Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) BTom1970


BTom1970
tag

T500 - Windows 7 - Drivers Genius-sal telepített IRST driver (mivel a SU már nem megy ezen a gépen)
Nem megy a TRIM a HDD Sentinel 5.70 szerint. Töröltem a Intel AHCI driver-t, hogy a Windows sajátja települjön. Települt, de még mindig nem megy a TRIM.
Valami ötlet? Köszi!

Különben a BIOS - Compatibility és AHCI mód között ekkora sebességkülönbség lett.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#111002) parandroid válasza hcl (#111000) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek nem a legjobb árak, hanem a legnagyobb, és legmegbízhatóbb cég, ,aki ilyesmivel foglalkozik. Ebayen ennél 100-200 EUR-val olcsóbban is vannak ugyanezek a gépek. Hogy melyik milyen garázs-díler, vagy magánszemély, vagy lopott cucc, azt viszont nehéz egy ebayes hirdetésből megmondani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111003) S_x96x_S válasza parandroid (#110999) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Thinkpad T450s - 550 EUR
> Thinkpad T460 - 600 EUR
> Thinkpad T470 - 740 EUR

UFF :R :Y :R !
Azért annyira nem biztos, hogy mindenkinek olyan jó vételek ..

Most a legolcsóbb: Thinkpad amit látok:
"Lenovo ThinkPad 11e Yoga G6, Core m3-8100Y, 4GB RAM, 128GB SSD, Eingabestift, 5.0 Megapixel Webcam, Windows 10 Home " - 560 EUR -ért ;
"Intel Core m3-8100Y, 2C/4T, 1.10-3.40GHz, 4MB+0.5MB Cache, 5W TDP, Codename "Amber Lake-Y" (Amber Lake, 14nm+)" passmark=3044 ..
( De a T450s procijánál erősebb - ami csak egy Intel Core i5-5300U pasmark = 2738 )
Persze a memóriát és az SSD-t bővíteni kell - de alternativa lehet sokaknak ...

https://geizhals.de/?cat=nb&xf=525_Lenovo&asuch=thinkpad&bpmin=&bpmax=&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=30

van még:
itt a "AMD Athlon Gold 3150C" Thinkpad C13 Yoga Chromebook is elég használható , persze nem windows .. de tisztességes: passmark = 4218
( gyorsabb és nem olyan bugos mint az Intel Core i5-7300U proci )

És 763 EUR -ért már választhatunk egy "középkategóriás" E-s Thinkpad - et is
( AMD 4500u vs. Intel 11g)
szerintem bármelyik vállalható és jobb választás mint a "Thinkpad T470"

- "Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (AMD), Ryzen 5 4500U, 8GB RAM, 256GB SSD, IR-Kamera, Fingerprint-Reader, beleuchtete Tastatur (20T6000TGE)"
6c/6t ; passmark = 11270; Radeon Graphics

- "Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (Intel), Core i5-1135G7, 8GB RAM, 256GB SSD, IPS, 250cd/m², IR-Kamera, Fingerprint-Reader, beleuchtete Tastatur, Windows 10 Pro (20TA000CGE)"
4c/8t ; passmark= 9885 ; Intel Iris Xe Graphics

Ha már van 800 EUR - akkor Én inkább egy új E14-es thinkpad-re szavazok ..
tisztességes procival ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111004) Tikakukac válasza parandroid (#110999) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazándiból ezek jó árak? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111005) sutszi


sutszi
veterán

Ha már vásárlás a téma... tudom hülye vagyok...de nem tudom mire váltsak a T420-ról. Kéne némi extra kakaó és a dvga is igény lenne...annak minden előnyével és hátrányával... egpu-t nem szeretnék. Szóval újra elindultam, hogy megkeressem mi van a világba...
És akkor kiderült...hogy 40-50 sorozat még mindig kuka. 60-70-80-ból nem is látok dvga-s verziót. Láttam, hogy létezik 495 és 495s... Na most a a friss "s" verziók ott buknak el, hogy full forrasztott a memória... ez maga a döbbenet. Így a 16GB-os 495s vásárlása a jelenkori áron...több mint ijesztő. sima 495-öt meg nem találtam. Pedig érdekes lenne ez az AMD vonal.
És akkor ott van benne, hogy van ez annyival gyorsabb, jobb, mint egy w530? ... ami mondjuk 100 körül talán kijöhet... és nem tudom megválaszolni a saját kérdésem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111006) nakos1212


nakos1212
senior tag

Van esetleg ajánlott alkatrészbeszerző helyetek? Magyar billentyűzetet, akksit, hűtést, kijelzőt szeretnék venni néhány hiányos T400-T430 gépbe.

