Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Tubi2


Tubi2
senior tag

Valaki satásított már T43-at? Tegnap olvasgattam, találtam egy blogot.
Lehet meg kéne próbálni, aztán egy SSD-t rácuppantani, mert szegénykém egyre jobban kiesik a mai világ lendületéből.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#70002) Chaser válasza Tubi2 (#70001) üzenetére


Chaser
titán

Sztem életszerűbb egy optibay keretet belerakni és úgy az SSD-t. Én nem szoktam bonyoljtani az életem ha nem muszáj.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70003) Tubi2 válasza Chaser (#70002) üzenetére


Tubi2
senior tag

Én sem szeretek bonyolítani, ezért használnám ki, hogy sata vezérlős a gép. :)
A CD-re szükségem van menet közben. Most így elgondolkoztam, hogy meg kéne csinálni jól a kis T43p-met, mert van még benne lehetőség. Procicsere (most 1,86-os), ram bővítés, (most 1GB), persze ha az anyagi oldalakhoz érek lehet egyből megtorpanok.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#70004) Tim82 válasza Tubi2 (#70001) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újszülöttnek minden vicc új, már 2011-ben linkelte valaki ide ezt (keresőszavak: T43 SATA). :) Azóta se csinálta meg senki, bár mobileman talán nekiugrott, mert bejelentette itt anno, hogy meg fogja csinálni.

Esetleg ez a forrasztgatás helyett. Kipróbált, műxik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70005) Tikakukac


Tikakukac
titán

X220 IPS hírek:

Beletúrtam keményen a dolgokba, már fejben megvan vagy 40-50 szám meg kódsor. Most az oroszoknál keresek, láttam pár képet a csodapanelekről. Olyan bevilágítások és mocsok dolgok vannak, hogy hihetetlen. Lehet hamarabb megy ez az egész a kukába. A baj, hogy ez a rohadt panel kéne E6220-ba is, és ugyanez a szint. Agyrém.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70006) Tim82 válasza Tikakukac (#70005) üzenetére


Tim82
nagyúr

De azért jó volt átállni az X200/201-bizniszről, ugye? :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70007) Leonard


Leonard
tag

Sziasztok,

Segítsetek már légyszi, X240-en az insert melyik billentyűn van? Tesztben azt olvastam róla, hogy Fn bill kell hozzá, de mivel általam sűrűn használt gomb, mégsem lenne mindegy, hogy mennyire dugták el.

Előre is köszi!

Leonard

(#70008) Peet91 válasza Leonard (#70007) üzenetére


Peet91
aktív tag

Randa ocsmány fujj! Akarom mondani, használhatatlanul eldugták fn+end-re. (felső sor jobbról a 2.)

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70009) kistewe válasza Tikakukac (#70005) üzenetére


kistewe
tag

Jól értem , hogy X220-ba akarsz IPS-t és ez nem is egyszerű? mert nekem a következő projekt az E6230-ba egy IPS kijelző , csak még az anyagi része nincs kész...

uff stewe

(#70010) Tim82 válasza kistewe (#70009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy érti, hogy olyan IPS panelt találni bele nem egyszerű, aminek nincsen valamilyen nyűgje, pl. ghosting, backlight bleeding, pixelhiba, ilyenek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70011) Tikakukac válasza Tim82 (#70006) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenképpen :K

Van amikor már annyira tele a zsákod, hogy nem bírod tovább. Na olyankor a tettek mezejére kell lépni. Ugyanez volt a PS3-as biznisszel is. Sok volt már a hülyékből, mindig a reckír meg monoton szopó. Jókor sikerült abból is kiszállni, ebből is ideje volt.

Ezt megfaragom még IPS-e ha beszarok is, aztán macbook. Így múlik el egy világ dicsősége.

kistewe: Az a baj, hogy itt volt minden, revíziók, mindenféle al-azonosítok meg amit akarsz. És volt nem 1-2 gyári panel ami már az újból volt és olyan világítás volt alul felül, hogy szédültem ki. Na ezeket akarom kikerülni és szerezni egy tuti forrást, aki nem 60k-ért adja. Mert olyan van. De az több mint amennyit a komplett gépért fizettem bakker.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70012) scarbantia válasza Tikakukac (#70011) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Moddolj bele FHD IPS panelt! ;] ;)

(#70013) Tikakukac válasza scarbantia (#70012) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha úgy menne, hogy csak némi progozás és egy kis műanyagozás, okés.

De nem így megy. Már a gyárit sem bírod összelapátolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70014) Leonard válasza Peet91 (#70008) üzenetére


Leonard
tag

Köszi, ez tényleg szar, T440-ben van rendes, azaz Fn nélküli insert, ugye?
Esetleg hogy ott hol van?

