Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) ro_bert17 válasza metal01 (#53997) üzenetére


ro_bert17
őstag

És 2 db. 14"-os is beleférhet?

(#53999) dying_star: az enyémről levált egy jó ideje, és ott maradt egy folt a helyén. Engem nem zavar, de másnak ügyezem, ezért gondoltam hogy megoldom a cserét.

(#54002) metal01 válasza ro_bert17 (#54001) üzenetére


metal01
őstag

A hátsó része van kialakítva a laptopnak. Vastag béléssel, és alul egy szintén vastag párnázott (gumiszerű) alátéttel. Beférhet oda kettő is, de akkor a két lapos egymásnak feszülhet. Az előtte lévő fakkba is mehet egy másik lapos, csak oda érdemes tenni valamit az aljára.

(#54003) metal01 válasza FoxiestFox (#53999) üzenetére


metal01
őstag

Osztom a véleményt, nekem sincs sehol matrica :)

(#54004) CharlieDrop válasza ro_bert17 (#54001) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ilyenem van, belefér 2 db :)

@(#53997) metal01: Élettartam gari van rá? és ennek a gariztatása hogy megy?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54005) metal01 válasza CharlieDrop (#54004) üzenetére


metal01
őstag

Egy pesti boltban vettem anno. Egyszer már cseréltettem. Bevittem. A táskán belül van valahol egy kis fekete szalag, amin gyári szám, ilyenek vannak. Ezt visszaküldték a gyártónak a lefényképezett hibával. Mondjuk nem volt egyszerű menet, mert a bolt nem akarta nagyon vállalni a garanciális ügyintézést, mondván, hogy az az én dolgom. Adtak egy webcímet, ahol keressem ki, hogy mit akarok gariztatni, és írjak a megfelelő helyre. Ezt meg is tettem, de semmi választ nem kaptam. Visszamentem a boltba, és közöltem, hogy ez így nem fog menni, és legyenek szívesek intézkedni. Utána minden simán ment. Kb. 3 hét alatt meg volt a dobozos, gyári új táska. Kicsit oda kell lépni ilyenkor sajnos :/

(#54006) Tubi2


Tubi2
senior tag

Óh, szépséges T540p!
Oda a külön hangerőszabályzó gombok...

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#54007) Borote válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


Borote
addikt

Cserébe van numpad :DDD
Remélem azért az F1-12 billentyűk visszaállíthatóak Fn nélkülire...

(#54008) sutszi válasza ro_bert17 (#53996) üzenetére


sutszi
veterán

Hátizsákról tudok kicsit több mint egy év használattal hozzászólni.
A Kensington SaddleBag Sport-hoz képest gyengébb és kisebb is...de abszolút jól használható és ennyi idő után sem látszik rajta komolyan a használat. Nagyítóval biztos találni benne hibát a külsején.
Belül egy részen picit megszakadt. De nem vészes...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#54009) CharlieDrop válasza metal01 (#54005) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Oké, köszi, megkeresem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54010) Tikakukac válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


Tikakukac
titán

A hangerő gomb az olyan dolog amiért ölni tudok. Mindenhol. Hát ez van.

De amúgy tényleg, egy mostani Edge különbül néz ki ennél. Borzalmas bakker.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54011) btudos válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


btudos
veterán

Ez valami katasztrófa, szánalmas hogy 3 rohadt gombon is spórolni kell (más értelmes magyarázatot nem találtam a hangerőgombok eltüntetésére). A Trackpoint is kezdi értelmét veszteni így, ez a széria továbbra sem mutat olyat amiért a jövőben bevállalnám.
Egyedül kijelzőt kéne átemelni (esetemben) T430-ba, kíváncsi leszek mennyire lesznek kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54012) Tubi2 válasza btudos (#54011) üzenetére


Tubi2
senior tag

Már zár sincs rajta, a kijelző alól minden led eltűnt...
Most látom, Thinklight sehol :Y

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#54013) Sensei válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


