Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) sqpp válasza Tikakukac (#112000) üzenetére


sqpp
őstag

Hát elég valószínű, hogy benne van, máskülönben miért pont ott lenne törött, de kitudja. Mindenesetre úgyis XP fut rajta, inkább csak retro gamekre.

Mindennapos használatra ott a T480 a TB3 Graphics Dockkal :)

[ Szerkesztve ]

(#112002) Reset20


Reset20
csendes tag

Sziasztok! Mostmár egy pár napja nézegetem a piacot: Vatera, Jofogás, stb. Főként X201-et keresek. X201-et nem találtam normálisat csak Veterán HadrianusAukcionál volt egy pár. Azok is úgy hogy aksi, hdd, töltő nuku. Ezekkel nem is lenne bajom mert töltőm meg SSD-m van itthon mindkettő viszont egy aksi még Kínából is 30Eu lenne. Ezeket 18-25 ezerért vették meg. Egy ilyennek mennyi lenenne az értelmes ára? Meg jófogáson találtam egy X200-at egy 20-asért dokkolóval viszont 0-ás aksival. Szerintem az sok 0-ás aksival egy X200-ért de én a Thinkpadekhez nem igazán értek. Ezekből a szériákból mennyi az a határ ami fölé nem nagyon ajánlott menni? Válaszaitokat előre is köszönöm!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112003) Gondwana válasza Reset20 (#112002) üzenetére


Gondwana
addikt

Picit délebbre, kb. 1h akkut ír, meg hiányzó HDD fedelet (az egyik képen a DC csati sérülése is látszik)
[link] de van 120€-ért akku nélkül másik i7-es is, Pančevoról.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112004) Reset20 válasza Gondwana (#112003) üzenetére


Reset20
csendes tag

Ez nekem megfelelne. Viszont lenne 2 kérdésem vele: itt nem ugyan az lesz mint ebayen? Tök királynak néz ki az ár meg minden de odafizetném a gatyámat a posta miatt. Vagy ez itt máshogy van? A másik kérdésem meg az lenne hogy a töltő csati mennyire lenne javítható? Alaplaphoz van forrasztva vagy szimplán egy saját PCB-n van? És ha alaplaphoz van forrasztva akkor lehet beszerezni magába csatit vagy vennem kéne egy bontás gépet? Vagy ha megvenném akkor hagyhatom mert nem fontos a középső rész?

[ Szerkesztve ]

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112005) Gondwana válasza Reset20 (#112004) üzenetére


Gondwana
addikt

A töltőcsati cseréhez eléggé le kell bontani a gépet, de egyszerű folyamat.
[link] - olcsóbb, mint amennyiért én vettem.
Ez posta nélkül 5€ alatt van.
Itt, Szerbián belül a minimum postaköltség kb. 400din, egy laptop 600-800din körül jön ki. Külföldre postázás az export-vámügyintézés miatt macera.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112006) Reset20 válasza Gondwana (#112005) üzenetére


Reset20
csendes tag

Ez jó csak valahogy megoldható a gép Magyarországra behozatala? Próbáltam Google Forditóval próbáltam keresni a szállitással kapcsolatos adatokat de sehol nem találom. Lehetséges lenne és ha igen akkor kb mennyiért? Előre is köszi!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112007) carr


carr
őstag

Decemberben raktam össze a 430s-t (i5 3320M) mx2 2019 editionnal. rommá volt száradva. volt, hogy 90C°volt a proci úgy, hogy nem ment a gf5200M sokat. (volt pár hét talán 2-3 mikor 2 naponta mondjuk 2-4 órát ment a far cry 4. tényleg ennyit tudna? :/ :DDD
Most összepakoltam GD900-al. megnézem fél év múlva hogy akkor mennyi lesz. :) akku csúszka középen (220ból), tp fan smart, és 64C°...
tpfancontrol smart-on. 2db ssd (1 intel 280gb MLC (sentinel napi átlag 38C°) , 1tb Sandisk (sentinel napi átlag 28C°) fűtőegységek):R
csak infó. :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#112008) barnam_ válasza carr (#112007) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehetséges, hogy kiszárad a nagy hőtől.
Én most egy Thermal Grizzly Kryonaut pasztát rendeltem, erre azt írják hogy lassabban szárad ki, jobban bírja a hőt.

