Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) HSM válasza Alien13 (#63000) üzenetére


HSM
félisten

Persze, de az másik topik témája. Amit tudtunk itt segítettünk. ;)
És ezután is szívesen segítünk, ha van még témába vágó kérdésed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#63002) laszlobak válasza Alien13 (#62994) üzenetére


laszlobak
tag

H E L Y E S !

Mindenkitől nem kérhetsz tanácsot, ha mégis megteszed, nem fogadhatod meg mindenkiét!

Én eddig azt sem tudtam, hogy van t61 TP a világon, csak amióta a harcodat figyelem a laptopért.

Még mindíg ne add fel! Én veled, és a vizilovakkal T61-ekkel vagyok!

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#63003) Tim82 válasza Alien13 (#62994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom, nagy kérés idegentől, de esetleg valaki nem tudna arra a T400-asra személyesen?

Személyesen mit?

Nagyjából két emberről tudok, akinek volt gondja T400-zal innen a fórumról, ami szerintem nagyon jó arány. Mindkét esetben a dedikált VGA-val volt gond és eléggé egyedi, extrém esetek voltak.

Ami a T61-et illeti, én mostanában főleg egy low-end R61 előtt ülök, 2 GB RAM-mal és szintén T7100-zal, igaz, én tettem bele egy olcsó SSD-t, meg egy IPS panelt, valamint Linuxszal használom. Nincs okom panaszkodni, kb. ugyanarra használom, mint amire Te is használnád: netezés, szövegszerkesztés, letöltés, ilyenek. Ja meg régebbi játékok Wine alatt.

Mind a T61, mind a T400 jó választás.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63004) Francia91 válasza Tim82 (#63003) üzenetére


Francia91
veterán

T400 mellet szol a hardveres Flash gyorsitas pl, de az mar dragabb a T61-nel...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63005) Tim82 válasza Francia91 (#63004) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt már nyilván neki kell eldöntenie, hogy fontos-e. Egy generáció különbség, ami ezt leszámítva nem olyan nagy ugrást jelent - a T400 olcsóbban bővíthető, de a linkelt T61 4 GB RAM-mal is elég arra, amire kell neki (már ha jól olvastam a Milyen notebook-ot vegyek?-topikban).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63006) franc0


franc0
őstag

Nem is értem, hogy vitatkozhattok ezen...
A jelen árak mellett T400, nem kérdés.

Az más tészta, hogy nemsoká szerzek egy zsanérhibás 4:3-as T61-et egy tálca sörért ;]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#63007) Tim82 válasza franc0 (#63006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Épp azért nem érted, mert nem is vitatkozunk rajta. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63008) kistewe válasza Alien13 (#62994) üzenetére


kistewe
tag

Szia,
1. ha kiszolgálod a piacot akkor megy a bolt és lehet fejlődni.
2. Nálam is meghalt egy T61 DE ! az NVS140M gpu-s szériából ( fenn van a HA-n) ennek ellenére az integrált verziót nyugodtan merem ajánlani, másodjára is hasonlót vettem volna ha nem nőttek volna az igények és a pénz is meg volt erősebb géphez. T400 -as nem volt a kezemben de a T61 szerintem veszett jól össze van rakva, az enyémnek lötyögött a zsanérja de ezen kívül 2 évig más baja nem volt, amíg az NVS megadta magát.
3. Azok a cégek akik programozókat foglalkoztatnak elég sok T61-es használtak anno, utána T400 most nem tudom mi van helyette.
4. mindenképp olyat vegyél ahol a garit érvényesíteni is tudod ha kell.
5. ezt így mondani hogy az XY gyártó egy f.s az túlzás , minden gyártónak megvan a krémje meg a túrója is használtan a TP, Elitbook vagy a Latitude lehet jó választás és ott érdemes utána olvasni a konkrét típusnak is.Én soha nem vennék X200 mert nincs rajta tapipad ( igen lehet engem kövezni ) és nekem nélkülözhetetlen, és E6220-at sem mert nincs DVD-je stb...
6. van itt a HA-n is pár kolléga elég sok pozitívval , garival , és ha nincs meg a pénz lehet még félre is teszik neked főleg ha több darab van neki.
7. szvsz a T61 jó választás de ha Tika azt mondja érdemesebb egy T400-ra gyűjteni akkor az úgy van...

