Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) kraftxld válasza Sianis (#6050) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen oprendszer alatt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6052) Shadowfax válasza Sianis (#5956) üzenetére


Shadowfax
addikt

TPFanControl a barátod. ;)

(#6053) Prom válasza Puma4 (#6045) üzenetére


Prom
tag

Szia!
Miért járna? ha jol megnézted láthatod nincs sehol biztonsági cimke.. a Lenovo gépek nagy elönye hogy te magad szerelheted bizonyos szintig...
És ezt megérdezheted a szervizben is...
nyugodtan vedd ki a bill. instrukciot talász hozzá a neten, nem kell semmit se zsirozni nem és férnél hozzá! elsö körben mikor kiemeled a bill. a helyéröl csatlakozot ne huzd le indisd el a gépet és közben fülelj hogy mi történik a ventivel.. miért ,,zörög,, igy látod is ventit nemcsak hallod..

(#6054) Sianis válasza Shadowfax (#6052) üzenetére


Sianis
addikt

Ez ok, a kérdésem igazából arra vonatkozik, hogy a procim ennyire melegedős fajta és viszi a hőmérsékletet mindig annyira fel, hogy a gép már nem tudja lehűteni eléggé?

Amúgy azt is megköszönöm, ha mondtok olyan hőmérséklet - venti-fokozatokat és akkor szépen beállítgatom. :)

Sianis

(#6055) Tim82 válasza Sianis (#6054) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha T61 + Nvidia Quadro, akkor ennyire melegedős. És ez nem is vészes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6056) Sianis válasza Tim82 (#6055) üzenetére


Sianis
addikt

Az. :)

Sianis

(#6057) xEon1337 válasza Puma4 (#6017) üzenetére


xEon1337
őstag

Én még 2009 júliusban vásároltam újonnan egy X200-ast és nekem is gyári hibás volt a ventije, kerregett. Szó nélkül cserélték a központi szervízben.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6058) evone válasza xEon1337 (#6057) üzenetére


evone
őstag

és azóta jó?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6059) Prom válasza xEon1337 (#6057) üzenetére


Prom
tag

Lehetséges hogy volt valami hibás venti széria.. mindegy én abbol indultam ki hogy elég sok X200.. volt már nálam és én nem futtottam bele kerregö ventibe.. De lényeg hogy Szerviz probléma nemvolt :)

(#6060) xEon1337 válasza evone (#6058) üzenetére


xEon1337
őstag

Decemberben túladtam rajta, de addig hibátlan volt :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#6061) medium84


medium84
aktív tag

Hali!
Adott egy 3000 N100 0768-B9G noti. A probléma a következő: hiába telepítem fel a legfrissebb audio drivert, újraindítás után mégsincs hang. Ugyanez a probléma jelentkezett egy N200-nál is, de ott valahogy megoldódott.
Tanácstalan vagyok, többször újratelepítettem a winfost, mégsem megy a dolog. Nagyon kéne a help.

(#6062) Tim82 válasza medium84 (#6061) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez a te topikod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6063) metal01


metal01
őstag

Hello!

Normális az, hogy az r500-as laptopom hálózati adaptere sistereg/zúg? A laptop akksija fel van töltve, de hálózatról használom, amikor lehet.

M.

(#6064) HarryPotter


HarryPotter
őstag

X40 billentyűzetet hogy érdemes tisztítani? Szétszerelve kivehető? Vagy elég szétszerelés nélkül nagynyomású levegővel átfújni a klaviatúrát?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6065) TOZ válasza HarryPotter (#6064) üzenetére


TOZ
addikt

Alul kicsavarozod es kiemeled, lehuzod az alaplaprol es hajra.

(#6066) Gondwana válasza HarryPotter (#6064) üzenetére


Gondwana
addikt

Nagynyomású levegőnél készülj fel a röpködő gombok összekapkodására is :)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6067) yanna válasza HarryPotter (#6064) üzenetére


yanna
őstag

Valaki valamikor linkelt egy TP billentyűzet mosást folyóvíz alatt, de a ... sem találom...

(#6068) Tim82 válasza yanna (#6067) üzenetére


Tim82
nagyúr

Evone volt, de nincs már meg a videó YouTube-on.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6069) yanna válasza Tim82 (#6068) üzenetére


yanna
őstag

:(( ...és ezt onnan, akárkinek, valamikor miért kellett kinyesni... :O ?

Lehet az, hogy mégis csak "beázott" :F ???

[ Szerkesztve ]

(#6070) guppy válasza metal01 (#6063) üzenetére


guppy
őstag

Lehetséges elméletileg, ha le volt ejtve vagy vmi komolyabb erőhatás érte, mert úgy tudom tekercs van benne azok meg hajlamosak a zúgásra(h miért arra már nem emlékszem de köze volt asszem mágneses pólus váltakozásához) lásd trafó.

