Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) FoxiestFox válasza vicze (#115000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol

(#115002) golya87 válasza vicze (#115000) üzenetére


golya87
őstag

Ezek szerint az a válasz a kérdésemre, hogy nem is "valódi" sleep-be megy az E14-es?

(#115003) Graphics válasza golya87 (#114999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs egy jó SSD benne? :)

Lehet dönteni kell , hogy merülő aksi, vagy 7-8masodperc "várakozás".

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115004) golya87 válasza Graphics (#115003) üzenetére


golya87
őstag

Ezek szerint te még nem használtál ezer éves GPO-kkal teletűzdelt céges Windows-t. ;)
Amit a Bitlocker miatt végig kell ülnöd. :W
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#115005) vicze válasza golya87 (#115004) üzenetére


vicze
félisten

Nem ezer éves, hanem baszott szarul optimalizált(túl sok OU és csoport). 500+ GPO van a gépemen Bitlockerrel AV-val és stb. és 5mp a login screen után a desktop, boot idő talán 5mp-vel több, de minimális.
Ha valaki értelmesen megtervezné és felépitené akkor észre se lehetne venni.

(#115006) Kbali válasza golya87 (#115004) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozom: nem elég, hogy már van háló, stb... még VPN is be kell csattanjon, ha otthonról vagyok. Altatás azért sem játszik, mert a VPN akkor leszakad és vannak "érdekességek" utána a működésben.

(#115007) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! Nincs valakinek eladó T9300-as procija T61-be?

(#115008) FoxiestFox válasza bacsis (#115007) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Inkább X9000-est tegyél bele.

(#115009) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
ThinkPad P50/P51-essel vannak tapasztalatok? Ha igen, mik azok? Hőmérsékletek huzamosabb terhelés alatt, típushiba, és egyéb észrevételek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#115010) zsolti75 válasza Francia91 (#115009) üzenetére


zsolti75
senior tag

Veheted nyugodtan. A P51-nek jobbak a kijezői, ill a cpu miatt is én azt választanám.
Típus hibáról nem tudok, a kezdetekkor volt a TB hiba amit bios frissítéssel javítottak. Többségük ezeknek levetett céges gép, ütötték vágták őket, az esztétikai állapotot érdemes nézni, az akksi állapotát és az illesztéseket, hogy nem-e kínai piacos alkatrészekkel "újjították" fel.
Pasztázásal érdemes kezdeni, nyugodtan mehet rá folyékony fém, de a nélkül is jók a hőfokok. Huzamosabb aidás kínzás során sem szokott 85 fok felé melegedni még tuningolt példányok sem. Ha mégis akkor pasztázás kell vagy hűtő csere.

[ Szerkesztve ]

(#115011) sutszi válasza Francia91 (#115009) üzenetére


sutszi
veterán

P50-en dolgozom 2 éve. Unalmasan megy az idő mert nincs baja.
P51-et vettem 1 éve saját használatra... Ott is ugyanez.

#115010 zsolti75 : A folyékony fémet biztonságosan lehet felvinni rá?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115012) zsolti75 válasza sutszi (#115011) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az egész alaplap és a cpu is le van "fóliázva" Mylar-al.
Nem ismerek ilyen szempontból biztonságosabb gépet.

(#115013) simonjoe válasza Francia91 (#115009) üzenetére


simonjoe
senior tag

Bár nem ez volt a kérdés, de a P53 is csont nélküli.

Joe

(#115014) Francia91 válasza simonjoe (#115013) üzenetére


Francia91
veterán

Gondolkozok rajta, de még csak gondolat szintjén. A P53 szerintem már nem férne bele a keretbe

