Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) rekop válasza Multibit (#93994) üzenetére


rekop
senior tag

Ezzel a Hiren's féle mini XP-vel fogom megpróbálni, amit javasoltak. Ez már szép sebesség wifin, remélem nálam is hasonló lesz!

(#94002) RoboGuru válasza Madara-san (#93996) üzenetére


RoboGuru
tag

Az első generációs Core-i szériánál sajna ilyen az OSD! A leírásban azért is szerepel így (xx20).

www.rendszerguru.hu

(#94003) R̲e̲m̲ válasza RoboGuru (#94002) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

x220on miután minden lenovos cuccot feltettem, a legvégén újraraktam a power management drivert (csak a drivert, a programot nem)
nálam ez oldotta meg, onnantól volt minden

[ Szerkesztve ]

(#94004) Tim82 válasza R̲e̲m̲ (#93998) üzenetére


Tim82
nagyúr

de az akkumanagementre nem találtam alternatívát

TLP

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94005) R̲e̲m̲ válasza Tim82 (#94004) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Kösziii! :R

(#94006) Madara-san válasza RoboGuru (#94002) üzenetére


Madara-san
tag

Értem, köszi! Ennek ellenére szerinted javasolt az xx10 szériára is felrakni az általad ajánlott / módosított szoftvereket?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#94007) RoboGuru válasza Madara-san (#94006) üzenetére


RoboGuru
tag

Fel lehet persze, pl. x201-en is működik minden csak az OSD részben!

www.rendszerguru.hu

(#94008) Thomas1 válasza Tim82 (#93973) üzenetére


Thomas1
őstag

SZia!

Még egy dolgot szeretnék kérdezni T400 kijelzővel kapcsolatban.

Találtam egy jó állapotú 14.1-es kijelzőt jó áron.

LTN141W1 -L09 a típusa elvileg.
LTN141W1 -L05 lenne jó a T400-ba a linked szerint.

Mi a jelentősége ennek az utolsó számnak? Mert ugyanúgy 30 pines, ugyanúgy CCFL-es, csak a brightness értéke nem 200, hanem 220.

Köszönöm!

Üdv.
Thomas

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#94009) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! De most ez komoly, hogy a gyártó honlapján már nem elérhetők a T410 driverei? :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#94010) Thomas1 válasza hito (#94009) üzenetére


Thomas1
őstag

Szia!

Valóban már archivban vannak.

Itt megtalálod őket.

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#94011) hito válasza Thomas1 (#94010) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#94012) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Udv, Lenovo e531 uefi bios version : 1.25

A lenovo oldaláról letöltött segédprogramokkal nem sikerült frissítenem a biost, vmi más megoldás?

Windows 10.

(#94013) Tim82 válasza lionshamlet (#94012) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94014) lionshamlet válasza Tim82 (#94013) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi, ha jól olvasom update-hez kell az akksi is, ami nekem nullás és csak hálózatról használom.
Illetve Boot cd helyett pendrive-ra is ki tudom írni?

(#94015) Tim82 válasza lionshamlet (#94014) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kellene hozzá valamennyi töltést tudó akku és hivatalosan nem támogatják a Lenovo részéről a pendrive-ról történő ISO-s BIOS frissítést.

Itt írnak amúgy alternatívákat: [link] [link]

Hozzáteszem, hogy arról nincs sok infóm, hogy pontosan miben különbözik az Edge-k BIOS-a a "valódi" Thinkpad-ektől (az Edge-k leginkább névleg Thinkpad-ek és a BIOS/UEFI közelebb áll az esetükben az IdeaPad termékvonaléhoz, mint a "valódi" Thinkpad-ekéhez).

Van egyébként Thinkpad Edge topik is, lehet, hogy érdemes lenne oda is bedobni a kérdést (bár nem igazán aktív maga a topik, a korábban oda írók - Edge tulajok - hátha látják és van több tapasztalatuk).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94016) lionshamlet válasza Tim82 (#94015) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Koszi a hasznos infokat:)
Ja, a thinkpad edge topik annyira nem pörög...

