Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Lenovo ThinkPad T500 kijelző zsanér lógása típushiba?
Javítható a probléma vagy zsanér csere szükséges?

(#98002) darvinya válasza whited (#97999) üzenetére


darvinya
titán

Ha SW oldalról(BIOS, Op. Energia gazdálkodás, stb.) minden rendben, akkor töltő vezérlő résszel van fizikai gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98003) azbest válasza thomasvold (#98000) üzenetére


azbest
félisten

A 2017 es. 2.33.00 verzió? A leírás szerint [link] a frissítéshez szükséges, hogy legyen rákötve monitor.
Van amit lehet hogy csak letölt de neked kell elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#98004) metal01


metal01
őstag

Üdv!

W530 csinált tegnap és ma olyat, hogy bekapcsolás és a Windowsba belépés után néhány másodperccel hirtelen lekapcsolt, majd utána vissza magától. Csak egyszer játssza el ezt, utána minden OK. System teszt hibátlan, az SSD és a vinyó is ami benne van. Az OS Win10Pro, a BIOS 2.72. Van ötlet, hogy miért csinálja ezt?

(#98005) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

T460-ba lehet pakolni 2,5 drive mellé például egy m2 ssd-t vagy valamit? Azt láttam, hogy a T460s-be lehet, de a simából ezek szerint ezt a lehetőséget kihagyták? :F

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#98006) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, tudnátok eselet segíteni, vagy iránymutatást adni töltési alternatívákat illetően?
Adott egy X1 Carbon masina (céges új) de csak egy töltőt kaptam hozzá. Gondoltam az otthoni telefontöltőmmel simán tudom majd tölteni csak lassaban, de kiderült hogy nem ez a helyzet. Olvastam erről a thunderbol dologról is, amiről nem sokat tudtam eddig, de most kicsit össze is zavart...
Lényeg hogy milyen töltési alternatívák vannak X1 Carbonhoz a saját töltőén kívül?

Felhívtam lenovo szervizt is hogy adjanak infót, természetesen azt mondták hogy nem ajánlanak semmi mást csak a sajátjukat, de ln nem akarok venni ha nem muszáj...

Szóval a telefonos adapterrel esetleg lehet tölteni ha a kábel 'thunderboltos' vagy van eselet valami olcsóbb megoldás ami ismert hogy fel tudjam tölteni itthon is a masinát?

Köszi előre is.

(#98007) fattyu válasza sztomi1981 (#98006) üzenetére


fattyu
veterán

nem lehet. nem fogod megúszni.

egyrészt nem 5 volt megy a lapostöltőn mint telefonon.

másrészt még azonos volt és amper értékű nem saját töltővel sem megy. hp se lenovo se

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98008) sztomi1981 válasza fattyu (#98007) üzenetére


sztomi1981
tag

aham, jó tudni, köszi :).

Ettől féltem

(#98009) thomasvold válasza azbest (#98003) üzenetére


thomasvold
őstag

Ezt még kipróbálom, ha otthon leszek, köszönöm.

(#98010) sztomi1981 válasza fattyu (#98007) üzenetére


sztomi1981
tag

most látom hogy van sok utángyártott amik állítják hogy tudják tölteni az X1-et, de 3000 Ft-tól kb 15 ezerig van az áruk, itt mit érdemes venni?

(#98011) Tim82 válasza Kube (#98005) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Röviden: WWAN kártyát igen, mást nagyjából nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98012) Kube válasza Tim82 (#98011) üzenetére


Kube
senior tag

Ahh köszi :( T460s-el meg az a bajom, hogy 2,5 nem fér bele. T450s talán a jó vétel.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#98013) thomasvold válasza azbest (#98003) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia, igen ez a verzió. Megcsináltam csatlakoztatott monitorral, semmi változás nincs.

(#98014) #57271552


#57271552
törölt tag

Van a családban több X230-as gép és most nézem, hogy az
- alsó burkolatokról 7 db csavar,
- alsó burkolat első, vékony gumi tappancsból 1 db,
- gyári akksi vastagabb gumi tappancsából 2 db
hiányzik.
Tudtok segíteni, hol tudnám beszerezni ezeket?

