Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a lenovos battery gadgetet amit a sidebarra kell rakni hol tölthetem le?

Anno valamelyik power manager update behozta ezt, de most nem tudom letölteni sehonnan, system update meg sztrájkol egy ideje...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6002) TOZ válasza Prom (#5999) üzenetére


TOZ
addikt

Ami T-vel kezdodik es hinkpaddal vegzodik, abbol (kezdem azt hinni) mindig van nalad felreteve a szamunkra szukseges darabbol egy-egy... ha nincs... lesz. :))

(#6003) adorjant


adorjant
senior tag

olcsó x40-x41-et keresek,ha már mindenkinek van mindene,hagy legyek én is boldog :)

(#6004) TOZ válasza adorjant (#6003) üzenetére


TOZ
addikt

Az apron hirdetnek valami mobilboltosok X40-eket dokkoloval jo aran.

(#6005) adorjant válasza TOZ (#6004) üzenetére


adorjant
senior tag

írtam már nekik,bár igazság szerint nem szívesen vennék üzletből...
x41 lenne a tuti (raktak is fel egyet,x60 árban... :DDD ),de nem sok reményt fűzök hozzá...
könnyű gép kell,a terhes nők érzékenyek :B

(#6006) ^Clown válasza TOZ (#6004) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azokat én is néztem, de úgy vettem ki a hirdetésből, hogy azok wifi nélküli gépek, legalábbis az egyik biztos. Erre figyeljetek oda.
Bár biztos be lehet utólag is rakni egy wifi kártyát, plusz antennát, de nem tudom, hogy mennyire macerás, illetve mennyit kéne még rákölteni.

[ Szerkesztve ]

(#6007) Tim82 válasza ^Clown (#6006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Előkészítés mindenképpen van bennük, így antennát nem kell, kártyát pedig - eladótól függően - 3-5 ezer Ft körüli áron be lehet szerezni, akár innen a Hardverapróról is (én pl. naga fórumtárstól vettem annak idején az Intel 2100B helyett Atheros B/G kártyát, őt tudom ajánlani).

A beszerelés nem egy nagy etvasz, kb. 5 perc alatt megvan.

Egyébként szerintem csak nem értenek hozzá annyira a GSM boltosok, akik itt árulják óccsóért őket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6008) ^Clown válasza Tim82 (#6007) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem tudtam, hogy antenna van benne. Akkor nem kell már sokat rádobni :R

(#6009) bwoay válasza adnoctum18 (#6001) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez kő-e he?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6010) mdk01


mdk01
addikt

Tegnap felraktam a win7 64bit-et és volna pár kérdésem.

1.Vkinek működik a T-mobiltól kapott mobilinternetes USB stick a win7 64bit alatt?
Tegnap próbáltuk tesómmal Debi linux alatt is ott sem igazán reagálta le a dolgokat.
Nálam win7 64bit alatt legalább felsimerte a sticket és a rajta lévő telepítőt de miután rákattintottam a setup fájlra nem történik semmi.:F

2.Amit a win7 mellé kaptam dvd-t (upgrade media) az gyakorlatilag Lenovo-sítja a win7-met?
Most még a WAN sem tudom bekapcsolni a szűz win7-en.

Gyorsba ennyi kérdésem volna majd még sztem jövök.:)

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#6011) guppy válasza mdk01 (#6010) üzenetére


guppy
őstag

Próbáltad már azt h rendszergazdaként indítod el a telepítőt?

(#6012) mdk01


mdk01
addikt

Hát egy felhasználó van és annyira szűz volt a win hogy ilyeneket én még nem is állítottam.
Megnézem bár sztem alapból az első felhasználó a rendszergazda.

Köszi

MOD:
Meg igazán azért próbálkozok a stickel mert nem tudom működésre bírni a beépített modememet.

Megnéztem a fiók rendszergazdai jogokkal bír.

