Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Shadowfax válasza evone (#5850) üzenetére


Shadowfax
addikt

Én arra az eshetőségre gondoltam, ha le akarnád cserélni. ;)

(#5852) evone válasza Shadowfax (#5851) üzenetére


evone
őstag

Tudtam hogy van ilyen hiba, csak azt nem hogy az X41nel is, egyebkent nem zavarna, viszont koszi hogy mondtad.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5853) rankesz


rankesz
veterán

Lehet hogy van valami a win7-es akksiparában...
6 ciklus van az akksiban, vigyázok rá mint a hímestojásra itthon ki is szoktam venni, az előbb véletlen 5%-ra csökkent és hibernált.
Most pedig everestel ránéztem...LINK :((( :((( :(((

(#5854) Napfénysüti válasza rankesz (#5853) üzenetére

Pedig ez is Panaszkodik márkájú. Mondtam én hogy van egy 4 cellásom most vedd meg még. :DDD
Ja bocs az T400s-be nem jó de sebaj óccóéé adom. :DD

Hogy csökkent véletlen 5%-ra? :F

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5855) rankesz válasza Napfénysüti (#5854) üzenetére


rankesz
veterán

egyik percről a másikra csökkent le, egyik pillanatban még 13% (23 perc)-volt, utána pröntyögött egyet és elindult a hibernlási folyamat.

(#5856) Tim82 válasza Shadowfax (#5848) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eric.cartman-féle Lenovo (Samsung) SSD-vel csak nem fog nyüszíteni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5857) Napfénysüti válasza rankesz (#5855) üzenetére

Értem, azt hittem hogy elfelejtetted a hálózatra dugni. Mindenesetre elég gáz ez az akksi kapacitás csökkenés ilyen gyorsan. :(

Més que un club!

(#5858) evone válasza rankesz (#5853) üzenetére


evone
őstag

Szerintem nincsen benne semmi, nekem egy jo ideje fent van már, es semmi gondom nincsen vele KOPP KOPP KOPP. [link]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5859) Shadowfax válasza Tim82 (#5856) üzenetére


Shadowfax
addikt

Azzal nem. :) Kár, hogy majdnem annyiba kerül, mint maga az X41. :))

(#5860) Tin válasza rankesz (#5853) üzenetére


Tin
veterán

na ezt figyeld!:)

aksim: Panasonic, 9 cellás T500-hoz, 42T4620

gyártás ideje: 2009-10-25
első használat 2009-12

design capacity: 84.24 Wh
1-19. töltés között: 84.72 Wh (101%)
21-23. töltés között: 82.72 Wh (97%)

normál használat: aksit feltöltöm, és általában 1-2 napon belül merül le. ha szól hogy dugjam töltőre, rádugom, néha lemegy standby-ba, visszabootolom, és utána dugom rá, de mindig 4% felett. a gépet (egyelőre) nem igazán használom hálózatról.

viszont, mivel legutóbb esett a kapacitás, mondom ma lemerítem rendesen. használtam, szólt hogy tölteni kéne, leszartam, csipogás, standby, visszakapcsoltam, és használtam tovább. 4% az aktuális töltöttség, kb 15-20 percig nem is változott, megállt 2.72 Wh-nál. folyton újrakorrigálta a gép a fennmaradó időt, 10 perc felettire. semmi gond, előbb utóbb csak megindul a merülés. és tényleg, kb 15 perc után elkezdett merülni normális ütemben. elmentem a géptől fél percre, akkor ránéztem, hirtelen 0.24 Wh volt a töltés, és tovább merült. nyomtam egy lekapcsolást, még épp lekapcsolt a gép. ezután feldugtam töltőre kikapcsolt állapotban, és töltöttem kb 4.5 órát.

most bekapcsoltam, és a teljes töltöttség 83.24 Wh. igen, emelkedett! ne kérdezzétek hogyan, de most magasabb mint az előző 2 töltési ciklusban volt.

lehet hogy mégsem hülyeség 1-2 havonta 1x teljesen lemeríteni (szinte üresre), és onnan tölteni egy jó hosszút, eddigi notijaimon is ezt csináltam, azoknál is így maradt meg sokáig a jó töltöttség. teljesen úgysem lehet lemeríteni, szóval gondolom azért ezzel nem is igen lehet kinyírni. bár nem tudom, majd az okosok megmondják...

(#5861) rankesz válasza Tin (#5860) üzenetére


rankesz
veterán

Most én is azt csinálom, adok neki egy 12 órás töltést, addig be sem kapcsolom, este úgy is játszani akartam...