Apróhirdetés
E531-hez elfekvőben lévő akksit keresek, ami még működik vagy 15 percet :D

[ Szerkesztve ]

(#94017) Dhampir válasza Tim82 (#94015) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha már a BIOS, hát például a T510 is IdeaPad egyszerűségű, főleg egy HP ProBook gazdag konfigurálhatóságához képest.

(#94018) Tim82 válasza Dhampir (#94017) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt szó egyszerűségről, én még csak célzást sem tettem ilyesmire. :N

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94019) Dhampir válasza Tim82 (#94018) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, de én ennek kapcsán (az Edge-k leginkább névleg Thinkpad-ek és a BIOS/UEFI közelebb áll az esetükben az IdeaPad termékvonaléhoz) jegyeztem meg, hogy az egyszerűsége hasonlatos, legfeljebb például a biztonsági beállításokban különbözhet némileg az IdeaPad családétól. :)

[ Szerkesztve ]

(#94020) donjohnson válasza Dhampir (#94019) üzenetére


donjohnson
addikt

felépítését tekintve a T szériás thinkpad-ekben bios+külön ecp van (Embedded Controller Program).
például ezért lehet használni a tpfancontrol nevű progit is.
(próbáltam edge-t és azon nem működött. a fejlesztő írta egy külföldi fórumon, hogy a bios miatt, mert nem külön van a ventivezérlés, hanem egyben. ott nehezebb, vagy nem megoldható a 3rd party program általi vezérlés.)
szerintem Tim82 valami ilyesmire gondolt, nem a beállítási lehetőségek gazdagságára.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#94021) lionshamlet válasza Tim82 (#94015) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Egyébként bios frissíteshez kötelezően kell az akksi, vagy csak egy biztonsági ajánlás, es anélkül is eltudom végezni boot lemezrol?

( A lenovo segélyprogram nem hajtja vegre a bios frissítést hiányzó akku miatt ).

(#94022) Tim82 válasza donjohnson (#94020) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, csak nem volt időm kifejteni. :R

lionshamlet: ugyanúgy a biztonsági feature be van építve a boot CD-s verzióba is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94023) petya220


petya220
senior tag

Heeelp me.. :D

Ez a cucc le volt törve egy ideje az alaplapról, és csak most szedtem szét.. de eddig is ment, visszaforrasszam? vagy hagyjam a picsába? :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#94024) Dhampir válasza donjohnson (#94020) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán összehasonlításképpen, például Dell Inspiron esetében (ami ugye consumer gép, fapados BIOS-al) működik az i8kfan program általi ventiszabályzás, de lehet, hogy nem mindegyik típus esetében.

(#94025) R̲e̲m̲ válasza petya220 (#94023) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

az a "cucc" egy 220uF-os 4v-os tantálkondi (ha panasonic), instabilitást okoz/hat ha nincs a helyén. szűrő vagy puffer, az áramköri helyzetétől függ, hogy mi a szerepe
Én a helyedben visszabökném pákával
pont fordítva kell visszatenni, mint ahogy most van, a szitán látszik, hogy a képhez viszonyítva lefele áll a pozitív fele. (a szitanyomáson vastagabban van húzva a + oldal)
fordítva rakod vissza elpukkan, és nagyon büdös tud lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94026) rekop válasza Tim82 (#93983) üzenetére


rekop
senior tag

Sikerült is a művelet! Még a csavar helyek is megvoltak a half kártyányak, úgyhogy a lemez sem kell. Bios is felment elsőre hiba nélkül, köszönöm a segítséget! :R

(#94027) Multibit válasza rekop (#94026) üzenetére


Multibit
veterán

Még a csavar helyek is megvoltak a half kártyányak, úgyhogy a lemez sem kell
Valóban! Most már emlékszem. Nekem is kellemes meglepetés volt. A T420-hoz kellett a toldó.

