Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) mv válasza tototos (#1000) üzenetére


mv
aktív tag

64 bites rendszert akkor telepíts ha 4GB vagy annál több ramod van egyébként 32 bitest telepíts! Pontosan milyen programra gondolsz? Esetleg keress rá a Windows 7 topikban, talán leírta már valaki a tapasztalatait azzal a programmal kapcsolatban.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1002) Dottore válasza TOZ (#997) üzenetére


Dottore
addikt

Nem butaság.

Nem csak a Lenovoról van szó, hanem arról, hogy ha veszel egy laptopot magadnak akkor ha nem használsz Windows rendszert ne kelljen kifizetned azt.

Ezen nincs mit nem érteni.

[ Szerkesztve ]

(#1003) Charybdis válasza TOZ (#997) üzenetére


Charybdis
csendes tag

"A Lenovo igy adja a gepet es kesz. Kell vagy nem kell? Nem kotelezo Lenovot venni."

Ez igaz, csakhogy a Windows EULA kimondja, hogy amennyiben nem fogadod el a feltételeket, akkor visszatérítik a pénzt, de a Lenovo erre nem hajlandó.

Itt jogi vitáról van szó, nem szeretem-nemszeretem kérdésekről.

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1004) tototos válasza mv (#1001) üzenetére


tototos
őstag

Hát amik kellenek a tanulmányaimhoz. Megnézem hogy van-e win7 támogatottság, bár némelyik elég régi.

(#1005) TOZ válasza Charybdis (#1003) üzenetére


TOZ
addikt

Ha az EULA ezt mondja, akkor egyeterek. Vissza a penzt.
Dottore: a telefonjaimhoz mindig csomagol a gyarto headsetet, amit sosem hasznalok. Ezzel a logikaval pereljem oket, hogy visszadom es kerem vissza az arat?
De ha a konkret pl.-ban (win) a licensz igy szol,akkor vissza a penzt!

(#1006) Charybdis válasza TOZ (#1005) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Headset miatt akkor perelhetnél, ha a headset gyártójának lenne egy olyan licence, amit el kell fogadnod a használat előtt, és abban az állna, hogy amennyiben nem fogadod el, akkor lépj kapcsolatba a telefonos céggel a pénzvisszafizetés ügyében.

Ha veszel egy autót, akkor ott sem kérheted vissza az ülés, autórádió, kormány, szélvédő stb. árát, mert nem volt külön licenc ezen összetevőkre vonatkozóan, amit ezen összetevők használata előtt külön el kellett volna fogadni.

Az Apple azért más dolog, mert ugyanaz a cég gyártja a szoftvert és a hardvert is, egy licenc van, azt vagy elfogadod, vagy nem.

Azonban az MS nem gyárt hardvert, ők más cég termékeihez adják a saját terméküket, és külön licenc vonatkozik a windowsra, és külön licence a hardverra. Ez a nagy különbség. Ha az MS is árulna gépet, akkor nem lenne csak jogos visszakérni a windows árát.

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1007) tototos válasza tototos (#1004) üzenetére


tototos
őstag

Még egy kérdés. Aki win7-t használ melyik thinkpados progikat rakta fel? Láttam hogy van kétféle ultranav driver is. Minden progi mükszik rendesen vagy van olyan amit nem érdemes felrakni?

(#1008) Dottore válasza TOZ (#1005) üzenetére


Dottore
addikt

Így van azt mondja.

Ha a te példádnál maradok akkor van egy gyártó aki telefonokat gyárt és van egy másik aki fülhallgatókat (ez így pontos). Pl minden Nokia telefonhoz meg kellene venned egy Sony fülest plusz 15.000 ft felárért. Mivel nem kötelezhetnek arra, hogy megvásárolt az adott másik (ez fontos) fél által gyártott eszközt, akkor jogosan követelhetnéd vissza a pénzed. Pedig a Sony fülesnek erre a példára vonatkozóan még csak licensz feltételei sincsenek.

