Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) taltos válasza bwoay (#6700) üzenetére


taltos
senior tag

victim szajsz nevö jútá ;]

[ Szerkesztve ]

(#6702) adnoctum18 válasza bwoay (#6700) üzenetére


adnoctum18
senior tag

meni tenksz bádi it vörksz bjutiful náó, ju ar da beszt! :D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6703) bwoay válasza taltos (#6701) üzenetére


bwoay
nagyúr

:))

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6704) brd válasza venember83 (#6699) üzenetére


brd
nagyúr

Tudás szerint úgy 95 EUR reálisabb lenne. Viszont a hasonló ajánlatok alapján gondolom, máshol sem nagyon kapnád olcsóbban (max. nagy szerencsével). A hűtés szerintem elbánik vele, mert a T7100-as 65 nm-es technikával készül, a T8300-as pedig 45-össel.

The only real valuable thing is intuition.

(#6705) Lpat01


Lpat01
csendes tag

Helo!

Kb egy éve vettem egy t400-ast. Nagyon jól szuperál főleg mióta win7 van rajta, de a ventillátora már érezhetően hangosabb. Mit lehet tenni annak érdekében h ne legyen jobban hangos az idők folyamán? vagy ez elkerülhetetlen?

(#6706) Tim82 válasza Lpat01 (#6705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szétszed-kifúj-megken-összerak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6707) Lpat01 válasza Tim82 (#6706) üzenetére


Lpat01
csendes tag

Zsír én is erre gondoltam :) már csak egy mini csavarhuzo kéne és sínen vagyok :D

kösz!

(#6708) venember83 válasza brd (#6704) üzenetére


venember83
nagyúr

Esetleg hol szerezhetők még be ilyen procik? Mert webshopokban nem nagyon találok, hardverapróban sincs, csak ebay és társai jöhetnek szóba?

Tim82: Két éves lesz lassan a gépem, de szerencsére még nem hangoskodik, bár melegedés miatt nem lenne rossz ötlet ez a művelet nálam se.

(#6709) devilga


devilga
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy T400-t én is :C Abban tud valaki segíteni hogy ez videókártya váltás hogy működik :F Ez egy 2768-FC9 modell Win7 64bit van rajta. Alapból az ATI felület jelenik meg a tálcán, jobb klikk menüben ott van 2x Mobil Intel4, meg2x az Ati mobility radeon HD3400. Az a gondom hogy az intelnél az extended desktop-ra kattintva nem történik semmi :Y

Köszi, üdv

A pénz nem boldogít! De az sem ha nincs....

(#6710) Tim82 válasza devilga (#6709) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újraindítással, menet közben nem fogsz tudni átváltani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6711) Napfénysüti válasza devilga (#6709) üzenetére

Ahogy Tim82 is írta: úraindít kék ThinkVantage nyom amikor kell majd a BIOS-ban asszem Config és utána Display ott lehet váltani hogy Discre vagy Dedicated VGA menjen. Majd F10 és Done. ;)

Amúgy üdv a klubban azt hiszem: disz iz ö bigining of ö bjútiful frendsip. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6712) rankesz válasza Napfénysüti (#6711) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom nálatok mi lehet a gond, lehet a win7, de nálam Vistán simán tálcáról lehetett a VGA-k közt váltani.

(#6713) Napfénysüti válasza rankesz (#6712) üzenetére

Vistán persze hogy lehet. ha jól tudom BIOSban is oda van írva hogy akkor kapcsolt be az oprendszer alatt váltható VGA módot ha Vista van fent. W7 más tészta... :(

Més que un club!

(#6714) evone


evone
őstag

semmi

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6715) devilga válasza Napfénysüti (#6713) üzenetére


devilga
csendes tag

Köszönöm akkor váltom BIOS alatt :R egyenlőre. Csak lesz megoldás majd Win7 re is :Y
Egyenlőre nagyon jók a tapasztalataim, eddig DELL és HP gépeim voltak. Egyedül a billentyűzet fura nekem a HP után, nem mondom hogy roszabb csak más. Határozottaban kell lenyomni úgy tünik nekem hogy mélyebben fog :DD

A pénz nem boldogít! De az sem ha nincs....

(#6716) tomi.tomi


tomi.tomi
tag

Feltettem a 64 bites Win7-et, és minden tökéletesen megy. Érezhetően nem lett gyorsabb a gép, de a teljes 4 GB RAMot látja.
Az átkapcsolható VGA is működik rendesen, ugyanúgy, mint a 32 bites Win7-nél!

