Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) Tikakukac válasza sqpp (#115999) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálad az a baj, hogy szerintem minimum összetett a kérdés, fejtegetünk ezerrel, pedig sorban ki kéne nyírni az opciókat, hogy na akkor mégis mi az ami tutira nem. Mert itt repkednek adapterek, dokkok, akkuk, szoftverek, amit csak akarunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116002) sqpp válasza vicze (#116000) üzenetére


sqpp
őstag

Igen, Lenovo Graphics Dock, ebben van az eGPU.

Akksi az így van.

BIOS legfrisebb. (1.42) N24ET67W

Én az ilyenekre pont allergiás vagyok, szóval mindig friss minden.

Cinebench R20-nál viszont 98 fokig felment a proci? Az mennyire norma?

(#116003) sqpp válasza Tikakukac (#116001) üzenetére


sqpp
őstag

Egyszerű, veszek majd normális töltőt, meg leveszem a Dockról és úgy uccu neki.

(#116004) Tikakukac válasza sqpp (#116003) üzenetére


Tikakukac
titán

Én az ilyenekre pont allergiás vagyok, szóval mindig friss minden.

Akkor erre kell valami gyógyszer, mert amúgy totál feleslegesen kísérted a sorsot.

Amúgy igen, ezzel kellett volna kezdeni, dock le, rendes töltő. Ha rám hallgatsz battery reset is mehet, meg fogsz lepődni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116005) HSM válasza sqpp (#116002) üzenetére


HSM
félisten

Ez a legnagyobb jóindulattal is egy max 70%-os kondijú akku. Ha ritkán használod róla nem érdemes 70% fölé tölteni, mivel úgy lényegesen gyorsabban használódik el a puszta állásban is.

A töltő ha működik az itthoni feszültségről akkor nem tudom, miért kellene cserélni.

(#116006) Tikakukac válasza HSM (#116005) üzenetére


Tikakukac
titán

Adapterezés probléma gyanús a dolog. És őszintén, amíg 5k-ból bármikor leakasztok egy gyári töltőt az apróról a tök adapterezne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116007) HSM válasza Tikakukac (#116006) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a T480s-en 100-240V az adapter, 50-60Hz, a világon mindenhol működik. Az adaptert amúgy nem teljesen értem, egy 500 Ft-os magyar vezeték kell hozzá és jó is.

Btw, 5K-ért megnézem, mikor akasztasz eredeti USB-C Lenovo töltőt. :N

(#116008) Apollyon válasza sqpp (#115996) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem lehet, hogy az a gond, hogy a GTX 1050 egy 75 W-os kártya?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#116009) Tikakukac válasza HSM (#116007) üzenetére


Tikakukac
titán

Btw, 5K-ért megnézem, mikor akasztasz eredeti USB-C Lenovo töltőt. :N

Ahogy szeretnéd, Blitzwolfból most vettem 65W-osakat 3500-ért. Zsír újonnan :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116010) vicze válasza Apollyon (#116008) üzenetére


vicze
félisten

Mobil, ez egy szétszedhetetlen dokk, gyárilag ilyen.

(#116011) HSM válasza Tikakukac (#116009) üzenetére


HSM
félisten

Gyári Lenovo-t írtam. Akármilyen, a gépet töltő USB-C töltőt persze nem nagy mutarvány gombokért villantani.

[ Szerkesztve ]

(#116012) sqpp


sqpp
őstag

Igazából annyi mákom van, hogy most eszembe jutott, hogy a T400-asom tápkábele is 3-as végű, így azt belepattintva a tápegységbe megy erről rendes EU-s kábellal a dock. Illetve a cég ahol dolgozom, tűlük is van egy laptop, aminek 65W-os Type C-s tápja van. Most a kövi héten tolom erről aztán kiderül.

(#116013) Tikakukac válasza HSM (#116011) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyári Lenovo-t írtam.

Menjen, mikorra kéred? Elég jó vagyok ebben, hidd el :B

Akármilyen, a gépet töltő USB-C töltőt persze nem nagy mutarvány gombokért villantani.

Ez meg akkor a te kihívásod. Szerezz gombokért tájpcica töltőt, de nem ám telóka 15W-os méretben, laptoptöltéshez valót, 65w-osat. Jöhet hozzá a forrás, mert még vagy 10 kéne :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116014) Picco


Picco
addikt

ThinkPad E14 1st Gen 20RA0016UK
Nem sok tapasztalatom van E szeriaval, ebbe belemegy egy 32GB 2rx8 modul szerintetek?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#116015) vicze válasza Picco (#116014) üzenetére


vicze
félisten

Igen.