(#1009) svraka válasza tototos (#1007) üzenetére


svraka
csendes tag

Feltelepítettem a vistás System Update-et és azzal leszedtem a többi ThinkVantage cuccot, gond nélkül feltelepültek, itt egy kép a telepített programokról. Az Access Connectionsre nincs szükségem, így azt kihagytam, de kellenek neki vistás patchek, szóval az lehet, hogy nem is megy.

(#1010) Dr. Akula válasza Charybdis (#996) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Felesleges, úgyis mindenki Windowst rak rá. Nagy tételben legalább olcsó a win, ha meg külön kéne megvenned 3x annyi lenne. Ezért nem kell küzdeni.

(#1011) Gondwana


Gondwana
addikt

Ki tudná kideríteni, hogy hány SUSEvel telepìtett T60-at adott el a Lenovo?
(csak azért kérdezem, mert nem igaz, hogy meg se pròbàltàk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1012) marcitp


marcitp
őstag

Sziasztok!
Nem tud valaki véletlenül T42-höz valami olcsóbb, jó dokkolót?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#1013) mv válasza marcitp (#1012) üzenetére


mv
aktív tag

Keress rá a hardveraprón, kapásból hármat találtam, egyenként 5000 forintért. :K

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#1014) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Ha memóriát vennék, gondolom akkor járok a legjobban, ha veszek egy kitet, ami össze van válogatva, nem? Vagy ha veszek egy Lenovo memóriát, gondolom akkor azért legalább az időzítések megegyeznek azzal, ami a gépemben van, szóval nem lehet nagy gáz.
Jobban járnék így, mert ugye olcsóbb lenne, egy modult venni mint egy kitet.
Ki mit ajánlana?

#include <sör>

(#1015) Béczy


Béczy
csendes tag

Sziasztok!

IBM T60-at szeretnék telepíteni.
Windows SP3-as telepítőm van, amiben van int. raid driver így telepítéskor, felismeri a hdd-t ezzel nincsen gond, viszont a gyártó oldalán található egyik driver sem hajlandó felkúszni a gépre, mindegyiket kipróbáltam, ráadásul nem is csak simán az IBM T60 drivereit kerestem ki hanem azon belül is a 1951-típusszámúra.

[link]

Csak könyörgöm valaki magyarázza már el nekem, hogy miért olyan jó az IBM támogatása vagy legalább is miért dicsérik annyira, ha mint a fenti linken ti is láthatjátok, hogy pl. csak a wlan driverből már az első oldalon két variáció van, felülről a 2.-ik display driver pedig semmit nem reagál...> feltelepül, aztán nem történik semmi.

Kb. mindegyiket végigpróbálgattam, ami nem vált be letöröltem, de még így is maradtak ezek:
Biometric coprocessor
USB\VID_0483&PID_2016\5&E24B988&0&2

Hangeszköz a High Definitonal audio buszon
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1981&SUBSYS_17AA2025&REV_1002\4&1BFA4A7E&0&0001

Ismeretlen eszköz:
ACPI\ATM1200\4&38462492&0

Ismeretlen eszköz:
ACPI\IBM0068\5&2890D699&0

Modem a High Definitonal Audio Buszon:
HDAUDIO\FUNC_02&VEN_14F1&DEV_2BFA&SUBSYS_17AA201B&REV_0900\4&1BFA4A7E&0&0102

SM buszvezérlő:
PCI\VEN_8086&DEV_27DA&SUBSYS_200F17AA&REV_02\3&B1BFB68&0&FB

Videóvezérlő:
PCI\VEN_8086&DEV_27A6&SUBSYS_201A17AA&REV_03\3&B1BFB68&0&11

Videóvezérlő (VGA):
PCI\VEN_8086&DEV_27A2&SUBSYS_201A17AA&REV_03\3&B1BFB68&0&10

Aki tud pls, segítsen mert most jelenleg úgy érzem siralmas ez a helyzet, hogy a gyár oldalán nem találok hozzá drivert... :(

Üdv.:
Béczy

(#1016) hcpeter válasza tototos (#1007) üzenetére


hcpeter
tag

Szia!

