Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Tp_fan


Tp_fan
tag

valaki a #42995-re?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43002) Boxi88 válasza Tp_fan (#43001) üzenetére


Boxi88
őstag

TurboCache & HyperMemory

[ Szerkesztve ]

(#43003) Chaser válasza buvartacsko (#42971) üzenetére


Chaser
titán

Glossy T61? :F Az valszeg cserélt paneles volt házilag. Nem tudok róla, hogy ezekből létezett volna glossy, persze lehet én tévedek.

szerk: Most is árul valaki - vagy árult - egy 15.4-es 1680-as panelt valami hp-ból, mert glossyyra cserélte. Lehet te is ilyennel találkoztál.

Tp_fan: 43k? Ezt itt nem kéne, ún. "szakmai", ha modik meglátják tényleg csak olvasgatni fogsz egy darabig:D :P

szerk: Most is árul valaki - vagy árult - egy 15.4-es 1680-as panelt valami hp-ból, mert glossyyra cserélte.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43004) Tp_fan válasza Boxi88 (#43002) üzenetére


Tp_fan
tag

köszi :D

[ Szerkesztve ]

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43005) Gondwana válasza Tp_fan (#43000) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem itt a 16k meg a 32k után a következő kerek szám még odébb van, talán majd egy év múlva...

Szerk. #43006: báris én...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#43006) Tp_fan válasza Gondwana (#43005) üzenetére


Tp_fan
tag

mi akkor 16kánként ünneplük?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43007) RumbachSándo


RumbachSándo
csendes tag

Sziasztok kedves kispajtások. Ma érkezett meg a gépem, amely egy ThinkPad T430. Az első kérdésem: Magyarországon beszerezhető fülhallgató hozzá? Sajnos más a csatlakozó aljzata, valami kombinált. Nézegettem a netet, de csak egyféle Lenovo fej(fül)hallgatót találtam. Lenovo P530 a típusa. Másik kérdés: van-e olyan átalakító, ami a hagyományos 3,5 mm-es jack csatlakozót átalakítja erre a lenovos őrületre? Köszönöm az infókat előre is.

(#43008) Gondwana válasza RumbachSándo (#43007) üzenetére


Gondwana
addikt

Tudtommal a 3.5mm-es telefon-headsetekkel kompatibilis (kivéve egy rakat nokia-deafsetet, de ilyen szabványkövetés mellet meg is érdemli a gumicsizmagyár a sorsát)
Létezik persze 2-3$ átalakító is, ami az 1db 4pólusúból 2db 3pólusút csinál (persze, a stereo mikrofonból csak az egyik oldal van bedrótozva ilyenkor).

Szerk.: én Jawbone Icon HD-t használok, gond nélkül kapcsolódik mindenhez, talán csak a mikrósütőhöz meg a fridzsiderhez nem.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#43009) RumbachSándo válasza Gondwana (#43008) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

Jelenlegi gépem össze van kötve a HI-FI torony erősítőjének AUX bemenetével a hagyományos 3,5 mm jack dugó segítségével. Ez lehetséges lesz, ha beszerzem az általad említett átalakítót.
Szóval azt mondod, hogy szintén csak ezzel a bizonyos átalakító használatával tudok normálisabb fülest használni a T430-al.
Szeretem a jó hangminőséget, ezért lenne fontos a számomra, hogy ne telefon kiegészítőt kelljen használnom zenehallgatáshoz.

Köszönöm válaszod. Most már csak fel kell hajtanom ezt az átalakítót valahol.

[ Szerkesztve ]

(#43010) btudos válasza RumbachSándo (#43009) üzenetére


btudos
veterán

Butaság. Bármilyen normál jack dugót bele tudsz dugni, a különbség annyi hogy itt egyetlen jack aljzaton van a hang ki- és bemenet, ami csak akkor okoz gondot, ha olyan headsetet akarsz rákötni, aminek nem megfelelő szabványú a csatlakozója, vagy hagyományosan külön van a mikrofon csatija. De pl. ha csak a hangkimenet érdekel, akkor az egész lényegtelen, menni fog simán, semmit nem kell alakítanod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#43011) RumbachSándo válasza btudos (#43010) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

Próbáltam a fülesemet, de nem mertem beleerőltetni. Azt mondod, hogy működni fog, csak a füles mikrofonját nem tudom majd használni. Tehát átmérők, hosszok azonosak, csak több különálló elszigetelt részből tevődik össze a Lenovo saját jack dugója, de ennek is úgy helyezkedik el a füles érintkezői a „dugóban”, hogy az érintkezés rendben van mindkét esetben.
Ez tapasztalat, hogy működik?
Bocs a hülye kérdésekért, de nem akarom tönkre tenni az új gép csatlakozóját.