Előre is köszi!

Leonard

(#70015) Kbali válasza Leonard (#70014) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gugli szerint van.

(#70016) btudos válasza Leonard (#70014) üzenetére


btudos
veterán

Mivel a nagyon okosok kitalálták, hogy a bekapcsológombnak mindenképp jobb oldalon kell a billentyűzet mellett lennie, összenyomták az X200 óta teljes értékű billentyűzet jobb oldalát, és így kiesett az X240-ből a dedikált insert gomb. T440 ugye nagyobb, ott elfér nyomorítás nélkül is minden, de az X240-nél jóváhagyta valami nagyon hülye a billentyűzet körüli gyászkeretet, gondolom az egységes design jegyében, ami a többi fantasztikus újítással együtt a használhatóság rovására ment.... :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#70017) sutszi


sutszi
veterán

Megfogadtam a tanácsokat és a 40-es szériát inkább kikerülöm...Amúgy sincs benne olyan feature vagy teljesítmény plusz ami indokolná ezt magas árat, és ha még a negatív változásokat is figyelembe veszem...ejj...

A kínálat egyébként alapvetően elég szegényes... Megkérdeztem alfát is. Nála alapvetően ritkán fordulnak meg FHD-s gépek. Ha türelmes lennék, akkor ki lehetne fogni egy tuti darabot, de céges beszerzés és meló van ezért nincs idő...

Végül innen lesz valamelyik darab...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#70018) Tikakukac


Tikakukac
titán

Prémium bazzeg, micsoda prémiumság, érzem a prémium életérzést a prémium pénzemért.

Na mindegy, most elviekben lesz panel, ha szutyok megy vissza, aztán apróra gép fel és lehet E7440 lesz a kövi gépem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70019) Peet91 válasza Tikakukac (#70018) üzenetére


Peet91
aktív tag

Szeretjük az e7440-et. Aztán majd csak észt osztani, meg nosztalgiázni járunk ide :D

Egyébként ma volt szerencsém boltolni ismerősnek egy e6540-et, nagyon patent kis gép. Nem változtatott kb semmin a dell a 30-as szériához képest, csak bikább lett a hardver.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70020) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Kinéztem az aprón egy T400-ast, és a hirdetés szövegében az eladó megjegyezte, hogy - idézem - : "Egyetlen ismert hibája, hogy akksiról már kicsit döcögősebben teljesít, mint bedugva. Ha hosszútávra vásárolod meg, akkor valamikor majd érdemes akksit cserélni benne, de nem annyira sürgető a dolog". Még hozzátette, kb. 1-1.5 órát bír egy töltéssel. Ez mennyiben befolyásolja a mindennapi használatot, egyáltalán van-e valamilyen negatív hatással a gépre?
Köszönöm. :)
:R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#70021) Tikakukac válasza Peet91 (#70019) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem annyi lenne mint egy Mac Air használtan akkor nem is lenne gáz. Amíg meg igen, addig háát...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70022) Dhampir válasza Tikakukac (#70021) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont MacBookra nem lesz NBD garancia.

(#70023) Tikakukac válasza Dhampir (#70022) üzenetére


Tikakukac
titán

Tekintve, hogy én magam vagyok az NBD garancia így az nem nagyon érint.

Viszont sajnos tényleg az van, hogy annyival boldogabb az élet OSX alatt, hogy nem akaródzik main rendszert váltani :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70024) Peet91 válasza Tikakukac (#70023) üzenetére


Peet91
aktív tag

Hát akkor veszünk 1-1 mac-et, aztán költözünk hipszterfalvára :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70025) Tikakukac válasza Peet91 (#70024) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a másik bajom. Hogy azzal egy olyan csoportba kerülök, ahova nem akarok. Már a szifon is necces.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70026) Peet91 válasza Tikakukac (#70025) üzenetére


Peet91
aktív tag

Az jó bolt volt, ne emészd magad. :)

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70027) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani valakit, vagy valami boltot aki/ami régi laptop javítással foglalkozik? Egy IBM T20-ról lenne szó. Természetesen nem horror áron gondoltam, ha túl drága lenne a javítása nyilván nem is foglalkozom vele, csak előtte meg kéne állapítani mi a baja!?

Köszi!
R.

(#70028) Dhampir válasza rooland (#70027) üzenetére


Dhampir
félisten

(#70029) Tim82 válasza rooland (#70027) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan mi a baja? T20-T21-T22-nek van egy "blink of death" néven ismert szériahibája, legfeljebb alaplapcserével "gyógyítható", de az nyilván nem éri meg ilyen régi gépnél (ráadásul semmi garancia nincsen rá, hogy az "új" alaplap nem fogja hamarosan ugyanezeket a tüneteket produkálni).