(#94028) Zooka


Zooka
tag

Valaki esetleg csinált már X230 (vagy esetleg T430, T530) ec firmware patch-et hogy működjön az utángyártott és eggyel korábbi gépekből származó akkuk töltése? Nekem az eddigi leírások magasak... :(

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#94029) petya220 válasza R̲e̲m̲ (#94025) üzenetére


petya220
senior tag

Oké, én visszaforraszottam helyesen..
Viszont, mikor bebootol a windows / ubuntu akkor fekete képernyőt kapok..
:W :W

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#94030) RoboGuru válasza Zooka (#94028) üzenetére


RoboGuru
tag

joergie csinált eredményesen T430s-en (#93141)

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#94031) maláj válasza petya220 (#94029) üzenetére


maláj
őstag

forraszd le onnan akkor :DDD
ami müxik ahhoz ugye nem nyúlunk ;]

(#94032) petya220 válasza maláj (#94031) üzenetére


petya220
senior tag

Már úgy sem működik xDDD
Szooval megpróbáltam gánymódon... Odaforrasztottam egy kábelt :DD
Így működik!!! Mire nem jó a rendszer üzemeltetői szakmai érettségi! :U :DD

Amúgy, azért volt fekete képernyő, mert úgy érzékelte miatta, hogy le van csukva a képernyő... :W

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#94033) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok

A T61 mennyire kompatibilis a T500-al?

Ha Pl szeretném cserélni;
-Palmrest
-LCD rollcage (Magnézium keret amiben az lcd van, a zsanérok ebbe kapaszkodnak, stb...)
-HDD takaró műanyag

Lehetséges mindez T61-ből a T500-ba?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#94034) dugo_ válasza KFORboy (#94033) üzenetére


dugo_
veterán

A rollcage biztos nem, a többi passz.

(#94035) Tikakukac válasza KFORboy (#94033) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem már sima képekről is rájöttél: semennyire :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94036) Tubi2 válasza KFORboy (#94033) üzenetére


Tubi2
senior tag

A T400-ra nem ment rá a T61 palmrestje! Tök ugyanaz minden, de az egyik távtartó magasabb volt.

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#94037) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

X sorozatbol melyik a legjobb igaslo? Nem kell, hogy uj legyen...

https://www.coreinfinity.tech

(#94038) fattyu válasza sh4d0w (#94037) üzenetére


fattyu
veterán

20 vagy 30.
20 igáslovabb, de spec nekem az ivybridge ért annyit hogy azt választottam. ( na jó van itthon 20is 30 is :D )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94039) sh4d0w válasza fattyu (#94038) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Koszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#94040) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
T61 W 2,0 GHz processzorral szerelt laptophoz keresek ventillátort. A FRU számot szeretném megkérdezni, hátha valaki tudja fejből.
Köszönöm szépen!

(#94041) Tim82 válasza DjKoxi (#94040) üzenetére


Tim82
nagyúr

14.1" wide vagy 14" 4:3 vagy 15.4" wide modell, Nvidia vagy Intel GPU-s... csak ezeket kellene tudnunk hozzá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94042) Madara-san válasza RoboGuru (#94007) üzenetére


Madara-san
tag

Köszi, W510-en megy is szépen a Win10.

Ezek mellett felraktam az asztali gépként dokkolóval használt W520-amra is, ezzel kapcsolatban lenne néhány észrevételem, kérdésem:

- Csempék nélküli, 2016-os LTSB változatot raktam fel, amiben nincs windows store (IMHO sokkal jobb, mint a "casual" win10). Vagyis az egyetlen választásom a power managementhez a régi power manager volt. Fel is ment a leírásod alapján, viszont úgy nem tud működni, mint win7 alatt - pl. profilokat nem tudok létrehozni. Ez normális így?

- Alvás után ébredésnél egy áthúzott thinklight ikon jelenik meg középen. Ezt a thinklight ki-be kapcsolásával tudom eltüntetni, viszont mivel dokkon van a gép lecsukott állapotban, ez kicsit kényelmetlen.