OFF: na a hsz. író box is lecserélődött. Nekem full nem jön be az újh design, asszem GamePos alól fogok fórumolni...

(#5862) Napfénysüti válasza Tin (#5860) üzenetére

Nem lehet hogy ezzel a manőverrel újrakalibráltad az akksi mérőt és ezért mutathat többet mert az a pontosabb adat most már?

Més que un club!

(#5863) evone válasza rankesz (#5861) üzenetére


evone
őstag

Szerintem nincsen ezzel semmibaj. A gombok ugyanott vannak ahol eddig, akkormeg?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5864) Tin válasza Napfénysüti (#5862) üzenetére


Tin
veterán

másra én sem tudok gondolni. de nem nagyon találtam sehol, hogy attól "jobb" lesz, ha újra kalibrálom.

(#5865) TOZ válasza Tim82 (#5856) üzenetére


TOZ
addikt

Csak evone az aratol :Y
(ettol meg cartman jo aron ad jo cuccot!!!)

(#5866) bwoay válasza rankesz (#5853) üzenetére


bwoay
nagyúr

hazaérek, ránézek Everesttel, nekem is gyanús volt az alig pár ciklus utáni 3% elhasználódás, pláne, hogy a korábbi Dellem kb 3 után mutatott 20%-ot...
konzultálunk!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5867) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki lesz lehetőségem Lenovo notebook vásárlására. Igazából céges laptop lesz, szóval nem az én pénztárcámat fogja nyomni.
Az alábbi típusok közül kellene választani:

T400, T500, W500, illetve az újabb T410, T510, W510

Vélemény?

Köszi

(#5868) Napfénysüti válasza Tin (#5864) üzenetére

Igazából én úgy vélem ha eddig nem megfelelően volt kalibrálva akkor mivel nem jól mutatta ki a töltöttséget valószínűleg maga az akksi állapota nem is javult. Csak most már némileg pontosabb a visszajelzése. De ez csak tipp nem értek ezekhez. :B

Més que un club!

(#5869) Napfénysüti válasza Pityke78 (#5867) üzenetére

Mire használnád a jövendőbelidet? :D

Més que un club!

(#5870) Pityke78 válasza Napfénysüti (#5869) üzenetére


Pityke78
őstag

Sajnos leginkább csak céges dolgokra, de azért egy-egy extra is jöhet. Ha jól tudom a régebbi típusokban csak CD író van, illetve kisebb kijelző.
Mivel nem az én pénztárcám lesz, ezért a legjobbat szeretném kihozni belőle.

(#5871) Napfénysüti válasza Pityke78 (#5870) üzenetére

Álatlános főleg irodai dolgokra ha sokat cipeled akkor T400/410 ha kevesebbet cipeled és kell a nagyobb kijelző akkor T500/510. Ha esetleg grafikai munkával is foglalkozol akkor W500/510 szerintem egyéb esetekben ez utóbbi páros fölösleges.
Az x00 és x10 között meg szerintem leginkább szimpátia alapján válassz. Az x00-sok kiforrottabbak talán de régebbiek ugye míg az x10-esek vadi újak új procikkal de még sok használati infót nem lehet róluk találni. Szóval szerintem bátran válaszd azt közülük amelyik szimpatikusabb. :K

Ja a régebbi típusokban is lehet DVD író ha az kell. Illetve az T510-nél másabb lett a kijelző aránya (szerintem szarabb multimédiásabb :((( ). Viszont az újak már mind LED-esek ha jól tudom.

Més que un club!

(#5872) rankesz válasza evone (#5863) üzenetére


rankesz
veterán

alapvetően az a bajom vele hogy nagyon világos lett és hosszútávon kivakul az ember szeme

bwoay: köszi, mindenképp...

(#5873) TOZ


TOZ
addikt

Addig paraztattok a windows7-tel, hogy a vegen letorlom es felrakom a Vistat. Pedig esku, hogy ki akartam probalni. (mondjuk Vistat is hetvegen lattam elosszor mukodes kozben - asszonyeknal OS csere volt, XP 2 Vista)

[ Szerkesztve ]

(#5874) Pityke78 válasza Napfénysüti (#5871) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi a segítséget.
Megmondom őszintén a szívem az újabb felé hajlana, de ez inkább pszihés dolog. Az új valahogy jobbat jelent az embernek. De ha jól értem a szavaidból, akkor ez nem biztos hogy így van. Mivel a cipelés általában autóval történne, ezért inkább a nagyobb kijelzőt választanám.