[ Szerkesztve ]

(#6013) mdk01 válasza mdk01 (#6012) üzenetére


mdk01
addikt

Na futottam a neten egy kört és van megoldás.
Már a stickről írok.:)

Kereső szó: web'n'walk usb stick win7 driver

Win Vista 64,32
Win 7 64,32

Antonio írta meg az okosságot link formájába.

Tehát nekem win 7 64bit alatt működik.
Ha esetleg idővel nem működik a link nekem biztos meglesz a driver, lehet privit írni nyugodtan.

Üdv.

(#6014) evone


evone
őstag

X41nel lehet olyat hogy dokkolon is van egy monitor dsubon meg a gep csatlakozojan? Tehat lehet ket kulso monitorral hasznalni?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6015) csiktor válasza evone (#6014) üzenetére


csiktor
tag

Ha dokkba teszed a gépet, akkor általában letiltja a gépen lévő csatlakozókat és csak a dokkon lévők élnek.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#6016) Tim82 válasza csiktor (#6015) üzenetére


Tim82
nagyúr

T41p-nél tudom használni dokkolva is a gép oldalán lévő D-SUB csatlakozót. A gépen lévő hangkimenetet és bemenetet azt hiszem, tényleg nem lehet ilyenkor használni, de pl. az USB-k is működnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6017) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok,

No egy kis morgolódás...
2.5 hónapos az X200S gépem, amit azért vettem mert ugyebár az nagy TP minőség... - szóval tegnap elkezdett a ventillátor zörögni. :(
Költői kérdés csak, de ugyebár kifizettem vagy 300000 forint felárat a minőségért és kispórolták a zsírt a tengelyről... - mire számítsak, a merev lemezből mit spóroltak ki fél milláért, a mágnest?
A helyzet az, hogy két hétig mindenképp szükségem van a gépre, úgyhogy szervízt max akkor fog látni, ha kigyullad a kezem alatt...
Öt éves lecserélt Acer notimnak semmi baja... - szégyen, persze nem az Aceré...
Kíváncsi leszek majd arra a szuper szervízhálózatra...

(#6018) karamblo


karamblo
tag

helló, urak. én is leülök a tábortűz mellé... kérdésem volna, rögtön.volna egy t41-es gép, szép állapotban, gyári alap, nem lett megpöckölve. 40 ezer. jó vétel-e szerintetek? második gépnek kellene, bővitgetni, et cetera.

(#6019) Tim82 válasza karamblo (#6018) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teszteld le az USB-portjait egy pen drive-val, illetve fájlmásolgatással TC-ben, hogy valóban 2.0-ként működnek-e, illetve bekapcsolt állapotban emeld fel az asztalról, majd kicsit állíts a képernyőjén. Ha semmi gond, akkor jó vétel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6020) evone válasza Puma4 (#6017) üzenetére


evone
őstag

Sajnalom, egyebkent annyi hogy beviszed a szervizbe, vagy irsz nekik mailt, hogy rendeljek meg az alkatreszt, aztan mikor megerkezett az uj venti, beviszed es elvileg kicserelik nagyon hamar VAGY nem cserelik ki hanem kifujjak mint az enyemet es par het mulva megint elkezd zorogni. Az en sokszazezres ThinkPadomnak is zorog a ventije, ez már csak ilyen. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6021) Puma4 válasza evone (#6020) üzenetére


Puma4
tag

Nyíregyházáról beviszem...
Ennyi erővel vehettem volna MSI-t is, arról legalább előre tudtam, hogy zörög a ventije...

(#6022) TOZ válasza Puma4 (#6021) üzenetére


TOZ
addikt

Nezd meg azert, hogy nem on-site garid van-e... Akkor ok jonnek.

(#6023) Khaal válasza evone (#6014) üzenetére


Khaal
őstag

T40-ből kiindulva valószínűleg működni a fog a gépen lévő is, de egyszerre a kettőt nem tudod használni, vagy ez - vagy az.