(#98015) darvinya válasza #57271552 (#98014) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Itt [link] megkersed x230 manuált milyen kell, s ott talált csavar mérettel csavarboltban tudsz venni csavarokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98016) Tim82 válasza JAGER 10 (#98001) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, annak nevezhető, kb. minden zsanérral lesz egy kis holtjáték derékszögben felnyitva nagyjából. Nagyon rosszabb nem lesz, viszont ha cseréled, a cserezsanérral is elő fog jönni egy éven belül.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98017) azbest válasza thomasvold (#98013) üzenetére


azbest
félisten

esetleg még az eszközkezelőben a plug & play monitort törölni és hagyni hogy újra felismerje. Vagy keresni a monitorhoz való inf fájlt, hogy biztosan jó felbontásokat higyjen. Az eszözkezelőnél lehet nézni, hogy most milyen felbontások támogatását hiszi a monitornál.. bár lehet a videokártyánál van az a tab, nincs most előttem.

Esetleg az újabb intel driverekben talán van egyedi felbontás hozzáadása. [link]
Amúgy meg dvi-vga vagy inkább dp-vga aktív átalakítóval elvileg nem lesz gond. Arra nem panaszkodnak annyian :D

(#98018) thomasvold válasza azbest (#98017) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyedi felbontást nem fogadja el, csak villan egyet a monitor és annyi :D

Ma este jutok hozzá átalakítóhoz, szóval én is remélem, hogy nem lesz gond. A monitorhoz van Inf fájl a gyári oldalán, majd még azt is kipróbálom.

(#98019) Speeedfire válasza Speeedfire (#95157) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alig fél év után meglett a hiba oka. :DDD
Volt egy pöcök a caddy-n, azt kellett áttolni a másik oldalra. :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98020) Dhampir válasza Speeedfire (#98019) üzenetére


Dhampir
félisten

A lényeg, hogy senki sem tudta a megoldást. :D

(#98021) Frawly


Frawly
veterán

Gondom támadt, de nem tudom eldönteni, hogy az X220 Intel Centrino Advanced-N 6205 Wi-Fi-kártyájával van-e gond hardveresen, vagy szoftveres gond.

Úgy fél éve Linux alatt a NetworkManager elkezdte eldobálni a Wi-Fi kapcsolatot. Néha a jel is gyenge, messze van a router, de korábban nem csinálta. Áttértem netctl-re meg próbáltam wicd-t is, azok alatt jó, nem dobja el a kapcsolatot.

Windows 10 Prof alatt meg eddig soha nem dobta el a kapcsolatot, ott stabil volt. De most pár hete Win10-en elkezdte azt játszani, hogy egyszer csak nincs Wi-Fi kapcsolat, állandóan újra kell kapcsolódni. A Linuxnál még azt hittem, hogy szoftveres gond, a systemd vagy a NetworkManager lett kaka, de most már a Windows is elkezdte játszani, így gyanítom, hogy hardveres gond.

Ez másnál előjött? Kártyahiba lenne? Van erre valami tesztprogi? Érdemes a kártyát lecserélni valami jobbra?

(#98022) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

A T520-asom fejlesztésén gondolkodtam, annak ellenére hogy van benne egy 850 EVO SSD, szerintem lassú még így is.
Igaz hogy főleg a weblapokon látszik hogy nem tudja gyorsan betölteni, külön tölti be az elemeket..
Főleg csak internetezek, szóval zavar.

Gondolkodtam hogy kevés lehet a 4GB RAM, vagy a 2520M fogyhat ki alóla?
Nem tudom hogy minek lenne nagyobb értelme.. :F

Egy 2630QM-es procinak, vagy inkább 2x4GB memóriának?

Nem tudom mi a jó döntés, köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#98023) thomasvold válasza azbest (#98017) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez nagyon nem akar összejönni :D

Beszereztem biztos ami biztos alapon két átalakítót is, de egyik sem jó. A gondom ez:

A dokkolóba ilyen DVI csatlakozó megy bele:

Az enyém pedig mindkettő olyan, ami a nyíllal jelzett helyeken két-két tüske van még.

(#98024) tothjozsi96 válasza thomasvold (#98023) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kombinált fogóval ki lehet szakítani belőle, működni fog.

(#98025) azbest válasza thomasvold (#98023) üzenetére


azbest
félisten

aktív átalakítóról volt szó...

Ami a képen van, az a hiányzó négy érintkező viszi az analóg jelet a dvi-i csatlakozón, ami a d-sub csatlakozóra kerül. Nincs benne semmi elektronika. De a dokkodon dvi-d van, ami csak digitális.

Az aktív átalakítóban van elektronika, ami a digitális jelből analóg vga jelet csinál.

(#98024) tothjozsi96
nem fog.

Ha kitépi az analóg pineket, akkor nem fog olyan videokártyával sem működni, ami dvi-i, tehát aminek van analóg jele is a dvi kimeneten át. A dokkolóján dvi-d van.