(#111007) parandroid válasza Tikakukac (#111004) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mi most a jó ár? Illetve kinek mit ér meg, hogy bevizsgált gépet vesz, 1-3 év garival? Csak mert az egész onnét indult, hogy megéri-e egy használt gépre 60k-ért garibővítést venni, most meg már ott tartunk, hogy 100k+ huf már sok egy t450-ért. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111008) Tikakukac válasza parandroid (#111007) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a T450s az most nekem úgy jön ki, hogy 198k plusz szállítás :B

Az retek sok még a mostani helyzetben is. Gyári 2.5 év garival vettem most az 5400-asom 20 óra működési idővel és ezen nem volt mit bevizsgálni.

Szóval szumma: a 60k még mindig olcsó, ezek a gépek pedig retek drágák. De ha már thinkpad: 250k-ért T480 is van/volt, dettó olyan feltételekkel, amikhez képest ez a hely egy roncstelep.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111009) parandroid válasza S_x96x_S (#111003) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

- Egy Chromebookot választani T-s Thinkpad alternatívaként?
- Hogy egy Core m3 erősebb, mint egy i5 U?
- A 7 gen i5 U proci bugos?
- Az E sorozatot nem ismerem, de nagyon otthoni szériának tűnik business class helyett.
- AMD procikról meg végképp fogalmam sincs.

Sok minden változik, ha az ember kihagy 5 évet...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111010) S_x96x_S válasza parandroid (#111009) üzenetére


S_x96x_S
őstag

A világ korona vírussal - az élet meg kompromiszumokkal van tele ..

> - Egy Chromebookot választani T-s Thinkpad alternatívaként?

pontosabban:
"innovativ" THINKPAD-es gyári Chromebook vs. egy paleo-s ( őskori) T-s Thinkpad

Vagyis ez egy Thinkpad - Tesco gazdaságos árral ; Sexy tablet kivitel, piros pöcökegér
.. military test, ( viszonylag hosszú aksi idő )

ThinkPad C13 Yoga Chromebook (13”) 2-in-1 Laptop
Flexible. Reliable. Manageable.
- 13.3" flexible 2-in-1, Chromebook Enterprise PC
- Offers IT admin easy, cloud-based managed & business enterprise applications
- Backed with ThinkShieild security suite
- Military-grade tested for durability and reliability
- All day battery life for extreme productivity
- Portable, sleek, all aluminum chassis
- Ideal for anyone working remotely, on-the-go, or in public-facing positions

https://www.laptopmag.com/reviews/lenovo-thinkpad-c13-yoga-chromebook-review
AMD Ryzen 5 Pro 3500C - procival csak ~ 8 órát bír .. az nem sok ..
"The laptop came in at 8 hours and 7 minutes in our in-house battery test (continuous web surfing over Wi-Fi at 150 nits). "

Az " AMD Ryzen 5 Pro 3500C" - proci eléggé friss .. biztos valami tdp optimalizált verzió,
Launch Date: 9/22/2020
De az Athlon -os verziók se annyira rosszak ..

> Hogy egy Core m3 erősebb, mint egy i5 U?

évjárattól függ .. és ezek csak marketinges elnevezések
manapság már egy i3 -as is 4c-nál kezdődik ..
> A 7 gen i5 U proci bugos?