Nem olcsó (~2500 Ft 1 gramm), de egy próbát megér.
Most MX4-el a proci (i7-3840qm) turbóval játék (GTAV) alatt átlépi a 100 fokot is, nem egészséges. Turbó nélkül megáll 85-90 fok körül.

[ Szerkesztve ]

(#112009) carr válasza barnam_ (#112008) üzenetére


carr
őstag

ez az az élő szövet a fém vázon? :D
Folyékony fém edition?
néztem, de 2500at sokallom. :) hány újrapasztázásra elég vajon?
Mondjuk biztos jó, ahogy korábban láttam teszteken, meg ps5-re gyárilag is ezt kenik asszem. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#112010) Tikakukac válasza carr (#112007) üzenetére


Tikakukac
titán

A pasztának nem kell mindig kenhetőnek lennie. A paszta az oldószer miatt kenhető, ami amúgy elpárolog és kiszilárdul az anyag. Nincs azzal gond. A hővezetés a lényeg, nem a nutella állag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112011) barnam_ válasza carr (#112009) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, a folyékony fém pasztát Conductonaut-nak nevezik. Egyébként nem sokkal drágább (10€), de mivel vezeti az áramot, nem akartam vele kísérletezni.

Valahol azt olvastam, hogy az 1 grammos kivitel 6 pasztázásra elég, de ez függ a CPU felület nagyságától meg a használat módjától is. Az oldalukon ezt írják erre a kérdésre:

"For how many applications will 1.5ml/3ml thermal grease last?
Assuming a CPU with a surface area of 27x27mm, a 3ml filling will amount to approximately 20 applications. Correspondingly, a 1.5ml filling will amount to approximately 10 applications. A drop with a diameter of 3mm should suffice to fully cover the aforementioned surface area. These indications are merely meant for orientation and are also dependent on the individual skill of the user."

(#112012) HosNyul


HosNyul
lelkes újonc

Sziasztok! Lenovo T420-asommal szeretném használni az USB 3-as külső winyómat (a winyó sebbességének megfelelően) viszont a T420asomban csak USB 2.0-s portok vannak, 3-as nincs. Azon gondolkodtam, h van egy eSATA/USB kombó port, azt vhogy össze lehet-e kötni egy külső 2.5-es HDD-vel? Azt olvastam, h az eSATA nem továbbítja az áramot. Viszont a 2.5-es HDD-knek nincs külön tápcsatlakozójuk. Tehát megoldható ez a dolog (és ha igen hogyan) vagy engedjem el és használjam, ahogy eddig is USB 2.0 sebességgel a winyót? Köszönöm szépen.

(#112013) Tikakukac válasza HosNyul (#112012) üzenetére


Tikakukac
titán

EC kártya helyre rakj egy USB 3.0 karit, hidd el, kevesebb macera.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112014) Ogard válasza barnam_ (#112008) üzenetére


Ogard
tag

Két éve pasztáztam x220-am kyronauttal, nagyon bevált, azóta se tapasztaltam változást, tartja az akkori hőmérsékleteket.

(#112015) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Vadi új T14, pár napja vettem, és most vettem észre, hogy a jobb oldalán lévő USB (Type A) portban mintha csak az USB 3.0-s eszközök működének, az USB 2.0-sak nem. Legalábbis eddigi tapasztalatok szerint rádiós egér receiver, és régi pendrive-ok nem mennek, viszont egy újabb USB 3.0-s pendrive igen.
Valószínű oprendszer független a dolog, mert már a boot menüben sem látszik ha ebbe a portba dugok 2.0-s pendrive-ot.
A másik Type A port a bal oldalon jól működik.
A "rossz' port áramot ad, az egyik régi pendrive led-je folymatosan világít. Illetve még a kontakt hibát az USB 2.0 adat lábakon is kizárhatjuk, mert tudtommal a negotiation azokon a lábakon megy USB 3.0 esetén is, és csak utána vált fel 3.0-ra, akkor kezdi el használni a plusz érpárakat.

