Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) FerNandor válasza Tikakukac (#102999) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, van amúgy benne egy telejesen szabad slot vagy esetleg itt is LTE meg stb adapter helyére megy csak be? (valamelyiknél olvastam ilyet, lehet, hogy az x240 volt)

Apollyoon 2019-09-16 08:50:20 (#103000)
köszi. nem is a spórolás miatt, csak valahogy nem került ilyen a szemem elé, amik meg jobbak voltak, mind drágábbak voltak, lényegesen. :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103002) Tim82 válasza FerNandor (#103001) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően itt is egy slot van, amibe vagy M.2 SSD vagy WWAN kártya mehet, de itt lehetséges még egy extra slot is, még egy ugyanilyen foglalattal (felszereltség vagy utólagos beszerelés/bővítés függvénye).

Szóval végeredményben megoldható az M.2 SSD, M.2 WWAN és 2.5" HDD együtt is (ez az X240-re, X250-re egyaránt vonatkozik), de gondolom, gyárilag viszonylag kevés X250 jött így alapkiépítésként.

Szerk.: [link] (X250 Hardware Maintenance Manual, pdf, saját oldalszámozás szerinti 78. oldaltól érdekes).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103003) Tikakukac válasza FerNandor (#103001) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz a szisztéma. Ha minden hely kell, akkor ThinkPad kilőve. Akkor a HP a te géped, ott 3 slot is van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103004) FerNandor válasza Tikakukac (#103003) üzenetére


FerNandor
őstag

Ha LTE modul helyére bemegy, (bemegy akkor? jól olvastam?) akkor az nekem jó. Nem használom.
Nem váltanék a Thinkpad vonalról :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103005) Tikakukac válasza FerNandor (#103004) üzenetére


Tikakukac
titán

Be, szokásos kombó megoldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103006) SNor válasza FerNandor (#102998) üzenetére


SNor
tag

Az x250ben ha már van 1 ssd, akkor szvsz csak a helyére mehet sshd. Nem szokták a modem helyére rakni alapbol a fő háttértárat.

(#103007) Tim82 válasza SNor (#103006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyrészt nincs odaforrasztva az a WWAN kártya. Másrészt ha az X240 is elboldogul 1 M.2 2242 SSD + 1 2.5" HDD kombóval, akkor az X250 is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103008) vicze válasza Tikakukac (#103003) üzenetére


vicze
félisten

Melyik HP-ban van 3 slot? Vagy úgy 3 mint a T440p-ban? Ez esetben a Thinkpad miért van kilőve?

(#103009) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Rövid leszek és tömör:

- az E480-as típussal van valakinek tapasztalata?
- az IdeaPad gépeken gondolkodtam, mivel elsősorban írásra + multimédiás dolgokra kéne egy átlagnál jobb laptop.
- multimédia alatt Photoshop, Illustrator és nagyon alap After Effects munkákat értek.
- jelenleg ugyanezt egy régi B50-80-as Lenovo laptopon művelem, ehhez a ThinkPad E480 minőségi ugrás lenne
- az IdeaPad gépekkel viszont szkeptikus vagyok, a "belső részek" miatt, gondolok itt esetleges hűtési, melegedési problémákra.

Szóval a kérdéseim a következők lennének...

Úgy átlagban mennyivel rosszabb a ThinkPadek IPS kijelzője (mivel ugye elsősorban business laptop), mint mondjuk egy kimondottan multimédiára szánt notebooké?

Milyen az összeszerelés minősége, ill. mennyire kompakt/könnyű maga a gép? (Viszonylag sokat utaznék vele.)

A válaszokat előre is köszönöm, láttam több videót is róla, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.

[ Szerkesztve ]

(#103010) vicze válasza ThePatriot (#103009) üzenetére


vicze
félisten

E = full műanyag semmilyen fém belső megerősítése nincs.
E-s Thinkpad kizárólag az Enterprise támogatásban és funkcionalitásban jobb az Idea-nál, anyagminőség valamivel jobb, de minimálisan.

"multimédia alatt Photoshop, Illustrator és nagyon alap After Effects munkákat értek"
Ez esetben a E485-öt vedd, mert az AMD-s sokkal jobb GPU-t tartalmaz alapból.
Kivéve, ha RX 550-as T480-at nézel az esetben az jobb lesz.

"B50-80-as Lenovo laptopon művelem, ehhez a ThinkPad E480 minőségi ugrás lenne"
Még csak sebességben se feltétlenül lenne nagy ugrás.

"Úgy átlagban mennyivel rosszabb a ThinkPadek IPS kijelzője"
Melyik? A 8gen-ben van akár 500nit-es HDR 4K kalibrált kijelző.
Teljesen model függő, hogy melyikbe milyen kijelző megy. Minél drágább annál jobbat kap. Az E-k kapják a leggyengébbet 250nit FHD. (A 768p TN, így az kiesik a kérdésedből.)

