gondwana (#7988) üzenetére


taltos
senior tag

Ezen jót mosolyogtam. :) Engem is jobban zavar a csík leszedése, az akku kiállást pedig kifejezetten karakteresnek érzem, és "szépítő" hatásúnak.

Vhunter: Nem vagyok nagy PS huszár, de milyen videókártyával "nem fut" a PS? Egyszerűbb játékok alatt mit értesz? Egyébként a notebookcheck.net -en egész részletes videókártya összehasonlítások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8003) evone válasza taltos (#8002) üzenetére


evone
őstag

Engem is zavar a piros csik hianya, meg hogy eltuntettek a T43 fele touchpadet erre a szogletes izere. No nem mintha hasznalnam, de a T43 touchpadje olyan volt mintha mosolyogna a gep. Szerintem ezt kar volt megvaltoztatni

Illetve szerintem az aksi kilogas csak ugy jo ha teljes szellesegben log ki. Vagy ugyhogyha elkezdodik az egyik oldalon es kb a kozepenel fejezodik be. ( itt lehet latni ) Mostmég csak nem is kozepen log ki az aksi, nekem ez igy annyira nem tetszik.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8004) mv válasza Tim82 (#7990) üzenetére


mv
aktív tag

533-as és 667-es együtt is szépen megy T43-ban.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#8005) metal01 válasza BobMaster (#7998) üzenetére


metal01
őstag

Köszi, már rendelés alatt van a leendő billentyűzetem.

(#8006) taltos válasza evone (#8003) üzenetére


taltos
senior tag

Hát ennyire részletes véleményem nincs az akku kilógásról, de ha már így belejöttünk a szőrszálhasogatásba, akkor meg kell jegyezni, hogy a régi szürke színű felső gombsor is jobban mutatott, mint a mostani egybefekete. Ugyanez igaz a bekapcsologombok alakjara és tapintására/kialakítására is. A fene egye meg!

Kérjük vissza a régi ThinkPad billentyűzet designt! :))

(#8007) evone válasza taltos (#8006) üzenetére


evone
őstag

Engem a szinek nem zavarnak, mindketto tetszik. Csak hogy megvaltozott a sorrend a hangero gomboknal.

T61: nemit, le, fel
X41: le, fel, nemit

Mindig elhibazom mikor atulok egyik geptol a masikra. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8008) Napfénysüti válasza taltos (#8006) üzenetére

A bekapcsoló gombra és a hangerőt szabályzókra én is el tudnék képzelni jobb kialakítást. Fura megnyomni ezeket.

Més que un club!

(#8009) Gondwana válasza taltos (#8006) üzenetére


Gondwana
addikt

Kérjük vissza a régi ThinkPad billentyűzet designt!
Inkább kérdésként fogalmaznám meg: hogyan lehet egy i5 vagy i7 procit működésre bírni egy UXGA kijelzős T42/T43-ban (esetleg egy X32/X40-ben, amiben a kijelző át lett moddolva 12" SXGA+ IPS panelre)?
Kiveszem a kezem a biliből, elég mára a bányászatból, megyek haza, megnézni, mit csinál a fiam.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8010) evone válasza Gondwana (#8009) üzenetére


evone
őstag

Pénzel.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8011) #16820480


#16820480
törölt tag

nos, megvan a T410 :) remek kis gép!
viszont rögtön elakadtam kicsit: hogy lehet a recovery partíciót kiírni dvd-re? mármint most nem egy restore pontot akarok csinálni, hanem egy olyan dvd lemezt, amiről bebootolva vissza tudom tenni az egész rendszer a kezdeti állapotába.

(#8012) Napfénysüti válasza #16820480 (#8011) üzenetére

Gratula, használd egészséggel. :K Milyen felszereltségűt és mennyiért szereztél?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#8013) #16820480 válasza Napfénysüti (#8012) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi! ez a gép lett:
i5-520M(2.4GHz), 3GB RAM, 320GB 7200rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, Intel 5700MHD, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Gobi 2000 WWAN, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, Camera, 6c Li-Ion, Win7 Pro 32
210e :B

(#8014) bwoay válasza #16820480 (#8011) üzenetére


bwoay
nagyúr

nesze neked, te Delles noob :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8015) #16820480 válasza bwoay (#8014) üzenetére


#16820480
törölt tag

pontosan erre gondoltam :R :)

(#8016) evone válasza #16820480 (#8015) üzenetére


evone
őstag

grat. :) majd a melegedesrol irj bovebben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8017) taltos válasza #16820480 (#8011) üzenetére


taltos
senior tag

Gratula! Ne felejtsd a tesztet, szavadon fogunk! :)