[ Szerkesztve ]

(#43012) lapa válasza RumbachSándo (#43011) üzenetére


lapa
veterán

igen, kockáztass.

(#43013) btudos válasza RumbachSándo (#43011) üzenetére


btudos
veterán

Nem tudod tönkretenni. Bármilyen normál méretű jack csatlakozó belemegy. Hogy a mikrofon részét tudod-e használni, az kérdéses, de egy próbát megér, baja nem lesz egyiknek sem.

Én egy HTC headsettel használtam, az rendben működött :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#43014) RumbachSándo válasza btudos (#43013) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

Ok. Megpróbálom. Köszönöm. De, hogy minden kapcsoló először ilyen nehezen működjön… Lehet, hogy a csatlakoztatás is könnyebb lesz akkor később.

(#43015) btudos válasza RumbachSándo (#43014) üzenetére


btudos
veterán

Nehezen működik? Nem értem, mi is a konkrét problémád? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#43016) mustang28 válasza RumbachSándo (#43014) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Jó lesz! Nekem T500-am van és ahogy a kolléga én is egy HTC fülessel használom, ami már a kombinált Jack dugós, és minden probléma nélkül működik, csak a mikrofon nem megy ugye. A telefon viszont simán működik a régebbi fülesekkel is, tehát nem lesz gond. Használd nyugodtan.

Lenovo füles!

Ez is már a kombinált dugós, csak adnak hozzá átalakítót a régi gépekhez.

(#43017) Gondwana válasza RumbachSándo (#43009) üzenetére


Gondwana
addikt

Ja, ha mic nem kell, akkor bàrmilyen hangkidròt jò, a hegye a bal, eggyel visszàbb a jobb, jacktöve a gnd, közöttük meg a mikrofon (azt hiszem, min. 2kOhm kell, hogy legyen, hogy aktivàlja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#43018) Francia91


Francia91
veterán

Az Active Protection System támogat-e minden HDD-t? Hallottam olyat, hogy nem, ezért kérdezem. Cserélném a "belső" 160 Gb-os Hitachi-mat 750 Gb-os HDD-re

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43019) Gondwana válasza Francia91 (#43018) üzenetére


Gondwana
addikt

A nemtámogatottak között csak PATA csatolósak vannak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#43020) Francia91 válasza Gondwana (#43019) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor nincs ilyen problémám :)
Köszönöm a választ! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43021) lapa válasza mustang28 (#43016) üzenetére


lapa
veterán

ezzel a fülessel van valakinek tapasztalata? legutóbb egy sennheisert vettem nagyjából 10e körül, az volt amiben zene is rendesen szólt meg mikro is volt. az sokkal jobban szólt a defy gyárinál. az olyan defys hangzásút kerülném, ha mód van rá.

van ezen pölö gombicsek?

(#43022) mustang28 válasza lapa (#43021) üzenetére


mustang28
tag

Nekem sincs tapasztalatom, csak kinéztem én is a neten! Engem is érdekelne ha vett már valaki!

Én is egy sennheisert vettem a páromnak a telefonhoz, de még mindig nem az igazi, mert nem fültokos, hanem csak fülbe illesztős, és attól ne várjunk sokat! Neki is HTC-je van és a gyári azért hagy kívánni valót maga után+ Olyan nagy, hogy az én fülembe is alig fér bele.

(#43023) mustang28 válasza lapa (#43021) üzenetére


mustang28
tag

Szerintem biztos nem multimédiás a füles! Max egy felvevő gomb ha lehet rajta!