(#63009) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Van egy T530-am, és azt vettem észre, hogy ha akksiról megy, akkor például ha egy sötét hátterű oldalról egy fehér hátterű oldalra váltok át, akkor ilyen kis lépésekben variálja a fényerősséget a gép. Feketénél mint ha csökkentené kicsit a fényerőt, fehérnél pedig növeli kicsit, de tényleg csak kicsit. De miután változtatott a fényerőn úgy marad, amíg nem éri más hirtelen színváltozás (pl fehér oldalról átváltok feketére). HD 4000 integrált videókártya van a gépben, és a legfrissebb driver, amit a Lenovo oldaláról töltöttem le. Jah és Windows 8.1 64 bit fut rajta. Szerintetek driver hiba lehet? Anno az y580-am csinált ilyet bizonyos driverrel, de az 8.1-nél megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#63010) Tikakukac válasza Feenyx (#63009) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem hiba. Ez a feature. Driverben tudod állítani, dinamikus kontraszt a jelenség neve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63011) Feenyx válasza Tikakukac (#63010) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ertem, koszi :)

(#63012) Feenyx válasza Tikakukac (#63010) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Kicsit pontosabban meg tudnád mondani merre van? :) Mert én nézem az Intel HD Grafikus vezérlőpultban, de nem találom sehol.

(#63013) Tikakukac válasza Feenyx (#63012) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, gugli megoldja, nekem is onnan jött de csak 1 gépnél volt vele gondom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63014) buvartacsko válasza Tim82 (#63003) üzenetére


buvartacsko
addikt

Honnan szereztél R61-be IPS-t? Kompatibilis T61/T400-al is?

(#63015) stojesz


stojesz
tag

A TP Fan Controller "smart" módja okosabb, mint amit gyárilag használ a Lenovo szoftver vagy X200s-nél nincs sok értelme használni?
Köszi!

www.stojcsics.hu

(#63016) Tim82 válasza buvartacsko (#63014) üzenetére


Tim82
nagyúr

IPS-es T60-ból. Ez egy 15", 4:3 képarányú R61, elég mindössze panelt cserélni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63017) Sensei válasza stojesz (#63015) üzenetére


Sensei
tag

Okosabb, mert szabadon konfigurálható, ahogy neked tetszik. A tpfancontrol.ini file-t kell hozzá szerkeszteni.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#63018) buvartacsko válasza Tim82 (#63016) üzenetére


buvartacsko
addikt

Jaaa. :)

(#63019) stojesz válasza Sensei (#63017) üzenetére


stojesz
tag

Köszi!

50 és 60 fok között mozog az SL9400 hőmérséklete az AIDA64 szerint. (Bár a CPU magokon kívül mutat még vagy 5-6 hőmérsékletet, amik nem tudom mik.) Jól gondolom, hogy ez egy kicsit magas?

Tegnap jött meg a gép. 2010 májusi és látszólag még bontatlan, mert rajta vannak a megfelelő helyeken a garanciás matricák. Egy pasztázás már biztos ráfér.

www.stojcsics.hu

(#63020) Tikakukac válasza stojesz (#63019) üzenetére


Tikakukac
titán

Tippelek a 10 millásért: egy sima netes terhelés alatt ebből max 5 fokot tudsz kiszedni ;]
Ez ennyit tud, most próbálom x200-as lapra visszacserélni az eddig legjobb sl9300-as lapomat, na az tudott dolgokat hőmérsékletben, kár volt eladnom...

Annyira nem fog melegedni, de valahonnan kéne még 2-3 kisebb lap, csinálni kéne egy nagy tesztet. Szívós ügy, mert valahogy pont nem keresztezik nálam a lapok egymást...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63021) stojesz válasza Tikakukac (#63020) üzenetére


stojesz
tag

Értem és köszönöm!

