Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Chaser válasza audi100td (#22000) üzenetére


Chaser
titán

77 fok, a everst azt nem mutatta. De órajelek maxon vannak.
Jó a dell garija, de mivel nem garos gépekről van szó ez most nem mérvadó:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22002) Chaser válasza Chaser (#22001) üzenetére


Chaser
titán

Gpu 120, ram 60mhz..így 75fok. Tehát nem segít kb semmit a powerplay. Nem ilyen órajelű kártyáknál van meghatározó szerepe..sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22003) soldi3r válasza Chaser (#21999) üzenetére


soldi3r
veterán

lehet, hogy csak ssd-kkel hoz fals eredményeket?

E30 (oo=[][]=oo)

(#22004) audi100td válasza Chaser (#22001) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, nekem is kb annyi, min órajelekkel meg 73 (128/130MHz ram/gpu)

itt vannak az adattároló tesztek:

64GB Samsung 470 SSD:

Crystal

Atto

750GB Toshiba MK7559GSXP (Ultrabay):

Crystal

Atto

[ Szerkesztve ]

(#22005) Chaser válasza soldi3r (#22003) üzenetére


Chaser
titán

Passzolom.

audi100td:A 4k értékek elég durvák :)) :R Én csak egy 64-es samut terveztem max, de hirtelen elszállt az ára, a 64-es kingston is felment pár ezerrel, de majd 1csak összejön. Használtan találnék egy 32-est az lenne a legjobb. Hdd-nek meg van 1 terás 2.5-es külsőm, de lehet kerítek én is majd keretet egy kisebbnek.
Most 75 fok a gpu max órajelekkel, ahogy pár fokkal hűvösebb lett bent.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22006) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne kérdésem hogy van egy Lenovo R52-es notebook-om, leszeretném venni a billentyűzet melletti keretet(vagyis a felső keret) de a hátsó 3 csavart ami a kijelző felőli résznél (vagyis alul) nem tudom kicsavarni a csavart! Elrontatni meg nem akarom

Tudok ajánlani egy olyan csavar húzót amivel tényleg biztonságosan ki tudom csavarni? vagy valamilyen csavarhúzó szerettet...procit akarok cserélni benne...azért kellene szét szednem!

Üdv.

(#22007) rii


rii
nagyúr

nem tudja valaki, hogy egy t43-as mennyit vesz fel Wh-ban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22008) Chaser válasza rii (#22007) üzenetére


Chaser
titán

A T42 alapon 20W körül rántott ki a konnektorból, maxon 35W. T43 is hasonló lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22009) rii válasza Chaser (#22008) üzenetére


rii
nagyúr

óóó hát ez zsííír :D
az asztali 100-130 W-ja után (-:
köszönöm! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22010) audi100td válasza rii (#22009) üzenetére


audi100td
nagyúr

amúgy power manager kiírja ha épp akksiról megy :)

(#22011) Chaser válasza rii (#22009) üzenetére


Chaser
titán

Nincs mit:)

audi100td: Ki akartam venni a hdd-t, úgy látom - vagyis nem láttam:D :U - ki van szakítva a kis kihúzó fül. Ha jól sejtem így nem is tudom kivenni csak ha lekapom a billt és palmrest-et.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22012) audi100td válasza Chaser (#22011) üzenetére


audi100td
nagyúr

nálam nincs kiszakadva, palmrest+bill 6 csavar asszrem, meg vannak jelölve ilyen szimbólumokkal, de hw maintenance manual-ban is megtalálod

(#22013) ro_bert17 válasza audi100td (#21985) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bocsi hogy itt szerencsétlenkedem, de hogy tudom letölteni? Ha rá klikkolok, akkor is a legfrissebbet ajánlja fel.

(#22014) franc0 válasza Chaser (#22011) üzenetére


franc0
őstag

Egy kis csavarhúzóval vagy valamivel nyúlj be a gumisín és a HDD közé. Simán ki lehet húzni így. Szerintem magától értetődő.
De ha mindenáron le akarod szedni a palmrestet, az 4 csavar, a memóriaszimbólumokat keresd.. A billt nem kell ehhez kiszedni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22015) audi100td válasza ro_bert17 (#22013) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, ezt nem vettem észre, akkor sajnos nem tudom, system update is ezt ajánlja fel?