E480-ban Innolux, BOE és AOU panellek vannak.

(#103011) Tikakukac válasza vicze (#103008) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglepően sokban, ott van egy 2.5" és egy M.2 és mellé WWAN dedikált slot. 820-840-850-ek. És akkor nincs az optikával bajlódás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103012) SNor válasza Tim82 (#103007) üzenetére


SNor
tag

Én csak arra írtam, hogy ha már van benne 1db ssd, akkor amellé sshd-t tenni nem lehet, csak ha kicseréli a kettőt. 2. Ssd természetesen mehet mellé a modem helyére, csak lesz 1 fölös ssdje. Mármint én így értelmeztem a kérdést.

(#103013) vicze válasza Tikakukac (#103011) üzenetére


vicze
félisten

Ok, 820 G1/G2, 840/850 G1-G4.
Elég változatos 2242/2260/2280 van össze vissza.

Azokban a ThinkPadokban van ugyanígy, ahol ahogy a HP-nál is gyorsító SSD-t raktak a HDD mellé, és nem SSHD-t.
Az X250 pont ilyen. Az SD kártya olvasó alatt van a második M.2-es slot. (X240/T440/T450-et tudom még ami ilyen, mindenképp kevesebb van mint a HP-nál, 4-5 modell.)
Viszont Thinkpadok 2. M.2-jébe csak 1oldalas 2242 megy, ami még ritkább mint a két oldalas sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#103014) FerNandor válasza SNor (#103012) üzenetére


FerNandor
őstag

SSD mellé miért nem mehet egy plusz háttértár, ami mondjuk egy SSHD?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103015) Tikakukac válasza vicze (#103013) üzenetére


Tikakukac
titán

G1-ek--->'42
G2-k-->'60 (adapterrel nyilván '42 is)
Minden más '80.

Semmi összevisszaság, ez elég katonás rend :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103016) vicze válasza Tikakukac (#103015) üzenetére


vicze
félisten

G1/G2-nél szerintem a csavar átrakható, a helye ott van amennyire látom.

(#103017) vicze válasza FerNandor (#103014) üzenetére


vicze
félisten

Hova raknád?

X250-be ezek mennek bele(együtt):
- 1db 2,5"-es meghajtó
- 1db M.2-es SATA(!) 2242-es SSD (kétoldalas)
- 1db M.2-es SATA(!) 2242-es SSD (egyoldalas) (aksi alatt)

(#103018) SNor válasza FerNandor (#103014) üzenetére


SNor
tag

Lehet félreérthető voltam :) :
Arra gondolok, hogy, ha mondjuk van az x240-ben egy kisebb méretű SSD, akkor azt hagynám és vennék bele egy nagy méretű SSHD-t például.
Én erre írtam, hogy ha benne hagyod a kisebb méretű SSD-t, akkor nem megy mellé SSHD.
Ha kiveszed az SSD-t, akkor a helyére mehet SSHD, természetesen. *+1db 2242-es SSD másodiknak. De azt a többiek is írták, hogy nem túl nagy a választék belőle.

*vicze1 pontosította.

[ Szerkesztve ]

(#103019) Tikakukac válasza vicze (#103016) üzenetére


Tikakukac
titán

Voltak ilyen gépeim, nem, nincs ott mind a két csavar.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103020) vicze válasza Tikakukac (#103019) üzenetére


vicze
félisten

Úgy értem, hogy átrakni a csavart, vagy a váz része?

(#103021) Tikakukac válasza vicze (#103020) üzenetére


Tikakukac
titán

Fizikailag nincs meg az anya az alaplapon. Helye 60mm G1 és G2 esetében is. Csak nem tudod mihez rögzíteni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103022) FerNandor válasza vicze (#103017) üzenetére


FerNandor
őstag

& (#103018) SNor

Értem most már, köszönöm. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103023) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy Yoga S1-et használunk nagy megelégedéssel, azonban rettentő zavaró, hogy viszonylag sokszor nem akar Sleep-ből felébredni; csak újraindítással lehet használhatóvá tenni.
i3 proci, 4GB RAM, 120GB Samsung SSD és hovatalos WIn 10 Pro.

Ahogy a neten nézegetem, megjelenésétől okoz sokaknak ez bosszúságot.

Valakinek nincs megoldása erre a bosszantó apróságra?
Esetleg merre lenne érdemes keresgélni? Rendszernaplóban találhatok erre vonatkozó bejegyzést?

Előre is köszi.

(#103024) vicze válasza zetecR (#103023) üzenetére


vicze
félisten

Legújabb BIOS van rajta?

(#103025) zetecR válasza vicze (#103024) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, a legfrissebb.

