Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) odipapa válasza Tikakukac (#102000) üzenetére


odipapa
senior tag

Ez esetleg? Kicsit ellentmondásosak nekem a gyári eredeti/utángyártott szavak.

(#102002) Tikakukac válasza odipapa (#102001) üzenetére


Tikakukac
titán

Telefon és kérdezz rá. Meglepne ha gyári-gyári lenne. Annak a nettója is 20k fölött van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102003) carr válasza carr (#101951) üzenetére


carr
őstag

Samli?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#102004) Chaser válasza odipapa (#102001) üzenetére


Chaser
titán

Valoszinulrg aki felvitte a listara, az original szocskat gyarinak gondolja:) arabol itelve nem gyari

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102005) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az ott egy TP: [link] :) (innen)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102006) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Van egy T450-em. Igazából arra vettem, hogy videókat vagdaljak vele, de eléggé akad a preview Vegas Pro 16-ban.
8 GB RAM van benne, illetve ugye 4 mag 2,3 GHz. Ebből a 2,3 lehetne 2,5 mert az a minimum követelmény a Vegas honlapján, de at hiszem nem ezen múlik, sokkal inkább a videókártyán, ami elvileg 1,7 GB? (Javítsatok ki ha tévedek). Ebből a minimum ajánlott 4GB lenne. Van arra mód, hogy egy kicsit combosabb videókártya kerüljön ebbe a notebookba, vagy keresnem kell másik típust? Esetleg valainek ötlet, hogy mással lehetne-e korrigálni a lassúságot? :F Első laptopom, szinte csak ezeket nézegettem, mert nagyon tetszettek, és most is, sajnálnám ezért lecserélni. :(

Egyéb, a topicba nem tartozó laptop, notebook tippeket is szívesen fogadok akár privátban is.

Köszönöm. :R

(#102007) FoxiestFox válasza Apollyon (#102005) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tele vannak klasszik TP-vel, jó rég már. Kíváncsi vagyok, a mai vackokat fel merik-e vinni majd :D

(#102008) Silεncε válasza z123456789 (#102006) üzenetére


Silεncε
őstag

Az 1,7 giga az megosztott memória amit a fő RAM-ból hasít ki magának a rendszer. Lehet növelni rajta (ha jól tévedek), de sokkal nem leszel előrébb, mert a proci meg a GPU marad gyenge. Külön GPU-t nem tudsz tenni bele, CPU-t sem fogsz tudni cserélni, mivel forrasztott. Szóval ez kb veszett fejsze nyele.

(#102009) Tikakukac válasza z123456789 (#102006) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem 940M-es, akkor igen, főleg gond, bár egy 940M sem egy nagy valami, az is csiga és tetű között van.

Amit te nézel az elméleti max. Nézd meg vágás közben ezt meddig és hogyan tartja a gép. Tippre nem sokáig. Ez az első gond. A másik gond, hogy preview nézethez nem hurkagyurka géppel állunk neki. Ha laptopozni akarsz, akkor U-s proci kilőve és lehetőleg 6 magosakat nézel. Na utána már talán jó lesz a nézet is. Csak ezek a gépek meg drágák és nem ennyire slimek stb stb. Nem poénból tartok asztalit, mindig elmondom. Ha laptopkodni akar valaki akkor viszont rakjad a zsét lefele ezerrel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102010) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy valaki találkozott e már azzal a problémával, hogy T430-on egyszercsak nem működik a touchpad, aztán pár másodperc múlva megjavul. Általában scrollozás után vettem ezt észre. A legfrissebb driverek vannak fent. A másik problémám, az hogy észrevettem hogy amikor újraindul a gép és a bejelentkező ablaknál ha nem egyből megnyomok egy billentyűt akkor nem tolja fel a képet hogy be tudjam írni a jelszót, hanem csak áll és minden billentyűlenyomásra ad wgy Windows hangot. Ilyenkor csak egér kattintásra tolja fel a képet és így már be tudom írni a jelszót. Hátha látott már valaki ilyet. Előre is köszi.

(#102011) MineFox54 válasza Mohhoj1986 (#102010) üzenetére


MineFox54
őstag

Nézelődj a Synaptic / Ultranav beállításokban, azt hiszem ez funkció, nem hiba. Mindig az az első amit kikapcsolok. Most Linuxról vagyok, nem tudom a pontos nevet.