[ Szerkesztve ]

(#43024) mutyuru válasza fungi (#42998) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Mint a haveromnak a T42-es gepe. 5 eve vette hasznaltan es ugy gurul meg mindig, mintha uj lenne. XP-vel tokeletes. Nekem szinten bejott mukodesre es minosegre is az X60 (4GB ram es Win7). Csak azt sajnalom, hogy nagyon korlatozott a bovitesi lehetosege. Massziv, megbizhato ha nem volna szukseg, akkor le sem cserelnem.
Ezzel szemben az asszony vette egy Samsung 3as gepet... :Y bakker a hasznalt anyagok minosege enyhen szolva is hagy kivannivalot maga utan. Tudom az egyik consumer gep es a masik business, de a ketto kozott van 6ev kulonbseg...

(#43025) lapa válasza mustang28 (#43023) üzenetére


lapa
veterán

nekem a felvevő gomb kéne csak szám léptetéshez. meg felvevéshez persze.

(#43026) buca84 válasza lapa (#43025) üzenetére


buca84
őstag

Eestleg egy ilyen, nem lenne jó?
Két fajta van belőle. A jack dugós van nekem, amire neked kell arra működik. Legalábbis android alatt.
Bár az árakat nem értem, mert én 3 font + szállításért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#43027) mustang28 válasza mutyuru (#43024) üzenetére


mustang28
tag

Apósomnak most telepítettem a Win7-et a T42-re! 1GB RAM, 1.7-es a proci! Google Chrome-mal olyan gyors, a böngészés, hogy meglepődtem! Kis elnyűhetetlen! Pedig Ő azt a gépet 5 éven keresztül hordta oda-vissza Gyöngyösről Pestre! Nem dokkolóval használta, hanem a gépet. A billzet olyan szinten megkopott, hogy az ujjaival egy kis gödröcskét koptatott néhány betűbe! Nagyon kemény! És még mindig tökéletesen ,műxik, csak a 40GB-os vinyo korlátozza le egy picit!

(#43028) Tp_fan válasza mustang28 (#43027) üzenetére


Tp_fan
tag

Hát ez tényleg meglepő :)

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43029) lapa válasza mustang28 (#43027) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk gödröcskéim nekem is vannak már az x-en (szóköz vs nagyujj körme). viszont érdekes, hogy a nyomatok szinte ugyanolyan érdesek, mint újan, csak körülöttük lesz glossy a bill. miért nem abból építik az egész repülőt akkor?

(#43030) mutyuru válasza mustang28 (#43027) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Gondolom az aposod, akkor sok mindenre nem hasznalja a laptopot. :P

(#43031) cellpeti


cellpeti
veterán

erre valakinek ötlete?

modemet újraindítottam és a gépet is már.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43032) xcds válasza cellpeti (#43031) üzenetére


xcds
őstag

Pont ezzel szívtam én is. Amelyikkel működik, annak a MAC címét kell klónozni. tehát pl a routert rádugod a modemre, a routerre a TJ65-öt(akármi is legyen az :DDD ) és a router beállításaiban biztos van vhol, hogy mac klónozás. Azt megcsinálod, onanntól jónak kell lenni. Persze újraindítgatás lehet kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#43033) YumeD


YumeD
tag

Napi wtf, hátha tud valaki kezdeni vele valamit.
W510-be belepakkantottam egy Ericsson F5521GW wwan modemet. Előtte természetesen lecseréltem a biosban a gobi2000 usb vid/pid-jeit a modemére. Minden nagyon szép és jó, kivétel ha be van állítva az USB boot a biosban, mert akkor már a ThinkPad logónál kimerevedik (ha hotswap kihúzom a kártyát, tovább megy és nincs 18xx hiba, ergó whitelist jó, meg amúgy is csak bekapcsolt usb bootolás mellett fagy merevre, anélkül tökéletes...). Megnéztem már kínomban az classt is, hátha mass storage v. hasonló marhaság van a firmwareba írva(ami a legfrissebb), de nem, korrektül communication device. 5letek? :P

(#43034) Rolly


Rolly
veterán

érdekelne jó áron hus bill és / vagy touchpad t410-hez :)

(#43035) mutyuru válasza cellpeti (#43031) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Probaltad a notebookot direktbe - UTP kabellel - a modemhez csatlakoztatni?
- Esetleg masik laptoppal is erdemes lenne megprobalni.
- Mint irtad a modemet ujrainditottad... (bocs a kerdesert), de kihuztad tapot es vartal legalabb 15mp-t?
- Modemen kell legyen reset gomb, amit erdemes lenne kiprobalni...
- Probalj ki masik netkabelt, mert ez lehet serult...
- Modemen vilagit a LED, ami a bejovo (szolgaltato) oldali kapcsolatot jelzi?

