Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) rankesz


rankesz
veterán

Szerintetek érdemes egy Ububntu 10.4 beta/daily duildet feltenni? Mennyire lehet stabil ?
Múltkor megfogalmazódott bennem, és pár nap múlva fórumon is olvastam hogy a 9.10 nem egy sikeres kiadás, nem kellett volna ebben a formában kiadni...
a 10.4 elvileg LTS lesz, csak jobb leszmá' vagy nem? :F

(#6152) karamblo


karamblo
tag

kedves barátaim, kérdés. x31-es gépem van, a bal felső oldalon van egy olyan, hogy compact -flash olvasó slot, ebbe gyakorlatilag a digi fényképezőgépek kártyájának adatait tudom áttenni a pc-be, illetve meghajtóként is műkszik.utakva Gondwana mesterre, akinek szaktanácsát nem győzöm überelni, csakhogy én mindössze az alapvető funkciókra lennék kiváncsi, tehát ez a slot adattárolóként is működik,? és kell hozzá adapter? merthogy jelenleg csak egy kis műanyagdarabot tudok vele kihúzni, bent a mélyben pedig egy igen sok százlábú rejtőzik.

(#6153) TOZ válasza rankesz (#6151) üzenetére


TOZ
addikt

Egyertelmuen nem. Eles rendszernek semmi keppen nem tennem fel. Hiszen meg csak Alpha 2-nel jar. RC-t esetleg meg lehet kockaztatni, de csak ha szereted a kihivasokat. Szerintem.

A Karmiccal a T61-en nem volt gondom, siman upgradeltem Jauntyrol. (Hozzateszem, hogy Ibex alatt volt talan a legjobb a rendszer). De pl az X40-et a Karmikus Koala lefektette. Pedig nem a megjelenes utan egy nappal frissitettem, hanem kb. egy honap mulva. Nyilvan Lucid, mint LTS kiadas illene, hogy jobb legyen. Sokak eskusznek Ubuntu kapcsan, hogy csak LTS-rol LTS-re van ertelme frissiteni. Alapvetoen igazuk is van, de fel evente azert nagy a kisertes az ujra. Persze utan szoktam szivni par orat... a fogam... de nagy gond meg sosem volt...

(#6154) i400 válasza rankesz (#6151) üzenetére


i400
senior tag

szerintem felesleges felrakni a nem véglegest max akkor ha unatkozol és túlteng benned a kalandvágy.
esetleg egy 9.04-et ha mindenképp ubuntunál akarsz maradni vagy Linux Mintet/Kiwit

szerk.: aki esetleg igényt tartana rá van pár eredeti ubuntu/kubuntu 9.04 meg akad 8.04 cd-m is

szerk. 2: (#6153) TOZ: nekem is 8.10-el volt a legjobb aztán 9.04-re frissítés nem igazán volt sikeres (talán amiatt hogy kikerült a fire gl az ati által támogatott kártyák közül) akkor raktam fel a Mintet azzal örömbódottá' volt

[ Szerkesztve ]

(#6155) Tim82 válasza karamblo (#6152) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha belenyomsz a CF-slot-ba egy CF-kártyát, akkor azt olvassa/írja, mint bármelyik másik normális kártyaolvasó. Lehet, hogy én nem értem a kérdést, de mire is akarsz kilyukadni? Ha arra gondolsz, egy nagyobb kapacitású CF-kártyával simán használhatod plusz háttértárként. (Én is így használok egy 2 GB-os SD-t a Portege R100-amban, dokumentumokat szoktam rá menteni, mert gyakran egyszerűbb kihúzni és átdugni máshova a kártyát, mint előkaparni pendrive-ot / átküldeni bluetooth-on / wifin.)

Az a műanyagdarab meg valószínűleg valamiféle vakkeret, amelyik portól védi a CF-slotot. Az "igen sok százlábú" pedig maga a CF-csatlakozó (elvileg 50 pin-es, ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6156) karamblo válasza Tim82 (#6155) üzenetére


karamblo
tag

értem én, mester,csak azt gondoltam, hogy egy még egy plusz adapter kell ehhez. de majd feleteszek egy fényképet. :K annyi az egész, hogy szeretném minél jobban kihasználni a gépet, mert különben egy csoda....