(#102012) donjohnson válasza z123456789 (#102006) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
én is csak azt tudom mondani, mint Tikakukac, hogy a t450, ami ugye U procis, nem erre való. videóvágáshoz erősebb laptop kell vagy asztali gép.
thinkpad w530, w540, p50, p51, p52
dell precision 7530, 7730, 5530, dell xps 15
hp zbook studio g5 vagy zbook studio x360

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#102013) carr válasza donjohnson (#102012) üzenetére


carr
őstag

Istenkáromlás. :DD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#102014) z123456789 válasza Silεncε (#102008) üzenetére


z123456789
addikt

(#102008) Silenc3Hun
Igaz is, azt nem értettem teljesen, csak kapiskáltam, hogy az nem is az állandó teljesítmény. Ez így valóban akkor veszett ügy.

(#102009) Tikakukac
Na! köszönöm a választ, igazából erre számítottam. Az mondjuk kifejezetten nem probléma, ha nem slim. A baj ott lehetett, hogy Vegas 13-at használtam a 2012-es asztalimon (ami elég is lett volna, de útban volt, nem volt mobil stb...), és mivel a melóm miatt megnőtt a passzív ingázási időm, azt gondoltam egy hasonló kaliberű laptoppal, majd elszórakoztatom magamat út közben. Lehet Vegas 13-mal működött is volna, de ha már új gép, új program. Ami nyilván jobban tetszik, szóval a Vegas 16 marad, és a korábbi elméletemet, és a te ajánlásodat követve valószínű a nyers anyagok, kisebb munkákat csinálom a laptoppal, otthonra pedig beszerzek egy asztalit, hogy zökkenőmentesen menjen a dolog. Ebből következik is a következő kérdés, hogy melyik topicban fognak nekem tudni segíteni? A "milyen asztali gépet vegyek?"-ben pl.? Csak mert amint látom itt is vannak akiknek hasonló az érdeklődési körük, szóval tőletek is szívesen veszem a tippeket. :R Lényegében maximum FHD-ben dolgoznék, max 60 fps-es anyagokkal. 4K-s felvevő, és lejátszó eszközt nem tervezek a közeljövőben vásárolni. Ezek csak így mellékesen, ha valaki tud segíteni, de amúgy megyek a másik topicba. :R

(#102012) donjohnson
Hm...végig néztem a kínálatot az említett típusokból. Ja, hát igen. $ :DDD
260 000 volt a legolcsóbb P50-es. Jól sejtem, hogy hasonló összegből klasszisokkal jobb asztalit tudnék összerakni? Nem mintha most hirtelen 260 000-et ki akarnék adni PC-re. Annál azért sokkal hobbibb a videóvágás dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#102015) Tikakukac válasza z123456789 (#102014) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes lesz az asztalis topik, persze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102016) z123456789 válasza Tikakukac (#102015) üzenetére


z123456789
addikt

:R Köszönöm szépen.

(#102017) darvinya válasza z123456789 (#102014) üzenetére


darvinya
titán

Ismerősöm ezt úgy oldotta meg, hogy laptop csak előkészítette a dolgokat, otthoni géppel elvégeztette a valódi munkát.
De otthoni gép elé le sem ült, csak gépek szinkronizálodtak 5GHz közvetlen WiFi-n.
Eredményt pedig laptopra érkezett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102018) z123456789 válasza darvinya (#102017) üzenetére


z123456789
addikt

Na, ez jól hangzik, valahogy én is így képzelném el, de a konkrét vágást, klipek összeillesztését az asztalin kell csinálnom mégiscsak. Persze nem tudom, hogy az a szinkron hogyan volt beállítva. Azt el tudom képzelni, hogy Wifin átmegy a cucc, de a laptop attól még a grafikus dolgokat ugyanúgy nem tudja feldolgozni...vagy hát ja...nem értek hozzá. :D Ezt esetleg megkérdezhetnéd tőle, érdekelne. Ha nem muszáj, otthon én sem ülnék sokat a gép előtt, pont az említett felesleges utazási idő miatt. :R

(#102019) darvinya válasza z123456789 (#102018) üzenetére


darvinya
titán

Ezzel csak annyi a gond, hogy amcsiba költözött ismerősöm.
És csak ritkán ér rá internet csevegésre.
De egy jó IT-s emberke be tudja állítani ezt.