Ti láttatok már ilyet?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112016) vicze válasza _Petya_ (#112015) üzenetére


vicze
félisten

Ez elég általános probléma volt úgy 6-8éve, és BIOS-ban volt opció váltani, de azóta már full autóhaikusan kezelik ezt. Intel gen 5. óta nincs már az opció, és az egyik port szokott autó váltó lenni.

Több T14 és még egyikkel se volt gondom. 2.0-ás drive és egér is megy gond nélkül mind a két USB-A-ban.
BIOS frissítés megvolt? (És egyéb FW.)

[ Szerkesztve ]

(#112017) _Petya_ válasza vicze (#112016) üzenetére


_Petya_
őstag

BIOS legfrissebb 1.19 és a System update nem talál más frissíteni valót.
Nem tudom BIOS frissítés előtt működött-e, nemrég vettem észre a jelenséget miután frissítettem.

szerk: máshol BIOS downgrade-et javasolnakm lehet az megoldaná? Esetleg meg tudnád nézni azokon a T14-eken ahol megy, milyen BIOS van?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112018) carr válasza barnam_ (#112011) üzenetére


carr
őstag

Ja, tényleg. és eszi az alu/galvánozott anyagot. :O
néztem, már emlékszem. :R
Köszönöm
Ogard ez is
hasznos, köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#112019) vicze válasza _Petya_ (#112017) üzenetére


vicze
félisten

Inteles sajnos nincs most a közelemben, AMD-seken legújabb van, és megy 2.0 gond nélkül.

(#112020) denko


denko
senior tag

Egyébként srácok, aki emlékszik hogy volt billentyűzet probléma ami se driver frissítés sem bios frissítés se semm nem oldotta meg t495-ös gépen, megvan a megoldás, ha valaki találkozna ilyesmivel, nos kiderült hogy Kaspersky AV okozta az issuet. Van valami modulja ami billentyűzet védi a keyloggerek ellen, na AZT kellet kikapcsolni. :W

(#112021) Tikakukac válasza denko (#112020) üzenetére


Tikakukac
titán

;] Imádom. Nekem 2 konkrét munkanapom ment el egy nem újrahőzható gépre anno, amin a Panda szimplán random legyilkolta a netet a gépről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112022) btudos válasza denko (#112020) üzenetére


btudos
veterán

"Van valami modulja ami billentyűzet védi a keyloggerek ellen"

Saját maga ellen is véd? ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#112023) i400 válasza Tikakukac (#112021) üzenetére


i400
senior tag

Jajj a zegzuáliszaklatáspanda... volt olyan munkanap ami azzal indult h a pandások levelét olvastuk h az utolsó frissítés nem sikerült és hasonló volt a hibajelenség... majd az összes partnernél ment a hibaelhárítás... nem igazán voltunk boldogok :W

(#112024) fattyu válasza i400 (#112023) üzenetére


fattyu
veterán

Fekete péntek:

Valamikor 2017ben talán. Kijött egy vírusirtó frissítés és egy win frissítés. Külön külön tök biztonságosak voltak és letesztelték.

Egyszerre azt okozta hogy ha lockoltad a géped, ( 5 perc a timeout GPből ) nem engedett be többé...