(#8018) #16820480


#16820480
törölt tag

rendben, írok majd amint lesz időm, csak ez a hét most lehet, hogy kicsit sűrű lesz majd, de még megltájuk :K

(#8019) evone válasza #16820480 (#8018) üzenetére


evone
őstag

hat, addig add ide a gepet, kitesztelem en neked :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8020) lapa válasza #16820480 (#8018) üzenetére


lapa
veterán

(#8021) bwoay válasza lapa (#8020) üzenetére


bwoay
nagyúr

abban az IBM-ben még decens rollcage volt

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8022) #16820480 válasza lapa (#8020) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, ez már sajna nem az a békebeli minőség... ugye rollcage nincs már a kijelző mögött (asszem a gépben belül még van), meg eleve kicsit azért lazítottak az összeszerelésen is. péládul a dvd tálcája elég vacak, ilyen hajlós műanyag valami, szerencsére sosem használom szinte. illetve péládul a fedlapnak is van holtjátéka zárt állapotban, rázár a retesz, de még kcisit mozgatható. mondjuk ezek nem annyira működési rendellenességek, együtt lehet élni vele.
viszont maga a gép az gyönyörű. egyszerűen sokkal szebb, mint fényképeken. a színe, az anyaga, a formája, minden nagyon király.

és egy kis plusz infó a jack aljzatról: próbáltam, és úgy tűnik, hogy kezeli rendesen a telefonokhoz is árult 3 eres jack dugaszos fülhallgatót, megy a mikrofon és a headset is vele (bár ezt még majd kipróbálom egy skype alatt is rendesen, ha feltettem).

(#8023) modeller válasza Vhunter (#8001) üzenetére


modeller
aktív tag

A photoshop szépen fut az integrálttal is, működik minden GPU funkciója és gyors is. A játékokról nem tudok nyilatkozni, én csak a GTA 4-et próbáltam, az csak az ATI-val megy :)

(#8024) Vhunter válasza modeller (#8023) üzenetére


Vhunter
tag

Konkrétan csak CS-zni szoktunk a szobába :) Más játékra nem nagyon kéne (esetleg starcraft, de az minden elfut) bár gondolom a CS is. Viszont a mostani DELL-emben ATI van, így semmi viszonyítási alapom nincs az integrált kártyákhoz.

(#8025) lapa válasza #16820480 (#8022) üzenetére


lapa
veterán

hát ha még a T61-hez képest is "lazítottak", akkor szerintem hordd szatyorban, mert le-leeshet róla pár alkatrész. azért azon van pár legalábbis bizonytalan pont. a bal szélen lévő elem a bill mellett meg a csuklótámasz mindkét sarka lötyög kicsit nálam.

most megnéztem, a relatíve új T61 baloldalt saccra 2 mili lötyögés lecsukva, jobb oldalon 1 mili. a reformkori T43p egy fél milit bal oldalt. a honfoglalás kori T21 nem lötyög. árpád gépe győzni fog.

persze a T43p tekeredik-pöndörödik, a T21-en meg a szokott helyen a bill-től jobbra középen ott a törés a burkolaton. a T21 persze vastagabb is jóval, mint az újak. talán a T43 tűnik a leggyengébbnek a csavarodás miatt. ez persze így szubjektív, de azért nem lennék alaplap benne. ráállni pláne nem mernék, szerintem arc a vidiben pedig azt nyúzza. de lehet tévedek.

már az arcom kaparom, mikor tudom végre telepíteni a T21-et. már megrendeltem hozzá az ide-cf adaptert meg egy 8 gigás cf kártyát. legjobb APS ever.

azt nem tudom a T61-ben van-e rollcage a panel mögött, de ma délután kicsi lapa ránehézkedett szemből a kijelző felső peremére, az meg egy pillanat alatt hanyatt feküdt kicsi lapával és nekifeszült a dock keretének. mivel az 2-3 centire van csak panel zsanérjától kapott egy emberes erőkart. aztán mivel ott megállt a kijelző, a maradék testtömeget a csuklótámasz meg a bill kapta. kicsit azért befostam, de minden oké. ilyenkor azért tisztelem minden fájásom ellenére az eszközt.

(#8026) kingabo


kingabo
őstag

Tudja valaki, hogy hogyan tudom a mostani elötti vga drivert leszedni? A lenovo oldalán csak a legfrissebbet találtam meg. GMA 4500MHD-hoz kéne.