(#22016) Chaser válasza audi100td (#22012) üzenetére


Chaser
titán

Annyira láma nem vagyok:) Bár a t42 után kicsit meglepődtem, hogy itt nem a bill-t kell kipattintani. Csavarból is hiányzik pár darab, de minden gyári a gépben. Bill csatlakozás is meglepett, hirtelen azt se tudom hogy kell eltávolítani, de majd nekiesek a manualnak.

franc0: Nem volt egyértelmű, de megpróbálom köszi :R

alfa-tól vetted a t61-et? Hangjával mi a helyzet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22017) Chaser


Chaser
titán

Amúgy komoly, hogy a bill full vízálló? YT-n néztem videokat, de nem visz rá a lélek hogy kipróbáljam :N Nézegettem a bill-t, de nem jöttem rá hogy vezetné el a vizet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22018) lapa válasza Chaser (#22008) üzenetére


lapa
veterán

sok lesz az a 20w szerintem, akkor ott fut valami aminek nem kéne. 13-15 körül megáll a t43p is a kazán atival. a max 35w nagyjából reális.

[ Szerkesztve ]

(#22019) Minstrel válasza Chaser (#22017) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha kiveszed a billentyűzetet akkor az egész alja egy fém lap, mint egy tepsi, kicsit a szélei felfelé vannak hajlítva és vannak rajta lyukak amiken lefolyhat a víz a gép alján lévő lyukakhoz, vannak is kis cseppek rajzolva oda ahol kifolyik a víz. Mondjuk kipróbálni még én se mertem :)

(#22020) audi100td


audi100td
nagyúr

Nincs valakinek eladó T7200/7400/7600 procija?

(#22021) sniphoe válasza Chaser (#22017) üzenetére


sniphoe
aktív tag

A T60-amon anno sajna kipróbáltam (nem direkt), szerencsére vízzel.. :)
Semmi baja nem lett!

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22022) Chaser válasza lapa (#22018) üzenetére


Chaser
titán

Nálam ennyi volt, radeon 9600 volt benne ha minden igaz. De mivel az aku lemerült benne álló helyzetében így el tudom képzelni hogy valami még pluszban fogyasztott. Újra megnézni már megtudom, nehéz szívvel bár de megváltam tőle:)

Minstrel: Azt néztem, de nem jöttem rá a logikára :N :R

audi100td: Ramot tettél már bele? 2GB-tal egész korrekt. HDD fül még se volt leszakadva, csak be volt gyűrve...most még azt kell vennem bele.

sniphoe: Ki kéne próbálni, de először bejáratom:) Egyik topikban valaki azt mondta mosogatógépben mossa a billt és nincs baja:D

Valaki nem tudja 5400rpm/8MB vs 7200rpm/16MB között van-e észrevehető difi utóbbi javára? A gyári vinyó nagyon lassú, kb usb rackbe való, 8k-ért árulnak apróban 7200-es új hitachikat, vagy 7-ért új 320-as WD-ket. Csak 1k difi van, megéri? SSD-vel én még várok úgy döntöttem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22023) Peter M válasza Peter M (#21884) üzenetére


Peter M
tag

--- Ha már belekezdtem 2. kör USER válasz ---

Köszönettel vettem válaszát, melyre engedje meg az alábbiakban reagálnék.

Mindenek előtt Én a Lenovo Magyarország hivatalos véleményére voltam kíváncsi a fent említett panasszal kapcsolatban. Ön bármilyen megjegyzés nélkül változatlanul továbbküldte szervizes kollegája véleményét, amelyet ezek szerint számomra érthetetlenül, a cég színvonalának megfelelőnek tart.

"Ezt jeleztem a felhasználónak, aki mondta, hogy ő már beszélt minden mindenféle support- tal, köztük a központi IBM szervizzel is és azt mondták, hogy alaplapcsere javasolt.
Mondtam Neki, hogy természetesen megrendelem az alaplapot és a hűtést, mire ő ismételten kifejtette, hogy a hűtőrendszernek semmi baja."