(#6157) Tim82 válasza karamblo (#6156) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne aggódj, nem kell plusz adapter, egyszerűen belenyomod (persze érzéssel, de nem kell nagyon finomkodni) a CF-kártyát, és ha be van kapcsolva a gép, már el is kezdi érzékelni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6158) mdk01 válasza mdk01 (#6108) üzenetére


mdk01
addikt

Na újra húztam a win7 64bit-et és szűz winre feltettem az access connection-t.
Rendszerikonokkal szintúgy nem indul AC-vel meg 10-ből 8x megy.
Gondoltam felrakom a win7 32bit-et. Hát ugyan az a helyzet.

Még próbálkozom, hátha rálelek vmire.:U:F

(#6159) karamblo válasza Tim82 (#6157) üzenetére


karamblo
tag

LÁTLAK, FŐNÖK!!!!!!! Majd még szólok segitségért.

(#6160) Tim82 válasza karamblo (#6159) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos maga ebben, Safranek? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6161) karamblo válasza Tim82 (#6160) üzenetére


karamblo
tag

Igy egyéve nézve a kommunikációt eme pompás topicba'..IGEN.

(#6162) N4nI válasza TOZ (#6130) üzenetére


N4nI
tag

az elobb sztrajkolni kezdtem a székem ellen, betettem az akksit, ledobtam az agyba a gépet, takaroba belesüppedve...venti nyilas nem is latszik....hiaba vannak a beallitasok ac-n leveve mindenhol a legkisebbre, vmi csak padlozza nekem...igy akksin viszont meg se szolal, itt gépelek, nézelödök, 45-46 fokot el nem hagyja....holnap format all, uj rendszerek, PM a gép közelébe se...

láma kérdés, nagyon kezdö linuxos lévén, a linkelt tpfan-t h töltöm, h telepitem? :B :B

(#6163) bartamate


bartamate
csendes tag

Vettem egy t400-at, és bele hspda modemet csak nincs a gépben sim kártya olvasó, ezt orvosolni lehet utólag?

thx a helpet :)

(#6164) BobMaster válasza adnoctum18 (#6106) üzenetére


BobMaster
senior tag

Itt a 2010-es felosztás

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6165) BobMaster válasza bartamate (#6163) üzenetére


BobMaster
senior tag

tippelnék, hogy gazdaságosan nem.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6166) TOZ válasza N4nI (#6162) üzenetére


TOZ
addikt

Tehat, ha tolton van melegszik. Az akku toltes hot termel, toltes kozben mindket TP-m szokott ventihangot hallatni. ezert is igyekszem kikapcsolt allapotban tolteni oket. Az akkutoltes nalam 30% alatt indul ba es 85%-nal (alapesetben) megall. Linuxon ezt a tp_smapival oldom meg, winnel erre aszem a PM hasznalhato.

(#6167) Prom válasza bartamate (#6163) üzenetére


Prom
tag

Szia!

Ugytudom minten T400,T500ban alapbol integrálva van.. kiveszed az aksit és nincs ott a kártyaolvasó??

(#6168) bwoay válasza Prom (#6167) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem sincs olyan változat T400-ból, ami ne lenne előkészítve. Legalábbis én még nem találkoztam ilyennel, még hírből sem hallottam róla.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6169) Napfénysüti válasza bartamate (#6163) üzenetére

Ez most lehet nagyon hülye kérdés lesz de az akksit levéve hátul kerested a foglalatot? :B

Més que un club!

(#6170) Napfénysüti

Megsasoltam ezt az Edget az árlistákon. A 160k-s nyitó darab elég korrektnek tűnik annyiért de ahogy látom rendesen fel tud menni az ára. :)

Més que un club!

(#6171) N4nI válasza TOZ (#6166) üzenetére


N4nI
tag

szia

ha töltön van "melegszik" az ma kiderül, van idöm, estere vegere jarok, remélem. ha töltön van, nincs benne az akksi soha, feltöltött állapotban tarolom a szekrenyen. csak feltöltésig látják egymást, akkor is nyugalni állapotban töltödik. vmi rendellenes v buta ac beallitas lesz sztem, bizom benne. most kapcsoltam be egy fél oraja, szinten az agyon, 38 fok.

reinstall utan,minden féle energia gazdalkodo nélkül, elhagyja játékát remélem.

vagy csunya dolog lesz, és az ac melegitene töltés közben a lapot? ne igy legyen.