"The max memory is based on the test results with current Lenovo® memory offerings. The system may support more memory as the technology develops."

(#116016) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sikerült sok év után ismét szereznem egy patikaközeli W500-at a zsír LG kijelzővel.

Win 10-et használ valaki ilyesmi gépen? (T400, T500 még ilyenek)
Switchable graphics megy?

(#116017) Francia91 válasza FoxiestFox (#116016) üzenetére


Francia91
veterán

Nemrég telepítettem egy ATI-s T500-ast, Win10 alatt jópár hardvert semmilyen driverrel nem tudtam felismertetni, Windows 8.1 ment rá a Win10 helyett, ott tökéletes volt minden a Windows 7-es driverekkel (kompatibilitási módban telepítve)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#116018) FoxiestFox válasza Francia91 (#116017) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elvileg minden működik amúgy (hisz már T61-en is), az érdekes a váltható grafika, azt nem tudni, friss W10 verzióval működik-e még (több évessel ha minden igaz, ment).

Nem baj amúgy ha nem megy, csak letiltom az integráltat és cső, csak hogy hogy készüljek a telepítésnél.

(#116019) Francia91 válasza FoxiestFox (#116018) üzenetére


Francia91
veterán

T61-esre érdekes módon tudtam tenni Win10-est gond nélkül, de T500-asra nem sikerült minden hardvert felismertetnem :)
Váltható grafikás T500-as volt nálam, W10 alatt a váltható grafika sem működött, W 8.1 alatt megy mindne flottul

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#116020) fungi válasza Francia91 (#116019) üzenetére


fungi
aktív tag

Nekem egy darabig ment a váltható grafika T500-on a Win10 korai változatával, / még a PowerManager is is ment/ de aztán egy idő után a videovezérlés meghülyült, /pedig a Win frissítést letiltottam./-inkább töröltem. Arra a gépre a Win7 tökéletes, /vagy a Biosban kell letiltani az egyik kártyát./ A sima Inteles T400-on amiről írok, rendben van a Win10, /PM, W7 féle OSD is megy, ujjlenyomatot nem próbáltam hogy menne-e, nem használom ezen a gépen. - de hangsúlyozom, nincs frissítve./

[ Szerkesztve ]

(#116021) fungi válasza FoxiestFox (#116016) üzenetére


fungi
aktív tag

Irigykedem. Nekem Samsungos van, de az nem az igazi, meg nem is működik sajnos./Sorry, dupla lett./

[ Szerkesztve ]

(#116022) celafat


celafat
tag

Sziasztok! Vettem egy Thinkpad T400-at. Sajnos indításkor fan error hibával leáll. Megnéztem a ventit, patyolat tiszta volt, ahogy az egész gép is és kézzel körbeforgatva könnyedén megy, nem tűnik csapágyasnak. Ezután már viszont rögtön beindult és ment is pár napot egyhuzamban, az alaplap és a cpu hőmérséklete sem érte el a 40 fokot. Mikor leállítottam, újra simán elindult a gép indításkor, de másnap már megint nem. Elég, ha ráfújok a ventire, akkor rögtön beindul, de magától nem. Elég ha innen az apróról rendelek hozzá egy ventilátort és kicserélem vagy az egész hűtést kell cserélni? Csak a T400-as venti jó bele vagy van olyan modell, amelyikkel kompatibilis?

(#116023) fatpingvin válasza celafat (#116022) üzenetére


fatpingvin
őstag

ventit cserélni elég, a típuskompatibilitást nem tudom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#116024) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Segítségét kérnék, egy Thinkpad E580-as (LENOVO_MT_20KT_BU_Think_FM_ThinkPad E580)
gépem van (céges), amihez egy USB-C Dock Gen2 (Type:40AS)-t használok. Nemsokára újra be kell menni dolgozni, így a dokkolót visszaviszem, de szeretnék helyette itthonra egy másikat, ami kompatibilis a géppel. Találtam jó áron egy 40AY0090EU típust, ez jó lenne nekem? Sajnos nem jutottam előre a kompatibilitási táblázattal, nem találtam a gépem típusát, vagy rossz helyen néztem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#116025) thgergo válasza garga01 (#116024) üzenetére


thgergo
tag

Ha nincs nagy felbontásra igényed, bármelyik USB-C dokk megfelelő, egy monitor 2560p@60Hz vagy 2 db 1920p@60Hz mindegyik USB-c dokkal elvileg mennie kell + töltés + LAN, USB portok + audio kimenet. 40AY0090EU is, de ha látsz 40A9-t az is ugyanúgy jó. Gyorsabb gen2 dokk felesleges, emelt sebességet a E580 amúgy sem tud kiadni.