(#6071) HarryPotter válasza TOZ (#6065) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm, és ezt milyen gyakran kell? merthogy még soha nem csináltam

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6072) TOZ válasza HarryPotter (#6071) üzenetére


TOZ
addikt

Amikor koszos lesz. :R

(#6073) i400 válasza HarryPotter (#6064) üzenetére


i400
senior tag

én levegővel kifújtam (hűtőgépkompresszorral csináltam elég alacsony nyomású de elég) a cuccot ami benne volt majd sebbenzinnel és fültisztítópálcikával minden egyes billentyűt megsikáltam és a végén langyos vizes ronggyal áttörölgettem.
a gyakoriságra meg csak annyit hogyha autószerelő vagy és olajos kézzel gépezel akkor gyakran :DDD de TOZ meghatározásánál pontosabban nem is lehetne leírni :DD

(#6074) mdk01


mdk01
addikt

Már 2napja azzal szenvedek hogy egy beépített HSDPA modemmel életre keltsem a mobilnetem.
Lenovo T500
WIN 7 64
T-mobil
ericsson 3507g

A SIM karit érzékel és a jelerősség is 80% vagy afelett van csak hibakód:0 -val nem csatlakozik.

Ha esetleg vkinek működne a fenti géppel és szoftverekkel az kérem jelezze felém, mert szívesen venném a segítségét.
Driver hiányra gondolok első sorba.

Köszönöm

(#6075) Tin válasza mdk01 (#6074) üzenetére


Tin
veterán

nemtom milyen előfizud van (nekem t-mobile volt), de nekem asszem a speciális beállításoknál be kellett állítanom az APN-t ha jól emlékszem (asszem "internet"), és utána csatlakozott. hibátlanul ment. most nincs benne kártya, csak kipróbáltam.
de ez ugyanúgy igaz a stick-re is, csak azon a telepítő beállítja. utána megy.
a speciális beállításokat meg megtalálod az access connections-ban ha kiválasztod a WAN-t és azon belül valahol valamelyik fülön, ahol a szolgáltatók között választasz.

(#6076) BobMaster válasza taltos (#6032) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ezt megerősíthetem, ma kaptam én is az infót: magyar W7-es R400, R500, T400, T500, X200 stb mellé nem lehet rendelni 64 bites Recovery mediát, mivel sosem készült ilyen.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6077) Tin válasza BobMaster (#6076) üzenetére


Tin
veterán

angolt sem adnak helyette?

(#6078) BobMaster válasza Tin (#6077) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem, mivel ha elolvasod a korábbi doksit, akkor nyelvi verzión belül nincs átjárás (pl. magyar-angol), csak a bitek számában lehet változás (32-64 és vissza).

Ám ha lenne 64 bites magyar recovery a most kifutó szériához, akkor át lehetne nyergelni, hiszen az első indításkor feljön a "nyelvem magyar / my language is english" kérdés.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6079) Napfénysüti

Ez kicsit off de: van aki sűrített levegős sprével fújja ki a gépét? Ajánlhatnátok valamilyet amit nem aranyáron mérnek. Sajnos kompresszor nincs otthon jövő héten meg ki akarom takarítani a gépet. ;)

Illetve volt már aki T400/500 zsanérján állított? Kicsit lehet kellene húznom mert van némi holtjátéka. Csak épp azt nem tudom hol meg mit kell állítani. :DDD

Més que un club!

(#6080) Tim82 válasza Napfénysüti (#6079) üzenetére


Tim82
nagyúr

:F

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6081) Napfénysüti válasza Tim82 (#6080) üzenetére

Ő izé. Aki kitalálja kit ábrázol a kép az a következő TP talin vendégem egy sörre. :D

Més que un club!

(#6082) Tim82 válasza Napfénysüti (#6081) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez olyan, mintha én mondanám azt, "ha nagy leszek, meghálálom!" ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6083) Napfénysüti válasza Tim82 (#6082) üzenetére

Én bízom benne hogy esetleg a nyáron össze lehetne hozni egy találkozót. Ha pesti lennék és igény lenne rá megszervezném de sajna itt vidéken... :(
Vagy esetleg Székesfehérvár is megfelelne nektek? :D Illetve jövő héten elutaznak az ősök üres lesz a ház. :DD
A te avatarod ki alapján készült?

Més que un club!

(#6084) Tim82 válasza Napfénysüti (#6083) üzenetére


Tim82
nagyúr

Google keresőszavak: Fell Warren Ellis Ben Templesmith. :) Bocs, Opera Miniről vagyok, nem tudok linkelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6085) tomi.tomi válasza BobMaster (#6078) üzenetére


tomi.tomi
tag

csak a bitek számában lehet változás (32-64 és vissza).

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe a következő: a gépem T400, 32 bites Win Vista Business angollal előtelepített. Igényeltem, és megkaptam hozzá ingyen a Win 7 Pro angol 32 bitet.
Kaphatok-e hozzá Win 7 angol 64 bites recoveryt a garancia alatt??

[ Szerkesztve ]

(#6086) BobMaster válasza tomi.tomi (#6085) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ez jó kérdés, szerintem igen. Attól függ, mi a gép cikkszáma. Ha HL-re vagy HV-re végződött (vagyis csak billentyűzet átszerelés és angolra történő váltás követően lett lokalizálva) akkor vissza fogja dobni a rendszer.