Más téma: ha valaki tudna kölcsönadni egy T/X*20 modellekhez való billentyűzetet egy napra, azt megköszönném. Lehet hiányos is, csak a bekapcsgomb működjön rajta. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70030) Tikakukac válasza Tim82 (#70029) üzenetére


Tikakukac
titán

Billzetem nincs, dokkom van ha az tetszik, most úgy sincs használva.

Chaser: Hogy más mit tett vele annyira nem érint, szerencsére volt nálam a kifullozott változat, top3 alig akarom visszaadni gépem volt eddig. Nekem elég lenne az i5-el is, nagyon meg tudnám szokni. Csak tényleg nagyon szeretnék OSX-et notin is.

Más: Elborult az agyam, mindegyik fajta IPS-ből berendelek 1-1 darabot és megnézzük. Nincs jobb tippem rájuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70031) Chaser válasza Tikakukac (#70018) üzenetére


Chaser
titán

7440-et se magasztalták agyon..lesz még neked x200-ad:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70032) xcds válasza Tim82 (#70029) üzenetére


xcds
őstag

Kérd kölcsön magadtól a T500-ét. Én is azzal használom a fél X220-at. :D

(#70033) stranger2006 válasza Tikakukac (#70030) üzenetére


stranger2006
tag

Bocs, hogy itt beledumálok a nagyok dolgába, de nálam a 10.8-as OSX (is) szaladgál az X200-on... Vagy lehet, Te valami másra gondoltál? :-)

(#70034) Tikakukac válasza stranger2006 (#70033) üzenetére


Tikakukac
titán

x220-ra is felraktam, nincs ezzel para.

Csak ott indulnak a gondok, hogy akksi idő kuka, touchpad ami eleve hulladék kuka, nagyjából a notis funkciók 2/3-a kuka. Az, hogy fut sajnos nem egyenlő azzal, hogy adja is amiért én akarom venni.

Asztaliban nincs para. Ha tudod mit kell shoppolni lesz egy 99%-os konfigod, megy a hardverkijelzés, az összes mindenség, még az IBM-es billzetes multimediám is oob, Dell kariolvasóval együtt. Notiban kezdek wifikari cserével, kernelbuzerálással meg etecera. Nem véletlenül nem használnak rendes laptop üzemmódban sokan hackit notin. Nagyon max probook, azok elég szépek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70035) Tim82 válasza Tikakukac (#70030) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ha xcds kolléga T500 billentyűzetes tippje nem jön be, élek vele. Este kiderül. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70036) sutszi válasza Tikakukac (#70018) üzenetére


sutszi
veterán

Ide milyen képet szántál? Nem jelenik meg nekem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#70037) rooland válasza Tim82 (#70029) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi a fórum linket hasznos volt, még nem találtam meg ezt, pedig sokat keresgéltem már.
A probléma nálam is hasonló BIOS elem indul-nem indul, napokat várni kell aztán megint indul. Viszont nekem mindig bekapcsol és el is kezdi tölteni, nálam a WinXP töltőképernyőjénél fagy meg mindig. Csökkentett módban viszont mindig el tud indulni.

Részletes:

Egy régi IBM T20 laptopom van ami random mód megfagy, de teljesen, kurzor is. Utána ha újraindítom a Windows XP töltő képernyőnél megfagy és nem tud elindulni. Akárhányszor újra indítom, a WinXP töltő képernyőjénél mindig megfagy (a töltő csík is megáll). Ha hagyom 1-2 napot állni, akkor utána megint elindul, de random 10perc-2óra között megint megfagy. És utána megint nem indul napokig a windows (a gép maga elindul), de aztán újra indul pár nap állás után. Kitakarítva elvileg ki volt, túlmelegedés ellen. HDD-t cseréltem, esetleges sector hiba miatt. Op rendszert már régebben újra telepítettem (Egyébként azt is 10ből egyszer sikerült telepíteni, mindig megfagyott ugyanazon a ponton a telepítés).
Csökkentett módban mindig elindul. Amúgy csak filmezésre használom (használnám) egy hónapban 1-2szer. Szinte alig használom.
Egy érdekesség, hogy az alaplap elem ki van véve, mindig be kell állítani az időt ezért ugye. Volt egy jó időszaka a laptopnak és szépen ment elem nélkül. Aztán vissza raktam az elemet (gyári, vagyis már használtan vettem azóta nem cseréltem az elemet) és azóta megint fent áll az előbb leírt probléma. Elem nincs benne azóta. Mintha az bolondította volna meg vagy én nem tudom.