Ahogy nézem amire érdemes vigyázni, thunderboltos dockal nem fog menni [link],
OCM download link egyik hozzászólásban,
ThinkPad, ThinkCentre, ThinkStation, Ideapad and Ideacentre Option Compatibility Matrix

Meg ha még nem ismered:
https://www.reddit.com/r/thinkpad/wiki/newdocks
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd029622

-

(#116026) vicze válasza thgergo (#116025) üzenetére


vicze
félisten

A Thunderbolt 4-es dokkok mint írtam korábban, hibridek és működnek sima USB-C dokk ként, a TB3-asok nem.

(#116027) garga01 válasza thgergo (#116025) üzenetére


garga01
senior tag

Szuper, köszi a választ. A Gen2 dock-ot a munkahelyen kaptam.
2 db FHD monitor megy róla 1920*1080-ban, pont jó akkor. (+lan,egér,bill,webcam)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#116028) vncz válasza vncz (#115954) üzenetére


vncz
csendes tag

Valaki tudna segíteni srácok? Elég tanácstalan vagyok hogyan tovább, mert már a második akkumulátorral történik ugyanez. Keressek egy gyárit ebayen, ezt meg vigyem vissza a szervizbe?
BIOS + EC - [kép]
T550-hez létezik patchelt firmware ami tudja kezelni az offbrand akkumulátort?
Itt nem találtam hozzá valót - [link]

(#116029) yodee_ válasza Tim82 (#115952) üzenetére


yodee_
őstag

Sikerült! Tökéletesen passzol az AX200 az X280ba.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#116030) Tim82 válasza yodee_ (#116029) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meglepett volna, ha nem így lett volna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116031) yodee_ válasza Tim82 (#116030) üzenetére


yodee_
őstag

Már csak a második SSD-t kellene megoldani :/ Sajna a WD SN520 nem jó.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#116032) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

T490-hez tervezem power bank vásárlását. Nem volt még ilyenem, mire érdemes figyelni? A BestBuy topikban érdeklődtem, egy kolléga jelezte, hogy nem minden kütyü lesz jó hozzá. Így gondoltam inkább gyakorlati tapasztalatot kérek a felhasználóktól. Type-C 65W a noti gyári töltője, ha számít.

(#116033) vicze válasza albiosz (#116032) üzenetére


vicze
félisten

Legalább olyan töltő kell, ami 45W-t tud leadni, kb. ennyi.
Lenovo árul sajátot.

(#116034) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok! Nincs egy csere kijelzője valakinek x250-be? WXGA (1366x768 HD) felbontásu is jó, csak ne legyen homályos, törött(olyan van :D) stb. SOS lenne. Bp-Dunakeszin át tudom venni személyesen is.

(#116035) arcsin válasza arcsin (#116034) üzenetére


arcsin
senior tag

Köszönöm azoknak akik írtak :) Megoldódott.

(#116036) scream


scream
veterán

Hali!

Munkához (programozás) keresnék ThinkPad-et - elsősorban használtan (bár nem az ár miatt, hanem a mostani "remek" tulajdonságok és az új modellek "minősége" végett, plusz ott van, ha az ember nem polci konfigot szeretne a hónapos várakozási idők).

Ami kellene - hosszú üzemidő, normális IPS kijelző (250 nit+, FHD, matt, touch nélkül), nem szeretnék sütni/főzni rajta, viszont jó volna, ha nem sikítana a ventije (se coil whine), nem lenne rossz, ha cserélhető lenne: RAM (mind 2/4 modul), WWAN, WiFi/BT, M.2 SSD, mindezt lehetőségekhez mérten kompakt méretben (jöhet 13, 14, 15"), lehetőleg vmilyen linux támogatottsággal. Mi állhat ehhez a legközelebb?

Elsősorban a munkámhoz jelenleg csak a CPU, ami fontos (bár igazából nem létszükséglet se az i7/i9, se a Xeon), VGA nem - az új IGP-k gond nélkül kezelik a 4K-s kijelzőket (mmint most nem interface szempontból, hanem nyers teljesítmény tekintetében), amiből max 1 lenne rákötve, illetve a több/sok RAM - legalább 32GB. TrackPad nem érdekes, mert vagy vezetéknélküli egérrel vagy TrackPoint-tal lenne használva. Viszont dGPU/dVGA nélkül, normális hűtéssel/teljesítménnyel és bővíthetőséggel szerelt gép - főleg az újabbak közül - egészen ritka.