[ Szerkesztve ]

(#98026) thgergo válasza thomasvold (#98023) üzenetére


thgergo
tag

A monitoron nincsen displayport vagy HDMI? Azt kellene bedugni a a dokkolóba, még ha átalakítón keresztül is.

Lehet hogy pongyola megfogalmazás, de a HDMI és a displayport is tudtommal visszafele kompatibilis a DVI-al fullHD-ig bezárólag. Értsd: elég hozzájuk a legolcsóbb passzív átalakító.

[ Szerkesztve ]

-

(#98027) thomasvold válasza azbest (#98025) üzenetére


thomasvold
őstag

Ilyesmi jó lehet?

[link]

(#98026) thgergo Ezen a monitoron sajnos csak D-sub van.

[ Szerkesztve ]

(#98028) azbest válasza thomasvold (#98027) üzenetére


azbest
félisten

igen, jó lehet. Viszont ahogy már írtam az olyan dvi/hdmi -> vga átalakító, aminek nincs tápbemente, az kárt tehet a készülék kimenetében. Ha jól emlékszem 50mA terhelést enged meg a szabvány, egy ilyen átalakító pedig 200+ mA lehet. A displayportnál nincs ilyen probléma, mert ott 500mA limit van, ha jól láttam. Szóval lehet jobban járnál a displayport-vga átalakítóval [link], még olcsóbb is.
(mondjuk a képen norml dp csati van, a leírásban meg miniDp, szóval nem tudom melyik az igaz, mert van külön minidp termékük is.)

[ Szerkesztve ]

(#98029) thomasvold válasza azbest (#98028) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, akkor rendelek egy ilyet és meglátjuk. :R

(#98030) Silεncε


Silεncε
őstag

Nézegetem a dokkolókat (jelenleg nincs asztalim, így kénytelen vagyok a laptopot használni asztaliként, a kábeleket meg szívás naponta dugdosgatni), találtam is egy ilyet [link]. Amit nem tudok, hogy nekem most 9cellás akksi van az X230-ban, viszont olyan nagy helyet én nem látok. Belefér a 9 cellás akksival is a gép a dokkolóba?

(#98031) Tim82


Tim82
nagyúr

Használ valaki régi, center pin-es (T60-tól T430-ig jó) Lenovo töltőt az újfajta négyzetes töltőfejre átalakítóval? Érdekelnének a tapasztalatok, főleg ha ilyen, biztosan utángyártott adapterről van szó: [link]

(Ilyesmivel használok egy X240-et most - akku nélkül, mert azt még nem vettem bele, de szerintem én gyári adapterrel kaptam; ezért lennék kíváncsi, hogy nyugodt szívvel beszerezhetek-e ilyet. Center pin-es "régi" töltőből rengeteg van itthon is.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98032) Tim82 válasza Silεncε (#98030) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bele. X220-szal és 9 cellás akkuval használok ilyen dokkolót. Az akku kb. 1-1,5 cm-rel kijjebb "ér véget", mint a dokkoló.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98033) thomasvold válasza azbest (#98028) üzenetére


thomasvold
őstag

Én ezt nem értem. Barbár módszerrel kitörtem az érintkezőket ami miatt nem ment be a DVI a dokkolóba. Természetesen nem működött, be sem kapcsolt a monitor. Csak úgy megérzésképpen visszadugtam a D-Sub-ot és láss csodát, lehet választani a FHD-t. Semmit nem telepítettem, semmit nem csináltam, de kibővültek a választható felbontások. Ez most mi? :D

(#98034) azbest válasza thomasvold (#98033) üzenetére


azbest
félisten

pebkac ;]

(#98035) Silεncε válasza thomasvold (#98033) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem lehet, hogy valamelyik pinek összeértek, és mikor bedugtad, szétszedte őket? :D Másra nem igazán tudok gondolni

Tim: köszi a választ, akkor lehet, h berendelem. Bár nem látom sehol, hogy töltőt adnának hozzá. Úgy már annyira nem jó buli, töltővel együtt HA-n 10k

[ Szerkesztve ]