Mivel asztalon tartom a notit vagy - ha ölben, akkor - egy darab bútorlapon, ezért amíg nem süt a billentyűzet és a csuklótámasz, addig nem zavar. A venti meg elég diszkrét ahhoz, hogy ne zavarjon.

www.stojcsics.hu

(#63022) FoxiestFox válasza stojesz (#63021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a gép paplanon sem igazán sütne szerintem.
Én csak akkor teszek szilárd tárgyat a W500 alá, ha a Radeon megy.
Intellel 40-45 fok paplanon. FullHD filmnél 50. Ez az alján már langyos, a billentyűn érezhetetlen.
Tudom, nem egy csoport a két gép, csak hozzáfűztem.

(#63023) lapa


lapa
veterán

magánvélemény pozor: már megin a világ leghűvösebb leghalkabb gépének hőmérsékletét javítjátok? érdekes nekem 4 szarrá nyúzott gépen egyiken sincs "rossz pasztázás", ez most köbö egy éve kezdett el ilyen urbánlegend lenni itt a topikban, hogy minden x200s kigyullad ha nem szereled szét félévente és kenegeted meg tömjénezett fókazsírral.

ami bemegy a mazzagon, az kijön melegség formájában és pont. az meg, hogy mennyi megy be a mazzagon független a pasztától. ha durvaszemű sót raksz a cpu meg a hűtőplatni közé, akkor valamivel több megy el alul a gépház felé, mint a radiátoron. a "rossz pasztázás" kb annyit jelenthet, hogy pár fokkal magasabb a cpu, esetleg pár %-kal (nem 10-20, hanem 1-5) több hő megy el a dobozon keresztül. ezért szerintem a műszerész csavarhúzóért nem érdemes kimenni a fészerbe.

az össz leadott hő továbbra is tök független lesz a varázspasztától. persze pszichikailag óriási placebo.

ha meg hangos az windows feature, 4 gépből 4 néma linuxon.

és a fentiek akkor is igazak, ha a venti már hővezetőpaszta port fú ki magából.

de ez szigorúan intoleráns magánvélemény, lehet hogy csak én fogtam ki szerencsés gépeket. ha nem rossz szerintem ne javítsd meg. ha nagyon kell valami vallásos tevékenység ki kell szívni porszívóval a radiátort jól ráfogva, esetleg kocogtatva a dobozt közben, meg ugyanezt eljátszani a palmrest alatti légbeömlőkkel (vagy sűrített levegő / kompi).

a legjobb embereink estek el a harcokban, hogy nekünk ne kelljen már hozzányúlni a gépekhez azon felül, hogy levegőhöz juttatjuk őket.

[ Szerkesztve ]

(#63024) Dhampir válasza lapa (#63023) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#63025) Tikakukac válasza lapa (#63023) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért akarom összekapni a nagy laptesztet és letolni 5-6 lapot...

Általában azok az emberek rinyálnak a 60 fok feletti értékektől akik nem fogtak még gépet...aminek a burkolata 60 fokos terhelés alatt. Na az igen, Van bétás gép nálam most, amin még kicsit csiszolnak remélem, mert középen éget, de szó szerint, Na ez igen, ez gáz. Egy 60 fokos proci 40 fokos kilépő levegővel picsafüst...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63026) FoxiestFox válasza lapa (#63023) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez jó volt tényleg :K :D

(#63027) stojesz válasza lapa (#63023) üzenetére


stojesz
tag

Kösz a kifejtést!

Azért gondoltam a pasztára, mert asszony (off) Acerje hetven-nyolcvan fokon sütött és visított a venti. Aztán széd lett szedve, újra lett pasztázva és 55-60 lett belőle. A kérdés abszolút tájokozódó jellegű, mert nem tudom ennek mennyi a normális üzemi hőmérséklete. Meg még nem is találkoztam fetisiszta tulajokkal, akik X200s belekben turkálnak :DD A fórumot is csak kb. másfél hete olvasgatom.

