Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) Tikakukac válasza Rossi (#108999) üzenetére


Tikakukac
titán

Ubuntu szépen pendriveról elindít. Ha van hang, tudod, hogy a Win a hulladék. Extra tipp: Win update teljes herélés. Manuál biztonsági mentés minden nagy frissítés előtt.

Ezt tessék megszokni, Win10 50-60k-ért ezt kívánja :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109002) Rossi válasza FoxiestFox (#109000) üzenetére


Rossi
addikt

Segíts kicsit, életemben nem használtam linuxot.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109003) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#109001) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ezt már megbeszéltük hogy a win10 nem szar. Az user az ;]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109004) Rossi válasza Tikakukac (#109001) üzenetére


Rossi
addikt

Én is a win update-re gyanakszom...

Érdemes azzal próbálkozni, hogy az utóbbi frissítéseket leszedem?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109005) Tikakukac válasza Rossi (#109004) üzenetére


Tikakukac
titán

Felesleges időt töltened ezzel.

[link] USB elő, csináld meg, ellenőrizd. Ha ott jó akkor indul a minőségi időrablás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109006) vicze válasza S_x96x_S (#108997) üzenetére


vicze
félisten

Épp néztem, hogy jött ki frissített 20.04.1 LTS is.
5.4-es kernelbe backportoltak pár dolgot:
"Support for new hardware including Intel Comet Lake CPUs and initial Tiger Lake platforms, AMD Navi 12 and 14 GPUs, Arcturus and Renoir APUs along with Navi 12 + Arcturus power features."

Ha lesz egy kis időm megnézem a javultak-e a problémás pontok T14-en.

-----------------------
Más.

Korában volt kérdés az időzített wake up. A szeptemberi BIOS-ban a T14(és gondolom a többi is) kapott Wake on Alarm opciót, így időzítve barkácsolható, heti szinten elég részletesen definiálva.

[ Szerkesztve ]

(#109007) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Adott egy X220, nemrég szereztem hozzá dokkolót. A displayport ment, míg feltettem a régi (Creative E-MU 202) driverét, azóta nincs kép dokkon keresztül.. Erre van valami ötletetek? Természetesen néztem Live Ubuntu alatt is, ott sem igazán érzékeli a megjelenítőt. Képes lenne egy ilyen művelet megölni a portot? Előre is köszönöm!

(#109008) Rossi válasza Tikakukac (#109005) üzenetére


Rossi
addikt

Végülis "rendszeren belüli" Win újratelepítéssel megoldódott.

Viszont közben feltekerte az SSD-t 60 fokra, ez mennyire normális?

HD Sentinel már elkezdett jajveszékelni...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109009) Tikakukac válasza Rossi (#109008) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolj bele onnan olvas és ír is. Naná, hogy melegszik majd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109010) Rossi válasza Tikakukac (#109009) üzenetére


Rossi
addikt

Irodában monitor van rákötve, és lehajtom a kijelzőjét.

Gondolom ettől sem fog kevésbé melegedni.

Nem javasolt így használni hosszútávon?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109011) arcsin válasza Rossi (#109010) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem is simán 60 fokos a kis ssd dokkolóval is. Sőt a hűtés egy részét el is takarja a dokkoló. De igen, ugyanúgy melegszik, a kérdésre a válsz.

[ Szerkesztve ]

(#109012) Tikakukac válasza Rossi (#109010) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát eddig a gépek annyira nem panaszkodtak, de nyilván nem a legjobb eset.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109013) vicze válasza Rossi (#109008) üzenetére


vicze
félisten

Egy Nvme M.2 SSD kontroller hőfoka ~50C(típus függő erősen) felett van alap állapotban, ha valamennyire használatban van. Akár 105C-ig mennek konkrétan egy desktopban terhelve. Lenovo nem rak semmilyen se passzív se aktív hűtést rájuk, így annyira mennek fel amennyi épp a terheltség.
Huzamosabb stressz teszttel úgy 70C-ig megy sajátom.

(#109014) Bibby


Bibby
addikt

Tudom, hogy ez nem az a topik, de sokan megfordultok itt, szerintetek mennyi az annyi eladásra?