Vagy ez inkább Windows-os kérdés lenne? :)

[ Szerkesztve ]

(#103026) -Faceless- válasza zetecR (#103025) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez jó eséllyel Windows egy Dell gépemen vagy 3-szor előjött az utóbbi években. Most nem emlékszem mi volt a megoldás, de valami olyansmi ha sokáig van sleep-ben, vagy az aksi valamilyen szint alá merül átmegy hibernálásba onnan meg nem tud visszatölteni. Ezt mihamarabb csináld meg, mert nekem egyszer csak úgy gondolta, hogy be se fog kapcsolni.

Nálam a hibernálás ahogy van ki van kapcsolva, mert egy kín volt állítgatni, és volt hogy visszaállította magát egy frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#103027) FerNandor


FerNandor
őstag

Lenne még egy újabb kérdésem. Ha egy m2 2242-es ssd raknék mondjuk egy ssd/hdd nélküli gépbe, arról ugyanúgy üzemelhet az oprendszer és a programok? És akkor egy 2.5"-os nagy hdd-t/sshd-t be tudnék rakni tárhely miatt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103028) Tikakukac válasza FerNandor (#103027) üzenetére


Tikakukac
titán

A kérdés fordítva könnyebben kiadja a választ: miért ne üzemelhetne egy SSD-ről az oprendszer és a programok? Egy ilyet tudok, ha a gép csak cache SSD opciót tud, bootolhatót nem. De ilyen szerintem Thinkpadban nem nagyon volt, még a fapad verziókban sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103029) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

t510-be hogy érdemes a ramot tenni, 1x8 vagy 2x4 gb?
és hány mhz-eset lenne érdemes, mi a maximum?

most 2x2 van benne és ezt látom: ddr3-1333 (667mhz)

ezt találtam a lenovo honlapján

PC3-8500 or PC3-10600 Non-Parity (NP) Double Data Rate Three (DDR3) Technology (*)Dual-channel capableTwo or four 204-pin SO-DIMM sockets (*)1GB, 2GB or 4GB memorySupports up to 8GB (for T510) or 16GB (for W510) maximum memory
Note: * depending on system models

köszi

(#103030) Tim82 válasza seadrone (#103029) üzenetére


Tim82
nagyúr

- 2x4 GB modult, mert nem fogja lekezelni a 8 GB-os modult a T510 egy foglalatban, a prociba épített memóriavezérlő korlátai miatt (és nincsen olyan kompatibilis proci a T510-be, ami ebben jobb lenne)
- 2Rx8 (egy oldalán 8 chipes, 2 sorba rendezett chipes) modulok legyenek
- 1.5 V feszültségen üzemelni tudó (tehát normál DDR3 vagy legfeljebb olyan DDR3L, amelyik ezen a feszültségen is tud üzemelni)
- mindegy, milyen FSB-set raksz bele, 1066 MHz FSB-n fog üzemelni a T510-ben (de lehet akár 1600-as is, ha a fenti kritériumoknak megfelel)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103031) Apollyon válasza Tim82 (#103030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bocs, ha nagyon hülyeséget kérdezek, de ha egy nagyobb modult rakunk bele, mint amit lekezel, azt egyáltalán nem is látja (mintha benne sem lenne), vagy mondjuk csak 8 GB helyett 4 lát belőle?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#103032) Tim82 válasza Apollyon (#103031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól emlékszem külföldi fórumok alapján, el sem indul vele, memóriahibát sípol boot-olás helyett. (A sípolásos hibaüzenetben nem vagyok biztos, abban viszonylag igen, hogy el sem indul vele.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103033) seadrone válasza Tim82 (#103030) üzenetére


seadrone
őstag

heló!

köszi a választ

2x2 van benne most - Ramaxel RMT3020EF48E8W1333 - ezt mondja az aida

de igazából ezt ki is venném, ne zavarjon, és mehet bele a 2x4 , ez pl jó lenne bele?

PC3-10600 - ez jelenti az 1333 mhz-et, jól gugliztam?

(#103034) Tim82 válasza seadrone (#103033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az alsó modul ránézésre igen, a felső nem. (Az azonos gyártó és kapacitás ellenére ez nem ugyanolyan modulokból álló páros.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103035) seadrone válasza Tim82 (#103034) üzenetére


seadrone
őstag

az egyik meg van fordítva, nem?
eleje-hátulja

(#103036) Tim82 válasza seadrone (#103035) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem. Mindkét oldalon ugyanannyi memóriachipnek kellene lennie.

Az alsón 8 van (mindkét oldalra vetítve 2*8 db chip, az a 2Rx8 kiosztású modul).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103037) vicze válasza zetecR (#103025) üzenetére


vicze
félisten

Akkor a következő. :)
Vantage fel van rakva, és minden le van frissítve a gépen? Leginkább itt a Lenovo power management a kérdéses.

Elég sok gond van az Intel CPU sérülékenységek foltozgatása óta a sleeppel sajnos.