Azt tudom, hogy laptopon semmilyen renderelést nem végzet, csak nyers anyagokat töltötte be programba.
Ezt összeállította, mikor otthon volt szinkronizálás után adta ki projekt parancsot, hogy asztali gép renderelje le.
Persze asztali gépet száműzte spájzba. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102020) Silεncε válasza darvinya (#102017) üzenetére


Silεncε
őstag

Vagy RDP az otthoni gépre és akkor a laptopot csak mint vékony klienst kell használni (én valami ilyesmit tervezek, hiába az i7-5600u, nagyobb projektek fordításához valszeg kevés lesz, az R5 2600 oda-vissza veri még húzás nélkül is).

(#102021) z123456789 válasza darvinya (#102019) üzenetére


z123456789
addikt

OK, köszi. :)

(#102020) Silenc3Hun
Ez gondolom nem egy Team Viewer. :D

(#102022) Silεncε válasza z123456789 (#102021) üzenetére


Silεncε
őstag

Akár az is lehet. Az RDP nem sokkal bonyolultabb, csak be van építve alapból a Windowsba (viszont ha jól emlékszem, csak Pro-tól fölfele verziók tudnak RDP-szerverek lenni). A nagyobb szívás az RDP-vel, hogy portot kell hozzá nyitni vagy VPN (ez utóbbit tervezgetem egy ideje OpenVPN-el (újabban WireGuarddal) csak az a fránya vizsgaidőszak... :( )

(#102023) z123456789 válasza Silεncε (#102022) üzenetére


z123456789
addikt

Na erről nem is hallottam. Hálisten portokat használok külső hálóból, az kész.
Na, de nem offolok tovább, köszi mindenkinek. :R

(#102024) Tikakukac


Tikakukac
titán

Írtam facséra egy posztot, 1 perc volt max. Utána vissza videóra. 1,5 percig legalább még láttam a címsávot. Javított x230 IPS panel, heló :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102025) Silεncε válasza Tikakukac (#102024) üzenetére


Silεncε
őstag

Tanulság: nem kell facere postolgatni és akkor nem fog beégni a címsáv ;] :P

(#102026) Tikakukac válasza Silεncε (#102025) üzenetére


Tikakukac
titán

Sőt, nem kell böngészőt feltelepíteni és akkor sincs ilyen gond :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102027) embe válasza Tikakukac (#102026) üzenetére


embe
nagyúr

De a tuti ha be sem kapcsolod....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#102028) Apollyon válasza Tikakukac (#102024) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem gyári ips van az X230-ban, egy korábbi hsz-ed szerint az rosszabb (?), és nálam sokat van nyitva linux terminál egy bizonyos helyen, illetve a "tálca" is fix, és nem tapasztaltam ilyen problémát.
Nem csak az OLED meg barátai égnek be?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102029) Tikakukac válasza Apollyon (#102028) üzenetére


Tikakukac
titán

A jelenség neve ghosting. Ez nem beégés. Bár azt is tudnak, ez nem TN vagy IPS függő, kirakatgépünk meg TV-n volt, amin a céglogó úgy beégett a kijelzőbe, hogy soha-sehova ;]

Tapasztalni lehet nem tapasztaltad, de létező a dolog, max kevésbé vagy rá érzékeny és jó színből váltasz jó színbe. Ezt mind tudja, kivétel nélkül, gyári, "javított", utángyártott, jó és rossz, mind, kivétel nincs. Csak esetleg egy pöppet jobbak. Ezt így le merem írni, nem 2 panelt méricskéltem ki meg raktam már be ebből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102030) FoxiestFox válasza Apollyon (#102028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

220 is csinálja, pár másodpercig látni sötét alapon, ami világosan volt ott korábban.
Elég gáz, de azt hittem, jobban fog zavarni, már megszoktam.
Engem inkább a béna felbontás zavar ezekben.