Ελευθερια η θανατος

(#109015) arcsin válasza Bibby (#109014) üzenetére


arcsin
senior tag

Várj még 1-2 hónapot vele :)

(#109016) FoxiestFox válasza Bibby (#109014) üzenetére


FoxiestFox
félisten

20k és már megyek is érte :kappa:

(#109017) Bibby válasza arcsin (#109015) üzenetére


Bibby
addikt

Miért, addig még sokat romlik a forint?
Nem kenyérre kell az ára, de azért egy kis magyarázatot fűzhetnél hozzá.

Ελευθερια η θανατος

(#109018) hcl válasza Bibby (#109017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Karácsonyhoz közeledve minden drágul, mert olyankor jön a vegyünk ajándékot dili.
Nem mellesleg HO-s időszak jön, szintén minden drágul.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109019) arcsin válasza hcl (#109018) üzenetére


arcsin
senior tag

Én speciel a HO mizériára gondoltam. 2-3. generációs gépekre is nagy volt a a kereslet tavasszal. Főleg 8gb rammal, ssdvel elég sok esélyed van még 10-20 ezret nyerni az ügyön ha kivársz.

[ Szerkesztve ]

(#109020) HSM válasza vicze (#109013) üzenetére


HSM
félisten

"Lenovo nem rak semmilyen se passzív se aktív hűtést rájuk"
Ez nem igaz. :N A SATA-s M2-eseken valóban nincs, de a melegedősebb NVMe típusok alatt van vastag hővezető pad, ami az alaplap felé segít elvezetni a meleget. :K Legalábbis T470s, T480s esetén egészen biztosan így van. Napi használatban amúgy az enyém is 40 és 70 között szokott lenni (Samsung NVMe).

(#109021) vicze válasza HSM (#109020) üzenetére


vicze
félisten

"NVMe típusok alatt van vastag hővezető pad"
Szerinted a üvegszálas PCB-n keresztül az hova vezeti a hőt? :U
Mármint azon az oldalán a SSD-nek nincs chip, annak a PCB-je érintkezik a laptop PCB-jével. Egész pontosan meg tudom mondani mennyi hőt oszt szét, meg azt is hogy hova. ;)
A T480s-ben pedig már egy igen vékony van mert feleződött a M.2 port magassága, ahogy az összes X1C-ben is és T490-ben is.
Az egyetlen gép amiben eddig hőpajzsot láttam az a X1 Yoga volt. Nem Dell szintű, de legalább valami.

Akkor most nézz után mi van egy Dell-ben. ;) Sőt még a consumer Lenovokba is raktak rendes hő elvezetést.

(#109022) HSM válasza vicze (#109021) üzenetére


HSM
félisten

Nem az üvegszál, hanem a réz benne, ami vezetik. Egyébként nem is keveset, ha megfelelő ehhez a kialakítás. Az SSD-nek nem is kell azon az oldalán csipnek lennie, ugyanezen okból, a hő jelentős része távozik a PCB irányába, ha nem hiszed, nézz meg egy tetszőleges hőkamerás képet, pl. [link] .

A T480s-eshez volt szerencsém nemrég, szerinted igen vékony, szerintem jó vastag, de teljesen mindegy, van benne, és szvsz segít is valamennyit, kb. 5-10 fokot nyertem a T460s hőfokaihoz képest, amiben nem volt alatta semmi.

(#109023) hcl válasza vicze (#109021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szokás pedig ilyet SMD hűésre is. Széles fólia, beleforrasztva alkatrészoldalon hűtőzászló.

Abba gondolj bele, hogy amikor ki akarsz venni alaplapból egy kondit, a - oldalát brutálisan kell melegíteni, annyira viszi a föld a hőt.

@NakonXipan : 2-3. generációs már űrtechnika a legtöbbeknek... Csomóan nyomják Core2 laptopokkal :D 2 magos AMD asztalit 1GB RAM-mal úgy vitték el, mint a szél...

Mutogatni való hater díszpinty

(#109024) Bibby válasza arcsin (#109019) üzenetére


Bibby
addikt

De ennyiből most is felrakhatom pofátlan áron. :)
Csak mondjátok meg mennyi a pofátlan. ;]

Ελευθερια η θανατος

(#109025) wwhy válasza Bibby (#109024) üzenetére


wwhy
veterán

50e ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#109026) arcsin válasza hcl (#109023) üzenetére


arcsin
senior tag

Én kérek elnézést :U
Én is váltanék vissza x230ra IPS-esre. Jó volt az, kis kuckózós gép, csak nőként azért nekem nehéz volt minden nap egyetemre vinni (már melóba is az lenne) és így van az x250 es végül. Nem kockózós,, de megvagyunk. Windowson sokszor pörög a cpu update miatt, meg ...fene tudja mi service miatt :F
Így is, hogy az i7 es proci van benne,, mert nem akartam volna a 3320M nél gyengébbet, ha már 2 gennel újabbat veszek. (Ami 1 végül is, mert a 4. generáció nem történt meg ;] mint az köztudott....)