Sensei
tag

OMG :O

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#54014) metal01 válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


metal01
őstag

Nem semmi. Durván lefelé halad a minőség. Pár év múlva lesz értelme ennek a topicnak? :/

(#54015) btudos válasza metal01 (#54014) üzenetére


btudos
veterán

Lesz, az aprankent szethullo cuccainkhoz fogunk alkatresz utan kutatni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54016) FoxiestFox válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ú. Ez fájt :U

(#54017) skiny83 válasza Tubi2 (#54012) üzenetére


skiny83
aktív tag

Én még mindig a a touchpadon vagyok kibukva. Az egész benyomható, nincsenek külön gombok, hogy lehet majd normálisan használni a trackpoint-ot? :(

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#54018) ielektros


ielektros
senior tag

Sajnos a W540 is (nyilvan) ugyan ezen a vonalon megy tovabb. Semmi olyan erzest nem kelt mar mint az 520. Az 530 meg elmegy mert a billentyuzettel nekem semmi bajom azon kivul meg nem sok a kulonbseg. Annyi, hogy ivy cpu van benne. Na ez nem hat meg. Az, hogy nincs zarszerkezet egy ilyen tipusu munkagepen az szerintem nagyon gagyi. Kar erte!

(#54019) ielektros válasza skiny83 (#54017) üzenetére


ielektros
senior tag

Trackpoint hasznalhato. Felul jok a nyomaspontok! IFA-n nyomkodtam egyet es nem tunt rossznak. Felul van szerintem ket dedikalt mikrokapcsolo. A touchpad nyomasa meg egy masik irany.

(#54020) Tubi2 válasza ielektros (#54018) üzenetére


Tubi2
senior tag

Azt nem értem, hogy miért jelent meg "p"-s gép, amikor annak a helyét elvileg átvette a W széria, vagy akkor miért lesz W szériás gép is. :U

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#54021) Dhampir válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem G500? :F :D

(#54022) ielektros válasza Tubi2 (#54020) üzenetére


ielektros
senior tag

T540p csak 2 ram slot, W540 4. 540p az GT 730M a W szeria meg ugye K1100 K2100 GPU-val lesz szerelve. Azert az utobbi messze jobb CAD es hasonlo igenyek eseten. Mondjuk peldaul 3K IPS panel elerheto lesz mindegyikhez. Thunderbolt csatlakozo is elvileg a w540-en lesz ugy mint a szinkalibrator is amitol allitolag sokkal tobbet lehet varni majd. Bar kis ismerkedes utan en meg vagyok elegdve a w520-ban levovel is.

(#54023) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

15" T60,ATI vga géphez nincs valakinek hűtése?
Elkezdett csúnyán zörögni szegény...

(#54024) Smith890


Smith890
csendes tag

Sziasztok!

Intel X3100 VGA-val szerelt ThinkPad T61 kezeli 16:9-es képarányú monitorokat, vagy csak a 16:10-eseket? Az Intel oldalán csak a maximálisan kezelt felbontás van feltüntetve.

(#54025) cadeyrn válasza Tubi2 (#54006) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Áh, akartam reagálni T540p-re, hagyjuk.
Remélem az X200 sokáig elég, utána meg megyek vissza HP vagy még valószínűbb, hogy Dell irányba. Vagy Samsung, ha addigra végre felzárkózik, mégiscsak ők vették meg az IBM billentyű szabadalmakat pár éve.
Csak a trackpoint ne lenne szar minden máson :(

(#54026) Francia91 válasza Smith890 (#54024) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem semmi köze nincs a képarányhoz... Olyan képarányú monitort kezel, amilyenre rákötöd