Ha mindez nem segit, akkor hivd fel a szolgaltatot szerintem.

(#43036) mustang28 válasza mutyuru (#43030) üzenetére


mustang28
tag

Már nyugdíjazta a T42-est! Ez volt a céges gépe! Megvehette fillérekért mikor cseréltek nekik gépeket. XP-s volt 512GB RAM-mal. Utána telepítettem fel neki a Win7-et mikor már a sajátja lett. Most már csak net, skype, film. Ilyesmik! De arra tökéletes!

(#43037) Francia91 válasza mustang28 (#43036) üzenetére


Francia91
veterán

Azért gondolom nem 512 Mb RAM-mal van rajta Win7 :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43038) mustang28 válasza Francia91 (#43037) üzenetére


mustang28
tag

Határeset, 1GB RAM van most benne.

(#43039) cellpeti válasza mutyuru (#43035) üzenetére


cellpeti
veterán

igen próbáltam direktbe utp kábellel
ledek világítanak
modemet kihúztam persze
másik kábel is megvolt már

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43040) Tp_fan válasza mustang28 (#43036) üzenetére


Tp_fan
tag

512gb ram?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43041) Francia91 válasza Tp_fan (#43040) üzenetére


Francia91
veterán

elírhatja az ember, előfordul.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43042) RumbachSándo válasza btudos (#43015) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

A rádió kapcsolatok kapcsolóját, ami a gép jobb oldalán helyezkedik el, alig tudtam a másik pozícióba kapcsolni. Azt hittem, hogy valami baj van a kapcsolóval. Aztán több kapcsolást követően már jobban működtethető.

(#43043) RumbachSándo válasza btudos (#43010) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

Ma a munkahelyen rákerestem 3,5 mm jack plug és a wiki szerint nem lehet össze-vissza dugdosni a különböző head set-eket. Nem mind kompatibilis a különböző aljzatokkal. Viszont nem derült ki a számomra egyértelműen, hogy én most mit is csináljak. A céges informatikusok nem tudtak segíteni, mert nálunk DELL gépek vannak csak. Infos haver szerint csak néhány század mA áram folyik az érintkezőkön keresztül, szóval ha rövidzárlat következne be, nem történne semmi.

(#43044) mustang28 válasza Tp_fan (#43040) üzenetére


mustang28
tag

Elírtam! Jaja!

Francia91: :K :R

(#43045) RumbachSándo


RumbachSándo
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket. Minden OK. :)

(#43046) Tp_fan válasza Francia91 (#43041) üzenetére


Tp_fan
tag

bocs törölni akartam csak már sikerült :(

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43047) ielektros válasza RumbachSándo (#43043) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem akarlak semmire buzditani, de vonal ki es bemenetekrol van szo. Meg talan egy par szintu ellenallas letra. Semmi okom nem lenne aggodalomra. En gondolkodas nelkul kuldenem bele a hazban fellelheto osszes fulest az biztos. Aztan valamelyik csak megszolal. Azert annyira csak nem elvetemult a lenovo, hogy extra figyelmeztetes nelkul egy olyan vonal kimenet csatlakozot helyez el a gepen, amiben kommersz fuleseket beledugva tonkretehetunk barmit is. Ezt nem felteteleznem magamtol soha. Szerintem nyugodtan hasznald azzal amid van... :)

(#43048) Tp_fan válasza Tp_fan (#43046) üzenetére


Tp_fan
tag

már nem sikerült:(:(:(:(:(:

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#43049) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

X230-hoz vennék világítós billentyűzetet. Elvileg a 04W3078 és 04W3152 CRU jó hozzá a Lenovo szerint. Itt hirdetnek 04Y0543 CRU-sat.

Ez vajon eredeti, vagy vmi utángyártott?

(#43050) RumbachSándo válasza ielektros (#43047) üzenetére


RumbachSándo
csendes tag

Már tökéletesen működik a füles. Szépen helyre ment a csatlakozó. Köszönöm a segítséget. :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.