Rájárt a rúd az Intelre .. :K egészen a 8.gen-ig.
https://prohardver.hu/hir/intel_spectre_meltdown_sebezhetoseg_cpu_lista.html

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111011) thgergo válasza parandroid (#111009) üzenetére


thgergo
tag

- Chromebook attól még thinkpad... Windows nincs max linuxra cserélheted.
- Magasabbra turbózik az Y, de i5-5300U erősebb ha 10 másodpercnél többet akarod használni :)
- Mint minden intel core-i Nehalemtől a Skylake/Cometlake-ig. Biztonsági hibákat teljesítményvesztéssel patchelték. (pl. cache ürítése thread váltás esetén) Mintha az utóbbi 4 évben a T420-am webböngésző sebessége egyre jobban visszaesett, bár fene se tudja ha csak a weboldalak lettek teljesítményigényesebbek. Tesztek alapján 10-30%-al esett vissza az intel CPU-k teljesítménye. Ha minden igaz, ice-lake és tiger-lake az elsők ahol már orvosolták ezeket a hibákat.
- Valóban, az E sorozat a Thinkpad alja.Talán jobban bírja mint egy Ideapad. Személyes tapasztalat T420 és E420 közt: Edge sorozat kicsit "műanyagosabb" de kb ugyanaz a kettő ha nem ütöd vágod dobálod. Azt a T420 lehet jobban bírja.
- Ha van rá lehetőséged, 4xxxU 7nm-es AMD processzoros Thinkpadot érdemes most venni újonnan ha számít a teljesétmény és az energiahatékonyság. Intelnél az utóbbi 5 évben mintha megállt volna az idő, 2021-ben is 2016-os skylake-t árulnak átcímkézve... 4 magos X280-at, T480-at, T580-at is kaphatsz "félpénzért" használtan, akkor meg minek az új?

[ Szerkesztve ]

-

(#111012) FoxiestFox válasza thgergo (#111011) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Chromebook attól még thinkpad"

Brrt. Wrong.
Nem kell mindent elhinni, csak mert rá van írva.
Vagy ha teszek egy Thinkpad matricát egy mekbúkra, az is tinkped lesz? :)

(#111013) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#111012) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem kell mindent elhinni, csak mert rá van írva.

“Ha úgy hápog mint egy kacsa, úgy jár mint egy kacsa, és úgy néz ki mint egy kacsa, akkor az egy kacsa.”

Vagyis ha
- úgy reklámozzák mint egy Thinkpad
- Úgy néz ki mint egy Thinkpad
- A szervizes úgy kezeli - mint egy Thinkpad ..
Akkor az egy thinkpad ..

de az is lehet : Thinkpad Chromebook ~= kacsacsűrű emlős

Mottó: "A verseny jó!"

(#111014) FoxiestFox válasza S_x96x_S (#111013) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Thinkpad, de mégse.. if you know what I mean :)

Ezek már azok a gépek, amikben semmi sem maradt abból, amiért a Thinkpadeket szerettük.

(#111015) barnam_ válasza sutszi (#111005) üzenetére


barnam_
nagyúr

A dgpu vs igpu összehasonlítás között szerintem a w530 quadro 2000m bőven megállja a helyét a modernebb igpu-val szemben, ha játékról van szó.

A cpu nyilván erősebb lesz, de inkább kevesebbet fogyaszt az új, mintsem dupla olyan gyors lenne. Plusz míg az újabb szériák U-s procija 2 mag / 4 szál, addig egy qm a w530-ban 4 mag / 8 szál.
Valamint a w530-ban BIOS mod után a qm procit tuningolni is lehet: +4 szorzó mind a négy magra, az a 3840qm esetén 4 ghz. Nekem újra pasztázás után a hőmérséklet nem gond így sem, viszont a tuning csak addig tart amíg a TDP-be belefér, tehát 4x100% kihasználtság esetén nekem max 3,5 ghz a turbó.

Én a T420 után egy W530-at vettem, meg vagyok vele elégedve. 4 ram slot van benne, én raktam bele 4x8GB ddr3 1866 ramot, ezzel mi van maxolva.

Nem annyira témához tartozik, de így végre build-elhettem magamnak Android-ot, de így is 6 órán át tartott 32gb rammal plusz a 3840qm + tuninggal. 16gb-val és turbo nélkül ugyanezt 7 óra 30 perc volt.