(#103038) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
T450-en hogy a bánatban kell a bios beállítást behozni? F1-re nem reagál, Enter nyomkodásra sem.
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#103039) donjohnson válasza embe (#103038) üzenetére


donjohnson
addikt

újraindítás közben próbáld az enter-t, ne sima bekapcsoláskor.
gondolom win10-ed van és be van kapcsolva a gyorsbootolás, ami igazából hibernálásból ébreszt és azért nem éred el úgy a bios-t.

Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103040) embe válasza donjohnson (#103039) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi nekem csak ez van:

Viszont az újraindítás közbeni Enter nyomkodás bejött.

Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#103041) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
Végülis vettem még egy T430-at itt a PH-n. :)
2.5"-os SSD-nél van méretkorlátozás? 7mm vs 9mm?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103042) azbest válasza FerNandor (#103041) üzenetére


azbest
félisten

7mm, régi ssd-mnek le kellett venni a tetejét, amikor benne használtam :D
Az optikai meghajtó helyére keretben viszont magasabb is befér.

(#103043) Tikakukac válasza FerNandor (#103041) üzenetére


Tikakukac
titán

Gumicsík meg okos dugdosással ha vészmásolást akarsz bemegy asszem a 9mm is. De úgyis 7mm az SSD-k 99.9%-a, ez HDD-nél tud érdekes lenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103044) FerNandor válasza Tikakukac (#103043) üzenetére


FerNandor
őstag

& (#103042) azbest

köszi. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#103045) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Heló.

Tegnap lefrissítettem a wint 1607-ről 1805 vagy valami aktuális. (T420s)

A végén közölte, hogy a power managert (win-7es) letörölte, mert redmodban így döntöttek, azon kívül a wifi régi programja is eltűnt és az FB+F5 gomb is megszűnt funkcionálni.

Az új power manager abszolút fogyasztóbarát, nem tud semmit. Így viszont hamar vehetek új aksiit (fogyasztás barát is egyben).
Nem lehet se profilokat beállítani, se azt megadni, hogy hány %-nál kezdjen tölteni és hány %-ra töltse fel. Vagy csak én nem tudom, és nekem kell újra tanulnom mindent az alapoktól??? :F És minden frissítés után újra. Meg újra. :W

B-terv: visszateszem a 1607-es, és addig használom, letiltok minden frissítést (ahogy eddig is tettem) amíg fut.

Még egy borzadály: az fn+F7 gombra előjön a képernyőválasztó, de ilyen végtelenségig lebutított vonalas ábrákkal. A rég színes ikonok egy pillantás alatt felismerhetőek voltak, itt azért eltart hosszú másodpercekig, míg megfejtem a rejtvényt, melyik mi akar lenni. Tudtom, modern, letisztult. :C

Kiváncsi vagyok, mit szólna a határőr, ha az útlevelemben a fotót lecserélném egy pálcikaember rajzra: az is én vagyok, csak modern, letisztult ábrázolásban. :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103046) Tim82 válasza Wolfskin (#103045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Összefoglaló lenyit, RoboGuru blogjának linkjére rákattint, elolvas.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103047) FoxiestFox válasza Wolfskin (#103045) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win Store-ból tedd fel a Lenovo Vantage nevű progit, mindent állaítani tudsz benne, ami akkuval kapcsolatos, a töltési küszöbértékeket is.

[ Szerkesztve ]

(#103048) vicze


vicze
félisten

Arra esetleg tud valaki magyarázatot, hogy mikor települ(vagy indul) a Vantage régi vagy új felülettel?
Számomra tök randomnak tűnik. A friss telepítés és a régi felület van. Másik 1-2-3évesek telepítés és az új van, de nem jelent semmit van amin régi, van friss telepítés amin az új. Hiába szedem le rakom újra, ha már egyszer fel volt minding ugyan az megy fel rá. Nem számít a gép kora, típusa, semmilyen logikát nem látok benne.
Összességében nagyon furcsa és érthetetlenen számomra ez a jelenség.

(#103049) Wolfskin válasza Tim82 (#103046) üzenetére


Wolfskin
őstag

Olvastam. Nagyrészt az alapján telepítettem a drivereket. Végül minden működött, csak a DP kimenet nem váltott automatikusan nvidiára.

@FoxiestFox: A Lenovo Vantage is fenn volt. Sőt, a végére már nem is nullázta magát a 80/96%-s beállítás.

Most kezdhetek mindent előröl? És minden frissítés után...??? :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103050) Tim82 válasza Wolfskin (#103049) üzenetére


Tim82
nagyúr

És minden frissítés után...??? :W

Sajnos, ez benne van a pakliban. 1903 buildre frissülés után nekem is újra kellett húznom a T520-on az ujjlenyomatolvasó drivert, mert megszűnt működni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.