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#115015) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Én is keresem a fullos W530-am utódját. Jó display, min 32GB RAM és jobb esetben 6-magos proci lenne a cél. P52 vagy dell preci 7520/30 esetleg 7720 között vacillálok.
Két egyelőre FHD (később 4K) monitort kéne meghajtani az még elvárás.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#115016) Francia91 válasza Surfym@n (#115015) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem most egy Precision M4800-asom van (elég jó hardverrel), de hogy mostmár árban elérhetőek a P50/51-es ThinkPad-ek, és végre van normális, duplahűtéses WorkStation kategóriájú gépük, így lehet, hogy megint visszacsábulok a ThinkPad vonalra. Az M4800-as szerintem marad, és megy bele egy Quadro M2000M videokártya még idén tavasszal, de a ThinkPad újra vonzó lett számomra a P50/51/52-es típusokkal, és ahogy elnézem, az 50/51-ben 2 db NVME + 1 db 2,5"-os hely van, ami nekem hibátlan felosztás lenne adattárolás szempontjából.

Viszont ami fontos infó lenne, és annyira még nem sikerült utánaolvasnom, hogy a P50-es szériánál MXM foglalatos a GPU, vagy lapra forrasztott? Ez fontos szempont lenne nekem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#115017) sutszi válasza Francia91 (#115016) üzenetére


sutszi
veterán

Forrasztott a P50 és a P51 is.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115018) simonjoe válasza Francia91 (#115014) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nekem nagyon nagy. :(( Nem tudom megszokni. 14"-os volt mindig. Ezen egyszerűen nem találom a helyem. Sokszor mellé ütök a billentyűzeten, nem találom ergonomikusnak. :W
Hardveresen tökéletes, arra nincs panasz, az excellent!!

Joe

(#115019) Pano


Pano
addikt

Üdv mindenkinek!

Lenne egy nagy megoldandó helyzet, én kifogytam az ötletekből.

Adott egy T14 gen 2 (intel)
Innox panel van benne, de a panelnak van egy alap sárgás árnyalata, ami (nekem) elég zavaró.

Itt a kép. Eizo monitor test, fehér háttér. Bal oldalt thinkpad, jobb oldalt egy régi HP probook kijelzője. Bár a kép nem adja vissza teljesen jól, de azért kivehető:

A T14 gyártási ideje 2021-12-21, szóval öregnek aligha nevezhető. Kicsit amúgy olyan is, mint ha a max fényerő se teljesen menne neki.
Frissítettem BIOS-t, de még Windowson kívül is ilyen árnyalat fogad (pl BIOS-ban elvileg a GUIS fehér felületén ki kéne sütnie a szemem, de ott meg rohadt szürke az egész fehér), de Windows bejelentkezési képernyő előtt mint ha egy nagyon rövid pillanatra sokkal erősebb lenne a fényerő, majd visszaáll.
Mi a túró lehet?
Volt már pár T14 előtte, alap panelekkel is, de egyik se volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#115020) Graphics válasza Pano (#115019) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs bekapcsolva a kékfényszűrő, szemkímélő mód?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115021) Pano válasza Graphics (#115020) üzenetére


Pano
addikt

Nincs.
Ha az lenne a gond, akkor linux meg BIOS alatt nem lenne ilyen.

(#115022) ivana válasza Pano (#115019) üzenetére


ivana
Ármester

Kalibrálás?

(#115023) Tikakukac válasza Pano (#115019) üzenetére


Tikakukac
titán

Koloriméter. 40 hsz. és 600 tipp után is lehet még agyalni, amíg gép nincs rajta, addig ez csak találgatás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115024) Pano


Pano
addikt

Értem, köszi.
Egyeztettem ott ahonnan vásárolva lett és visszaveszik.
Így probléma letudva. :)

(#115025) Tikakukac válasza Pano (#115024) üzenetére


Tikakukac
titán

Erős megoldás, de megoldás ez is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115026) Ad@m


Ad@m
tag

Sziasztok,

x250 az alany intel 7265ös kártyával.
Eddig ubuntut használtam és semmi gond nem volt, most ugy alakult hogy szükségem van windowsra is.
Win10 telepites özben csatlakozott is a halozatomhoz gond nelkul. telepites utan ábelen wan internet, wifin keresztul nincsen.wifire kapcsolodik problema nelkul, kap ip-t és lokalis halon levo tobbi gepet latom, de a netre nem megy ki.
próbáltam ezt a leirast, nem segített:
https://community.intel.com/t5/Wireless/Wireless-Dual-Band-AC-7260-Bluetooth-issues-with-Windows-10-2004/m-p/1214463/highlight/true#M31097
és ez sem:
https://pcsupport.lenovo.com/ru/en/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-x-series-laptops/thinkpad-x250/solutions/HT502846

van valami tippetek, hogyan tudnám rávenni a wifijet hogy kijusson a netre?