X1C Gen10-re kértem egy árajánlatot (32GB, 1TB, WWAN előkészítés, FHD 400nit low power, 5 év on-site), de csillagászati összeget, meg időt kaptam rá, illetve pár review-t átfutva nem igazán győzött meg, hogy biztos ez kell nekem.

Ti mit vennétek? Én P53-kat nézegettem német ebay-ről, de nem bánnám, ha lenne vmi könnyebb alternatíva, ami megközelíti a P51/52/53 szinvonalát - összeszerelési minőség, megbízhatóság, tartósság szempontjából.

Árban - szerencsére - elég rugalmas tudok lenni, de igyekszem költséghatékony maradni.

(#116037) S_x96x_S válasza scream (#116036) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ami kellene - hosszú üzemidő
> jelenleg csak a CPU, ami fontos

Ha maximalista vagy ...
most kezdenek kijönni a Ryzen 6000 PRO -s gépek az EU-s piacon.
és akkor egy hétvégi kirándulás .. valahova, ahol van készleten ..

most még csak a prémiumos Z kapható:
pl. Lenovo ThinkPad Z13 G1 Arctic Grey, Ryzen 7 PRO 6850U, 32GB RAM, 512GB SSD, LTE, DE ~ 2700 EUR ( passmark: 24352 )
( Remélem, hogy a P14sG3/T14sG3 -as is hamarosan kapható lesz. )

Thinkpad + Ryzen 5000 Pro -ból már nagyobb a választék.
32GB -os gép ( P14s G2 , T14s G2 ) >= 1430 EUR-tól

Mottó: "A verseny jó!"

(#116038) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok

T szériát szeretnék venni, 14" méretben, Ha már veszek, akkor win11 kompatibilítással.
Melyiket vegyem? Semmi extra dologra nem használom. Egy kis lightroom, photoshop, de ezek is csak alapszinten.

Megbízható gép kellene, olcsón (nyilván :D)
Bár azon is gondolkodom maradok régebbieknél, pl T460, ezeken is gond nélkül megy a win 11?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#116039) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Még 1 kérdés felmerült......
T14 menyire szar?
És az L14 annál mennyivel szarabb? :D
Vagyis az L széria miben büdzsébb mint a T?

Mindenki itt szidja az újabb T-s gépeket. Oké, szarabbak lettek.
De van valami más amivel jól jár az ember? Dell? HP? Hasonló ársávban gondolom a kérdést.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#116040) Tikakukac válasza RoryBreaker (#116039) üzenetére


Tikakukac
titán

Same shat mind. Azt dönheted el, hogy melyik fajta hibát tudod könnyebben átugrani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116041) RoryBreaker válasza Tikakukac (#116040) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Jó, tudom, Te nagyon negatív vagy ezekkel kapcsolatban.......... :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#116042) Ed_007 válasza scream (#116036) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Munkára szerintem egy max. kiépítésű T460 vagy még inkább T460p tökéletes.

14"-os IPS WXGA kijelzője van. Prociban i76820HQ a legjobb (tudtommal), amivel szerelték. 32 GB memóriát kezel (2x16 GB-os modulban), SATA3 SSD-ből 2 TB-ost tutira kezel (szerintem 4 TB-ost is).

Van benne WWAN, WiFi/BT, az akkuja szerelés nélkül cserélhető, háttérvilágításos magyar billentyűzet is van hozzá (minimál szereléssel cserélhető a más nyelvű is magyarra), minden billentyű teljes méretű (nincsenek keskenyített vaskok rajta), csendes, dokkolható (nem kell mindig dugdosni a perifériákat), 4K külső kijelzőt meghajt, dedikált VGA-ja van (ha valami szoftvered kihasználja a gpu erejét, ez segít valamelyet; ha nem, akkor nem negatív jellemző, mert beállítható, hogy mikor használjon dedikált/integrált gpu-t), és két fontos érv:

1) atomstabilak (akár hónapokig elmennek újraindítás nélkül, altatva-felkeltve, dokkolva és kidokkolva stb.)
2) most már nagyon jó áron hozzáférhetőek.

Játékra nyilván nem alkalmasak, de munkára remek lehetőségek lehetnek. Ezek azok a típusok, amelyeknél esélyes, hogy évtizedet működjenek.

T470 nem előrelépés, T480/T490 visítós, T14 olyan semmilyen, a P-sek jók lehetnek, de nehezek - persze ha kell a nagyobb teljesítmény, akkor nagyon nincs más TP vonalon. (X1 Extreme Gen3 tapasztalatom szerint nem stabil; a Gen4-et még nem próbáltam - irreálisan drágának tartom mostanság; mondjuk a Gen3 is az.)

