Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Tim82 válasza jubilleum (#97000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Létezik. Másik, valóban a T430-cal kompatibilis akku, vagy módosítod a T430 BIOS-át/EC-jét. Anélkül az utángyártott, illetve az eredetileg T410-hez, T420-hoz gyártott eredeti akkukat nem fogja tölteni.

A topikból tudtommal egyedül joergie csinálta meg ezt a mod-ot, de nem "sima" T430-a van, hanem T430s-e.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97002) jubilleum válasza Tim82 (#97001) üzenetére


jubilleum
senior tag

Az aksi gyári, de akkor ezek szerint korábbi modellhez készült.
Mi az oka hogy a lenovo ilyen megkötést csinál?

(#97003) donjohnson válasza jubilleum (#97002) üzenetére


donjohnson
addikt

az, hogy vegyél t430-hoz való eredeti akksit és dőljön nekik a lé.
meg gondolom biztonsági okai is vannak. ami nem teljesen hozzá való, annak veszélyes lehet a használata töltés közben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#97004) Tikakukac válasza jubilleum (#97002) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kis üzlet és, hogy a lelkes "gyári" akkukat ebayről ne pakold a gépedbe majd vidd vissza még gariban azért, mert robban szét a biztik és töltésvezérlők a fos akksik miatt.

RIP 2 darab X220 alaplap ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97005) darvinya


darvinya
titán

Aksikban csak biztosíték van, a többi gépben lévő töltésvezérlőtől függ.
Mivel a töltés vezérlő X A-tud leadni X V-en, ezért túlhúzás nagyobb melegedést okoz, rosszabb esetben nagyobb feszültség azonnal megöli.

Viszont gyári akku pakkot könnyű felújítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97006) jubilleum válasza darvinya (#97005) üzenetére


jubilleum
senior tag

Akkor jól értem hogy ha használni szeretném a laptoppal akkor vennem kell egy külső akku töltőt.

(#97007) donjohnson válasza jubilleum (#97006) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, de inkább szerezz használt eredeti t430 akkut, mert új, eredetit nehéz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#97008) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

X200s-en a mikrofon Win 10 beépített Skype-ban lehet, hogy azért nem megy, mert hardveresen rossz? A szalagkábel szakadás kihathat arra is?

Esetleg BIOS-ban tiltható? Én nem vagyok anyáméknál mondtam nézzenek bele a BIOS-ba, ök nem találtak benne mikrofont, én meg nem emlékszem rá. Egy hónapig tuti nem látom őket, addig meg baj lesz, ha ez így nem megy.

Driver nincs az audio-részhez Win 7 után, szóval ott nem nagyon tudok mit varázsolni.

(#97009) darvinya válasza csubuka (#97008) üzenetére


darvinya
titán

A szalagkábel szakadás kihathat arra is?

Ha érintette mikrofont.

Ez a távgyógyítás esete áll fenn, vagy bejön vagy nem.
Esetleg HW diagnosztika kellene.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97010) csubuka válasza darvinya (#97009) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Először egy sima nem beépített Skype-ot megpróbálok, az a leggyorsabb teszt. Nagyon gyanús ez a Win 10 beépített. Utána nekiállok mélyebben okosnak lenni :-)

(#97011) Tikakukac válasza csubuka (#97008) üzenetére


Tikakukac
titán

Híresen csoda volt bennük a szalagkábel. Bármi lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97012) csubuka válasza Tikakukac (#97011) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos akkor bőven benne van a hardveres hiba eszerint :N

(#97013) Tikakukac válasza csubuka (#97012) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából annyira kéne azokba kábel, mint a mostaniakba IPS.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97014) csubuka válasza Tikakukac (#97013) üzenetére


csubuka
addikt

Amíg a kijelző nem adja meg magát fullra a kábel áldozatának esve addig jó lesz az :D Gondolom hiánycikk az, ha mindbe rossz. Amúgy bírja magát, még pasztázva se volt soha, már nem is lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#97015) Tikakukac válasza csubuka (#97014) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen ezeknek már kezd leáldozni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97016) csubuka válasza Tikakukac (#97015) üzenetére


csubuka
addikt

Ez most Édesapám műhelyes, ritkán bekapcsolt gépe lett, ott még elmehet egy ideig. :) *Reméljük.

(#97017) Tikakukac válasza csubuka (#97016) üzenetére


Tikakukac
titán

Holnap itt is felavatódik végre az R400. Minden diagnosztikai progi fent van, 4 hangszóró bekötve, mélynyomót is megcsináltam, innentől kezdve puccos garázs lesz. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97018) csubuka válasza Tikakukac (#97017) üzenetére


csubuka
addikt

Ejha, kitaláltuk akkor a pontos helyét ennek a szériának 2018-ban :DDD

(#97019) darvinya


darvinya
titán

Túrtam net-et, de már sehol nincs DOS diagnosztikai program.
Honlapja ír róla, de letölteni már nem lehet.