Win7-re tényleg jó ötlet a Vistás system update.
Azon kívül az első hozzászólás végén van egy link win7-es béta driverekre. Én személy szerint majdnem az összeset felraktam onnan. Ami nem megy: OSD ha a fényerőt babrálom, minden más esetben jó, illetve ThinkVantage gomb tök halott. Amúgy minden más okés, például ujjlenyomat olvasóhoz nem is kell, w7 alapból megy.

#include <sör>

(#1017) evone válasza hcpeter (#1016) üzenetére


evone
őstag

Nekem is pont igy van. A ThinkVantage gombal nem tudom milesz, mert a Lenovo elhagyja a Productivity Centert.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1018) fordfairlane válasza Béczy (#1015) üzenetére


fordfairlane
veterán

feltelepül, aztán nem történik semmi.

Ezeket a drivereket két lépésből kell telepíteni, az első fázis csak a fájlok kicsomagolása, utána kézzel kell az installert futtatni. Nem lehet, hogy kimaradt ez a második?

x gon' give it to ya

(#1019) Napfénysüti válasza fordfairlane (#1018) üzenetére

Viszont ha a System Updaten keresztül telepíti és nem a deferred installt választja akkor az elvileg fel is rakja a drivereket.

Més que un club!

(#1020) evone


evone
őstag

Amugy nem tudom hogy vagytok vele, de en iszonyatosan ruhellem ezt a lenovo fele power managert.

EZ fenyevekkel volt jobb. Nem ertem miert kellet az ostoba design miatt kidobni az ablakon.

Ha nem Maximum Performancen vagyok, akkor valami iszonyatosan lassu a program kezelofelulete, ronda, lassu, nagy. Iszonyat szar. Nem emlekszem hogy a regi is ilyen lett volna, de sajnos a funkcionalitas miatt ezt kell hasznalni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1021) TexT-BoY válasza evone (#1020) üzenetére


TexT-BoY
addikt

talán átkéne váltani basic nézetröl és voala ugyan ezt kapod.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1022) Napfénysüti válasza evone (#1020) üzenetére

Valóban lassú, ez engem is idegesít. Mondjuk én a régivel sajnos nem találkoztam így nincs mihez viszonyítanom.

Mért váltottál avatart? Jó volt az a pingvin bár nem vagyok egy Linux barát. ;]

Més que un club!

(#1023) fordfairlane válasza evone (#1020) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha nem Maximum Performancen vagyok, akkor valami iszonyatosan lassu a program kezelofelulete, ronda, lassu, nagy.

Ha jól rémlik az újnak mindenképpen kell .NET runtime, a régihez meg mintha nem kellett volna. Talán ez a magyarázat a lassúságára.

x gon' give it to ya

(#1024) i400 válasza hcpeter (#1014) üzenetére


i400
senior tag

vegyél kingstont vannak direkt tp-be való memóriáik :)

(#1025) evone válasza TexT-BoY (#1021) üzenetére


evone
őstag

Basic nezetbe is ugyanaz a szar marad, sajnos. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1026) rdi válasza rdi (#888) üzenetére


rdi
veterán

up

Fej! Tor! Potroh!

(#1027) Tim82 válasza rdi (#1026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint írtam privátot...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1028) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!

Nekem sajnos nincs recovery discem a t400 hoz most akarom ujra rakni és gondolkozom a win7en. Kérdés sztetek jó e már a win7? Ugye a lenovos progikat le lehet tölteni netről ha nincs cdm? és Mik azok a progik amitr sztetek mindenképpen fell kell rakni egy t400ra? Ez érdekelne a legjobban ti reinstallkor mit toltok fel mert elég sok van és nekem csak azkell hogy az alapok menjenek. Köszi! Ha vkinek van ilyen musthave az plz privizen nekem. Köszi!