- Játékra (is) használjuk a gépet. Felraktam a legfrissebb nVidia drivert (GTX 450 - 385.69-notebook-win10-64bit-international-whql), viszont ebben se PhysX, se GeForce Experience driver nem volt. Azokat érdemes lenne egyáltalán beszerezni a Quadro 2000M-hez, vagy nem is támogatja?

- Minden driver feltelepítése után maradt még egy "PCI SERIAL PORT" (VEN 8086 DEV 1C3D). Ehhez EZT a drivert kellett felrakni.

- Ha bekapcsolom a BIOS-ban a VT-d opciót, egyszerűen képtelen betölteni a rendszer. Olvastam több helyen, hogy mások is belefutottak, de konkrét megoldást nem találtam, ráadásul volt, akinek nem működött. Nem tudom változtat-e a tényen, de ezt a BIOS-t használom: Lenovo_W520 v1.43 OAM NWL AES-NI MSR 0xE2 Unlocked memory speed vbios intel 2119.

Bocsánat, ha kicsit hosszú lett. :U

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#94043) Francia91 válasza Madara-san (#94042) üzenetére


Francia91
veterán

"viszont ebben se PhysX, se GeForce Experience driver nem volt. Azokat érdemes lenne egyáltalán beszerezni a Quadro 2000M-hez, vagy nem is támogatja?"

GeForce Experience Quadro szériához nincs
CUDA, PhysX támogatása van a Quadro 2000M-nek, legalábbis nálam az EliteBook 8560W esetében megvolt.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94044) DjKoxi válasza Tim82 (#94041) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Bocsánat :)
14,1" wide, Mobile Intel 965 Express Chipset.

(#94045) Frawly


Frawly
veterán

Procicsere (i5 3340M -> i7 3740QM) után nem indul a lapos, visszatéve a régi procit sem. A képernyő fekete, háttérvilágítás sincs, ledek mennek, a ventilátor egy kis gondolkodás után felsüvít egy pár másodpercre, de aztán leáll és megint semmi. Nem Thinkpad, hanem Latitude E5430, tudom, van a Dellnek topikja, de elvileg itt többen vannak a szerelésben jártas szakik, de ha azt mondjátok, átmegyek vele oda.

Követtem a szerelési útmutatókat, a proci jól van beszerelve, rendesen lockolva a foglalatba, újrapasztázva, hűtő visszatéve. Egyik fórum írta, hogy BIOS-t is kellett volna előtte frissíteni, de egyrészt emlékeim szerint egy elég új BIOS van fent, másrészt ha visszateszem a régi procit, akkor működnie kéne azzal a BIOS-szal, amivel előtte működött.

Tudom, hogy a QM-es proci nem támogatott hivatalosan ebben a gépben, meg 35W helyett 45W-os TDP-s, de a fórumok tanulsága szerint mennie kéne ebben a gépben. A procit az eBayen vettem használtam, épségben megérkezett, minden láb megvan, nincs egy se elferdülve, nincs rajta égésnyom, rendes gyári állapotban van. Az ideg széjjelb***, hogy miért szivat meg. Leégett volna az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#94046) Tim82 válasza DjKoxi (#94044) üzenetére


Tim82
nagyúr

Innen a 25. pont, azon belül a "Thermal device and fan (Integrated) UBS for T series":

- Toshiba -> 42W2460
- Furukawa -> 44C0825

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94047) DjKoxi válasza Tim82 (#94046) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen!

(#94048) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!
T400-asom szeretném cserélni, ezek a T560-asok ajánlottak?

Gondoltam azon is hogy inkább veszek egy T520-ast.
A T400 már baromi lassú sajnos..

(#94049) petya220 válasza Frawly (#94045) üzenetére


petya220
senior tag

Régi procit rakd bele újra, hátha! Ha azzal elindul, akkor vagy a proci a szar, vagy a gép nem tudja kezelni

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#94050) lionshamlet válasza petya220 (#94049) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Az első mondatban leirta hogy a regi cpu-val sem megy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.