[ Szerkesztve ]

(#6717) Napfénysüti válasza tomi.tomi (#6716) üzenetére

Belinkelnéd a drivert amit leszedtél a switchable graphicshez?

Més que un club!

(#6718) rankesz válasza tomi.tomi (#6716) üzenetére


rankesz
veterán

Épp ezt írtam kb egy órája, hogy nem tudom náluk mi lehet a porbléma... de akkor úgy látszik user error ;] :DDD :DDD

(#6719) brd válasza venember83 (#6708) üzenetére


brd
nagyúr

Ha itt az aprón nem találsz, akkor szerintem is ebay (én is ott vettem a T7200-ast a gépembe). Boltban sehol nem láttam ilyen CPU-kat, de valami notebookszervizben lehet talán kapni (mondjuk tönkrement gépből eladják a működő alaktrészeket). Szerintem nem éri meg ilyeneket forgalmazni, kicsi rá a kereslet, azért nem kapni.

The only real valuable thing is intuition.

(#6720) beencee


beencee
senior tag

Ha volt már ez a probléma, elnézést, kerestem, de nem találtam...

Adott egy X60 Tablet, 1.14-es BIOS-szal. Akksi problémát jelez, neten utánatúr, BIOS update erősen javallt. Goto support page, aktuális update utility, amely tartalmazza a BIOS fájlt is, (7buj27us.exe) letölt. Leírás szerint kicsomagol, winuptp.exe elindít.
Hibaüzenet: BIOS image file not found és tényleg, nincs semmi ehhez hasonló a könyvtárban.
Neten külön keres, nincs...

Mi a megoldás?

(#6721) venember83 válasza brd (#6719) üzenetére


venember83
nagyúr

De annak a kevés embernek nagyon kellene. :DDD Kaptam egy elérhetőséget, aztán hátha. Legrosszabb esetben felveszem a kapcsolatot Shadowfax és polip fórumtársakkal, ők hátha közelebb vannak a tűzhöz, és be tudnak szervizből szerezni egyet. Ebay számomra felejtős, mert a posta vagy húsz-harminc euró, plusz a procinak az ára, akkor már inkább veszek egy médialejátszót a jövendőbeli tévéhez, laptopon úgyse nézek HD filmeket.

(#6722) tomi.tomi válasza Napfénysüti (#6717) üzenetére


tomi.tomi
tag

Betettem a Recovery lemezt, újraindítottam a gépet, és követtem az utasításokat. Amikor feltelepült a rendszer, futtattam a System Update-et és a Windows Update-et. :)

(#6723) userZ


userZ
tag

Az mennyire megszokott, hogy ha csak akksiról megy a gép halkan, de zavaróan sercegő hang jön az akksi körül? Ha az adapter is rá van dugva a gépre nincs sercegés. Az akksiban 2 ciklus van, in good condition a powermanager szerint.
Tapasztalt ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#6724) TOZ válasza userZ (#6723) üzenetére


TOZ
addikt

Nem inkabb a CPU cicereg? C2D akkurol szokott ciceregni.

(#6725) venember83 válasza userZ (#6723) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, szokásos jelenség sajnos az R61-emnél, nem tudom mi serceg, cicereg, de hallható akkus üzemmódban.

(#6726) userZ válasza TOZ (#6724) üzenetére


userZ
tag

Az kellemetlen, tehát akkor nem az akksi a ludas...mármint csak azért kellemetlen, mert az előző idapadom ilyet egyszer se produkált (igaz ott meg időszakos venti felpörgés zaj, plusz magasabb hő volt jellemző). :U

Stop the Earth, I want to get off!

(#6727) TOZ válasza userZ (#6726) üzenetére


TOZ
addikt

http://hup.hu/node/55096
(bocs, telefonrol igy egyszerubb linkelnem)

(#6728) Mészike


Mészike
aktív tag

Most én kérénék segítséget recovery ügyben. Veszek egy T43-as gépet, és ahoz kellene magyar XP recovery. Lenne valakinek? :)
Már kész IBM lerakat leszek :D

(#6729) Shadowfax válasza beencee (#6720) üzenetére


Shadowfax
addikt

X60 Tablethez szerintem ez a BIOS update kell.

(#6730) userZ válasza TOZ (#6727) üzenetére


userZ
tag

Köszi a linket! :R
Valaki fordult már ilyen jelenséggel szervízhez? Van értelme, vagy kerítsek füldugót? :O :DD

Stop the Earth, I want to get off!

(#6731) Prom válasza Mészike (#6728) üzenetére


Prom
tag

keresd McRae81et neki van..