(#1029) rjg válasza TOZ (#956) üzenetére


rjg
őstag

A Trackpoint (a görgetéssel együtt) nekem is működik, illetve a Fan Controll-ra is találtam egy alkalmazást, bár még nem tudtam beállítani, még nincs profiljuk a T400-ra:
[link]
A HDAPS-s linket köszönöm, meg fogom nézni. :R Az akkutöltéssel és az undervolting-gal kapcsolatban viszont szívesen venném a tanácsod. ;)

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1030) hcpeter válasza i400 (#1024) üzenetére


hcpeter
tag

Ja, pont kingston-t néztem, de sajnos nem direkt thinkpadba való. Amúgy mi a különbség? Tuningolt memória, vagy jobb időzítés, vagy csak kék?:)

Illetve a másik lehetőség, thinkpados memóriát venni, de így nem lesz párba válogatva. Ez gondolom nem okozhat gondot. Valaki bővítette már? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#1031) evone válasza hcpeter (#1030) üzenetére


evone
őstag

en vettem bele 2x2GB Kingston HyperX ramot, azota is teljesen jol mukodik No problem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1032) Scalpel válasza hcpeter (#1030) üzenetére


Scalpel
senior tag

A T60-amban Apacer ramokat hajtok, mert nem voltam hajlandó megvenni a drágaságokat... így 1 éve kb. vettem 14e forintért 4GB ramot... TinyBGA tokozású csipekkel, mint a kingmaxok... beletettem, megy, el is felejtettem. Nem kell parázni az újabb csipseteknél szerintem. A gépben eredetileg benne levő ramot pedig áttettük öcsém acerébe, beletettük, megy [pont]. :)

Egyébként dual channel érdekében érdemes egyforma ramokat venni, legalábbis az órajel-időzítés párosítás legyen egyforma, és egyforma mennyiségű chip legyen a nyákra téve, elvileg akkor már szoktak DC-ben menni. Annak idején asztaliban tuning kingmaxot próbáltam dualban hajtani másik alaptudású modullal, nem ment DC-ben. Ellenben az azonos tudású kingston vígan ment az azonos tudású kingmaxszal DC-ben intel chipset mellett.
Ha lehetséges, a boltban bele kell próbálni. Pár csavar az egész. :)

(#1033) TOZ válasza rjg (#1029) üzenetére


TOZ
addikt

Undervolting ugyben javaslom az alabbi linket:
Undervolting howto

Az elso oldalon le van irva, a lenyeg (leginkabb az optimizalo script hasznalta ami relevans info)
Ahhoz hogy jol a phc mukodjon legegyszerubb megoldas, az hogy ha felveszed a tarolokba ezt a ppa-t.
Ha ez megvan akkor a csomagkezelobol tudod telepiteni a linux - 2.6.28-13.46~undervolt5 kernelt.
(en a biztosnag kedveert a kernel telepites utan le szoktam futtatni ezt, bar lehet, hogy felesleges, nagyobb linux guruk majd megirjak esetleg.)
Ezutan - elvileg - megy a linkelt forumban leirt optimalizalo script futattasa. Illetve az ott leirtak alkalmazasa.
Annyi van meg, hogy altalam nem ismert okok miatt, meg szukeses a /etc/rc.local -ba betenni a "acpi-cpufreq" sort. E nelkul nekem nem ment az orajel allitasa.

Remelem nem nagyon kinai a dolog.