Kösz mégegyszer!

www.stojcsics.hu

(#63028) stojesz válasza stojesz (#63027) üzenetére


stojesz
tag

Akarom mondani szét és tájékozódó.

www.stojcsics.hu

(#63029) Alien13 válasza Tim82 (#63003) üzenetére


Alien13
tag

Bocsi... :) Szóval ránézni... Egy szakember... Mert a Népligetig el tudnék buszozni, onnan sehova, és max. oda tudnám kérni az átvételt. Oké, HDSentinel és Aida64, de mit nézzek? Én, aki életemben kétféle laptopot láttam, soha a büdös életben ki nem szúrom, ha valami baja van :((( :((( Ennyi önkritikám azért van... Szóval gáz, na...

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63030) Tim82 válasza Alien13 (#63029) üzenetére


Tim82
nagyúr

BIOS le van-e jelszavazva, egyezik-e a konfiguráció azzal, amit írnak a hirdetésben, Dead Pixel Buddy nevű programocskával (portable, nem kell telepíteni, pendrive-ról ez is futtatható) megnézni, hogy pixelhibás-e a kijelző (lehetőleg minden színre tesztelni, amit felajánl a DPB). Portok működnek-e, pár perc erejéig indítani egy Prime95 blend tesztet, csak hogy az alatt nem hal-e be/mennyire zajos, mennyire melegszik + a blend teszt alatt a RAM hiba is kijön. Most ennyi jutott eszembe, de még összeszedem jobban estefelé.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63031) vicces válasza stojesz (#63027) üzenetére


vicces
addikt

az én x200-am 4 éve van nálam. se meleg sem zaj nem jön ki belőle, és azóta sincs a paszta cserélve. minek :F

:)

(#63032) Alien13 válasza Tim82 (#63030) üzenetére


Alien13
tag

Köszi, Tim :)

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63033) Grafirka válasza stojesz (#63019) üzenetére


Grafirka
őstag

W500 as homersekletek ( nem volt ujrapasztazva csak neha kiporszivozom a legjaratokon keresztul, nem szedem szet)
T9400CPU / alap homerseklet , sima netezes, ~ 38C, HDmovie ~ 50C ( az intel videovezerlovel)
Ati FGL dedikalt videokartyaval atlagosan +10C az elobbi ertekekhez kepest de ez mar masik tortenet.

Az 50-60 C nincs veszely , viszont kicsit magas.Erdemes lenne megnezni,nics e rosszul pasztazva.
Ezt csak azert mondom , mert a cegnel volt egy T500 as ill. T400as amelyeknel voltak homersekletproblemak, a szervizes srac szetszedte es mindkettonel egyszeruen csak rosszul volt felkenve a hovezeto anyag.A T500 nal ha jol emlekszem csak a 75% jutott a pasztabol. Megtisztitotta , ujrakente es azota is megy mindketto hibatlanul.

(#63034) Alien13


Alien13
tag

Most ugrott a majom a vízbe...

Miután eldöntöttem, és elhatároztam, hogy megveszem a T61-et a konkrétan szegediként hirdető illetőtől, akivel leleveleztük, hogy oké a gép, felhívtam, hogy a héten megvennénk. Kiderült, hogy debreceni cég... Válasz: fel lehet menni vonattal érte, vagy leküldik...

Bridget Jones: Mindjárt megőrülök! :W :W

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63035) FoxiestFox válasza Alien13 (#63034) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jelentsd az apróhirdetések modkerjében, ha nem megfelelő városban hirdet személyes átvételi lehetőséget..

[ Szerkesztve ]

(#63036) Fifi válasza lapa (#63023) üzenetére


Fifi
őstag

+1 :K Eztmegmondtad! :C

Van otthon Arctic mx4 paszta, de a 4 éve nálam lévő T410s sűrített levegőn és citromos Clin ablaktisztítón túl mást nem látott. Szerintem hűvös és halk. Szétszedhetném, de minek. Azért a pár fokért? Inkább azt a fél/egy órát az asszony olajozásával töltöm. :D Na meg amilyen a formám tuti, hogy vagy szarul raknám össze vagy szétszedésnél eltörnék valamit. Majd ha az ultrabayben lévő hdd-nél hangosabb lesz a venti vagy égeti a golyóimat, akkor megkapja a nagytakarítást.