(#111016) FoxiestFox válasza barnam_ (#111015) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak az a gond, hogy már nincs driver support.
Mert maga a GPU elég jó képességekkel bír (ez már a W520-nál is így volt), de újabb játékokat hiába bírna el 720p-ben még nyers erőből, ha a driverei már bugzanak. Persze néhány évvel ezelőtti címekkel simán jól elvan, én is kipróbálgattam rajta a Steam könyvtáramból pár cuccot. (Volt nálam egy SSD-sítésre és telepítésre nemrégiben. Rá is kívántam, de ellenállok). :D

(#111017) hcl válasza Tikakukac (#111004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az eladónak teljesen :D

@PeterkeT : Akkor nem értem, mi a lényeg :D 60k azért, hogy még 2 évig nem neked kell alkatrészt vadászni egy x280-ba, szerintem bőven nem sok. Akkor sem, ha valahol másik országban 200-ért van 450-es.

Mutogatni való hater díszpinty

(#111018) letix válasza FoxiestFox (#110991) üzenetére


letix
aktív tag

Köszi, ez is hasznos infó!

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#111019) barnam_ válasza FoxiestFox (#111016) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt nem tudom, hogy bugos-e, a Lenovo oldalán talán valami 2019-es driver van, az Nvidia oldalán nem néztem.

Pár éves címek 1080p-ben gond nélkül mennek rajta, ez nekem a heti 1-2 óra max játékhoz bőven elég. Kb. azt figyeltem meg, hogy ami az X360-omon megy az elmegy ezen is (mármint ha megjelent PC-n is az adott cím), persze nem feltétlenül ugyanolyan minőségben.

(#111020) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv!

Thinkpad X201-be keresek ventilátort. Az új ára elég horribilis ahogy nézem. Kompatibilitás mennyire jöhet szóba? Pl. T400, T61 ventilátorok különböznek ettől? Vagy csak kifejezetten ebbe a típusba való jöhet szóba? Csak ventilátort szeretnék cserélni.

(#111021) SNor válasza sutszi (#111005) üzenetére


SNor
tag

Thinkpad 25, vagy T480 is van Geforce MX150-nel.

(#111022) vicze válasza sutszi (#111005) üzenetére


vicze
félisten

"60-70-80-ból nem is látok dvga-s verziót"
T460p/T460 - GeForce 940MX
T460s - GeForce 930M
T470p/T470 - GeForce 940MX
T480 - GeForce MX150

Ha ennél több kell akkor P sorozat kevésbé népszerű, így olcsóbb is.

(#111023) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#111014) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Thinkpad, de mégse.. if you know what I mean :)

A legtöbbünknek a fiatalsága is hozzákötődik a nosztalgiaélményhez.. vagyis nehéz megkülönböztetni - hogy ebben mennyi része van a Thinkpad-nek és mennyi a hozzá kötődő emlékeknek.
Pláne most a karantén-home-office időszakában
.. amikor a ThinkPad mindig is az extrém kompromisszummentes mobilitást képviselte ...

Mivel alattam 2 Commodore generáció kipusztult, van egy olyan hipotézisem, hogy a Commodore-on szocializálódott informatikusoknál a billentyűzet ( és az ergonómia ) az átlaghoz képest felülértékelt.
Míg egy ZX-81 / ZX Spectrum -on szocializált informatikus - megtanul a "kompromisszumokkal" együtt élni.

> Ezek már azok a gépek, amikben semmi sem maradt abból, amiért a Thinkpadeket szerettük.

Alkalmazkodni kell mindenkinek - még a cégeknek is, ha nem akarnak a Nokia sorsára jutni.
És az IBM -es ős-korszaknak vége .. Amikor sok új innováció a ThinkPad-ben jelent meg.

Vagyis itt a kulcsszó - az innováció.

Az új generációnak már mások az elvárásai ...
Manapság a fiatalok - ha cool-ok akarnak lenni, akkor iPhone / Mac -et használnak ..

És az Apple diktálja a trendeket itt is.