Meg van valakinek?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97020) Tikakukac válasza csubuka (#97018) üzenetére


Tikakukac
titán

5k-ért szereztem az angoloktól, ennyiért meg hülye lettem volna nem elhozni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97021) Silεncε válasza Tikakukac (#97020) üzenetére


Silεncε
őstag

Mázlista :P

(#97022) Tikakukac válasza Silεncε (#97021) üzenetére


Tikakukac
titán

De még mennyi ilyen van. Ha lement a nyári agyhalál futok majd egy kört. Piszok dogok vannak. IPS paneleket 15"-ra 10k-ért vettem darabját. Itthon meg 25k és fölötte. Jó móka, csak a logisztika rémálom. Egy csomagom most is megkapta a magáét, de kifizették szerencsére.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97023) Silεncε válasza Tikakukac (#97022) üzenetére


Silεncε
őstag

:D Én nem is tudnék ennyi cuccal mit csinálni. Mondjuk most éppen jól jött volna, a laptop is meg az asztali is egyszerre döglött le. Az asztali valszeg alaplaphibás lett (de nem tudom, először táphiba volt, azt meg még nem volt időm cserélni) a laptop meg elkezdett szívatni: először akkutöltés közben játszotta, hogy kikapcsolt random, majd simán töltőről akku nélkül is. Hagytam két napot, most tegnap megpróbáltam, tökéletesen tölti az akksit, működik töltőről mindenhonnan. :W Van rá fél év gari, nem tudom mit csináljak vele. Most tesztelgetem a hét végéig aztán eldöntöm mi legyen vele. Nagyon megszerettem a kis rohadékot, erre meg szórakozik :O

[ Szerkesztve ]

(#97024) csubuka válasza Tikakukac (#97020) üzenetére


csubuka
addikt

Az piszok jó ár :-)
A miénk az csak hat éve van a családban és leamortizálódott ilyen másodlagos gépnek :-) Nem az olcsósága miatt lett beszerezve, csak nem lett kidobva, mert még beindul.

(#97025) darvinya válasza Silεncε (#97023) üzenetére


darvinya
titán

Garanciástad, mert töltő elektronikai gond van, azaz inkább kondi hiba elektronikában.
Ezt még könnyen javítható, de mikor megadja magát viszi magával több mindent.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97026) Silεncε válasza darvinya (#97025) üzenetére


Silεncε
őstag

Aha, akkor nem is nagyon piszkálom. Visszaküldöm az eladónak aztán majd kezd vele valamit (mondjuk remélem nem kókányolja össze...)

[ Szerkesztve ]

(#97027) darvinya válasza Silεncε (#97026) üzenetére


darvinya
titán

Ha kokányol, akkor az azonnal meghal, azaz nem kapcsol be.
Megkerülve még bekapcsolható, de az nem bírják sokáig.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97028) Silεncε válasza darvinya (#97027) üzenetére


Silεncε
őstag

Tehát azt észreveszem, ha elbaxxa. Köszi szépen a segítséget :R Igazából a pénzvissza lenne a legjobb megoldás (nyilván) aztán vennék egy modernebbet újonnan (ezzel sincs semmi baj, csak ha a suliidőszak közepén rohad le, nem lenne őszinte a mosolyom finoman szólva).

[ Szerkesztve ]

(#97029) jubilleum válasza donjohnson (#97007) üzenetére


jubilleum
senior tag

Viszont mi előtt vennék akkutöltőt jó lenne ha tudnám milyen állapotban van az akksi.
Esetleg van akinek van egy T420-ja amibe be lehetne rakni egy kis időre? Köszi!

(#97030) Ed_007 válasza darvinya (#97005) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Viszont gyári akku pakkot könnyű felújítani.

Mi a módja ennek? Kiveszik a cellákat és cserélik, vagy...?

(#97031) darvinya válasza Ed_007 (#97030) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
Vannak ciklus számlálós védelemmel ellátott akkuk, aminél bonyorultabb felújítás, de az is megoldaható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97032) Tim82 válasza darvinya (#97005) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem egészen ilyen egyszerű. A kifejezetten T430-hoz, X230-hoz stb. gyártott akkuknál van valamiféle "security chip" (az akku elektronikájában), ami kommunikál a noti Embedded Controller-jével. Az eggyel korábbi szériához gyártott akkukból ez a "security chip" még hiányzik. A noti BIOS-ának, illetve pontosabban a Embedded Controller-jének a moddolása persze ezt áthidalja. [link]

Nyilvánvalóan ez némileg az ilyen akkuk felújítását is nehezíti, de mivel ezzel (még) nem foglalkoztam mélyebb szintű elektronikai ismeretek hiányában, pontosabb részletekkel nem tudok szolgálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97033) darvinya válasza Tim82 (#97032) üzenetére


darvinya
titán

Ciklus számláló, s már régóta van, csak nem mindig hozott jó eredményt, mert hamarabb zárta le az akkut mint kellett volna.
Nullázni nem lehet, csak áthidalni.
Ennyire én sem fogalkoztam ilyen biztonsági akkukkal, mert még nem volt ilyen gép/akku-m.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97034) baitsee23


baitsee23
őstag

Sziasztok!
Megjött az X230-ba az mSATA SSD-m. Ez sokkal gyorsabb, mint az eddigi benne lévő normál SSD. Mintha azt olvastam volna, hogy át lehet varázsolni a rendszert egyikről a másikra. Vagy nagyon nagyot álmodtam? :D
Most, hogy szétszedtem, kiderült, hogy a 2X4GB-os RAM-jaim különbözőek. Van jelentősége? Így is mennek dualban? Van egyáltalán érzékelhető különbség, megéri egyformára cserélni?