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#115027) ivana válasza Ad@m (#115026) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem most volt hasonló egy L440-en és futtatam a windows hibaelhárítás varázsló izéjét utolsó kínomban és megoldotta. Ne kérdezd, hogyan :))

(#115028) Ad@m válasza ivana (#115027) üzenetére


Ad@m
tag

black listara tette a routerem azt az ipt, érdekes hogy miert probal portot scanelni, de miutan kivettem hogy lanbol ne tiltson erre, igy mar nem kerul fel a blacklistemre és megy is :D

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#115029) HSM válasza Tikakukac (#115025) üzenetére


HSM
félisten

Sosem fogom ezt megérteni... [link] :DDD

(#115030) Pros válasza HSM (#115029) üzenetére


Pros
tag

Sziasztok, vettem egy lenovo t470-et aminek hangja akadozik 70%felett, (néha alatta is) ha valaki hasonló problémára talált megoldást, az segítene nekem is?

Driver cserével próbálkoztam már nem oldotta meg. :R

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#115031) Tikakukac válasza Pros (#115030) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem épp előző héten volt itt hangszórócserés darab? Lehet keverem egy másikkal.

40 és 70-es ThinkPadot továbbra sem veszünk :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115032) donjohnson válasza Pros (#115030) üzenetére


donjohnson
addikt

feladatkezelőben nézted a cpu használatot akadozás közben?
nem járatja véletlenül valami 100%-on a procit? vírusírtó vagy valami?
olyankor képes beakadni a hang.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#115033) ivana válasza Tikakukac (#115031) üzenetére


ivana
Ármester

A T440p pedig rohadt jó gép. Az X270-el sincs bajom. Nem csak T4xx van...

(#115034) Tikakukac válasza ivana (#115033) üzenetére


Tikakukac
titán

Az x270 baja az, hogy egy lyukban van. Ki lett adva, de értelme sok nem volt.

A T440 pedig sajnos egy szégyenfolt még mindig a márkában és a T sorozatban is.
Épp minap kellett nyomtatót telepíteni a cégnél, és van még 2 darab belőlük, amíg nem pusztulnak el, addig maradnak. Hogy ki és milyen állapotban mondta azt a prototípusoknál, hogy ez a billzet és ez a touchpad jó lesz, nem tudom, de fixen a pokolra fog jutni. És ez csak a kezdet.

Én elhiszem, hogy csereberések benne még a dolok és ezért nekem térde kéne zuhannom, de maradjunk annyiban, egy IBM név alatt ez a cég idepad lett volna, max B sorozat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115035) ivana válasza Tikakukac (#115034) üzenetére


ivana
Ármester

Miért ne lenne értelme az X270-nek?

A T440p meg valami irgalmatlan masszív gép, a p nélküli modelról ez nem mondható el. A touchpadet meg ki kell cserélni újabbra. A billentyűzettel nem tudom mi a baj, azon kívül, hogy szerelni nem kényelmes.

(#115036) Graphics válasza Tikakukac (#115034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

X260-ra is ezt mondtad. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115037) Tim82 válasza Tikakukac (#115034) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én pont azt szeretem az X270-ben, hogy még rendelkezik a régi töltő- és mechanikus dokkcsatlakozóval, de mellé van type C is, ha épp azt akarom használni. Oké, nem Thunderbolt-képes, szóval eGPU kilőve, de PD-t, alt mode DP-t tudja pl.

Ha akarom, 2.5" SATA, ha akarom, NVME SSD tehető bele (igaz, kell az utóbbihoz más kábel és caddy, mint a SATA esetén, de a csatlakozó fel van rá készítve, és ez "valós" NVME, nem SATA Express, mint az X260-nál).