Ha a Lenovo - méretgazdaságos - akar lenni , akkor sok kompromisszumot kell kötni a tervezés - a gyártás - a kivitelezés - és a marketing területén is.
( És közben még innovatívnak is kell lennie - mert az a spicy )

Manapság a ThinkPad márka szerintem leszükült pár minimális dologra:
- minimális prémium érzés ( persze mihez képest )
- átlaghoz képest strapabiróság és üzleti fókusz
- fekete / szürke / ~ konzervatív kivitel ( ~ üzleti fókusz )
- (piros) pöcökegér

A "Thinkpad márkát" - szélesítik ..
- Androidos Thinkpad Tabletet
- (Enterprise) Chromebook

Habár szerintem lesz rózsaszín Thinkpad is a következő években ..
( persze aki nem tud várni .. )

Amúgy egy Japán tervezte a ThinkPad első verzióját.
( Arimasa Naitoh (内藤在正, Naitō Arimasa == Father of ThinkPad )
https://en.wikipedia.org/wiki/ThinkPad

Mottó: "A verseny jó!"

(#111024) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#111014) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Thinkpad, de mégse.. if you know what I mean

a Classic / Retro / kézműves Thinkpad kedvelőknek
érdemes követni a http://www.cnmod.cn/ -t
- "The Classic ThinkPad X200/X201 Modified I7-10510u, 10th generation Intel chipset."

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111025) FoxiestFox válasza S_x96x_S (#111023) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak címszavakban:

- a Thinkpad már régen nem képvisel semmiféle kompromisszummentes mobilitást, csak és kizárólag mobilitást, vége lett a desktop-közeli ergonómiának sok gennel ezelőtt
- a Commodore billentyűzete fos volt (legalábbis a legtöbb modellé), így nem gondolnám, hogy belőlük bármi kiindult. IBM tulajokból annál inkább, lévén a valaha (mai nappal bezárólag) gyártott legjobb billentyűzetek mentek az IBM PC-k mellé nagyon sokáig.
Spectrum egy szar vicc, nem számítógép, amolyan gyerekjáték design (aki kitalálta azt a billzetet, azzal kéne agyoncsapni).
- innováció.. nem kell innováció, minden ki volt találva tizen, de lassan huszonéve. Az ergo megtartásával kellett volna elérni a mai mobilitást, nem annak elvesztésével, és Apple és egyéb termékek hátrányainak Thinkapdekbe forgatásával
- "Manapság a ThinkPad márka szerintem leszükült pár minimális dologra:"
ezekben a pontokban egyetértek.

Kínai srácokat én is követem, sok mod van, ami nagyobb példányszámban kifejezetten életképes lenne, de hát nem tudják kiszolgálni a meglévő keresletet, és a régi gépek lassan elfogynak, amikbe építik a modern hardvert. :(

[ Szerkesztve ]

(#111026) vicze válasza FoxiestFox (#111025) üzenetére


vicze
félisten

"vége lett a desktop-közeli ergonómiának sok gennel ezelőtt"
Onnantól hogy egeret használsz a desktop közeli ergonómia megszűnt 95 után. És azóta próbálják a gyártók az input bevitelt valahogy megoldani több vagy kevesebb sikerrel.
De manapság két 27"-os 4k vagy WQHD monitort és vezeték nélküli 105-ös + egér ergonómiáját elég nehezen tudná egy laptop visszaadni.

(#111027) Tikakukac válasza vicze (#111026) üzenetére


Tikakukac
titán

Így kell dolgokat szándékosan félreérteni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111028) barnam_ válasza FoxiestFox (#111025) üzenetére


barnam_
nagyúr

"- innováció.. nem kell innováció, minden ki volt találva tizen, de lassan huszonéve. Az ergo megtartásával kellett volna elérni a mai mobilitást, nem annak elvesztésével, és Apple és egyéb termékek hátrányainak Thinkapdekbe forgatásával"

Az a baj, hogy ha ehhez tartanák magukat, ott tartanának mint a Nokia.
Az innováció a verseny velejárója, ha az Apple a minél vékonyabb és dizájnos gépeket gyártja, az emberek azt fogják venni, nem a desktop szintű csatlakozást nyújtó, de nehéz, bumfordi, réginek tűnő Thinkpad-eket.