(#6172) TOZ válasza N4nI (#6171) üzenetére


TOZ
addikt

Nalam ha tolton vannak a gepek, de nem toltik az akkut, nem melegednek. Ezert is irtam, hogy az akku toltese hot termel.

(#6173) N4nI válasza TOZ (#6172) üzenetére


N4nI
tag

elolvastam mellette, igy értem már. lassan kezdödik a játszma :)

(#6174) Rez_Grof válasza Prom (#6167) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Van amelyik WWAN képes abban bene van minden
Van amelyik WWAN előkészített ebben foglatat, antenne stb van, csak a WWan modem nincs benne.
Van amelyikbe semmi nincs, és nem is nagyon lehet beletenni utólag.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#6175) Vegha


Vegha
senior tag

Na, emberek, valaki! Egy angol XP OEM telepítőlemez wanted!!! légyszi! :U

(#6176) brd


brd
nagyúr

Ha az ISO megfelel, és tudsz adni egy címet, ahová feltölthetem, akkor szívesen segítek.
Storno, OEM-et nem tudok adni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6177) Prom válasza Napfénysüti (#6169) üzenetére


Prom
tag

öö ugyanezt kérdeztem én is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6178) Prom válasza Rez_Grof (#6174) üzenetére


Prom
tag

Én tisztában vagyok a T széria felépitésével de én még akkor is azt mondom hogy nincs közte olyan amibe ne lenne a kártyaolvasó integrálva mivel pont ez a lényeg benne hogy utolag nem beszerelhetö.. Az hogy mi a WWAN elökészités stb. azt én is tudom :))
Sőt mindegyik T400,T500,W500as kijelzöje mögött ott van a HSDPA antenna! alapfelszereltség...T61es szériáknál volt amit irtál:

,,Van amelyikbe semmi nincs, és nem is nagyon lehet beletenni utólag.,,

[ Szerkesztve ]

(#6179) rankesz válasza N4nI (#6171) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem a T400s a töltőről használva kivett akksival sajnos eléggé melegszik... :((

(#6180) N4nI válasza rankesz (#6179) üzenetére


N4nI
tag

csak akksiorol pedig "jo"?

megirom majd, h mi lett a tapasztalatom, a format - reinstallok utan, nem rakok fel energiagazdalkodasi programot....feljegyeztem a jelenlegi állásokat, kivancsi leszek.

ma eddig akksirol megy végig, már vagy 2 órája, a max 41 fok volt, ventihang semmi, ágyban, ölben dolgoztatva 1x bekapcsolt 55nél a venti. Ac-röl ez a 10 fokos melegedes, kb fél-1 perc.

(#6181) rankesz válasza N4nI (#6180) üzenetére


rankesz
veterán

így van,csak akksiról pedig jó. Bár nálam fent van a ThinkVantage PM.
A képet tovább árnyalja hogy hálózatról max 1600-on hajlandó a proci menni, akksiról megy a max 2.5... bármit próbáltam ez van.

(#6182) TOZ válasza rankesz (#6181) üzenetére


TOZ
addikt

Nincs a BIOSban customizedre rakva az AC mode veletlenul es ott meg mediumra belove a cpu-? (csak tipp...)

(#6183) Tim82 válasza Vegha (#6175) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos, tudomásom szerint a topik gyakori látogatói közül senkinej nincsen R60-ja, így ahhoz való telepítő sem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6184) mdk01 válasza bartamate (#6163) üzenetére


mdk01
addikt

Ha ez igaz, bár kétlem akkor egy modem is kell bele(amit kiszoktak hagyni egyes gépekből) amit a szervizzel kell belerakatni, hogy megmaradjon a garid és ott nem 25k-ért mérnek egy HSDPA modemet.

üdv.

(#6185) Tim82


Tim82
nagyúr

Néha kicsit morcos vagyok az IBM-re. Pl. most, amikor némi keresés után találtam miniPCI draft N-es wifit, de tudom, hogy úgysem fog működni a T41p-mmel, mert ugye nem IBM firmware-s.