Kijelző, billentyűzet, akku terén meg kompatibilis az előző három generációs X2** modellekkel, így alkatrész is van bőven.

Nem mondom, hogy nincsenek hátrányai (egy darab RAM foglalat), de nekem pozitív tapasztalataim vannak eddig vele. Soha rosszabb lyukat. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115038) ivana válasza Tim82 (#115037) üzenetére


ivana
Ármester

Plusz még annyi, hogy a 7 gen procis verziót kell venni.

(#115039) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

A T470 miért szégyenfolt? Majdnem vettem egyet..............
Melyik az amelyikkel semmiféle kifogás nincs?
Most már ott tartunk lassan, hogy egyiket sem ajánlja senki, csak az 1000 éves darabokat.
Miért?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#115040) Tikakukac válasza ivana (#115035) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert van X280 :B

Ja, hát ha az irgalmatlan masszív, akkor el nem tudom képzelni mi lehet a csúcs ;]

Graphics: Mert, ott is leszakad az arcod a hatalmas innovációktól? :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115041) Graphics válasza Tikakukac (#115040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó dolog az innováció :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115042) Pros válasza donjohnson (#115032) üzenetére


Pros
tag

feladatkezelőbe max 10% cpu használat youtube video alatt.
Most annyira jöttem rá ahol lehet állítani a balance-ot ott a bal oldali hangszórót úgy kell belőnöm, hogy 40%on legyen a hangereje amikor a jobb oldali eléri a 100%ot és akkor bírja, igaz ezzel a stereo kuka, de lagalább tudok videokonferenciázni...

Érdekes nem tudom mi lehet pedig mid a két hangszóró működik.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#115043) Tikakukac válasza Tim82 (#115037) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökjó, hogy megy type-c meg sima töltővel is, a gond megint az, hogy ezt ki kell emelni. Fel sem merült bennem mikor új gépet vettem és HP-Lenovo-Dell vonalon mozogtam, hogy amúgy ez gond lehet. Gondolatban sem volt, ez ugye classic Apple megoldás, hogy na csatlakozók le, majd megmondom mi lesz.
Aztán ja, jöttek ezek az 1 RAM slotok és előző generációkkal kompatibilitások :DDD Az megvan, hogy a billentyűzet olyan trágya minőséget képvisel ezen trióban, hogy Budapesten konkrétan már unott hangon mondják be a szervizek, hogy nem, nekik sincs xy gombjuk vagy mechanikájuk, annyi keresett tétel? Tippre nem lett ötvenszer több ezekből eladva, mint egy 30-as sorozatból, hogy indokolná a számokat.

Megint ugyanolyan érzésem van, mint amikor kijött a T440 és az akkor még Borároson működő kopasszal nézegettük, hogy édes Istenem, ez mégis mi a tököm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115044) Tim82 válasza ivana (#115038) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem a leginkább budget X270 modell van, i3 6006U-val. Kb. egyetlen prémium feature-je volt gyári kiépítésben, az ujjlenyomatolvasó, egyébként TN 768p kijelző, 8 GB RAM, 128 GB-os SATA SSD meg külső-belső, egyenként talán másfél-két órát bíró akku volt a konfig. Cserébe nagyon olcsó volt (50k) és mivel kábé kíváncsiságból vettem (meg mert évek óta kisebb-nagyobb problémáim voltak egy X240/X250-nel, amiket végül nem tudtam 100%-osan megoldani, azokat elengedtem, de ami alkatrészt lehetett, fel akartam belőlük használni), jó vétel volt így is.

Cserébe volt itthon X240/X250-ből 1080p IPS kijelző, két gyakorlatilag új állapotú akku (egy belső és egy külső 3 cellás), AX-es wifi modul meg egy backlit német billentyűzet (ISO kiosztás nekem kell, de az már nem izgat, hogy pont a magyar karakterek legyenek rajta).