[ Szerkesztve ]

(#116043) Ed_007


Ed_007
aktív tag

ThinkPad Extreme X1 Gen3 kapcsán kérem segítségeteket.

A gép általában hibamentesen működik, kivéve a dokkolóról levételt, amikor komoly (kb. 30-40%) esély van arra, hogy kékhalálba esik és újraindul; egészen pontosan kiírja, hogy részletesebb info a windows/stopcode oldalon található, de ott persze semmi használható...

Újraindulás után mintha mi sem történt volna, működik rendületlenül.

Hogyan lehetne megszüntetni ezt az öngyilkossági hajlamot?

(#116044) S_x96x_S válasza Ed_007 (#116042) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Munkára szerintem egy max. kiépítésű T460 vagy
> még inkább T460p tökéletes.

jók,
de ezek éppen nem a hosszú akkumulátoros üzemidőről híresek.
( legalábbis ezt feltételezem a "Ami kellene - hosszú üzemidő" -ból )

> Játékra nyilván nem alkalmasak,
> de munkára remek lehetőségek lehetnek.

nincs sok infónk, hogy milyen munkára is kellene,
de ha ügyfélhez is kell mennie,
akkor ott már megjegyzéseket is tehetnek arra, hogy milyen régi géped van.

> Prociban i76820HQ a legjobb (tudtommal), amivel szerelték

a maga idejében jó volt,
de túl nagyot fejlődtek a procik az utóbbi pár évben,
és manapság Passmark =6933 kevés lehet.

Akinek éppen ilyen gépe van annak még pár évre jó lesz,
de új vásárlásnál én már egy erősebb CPU(+iGPU) felé tolnám az igényeket.

Mottó: "A verseny jó!"

(#116045) Tikakukac válasza RoryBreaker (#116041) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha pozitívan éled meg, hogy valami nem működik amiért fizettél, akkor amúgy egész jó a helyzet :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116046) RoryBreaker válasza Tikakukac (#116045) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Valahogy úgy érzem kissé túlreagálod a helyzetet..........
Minden nem lehet szar.
2007 óta használok t szériás lenovokat. Jó, a legújabb egy t430s volt. Egy sípoló ventilátoron kívül még nem volt semmi problémám. Persze amit széttörtem, az oké, az nyilván meghalt félig meddig. Random műszaki hibám nem volt. Most éppen egy viharvert t400 ról írom ezt. A feleségem munkahelyén rengeteg t460 van. Semmi bajuk. Pedig ütve vágva vannak.
Nebasszameg hogy "minden" szar. Ez statisztikailag sem lehetséges.....

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#116047) Tikakukac válasza RoryBreaker (#116046) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazad van, minden nem szar. Csak alapvető funkciók működnek hektikusan egy munkaeszközön. Nem minden szar. Csak egy része. Az pont elég :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116048) scream válasza Ed_007 (#116042) üzenetére


scream
veterán

T460-am volt, kb 1-1.5 évig, szerettem, de valami újabban gondolkoznék.

Most, amivel szemezek, egy P14s Gen2 (AMD) - eddig átfutott review-k alapján egészen ígéretesnek néz ki.

Már csak azon töprengek, hogy próbáljam be a P14s-t vagy inkább P53... Árban kb ugyan ott lennék, P14s-hez van értékelhető mennyiségű garancia is és nem féltégla a töltője, P53 meg inkább időtállóbb ki/felépítés + ott a bővíthetősége.

[ Szerkesztve ]

(#116049) Tikakukac válasza RoryBreaker (#116046) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, a legújabb egy t430s volt.

-Nagy sóhaj-

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116050) S_x96x_S válasza RoryBreaker (#116046) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> feleségem munkahelyén rengeteg t460 van.
> Semmi bajuk. Pedig ütve vágva vannak.
> .... Ez statisztikailag sem lehetséges.....

azok a gépek, amelyek az érvényes garancia utáni 2 évet túlélik,
általában elég sokáig bírják .. ( Lindy effect )
Amelyek meg kipurcannak .. azok nem,

és ha csak a látható "túlélő T460-as gépeket" vesszük figyelembe
akkor bele eshetünk a survivorship bias- féle torzításba.
vagyis fontos még a kipurcant gépek aránya is, amit persze pontosan csak a Lenovo tud.

Az orvosok és a szervizesek elég jó tudással rendelkeznek, de ők is tévedhetnek,
mert az orvosokhoz is csak a beteg emberek mennek,
és a szervizesekhez is csak a "beteg" gépeket viszik ..
vagyis fontos a teljes minta mennyisége, hogy jó arányokat tudj számítani.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.