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54027) rxam


rxam
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Segítségeteket szeretném kérni egy X200-zal kapcsolatban. Bios frissítés után (gyári lenovo frissítővel) frissítettem a bios-t a 3.22 verzióra. Frissítés után csak a bekapcsolást jelző led világított az után se kép se hang. Lenovo fórumon keresgélés után kivettem a HDD-t, akkut és a bios elemet 1 órára, így elindult a gép de egy time and date error után amikor belép a bios set up menübe nem reagál semmilyen gombra. Ezt próbáltam külső billentyűzettel is arra se reagál, viszont a lenyomást érzékeli mert ha úgy indítom el hogy lenyomva tartok egy gombot azt kiírja mint beragadó hiba, mind a saját mind a külső billentyűzetnél is. Kérdésem lenne hogy milyen megoldás lehet ilyenkor, vagy lehet e esetleg egy régebbi biost visszaflashelni rá valahogy külső meghajtóról mielőtt még bootolna a gép.
Modell:7465-DV8
Bios: 3.22 (6DET72WW)

Segítségeteket előre is köszönöm :)

Nélküled oly root a világ... //

(#54028) cildren válasza Smith890 (#54024) üzenetére


cildren
tag

Napi szinten használok Full HD-s monitort, természetesen kezeli.

(#54029) Borote válasza cadeyrn (#54025) üzenetére


Borote
addikt

A 800-as EliteBook szériát nézted már? Úgy néz ki, mint egy Pavilion :DDD

(#54030) Pttypang válasza Borote (#54029) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez a pavilion elnevezes halalos, vajon hanyan mondjak pavilonnak? :D:D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#54031) Borote válasza Pttypang (#54030) üzenetére


Borote
addikt

És a legviccesebb, hogy ugyanazt jelentik :DDD Ennek eddig utána sem néztem.
Amúgy a Dell 'Inspiration'-ök sem rosszak....

(#54032) Pttypang válasza Borote (#54031) üzenetére


Pttypang
veterán

Abbol hozzam mar csak az "inspiron" jutott el :D

Everybody lies.

(#54033) YumeD válasza Pttypang (#54032) üzenetére


YumeD
tag

Itt vidéken hallottam már "pentium hatos"-ról is :D

(#54034) Dr. Akula válasza YumeD (#54033) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az olyan mint a dupla hatos kockában? :)

(#54035) cildren válasza Dr. Akula (#54034) üzenetére


cildren
tag

Annál jobb a hatos golyóval :D

(#54036) simonjoe


simonjoe
senior tag

Azt hiszem a pár éves TP-es imádatom és hűségem a 40-es szériával véget ér. Még a 30-as belefért volna azzal a gyagyás tapipaddal, hisz egy igazi TP fan egyébként sem használja, a szigetes bill már határeset, de ezeknek a tervezőknek elgurult a gyógyszerük.

Joe

(#54037) Francia91 válasza simonjoe (#54036) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem már a 16:10-es keparany elhagyasa is fajo volt, igy az utolso szobajoheto szeria van Nekem, T500.
Rendszeres CAD hasznalatnal pl elég sok munkateruletet elvesz a 16:9-re valtas, nem beszelve az Excel-rol...
Na mindegy, sajat velemeny es szempont

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54038) Chaser válasza Francia91 (#54037) üzenetére


Chaser
titán

Hihetetlen, de átálltam 16:9-re...ami fájóbb, hogy ccfl helyett led van és pwm-es. És az új TP-k már nem olyanok mint a régiek :U x230-at el is vetettem, vga miatt nem lett volna rossz. Inkább x220..hátha kifogok egy jó példányt:)

szerk: Bár itteni beszámolók alapján azért x230 még nem rossz...ki kéne egyet próbálni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54039) Dhampir válasza simonjoe (#54036) üzenetére


Dhampir
félisten

Az új "fanoknak" jó lesz a "gagyi" T540 és W540 széria is. :D

(#54040) franc0 válasza Chaser (#54038) üzenetére


franc0
őstag

Nekem egy X230 lesz az utolsó. Melóban úgyis dokkolom.
De most még élvezem az X200-at.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#54041) Gondwana


Gondwana
addikt

Kell egy majdanj X240 amit a kajàsdoboz vagy a vàltàs ruha alà rejtek a tàskàba, meg egy X200(s?), amiről tolom neki a terminàlt meg a remote desktopot ad-hoc hálòzaton, màris minden generàciò előnyeit élvezhetem!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#54042) Chaser válasza franc0 (#54040) üzenetére