(#98036) thomasvold válasza Silεncε (#98035) üzenetére


thomasvold
őstag

Fogalmam nincs mi történt, de most így jó :D

(#98037) darvinya válasza Tim82 (#98031) üzenetére


darvinya
titán

Ez így önmagában biztosan nem fog működni, mert T61-nél is csatlakozó 3 PIN-es nem 2.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98038) azbest válasza darvinya (#98037) üzenetére


azbest
félisten

a téglalap profilú is 3 pines, fyi

A thinkwiki szerint máshogy vannak az ellenállások a szögletesnél, ami azt jelenti, hogy maga az átalakító kell, hogy tartalmazza őket, így erre érdemes lehet figyelni, hogy valóban olyannak mondja magát, mint amilyen wattos a töltő [link]

Kerek

szögletes

[ Szerkesztve ]

(#98039) darvinya válasza azbest (#98038) üzenetére


darvinya
titán

Igen, azt tudom, de linken lévő csak.egyszerű 2 PIN-es.
Sajna közforgalomba nem kapható ez a fajta 3 PIN-es csatlakozó, így marad meglévők elkészíteni az átalakítót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98040) paperboy válasza Frawly (#98021) üzenetére


paperboy
senior tag

Nekem X220T-vel csinálta, hogy egyszer csak elment a wifi, de nálam úgy, hogy magát a wlan kártyát se látta, eltűnt, mint ha nem is lenne benne, újraindítással helyrejött, ritkán csinálta, de akkor idegesítő volt, rendeltem ebay-ről másikat, de először azzal is művelte, utána már nem csinálta, máig rejtély számomra mitől volt...

(#98041) azbest válasza darvinya (#98039) üzenetére


azbest
félisten

és szerinted melyik pint hagyták le? A földet vagy a tápot? :DDD
Vagy azért kettő, mert nem látni bele a fotón a belsejébe?

[ Szerkesztve ]

(#98042) darvinya válasza azbest (#98041) üzenetére


darvinya
titán

0 pontosat, ugye az a belső gyűrű ami keresztül ellenállás érték mérhető, ez alapján tudja mekkora teljesítményű táp és ehhez mértem adja át teljesítmény/töltés/stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98043) fattyu válasza tothjozsi96 (#98022) üzenetére


fattyu
veterán

ublock origin
ghostery
és ram.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98044) azbest válasza darvinya (#98042) üzenetére


azbest
félisten

az a tű középen mindkét esetben, ahogy látom. A külső föld érintkező látható, a belső táp meg nem, de anélkül nem működne. Megint a zavarosban halászol.

(#98045) darvinya válasza azbest (#98044) üzenetére


darvinya
titán

Igaz rosszat mondtam.
Tűske amin keresztül megy a táp beazonosítás.

Viszont, mint írtam, nincs dupla gyűrűs dugó közforgalomban, ahova tudod kötni +/GND, mert tűre nem köthető +.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98046) Frawly válasza paperboy (#98040) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam nem tűnik el a kártya, végig látszik, de egyszerűen leszakadozok a Wi-Fi-ról. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy hardveres hiba, de két OS alatt is csinálja. A másik, ami elbizonytalanít, hogy ha hardverhiba lenne, akkor Linuxon alternatív hálózatkezelő progikkal se lenne jó, de azokkal nem szakadozik le.

De ettől függetlenül lehet lecserélem. Ez sima X220, nem a tabletes verzió. Ebbe melyik Wi-Fi kártya a legjobb?

(#98047) darvinya válasza Frawly (#98046) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem WiFi modul.kezdi megadni magát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98048) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Only Intel T520-ban ha váltok 2520M-ről 2630QM-re azt a gyári processzor hűtője elbírja?
Tudtommal azokat a gépeket amelyeket QM-el adtak ki, azokban nagyobb hűtő volt.

[ Szerkesztve ]

(#98049) darvinya válasza tothjozsi96 (#98048) üzenetére


darvinya
titán

Külön GPU-snál van más hűtő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98050) csubuka válasza tothjozsi96 (#98048) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, korábban Tim82 írt nekem ezzel kapcsolatban.

Az én gépem pl egy 2540M (35W) és egy Quadro 1000M (45W) kombóra építő W520, szóval sima i5 két-mag, de integrált és dedikált GPU-t is felvonultat.

Ez alapján viszont a kisebb, 4284-25G típuskódhoz tartozó, "Thermal module for W520, 45W" van benne. Szóval hiába dedikált GPU mivel nem i7 van benne QM-féle ezért lehet még így is van különbség. Azt nem értem, hogy a 45W mire vonatkozik, mivel a GPU és CPU max elfűt 80W-ot. :D Szóval a hűtőrendszer nevében elég erős ez a 45W.

*Szóval megeshet, hogy altípusok is vannak a dedikált GPU-s és a nem dedikált GPU-s hűtések között.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.