(#70038) Chaser válasza rooland (#70037) üzenetére


Chaser
titán

Elemet azért raknék bele másikat. Ha nem változik a helyzet elkönyveled eddig élt teljes életet. Valszeg nem lesz még egy ilyen géped ami ennyit bírt..másnak se:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70039) Tikakukac válasza sutszi (#70036) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem ott van. Egy kegyetlen bevilágításos x230t van asszem rajta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70040) donjohnson válasza Tikakukac (#70039) üzenetére


donjohnson
addikt

közben rájöttem. be kell lépni a másik fórumba, ahonnan linkelted és akkor megjelenik.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#70041) xcds válasza donjohnson (#70040) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is ilyen.

(#70042) dauphin válasza xcds (#70041) üzenetére


dauphin
aktív tag

Storno

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#70043) Peet91 válasza dauphin (#70042) üzenetére


Peet91
aktív tag

Egy új akku maga azért relatíve nem olyan nagy beruházás. A teljesítménycsökkenés akkuról típusú történettel konkrétan nincs tapasztalatom, de majd max a kollégák javítanak, úgyhogy spekulálok kicsit. Nos ha az akksi maga, már nem hozza a névleges feszültségértékét stabilan, ami ugyebár a teljesítményingadozást is implikálhatja, akkor azért necces a helyzet, nem beszélhetünk megbízható működésről. Ha viszont csak arról van szó, hogy BIOS beállítás kérdése, hogy akksiról mennyire redukálja le a pörformanszt, akkor viszont nem para az akksi. Nyilván én ha azt mondom, hogy akksi, akkor 3-4 órát elvárok a thinkpademtől, de hozza is könnyedén. Személyes átvételkor demózd a dolgot, egy CPU-Z-vel, vagy aida-val, nézd meg mi a stájsz, majd döntsd el magad, hogy bevállalod-e oder nicht.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70044) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Az előző esti hsz-emre van valamilyen meglátásotok: (#70020) dauphin, :((( van jelentősége az aksi állapotának vagy csak én tulajdonítok több jelentőséget a dolognak, mint amennyit megérdemelne (vagyis nem kell vele foglalkoznom - 1-1.5 óra egy töltéssel nem tűnik olyan borzasztónak).
Köszönettel várom soraitokat.
:R

U.i.: És kérhetek néhány instrukciót arra, hogy mire kell és érdemes figyelni egy használt T400-s vásárlása előtt?

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#70045) dauphin válasza Peet91 (#70043) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R
A BIOS beállítása alatt mit értesz pontosan? Mit és hol kell néznem? Bár lehet, ez már nekem magas léc. ;)

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#70046) Peet91 válasza dauphin (#70045) üzenetére


Peet91
aktív tag

Van egy ilyen power management beállítás, hogy milyen energiasémát használjon akkuról, és milyet AC-ről. értelemszerűen: max performance, balanced, battery saver

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#70047) dauphin válasza Peet91 (#70046) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm mégegyszer. :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#70048) Tikakukac válasza donjohnson (#70040) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálam mindenhol okés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70049) Tim82 válasza rooland (#70037) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van egy T60-ból kiszedett alaplapi elemem, elvileg ugyanúgy jó T20-hoz is (ahogy nézem, szerencsére ezt tízegynéhány éve nem változtatják Thinkpad-eknél), odaadhatom, ha valamikor összefutunk Budapesten.

Más:

xcds tippje bejött, ezúton is köszönöm neki. A szituáció a következő: egy "kibelezett" X220-at tesztelnék (nincs kijelző, nincs billentyűzet (illetve R61-ből kivett billentyűzet csatlakozó-szinten kompatibilis és be lehet vele kapcsolni az X220-at), nincs háttértár, nincs akku), ami bekapcsolás után elindul, de nem ad képet D-Sub-kimeneten külső monitorra. Az én tippem az, hogy BIOS password-ös a cucc, és azért nem ad még képet sem. Jó a feltételezésem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70050) Tikakukac válasza Tim82 (#70049) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen x220 maradványt hozott xcds is tesztre, dokkba beraktam, moncsira rádugtuk és ment.

Ramokkal szórakoztunk kicsit, de egyébként ment. Az legalábbis igen.

Elég sokat kódolgatok itthon úgyis, ráérek majd.

Igen abból van az is, néztem is ezeket, de sajnos nem tudom mire használni, bontózni nem akarok, szóval hagytam őket a merészebb vállalkozóknak :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.