CSodás nap volt nekünk itsoknak...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112025) Reset20


Reset20
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Thinkpad T61-et és BIOS jelszóval jött. (Céges leselejtezés volt, nem lopott.) Találtam ezt a videót amelyben egy T410-ről szednek le egy BIOS jelszót. Ebben a videóban meg emliti hogy ez a techinka a 30-as szériáig kompatibilis minden Thinkpaddel. Namost, én próbáltam keresni hasonló technikát a T61-hez de még nem találtam. Esetleg valaki tudja hogy ez a két pin amit a videóban használnak hol van a T61 alaplapján? Válaszaitokat előre is köszönöm!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112026) fil


fil
őstag

T470 ,T570 -el az Intel AX201NGW kártya kompatibilis vagy az AX200NGW ?

(#112027) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ezt csak Thinkpad modderek fogják értékelni, én eléggé nevettem. :D

(#112028) Tikakukac válasza FoxiestFox (#112027) üzenetére


Tikakukac
titán

Az biztos, hogy aki a zenét alárakta az érdemel is egy pofont egy W530-al.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112029) vicze válasza FoxiestFox (#112027) üzenetére


vicze
félisten

Inkább kedvem lett Undergrouddal játszani. :DDD

(#112030) FoxiestFox válasza vicze (#112029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem nem kell bemutatni az érzést. :D

(#112031) FoxiestFox válasza Tikakukac (#112028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

szerintem az direkt lett ilyen ratyi :D

(#112032) i400 válasza FoxiestFox (#112030) üzenetére


i400
senior tag

azért #yolo meg #swag van gazdagon! csöves erősítő n900 meg ándörgránd :D

(#112033) FoxiestFox válasza i400 (#112032) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én így retrogaymingelek. ;]
Amúgy gondolkodom, hogy leváltom a T60p-t sima T60-ra játékra, mert nem annyival gyorsabb a Firegl, amennyivel kéne, viszont a sima T60 sokkal hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#112034) Dhampir


Dhampir
félisten

Dr. Merkely Béla és Karikó Katalin előtt egy ThinkPad. :)

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#112035) vicze válasza Dhampir (#112034) üzenetére


vicze
félisten

ThinkPad X1 Carbon 6th Gen

(#112036) Dhampir válasza vicze (#112035) üzenetére


Dhampir
félisten

:))

(#112037) barnam_


barnam_
nagyúr

A x30-as szériában (esetemben W530) már nincs power beep a BIOS-ban?
Már nem emlékszem, hogy a T420 tudott-e még ilyet, a T400 pittyeg ha töltőre rakom, az biztos.
Ezen nekem 1vyRain van fenn, a BIOS-ban csak password meg keyboard pittyegésre van opció.
Sokszor előfordul, hogy nincs bekapcsolva a hosszabbító amibe a töltő van dugva, és nem veszem észre hogy nem tölt a laptop :B

(#112038) _adaml21_ válasza Dhampir (#112034) üzenetére


_adaml21_
őstag

Akkor ezek szerint nem csak én szoktam az ilyenekre kiemelten figyelni :D

Vitya Vezér nyomul Macbookkal, mindenki más, aki Zoom/Teams beszélgetéseken túl valamit dolgozik is a gépén, komolyabb masinákkal dolgozik, Latitude, Thinkpad, stb... :)

(#112039) Dhampir válasza _adaml21_ (#112038) üzenetére


Dhampir
félisten

A ThinkPad-re mindenképpen. :K

Feltehetően általában az alkalmazottak olyan notebookot használnak, amit beszereznek nekik az erre a feladatra kijelölt munkatársak. Csak gondolom, hogy a szakértői döntéshozók előtt (gazdasági, IT stb.) dől el. Meglehet, hogy néhol van lehetőség felhasználói oldalról is a választásra. :)

(#112040) barnam_ válasza barnam_ (#112008) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap kipróbáltam a Kryonaut hűtőpasztát a W530-al.
Előtte frissen vásárolt MX4 pasztával kentem be márciusban, és bár frissen pasztázva le tudta hűteni, kb. 1 hónap után azt vettem észre, hogy a procit turbózva simán megközelíti a 100 fokot. Érdekes, mert nem tűnt száraznak, lehet hogy keveset kentem rá.