Sebaj, a Toshibámhoz jó lesz. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6186) Vegha válasza Tim82 (#6183) üzenetére


Vegha
senior tag

Épp ez az: nem kell, hogy R60as legyen, mert nem recovery lemezre van szükségem, hanem "clean install" full telepítőre. asszem kénytelen leszek illegális alternatívát igénybe venni... :(((

(#6187) rutibala


rutibala
csendes tag

Hello!

Gondolom, már lehetett szó erről, de ez a fórum olyan terjedelmes, hogy egy fél óra után még nem bukkantam rá.
(gyárilag előtelepített) Vista Home Premiumos SL300-ra tennék fel Win7-et (nem lenovós, tisztaszoftveres beszerzés, egyetemi munkatársként jogosult vagyok rá, a gépen eredeti a Vista, de már nem vagyok jogosult a lenovo-s upgradre, 2009. áprilisi a gép). Ha kiégettem a recovery lemezeket a biztonság kedvéért, érdemes megtartani a Q és az S partíciót a Win7 mellett is? Vagy gyalulhatom tisztára a teljes merevlemezt (persze csak a saját adataim lementése után), és partícionálhatom nyugodtan a saját szám íze szerint?
Egy másik kérdés: beépített Option Globetrotter HSDPA modul van a gépben, ha jól emlékszem, GTM 378-as). Van ilyennel valakinek tapasztalata Win7 alatt?

Előre is köszi!

(#6188) Rez_Grof válasza rutibala (#6187) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha kiégeted a recoveryt akkor vissza telepítésnél az újra megcsinálja a Q,S partíciókat. Tehát nyugodtan kaszálhatod őket win7 telepítésnél.
Szerintem menni fog a modem rendesen/T500-ban minden probléma nélkül megy/, de nem Globetrotter van benne support oldal, szerint hanem: "Ericsson F3507g Mobile Broadband Minicard Composite Device"

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#6189) taltos válasza rutibala (#6187) üzenetére


taltos
senior tag

Én nem hagytam meg, de meghagyhatod, ha akarod. Tudomásom szerint az egyik a Lenovo egyik programjának van elkülönítve (Rescue and Recovery), a másik pedig magának a Win telepítőnek, drivereknek, stb. Utóbbi ugye nem annyira fontos, hacsak nem oda backupolod majd a sajátodat (én erre feleslegesnek tartottam egy külön partíciót), míg szerintem az RnR partíciója a program hasznossága/haszontalansága miatt felesleges. Ezt úgy értem, hogy egyfelöl a szolgáltatásainak egy részét a Windows 7 is ugyanolyan tökéletesen nyújtja (pl. backup). Másfelöl a többi szolgáltatása, amit a Win 7 nem nyújt (tesztelő, diagnosztizáló programok például) elérhetően egy egyszerű live CD-ről is.

Ez persze sigorúan szvsz. Kb. 2 hete használok ThinkPadet.

Jómagam úgy csináltam, hogy 3 partíciót alakítottam ki: 100 MB, amit a Win 7 kért, 100 GB a Windows 7-nek és a telepített programoknak (nagyon extrém túlzás ez a méret, bár ha az ember sok programot használ (pl. egyetemi tanulmányok miatt), mondjuk SolidWorks, Matematikai programcsomagok, Java fejlesztést segítő eszközök, MS fejlesztő eszközök, Oracle fejlesztő eszközök, dokumentációk, stb. Akkor Azért meg lehet enni pár 10 GB-ot.), a maradék pedig (kb. 200 GB) a saját anyagnak, oktató videók, forráskódok, könyvek, stb.

Ezután feltelepítettem a Windows 7-et, a fontos update-ekkel, a Lenovo Driverekkel, felesleges szoftverek nélkül (pl. fingerprint, hdd végelem, energia gazdálkodást menedzselő programokat igen, ilyen-olyan toolboxot és hálózat állítgatót nem), vírusírtóval (MS Security Essentials). Majd a beépített backuppal kiírtam 2 DVD-re s 1 CD-re (ez így bootolható), valamint backupoltam az nem windows-os partícióra is.

Így ugyanúgy könnyen újra lehet telepíteni a rendszert, de mégis tudod mi van rajta, és a rendszer gyors marad.