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#97035) darvinya


darvinya
titán

T61-re Win7 64bit van nVidia frissítés, de sehogyan nem akarja telepíteni.

Mi lehet a gondja?

baitsee23

RAM-nál elsősorban működési frekvencia mérvadó, s legkisebben fog.működni.
Ha eddig nem volt semmi gond velük, akkor nem kell vele foglalkozni.
Téma összefoglalóban van írás SSD-ről.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97036) baitsee23 válasza darvinya (#97035) üzenetére


baitsee23
őstag

:R :R :R

小米 12 - 8/256GB

(#97037) Doki16 válasza baitsee23 (#97034) üzenetére


Doki16
addikt

Honnan szereztél bele msata SSD-t? Én is erősen gondolkodom rajta, hogy arra teszem a rendszert.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#97038) baitsee23 válasza Doki16 (#97037) üzenetére


baitsee23
őstag

Aliexpressen volt most egy akció, és elég jól sikerült vennem egy 120GB-osat. Ráadásul 2 hét alatt megjött. :DDD

小米 12 - 8/256GB

(#97039) donjohnson válasza Doki16 (#97037) üzenetére


donjohnson
addikt

elég sok helyen kapni, például itt is: bestbyte.hu, edigital.hu, aqua.hu

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#97040) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

gondolkodom rajta, hogy a t61 14wide után visszatérek thinkpadre, egy dell e6430-at váltana.

A t570/t470-et érdemes venni? - másik opció a dell e7470/7480 lenne. (hp kiesik a nyomorék kurzorblokk miatt)

ahogy néztem laptopsystemen br. 250-től kezdődnek a tp-ek, 2020-2021-ig tartó garanciával. Érdemes erre váltanom, vagy maradjak a dellnél? (az is kb ugyanennyi)

a 70-es szériával milyenek a tapasztalatok? garanciális szolgáltatások milyenek itthon?
inkább a 470-est választanám, mert azon nincs numpad.

köszi a válaszokat!

(#97041) fattyu válasza Ringman (#97040) üzenetére


fattyu
veterán

mi a gond a 6430al? nem cserélném se 570re se 470re

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97042) Ringman válasza fattyu (#97041) üzenetére


Ringman
nagyúr

legfőképp a fos 1600x900-as panel az oka
+9 cellás - kilógó - akkuval 2,5 kg-nál is nehezebb, meg gyenge a képernyőfelület/térbeli kiterjedés aránya
height x width x depth (in mm): 32 x 352 x 241

egyébként szeretem, mert elég strapa, csak az asztali gépem kijelzői után sírás kerülget ha a laptop elé ülök

(#97043) darvinya válasza Ringman (#97042) üzenetére


darvinya
titán

Nekem T61 15wide van, de nekem sem jött be TFT kijelző.

Amit nekem nagyon bejött a képe Asus / Acer IPS érintős laptop-ok(nem notebook), de azoknak ahogy néztem van áruk.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97044) Tikakukac válasza darvinya (#97043) üzenetére


Tikakukac
titán

eDP csatival annyira mindegy. Én is úgy válogattam ki a gépembe ami nekem tetszett és a koloriméter is szépet dobott. LVDS időknek vége :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97045) darvinya válasza Tikakukac (#97044) üzenetére


darvinya
titán

Aki megteheti mit pakoljon bele. :D

Itthonról, panelnak brutál ára van, s annyit nem ér maga a gép.
Hozhatnál nekem is ezekből filléres darabokból, hogy megízleljem minőséget. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97046) Tikakukac válasza darvinya (#97045) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van, nekem sem kevés pénzem hullott bele, de ez mindennel így megy sajnos :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97047) .DLL


.DLL
veterán

Szervusztok!

X230-at (i7) melyik gyári töltővel szállították nagyrészt?

(P.H.)

(#97048) darvinya válasza .DLL (#97047) üzenetére


darvinya
titán

Ha jól tudom egyik cég sem gyárt tápot, hanem megveszi valamelyik cég tápját amire rászitázzák márkát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97049) Tikakukac válasza darvinya (#97048) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem ő wattos oldalról akarta szemlélni a kérdést. Szerintem 65W-os volt mind, de frász sem emlékszik rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97050) .DLL válasza Tikakukac (#97049) üzenetére


.DLL
veterán

Így van.
Köszönöm! :R

Update: T420 --> X230 :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.