(#8027) Gondwana válasza kingabo (#8026) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a System Update egyszer már leszedte azt az előző drivert, akkor Program Files, Lenovo, System Update, session folder, itt ismerd fel, hogy melyik volt az. (nálam ez a gyüjtemény 2.7GB, 281 folderrel)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8028) BobMaster


BobMaster
senior tag

Megérkeztek a ThinkPad T410i-k

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8029) evone válasza BobMaster (#8028) üzenetére


evone
őstag

Kivancsi vagyok hogy ezeke milyen árral fognak inudlni hardverapron. :D Mindenesetre talan engem is erdekelne, hogyha 25W TDP lenne 35 helyett, de igy kb semmi ertelme.

Maradok a jo oreg T61-nel, szerzek hozza dockolot es jolesz minden. Kánaán.

Ez alapján elegge kellemesnek tunnek az L szerias ThinkPadek.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8030) BobMaster válasza evone (#8029) üzenetére


BobMaster
senior tag

Azért az L szériával csak okosan, kb minden opcionális benne (Bluetooth, FPR, Webkmera, stb) és egy fél deka RollCage sincs benne.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8031) Napfénysüti válasza evone (#8029) üzenetére

Kezdésnek szerintem nem rossz az ára de ahogy nézem ha lenne rá keret és késztetés akkor sem érné meg lecserélnem a T400-at T410-re. A jelenlegi gépemből egyedül a LED-es kijelző hiányolom hátha annak jobb lenne a fényereje. :)

Més que un club!

(#8032) BobMaster válasza Napfénysüti (#8031) üzenetére


BobMaster
senior tag

T400-at valóban nincs értelme lecserélni, T60-at már jobban.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8033) #16820480 válasza lapa (#8025) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem baoldalt semmi lötyögés, jobboldalt van egy olyan 1mm, illetve a jobboldali hangfalnál lehet kicsit nyöszörögtetni, de ezt felírom a biliműanyag optikai meghajtó számlájára (persze ettől még fölötte a burkolatot csinálhatták volna jó anyagból).
mondjuk amúgy meg vagyok elégedve a géppel, felment szépen a fedora13 (béta preview) rá, mindent egyből felismert, semmi nyűgje nincs eddig. persze még be kell lakni a rendszert, de eddig ígéretes. egy dolog zavar, hogy pörgeti egyelőre folyamatosan a ventillátort, de gondolom ez valami energiagazdálkodási probléma lehet, majd utánanézek.

(#8034) BobMaster válasza evone (#8029) üzenetére


BobMaster
senior tag

Zsír a spot, azok a betűkből kirakott lakatok és fák... :R

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8035) taltos válasza Napfénysüti (#8031) üzenetére


taltos
senior tag

Engem is csak ez az egy zavar a T500-asomban, de amikor vettem, akkor sok helyen azt olvastam (talán ebben a topicban is), hogy bár a LED-es kijelző bár erősebb fényerővel rendelkezik, használatban mégsincs igazán számottevő különbség, mert csak a megvilágítás más (betekintési szögek nem javulnak jelentősen, napfényes környezetben ezzel sem használható stb.). Persze a környezettudatosságot és a fogyasztást is számba kell venni, no meg azt, hogy T500-ashoz nem volt 1680x1050-ben... :)

evone: Szerintem ez a processzorral egybeépített általános felhasználásra szánt videó vezérlő jó ötlet, de így, hogy első széria, még hordoz pár hátrányt, amit később biztos ki fognak küszöbölni:
- Sokszor jövünk a 25/35W -al, de ha belegondolunk, hogy korábban ez csak CPU volt, most meg CPU+GPU, akkor nem is olyan rossz. Ami mindenképpen hátrány, hogy sokkal rosszabbul lehet így hűteni, hogy egy pont van csak, ami *** meleg.
- Most architectúrálisan nincs megoldva az OS aloli gpu switch, ami bár nem olyan fontos, de mégis csak visszalépés. Hosszú távon biztos olyanra akarják megcsinálni, mint amilyen most a T400/500, úgyhogy biztos bele lesz építve a következő generációkba.

sheratan: Elvileg van bene rollcage felül is, csak már a v2.0! ;) Itt linkelt róla evone egyet.

Szerk.: Hátha segít a ventillátorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8036) evone válasza BobMaster (#8030) üzenetére


evone
őstag

Venni soha nem vennék, de ez a reklam nagyon allat. Nem ertem a T szerianal miert nem csinalnak ilyet. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8037) evone válasza taltos (#8035) üzenetére


evone
őstag

sheratan: Elvileg van bene rollcage felül is, csak már a v2.0! Itt linkelt róla evone egyet.