Aida64 tesztek:
Még MX4-el miután eltelt pár hét, turbo off: max 87 °C (CPU Core #2 + #3)
Kryonaut-al, turbo off: max 73 °C (CPU Core #3)
Kryonaut-al, turbo on: max 89 °C (CPU Core #3)

Nem tudom, hogy csak a paszta adja-e a különbséget, mivel most sikerült jobban megtisztítani a cpu hűtő felületét, a korábban említett fekete foltokat el tudtam távolítani.
Ha több hónap után is tudja majd ezeket az értékeket, akkor sikeresnek minősítem :)

(#112041) FoxiestFox válasza barnam_ (#112040) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó cucc a Kryonaut.
És most képzeld el, hogy Conductonauttal még hűvösebb tud lenni. ;]

(#112042) barnam_ válasza FoxiestFox (#112041) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, de az már folyékony fém, azzal nem szívesen kísérletezek.
Viszont akkor még lehetne tuningolni is.

(#112043) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Még mindig keresek Thinkpad T540 / W540 háttérvilágításos magyar billentyűzetet Hátha ti tudtok valaki varázslót akinek lehet

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#112044) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Jó reggelt, kedves mindenkik, így X év után egy random kérdés. Adott egy X201, ami sok évig linuxot futtatott, 2x8GB memóriával, minden gond nélkül, annak ellenére, hogy hivatalosan max 2x4GB a támogatott benne. Tavaly muszáj volt használnom egy Windows-t, feltettem rá, amit találtam, név szerint egy 32 bites Win7-et, aztán így maradt. Minden probléma nélkül települt a 2x8GB-ra, de sajnos csak 3-mat tudott használni.

Gondoltam egyet és nekiindultam felfrissíteni win 10-re, mert még mindig lehet ingyé', de nem volt zökkenőmentes. Többszöri nekifutásra is közölte, hogy " 0xc1900101 – 0x2001", egészen addig, amíg hirtelen felindulásból ki nem szedtem a wifi és a wwan kártyákat, illetve vissza nem tettem 2x2GB memóriát bele.

Miután végre sikerült frissíteni, visszamentek a kártyák és a 2x8GB, csakhogy teljes meglepetésemre a 32bites win10-ben sincs PAE, és közölte, hogy van 3GB memóriád.

Így készítettem egy 64bites telepítőt hogy ráengedjem a meglevőre, de még csak bootolni sem volt hajlandó - egészen addig, amíg megint vissza nem ment bele a 2x2GB memória.

Ezután felmászott, elindult, örülök. Beleteszem a 2x8GB-ot és lőn, valami, amit még sosem láttam PC-n: bootloop.

Bármit próbálok, bármilyen formában, a 64bites windows 10 nem hajlandó elindulni 2x8GB memóriával egy X201-ben.

A kérdés: tud valaki erre megoldást?

(#112045) Ogard válasza FoxiestFox (#112041) üzenetére


Ogard
tag

Azt olvastam az laptopoknál ellenjavalt, mert ahogy hordozod ide-oda képes kifolyni, és mivel galium van benne, sok mindent tönkretehet. Maradtam a kryonautnál. De van aki bátrabb, itt egy x230 ban conductonautot használ a gazdája: https://www.tomrei.com/2018/03/cooling-my-thinkpad-with-liquid-metal/

(#112046) S_x96x_S válasza cadeyrn (#112044) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "Bármit próbálok, bármilyen formában, a 64bites windows 10 nem
> hajlandó elindulni 2x8GB memóriával egy X201-ben."

Állítólag a windows ellenörzi - az Ubuntu nem ..