Sajnálatosnak tartom, hogy Ön aki a szervizelés színvonaláért felel, fel sem tűnt, hogy levelemnek megfelelően a tapasztalt szerelő saját bevallása szerint is:
A szervizes egy egyszerű kompresszor használattal átadta volna a gépet, használhatatlanul.
Meg sem próbált saját kollégáitól, a számára ismeretlen géppel kapcsolatban informálódni, valóban minek tette volna ha a Kedves Ügyfél megoldja a problémáját.
A kérésemet változatlanul fenntartom miszerint, helyszíni garancia kiterjesztés keretében, hozzáértő szervizes kolléga helyszíni javítását fogadom el egyetlen járható útnak. Ez irányban Én mint megbecsült ügyfél megtettem részemről a szükséges lépéseket, hiszen anyagi ráfordítást nem kímélve, a garanciabővítés regisztráció alatt van.

Lenovo Magyarország helyében megbecsülném azt az ügyfelet, aki a mai világban hajlandó kifizetni a ThinkPad vélt vagy valós extra szolgáltatásiért és minőségéért azt az árkülönbözetet, ami a jelenlegi helyzet alapján szemlátomást teljesen indokolatlan.

Köszönettel

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#22024) sniphoe válasza Chaser (#22022) üzenetére


sniphoe
aktív tag

A 7200-es gyorsabb, de elvileg jobban is melegszik. ( Én ilyet vennék a helyedben. )

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22025) Peter M válasza Peter M (#22023) üzenetére


Peter M
tag

--- És a Magyar Lenovo számomra érdekes hozzáállása ---

A hivatalos válaszunk, hogy a szerviz partner szakszerűen járt el, meglátásunk szerint a beszélgetésük stílusa sikerült hevesre.

A gépének szerviz garanciája van, illetve az alkatrész meg is van rendelve a további javításhoz.
Így kérem jutassa el a gépét a szervizbe, amint megérkezett az alkatrész hozzá, hogy a javítást el tudják végezni rajta.

Amennyiben megvásárolta időközben a helyszíni garanciát, kérjük kövesse nyomon annak a regisztrációját.
A jelen hiba bejelentése még ennek megvásárlása előtt megtörtént, illetve annak megoldása még folyamatban van, így arra még a szerviz garancia vonatkozik.

Reméljük a problémáját mihamarabb orvosolni tudjuk, és a gépet további megelégedésére tudja használni!

Azonban tájékoztatnom kell, hogy amennyiben a megoldással nem ért egyet úgy további panaszával – annak jellege szerint - a Közép-magyarországi Régió NFH Közép-magyarországi Regionális Felügyelőségéhez fordulhat (1052 Budapest, Városház u. 7., 1364 Budapest, Pf.144.) vagy a Pest Megyei Békéltető Testület (Címe: 1055 Budapest Kossuth tér 6-8., T.:(061)-474-7921) eljárását kezdeményezheti.

----------------------------------------------

Mint a levélben is látható számomra a legdühítőbb az, hogy jelenleg ilyen színvonaltalan hozzáállást akarnak eladni prémium supportnak. Szerintem szégyen a levélben a Lenovo Channel Managere támogatja a magyar alvállalkozói szerviz inkompetenciáját (saját maga is leírja, hogy ő aztán a kompresszorozáson kívül nem sok mindent csinált volna).

Gondolkozom egy anyacéges levélen de kb csak saját szórakoztatásra menne, de arra most sajnos időm az nincs.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#22026) audi100td válasza Chaser (#22022) üzenetére


audi100td
nagyúr

RAM-ot még nem vettem, vinyó kérdés ennél bonyolultabb, sebesség szempontjából jóval meghatározóbb az adatsűrűség, pl. egy régi 7200-as jóval lassabb egy mai 5400-asnál. A mai vinyók közt amúgy már nem igen van érezhető különbség, zajban viszont rosszabb a 7200-as. 10k körül ki lehet már fogni 32-es SSD-ket, a vinyó meg mehetne ultrabay-be.

(#22027) Chaser válasza sniphoe (#22024) üzenetére


Chaser
titán

Melegedés nem mérvadó, a gyári hitachi 35-40 fok, jó az elrendezés, nem kap a cpu+gpu fűtéséből. Most 38 fok úgy, hogy 1 órája 720p-s HD film megy a gépen. Hang meg a hűtés mellett szintén nem mérvadó, bár lehet pasztázás után barátságosabb lesz és akkor már zavaró lenne a hdd hangja.