[ Szerkesztve ]

(#109027) arcsin válasza Bibby (#109024) üzenetére


arcsin
senior tag

Ebayen ezek elég drágásan mennek már most is (pld), ahogy nézegetem a német használt laptoposokat. De pld a dokkolók árai már felmentek pár héttel ezelőtt is. vagy ez
70 ig elmehetsz szerintem, csak kivárós, max alkudnak a feléből.

[ Szerkesztve ]

(#109028) FoxiestFox válasza arcsin (#109026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Defender.
Nehéz kikapcsolni, de ha egyszer sikerült, érezni fogod. :D

Amúgy a régebbi kuckózós X-ek közül legjobb talán venni egy törött kijelzős X230-at, és konvertálni X330-cá a 13.3-as IPS kijelző és bezel átalakítással, klasszik 7 soros billzet beültetésével, kilógós akkuval.
Az úgy bitang kis szerkezet tud lenni még sok évig.

[ Szerkesztve ]

(#109029) arcsin válasza FoxiestFox (#109028) üzenetére


arcsin
senior tag

Majd holnap a reggeli meetingek közben matatok benne :D Már ma nem kapcsolom be.

De köszi :R

Tudom, ismerem az x330at. nem lenne rossz, 1x lehet hobbiprojektnek bevállalnám.

taobao-n mondjuk egy fokkal pöppet profibbak.
i7-3615QE
13.3 FHD IPS

[ Szerkesztve ]

(#109030) hcl válasza arcsin (#109026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

X250-et még éppenhogy kiadjuk melóhelyen is éles gépnek :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#109031) arcsin válasza hcl (#109030) üzenetére


arcsin
senior tag

Igen. Én is duzzogva mondtam hogy legyen ez akkor. Nem is lehetett akkor kapni x230at a piacon igazán, főleg IPS-sel.

(#109032) FoxiestFox válasza arcsin (#109029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Annyira takaros kis gép lesz belőle azzal a vékony bezellel, szinte S30 utóérzés.

(#109033) Rossi válasza vicze (#109013) üzenetére


Rossi
addikt

Ok, remélem bírja min. másfél-két évig.

Korábbi HP Probook-omban két és fél év után halt meg az SSD.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#109034) CB


CB
senior tag

Üdv újra itt!
Home Office-ra ítélt a főnökség, de itthon csak egy IBM TP X201-es gépem van a dokkolójával. Nem túl nagy masina.
Ha veszek egy monitort hozzá, és rádugom a monitort a dokkolójára, tudom használni duál módban? Tehát úgy, hogy mindkét monitoron más dokumentumot, programot nyitok meg? Bent a cégnél így használom, könnyebb a dokumentumok között rendet találni.
Köszi

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#109035) FoxiestFox válasza CB (#109034) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze.
Úgy küldtek ho-ba, hogy nem adtak gépet? :Y

[ Szerkesztve ]

(#109036) CB válasza FoxiestFox (#109035) üzenetére


CB
senior tag

Nos, azt felajánlották, hogy a munkahelyről hazahozhatom az asztali gépet.
Viszont két hetente váltjuk egymást a kollégákkal.
Akkor meg vitessem vissza? Utána megint haza? Mindezt szerintem tavaszig...
Köszi, ebből nem kérek.
Ma kérdeztem a főnökömet, hogy legalább egy monitort nem kaphatok-e?
....Hozzam haza a monitoromat......Köszi.
Tehát érdemes beruházni akkor egy monitorra. Veszek akkor egy olcsó, használt, IPS paneles monitort erre az időszakra.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#109037) arcsin válasza CB (#109036) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk is BYOD van.
Van egy citrix-es vékonykliensed amire betudsz lépni HO-ból.

(#109038) FoxiestFox válasza CB (#109036) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálunk is ilyen forgó van most. Nem tudom, miért nem lehet perma home office, ha már hónapokig sikeresen működött...
Szerencsére itt adtak laptopot pár hónapja,, bár eleinte mi is a benti pc-t kaptuk meg otthonra egy monitorral.