(#6190) N4nI válasza rankesz (#6181) üzenetére


N4nI
tag

megcsinaltam mindent, lépésekre lebpntva, kiprobalva minden alternativat, bios takarekon, pm takarekon, minden takarekon, mégis ugyan az a hzet. :F tpfan nelkul, mondhatni meg se all a ventillator xp alatt...az uzemi hofok kb 50, ha be van kapcsolva a gep egy ideje, és netezik az ember...ha magara hagyom se hul vissza. 55nel indul a venti, 45 a 0 tpfan-ban, de odaig nem kepes lehuzni 1esen, szal megy allandoan...ki-be kapcs tpfan és akkor jo lesz,mig nem eri el az 55-öt és kezdi elöröl. semmi mast nem tudok mar csinalni igaz??

(#6191) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok!
Már lassan 2 éve vagyok boldog T60 tulajdonos, és most hogy kezdek belekóstolni a programozásba, szükségem lenne egy új billentyűzetre, mivel ezen félig magyar-félig angol a bill-kiosztás. Tudna ebben nekem valaki segíteni hogy honnan tudnék beszerezni pl. matricákat hozzá vagy akár egy új bill-t? előre is köszi!

(#6192) taltos válasza JAckass6 (#6191) üzenetére


taltos
senior tag

(#6193) N4nI válasza N4nI (#6190) üzenetére


N4nI
tag

akksival, ölben, netet bujva, 44 fok állando nem ingadozik a höfok bármit csinalok.!!

ac-rol meg nem képes (számomra) rendesen müködni...45-50fok allandora all be, firefox megnyitas utan máris megy szépen 55ig, venti bekapcsol, hüti vissza szépen, de 45 a 0-ja, addig nem megy le, csak ha nem nyulok hozzá...ha 50re rakom tpfan 0-át, akkor visszahul, megall szepen, de 55re ha dolgozok, pillanatok alatt felmegy és kezdödik a hütés elöröl.

a ventillator ugye egy egyseget képez a házzal és a réz höelvezetövel....a rez alatt vmi kemény pasztaféle, vagy csak ragasztó van? a rezcsö töltve van e gázzal? ( pc hutobe lattam ilyet )..

ismet szetszedtem, atneztem a lapot, nem szinezödik semmit, nem fujodik semmi, semmi iesmit nem láttam...

bárcsak ellenallo lennek a hangoknak :)

(#6194) evone válasza N4nI (#6193) üzenetére


evone
őstag

Ha nem bongeszel, csak teljesen idle, akkor is ennyire melegszik?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6195) i400 válasza N4nI (#6193) üzenetére


i400
senior tag

mi lenne ha biosban ugyanazokat a beállításokat lőnéd be konnektoros üzemhez mint akkushoz?

(#6196) TOZ válasza N4nI (#6193) üzenetére


TOZ
addikt

Biztos, h a cpu melegszik?! Emlekeim szerint a Tpfan a sensorok tobbseget figyeli es ha barmelyik eleri a beallitott erteket bekapcsolja a hutest. (Akkut toltve nekem siman van, hogy 40 fokos procinal huti magat, mert a toltesi hoje egy masik sensort a kritikus/beallitott erteken tart).
Nincs ott valami rovidzarlat?

(#6197) mdk01 válasza Rez_Grof (#6188) üzenetére


mdk01
addikt

Szerintem menni fog a modem rendesen/T500-ban minden probléma nélkül megy

Ezt milyen OS alatt értetted?

Üdv.

(#6198) mdk01 válasza rutibala (#6187) üzenetére


mdk01
addikt

HSDPA keresőbe.

Nekem voltak gondjaim WIN7 32 és 64bit alatt is.
Tin-nek állítólag működik.

Üdv.

(#6199) rankesz válasza TOZ (#6196) üzenetére


rankesz
veterán

Nálam pl. az APS szenzor melegebb mint a CPU... Bár tudnám mi az, mert nem hiszem hogy az active protectiont jelölné. mikor asztalon megy a gép SSD-vel. Amit tud is a program mert ha "meglóbálom" a gépet akkort sem állítja le az olvasást-írást a státusz ábra szerint, pedig be van állítva.

(#6200) Rez_Grof válasza mdk01 (#6198) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Win7 32 64 bit.
Néha szórakozik, de egyébbként megy. pannon nettel biztos, trémobil hülyéskedett ez elején, Acces connectionből használom.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.