audi100td: Jaja, ezt tudom. Desktopban 5400-es van, sok 7200-est aláz.. Konkréten ez a hitachi és ez a WD.
SSD-t bebuktam, 20k-ért kinéztem egy 64-es samsungot ismerősnél, felment 25-re, kingston is 2-3k-val drágább lett, 32-es 15-ért lenne, de akkor inkább 64-es kicsivel többért. Apróknál meg nem nagyon láttam 10-ért 32-est :( 13 alatt nem is + posta + nincs gar...Szóval egyelőre egy hdd, majd később multibaybe megy ha lesz ssd-m. Lehet emiatt érdemesebb lenne most 5400-est venni.
Procicserén gondolkodok még én is, de sztem kimarad, jó ez így is, csak a gyári vinyó húzza még le.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22028) azbest


azbest
félisten

Vajon az advaned mini dock-on keresztul dvi csatin kimegy a fullhd felbontas alap inteles T61 notinal?

A dokkolo akkor is hasznalhato, ha 65W-os toltot dugunk ra, vagy koveteli a 90W-osat?

(#22029) audi100td válasza Chaser (#22027) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD-nél egy típusszámon fut vagy 3-4 generáció, így akár egy mai szemmel nézve tök lassú változatot is kifoghatsz, de a Toshiba teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#22030) Chaser válasza audi100td (#22029) üzenetére


Chaser
titán

Észrevettem, megpróbálok vkitől kérni aki már vett belőle egy hdtune vagy diskmarkot, WD mellett szól még hogy az eladó 1 év gart vállal rá és 2014-ig gyári garis, hitachi-ra csak 1 hét gar van és az eladó azt mondja nincs gyári gar mint WD-nél. Lehet feldobok egy érmét..fej vagy írás:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22031) audi100td válasza Chaser (#22030) üzenetére


audi100td
nagyúr

az a hitachi hd tune alapján toshiba :D

(#22032) Chaser válasza audi100td (#22031) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, kevertem. Itt egy diskmark is róla. A gépben levő hitachi, a terás külsőm szintén toshiba:)

szerk: Itt az aprója akit esetleg érdekel, elég jó vétel ennyiért újan, pláne aki pesti és még ppk-t se kell fizetnie:) A tag meg tuti megbízható :K

kerlas: Ezt kérdeztem én is tegnap, és valaki írta hogy intelessel is működik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22033) kerlas válasza azbest (#22028) üzenetére


kerlas
tag

Nem, sőt ha jók az emlékeim, akkor a mini dock specifikációinál írja is, hogy a dvi kimenet csak a dedikált videokártyás típusoknál működik.

(#22034) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Lenovo X201 ről mi a véleményetek? Konkrétan ez a példány megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22035) Chaser válasza cassius.clay (#22034) üzenetére


Chaser
titán

Látom ide találtál:)

1 órája nyúzom prime-mal a T60-at az "új" memóriák miatt. Cpu magok 68 foknál megálltak alulfeszeléssel, gpu 80..de ő alapból is 68-cal indít, hdd 37. Igaz nem a leghalkabb a hűtés, de legalább korrekt:) Ha intel vga lenne gyanítom cpu magok is megállnának 50 foknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22036) azbest válasza kerlas (#22033) üzenetére


azbest
félisten

Korábban én is úgy hittem, de már páran azóta (az utóbbi napokban) itt is írták, hogy az x3100-as t61 támogatja a dvi dokkot. Viszont való igaz, hogy én is találkoztam már olyan leírással, ahol úgy írták csak dedikálttal támogatja a dokk a dvi-t. De ez valószínűleg a t61-nél korábbi modellekre vonatkozott csak. [link]

Azt hiszem a full hd is kimegy rajta, hacsak nincs szándékosan koráltozva, mert a single link dvi is támogatja az 1080p-t [link]

Közben a neten olvastam arról is, hogy valószínűleg a kisebb töltővel is megy a dokkoló :)

[ Szerkesztve ]

(#22037) audi100td válasza cassius.clay (#22034) üzenetére


audi100td
nagyúr

jó gép, szerintem megéri :)

(#22038) franc0 válasza azbest (#22036) üzenetére


franc0
őstag

Nekem ugyan csak VGA-s dokkolóm van, de még azon is simán viszi a fullHD-t az Inteles T61 (kiterjesztettben megy 1440x900 és 1920x1080). Szal szerintem mennie kéne DVI-n is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22039) Chaser válasza franc0 (#22038) üzenetére


Chaser
titán

A géped hangja milyen? Úgy rémlik azt mondtad T60-ról váltottál, az is inteles volt? Láttam zsanérokra azt mondtad jók, más észrevétel T60-hoz képest?
Alfa-tól vetted? A vga-s dokk miatt gyanítom igen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22040) [O]-[C]-[B]


[O]-[C]-[B]
tag

Akit esetleg érdekelhet mostanság full extrás felszereltségű ThinkPad, a hó végéig -10% kedvezménnyel kínálom gépeimet. A végösszeget le kell vonni a meghirdetett árakból.