Azert idokozben kiderult hogy mégsem olyan kiralysag ez. :) Csupan tul optimista voltam.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8038) viskund


viskund
csendes tag

Hello! Anyukámnak szeretnék netezős, unokafotó nézegetős lapigépet. A masina hurcolva nem lesz. Subnoti is lehet. A keret kb. 45-50ezer ft. Az elkövetkező 5 évet kellene kibírnia. Addigra remélem occsó lesz a t400:-). Előre is köszönöm a segítséget.
v.

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#8039) #16820480 válasza taltos (#8035) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi! ezt a ventillátoros cuccot láttam már mostanában, csak reméltem, hogy nem kell ilyen drasztikus módszerhez folyamodni azért, hanem észhez tér az acpi.
mondjuk most éppen a frissítéstől meghalódott a fedora teljesen (hát hiába, béta...), szóval lehet, hogy a végleges kiadásig inkább ubuntu lesz rajta mégis..

(#8040) Dr. Akula válasza lapa (#8025) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

azt nem tudom a T61-ben van-e rollcage a panel mögött

Van.

---

viskund:
Ennyiből max T4x kategória jön ki, nézz egyet az aprón, van pár. Persze gari ezekre már 0.

[ Szerkesztve ]

(#8041) Dr. Akula válasza bwoay (#8021) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért a csávó még így se mert ráállni a képernyő közepére. :D Az jobban meggyőzne mint a szélén taposás.

(#8042) kingabo válasza Gondwana (#8027) üzenetére


kingabo
őstag

Nem használom az update progit. Sajnos sokszor már az oldaon fenn volt az új driver, de a progi még a régit ajánlotta csak fel.

(#8043) Napfénysüti válasza kingabo (#8042) üzenetére

Manuálisan szerintem is jobb leszedni a programokat de például az On-screen drivert meg én nem találtam míg az SU feldobta. :B

Més que un club!

(#8044) bwoay válasza Dr. Akula (#8041) üzenetére


bwoay
nagyúr

én simán ráállnék az x200s-ed közepére is, nagyon áldozatkész tudok lenni, ha mások meggyőzése a cél :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8045) taltos válasza bwoay (#8044) üzenetére


taltos
senior tag

Ezt nevezem én áldozatkészségnek! :D

Az jutott eszembe, hogy tudtommal itt senkinek nics X300 vagy X301 -es gépe. De miért? Az egy legendásan jó széria volt, nem?

(#8046) Napfénysüti válasza taltos (#8045) üzenetére

Otisznak volt X301-e ha jól emlékszem. :)

Més que un club!

(#8047) evone válasza taltos (#8045) üzenetére


evone
őstag

valassz:

1. csórók vagyunk
2. nem lehet dockolni
3. csak egyfajta aksi van hozza :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8048) Tim82 válasza taltos (#8045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem akinek van, az ragaszkodik is hozzá. Hardveraprón az utóbbi egy évben egyszer láttam X300-at, az is kb. 3 napig volt fent, 200 ezer Ft-os árral el is vitték. Ebay-en olyan 250 ezer Ft-nek megfelelő USD-ért szokott lenni, de max. 2-3 példány. Az én nagy álmom is az X300 volna, de ennyi pénzem egyszerre, ráadásul notebook-ra sose lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8049) bwoay válasza taltos (#8045) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem az inkább csak legenda, mint legendásan jó :) egyébként én nagyon rákészültem, hogy azt fogok venni, merthogy kiváló átmenet T és X között, egy igazi kompromisszum-mentes ultramobil gép. Csak aztán szép lassan leesett, hogy: nem dokkolható, az optikai meghajtója méretkülönbség miatt nem kompatibilis a többivel, a proci nagyon gyenge, cserébe viszont nem nyújt kiemelkedő üzemidőt... Mivel a T400s pont ezeket a hibákat küszöböli ki (az üzemidő kb egyezik, de a teljesítmény korántsem), árban meg ugyanott volt, utóbbi sokkal jobb vételnek bizonyult. Még mindig tetszik az x301, de már nem bánom, hogy annak idején nem jött össze. Sőt. Az x301 egy nagyon szűk réteg igényeit fedte le, a többség szerintem jobban jár vagy egy X vagy egy T szériás géppel. Valahogy a Lenovonál is ezt gondolhatják, ha nemigen erőltetik az utódját.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8050) Napfénysüti válasza bwoay (#8049) üzenetére

Nah valahogy így voltam én is anno. X300 volt az álom gépem. A teszteket olvasva abszolút szerelem. Viszont utána átgondolva a dolgokat, hiányosságokat na meg az árát nézve lemondtam róla. De lett egy T400 és úgy érzem jól döntöttem hogy inkább ebbe fektettem a pénzem mert az igényeimnek ez jobban megfelel. :K

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.