"The limitation is at the hardware level, Arrandale's memory controller cannot identify more than 8GB.
Ubuntu will boot up because it doesn't try to verify all the memory on startup, unlike Windows which will crash as it tries this."
https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/bjudbe/16_gb_of_ram_on_thinkpad_x201/embfoco?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Habár itt valaki meghackelte .. - csak a linux -os bootloader-t használta a Windows-nál is.
"It worked! I am now able to boot into Windows with 16 GB of RAM installed in my computer, as long as I use GRUB as my bootloader with the write_byte command above. The stock Windows 10 bootloader obviously won’t work, and if I ever reinstall Windows I’ll probably have to temporarily yank out half of my RAM so that the installer will boot. But it works!"
https://www.downtowndougbrown.com/2019/04/adventures-of-putting-16-gb-of-ram-in-a-motherboard-that-doesnt-support-it/

Sok sikert!
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112047) Penguin95 válasza Ogard (#112045) üzenetére


Penguin95
senior tag

Dehogy képes kifolyni, nem lehetett túl okos aki ezt írta. Vékony rétegben kell felvinni a CPU-ra és a hűtőre, onnantól kezdve az nem folyik sehová. Ha valaki mégis ettől fél, az átlátszó körömlakkal lekenheti a CPU-n lévő egyéb komponenseket szigetelés céljából.

[ Szerkesztve ]

(#112048) vicze válasza Penguin95 (#112047) üzenetére


vicze
félisten

Laptopban azért könnyen megeshetnek problémák.
Először is tudod kell nagyon mit csinálsz, és megérteni, hogy egy csöpp és rövid zár elég könnyen. Pl. szerintem kevesen pasztának úgy, hogy lehúzzák az aksi elemet és kisütik a kondikat. Szóval szerintem nem elsősorban a kifolyás, hanem inkább a véletlen csöpp a probléma.
Másrészt ugye a laptop heatsink-ek borzasztó rosszul illeszkednek és elég sok LM kell, hogy jó legyen az érintkezés, itt a probléma a vékony felülettel, könnyen lehet, hogy nem elég.
Az érintkező felület elég porózus réz, ami sokkal rövidebb idő alatt reakcióba lép a galliummal és viszonylagosan gyorsan romlik a teljesítménye is, akár gyorsabban mint a hőpasztáknak.
Ideális esetben nickel bevonatú réz hűtővel kell használni a folyékony fém pasztákat.

És most ezt olyan mondja aki AS5-öt használ laptopban szóval nem mondhatom, hogy nem szeretem az izgalmakat. :P

(#112049) Penguin95 válasza vicze (#112048) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szerintem akinek esze van, az lehetőség szerint vagy kiveszi a processzort is a kenés idejére, vagy ha forrasztott, akkor körbemaszkolja. Nyilván egy tapasztalt, biztosabb kezű embernél nem feltétlenül szükségesek ezek a dolgok, de ez már mindenkinek a saját döntése kell legyen. Én fémezéskor inkább körberagasztom a felületet ha lehet, egyszerűbb azt lehámozni mint a fémet összeszedni.

Az érintkezéssel eddig nem volt bajom egyik laposomnál sem, egyedül egy Benq R55-nél tapasztaltam azt, hogy vastagabban kellett kenni, de ilyen esetekben meg ott a hagyományos kence. Plusz a bátrak megcsiszolhatják, polírozhatják a hűtőt a jobb érintkezés érdekében, bár ennyit meg lehet nem ér az egész akkor, ha csak használni szeretnéd a gépet.

Igen, a réz és a gallium annyira nem jó párosítás, ezt gyakori újrakenéssel lehet valamelyest ellensúlyozni, meg extrémebb esetben egy új hűtővel. Nem túl kifizetődő dolog, de egy LN2 vérűnek ezt nehéz lenne megmagyarázni.

(#112050) Tikakukac válasza Penguin95 (#112049) üzenetére


Tikakukac
titán

Hány pasztatuningos hűtőt láttam már ami kráteres volt :N Folyékony fém asztaliban nagy buli, ha már tényleg nem akar valaki kupakolni. Laptopra kérésre sem teszem fel, mert utána úgyis megy a vergődés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.