Chaser
titán

Igazából 13.3-as kéne, rájöttem ez nekem pont jó. De hátha jó a 12.5 is még egy IPS panellel megtámogatva:) Egész jók a 4310-es színei, betekintési szögek is elmennek, de azért nem az igazi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54043) simonjoe


simonjoe
senior tag

..hátha a 80-as, vagy 90-es széria retro külsőt kap majd. :D Egyébként most láttam Alfa-nál egészen jó áron van X230.
Ma megjött (két hónap után) a T410-re az új billentyűzet, hozzá az új palmrest, így egész pofás lett a masina. :)

[ Szerkesztve ]

Joe

(#54044) cadeyrn válasza Gondwana (#54041) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Kíváncsi leszek, az X200 kiérdemli-e majd a legtovább támogatott/használt/buharált gép címét a következő 10 évben :D

(#54029) Borote:
Az nem 80, ZBook... és .... O_O
Mindenki meghülyült?! Könyörgöm, ezek munkagépek. Ez olyan, mint az igásló. Nem azért szeretjük, mert szép. Amúgy az igásló sem csúnya, csak más. Miért nem lehet békénhagyni ezt a kategóriát? Akkor legalább a dokkoló sem változna állandóan és nem kapna agyérgörcsöt minden cég IT szektora.

[ Szerkesztve ]

(#54045) btudos válasza cadeyrn (#54044) üzenetére


btudos
veterán

ZBook csak a Workstation vonal, az Elitebook p-bol 800-as sorozat lett.

Amugy szegyen amit ezekkel a nagy nevekkel muvelnek, egyedul a Dell maradt meg a hagyomanyosabb vonalnal, bar veluk meg sose voltam kibekulve. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54046) soldi3r válasza btudos (#54045) üzenetére


soldi3r
veterán

engem ez a dell 7000-es sorozat sem gyozott meg

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#54047) rgeorge


rgeorge
addikt

Nálam a numpad az utolsó csepp. Már azt sem tudnám megszokni, ha az enter mellett jobb oldalon bármi más lenne, a numpad már végképp elfogadhatatlan. Van egy ismerősőm, aki nemrég szembesült azzal, hogy a Dell 15"-ös sorozat is már régóta numpad-os, most aztán törheti a fejét, mi váltsa a D830-át.
És nem is önmagában a numpad megjelenésével van, hanem azzal, hogy ebből is az derül ki, tesznek a hagyományos TP értékekre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54048) scarbantia válasza Tubi2 (#54020) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Az új P-s széria arra hivatott, hogy kicsit kevesebb butítást kapsz, több marad meg a régi TP-ből.
Pl. rendes zsanér, nem síkba hajló LCD, ezáltal lehet kilógó akkut tenni bele, van optikai meghajtó(hely ultrabay HDD-nek), és rendesen belemegy 16GB RAM, és nem csak 12GB, mert van rendesen 2 RAM slot, nem csak 1 +egy 4GB-os integrált RAM modul. Stb..

Szóval az új szériából a rendesebb Tp, az a T440p, T540p, a munkaállomás meg a W, a többi meg inkább valami edge, a "tudásával"... Az X-ből ha jól láttam már csak a butított sorozat maradt.

[ Szerkesztve ]

(#54049) Dhampir válasza rgeorge (#54047) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem pont a numpad hiányzik a TP-ből. :)

(#54046) soldi3r

Ja, meg az új ProBookok sem, legalábbis a képek alapján. :(

[ Szerkesztve ]

(#54050) Krix


Krix
őstag

Használ valaki ilyet W520-al: ThinkPad Mini Dock Plus Series 3 with USB 3.0 – 170W ?

Arra lennék kíváncsi, hogy az USB 3-as port milyen sebességen megy, mert nálam csak 2.0-t tud. Az oka valószínűleg az, hogy nincs több szabad USB 3 a gépen amit ki lehetne vezetni a dokkra, de hátha van megoldás...

If it is not broken then don't fix it!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.