(#111029) Tikakukac válasza barnam_ (#111028) üzenetére


Tikakukac
titán

Cserébe meg megy a zokogás, hogy jujj, de hangos a venti meg jahj rátettem egy 200 oldalas könyvet és kettészakadt a gép. Ezt akartad, ezt kaptad :P Amúgy itt is van egy trend, a gazdirodában ütötte meg a fülemet, hogy jó ez a vékony könnyű gép, csak rossz használni. Előbb-utóbb eljutunk oda, hogy akkora putri lesz a valóban melós gépkínálat is, hogy lépni fognak. Kár, hogy el kell mennünk a falig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111030) Digitalpimp válasza Tikakukac (#111029) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

:D
"- Na milyen?
- Jó.
- Na de mégis, bővebben?
- Nem jó."

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#111031) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Kicsit gányoltam a cpu hűtése körül. A hőfokok jobbal lettek, alapjáraton 52-54 fok, aztán Aidában smart1-ben 87 C° volt, közben rájöttem az a baj hogy nagyon zárt belűl és kell levegőztető ablakot vágnom rá mert nem tid szívni. Ahogy levettem a billentyűzetet 77-79 fok körül stabilizálódott.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#111032) S_x96x_S válasza barnam_ (#111028) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az innováció a verseny velejárója,
> ha az Apple ... vs. "nehéz, bumfordi, réginek tűnő Thinkpad"

szerencsére komplex a helyzet
és a Lenovo is próbálkozik, pl. ott a "Thinkpad X1 Fold"
aminek már van magyar oldala is ..
https://www.lenovo.com/hu/hu/thinkpad-x1-fold/

"Formálja át a valóságot
a világ első összehajtható PC-jével"

"Egy igazi forradalmár, amihez semmi sem hasonlítható.
Hajtsa ki és be, akár csak úgy, mint egy könyvet. A kijelző mindkét része lenyűgöző látványt nyújt, amiről az Intel® Core™ i5 processzorok Intel hibrid technológiával gondoskodnak. Ez a készülék garantáltan megváltoztatja mindazt, amit korábban a laptopokról gondoltál."

"Egy dolog megálmodni valamit.
Megint más valóra váltani az álmot.
A praktikus összehajtható eszköz előállításához szükséges innováció létrejöttéhez mérnökeinknek gépészeti, elektromos és szerkezeti kihívásokat kellett legyőznie. A prototípusnak mindössze annyit kellett bebizonyítania, hogy a koncepció működőképes.
Ám ahhoz, hogy valóban ThinkPad kialakítást kapjunk, a felhasználói élményből kellett kiindulni, mialatt felkaroljuk örökségünket, a strapabíróságot is."

"A világ első 13,3 colos OLED-kijelzője tág színtartományt, kimagasló kontrasztot és fényerőt, valamint alacsony áramfogyasztást biztosít"

"A divatos megjelenésről és a funkcionális stílusosságról a bőrtok gondoskodik, hiszen része az X1 Fold-ot álló helyzet megtámasztó állvány is"

"A kijelző keskeny fekete keretbe van foglalva"

"A keret és a hátsó fedél vonzó gépházat alkot, amely megóvja az X1 Fold-ot, és ellenáll a mindennapos igénybevételnek"

"Az egyedi alaplap illeszkedik a terjedelmi korlátokhoz, és erőteljes teljesítményt nyújt"

"A hőelosztó (a három közül az egyik) eloszlatja a belső részegység által fejlesztett hőt, ezáltal mindenhol ideális hőmérsékletet alakít ki"

"Hordozni kicsi. Használni hatalmas.
Legyen Ön akár a technológiai trendek naprakész alakítója, akár olyasvalaki, akinek a sűrű beosztása kimagaslóan hordozható, állandóan működésre kész eszközt igényel, a ThinkPad X1 Fold olyan élményt nyújt, amelyről nem is gondolta, hogy kereste."

"A jövő összehajtható."


És a marketingesek levezetik .. hogy ez a Thinkpad múltjából eredő logikus jövő ..
"Lenovo ThinkPad X1 Fold Story Main Tour" ( 2,5 perc )
https://www.youtube.com/watch?v=Lg2mRNsBjec
A lényeg - ami a végén megfogalmaztak:
- "Az ügyfelek produktivitást akarnak ..."
persze nincs trackpoint ..
meg is jegyzik a videó alatt:
"Only one minus: Where is trackpoint? ;] "

Mottó: "A verseny jó!"