[ Szerkesztve ]

(#22041) [O]-[C]-[B] válasza [O]-[C]-[B] (#22040) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Mármint értitek, a kedvezményt le kell vonni a meghirdetett árakból... :Y

(#22042) Chaser válasza [O]-[C]-[B] (#22041) üzenetére


Chaser
titán

Épp akartam írni milyen úri ajánlat:D végösszeg-hirdetett=0 :D ;)

Ha lenne T60-hoz gyári v utángyártott 6 v 9 cellás akud dobj egy pm-et :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22043) cassius.clay válasza Chaser (#22035) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Chaser: ide ide :D Amúgy én is úgy tudom, hogy ezeknek nagyon jól meg van csinálva a hűtése. Speciel az én T500asomnak egy csepp hangja sem volt, még ha a fülemet oda tettem a szellőzőrácsokhoz,akkor sem!

audi100td: köszi, nekem is tetszik! És a 3 év gari is nagyon sokat dob számomra rajta. Volt Lenovo T500 asom, azt imádtam, szerintem ezzel is hasonlóképpen leszek.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22044) audi100td válasza cassius.clay (#22043) üzenetére


audi100td
nagyúr

ha a t500-at imádtad, ezt még jobban fogod :)

(#22045) cassius.clay válasza audi100td (#22044) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Tudom, olvastam róla tesztet. Tetszik is. Amúgy pont azért jó az Intel VGA-s- legalábbis nekem- mert maradéktalanul megbizok benne, igaz nincs nagy teljesitménye, de ez azzal is jár, hogy nem képes ugy felmelegedni mint a "profi" kártyák.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22046) Chaser válasza cassius.clay (#22043) üzenetére


Chaser
titán

Hát a T60-nak van hangja, de nem is mai gyerek. A 90 nanos vga meg fűt szépen ha kell ha nem :N lehet egy venticsere segítene sokat, de annyira még nem ismerem ezeket a gépeket hogy mit lehet bele tenni. Meg persze előtte pasztázás majd vmikor 7végén.
Biztos jó a 201, de nem az én világom az a méret.

szerk: Jut eszembe, a T42-nél volt valami hővezető anyag a bill és a hűtés közt, gondolom hogy szétterítse a meleget. Talán gappad-nek hívják, de passz. A T60-nál nincs, megnéztem. Ez gyárilag így van?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22047) cassius.clay válasza Chaser (#22046) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Persze, nekem is volt 5éves T61em, kitakaritás és pasztázás nagyon sokat dob a dolgon. Amugy ezek a gépek tényleg nagyon jók.
3 évesen ugy néznek ki, mint más gépek fél évesen.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22048) cassius.clay válasza Chaser (#22046) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Háát passsz, ezt nem tudom :S A t61 ben volt a bill alatt azt tudom.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22049) Chaser válasza cassius.clay (#22047) üzenetére


Chaser
titán

Van benne por azt láttam, de amíg nem jár le a próbagar nem akarom bántani. Nem is tudom ez hány éves, tán 4 v 5. Bill néhány helyen kicsit meg van fényesedve, fedlapon kisebb karcok, de kb ennyi. Az 1400-es kijelzője nagyon szép, mostani "HD" gépeknél nem nagyon láttam hasonlót. Hangzás is elég korrekt, meglepődtem.

szerk: akkor elvileg kéne bele az a hővezető anyag :F

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22050) Hunter2


Hunter2
addikt

Raktam az r61-embe egy T7100-as procit és elég érdekesen működik a speedstep van amikor nem emgy 800Mhz fölé van amikor csak 1600-ig pedig a proci 1800Mhz-es.
Biosban beállítottam hogy ha hálózatról megy a gép akkor "maximum performance" legyen de így sem működik 1800-on. Legújabb Aida64-el és CPU-Z-vel néztem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.