(#6732) Prom válasza userZ (#6730) üzenetére


Prom
tag

van 1 T61esem annál is van cicergés bár ilyet már hallottam T500 és T400nál is.. :(((

(#6733) Napfénysüti válasza Prom (#6732) üzenetére

Én úgy tudom a 2 magos procik hajlamosak cicergésre. :U

Més que un club!

(#6734) userZ válasza Prom (#6732) üzenetére


userZ
tag

Biosban letiltottam a CPU powermanagement-et, egyelőre nem serceg, nem ciripel semmi. Viszont így ugye jobban zabálódik az akku... :U

Stop the Earth, I want to get off!

(#6735) Mészike


Mészike
aktív tag

Nálunk a T400, az R61, meg a T60-as is cicereg.

szerk: amúgy most a T60-ast kapcsoltam be. Sokkal szebb a kijelzője, mint a T400 :D

[ Szerkesztve ]

(#6736) venember83 válasza userZ (#6734) üzenetére


venember83
nagyúr

De telhetetlen valaki. :DDD

(#6737) userZ válasza venember83 (#6736) üzenetére


userZ
tag

Á, egy tökéletes ThinkPaddel beérem... :)

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#6738) buherka


buherka
addikt

Nekem a gyári ThinkPad 90W-os AC töltő cicereg egy kicsit, ha hálózatról használom a gépet.
Már én is beszereztem egy Slim töltőt. Ez kussban van. Semmi hangja nincs.
8K volt bontatlan dobozban.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6739) TOZ


TOZ
addikt

Bongesztem az iment az aprot. 90ert T61, 65ert nagyfelbontasu T60... Mindjat veszek vmit vazze...

(#6740) venember83 válasza TOZ (#6739) üzenetére


venember83
nagyúr

Vegyél. Legyen benne T8100/T8300, amit nekem olcsóért eladsz, adok helyette T7100-at. :))

(#6741) Tim82 válasza TOZ (#6739) üzenetére


Tim82
nagyúr

A duplareges emberkétől nem biztos, hogy olyan jó 65k-s SXGA+-os T60-at venni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6742) Gondwana válasza TOZ (#6739) üzenetére


Gondwana
addikt

65ert nagyfelbontasu T60
Dél előtt még P.Áron árulta, 69-ért, már-már majdnem lecsaptam rá - de inkább legyen bárki másé.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6743) bwoay válasza Tim82 (#6741) üzenetére


bwoay
nagyúr

megnézném magamnak...
sőt, megnézem magamnak!

aha

hmm...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6744) Tim82 válasza bwoay (#6743) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most szerkesztesz, vagy szeretkezel? :))

ÉKE. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6745) TOZ válasza Gondwana (#6742) üzenetére


TOZ
addikt

Ezert volt a szoveg olyan ismeros... :Y
Ugyis tudjatok, hogy nem veszem meg, mert 2 TP eleg itthon...

(#6746) Tim82 válasza TOZ (#6745) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem csak egy van. Meg két Portege, meg egy Powerbook... :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6747) beencee válasza Shadowfax (#6729) üzenetére


beencee
senior tag

Jogos, hogy mekkora majom vagyok :B
Köszönöm.

(#6748) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Lenovonak megjelent az új X201-es sorozata és nem tudom, hogy mekkora különbség van az új mobil Intel processzorok között. Amiket néztem:
i3 330M 2.13Ghz 3MB L3
i5 520M 2.4 Ghz 3MB L3 illetve i5 540M 2.53Ghz
i7 620M 2.66Ghz 3MB L3 de ezért már átszámítva majd' hatvan ezer Forinttal többet kérnek mint az 520-as i5-ért.

A jelenlegi notimnak az egyetlen számítás igényes feladatot a Photoshop jelenti, de ott is csak RAW szerkesztést, illetve nem túl nagy méretű, több rétegű TIFF képek kezelését. Ezen kívül a munkám nem igényel nagy teljesítményt.
Négy éves a mostani notim, amiben egy 1.6Ghz Cure Duo és 2GB RAM van. Mennyivel érzem majd gyorsabbnak mondjuk az i3 vagy i5 procit?

itt nézelődök

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#6749) thinkpadr500


thinkpadr500
csendes tag

Hello!

Hibátlan állapotban lévő, néhány hetet használt R500 eladó.

Részletek itt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6750) Napfénysüti válasza Tim82 (#6746) üzenetére

Kezdem szégyellni magam hogy csak 1 gépem van itthon. :B Mondjuk az legalább TP. :D
Esetleg vegyek gyorsan mondjuk egy X40-et? :DD

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.