(#111033) sutszi


sutszi
veterán

#111021 SNor & #111022vicze1: Oké-oké, hogy léteznek, de hol? :DDD T4xxp verziót néztem de csak integrált van amit találtam...
úgy eleve a dvga egy erős szűrő

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111034) S_x96x_S válasza sutszi (#111033) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Oké-oké, hogy léteznek, de hol?

ritka a hazai szabad piacon .. és nem valami nagy a volatilitás ..
pláne hogy túlkeresleti piac van, de néha lehet találni ( ha nem sürgős )

amúgy az ebay-en meg lehet győződni a létezéséről.
- T480 MX150
- T470p MX
- T460p nVidia
- ...
esetleg a "Thinkpad MX150" / "Thinkpad nvidia" -ra keress rá ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111035) Tikakukac válasza sutszi (#111033) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel a feláruk ezeknek valami botrány, ezért alig van belőlük. Simán elhinném, hogy egyes konfigokból a hardverapró sem látott még egy darabot sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111036) S_x96x_S válasza sutszi (#111033) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Oké-oké, hogy léteznek, de hol?

Hardverapró:
- Thinkpad nvidia ÉS "> 100.000FT"
vagy
- "Thinkpad radeon ÉS ">100.000Ft"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111037) Tikakukac válasza S_x96x_S (#111036) üzenetére


Tikakukac
titán

Az megvan, hogy éppen miről van szó? A 24 találatos keresés amit feldobtál konkrétan egy szem mogyorót sem ér, mert a workstationokat dobja ki szép sorban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111038) S_x96x_S válasza Tikakukac (#111037) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az megvan, hogy éppen miről van szó?

igen .. de értelmezés és empátia kérdése ..
- nem irta kristálytisztán - hogy mit akar ..
- az én jószándékú detektorom - előzetes piacfelmérést - tájékozódást jelzett ..
amolyan brainstromingot ..

> mert a workstationokat dobja ki szép sorban.

a recept hozzá az, hogy
- mivel úgyse tudja, hogy milyen konfigokat kell keresni ( én se tudom )
emiatt én a nagyobb merités stratégiát javaslom a halászathoz
és ami méreten alul van, azt vissza kell dobni a tengerbe
Ez az én ökölszabály - heurisztikám hasonló keresésre.

De amúgy homályosan emlitette a w530 -et, szóval nekem nem egyértelmű ..
Mindenesetre végignézi - és hátha elcsábul valamelyiktől.

> mert a workstationokat dobja ki szép sorban.

De holnap vagy a jövő héten - lehet, hogy lesz valami találat is !

Ha neked van jobb automatizálható stratégiád - aminek jobb a jel-zaj aránya
-- jelezd ! :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#111039) hcl válasza barnam_ (#111028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért meg lehetett volna tartani elég sok mindent, ha akarnak. T30...T480 között próbáltam mindent. Soros/párhuzamos porton kívül még a 480 designján is elférne minden. Az egy USB portos Almáktól meg a userek is hülyét kapnak (tapasztalat).
A T440-be lehetett a többihez képest rendes billentyűzetet rakni, és szerintem ha szándék van, akkor a 80-asba is ment volna. A 440 billzete a 460-asra is jó, mégis sokkal rosszabb volt a 450, 460.
Ilyesmik.
Szóval azért Lenovoék elég sokat rontottak, annak ellenére, hogy nekem bejön a 440-en kívül minden Txxx gépük.

@S_x96x_S : Nem jövök rá, hogy csinálják a cnmods-nál. Alaplapot faragnak? Házat? Alaplapot építenek?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#111040) Tikakukac válasza S_x96x_S (#111038) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem meg elég egyértelmű a dolog és nem, sajnos ezt így nem lehet scriptelni. Mivel a lista rövid, konkrétumok kellenek és azokat csokorba szedni. De mondom, felesleges. Nekem E7450 840M-el volt álom. Élőben soha, hirdetve itthon 1 darabot láttam összesen. Ez szinte minden 14" és dVGA gépre él. 24 óra alatt adtam el másfélszeres áron az előző gépemet amiben 830M volt, pedig ebből még havi szinten látni is 1 darabot. Hát ennyire ritkák.