(#102031) Apollyon válasza Tikakukac (#102029) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja értem. Majd megpróbálom azért előidézni.
De biztos, hogy nem lehet akkora gond, mint amilyen ocsmány egy laptopos TN. Bár ami a T500-amban van TN az nem annyira szörnyű.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102032) Tikakukac válasza Apollyon (#102031) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nehéz. Használd a kijelzőt és már megy is. Legjobb feature valaha.

Ez ilyen melyik kezemet vágjam le eset sajnos. Egyik sem jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102033) Dhampir válasza Apollyon (#102031) üzenetére


Dhampir
félisten

Az én T500-asomban Samsung panel volt és habár azt nem dicsérték agyon, kicsit fel lehetett javítani színtelítettségben.

(#102034) Penguin95 válasza Tikakukac (#102024) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ilyenkor előnyös, ha az ember egy LG V20-at használ az X230T mellett. Az előbbin olyan szintű a ghosting, hogy 1 óra múltán is simán olvasható marad minden. Így utóbbin már fel sem tűnik a dolog.

(#102035) Vegha


Vegha
senior tag

az x280/T480 és társaiknál nálatok milyen beállítások vannak touchpad/trackpointhoz ? Az idén 10 éves T61-emen be tudom állítani, hogy a touchpad és trackpoint gombja különböző kiosztásúak legyenek. Az x280-on tizedennyi opció sincs. Vagy csak nálam ?
Erre gondolok: [link] Az X280 esetében csak General és Advanced tabok vannak, amik pont azt nem adják amire nekem szükségem lenne. A többin viszont lövésem sincs, hogy mi lehet, nincs olyanom.
Valaki tudna segíteni ?

(#102036) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
T430-hoz hol lehet jó áron kijelzőt szerezni?

(#102037) Frawly válasza Tikakukac (#102029) üzenetére


Frawly
veterán

Én ezért is nem cseréltem kijelzőt az X220-ban.

1) Ha nincs valakinek szervizháttere, akkor vagy beszerezhetetlen vagy méregdrága, irreális a gép értékéhez mérve
2) sokan számolnak be ghostingról
3) hiába IPS, elég szar a színtérlefedettsége, fényereje, kontrasztja, közelébe nem ér a tényleg profi IPS paneleknek
4) épp úgy alacsony felbontású, mint a TN panel. Ma már a 1366×768 egy durva vicc, lényegében az 1024×768-nak a szélesvásznú változata, ami utoljára a 90-es évek végén, kora 2000-es években volt menő. Ma már minden vicc FullHD felbontás alatt.

Egyébként nem is értem, hogy 3rd party gyártók miért nem gyártanak olcsó, normális IPS panelt régi TP-ekhez, elég sok embernek lenne ilyenre igénye, nem egy űrtechnológia, egyszerű LVDS csatin csatlakozik. Legalább épp akkora igény lenne rá, mint az utángyártott aksikra, meg a BIOS jelszó leoldására.

(#102038) Flashcash válasza Frawly (#102037) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem tömeg igény már nincs erre, nem éri meg.
Sajnos az X220 / X230 IPS kijelzők nagy része problémás és ghostingol különböző mértékben.

Végül én ezt a kijelző típust tettem a sajátomba, ezzel sosem szállították X220 / X230 típust, eltérő (AH-IPS) technológia mint a gyári opció és kb. 90 grammal könnyebb is. Persze ezt is hamisítják és nehezen beszerezhető belőle az eredeti LG változat.

(#102039) fungi válasza Flashcash (#102038) üzenetére


fungi
aktív tag

A tieden nincs ghosting? Én csak az eredeti B1 végű panelt láttam , családban vannak, 2 darab, persze ghostingol mindegyik, az egyiknek kicsit szebb, de valamivel sötétebb is a képe, nem egyformák ezek sem. Illetve pár éve volt egy utólag szerelt IPS panel ami egy év után feladta, nem tudom melyik lehetett, /biztosan nem a T1/

[ Szerkesztve ]

(#102040) Tikakukac válasza Frawly (#102037) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs ebben érdekes. A gépek nagyon olcsók lettek, x200 is így járt. Mikor egy panel a gép árában volt, már csak évi 1-et építettem át.
Most ugyanez van, csak már x230-al. Meg már lassan az újabbakkal is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102041) Flashcash válasza fungi (#102039) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs. Igaz, hogy sok üzemórát még nem tettem bele.
Ennyit írtak róla (az SLB1 és SLB3 e-IPS):
SLT1 has no ghosting and has reduced power consumption and weight due to use of newer AH-IPS technology.