(#63037) Tim82 válasza FoxiestFox (#63035) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra már nincs topik, a hirdetésnél tudná megtenni, ha itteni hirdetés lenne, nem pedig olx.hu-s...

Luighi fórumtárs még foglalkozik használt notebook-okkal Szegeden? Hátha nála érdemes lenne érdeklődnie Alien13-nak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63038) FoxiestFox válasza Tim82 (#63037) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, hát olx-ről nem veszünk ilyesmit... :DDD

(#63039) buvartacsko válasza Alien13 (#63034) üzenetére


buvartacsko
addikt

Örülj neki... A T61 nem egy jó gép, de ezt többen is mondták neked fentebb. (nekem 2 évig volt ilyen gépem)

A T400 klasszisokkal jobb. Ha nincsen pénzed rá gyűjts még.

[ Szerkesztve ]

(#63040) Alien13 válasza FoxiestFox (#63035) üzenetére


Alien13
tag

Megtettem. Aljasság... Írja be, hogy Debrecen, és akkor nem pörög rá az ember... :((

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63041) Tim82 válasza buvartacsko (#63039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint nálad olyan hibák voltak, amik amúgy nem jellemzőek minden T61-re. Az mondjuk nem kérdés, hogy a T400 jobban megéri.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63042) FoxiestFox válasza Alien13 (#63040) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor már inkább alfához vonatozz el, és még rendes garanciád is lesz.

(#63043) tototos válasza FoxiestFox (#63042) üzenetére


tototos
őstag

Alfánál nincs már ingyen futár? Én eddig mindig futárral rendeltem tőle, és sosem csalódtam a minőségben.

(#63044) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

T420-hoz keresek kijelzőt Magyarországon viszonylag normális áron,ismer valaki jó forrást?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#63045) buvartacsko válasza Tim82 (#63041) üzenetére


buvartacsko
addikt

Valóban volt ilyen hiba, amit elismerek viszont egy dolog mindenkinél jelenetkezett kb, ez pedig a cpu fan elhasználódása, amit persze lehetett javítani házilag, de az csak ideig óráig szüntette meg azt az idegesítő kerregést.

Arról nem is beszélve hogy folyamatosan pulzál is a venti. Leviszi 40 valamennyi fokra, ott megáll, 0 másodperc alatt visszamelegszik 50 fölé, és ott pörög, néha 1 percen belül 2x is megtörtént a leáll felpörög téma. Nekem konkrétan ez csapta ki a biztosítékot főleg este. Nappal annyira nem zavaró.

(#63046) btudos válasza buvartacsko (#63045) üzenetére


btudos
veterán

TPFC :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#63047) FoxiestFox válasza tototos (#63043) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van. De csak jobb megnézegetni, kiválasztani.
Bár én mindig tudtam, mit rendelek.

(#63048) buvartacsko válasza btudos (#63046) üzenetére


buvartacsko
addikt

TPFC... tpfc... ez rohadtul nem változtat azon hogy rohadt hangos alapjáraton. Ehhez képest a T400/T500 hangtalan... és azon sem változtat hogy kopik a venti és elkezd zúgni.. nem csodaszer egyáltalán a TPFC. :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U

(#63049) btudos válasza buvartacsko (#63048) üzenetére


btudos
veterán

A ventivezérlés baromságait oldja meg, pont amit kifogásoltál. Nem csodaszer, de rengeteg kellemetlenségtől megkíméli az embert. A T430 gyári vezérlése is pocsék, mikor 45 fokos procinál pörgeti a ventit mint az őrült, és senki se tudja miért. TPFC-vel ilyen nincs, könnyebb vele az élet, ennyi.

Nyilván nem fog a venti kevésbé kopni tőle, de ilyet egy szóval sem állítottam. :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#63050) Francia91 válasza FoxiestFox (#63047) üzenetére


Francia91
veterán

Én még egyszer sem jártam Alfánál, de tizenvalahány gépet biztosan rendeltem már tőle (mind TP R és T széria). Egyszer sem volt rá panaszom. Egy alkalommal kaptam egy kijelzőhibás T61-est, telefonáltam neki, kért róla fényképet, másnapra itt volt a futár a csere T61-essel :C

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.