Ezek a gépek fantom dolgok, mivel az új áruk valami eszetlen volt és kutya sem konfigolt ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111041) S_x96x_S válasza Tikakukac (#111040) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Szerintem meg elég egyértelmű a dolog és nem, sajnos ezt így nem lehet scriptelni.

minden helyzet - más és más ...

de amúgy én a múltban ténylegesen is scripteltem/automatizáltam,
mert hamar meguntam az apró kukkolását - főleg kiszűrni az újjakat ..
3-4 óránként lekérdeztem az apróra újonnan felkerült Thinkapad-eket előszűrve !
több konfig között vaciláltam - de aztán végül lett egy T480s -em.

Mottó: "A verseny jó!"

(#111042) Tikakukac válasza S_x96x_S (#111041) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt nagyon nincs mit keresni, a 0 találatból nehéz mazsolázni. És ez nagyon sokat és sokáig 0 is marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111043) hcl válasza Tikakukac (#111042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A türelem egy fontos erény :) És az automatizálás sokat segít :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#111044) Tikakukac válasza hcl (#111043) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan ez mint a W700 szűrő. Futtathatod óránként is, de nincs. Akinek munkaeszköz kell, nem pedig egy gyűjtemény darabja, ő nehezen fog neked 2 évig azon feküdni, hogy mikor kerül fel álmai konfigja :B

A türelem fontos erény, annak megértése, hogy álmokat kergetünk főleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111045) FoxiestFox válasza Tikakukac (#111027) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jap. Erre már reagálni is fölösleges.

(#111046) hcl válasza Tikakukac (#111044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, hát munkaeszköznek olyat kell, amit megkapsz azonnal :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#111047) S_x96x_S válasza Tikakukac (#111044) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Olyan ez mint a W700 szűrő. Futtathatod óránként is, de nincs.

szerintem nem az a kérdés, hogy MOST nincs...
hanem az, hogyha véletlenül mégis lesz 1 darab ( persze kicsi az esély, de mégis > 0 )
akkor arra ki csap le legelsőként.

Ha neked nem fáj, hogy más viszi el .. akkor nem is akarod igazán ..
talán már a Buddha korszakodat éled,
amikor minden vágyat könnyűszerrel el tudsz engedni.

De ha tényleg egy picit is fontos
és melletted többen automatizáltan és professzionális módon figyelik a piacot
akik a "ritkaságokra " valamint az áron aluli termékekre rögtön lecsapnak ...
( ---> gonosz "Thinkpad scalperek " :Y )
akkor neked is adaptálódnod kell .. valamennyire.

Mottó: "A verseny jó!"

(#111048) Tikakukac válasza S_x96x_S (#111047) üzenetére


Tikakukac
titán

Fú, ehhez én nem vagyok elég pihent :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111049) S_x96x_S válasza hcl (#111039) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem jövök rá, hogy csinálják a cnmods-nál. Alaplapot faragnak? Házat? Alaplapot építenek?

Én az "egyedi alaplap"-ra szavaznék .. ( de nem vagyok hardveres )
Az eredeti alaplap moddolása szerintem nem valószínű ...

"THE X2100 mainboard"
http://www.cnmod.cn/x210/

Legalábbis a szövegből következtetve.
"28-11-2019: THE X2100 mainboard ,test version is OK , here have some pictures :"

valami jó Lenovo kapcsolatokkal rendelkező mérnökökről lehet szó
mert még "X2100 bios" -t és Win10 - setup -ot is bütyköltek..

Mottó: "A verseny jó!"

(#111050) hcl válasza S_x96x_S (#111049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A BIOS kevésbé ügy, de a saját alaplap elég nagy dolog. Amúgy a lapot és a házat is faragják.
A jó Lenovo kapcsolatok azért kellenek, hogy pl. a X200 billentyűzet, touchpad működjön... stb.... Bár ezek is azért kideríthetőek, de ilyen szinten azért nem kis dolog.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.