(#5875) Napfénysüti válasza Pityke78 (#5874) üzenetére

Lehet hogy sokkal jobbak az újak ezt nem tudom biztosan. Csak azok még annyira újak, felhasználói infók nincsenek még róluk csak pár teszt. Mondjuk azok alapján nem rosszak. Ha a szíved az újabb felé húz és megengedheted akkor vegyél egy T510-est. ;) Legalább lenne itt egy felhasználói vélemény is később. :)
Rosszul amúgy szerintem semmiképp nem járhatsz.

Més que un club!

(#5876) Gondwana


Gondwana
addikt

Emlegettetek itt páran monitorkalibrálást. Csütörtök délután és péntek délelőtt Budapesten leszek és lesz nálam egy EyeOne Display2 (Akit érdekel: rögtönzött topiktalálkozó?)

Tudna-e nekem valaki segíteni abban, hogy hol tudok 15" T42-höz billentyűzetet venni?
(a feliratozása lényegtelen, a mechanikai állapota a fontos nekem, illetve a normális ár - 10.000-ért használja inkáb az asszony azt, amije most van)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5877) Napfénysüti válasza Gondwana (#5876) üzenetére

Fenébe ilyenkor kivételesen sajnálom hogy nem pesti vagyok. :O

Més que un club!

(#5878) i400


i400
senior tag

Belefutottam ma reggel egy érdekes hibába elindítottam a gépet és a win 7 betöltőképernyője amikor bejött szétesett nagyon durván majd még 2szer változott utána pedig rendesen bejött. A lapos végig az asztalon volt meg sem mozdítottam. Kezdjek félni hogy utolért a gpu hiba? :F

(#5879) buherka válasza Gondwana (#5876) üzenetére


buherka
addikt

Én benne vagyok...hol kéne talizni. 4-kerben melózok Újpesten a Megyeri úton.

Ha csak páran leszünk, akkor a cégemhez is meg lehet beszélni a találkozót. Kényelmes nyugodt körülmények adottak. ;)

(#5877) Napfénysüti ..pedig pacsiztam volna veled. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5880) Rez_Grof válasza Gondwana (#5876) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jól hangzik. Engem érdekelne.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5881) Napfénysüti válasza buherka (#5879) üzenetére

Majd ha egyszer Pesten járok valami gép ügyben akkor összefutunk. ;) Most már legalább kb betájolhatom merre vagy.
Amúgy egy Thinkpad találkozót össze lehetne hozni, ha jól emlékszem erre még külön topik is volt csak egy idő után abbamaradt. :O Pedig esküszöm ha lenne találkozó azért még Pestre is felmennék. :)
Ráadásul asszony is TP fan lett. :DD Főleg hogy most hétvégén eljött hozzánk Prom és megmutatta az SSD-s X200-tabletét... Nem gyenge masina. ;]

Més que un club!

(#5882) rankesz válasza Gondwana (#5876) üzenetére


rankesz
veterán

Nem állsz meg Kecsón egy kicsit?
Meghívlak a restibe a general zwack-ra, amíg kalibrálunk megtapicskolom a HD2-t... :DDD
Nah, vonzó ajánlat? :D
Most komolyan, megállhatnál, egy óra múlva úgyis jön másik vonyít...

(#5883) Prom válasza Napfénysüti (#5881) üzenetére


Prom
tag

jaja ha valami ilyesmi buli van, sok thinkpad örült 1 helyen akkor megyek én is :DDD azt visszek amit tudok.. épp :)

nosztalgiáztam ,,leporoltam,, a T41P masinámat felraktam rá a NFSU2 egész jól elment rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#5884) Napfénysüti válasza Prom (#5883) üzenetére

Hát te tényleg TP őrült vagy de jó értelemben. ;)

Més que un club!

(#5885) evone válasza Napfénysüti (#5884) üzenetére


evone
őstag

Én is mennék szivesen, de csak nyáron érek rá. Én is TP orult vagyok, még polom is van, ahogy Napfenysutinek is. :) Bar ettol nem biztos hogy abba mennék . :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5886) Napfénysüti válasza evone (#5885) üzenetére

Én biztos abban mennék :R Tényleg csinálok is majd képet a pólóról meg a gépről együtt. :DD

Més que un club!

(#5887) bwoay válasza rankesz (#5872) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem annyira megy az Everest a gépemen. leginkább csontrafagy :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5888) buherka válasza Napfénysüti (#5881) üzenetére


buherka
addikt

Ami késik az nem múlik...PH tali szervezésben amúgy is jó vagyok. :D

Majd ha összejön ez a kalibrálás, majd úgy is beírom ide a tapasztalatot.
Kérdés, hogy most nekem ugye 2 VGA van a gépben, akkor most a kettőt külön kell beállítani? :U Erre kíváncsi vagyok.