(#109039) CB válasza arcsin (#109037) üzenetére


CB
senior tag

Bocs, de ez nekem kínai. :D
Le kell fordítsd, hogy megértsem.

Közben megkérdeztem, asszony HP gépére is működik a plusz monitor....neki is veszek egyet. Persze Ő sem kapott itthonra gépet, neki fel sem ajánlották.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#109040) arcsin válasza CB (#109039) üzenetére


arcsin
senior tag

Gyakorlatilag mindenkinek saját eszköze(laptopja) van és csak távoli asztallal kapcsolódik a benti gépére. Én egy biztosító multinál dolgozom, lenne rá keret gondolom... Szerintem 2 monitor menne, a 3-mal szoktak gondok lenni régebbi gépeknél. A dokkoló töltő Wattja ami szűk keresztmetszet tud(na) lenni.

(#109041) CB válasza arcsin (#109040) üzenetére


CB
senior tag

Mi is távoli asztal eléréssel dolgozunk.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#109042) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Valaki segítsen, mert tanácstalan vagyok.

Néhány napja kerestem akkut egy T410-hez, de ez most nem is lényeg. 2x2 GB RAM, HDD és Windows 7 volt eddig, eljött az idő, hogy frissítsünk a konfiguráción, vettem bele 2x4 GB RAM-ot és egy SSD-t. Átszereltem mindent, BIOS rendben felismerte mindkét - illetve a 2 memória slot miatt mindhárom új cuccot, azonban az istennek sem tudtam feltelepíteni a Win 10-t, mert ahogy elindult a gép, felvillant a Win 10 logó és onnantól boot loop-ba került. Próbáltam másik telepítővel, ugyanez. Mígnem tegnap visszaraktam a régi memóriákat, azzal rendben feltelepült. Telepítés után újra memóriacsere és megint loop. :((

A memória konkrétan ez.

Mi lehet a gond? Túl régi BIOS verzió? Túl magas az új memóriák órajele (ilyen van?)?

Help! :)

(#109043) donjohnson válasza mazsonpopo (#109042) üzenetére


donjohnson
addikt

egyesével próbáltad? vagy vegyesen? az órajel annyi lesz, amennyit a gép tud. nem baj, hogy a memóriák többet is tudnának. alacsonyabb órajelen is tud működni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109044) mazsonpopo válasza donjohnson (#109043) üzenetére


mazsonpopo
tag

Próbáltam, úgy sem megy. Kizártnak tartom, hogy két teljesen új memóriából kettő rossz legyen.

Igen, az órajelre én is így emlékszem.

(#109045) donjohnson válasza mazsonpopo (#109044) üzenetére


donjohnson
addikt

nézd meg esetleg memtest-tel, hogy hibát dob-e: [link]
az is előfordulhat, hogy ugyan nem hibás, de nem kompatibilis ezekkel a modulokkal a gép.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109046) mazsonpopo válasza donjohnson (#109045) üzenetére


mazsonpopo
tag

Megnézem hamarosan, köszönöm.

Most nézem, hogy ezek DDR3L-s memóriák. Ha jól értem, az L két feszültségen is tud működni. Lehet ezt nem szereti?

[ Szerkesztve ]

(#109047) Tim82 válasza mazsonpopo (#109042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megnézve a terméklinket és a gyártói oldalt, ránézésre azt mondom, hogy nem kompatibilis memóriák - nem feltétlenül azért, mert DDR3L, hanem azért, mert a chipkiosztás 1Rx8, nem pedig 2Rx8.

Sokszor volt már róla szó a topikban, legutóbb itt: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109048) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Tudom hogy ezért kapni fogok a pofámra, viszont ez most tényleg gáz. :U
Tegnap vettem egy 3740QM-et a főnitöl (amit természetesen és szerencsére vissza vásárol :R ) , erre kivásárloják ma reggel alólam az Elitebook 8460p-t.

Van valakinek esetleg egy T440p-je eladó?

Ugyanitt: HD-s T440p-be simán mehet ugye a FHD/1600-as kijelző ügye? Jól emlékszem hogy a kábel "elő van neki készítve", és nem kell cserélni?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109049) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#109048) üzenetére


Tikakukac
titán

eDP, 30 pin, bal lent. Szal ja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109050) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#109049) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

na de a kérdés az az, hogy a lanek száma elég lesz -e a kábelben, vagy kispórolták?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.