32 GB RAM-mal, egy LTE modemmel és egy 1 TB-os NVME SSD-vel felszerelve elmondhatom, hogy ez egy csodásan kiegyensúlyozatlan gép így, just for fun. :D Mondjuk teljesen ki tudta váltani a hurcolászós X230i-t, valamint jóval könnyebbnek érződik hurcolni, szóval megtaláltam neki a megfelelő felhasználási területet is.

Az én felhasználásommal (ami kábé böngészés, Office, kis gépigényű játékok) bőven jó így, a lenézett 6. generációs ULV i3-mal is. Persze, Mint fut rajta, Windows fel sem merült bennem, mint ráteendő oprendszer.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115045) Graphics válasza Tikakukac (#115043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit ajánlasz akkor Te? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115046) Pros válasza Pros (#115042) üzenetére


Pros
tag

Fülhallgatóval tökéletes... Akkor hardveres a gond? (gondolom :()

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#115047) Tim82 válasza Tikakukac (#115043) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fel sem merült bennem mikor új gépet vettem és HP-Lenovo-Dell vonalon mozogtam, hogy amúgy ez gond lehet.

Pedig kellett volna, hogy felmerüljön nálad ezen generációs üzleti notik esetén, például itt a topikban is volt említve olyan, szintén ebbe a generációba tartozó, 7. gen. Intel procival kijött HP Probook modell, aminél a type C egyedül adatkapcsolatra használható, töltésre vagy önmagában digitális videókimenetnek már nem.

Persze ha iróniának szántad úgy általában az említett gyártók modelljeire értve, az más. :D

Az megvan, hogy a billentyűzet olyan trágya minőséget képvisel ezen trióban, hogy Budapesten konkrétan már unott hangon mondják be a szervizek, hogy nem, nekik sincs xy gombjuk vagy mechanikájuk, annyi keresett tétel?

Nincs statisztikai jellegű merítésem az X240-270 széria billentyűzeteivel, de az említett német backlit billentyűzetnek nincsen eddig minőségi problémája. Aláírom, hogy az X230i-é jobb gépelési érzetre, de nem annyival, hogy zavarjon a különbség. Benne van a pakliban, hogy én vagyok a szerencsés eddig, és ez változhat, nem is vitatom, de sajnos, nekem nincsenek lenyomozhatatlan kopasz ismerőseim a Borárosról, akikkel közösen végzett interpolálgatásokra hivatkozhattam volna, így kénytelen vagyok a saját, a gépet illető hosszabb távú tapasztalatokból kiindulni, amik kapcsán én viszont egyértelműen nem interpolálgattam. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115048) Tikakukac válasza Graphics (#115045) üzenetére


Tikakukac
titán

Futást és menekülést abból a korból, ahol üzleti gépes topikban olyan dolgokról kell beszélni, amiket 15 éve konzumerben se nagyon akartunk kaparni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115049) Tikakukac válasza Tim82 (#115047) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel Dellről jöttem előző gép miatt és ott nem nagyon volt ezzel probléma generációkon át, így nekem természetes volt a dolog, hogy na, itt a csati meg a régi is, helye van, mert elfér, működni működik mindkét módon, király.

Ha a kopasz helyett Alfát mondok, az már lenyomozható és ismerősebb, ad némi hivatkozási alapot? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115050) ivana válasza Tikakukac (#115040) üzenetére


ivana
Ármester

Ja két-háromszoros áron használtan. Plusz abból a 8GB ramos verzió a legtöbb ami alapból szemét. Annyival meg nem gyorsabb a 8 gen proci a 7 gennél, hogy megérje.

Most egy gépről beszélünk? A T440p-nek az égvilágon semmi köze nincsen a sima T440-hez. Egyértelműen masszívabb, erősebb konstrukció mint a T420/30 vonal. És azt sem egyszerű elpusztítani.

(#115044) Tim82 Azért az ULV i3 szvsz Linuxal is necces. Az enyém 7300u-val undervolttal max. terhelés alatt is tudja tartani a 2700-2800Mhz-t. Meg nyilván ott a turbo 3.5Ghz-ig.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.