(#5883) Prom...lehet, hogy te inkább utánfutóval jössz, ha hozod a "kis" gyüjteményed. :D

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5889) evone


evone
őstag

A W510 DisplayPortjan megy a hang is. :)

T410s-en is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5890) rankesz válasza bwoay (#5887) üzenetére


rankesz
veterán

az 5.30 nálam is így volt, aztán nem tudom hogy a 3. forrás volt-e a jó, vagy az újratett win7 de nálam egy ideje megy...

mod, asszem még írtam is annó róla a topikban...

[ Szerkesztve ]

(#5891) bwoay válasza rankesz (#5890) üzenetére


bwoay
nagyúr

most szarakodok system update-tel, de ha nem lesz kóser, akkor majd tanakodunk. addig megnézem a másik gépet, azon megy simán.

nna, ennek annyi, nem mén. viszont megnéztem x200s-el, nekem is van egy 6 ciklusos, 0%-ban elhasználódott, meg egy 8 ciklusos, 3%-os elhasználtságú akkum. mindkettő Sanyo, Windows 7 alatt, magyarán sok összefüggést nem vélek felfedezni :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5892) TOZ válasza Gondwana (#5876) üzenetére


TOZ
addikt

Azbeszt. Hamarosan indulok videkre... Ennek folyomanyakent csak a full linuxos X40 lesz nalam holnap delutan Budapesten (kisborond, egyejszaka, szoval szamit a suly). Penteken delelott meg sansztalan. Pedig a T61et megpockolhettuk volna...

(#5893) BobMaster


BobMaster
senior tag

Reklám következik,

Hatalmas problémát jelent a számunkra, hogy végetért a Windows 7 upgrade program, és sajnálatos módon maradt még néhány Vista Business-es ThinkPad modell, amik viszont XP Professional-lel meglehetősen táltos masinák.

Ezért a készlet erejéig Lenovo ThinkPad Outlet napokat tartunk. A leggyorsabbak gazdagabbak lehetnek egy 32GB-os Lenovo pendrive-val, vagy kérhetnek mellé +2GB-os memória bővítést, a sor végén állóknak pedig ThinkPad Topload Case jár ajándékba.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5894) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

szerintetek lehetséges a T61-es WSXGA kijelzőjét WSXGA+ ra cseréltetni?

Zsolt

(#5895) HarryPotter válasza Tim82 (#5856) üzenetére


HarryPotter
őstag

Ahogy Tim kollega mondja. Mondjuk az én x40-esem nincs érintve ezzel a hibával, de a "Cartman-féle" SSD csodát tett. Az x40-esem az SSD-vel hibernált állapotban is tönkre veri az összes mai atomos netbook-ot :DDD :DDD

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5896) HarryPotter válasza Shadowfax (#5859) üzenetére


HarryPotter
őstag

majdnem annyiba, de számoljunk: egy x40-41 megvan úgy 50-70 E Forintból. Ehhez az ssd ( 60!Gb) kb 40-45 E Ft Cartman kollegáról. Azaz summa 100-110 E Ft körül megvan egy csúcssebességű netbook, ami kb. megfelel egy mai átlagos atomos netbook árának, de sebességben -- lásd az előző hszemet.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5897) adnoctum18 válasza HarryPotter (#5896) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Pont SSD témában érdeklődnék!

T60-ba lehet SSD-t tenni, és ha igen, milyet érdemes?

(Csak mert mindenki subokba pakolja az ssd-t és nem nagyon írtok a nagy gépes tapasztalatokról.:) )

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5898) adorjant válasza adnoctum18 (#5897) üzenetére


adorjant
senior tag

sub azért érdekes,mert 1,8" ide csatis,ami nem túl gyakori szereplő a piacon :)
2,5" méretben van választék,ha van rá pénzed,akkor mindenképpen TRIM-es meghajtót nézz.

tapasztalatokat,tippeket az SSD topikban találsz

[ Szerkesztve ]

(#5899) HarryPotter válasza adorjant (#5898) üzenetére


HarryPotter
őstag

pontosan. egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki!

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5900) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

Nagy segitseg kellene! bnomnek van egy IBM thinkpad T41p notija mar rendszer reinstall volt netrol huztam drivereket de nem mukodik semmi csak a bluetooth..
meg netre se tudok menni vele mert a LAN se mukodik XP sp2 van rajta
sajnos a gyari driver lemeze nincs meg OEM XP matrica van hozza..
ha vki tud vmi megoldast pls irjon
az eszkozkezeloben minden ismeretlen eszkoz..
vga
modem
lan
wlan
hang

:W :W

elore is :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.