(#6024) karamblo válasza Tim82 (#6019) üzenetére


karamblo
tag

Nagyon köszönöm a gyors tanácsot. Még valami.x31-em van, jobboldalt van egy hely a gépen, ide lehet plusz akksit tenni?

(#6025) mdk01


mdk01
addikt

Na feltettem egy csomó think cuccot a win7 alá.
Lenovo system update alatt kaptam 72%nál egy ilyen hibaüzit:

Ezután rákerestem és feltettem ezt a C++2005-t a netről majd találtam még egy C++ 2008-at is. Fent van mindkettő
Elvileg ez így jó?

Továbbá nem akar csatlakozni a HSDPA modemen keresztül a netre. Van jelerősség működik a modem(elvileg), de hibaüzit ad vmiért.
Ehhez esetleg van vkinek vmi ötelete?

Még próbálok frissítgetni meg berakom újra a SIM-t.:U

Még egy utolsó kérdés.
Nekem a thinkvantage gomb megnyomásával nem ez eredeti thinkvantage menüsor jön elő hanem a toolbox.
Ez így rendben van?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6026) karamblo


karamblo
tag

mármint ott, ahol a nagyobb gépeken a dvd-olvasó van.

(#6027) Tim82 válasza karamblo (#6026) üzenetére


Tim82
nagyúr

X31-be nem tudsz extra akkut tenni, csak akkor, ha van hozzá dokkolód (X3 Ultrabase). Azon van hely optikai meghajtónak/Ultrabay akkunak is. Ultrabay 2000 szabványú akkut keress bele, szerintem Ebay-ről sanszos, nem hiszem, hogy itthon kapsz bele.

Ha csak az X31-ed van, akkor azon szerintem a hely PCMCIA-kártyának való foglalat lesz.

Omni: az tutira a PCMCIA lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6028) Omni válasza karamblo (#6026) üzenetére


Omni
aktív tag

A gép jobb oldalán a winchestere van elszállásolva. :)

(#6029) g.gergo válasza mdk01 (#6025) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nekem a thinkvantage gomb megnyomásával nem ez eredeti thinkvantage menüsor jön elő hanem a toolbox. Ez így rendben van?

W7-nél igen.

(#6030) mdk01 válasza g.gergo (#6029) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

Önnek új PM-e érkezett.

Üdv.

(#6031) Prom válasza Puma4 (#6017) üzenetére


Prom
tag

Azért nekem fura hogy 2,5 honapos X200S ventije szar legyen szerintem vedd ki a billentyüt tisztogasd meg a ventit..

(#6032) taltos válasza mdk01 (#6025) üzenetére


taltos
senior tag

Én is nemrég (tegnap) raktam fel a W7-et, mert mint kiderült nem tudok 64 bites upgradet renelni (elvileg lehetne, de a gép Magyar, a szervíz csak olyan nyelvűt rendel, amilyen eredetileg a gépen volt, és Magyarból nincs 64 bites :)) ).

Elöször én is Lenovo system update-tel csináltam, és én is hasonló üzenetet kaptam, ami miatt nem települt a power manager akármi. Szóval fogtam a gépet, felraktam a W7-et újra, majd és a lenovo.com -on lévő tutorial alapján kézzel pakolgattam fel a drivereket. Így nem volt gond (bár többször is újraindítottam, mint amennyiszer javasolt volt, és az a tutorial sem teljesen jó, de megoldottam).

Így most a thinkvantage szoftverek közül csak a power manageres, a system protectionös és a fingerprintes került fel, a többi nem (így is idegesített az toolbox és a többi, szerintem lassú volt, és plusz infót nem adott semmiről = felesleges). Ha Neked sem kellenek, és újrarakod, akkor szívesen adok tanácsot a telepítéshez, még frissek az emlékek. :)

A thinkvantage gombra Win 7 alatt már az a normális működés, amit nálad produkál. :K

(#6033) karamblo válasza Tim82 (#6027) üzenetére


karamblo
tag

Köszönöm.Dokkolót már csak használtat tudnék venni, vagy a Lenovo gyárt olyat, ami jó lenne x31-eshez?