Akku ugyben meg a legegyszerubb az itt
leirtak szerint eljarni.
kijovok a korhazbol jovo heten, aztan ha van igeny irok ezekrol egy magyar dok-ot esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#1034) evone válasza Scalpel (#1032) üzenetére


evone
őstag

En is ennyiert vettem a Kinsgton HyperXet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1035) rjg válasza TOZ (#1033) üzenetére


rjg
őstag

Köszönöm szépen! :R Megpróbálom megoldani, ha nem megy, jelentkezem :B

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1036) i400 válasza hcpeter (#1030) üzenetére


i400
senior tag

időzítésre meg órajelre is megegyezik a gyárival (a t42p-m ramjai 333 mhz-n mennek max DC-t meg nem tud)

(#1037) i400 válasza TOZ (#1033) üzenetére


i400
senior tag

az nem lenne rossz köszi :R esetleg ha van valami tipped a firegl melegedés elkerülésére azt is megoszthatnád velünk :R

szabad tudni mivel műtenek?

(#1038) csabi272


csabi272
csendes tag

Sziasztok!

Adva van egy thinkpad advanced mini dock, egy T500-as Lenovo notebook és a dokolóba USB-vel csatlakozó egér és billentyüzet.
Működik minden rendesen, csak inditáskor nem akarja érzékelni a dokolóba csatlakozó USB-s egeret és billentyűzetet, így kénytelen vagyok a T500-at a dokolóról leválasztani, majd vissza helyezni, amikor is már látja az USB-s eszközöket.

Van valami ötletetek, hogyan tudnám elkerülni ezt a dokolóról leválasztás, majd vissza tételes hókamókát?

üdv: Csabi

(#1040) hcpeter válasza #00784640 (#1039) üzenetére


hcpeter
tag

Szia!

Biosban és az alján is van egy szám, serial number. Ez azonosítja egyedileg a gépet.
Az alján ami van az első a type number, a második a serial numbar, ha minden igaz.

#include <sör>

(#1041) kraftxld válasza hcpeter (#1030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Felejtsd el a direkt thinkpadba való ramot, 2-3 szor drágább mint a sima ddr, és semmi különbség. Én is sima kingmaxot vettem a T61-be, gond nélkül megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1042) TOZ válasza i400 (#1037) üzenetére


TOZ
addikt

FireGL ugyben nincs infom. A leirast akkor osszedobom, meg az is lehet, hogy a heten innen. Elegge raerek 8-)

(#1043) rdi válasza Tim82 (#1027) üzenetére


rdi
veterán

köszi, ezt benéztem :))
már válaszoltam is.

Fej! Tor! Potroh!

(#1044) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Voltam az infoparkos IBM szervízben, meghesszelték a gépet, szerencsére nem annak van baja, gyári vinyóval teljesen jól megy. Ezek szerint a vinyó a tré, csak azon csodálkozok hogy akkor az asztali gépben miért ismeri fel gond nélkül. A notiban meg nem az oprendszert nem találja, hanem egyáltalán nem is érzékeli a vinyót. Ez mitől lehet?

(#1045) Napfénysüti

A szerviz@hu.ibm.com címre küldött emailekre szoktak is válaszolni vagy feleslegesen reménykedem? :F

Més que un club!

(#1046) evone válasza Napfénysüti (#1045) üzenetére


evone
őstag

Nekem valaszoltak.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#1047) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hmm, még mindig nem látja a win 7 a bluetooth-t a T60-ban. Van valakinek tippje, miért?
Nem jelenik meg eszközkezelőben, cserébe let ottt egy infraport... :F

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1048) Dr. Akula válasza Napfénysüti (#1045) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szoktak. Nekem úgy 10 percen belül. :)

(#1049) Napfénysüti válasza Dr. Akula (#1048) üzenetére

Rám akkor b*szn*k. 4 napja írtam nekik. Szerintem kb 10 percbe tellene megválaszolniuk de semmi. Lehet céges mailről kellene küldenem. :U

Més que un club!

(#1050) hcpeter válasza adnoctum18 (#1047) üzenetére


hcpeter
tag

Helló!

Nekem se látta, T400-on. Utána feltettem az Access Connections-t, és bekapcsoltam azon keresztül a bluetooth-t. Rögtön felugrott az új hardver ablak, lehúzta a drivereket, azóta megy semmi gond vele.

#include <sör>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.