[ Szerkesztve ]

(#102042) Tikakukac válasza Flashcash (#102041) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez volt az elmélet. Fél tucat után feladtam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102043) Flashcash válasza Tikakukac (#102042) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem 3-ból 2 hamisított volt. Gondolom te is az utóbbiból vettél.

(#102044) Tikakukac válasza Flashcash (#102043) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, én konkrétan ilyen előtt ülök és ültem ;) És nem kicsit gyári, legalábbis a Smartban kétlem, hogy átvernek, meg az Alohában.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102045) darvinya


darvinya
titán

Szerintem minden szellem kép kiküszöbölhető lenne, ha min. 120Hz üzemelnének és min. 20. kép fekete képernyő lenne.
Szerintem írható ilyen alprogram, ami ezt megcsinálná.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102046) Flashcash válasza Tikakukac (#102044) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én kerülöm a hazai boltokat sajnos élő tapasztalatok alapján. (ÁFÁ-s számla mellett vett gyári alkatrészt nem ellenőriztem gondolva, hogy nem átverés a hivatalos forrásból beszerzett FRU, utólag meg reklamálhattam)

(#102047) Tikakukac válasza Flashcash (#102046) üzenetére


Tikakukac
titán

A hivatalos márkaszervizeket kerülöd és a gyárilag ezzel kijött eszközöket? Az úgy merész, mert itt arról fecsegek éppen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102048) Flashcash válasza Tikakukac (#102047) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ezt írtam. A hazai üzleteket és beszerzési forrásokat, hivatalos szervizeket kerülöm.
Csak Németországból rendelek, mivel "hivatalos" magyar FRU csomagolásban, hivatalos boltban, számlára vett terméknél már kaptam hamisított akkut.

-Viszont érdekel a ghostingolós kijelző, csak hogy tudjam mit kerüljek. :) Tudsz egy képet küldeni a jelöléséről, súlyát lemérted, láthatóan vékonyabb mint egy SLB3 egymás mellé téve a kettőt?

[ Szerkesztve ]

(#102049) Tikakukac válasza Flashcash (#102048) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha átvertek a hivatalos márkaszervizben, az elég durva lenne, marha nagy blama is. Melyik hivatalos a márkát itthon garanciában szervizelő bolt volt ez?

Kerüld mind, mert mind ugyanolyan, egyik kicsit jobb, másik rosszabb, de a jelenség él és létezik. Százas tételben építettem be ilyesmiket, hivatalos forrásból, nem hivatalosból, mindenből. Plusz gariztam is át nem egyet.
Ha valahol van kedved megkeresni a topikban, anno méricskéltem, fényképeztem, mindent összepakoltam, de ez a vékonyított meg könnyebb dolog nálam elve szemforgatós. Mitől lenne vékonyabb meg könnyebb? Így sincs benne lófarok se, azért foltos az összes, mert így is túl papír. Ha valami már láthatóan vékonyabb lenne, akkor lenne csak gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102050) Flashcash válasza Tikakukac (#102049) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem írom le a nevük, mert lényegtelen a téma szempontjából.
A hivatalos magyarázatuk az volt, hogy őket átverte egy vevőjük és ő cserélte ki a gyári alkatrészt majd visszavitte és nekem ezt adták oda véletlenül. Persze mondtam nekik, hogy én egy vadonatúj, eredeti, bontatlan alkatrészért fizettem 3X ezret.

De kijelzővel is volt nemrég hasonló történet, ahol ismerős T560 IPS gépet kellett gariztatni, így nem tudtam kikerülni a hivatalos szervizt.

Mitől lenne vékonyabb meg könnyebb? Így sincs benne lófarok se, azért foltos az összes, mert így is túl papír. Ha valami már láthatóan vékonyabb lenne, akkor lenne csak gond.
Itt sem sikerült elolvasni amit írtam. Ez egy más típusú kijelző, amit az U230 laptopokhoz gyártottak. Fizikailag vékonyabb és 80-90 grammal (mérhető) könnyebb mint az SLB1-SLB3 típusú kijelzők mivel más technológiát használ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.