De egy próbát megér.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6087) Tin válasza BobMaster (#6078) üzenetére


Tin
veterán

pont ezért kérdezem, mert én egyből angolt telepítettem rá, és nem magyart...

(#6088) TOZ


TOZ
addikt

Hmm. AMD?!

(#6089) adorjant válasza TOZ (#6088) üzenetére


adorjant
senior tag

azannyát,máris hirdetem az nc4400-at,ez tökéletes lesz helyette :Y

(#6090) i400 válasza Napfénysüti (#6081) üzenetére


i400
senior tag

biztos valami focista :DDD

(#6091) Napfénysüti válasza i400 (#6090) üzenetére

Te valamit tudsz. :DDD

Més que un club!

(#6092) i400 válasza Napfénysüti (#6091) üzenetére


i400
senior tag

utálom a focit nagyon de ránézésre olyan focista feje van :DDD úgyhogy itt át is adom a találgatást azoknak akik otthonosabban mozognak a falábúak világában...

(#6093) N4nI válasza i400 (#6092) üzenetére


N4nI
tag

messziröl ha nem fokuszálsz, egész jamei oliver :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6094) yanna válasza N4nI (#6093) üzenetére


yanna
őstag

Én egy kis "bradpittosat" vélek benne felfedezni...

(#6095) mdk01 válasza Tin (#6075) üzenetére


mdk01
addikt

Hát ez nem semmi mennyire el volt dugva.
Majd fél órát kerestem mire meglett az AC-en belül..
Beírtam az internet szót az APN mellé és jó lett.

Köszönöm, nagy segítség volt:R

Viszont hogy ne legyen minden felhőtlen ma(most) mikor felébresztettem a gépet nem tudott csatlakozni szintúgy.

Aztán visszaállítottam automatic settings-re a hsdpa connecion-t, majd ismét visszaállítottam customra és beírtam az APN-hez az internet szót. Ezután ismét működik.

Ezen lehet vmi szted javítani hogy ne kelljen minden egyes indításnál ezt eljátszani?

Most megint elaltatom. Kíváncsi leszek mit csinál.:U

Köszi
Üdv.

MÁS:

Srácok a múltkor csodálkoztam hogy nem megy jól nektek a 3.6os FF.
Aztán tegnap az APN beállítása után nekem is rossz lett.:DDD
Akkor mehet vissza az 3.59?

[ Szerkesztve ]

(#6096) mdk01 válasza mdk01 (#6095) üzenetére


mdk01
addikt

Na leírom a tapasztalatom hátha érdekel vkit vagy vkinek jól jön egy googlizás után.

Szóval első sorba a lényeg hogy az óránál lévő(automatikusan induló prg.-ok?) hálózati ikonnal nem lehet csatlakozni a netre mert mindig hibát jelez.
Access connectionnal lehet de azzal sem mindig.
Ha egy jó kapcsolat után elaltatom a gépet majd felébresztem akkor AC-nel kapcsolódik de ha újraindítom a gépet és PIN-t kér utána már nem.
Aztán ha egy custom settinges, APN-es, internet szava,s sikeres csatlakozás után átváltok automatikus settings-re akkor szintúgy megy, persze csak addig amíg nem indítom újra a gépet.
Tudnám még folytatatni de nem fárasztok senkit a lényeg, hogy XAR az egész.:DDD

Köszönöm TIN hogy segítettél eddig is eljutni, így legalább már tudom hogy hol a probléma.

Ha nincs senkinek sem ötlete akkor csak az marad, hogy újra húzom a win-t mert az első próbálkozásnál volt 3-4 driver amivel próbálkoztam és lehet az kavar be....bár nem hinném.

Tegnap azon filóztam és nem bírja felfogni az agyam, hogy mi a p*****ért kell még mindig ezt a időtmúlt 32bittet erőltetni. Már évek óta elérhetők a C2D procik és még mindig sokkal sokkal le vannak maradva a 64bites driverek a 32bithez képest.
Oké foglalkozzunk a 32-bitel is mert sokaknak nincs otthon C2D porcija, de nagyon-nagyon lassan megy az átállás.

(#6097) mdk01 válasza mdk01 (#6096) üzenetére


mdk01
addikt

Ide esetleg még vmit az internet szón kívül?
Nekem nincs ötletem.

üdv.

(#6098) HarryPotter válasza yanna (#6094) üzenetére


HarryPotter
őstag

Winkler a TotalCar-ból :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6099) HarryPotter válasza TOZ (#6088) üzenetére


HarryPotter
őstag

Szerintem jó lett. Az ára is. Nekem egy kicsit nagy (11' jobb méret lenne), de ettől eltekintve így első ránézésre nincs ezzel semmi probléma, sőt....

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6100) evone válasza HarryPotter (#6099) üzenetére


evone
őstag

Szerintem mocskos rossz es felesleges. Az X100ra kene HDMI, az edge-t meg elfelejteni.
Lenovo ThinkPad X201 - Notebookreview cikk. Jo kis gep lett ez, es sztereo hangszoro van benne!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.