(#6034) Tim82 válasza karamblo (#6033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használt. X31-hez kétféle dokkoló jó: a Dock II és az X3 Ultrabase. Ha cipelni akarod a dokkolót is, az utóbbit célszerű beszerezni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6035) adnoctum18 válasza bwoay (#6009) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem ez!:D

...most már csak azt áruld el hová másoljam, hogy működjön.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6036) Prom


Prom
tag

Aki esetleg SSD gondolkozna van 1db új 128Gb os apróba megtalálható :K

(#6037) mdk01 válasza taltos (#6032) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem most elvileg jól működik minden és még a power manager nincs fent de majd azt is leszedem.
Jelenleg a HSDPA modemen szenvedek, mert sztem driver hiány van és nem találok semmit win7 64bit alá.
Szerencsére mobil sticekem működik de azzal is volt egy kis driver problémám délelőtt.

Köszi
Üdv.

Vissza rakták a régi PH! arculatot vagy csak nekem lett megint régi.
Olyan jóóóó újra látni.Így örülök--->>>:DD:DD:DD:DD

MOD: Nem rakták vissza de tudom a trükköt.:C

[ Szerkesztve ]

(#6038) Otisz válasza karamblo (#6033) üzenetére


Otisz
őstag

Van hozzá dokkolóm, ha érdekel.
Lehet újonnan is venni, de elég magas az ára...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#6039) rankesz válasza Prom (#6036) üzenetére


rankesz
veterán

Vállról indíthatós szkád-rakéta nincs? :D
JA várjál, azt nem gyárt a lenovo... de ha gyártana tuti neked lenne... :))

(#6040) bwoay válasza adnoctum18 (#6035) üzenetére


bwoay
nagyúr

"C:\SWTOOLS\DRIVERS\TVTGADGET and run setup.exe"

hópdiszhelpsz

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6041) Prom válasza rankesz (#6039) üzenetére


Prom
tag

sajna nincs ezért szeretem a C&C generalst mert ott van az is :DDD :D

(#6042) karamblo válasza rankesz (#6039) üzenetére


karamblo
tag

Mennyire fájna nekem az a dokkoló?

(#6043) rankesz válasza karamblo (#6042) üzenetére


rankesz
veterán

nem tom, Otisz-t kérdezd, egyel félrenyomtál... :)

(#6044) buherka válasza mdk01 (#6037) üzenetére


buherka
addikt

A trükk...
a Logoutról vagy a Mobilarénáról kell fórumozni :D

Ez a világoskék linkelés kész gyötrelem szerintem...én is maradok a régi felállásnál :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6045) Puma4 válasza Prom (#6031) üzenetére


Puma4
tag

No és billkivét nem jár garanciavesztéssel?
A venti tisztogatásán mit értesz? Tengelyét zsírozzam, van benne egyáltalán?
Régi asztali gépeimen egy tengelyzsírozás átlagosan két évre megoldotta a kerregéses problémákat...

(#6046) mdk01 válasza buherka (#6044) üzenetére


mdk01
addikt

Igen Rankesz-szal is erre jutottunk.
Én innentől a logout alól indítom a PH!zást:DDD

(#6047) HarryPotter válasza mdk01 (#6046) üzenetére


HarryPotter
őstag

logout nekem vagy 2 hete egyből lefagy csontra ff alatt.... :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6048) mdk01 válasza HarryPotter (#6047) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem nem fagyott még soha.

(#6049) rankesz válasza HarryPotter (#6047) üzenetére


rankesz
veterán

a 3.6-os ff nálam is csinált érdekességeket. (pl. nem tudtam hozzászólást írni mert a RI/OS "A kapott adatok érvénytelenek" féle hibaüzenetet dobott).
Visszatettem a 3.58-at és minden ok.

(#6050) Sianis válasza Sianis (#5956) üzenetére


Sianis
addikt

UP!

Sianis

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.